Alternews – 14.12.2015

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.


 

Ten wpis został opublikowany w kategorii AlterNews, Archiwum audycji i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

46 odpowiedzi na „Alternews – 14.12.2015

 1. GOLDPRESS pisze:

  Rosyjska armia rośnie w śiłe, Szojgu składa raport Putinowi
  http://www.defence24.pl/282015,rosyjska-armia-rosnie-w-sile-szojgu-sklada-raport-putinowi
  Incydent na Morzu Egejskim. Turecki kuter nie reagował, płynął na rosyjski okręt. Oddano salwę
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19339701,incydent-na-morzu-egejskim-turecki-kuter-nie-reagowal-plynal.html?lokale=local#BoxNewsImg
  Dwie Korony – powstało stowarzyszenie na rzecz monarchii polsko-węgierskiej
  http://www.portalkujawski.pl/index.php/bydgoszcz/item/8048-dwie-korony-powstalo-stowarzyszenie-na-rzecz-monarchii-polsko-wegierskiej

  • Gregory pisze:

   Nie wiadomo za bardzo kto i ilu był w Budapeszcie, ale jeżeli w tworzeniu stowarzyszenia maczali księża, to może coś w końcu zrobią dla Polski (poza łupieniem Polaków)

   • GOLDPRESS pisze:

    To tylko regionalna informacja, ale coś w tym kierunku właśnie powinno się robić, by się bratać a nie dzielić. Nie brał bym tego tak, że zmieniają się losy Polski, ale stwierdziłem, że ta informacja jest istotna i wiarygodnego zródła…

 2. GOLDPRESS pisze:

  Rosyjski niszczyciel oddał strzały w kierunku tureckiego statku
  http://www.defence24.pl/282244,rosyjski-niszczyciel-oddal-strzaly-w-kierunku-tureckiego-statku

  Warto to wszystko przeczytać pozdrawiam

  • Oscar pisze:

   Jeżeli ankieta o której mowa jest rzetelna to bardzo optymistyczny filmik.
   Konkordat to akt wasalizmu wobec Watykanu, akt zdrady narodowej.

 3. Qcyp pisze:

  Tylko u nas! Grzegorz Braun: Obrońcy demokracji przyzywają „bratniej pomocy”
  Propagandowa nawała „w obronie demokracji”, jaka w ostatnich dniach przetacza się przez post-PRL-owskie media, zdaje się w pełni potwierdzać aforystyczną diagnozę Karola Marksa, a mianowicie że jeśli cokolwiek w historii się powtarza, to za pierwszym razem jako tragedia, za drugim – jako farsa.

  Dramatyczne przemowy i marsowe miny Żakowskiego, Olejnik, Lisa i całej reszty zatroskanych „demokratów” są już same w sobie niezłą komedią, jeśli się pamięta ich rewolucyjne zapały w werbalnym eksterminowaniu wszelkiej opozycyjnej myśli, odbiegającej od politpoprawnej normy wyznaczanej przez Czerską i Wiertniczą na wcześniejszych etapach istnienia III RP – od „nocnej zmiany” po „dożynanie watahy”. Dodatkowy efekt komiczny wynika z problemów, jakie mają funkcjonariusze mediów post-PRL-owskich z pokazywaniem szeroko reklamowanych demonstracji „w obronie demokracji”, które jak przychodzi co do czego, demonstrują jednak przede wszystkim brak szerszego poparcia i zainteresowania narodu. Nieźle muszą się gimnastykować realizatorzy telewizyjni i fotoedytorzy „GWiazdy śmierci”, żeby nie ujawniać pustki, jaka z reguły otacza płomiennych mówców i aspirujących trybunów ludowych w rodzaju Zandberga czy Petru, którzy agitują najczęściej samych siebie, we własnym, mocno skameralizowanym gronie. Mają to zresztą już nieźle przećwiczone – w ostatniej kampanii wyborczej, w której codziennie można było słuchać takich przemówień do nieistniejących tłumów.
  http://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/4695-tylko-u-nas-grzegorz-braun-obroncy-demokracji-przyzywaja-bratniej-pomocy

 4. Qcyp pisze:

  Żarty Niemca się skończyły! Premier Szydło domaga się oficjalnych przeprosin od Schulza!
  Przewodniczący PE w wywiadzie dla niemieckiego radia Deutschlandfunk, mówił o wydarzeniach w naszym kraju mających „charakter zamachu stanu”. Słowa Niemca napotkały na stanowczą reakcję polskich władz.

