Alternews – 12.06.2015

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

Ten wpis został opublikowany w kategorii AlterNews, Archiwum audycji i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

44 odpowiedzi na „Alternews – 12.06.2015

 1. Piotr pisze:

  a jak bardzo nas wszystkich, miastowych i nie tylko, zechcą ponownie i po raz kolejny jeszcze wydoić chłopcy ze wsi?

 2. Thotal pisze:

  Chłopcy ze wsi mają pełne gumofilce, ich czas się kończy i albo zrozumieją że łażą po manowcach, albo będą musieli się przeflancować na bardziej piaszczyste rejony.

  • Anonim pisze:

   Tak zapytam z ciekawości, kto niby chłopcom i dziewczynkom pogrozi paluszkiem i odeśle ich do słonecznej piaskownicy?
   Oni są na to od dawna przygotowani i zmutowani we wszelkich warstwach spolecznych, militarnych, duchowo-ezoterycznych itd i nawet ufo jest po ich stronie i tylko oni są kompetentni do prowadzenia z nimi rozmów, wszak czynią to od początku swojego genetycznie zmodyfikowanego istnienia.

 3. kaszeba pisze:

  P. Zagórski obyśmy się nie obudzili z ręku w nocniku, takie pompowanie tematu Kukiz , w sytuacji gdy nic nie wiemy o tym projekcie tylko zniechęca ludzi którzy, oczekują prawdziwych zmian i przemian w naszej ojczyżnie.

  • stopnwo pisze:

   Dokładnie. Bezpieczniackie watahy zauważyły, że w narodzie rośnie gniew, więc albo wymyślą oni antysystemowców, albo to naród sam wybierze prawdziwych. I ciągle się kręci karuzela.

  • Oscar pisze:

   Ostrożnie z tym Kukizem, ma zbyt dobre mafijne media.
   Jest smrodek nie da się ukryć.

 4. jan piotr z wyspy pisze:

  hallo . ja tez jestem chlopcem ze wsi????? ha ha ha nie ma to dla mnie znaczenia-ten co uzyl takiego okreslenia to ma /dysharmonie/-innaczej emocje do zrownowazenia??? dodam najpierw byly osady -wie a dopiero powstaly miasta-wg. mnie sa wogole bezzdrowotne i tworcze ?????? -to tyle komentarz komentarzy????? a nie o tym chce sie podzielic na tym forum??? napisze w odzielnym kometarzu??

 5. jan piotr z wyspy pisze:

  hallo . dziekuje Janusz za dobre wiesci . Dzisiejszy news to to na co czekalismy i to sie dzieje POBUDKA CYWILIZACYJNA-W KAZDYM NARODZIE I W KAZDYM KRAJU A GLOWNIE /czekamy na nasze siostry i braci w USA -aby te zlo przebukowac na KORZYSTNE ROZWIAZANIA CALEJ CYWILIZACJI . Niech to sie zadzieje w Europie -Rosji-Chinach -Indiach -Afryce -Ameryce poludniowej wszedzie na tej naszej pieknej ziemi to tu i teraz ten czas nastal i nabel rozpedu i nikt ani NIC NIE POWSTRZYMA JUZ TEGO PROCESU TO SIE DZIEJE I DZIAC BEDZIE . A MY POLKI I POLACY ZADBAJMY O TO ABYSMY BYLI SWIADOMI CZYJNI WSPOLCZULI -ROZUMIEJACY I WSPIERAJACY TEN CUDOWNY PROCES NASZEJ CYWILIZACJI !!!!!!!!! dziekujemy dziekujemy dziekujemy

  • gregory pisze:

   Jeśli ONI pozwolą…
   Polska w Cieniu WSI:
   https://www.youtube.com/watch?v=xbuiF6abVQI

   • Oscar pisze:

