Alternews – 10.07.2014

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

Ten wpis został opublikowany w kategorii AlterNews, Archiwum audycji i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „Alternews – 10.07.2014

 1. kri_s pisze:

  Witam.
  Wydaje mi sie, że dzisiaj Pan Janusz nieco się zagalopował w dwóch kwestiach:
  1. Doręczanie przesyłek sądowych. Ja w ostatnim czasie otrzymałem dwa razy awizo z sądu doręczone przez InPost. Na osiedlu, na którym mieszkam zorganizowana jest placówka InPostu podobna do Poczty Polskiej. Okazując dowód osobisty otrzymuje się przesyłkę. Nie ma żadnej różnicy w stosunku do Poczty Polskiej. Nawiasem mówiąc, nasza Poczta też ma wiele swoich placówek również w kioskach i sklepach spożywczych.
  Kilku moich znajomych w ostatnim czasie również otrzymało awiza z tej firmy i ich zdanie jest podobne do mojego. Poza tym, póki co, nie słyszałem jeszcze aby kogoś kto nie stawił sie do sądu na wezwanie aresztowano czy też karano grzywną. Znam osobiście przypadki, gdzie osoba wezwana jako świadek otrzymała stosowne wezwanie do sądu, nie stawiła sie i nikt jej niczym nie ukarał. Dostała jedynie wezwanie na następna rozprawę.
  Na miłość boską nie straszcie ludzi. Najpierw sprawdźcie sami czy tak rzeczywiście jest.
  2. Szczepienia. To co pisze Alex Jones to są rzeczy stare, sprzed dwóch lat. Linki do artykułów, które podaje też są stare. Na podstawie tego nie da sie potwierdzić, czy artykuł jest czegoś wart. Jest to dowód na to, że alexjones.pl nie jest firmą rzetelną.

  • Emilia M. pisze:

   Potwierdzam że są duże problemy z prawidłowym powiadamianiem i doręczaniem przesyłek przez In Post. Z mojego doświadczenia -na skargi nie odpowiadają, kolejne skargi to absurdalne wyjaśnienia po dwu miesiącach. Nie są w stanie podać adresu nadawcy dla zwróconych rejestrowanych przesyłek. UKE również nie może wyegzekwować odnalezienia zagubionych za sprawą In Post przesyłek. Podobne informacje otrzymuje również z innych źródeł.

  • Robert pisze:

   Panie Januszu – a kogo jeszcze obchodzą jakieś prawa obywatelskie – szczególnie w przypadku przesyłek urzędowych.
   W prawie stoi, że doręczenie uważa się za skuteczne, natomiast ani słowa nie ma na temat doręczyciela, bo w momencie tworzenia prawa istniał tylko jeden – Poczta Polska.
   W normalnym państwie choćby z tego względu tego rodzaju przetarg nie powinien mieć miejsca.
   Poza tym ludzie w większości nawet nie rozumieją już chyba pojęcia „prawa obywatelskie”. 25 lat „wolności” skutecznie urobiło świadomość społeczną w ten sposób, że prawo ma ten, co ma pieniądze i siłę i nic więcej się nie liczy.

   I to nie dotyczy tylko młodego pokolenia wychowanego już w tym systemie
   To urobieniu sięga o wiele głębiej. Świadczy o tym choćby sprawa tej ustawy o szczepieniach i sanepidzie przepchnięta pod osłoną Euro 2012.
   Kiedy w 2013r podczas rozmowy z pewnym profesorem fizyki wspomniałem o tej ustawie usłyszałem rzecz kuriozalną – taka ustawa NIE ISTNIEJE. Dlaczego?
   BO NIE MOŻE ISTNIEĆ. Nie, bo nie. Pan profesor kompletnie nie dopuszczał do siebie myśli, że można bardzo łatwo na oficjalnych stronach rządowych zweryfikować czy prawdą jest to co mówię.
   NIE, BO NIE (dlatego m.in. straciłem zaufanie do fizyków).
   Taki jest stan świadomości polskiego społeczeństwa niestety.
   Jako dopełnienie tego kuriozum mamy właśnie to, co w ostatniej audycji przedstawił pan Cuske – konstytucję można se powiesić w kiblu, ważny jest jakiś okólnik.
   Toż to już Kaffka i Orwell w jednym jest.
   Jeśli do tej zbrodniczej ustawy dołożyć ustawę 1066 jasno widać że to CELOWY i ZAPLANOWANY demontaż państwa i polskiego. http://www.youtube.com/watch?v=wozV9eoiVMs
   Ci którzy to wszystko uchwalili i wprowadzili powinni być potraktowani jak ZDRAJCY – BEZ SĄDU – tu nie trzeba nic udowadniać, dowodem są przecież oficjalne dokumenty, a ponieważ nie ma u nas kary śmierci, należało by ich majątki skonfiskować, a ich samych pozbawić obywatelstwa i wygnać z kraju bez prawa powrotu.
   Jak mówi Cejrowski „Wszyscy WON!” i niech się nimi ich mocodawcy zaopiekują…