  Czytaj: Schulz znów grozi Polsce! „To, co rozgrywa się w Polsce, ma charakter zamachu stanu i jest dramatyczne”

  Premier Beata Szydło na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poinformowała, że oczekuje od Martina Schulza przeprosin.

  – Oczekuję, że przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz nie tylko zaprzestanie takich wypowiedzi, ale również przeprosi Polskę. Takie wypowiedzi dotyczące Polski i spraw Polski dla mnie są nie do przyjęcia – powiedziała premier Beata Szydło.

  Podobnego zdania jest szef MSZ Witold Waszczykowski.

  – Polityk tak wysokiego szczebla powinien być stanowczo lepiej poinformowany, zanim wypowie się publicznie – powiedział polski minister spraw zagranicznych.

  – Powinien choćby wiedzieć, że w Polsce odbyły się niedawno wolne i demokratyczne wybory, których wyniku nikt nie kwestionuje, a obecnie w naszym kraju toczy się po prostu, jak w wielu innych państwach demokratycznych, normalna debata polityczna nad rozwiązaniami instytucjonalnymi, w dodatku obserwowana i komentowana przez wolne media. Podjąłem decyzję o tym, żeby natychmiast reagował polski ambasador – powiedział szef MSZ.

  Dołączamy się do apelu!
  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/4694-zarty-niemca-sie-skonczyly-premier-szydlo-domaga-sie-oficjalnych-przeprosin-od-schulza

 5. arka-diusz pisze:

  Tak naprawde to co ma takiego do zaoferowania ten Kosciol Rzymsko Katolicki wybudowany na ludzkiej tragedii? Co ma do zaoferowania Chrzescijanstwo,ktore ma w swoich symbolach mord i okrucienstwo?Sam Bog Jahwe kazal zamordowac swojego umilowanego syna Jezusa i jako jakas bzdetna ofiare okupu kazal zlozyc..samemu sobie? Bog Jahwe ma upodobanie w ludzkich cierpieniach.Dlatego sa wojny,konflikty, terroryzm, choroby i glod.Jak tez Wolna Wola,ktora jest podstepnym oszustwem z nakazu zwierzchnictwa slepego posluszenstwa.Czyzby ten Wszechwiedzacy,Wszechmocny i Doskonaly Bog nie wiedzial do czego bedzie zdolny czlowiek?Jednak owczesny papiez Franciszek wie o tym doskonale bo jest Jezuita!

  • arka-diusz pisze:

   Jak Kosciol Rzymsko Katolicki wytlumaczy potrzebe istnienia sw.Inkwizycji, ktora byla powolana do mordowania ludzi i to za okazywanie madrosci? Jak wytlumaczy Wyprawy Krzyzowe (Krucjaty) oraz Zakon Rozokrzyzowcow (Templariuszy) jak tez Zakon Jezuitow? Na jakich to Fundamentach zostal wybudowany ten Kosciol Rzymsko Katolicki i te cale Chrzescijanstwo?Papiez Aleksander VI zaznaczyl gruba kreska jak nalezy te wyznanie traktowac. Niebawem w tej Stajence bydlo przemowi ludzkim glosem. Ciekawy jestem z jakiego tym razem beda elektoratu?

   • Słowianka pisze:

    PiS-u i PO 😉

    Słowianie wraz z narzuceniem ogniem i mieczem chrześcijaństwa utracili swoją tożsamość. I upadli. Możemy powstać tylko wtedy, gdy odrzucimy to co obce naszej naturze.