    Bardzo ciekawy materiał dotyczący fundacji ProCivili.
    Dla mnie informacja o tym że ta fundacja tworzyła łańcuszek spółek wyłudzających kredyty bez zabezpieczeń z banków
    oznacza tylko tylu że to była organizacyjna struktura mafii o której piszę. Banki nie każdemu dadzą kredyt bez zabezpieczeń. Ale wiemy kto trzyma w rękach banki taki kredyt dostają wyłącznie ci których właściciel banków zechce „obdarować” na koszt tych co składają w tych bankach swoje oszczędności.
    Pro Civili nie oszukiwały banków one to robiły za zgodą banków a oszukiwały banki, też zgodnie z „prawem” czyli pewnie w ramach dopuszczalnego % strat banku na „nietrafionych” kredytach. Czyli bank jest bezwzględny dla zwykłego obywatela (zaoczne wyroki i komornik grabiący mienie dłużnika) jednocześnie ten sam bank „rozdaje” pieniądze „swoim” w ramach „nietrafionych kredytów”.
    Na co idą te pieniądze ? To też zostało powiedziane. Poprzez Cypr idą do Rosji na finansowanie łańcuszka spółek.
    Łatwo zgadnąć co to za spółki. To spółki znanej nam mafii zajmujące się obalaniem Putina.
    Tak więc poznaliśmy sposób finansowania agresji mafii na Rosję.
    To wy Polacy finansujecie tę agresję i nie tylko wy bo zapewne podobne mechanizmy funkcjonują we wszystkim krajach w których rządzi ta mafia.
    To nie jedyne źródło finansowania ale pewnie jeden z ważniejszych kanałów (miliardy zł z których ograbiano Polaków czyli Polskę).
    W normalnym kraju takie informacje spowodowały by polityczne trzęsienie ziemi ale w „demokratyczny” i „solidarnym” Polin spowodowały tylko kilkanaście trupów gadatliwych i dociekliwych ludzi.

    Bardzo dobry materiał.

 6. lilka pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=v2IGMwfsySA
  lektura obowiązkowa dla wszystkich broniacych (ale raczej bardziej zastanawiajacych sie,czy tez nieufajacych ,czy nowe nie bedzie gorsze lub takie samo) starego systemu platformersko -komunistycznego.
  To dla Ciebie też Oscar,do przemyślenia ,czy naprawde warto bronić i promować starych komuchów.
  Sumliński opowiada-dużo szczegółów.
  Im więcej wiedzy tym lepiej dla nas.

  • Oscar pisze:

   Lilka pojęcie „starych komuchów” jest epitetem czysto emocjonalnym.
   (no fakt że ja też używam pojęcia „solidaruchów” które pewnie też boli)
   A emocje i rozum to całkiem dwie różne sprawy.
   To epitet bez argumentów (ja staram się uzasadniać w każdym tekście swoje opinie).
   Moim zdaniem widzimy to samo zło ale pokazujemy palcem innych winnych.
   Ty widzisz „komuchów” choć komunizmu w Polsce nigdy nie było (był koślawy, nieudolny socjalizm), ja widzę mafię chazarską. Ta mafia chazarska działała od zawsze w Polsce (od czasów średniowiecznych).
   W czasach Stalinowskich(za Bieruta) mafia rządziła Polską tak jak dzisiaj choć w innej czapeczce ideologicznej. W 1968r mafia dostała bilety na zachód od Gomułki i tam wyjechała (trochę zostało). Od tego czasu, już za Gierka Polska przeżywała okres gigantycznego wzrostu. Mafia jednak nie spała mafia kontratakowała.
   1970r to pierwsza próba kolorowej rewolucji. Mafia przegrała a Polaka wygrała Gierka.
   Drugi atak mafia przeprowadziła w 1976r nieudany, kolejny w 1980r z Bolkiem na czele… już już wydawało się że ta „kolorowa rewolucja” się uda. Jednak Jaruzelski zdławił mafię w ciągu jednej doby stanem wojennym.
   Mafia nałożyła na Polskę brutalne embargo (na prośbę samych solidaruchów).
   W końcu w 1989 mafia przy pomocy lokalnych solidaruchów i KK z JPII na czele doprowadziła strajkami i embargiem do całkowitego paraliżu gospodarczego Polski. Jaruzelski się ugiął i podjął rokowania z wrogami Polski czyli z mafią (to klasyczna strategia wojskowa). Naród poparł mafię z entuzjazmem w „I wolnych wyborach”.
   Dalej już znamy ..Bolek, Mazowiecki, Balcerowicz, AWS, Kwaśniewski, zamachy stanu na mec Olszewskiego, Oleksego, Millera…

