Alternews – 15.04.2016

To wydanie Alternews zostało w całości poświęcone wydarzeniu 15-15-15, którego pomysłodawcą był Jacek Sokal. Pokazano relacje z Wrocławia, Lublina i Wielkiej Brytanii.


Ten wpis został opublikowany w kategorii AlterNews, Archiwum audycji i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

31 odpowiedzi na „Alternews – 15.04.2016

 1. Oscar pisze:

  Tak pusto to jeszcze raz napiszę

  Co w słychać wśród politycznych przyjaciół Najjaśniejszej ?
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160416/2563155/Arabia-Saudyjska-aktywy-zamachy-11-wrzesnia.html
  Przyjaciele Najjaśniejszej z Turcji dokonują eksterminacji Kurdów i wiele innych skrajnie niedemokratycznych posunięć (agresja na Syrię, wspieranie terrorystów, wprowadzanie cenzury, mordowanie opozycjonistów itp).
  Przyjaciele Najjaśniejszej z Ukrainy dokonują eksterminacji Rosjan w Donbasie i wiele innych „demokratycznych” posunięć (bezwzględna cenzura, całodobowe ostrzeliwanie cywilnych miast i wsi Donbasu, zabawy z elektrownią atomową w Czernobylu, ścisła współpraca z terrorystami w Syrii itp).
  Arabia Saudyjska też robi swoją „demokrację” (militarna agresja na Jemen, likwidacja opozycji , finansowanie terrorystów w Syrii, skrajna dyskryminacja kobiet, niewolnicza praca dla imigrantów itp).
  Wśród „przyjaciół” mamy też Kosowo gdzie właśnie naczelny terrorysta i zbrodniarz wojenny został prezydentem Kosowa w którym nie ma już nic oprócz największej w Europie bazy wojskowej USA i dziwek obsługujących tę bazę (oraz sutenerów tych dziwek).
  A wszyscy ci „przyjaciele” Najjaśniejszej kłócą się o coś z USA.
  Naprawdę ta Najjaśniejsza ma bardzo „fajnych” przyjaciół politycznych.
  Tacy „przyjaciele potrafią zabić przy najmniejszej próbie sprzeciwu wobec grupy „przyjaciół”. Takie są prawa mafii.

  Nasuwa się pytanie kim są przywódcy Polski z PO i PIS skoro dobierają sobie takich przyjaciół.
  Odpowiedź jest prosta, są post solidaruchami i wszystko staje się jasne i logiczne od początku „rewolucji solidarnościowej” aż do dzisiaj.
  Czy Polska to wolny i niezależny kraj ? hahaha

  Pamiętacie jako to globalna mafia ukuła slogan propagandowy „państwa zbójeckie”. Ten epitet dotyczył wszystkich państw które globalna mafia chciała zniszczyć a zasoby geo-ekonomiczne zawłaszczyć.
  Dzisiaj nawet pożyteczny idiota widzi gołym okiem które państwa są naprawdę zbójeckie a które są ofiarami agresji globalnych bandytów.
  Propaganda globalnej czyli korzennej mafii jest w istocie prymitywna.
  Oni najbezczelniej odwracają kota ogonem i każą pożytecznym idiotom w to wierzyć.
  Dzisiaj pożytecznych idiotów coraz mniej a wierzą tylko ci co muszą służbowo, albo im za to płacą, albo są czynnymi członkami globalnej mafii i udają że wierzą (czyli znowu kłamią).

  W takim „doborowym” towarzystwie znalazła się Najjaśniejsza za sprawą post solidaruchów z PO i z PIS.
  I Najjaśniejsza z Najjaśniejszym Narodem poniesie jeszcze bardziej przykre konsekwencje polityki post solidaruchów (grabież i wyzysk to będzie małe piwo w porównaniu z tym co szykują Polakom niezmiennie rządzące post solidaruchy).

  Globalna banda nawet łupami z Iraku nie podzieliła się z nowym sługusem najniższej rangi czyli Najjaśniejszą (a miały być lukratywne kontrakty i tak uzasadniała swoje przyłączenie się do napaści na Irak nowa bo solidaruchowa Najjaśniejsza).
  Wszystko to jest obrzydliwe, wstrętne, zbrodnicze… oparte na zdradzie, na kłamstwie, na korupcji, na bezczelnej i bezwstydnej kłamliwej propagandzie, na rabunku, wyzysku…na ludzkim nieszczęściu.

  No właściwie jak na bandę rozbójników to relacje są typowe.
  (banda rozbójników z NATO czyli organizacja zbrojna o charakterze przestępczym) … to chyba jest ścigane na mocy prawa w Najjaśniejszej.
  Ale który niezależny prokurator odważy się podjąć śledztwo w tej ewidentnie przestępczej sprawie.
  Który niezależny sędzia odważy się wydać niezawisły wyrok w tej ewidentnej sprawie.

  A taki wyrok powinien skutkować wyjściem Najjaśniejszej z organizacji przestępczej czyli z NATO i pewne z UE.
  A winni akceptacji zbrodniczej działalności NATO i UE powinni trafić do pierdla na długie lata (proporcjonalne do poniesionych strat i ilości zamordowanych niewinnych ludzi).
  Zwracam uwagę że za świadome i planowane zamordowanie jednej osoby dostaje się dożywocie. A zamordowano tysiące, dziesiątki tysięcy.
  Dożywocie już nie wystarczy. Trzeba czegoś mocniejszego by wyrazić SPRAWIEDLIWOŚĆ.
  Prawnicy i parlamentarzyści powinni się nad tym problemem poważnie zastanowić.