 6. Oscar pisze:

  Pisałem że Chiny trzymają się w tle w bliskowschodnim konflikcie.
  Jednak od czasu do czasu pojawiają się tam Chińskie akcenty takie jak np ten:
  http://www.defence24.pl/282088,chinskie-drony-uderzyly-w-iraku

  Chiny działają ostrożnie ale są ta obecne.
  Problemem chińczyków są ich skośne oczy bo powodują ich natychmiastową identyfikację. Chiny po cichu robią swoje zdobywając pozycje, zaufanie i współpracę aktorów tej brutalnej wojny.
  Czy te działania są zbieżne , skoordynowane z działaniami Rosji albo Iranu przekonamy się po wygranej wojnie. Wtedy zobaczymy kto kogo dopuści do jawnej już współpracy.
  Jak dotychczas Chiny działają niejawnie tak żeby zawsze móc się wycofać bez hałasu i konsekwencji.
  Rosja już działa jawnie.

  • Oscar pisze:

   Pozytywnym scenariuszem byłby udział Chin w odbudowie Syrii po zakończeniu wojny.
   Taki Chiński „plan Marshala” pozwoliłby na skokowe wzmocnienie osłabionej wieloletnią wojną Syrii oraz na masowy powrót uciekinierów do swoich domów.
   Rosji czy Iranu raczej nie stać na taki plan ale Chiny stać.
   Do domów wrócą ci umiarkowani uciekinierzy którzy uciekali przed islamistami bo skrajni islamiści nie znajdą tam swojego islamistycznego środowiska bez którego nie potrafią czy nie chcą żyć.
   Chociaż ? Nasuwa się pytanie to kim są ci uciekinierzy z Syrii którzy tak pragną dostać się do laickiej Europy ? A wiemy że są to ludzie którzy uciekli do Turcji przed ASADEM i są wspierani przez Turcję (jawnego już sojusznika islamistów) czyli są to raczej wrogowie ASADA czyli islamiści.

   Będą jeszcze desperackie próby odwrócenia losów tej wojny (broń chemiczna podobno już dostarczana przez Turcję islamistom, zablokowanie Bosforu przez Turcję, jakaś duża prowokacja z mordowaniem cywilów, nagłe mocne uderzenie w bazy Rosyjskie w Syrii…próby wymuszenia przez Turków strefy zakazu lotów itp).

   Jednak po pokonaniu terrorystów z północno zachodniej Syrii (Idlib, Aleppo) gdzie góry i dostawy z Turcji bardzo ułatwiają terrorystom obronę, reszta (tzw ISIS) padnie natychmiast bo na pustyni na płaskim terenie nie są w stanie opierać się czołgom i lotnictwu ASADa.
   Nie mogą uciec do Iraku bo Irak też się skutecznie obroni.
   Państwo islamskie zniknie tak nagle jak powstało a jego najemnicy i ideowi bojownicy pouciekają jak szczury najpewniej do Libii lub najmą się na wojnę w Jemenie… albo pojadą do Europy jako bezbronni uciekinierzy wojenni.
   Podobno Bagdadi czyli szef państwa Islamskiego w Syrii już rezyduje w Libii i tam tworzy nowe Państwo islamskie na terenie Libii.

   Jeżeli w ciągu miesiąca nie nastąpi widoczne załamanie frontów terrorystów w Syrii to trzeba będzie powiedzieć że Rosja w Syrii ugrzęzła.
   Ja myślę że przełom nastąpi jeszcze w tym roku, że właśnie się wali twardy dotychczas front islamistów.