   To chyba jest dość spójny i logiczny ciąg zdarzeń.

   Natomiast teza że mafia czy WSI to GRU, KGB … komuchy to tylko częściowa prawda to nielogiczne, niespójne wewnętrznie.
   Prawda częściową jest to że ta mafia niewątpliwie ma powiązania ze służbami Rosji w których ta mafia ma swoją V kolumnę tak jak ma ją i w Polskich służbach specjalnych nad którymi całkowicie panuje.

   Natomiast brakiem spójności jest domniemanie że ruska mafia z GRU, KGB która tworzy i steruje WSI prowadzi w Polsce działania przeciw Rosji, przeciw Putinowi czyli przeciw sobie ???? (obowiązująca nienawiść do Rosji jako doktryna polityczna, oficjalna i bezwarunkowa miłość do USSRaela ścisła wasalna współpraca z USSRaelem na wszystkich płaszczyznach…gospodarka, finanse, polityka, wojna, zbrodnie wojenne).

   To co ? Wychodzi na to że Rosja i Putin ze wszystkich sił wspiera USSRael który robi wszystko by zniszczyć i podbić Rosję.

   Jak widać patrzymy na to samo i wyciągamy różne wnioski.
   Ja dowodzę że twoje wnioski są wewnętrznie sprzeczne.
   Powiem więcej. Oczywiste jest dlaczego o mafii niektórzy ludzie nie wspominają. Oni wiedzą że mogą podawać twarde fakty ale nie mogą tykać wprost mafii, tykają mafii pośrednio tykając konkretnych ludzi.
   To samo robi Miller który z premedytacja pokazuje się na tle Chazarskich członków SLD (to forma osłony przed piątkowym samobójcą). Podobnie postępuje Putin który nigdy nie mówi o tej mafii po nazwie ale zawsze ogólnie jako o wrogach Rosji o obcej agenturze.

   Ale materiał jest bardzo dobry, pewnie prawdziwy i ja przyjmuje że tak było.
   To bardzo pasuje do mojej wizji tego co się w Polsce po 89r dzieje.
   Ja nie mam dojścia do dokumentów, nie zajmuje się tym zawodowo, ja tylko analizuje to co znajdę w internecie.
   Czyli to co piszę to mój autorski pogląd na sprawy o których piszę.

   Razem jako społeczność internetowa stanowimy „Mega Mózg” który chyba dość skutecznie analizuje naszą rzeczywistość , tą skrywaną też.

   Gdy czytam artykuły w mafijnych mediach to, prawdy, kulis, podtekstów, szukam w komentarzach pod artykułem.

   • lilka pisze:

    Oscar ja nie rozpatruje tego pod względem konkretnych nazwisk ,tylko szyldów np sld.A jeśli Miller i Kwaśniewski są z tego ugrupowania to ja nie potrafie stwirdzić ze Miller jest ten dobry.Bo Kwacha i Millera poznaliśmy po ich podpisach na dośc znaczących projektach tzw mafii,projekty wojenno-więzienne.
    Tak samo jak nie mozna klasyfikować wszystkich po jednych pieniadzach,bo wiadomo ze wszedzie sa agenci i dobrzy,ale..?
    Po owocach tych ugrupowań poznaje co oni sa warci.Tak samo w pisie sa opcje ludzi ktorzy by chcieli niszczyć pewnie a nie budować.Tak samo bylo w komunie.Byli tam Polacy.Ale co z tego jak sprzedali Polske?Sprzedali ,podzielili sie nią a obywatelom zostawiaja marne okruchy ,nie warte wogole tej pracy.
    Dlatego chce zobaczyc co wart jest pan Kukiz i nie skreślam go,bo skreślilabym go na rzecz wiadomej na 100% totalnej grabieży i znisczenia przez platforme.