 2. kri_s pisze:

  Andrychów.

  http://www.mamnewsa.pl/newsy,8494-andrychow-taki-obraz-andrychowa-pojdzie-w-swiat
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/reuters-o-konflikcie-w-andrychowie-wszystko-w-cieniu-auschwitz/zrnn6
  http://wiadomosci.onet.pl/krakow/andrychow-nasila-sie-konflikt-miedzy-polakami-a-romami/cme59

  Artykuły, które podałem wyżej, w moim mniemaniu są bardzo tendencyjne opisujące sytuacje w Andrychowie, oddając glos tylko jednej stronie. Znam kilka osób z tego miasta od długiego czasu i nie mogę o nich powiedzieć, że są rasistami. Są takimi samymi spokojnymi ludźmi jak ludzie we Wrocławiu, Katowicach, Lęborku i innych miastach w Polsce. Jeśli taki konflikt powstał to musi on mieć jakieś podłoże głębsze – drugie dno. I tu pojawia się moja propozycja.
  NTV jako telewizja niezależna powinna udać się do Andrychowa i porozmawiać z obiema stronami oraz z burmistrzem miasta i przedstawić polakom jak jest w rzeczywistości. Wiem, że nie jest to łatwe, ale jeśli ta telewizja ma się rozwijać to musi takich tematów sie podejmować. Nie da sie tylko siedzieć w studio i przekazywać informacje pozbierane z innych portali. Jeśli uważacie się za dziennikarzy to trzeba tam pojechać. Jeśli wy nie pomożecie tym uczciwym ludziom, to kto? Nic się nie stanie jeśli nie pójdą dwa lub trzy Alternewsy. Temat Andrychowa jest ważniejszy.
  Myślę, że jeśli również będziecie sie zajmować takimi tematami lokalnymi, to przysporzy wam to wielu nowych widzów a wsparcie finansowe również się poprawi. Każda telewizja żyje z widzow.

  • Zatoichi pisze:

   Popieram inicjatywę Krisa, fajnie by było gdyby NTV rzeczywiście zbadało sprawę. Ja mieszkam w okolicy Andrychowa i sprawa wygląda tak -to terror mniejszości. Biały facet jak starci pracę dostanie bezrobocie 6 miesięcy i na tym koniec. Cyganie maja 750 zł z miasta za darmo mieszkanie i inna pomoc a dodatkowo (nie wszyscy) są agresywni i sam widziałem jak jedna z kobiet kradła w Biedronce na czym została złapana… Zasady są takie jesteś u mnie przyjmujesz moje warunki…a tutaj się pracuje nie kradnie n ie bije ludzi nie zaczepia…