   • Robert pisze:

    Jako ciekawostkę można dodać – w oficjalnych mediach powiedziało że Iran choć posiada technologie nuklearne, ale nigdy nie wyprodukował ani jednej głowicy jadrowej Czyli Iran cały czas mówił prawdę, a cały ten rwetes o nuklearnym zagrożeniu ze strony Iranu to kolejne USraelskie kłamstwo. Rzec by można – standard… 😛

 7. Oscar pisze:

  A tutaj tekst demaskujący kolejną inicjatywę o pięknej nazwie „Otwarta Rzeczpospolita”.
  https://rgrunholz.wordpress.com/2015/12/14/otwartosc-rzeczpospolitej-i-izraela/

  To jest metoda że za pięknie brzmiącymi straszliwie Polskimi i patriotycznym nazwami, organizacjami siedzą niemal zawsze przedstawicieli obcej Polakom kultury „narodu wybranego” czyli globalni rasiści w szerokim tego słowa znaczeniu.
  Ci globalni rasiści posiadający swoje skrajnie rasistowskie państewko głoszą Polakom hasełka skrajnej tolerancji i akceptacji wszystkiego co obce Polaków i jednocześnie obrzydzają Polakom ich Polski patriotyzm.
  Polskim jedynym skarbem obecnie jest monolit narodowy.
  I z tym skarbem zaciekle walczą wrogowie Polskości ukrywający się pod Polskimi nazwiskami. A front tej walki jest niezwykle szeroki a walka jest podstępna obłudna przesiąknięta kłamstwami.

 8. jan piotr z wyspy pisze:

  witam -czy to zielone /podmienieni stukacze /nie moge uwierzyc jakie zaszly tu w tych komentarzach ZMIANY????!!!!! OKRESLAM JE POZYTYWNYMI -mozna spokojnie poczytac tzw. lewicowcow i tzw. prawicowcow???? ha ha ha -tematy sa interesujace skonczyly sie tzw.ZARTY I GLUPIE WYPOWIEDZI a pojawily sie z kazdego SERCA TROSKA O NASZ NAROD I tzw. KRAJ -z mego punktu siedzenia i stukania to dobry znak tylko wywazone wpisy i z rozadku bez obrzazania uczuc innych sa BUDUJACE i majace sens dziekuje trwajcie w tym dobrym klimacie

 9. Oscar pisze:

  Oburzająca hipokryzja.
  Polskie władze te same które z nieskrywaną satysfakcją akceptują (a może nawet same organizują) profanowanie cmentarzy żołnierzy Radzieckich nagle oburzają się gdy tylko ktoś w pobliżu cmentarza polskich „słusznych” żołnierzy zamierza zorganizować targowisko.
  Zestawienie tych dwóch sytuacji pokazuje jak nikczemne są „Polskie” władze.

 10. jan piotr z wyspy pisze:

  witam -czy to zielone ludziki??? /podmienieni stukacze /nie moge uwierzyc jakie zaszly tu w tych komentarzach ZMIANY????!!!!! OKRESLAM JE POZYTYWNYMI -mozna spokojnie poczytac tzw. lewicowcow i tzw. prawicowcow???? ha ha ha -tematy sa interesujace skonczyly sie tzw.ZARTY I GLUPIE WYPOWIEDZI a pojawily sie z kazdego SERCA TROSKA O NASZ NAROD I tzw. KRAJ -z mego punktu siedzenia i stukania to dobry znak tylko wywazone wpisy i z rozadku bez obrazazania uczuc innych sa BUDUJACE i majace sens dziekuje trwajcie w tym dobrym klimacie . -zamieszczam raz jeszcze z korektami to dobre ten weekend to dobry weekend to MY -jestesmy suwerynnami tych tzw. wladz i to MY mamy dbac o to aby tzw. ONI jak sie podjeli SLUZBY dla nas sprawiajac tzw WLADZE to niech to robia zgodnie z FAKTAMI a nie wirtualnie jak to robiono ?????? jest nadzieja i swiatelko w tunelu zaswiacilo sie .

 11. jan piotr z wyspy pisze:

  http://vod.gazetapolska.pl/11946-konfidenci-sa-wsrod-nas-cenckiewicz-woyciechowski
  WAZNE INFO ABY ZROZUMIEC DLACZEGO TERAZ MAMY TO CO MAMY??????