 7. macu66 pisze:

  skopiowałem w ramach sprostowania –
  „Zbigniew Stonoga, o którym zrobiło się głośno parę dni temu napisał, że rozmawiał z Januszem Korwin-Mikkem i Pawłem Kukizem. Dodał, że „w pełnej zgodzie ruszają na parlament”. Wszystko się może zdarzyć. Ciekawy jest natomiast wpis samego Pawła Kukiza, odnoszący się bezpośrednio do rewelacji Stonogi. „Rozmawiałem z Panem Stonogą może z 5 minut przez telefon. Nie składałem ŻADNYCH politycznych deklaracji” – zapewnia muzyk.”

 8. gregory pisze:

  Lobotomia . PL
  15 – 22 min… >
  32 – 41

 9. gregory pisze:

  1:25:50 – 2:00:00>

 10. stopnwo pisze:

  Pan Janusz chyba zainteresowany startowanie z list kukiza, że tak wałkuje ciagle ten temat? Jeśli nie, to będzie się Pan Janusz wstydził za takie aktywne wspieranie Kukiza za niedługo. Tak samo jak Stokłosa. Przecież to jak na dłoni widać, że jest teraz walka bezpieczniaków o wpływy. Kukiz jest jedną z alternatyw. Ile razy w historii można przerabiać ciągle te same „ich” sztuczki, żeby ludzie w końcu obudzili się i przestali wpadać w te pułapki?

 11. stopnwo pisze:

  Jeszcze jedno. Jest taki dobry cytat do obecnej sytuacji: „Wiele się musi zmienić, aby się nic nie zmieniło”.
  Dziwi mnie też, to że np. Pan Janusz tak negatywnie nastawiony na wielkie telewizory, teraz mówi jak oni… Nie dziwi Pana Zagórskiego to że w wielkich telewizorach mówią takim językiem? Czy gdyby była to faktyczne zagrozenie czy by w mainstreamie tak cieplo się wypowiadali o Kukizie, stonodze? Ja nie sadze.

 12. jan piotr z wyspy pisze:

  hallo. polko i polaku obejrzyj -JAROSLAW KACZYNSKI W KLUBIE RONINA Z PUBLCZNOSCIA8/6/2015 WERSJA PELNA /live/ – kochani moi dlaczego polecam Jaroslawa ano z prostej przyczyny -bylem na spotkaniu z swoja rodzina -moimi bracmi z ktorymi wyrastlismy i co i nic nie wiedza -maja braki informacyjne na tematy polityki -moge powiedziec ze sa idiotami/tak grecy naywali tych co nie interesowali sie polityka i dobrem wspolnym !!!!!!!!!/ dlatego prosze poogladajcie i porownajcie np. zKukizem zBraunem czy z Wlodzimerzem Karpo-Karpowiczem . Z mego doswiadczenia wynika ze 80 %% polek i polakow maja o ile maja wiedze na temat zycia i polityki z tzw. duzych telewizorow jak mawia Janusz?????? ha ha ha pozdrawiam i dziekujemy

 13. jan piotr z wyspy pisze:

  informacja i fakty to dobro najwysze o ile tego nie ma w osobowosci -to z mego punktu widzenia -filozofia i medrkowanie to co dobrze znamy w naszym kochanym narodzie ha ha ha dziekujemy

 14. Karoli pisze:

  Bogusław Wolniewicz ” TRÓJSOJUSZ” czyli zrozumieć zmowę miedzy
  B-biurokracją „aparat urzędniczy”
  P-pitokracją „międzynarodówka kapitałowa”
  L-nowe lewactwo ” międzynarodówka tęczowa ”
  https://www.youtube.com/watch?t=14&v=E8HO75ZcfeQ