 3. Oscar pisze:

  Pedofile rządzą światem ?
  Nie do końca. Pedofile to doskonała agentura realizująca program naprawdę rządzącej światem mafii żydowskiej.
  To ta mafia tworzy swoją siatkę agentów (sługusów) w oparciu o silnie kompromitujące agentów haki. Dokładnie taką samą politykę w Watykanie prowadził JPII chroniący pedofilów (jego współpraca z mafią żydowską nie ulega najmniejszym wątpliwościom). To była gwarancja lojalności pożytecznych dla mafii żydowskiej agentów oraz forma wynagrodzenia dla agenta pedofila.
  Agentów zdyscyplinowanych i wiernych bo z jednej strony mieli marchewkę w postaci bezkarnej pedofilii a z drugiej strony kija w postaci ujawnienia ich pedofilii gdyby przestali być lojalni względem mafii.
  Ten schemat się powtarza w licznych wariantach.
  Na bliskim wschodzie mafia wysyła islamskim najemnikom dziewczyny do zbiorowego rżnięcia (ochotniczki a właściwie ofiar sprytnej akcji propagandowej) a z drugiej strony
  wyżynają bez litośnie wszystkich tych którzy spróbują mordować na innym niż wyznaczony przez mafię żydowską kierunku.
  Tak mafia buduje swoją siłę. Jednych przekupuje pieniędzmi, innych bezkarnością, jeszcze innych swobodą pedofilii, kolejnych babami do zbiorowego rżnięcia w zamian za mordowanie wyznaczonych narodów. A wszystkich trzyma za mordę szantażem bo każdy ich sługus musi być przestępcą by mafia miała na niego haka.
  Mówimy tu o sługusach nie żydowskich (czyli o gojach czyli o istotach o statusie pożytecznego zwierzęcia w dyspozycji narodu wybranego) .
  Dla narodu wybranego mafia ma inne podejście.
  Naród wybrany ma prawa i status człowieka reszta gojów nie posada takich praw.
  Goje żyją i pracują tylko po to by naród wybrany się na nich bogacił.
  W Polsce cały naród na to pracuje a większość nie ma o tym zielonego pojęcia.
  (pracujesz na mafię żydowską mając konto w żydowskim banku, kupując jedzenie w żydowskim hipermarkecie, płacisz za wodę, prąd, OC w żydowskiej firmie, „twój” żydowski rząd wspiera mafię żydowską z twoich podatków, większość z towarów które kupujesz to kupujesz od żyda, pracujesz w żydowskiej firmie (jeżeli to firma zagraniczna lub duża „polska”). Oglądasz żydowską TV (program wyraźnie podkręcony pod potrzeby propagandowe mafii żydowskiej).
  Jednym słowem całe twoje życie polega na pracy dla mafii i zasilaniu kasą mafii żydowskiej.
  Ludzie tego nie widzą bo mafia swoje firmy rejestruje w różnych krajach pod różnymi nazwami, rejestruje je w postaci piramidy firm zależnych i tam żyda nie widać.
  Ale na końcu każdej piramidy jest mafia żydowska i to ona podejmuje najważniejsze decyzje.
  W ten sposób mafia ma możliwość spowodowania krachu gospodarczego w tak zainfekowanym kraju na rozkaz jednego mafiozo (zależne od nich firmy wykonają każde polecenie a to większość gospodarki Polski czy USA).
  Jak mafia zarządzi wytruć Polaków szczepionkami to nic jej nie przeszkodzi.
  A są szczepionki które zabijają po kilku miesiącach, latach, może to być też np sterylizacja pod pretekstem epidemii.
  Technologia jest, możliwości organizacyjne są , pozostaje wyłącznie kwestia decyzji jakiegoś nienawidzącego Polaków przedstawiciela mafii żydowskiej.
  I chodzi tu wyłącznie o opłacalność takiej operacji z punktu widzenia tej mafii.
  Naród Polski po 89r stał się całkowicie bezbronny względem tej mafii.
  Naród Polski został sprowadzony do roli bezmyślnej, pozbawionej wolnej woli, własności, masy nie wykształconej (edukacja na poziomie bruku) hołoty poszukującej w desperacji jakiejkolwiek pracy by przeżyć.
  Normalnemu człowiekowi potrzeba jakichś perspektyw życiowych a hołota żyje z dnia na dzień. Hołota się tuła od jednego „pracodawcy” „dobrodzieja” do drugiego (propaganda liberałów czyli mafii żydowskiej nt. mobilności siły roboczej).
  Normalny człowiek ma swój dom , siedlisko rodzinne, ma swój kraj a hołota jest bezpaństwowa, nie ma domu, żyje jak cyganie.
  I taki model na życia dla gojów tworzy, wymusza mafia żydowska.

  Sorry ale to te szczepionki mnie tak zbulwersowały.
  W 89r też większość uważała że chodzi o demokrację w Polsce.
  Ja już w latach 80tych widziałem że chodzi o rozwalenie Polski.
  Choć wtedy jeszcze nie widziałem mafii żydowskiej, widziałem zachód.

 4. lilka pisze:

  Nie no,sondaż niejakiego CBOS ktore jest finansowane przez kancelarię premiera mozna sobie wsadzić miedzy bajki .
  Robienie z ludzi durniow to tylko ten rzad moze .Tak zaklamany rząd ze nie wiem..oni chca rządzic trzecią kadencje.
  Ja sie wogole nie dziwie pis ze robi szopki w tym sejmie i nie chce narazie wyborów bo sfalszowane byly jedne beda i nastepne.
  Juz dwa dni temu poslanka pis na wystapieniu premiera rzucila haslo o falszowaniu wyborow tylko jej nie bylo slychać ,ale
  premier przytoczyl na mownicy to co ona krzyknela.Tak wiec pis dobrze wie ze wybory sa falszowane,albo ze byly sfalszowane ale nie
  moga chyba tego udowodnic wiec siedzą cicho ,poza takimi sugestiami.
  Nie wiem ,ale jak juz przytaczac wyniki sondazu to chyba trzeba dorzucic kto te wyniki finansuje i bedzie wtedy jasne.
  Bo robienie z Polaków idiotow ze uwazają ze nic sie nie stalo ,popieramy dalej tez nierząd,a tak naprawde Polacy nei sa az takimi idiotami poza
  jakaś tam mniejszoscią,ktora będzie glosowac na to cos czym jest PO.