 12. Oscar pisze:

  Kolejny dowód skutecznego uwalniania się Rosji z zabójczego uścisku światowej mafii.
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20151215/1650232/Rosja-sad-konstytucyjny.html

  Mafijne sądy różnej maści roszczą sobie prawo do ferowania wyroków wobec niezależnych suwerennych państw.
  Jakie są te mafijne sądy to wszyscy wiemy choćby taki Trybunał w Hadze.
  Dotychczas żydzi mogli w swoich „sądach” zaskarżać kogo chcieli o co chcieli i mieli gwarancje uzyskania pozytywnego dla nich wyroku.
  Następnie się domagali od „społeczności międzynarodowej” wyegzekwowania od ofiary tego „wyroku”.
  Podobny mechanizm działa np w OBWE które feruje wyroki co ważności wyborów dokładnie pod potrzeby światowej mafii żydowskiej.

  Rosja kładzie temu kres.
  Polska tego nie zrobi Polska nie jest suwerennym krajem, jest kolonią mafii.
  Mafia może sobie Polskę zaskarżać w swoich żydowskich sądach o co chce i zawsze wygra. Na razie nie muszą tego robić bo mają pełną władzę w Polsce i po prostu sobie biorą to co chcą.
  Ale jak pojawi się rząd nieprzychylny mafii i jak przetrwa to natychmiast pojawią się oskarżenie o gigantyczne odszkodowania „za utratę korzyści z posiadania Polskiej kolonii”.

  • Oscar pisze:

   A tu poszerzenie informacji i przykład sprawy Jukosu.
   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-bedzie-ignorowac-orzeczenia-miedzynarodowych-trybunalow/74vmc8

   Zasada jest prosta : to co mafia żydowska zagrabi stanowi już niezbywalną własność mafii na wieki.
   Mafia zagrabiła zasoby Rosji i jej zdaniem oraz zdaniem jej sądów to juz nie jest własność Rosji.

   Na tym tle warto się zastanowić co zagrabiła mafia w Polsce bo to już na wieki nie jest własność Polska. (Banki, ubezpieczalnie, gospodarka, całe sektory obsługi ludności jak żywność woda , energia… w planie lasy państwowe czyli pół polski, nie wiadomo ile ziemi przejęła na własność mafia……

   Gdy im jakiś rząd odbierze te zrabowane Polsce rękoma Balcerowicza i innych zdrajców zasoby, to mafijne sądy wydadzą takie same wyroki jak w sprawie Jukosu.
   Na tym polegają, między innymi, kajdany założone Polsce a właściwie stryczek założony Polsce na szyje przez Solidaruchów w 89r.
   Ciężko będzie się z tech „bratnich” powiązań wyzwolić.
   Polska sama jest za słaba, chyba że ktoś mafię mocno osłabi albo Polska zwiąże się z kimś kto nie boi się mafii, tego mafia boi się najbardziej i od 89r ciężko pracuje na kultem nienawiści do jedynego naprawdę suwerennego państwa w Europie o globalnym potencjale (czyli Rosji).
   Nad nienawiścią do Rosji pracują wspólnie wszystkie odłamy mafii w Polsce (PO i PIS oraz mafijne media mainstreamowe).

   Mafię łatwo poznać po stosunku do Rosji.
   PO, PIS… tu nie ma złudzeń a to przecież post solidaruchy.
   PSL się sprzeda każdemu, SLD nie jest anty Rosyjskie i dlatego go nie ma sejmie, Nowoczesna jeszcze się nie wypowiedziała (ale wiadomo że to też mafia) i Kukiz też nie wypowiedział (ale z banderowcami flirtował).

  • { :-) }. pisze:

   { 🙂 }.

   *Rosja kładzie temu kres. 🙂

   A POLSKA KŁADZIE KRES OKUPACJI. POLSKA STAJE SIĘ KRAJEM SUWERENNYM. http://pu.i.wp.pl/bloog/84069394/51194094/RCGTB_Wn_orig.gif
   🙂 Dostrzegam konkretną różnicę w formułowaniu myśli.