 15. Qcyp pisze:

  ANDRZEJ HADACZ Z PROFESOREM NAŁĘCZEM PO WYBORACH PREZYDENCKICH 11-06-2015
  https://www.youtube.com/watch?v=-2S39uUvsFo

 16. g-k pisze:

  warto poznać treści niesione w n/w linku

  http://www.bibula.com/?p=62190

 17. Karoli pisze:

  „New York Times”: CIA chce zrzucić polityków PO nad Koreą Północną, żeby rozłożyli kraj od środka
  Choć wyborcy i politycy PO widzą teraz Platformę Obywatelską w ciemnych barwach, ta partia może mieć jeszcze jedną misję do wypełnienia.

  – CIA pracuje nad operacją, która polegałaby na zrzuceniu polityków PO nad Koreą Północną, żeby rozłożyli kraj od środka – pisze „New York Times” w swoim internetowym wydaniu.

  Amerykanie wiążą z Polakami spore nadzieje, tym bardziej, że reżim Kima jest odporny tak na presję militarną, jak i dyplomatyczną.

  – Według naszych obliczeń, wystarczy kilkudziesięciu polityków Platformy Obywatelskiej w szeregach rządzącej Partia Pracy Korei, żeby ugrupowanie Kima w ciągu kilku lat straciło władzę – cytuje „NYT” jednego z analityków z Langley.

  W tym kontekście padają nazwiska między innymi Bartosza Arłukowicza, Andrzeja Biernata, nadal cenionego za oceanem Radosława Sikorskiego, a nawet Ewy Kopacz. CIA uważa, że Polacy gwarantują „inercję, na którą nawykły do innych wrogów Pyongyang nie jest gotowy”.

  – A gdy już Kim nie będzie wiedział jak się nazywa, wtedy zrzucimy na reżim rządy PiS…:) „

 18. Oscar pisze:

  Obecny Papież jest wielki. Udowadnia to niemal każdym swoim posunięciem.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rzeczpospolita-papiez-kontra-wegiel-a-polska-ma-klopot/eprv1x

  To wielka gigantyczna różnica w stosunku do JPII wspierającego wyzysk, rabunek majątku narodowego, zbrodnicze agresywne wojny oraz kanonizującego zbrodniarzy wojennych (wygooglajcie sobie „katolickie eldorado”).
  JPII był kluczową postacią która pomogła mafii zniewolić Polskę.
  Dowód jest prosty wystarczy przypomnieć sobie co mafijne media pisały o JPII o Wałęsie o Balcerowiczu o Petru o Donku o Bronku i innych „wybitnych” solidaruchach.
  Wystarczy to zderzyć z tym co pisały np o Jaruzelskim o Lepperze o Millerze a teraz o Stonodze albo o Putinie, Miloszewiczu, Husajnie, Kaddafim, Asadzie by wiedzieć kto bronił Polski (swojego kraju) a kto ją zniewalał.

  Zasada jest prosta, media piszą prawdę „po chazarsku” czyli wystarczy je czytać odwrotnie i już wiadomo jak jest na prawdę.
  Tak trzeba czytać tylko tę warstwę propagandową, nastawioną na generowanie emocji (tego macie lubić a nawet kochać a tamtego nienawidzić..)

 19. mareczek pisze:

  Panie Januszu, rozumiem pana ekscytacje, ale to jeszcze nie czas. Kukizowi bliżej do katolskiego kolibra i mądrali z centrum Adama S. niż do wolnej energii i demokracji bezpośredniej. To o czym pan mówi, w większości przekracza możliwości percepcyjne pana Kukiza. On, po mimo deklarowanego anty systemowego charakteru swoich haseł, definiuje je na poziomie neoliberalnej retoryki wspieranej konserwatywno-katolicką ideologią. Przecież on was/nas jeżeli nie wyśmieje, to wykorzysta, przeżuje i wypluje. Gdyby jeszcze jasno i otwarcie zdeklarował się za ideą demokracji bezpośredniej, mogącej przenieść problemy antagonizujące obywateli wokół najrozmaitszych tematów zastępczych, bardziej w stronę załatwiania konkretnych spraw i to tu na dole. Ale gdzie tam. Ani słowa. A jeżeli nie demokracja bezpośrednia, to co? Jowy? A może jakaś miękka dyktatura, jak ta na Węgrzech?