  • Majestic pisze:

   Komisje wyborcze z ramienia państwa powinne być jedynie ciałem, struktura ,organizacyjna ,a zliczanie głosów powinno być potwierdzone na kilku protokołach w każdym obwodzie i komisji żeby każdy zainteresowany mógł te glosy sam zliczyć i podsumować , przecież jest to łatwe w zorganizowaniu tego ? a co znaczy komisja państwowa ? gdzie jest gwarancja prawdy i rzetelności ? wynikająca z samej nazwy ??? sondaże są tak wiarygodne jak średnia zarobków krajowych, jeden milioner w miasteczku nabija średnią dla całego miasta , kraju itp aby żyło się lepiej ,mimo tego ze jest 20% bezrobocia faktycznie albo i więcej , to dlaczego „watahy” nie wspominają o 5 milionach co wyjechali albo pracują na zmywakach na zachodzie ? a co za tym idzie płynie strumień gotówki w postaci miliardów euro, funtów itp , i tak samo jest liczony ruch graniczny „TURYŚCI” odwiedzają kraj a w rzeczywistosci 90 % to miliony rodaków na obcych rejestracjach gdyby pozostali zadeklarowali ze używają krajowych numerów i ubezpieczeń to ta liczba była by jeszcze bardziej oszukana -nieoszukana w dwóch kierunkach rzeczywistosci .I rzeczywiscie kondycja musi być najlepsza w europie ,jak bezrobotni sami znikają , zero świadczeń dla nich, a strumień pieniądza za zagranicy w postaci gotówki utrzymuje cały rynek przy życiu .

 5. Panda pisze:

  Traktują Polaków bezwolne i bezrozumne bydło
  z którym mozna robic co sie im podoba . Po Afryce
  przyszla kolej na Polskę .
  Realizują czarny scenariusz nwo . Mniejsza
  ilością bedzie łatwiej rządzić i nikt nie moze sie czuć
  bezpieczny . Bo w szczepionkach moze być
  duzo : od metali ciężkich i komórek raka i innych
  do mikroczipow i technologii nano . Np w USA PRZYZNANO 1300 odszkodowań
  za uszkodzenia MÓZGU powstałe w wyniku powikłań
  poszczepiennych nie mówiąc o innych pozwach .
  Przymusowe szczepienia mogą zostać użyte jako
  forma
  zastraszania i eliminacji niewygodnych ludzi .
  Bulwersujące , straszne i nie do przyjęcia .

  • Majestic pisze:

   Magnesem do koryta jest forsa , nie ważne na co glosują, aby się tylko nie narazić swoim mocodawcom , „wyborcy” zaś są potrzebni w dzień „wyborów” euro-budowniczowie inkasują ok. 300 tysięcy złotych europensji. Dodajmy do tego diety , sięgające nawet 180 tys. zł. Z budżetu Parlamentu wynoszącego 1,32 mld euro, ok. 21 proc., czyli prawie 270 mln euro przeznaczone jest na wydatki posłów, również takie, jak koszty podróży, itp.to jest podstawa jedynie a wszystkie komisje maja dodatkowe uposażenia im więcej komisji tym mniej głosów sprzeciwu bo jak tu zrezygnować z podwojonych wpływów .przecież 1,32 mld trzeba wykorzystać i wołać o więcej .

 6. Qcyp pisze:

  Rosja umorzyła 90% długu Kuby wobec Związku Radzieckiego
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_11/Rosja-umorzyla-90-dlugu-Kuby-wobec-Zwiazku-Radzieckiego-2840/

  Miło się czyta takie informacje.Jeszcze tylko czekam na łupnia w Donieckim Zagłębiu Węglowym i banksterka będzie żreć papier wraz z swoimi pachołkami ,ale się idioci załatwili hihihihihihi.

Podpowiedź: aby mieć własny avatar w komentarzach zarejestruj się w serwisie Gravatar.