   😀 … Polscy Artyści – *Pokonamy Fale – *P O K O N A L I Ś M Y…

   🙂 … https://www.youtube.com/watch?v=LILXgORnHdI

 13. jan piotr z wyspy pisze:

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/syed-kamall-pisze-ws-polski-do-martina-schulza,603053.html a to ciekawe BRYTYJCZYK BRONI POLSKI -napisal do niemca schulza PROTEST

 14. jan piotr z wyspy pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=U1gqOFTpBsM CZY ISTNIEJE OSTATECZNE ROZWIAZANIE KWESTII ROSZCZEN ZYDOWSKICH- wyk. St. MICHALKIEWICZ -byc moze tu znajdziesz o dpowiedz- fakty i przekrety robione dziesiatki lat aby to wyprostowac i zmienic ?????????/

 15. jan piotr z wyspy pisze:

  Bez komentarza -to dobre-c.d to link z wykladem p. Stanislawa Michalkiewicza -znakomicie i groteskowo przedstawia te TEMATY

 16. jan piotr z wyspy pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=BKgZnCTD67s W/W p.St. Michalkiewicz wyjasnia tez o co chodzi na UKRAINIE

 17. jan piotr z wyspy pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=VopKDCOqEWY jakich REFORM POLSKA POTRZEBUJE

 18. jan piotr z wyspy pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=VopKDCOqEWY KTO NIE MA CZASU TO NIECH OBEJRZY od 1 godziny 26 minuty a DOWIESZ SIE O FAKTACH LOZACH-I DYNASTI POLSKA OD MORZA DO MORZA- ha ha ha i mistrzach masonskich????

 19. Oscar pisze:

  FSB ustaliło typ materiału wybuchowego którym wysadzono A321.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20151215/1655566/FSB-wybuch-A321.html
  Niby nic zaskakującego.
  Zaskakująca była informacja w polskojęzycznych mediach chyba w Onecie też z dzisiaj lub wczoraj że Rosja ciągle nie potrafi wykazać że A321 został wysadzony w powietrze.

  Aż tu śmierdzi dezinformacją, walką propagandowa…
  Ciekawe musi być źródło informacji w polskojęzycznych mediach.
  Widać że jakieś służby bardzo czuwają by prawda nie wyszła na jaw.
  Łatwo zgadnąć że są to służby powiązane z organizatorami zamachu (nie mylić z wykonawcami).
  Wystarczy poskrobać które to służby wygenerowały tę informację.
  Nawet nie trzeba skrobać, wiadomo kto zaciekle walczy z Rosją i nie jest to ISIS (ISIS to tylko najemnicy , wykonawcy, mięso armatnie tych którzy ich organizują, szkolą i finansują).

 20. jan piotr z wyspy pisze:

  http://www.fronda.pl/a/beata-szydlo-miazdzy-platforme-byliscie-argonanccy-i-pyszni-bronicie-lobby-i-swoich-interesow,62286.html BEATA SZYDLO PO CO JESTESMY W TEJ IZBIE 7%POTRZEBUJACYCH DZIECI OTRZYMUJE POMOC PANSTWA -DOSC STRACHOW I STRASZA ENIA PLEK I POLAKOW

 21. jan piotr z wyspy pisze:

  http://vod.gazetapolska.pl/11985-swietne-przemowienie-premier-szydlo MY JESTESMY TU WYSLANI NA SLUZBE PRZEZ OBYWATELI -dlaczego PIS wygral WYBORY -BO PRZEZ 8 LAT NIC NIE ROBILISCIE TYLKO STRASZYLISCIE PISEM -MY JESTESMY TU PO TO ABY BRONIC OBYWATELI

 22. jan piotr z wyspy pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=LGDSKDsJnoI NOWA EKONOMIA -NOWY PIENIADZ-

Podpowiedź: aby mieć własny avatar w komentarzach zarejestruj się w serwisie Gravatar.