 20. mareczek pisze:

  A co do Węgier, bo jakoś niezbyt jasno mi to wyszło, to wziętość za mordę banki i przeciwstawić się europejskim biurokratom, można równie dobrze, bez kneblowania wolności słowa, wałków w ordynacji wyborczej i niedorzecznej katolickiej retoryki.

 21. mareczek pisze:

  Kucze…nie „wziętość” a „wziąć”. Sorry…

 22. Oscar pisze:

  Ciekawy i bardzo słuszny, moim zdaniem, głos człowieka lewicy.

  http://leszek-miller.blog.onet.pl/2015/06/13/marek-baranski-trybuna-opamietajcie-sie/

  Warto przeczytać i zastanowić się nad tym czy lewica to też „człowiek”.
  W mafijnym państwie solidaruchów, lewica to nie „człowiek” dowodem tego skoordynowane ataki wszystkich solidaruchów gdy mafia zdecyduje się zagryźć jakiegoś człowieka lewicy (Oleksy, Miller, Lepper).
  Solidaruchy nie kojarzą że „mordując” lewicę pozbawiają swoich dzieci szans życiowych z powodu rosnących nierówności społecznych czyli działaj przeciw sobie tak jak działali w latach 80tych (zmiany były konieczne.. do poziomu reform Wilczka… ale wpuszczenie mafii i ograbienie Polski ze wszystkiego nie).

 23. anita pisze:

  panie Januszu te pana plany są tyle warte co magdalenka .Stonoga mówi do polityków na Wiejskiej że wszyscy są złodziejami i ma na nich kwity a chce się bratać z PIS bo co to mniejsi złodzieje? Czy tymi kwitami chce potem ich szantażować aby działali pod jego dyktando ? Szkoda następnych straconych pokoleń .Trzeba lepszego planu.

 24. Oscar pisze:

  O demokracji na Ukrainie… i w Polsce.

  ….Minister finansów Ukrainy, Natalie Jaresko, Amerykanka ukraińskiego pochodzenia z doświadczeniem w Departamencie Stanu USA, uważa ……………

  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/ukraina-na-skraju-niewyplacalnosci/nvgvqg

  Jak widać Ukraina to bardzo demokratyczny kraj.
  Ministrem finansów Ukrainy jest Amerykanka (taka „Rostowska” tylko Ukraińska) .
  Gubernatorem Odessy jest Gruzin z Amerykańskim paszportem Saakaszwili.
  O powiązaniach korzennych nawet nie piszę bo to chyba oczywiste.

  Polska demokracja jest bardzo podobna.
  Polska zakresie Ministrów spraw zagranicznych (i nie tylko) jest wyłącznie koszerna.
  W tej demokracji Polak z Polski nie może być reprezentantem Polski na arenie międzynarodowej, może nim być tylko żyd z Polski no ostatecznie Polak wżeniony w żydowską patriotyczną rodzinę.

  Czy Polska to kraj Polaków czy kolonia żydowska a może wprost Polin czyli kraj żydów.
  Odpowiedź nie jest taka oczywista i jednoznaczna po 89r.
  W okresie od 1968r do 1989r odpowiedź była znacznie prostsza.
  Parafrazując znane przysłowie:
  Zamienił solidaruchowy stryjek komuszą siekierkę na żydowski kijek.

Podpowiedź: aby mieć własny avatar w komentarzach zarejestruj się w serwisie Gravatar.