  Podobny problem jest z „reformami” i ich skutkami ekonomicznymi dla obywateli. Tu też wymiar sprawiedliwości powinien wyrazić SPRAWIEDLIWOŚĆ na miarę poniesionych przez Naród strat.
  I znowu za kradzież „batonika” jest określona surowa kara, za niewłączenie świateł w dzień słoneczny w samochodzie też .
  Powinno się potraktować „batonik” jak przelicznik proporcjonalności kary.
  Za przekręt (zdradę) na poziomie miliona zł a już na pewno miliarda zł strat dla Najjaśniejszej to już kara więzienia nie wystarczy (człowiek tyle nie żyje).
  I znowu trzeba czegoś mocniejszego dla wyrażenia SPRAWIEDLIWOŚCI.

  Czy ktoś poda rękę Najjaśniejszej i wyciągnie ją z tego bagna moralnego i przestępczego, mało, zbrodniczego ?
  Czy Naród Polski odkryje w sobie korzenie słowiańskie ?
  Bo na razie każą Narodowi celebrować utratę tożsamości poprzez przyjęcie chrztu a następnie wymuszoną krwią niewinnych chrystianizację narodu Polskiego.

  Moim zdaniem, tak długo jak długo naród Polski będzie czcił żydowskiego Boga tak długo będzie wasalem żydowskim.

 2. Oscar pisze:

  W Polsce jak widać poniżej wiadoma mafia nakręca identyczne ekstremizmy jak w Państwie Islamskim.

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160417/2557450/Matka-Boska-zamiast-symbolu-Zwyciestwa-nad-nazizmem-Piotr-Nowak.html

  W Państwie Islamskim ekstremiści niszczą pomniki i sławi`a Allacha.
  W Państwie Najjaśniejszej ekstremiści niszczą pomniki i sławią Niepokalaną.
  A wszystko w klimacie nakręcania skrajnej nienawiści od której do podrzynania gardeł „niewiernym” już bardzo bliziutko, wystarczy impuls (prowokacja) wygenerowany przez tajne służby mafii by rozpocząć mordy.
  Tak działo się na Ukrainie, tak działo się w Libii, Syrii i wszędzie gdzie mafia chce.
  W Iranie i Rosji też były takie impulsy ale Iran i Rosja się wybroniły przed lokalnymi agenturami mafii i lokalnymi pożytecznymi idiotami.
  Polska już raz się nie wybroniła i teraz jest kolonią mafii.
  Czy teraz mafia będzie znowu w stanie ukierunkować lokalnych pożytecznych idiotów na wojnę z Rosją? Post solidaruchy nie są zbyt reformowalne a ich władze naczelne z PO i PIS aż przebierają nogami na wyścigi wysługując się globalnej mafii (i na tym polega w istocie ich rywalizacja i wzajemna nienawiść… to dwa sługusy z których każdy chce się bardziej przysłużyć globalnej mafii).

  • Majestic pisze:

   moherowe gnidy , scierwa udające ludzi , niech „Islamskim ekstremiści” wyplenią te zarazę aby kamień na kamieniu nie pozostał, Wolna Wola skoro mają takie plany i życzenia .

   • Oscar pisze:

    To tylko pożyteczni idioci w rękach manipulatorów (jedni i drudzy).
    Już pisałem że trzeba pozbyć się głowy (głów) hydry a nie bezmyślnych macek.
    A głowi są ukryte, chronione, zabezpieczone, obstawione.
    I nie mam tu na myśli polityków bo to marionetki lub sługusy.
    To nie oni kreują politykę. Ci co kreują politykę siedzą w głębokim cieniu, bez nich cala globalna mafia się rozpadnie na dziesiątki małych mało groźnych mafijek z którymi już łatwo sobie poradzą lokalne władze, społeczności.

   • Majestic pisze:

    niech się mordują na wzajem ,wolna wola ! honor ojczyzna i inne debilizmy a właściciel tych szczurów i naganiaczy Cieszy się ! czy to nie Piękne sprawić” komuś” radość ?!

   • lumen pisze:

    Majestic…zgadzam sie z Toba…Starotestamentowy Jahwe był mściwym, zazdrosnym, bezwzględnym satrapą. Najdrobniejsze przewinienia karał z bezlitosną surowością. Choć niekiedy bywał nadzwyczaj łaskawy. Np. podczas rzezi Jerycha, dokonanej przy jego wydatnej pomocy nakazał oszczędzić nierządnicę Rachab (i jej rodzinę) za jej wcześniejszą pomoc izraelickim szpiclom. Choć nierząd nakazał wcześniej w prawie rzekomo przekazanym Mojżeszowi na Synaju karać śmiercią. Niemniej za przysługę oddaną przez Rachab Izraelitom nierządnicy Jahwe nie nakazał ukamieniować.

 3. Oscar pisze:

  To już nie są żarty.

  Rosja mówi USA won od naszych granic (loty na prowokującym niszczycielem USA, odpędzenie samolotu szpiegowskiego USA).
  USA z cała premedytacją prowokuje.

  Pamiętacie jak zaczęła się wojna w Wietnamie z udziałem USA ?
  Pamiętacie „incydent w zatoce Tongijskiej”.
  Dzisiaj wiemy że incydentu nie było ale była propaganda incydentu a
  „incydent” rozpoczął wielką wieloletnią i krwawą wojnę.

  Dzisiaj sytuacja jest bardzo podobna.
  Zaogniona przez USA, zamachem na Majdanie i wynikającą z niego wojna domowa na Ukrainie, Europa wschodnia jest już podminowana.
  I kolejne prowokacje USA u granic Rosji podnoszą temperaturę.

  Do tego toczące pianę nienawiści, bez umiaru i bez kagańców, lokalne pieski USA.
  Spirala nienawiści jest rozkręcana na całego w mafijnych mediach (typowy okres tuż przedwojenny, tak było tuż przed II wojną światową).
  Mafijne sługusy głośno domagają się wprowadzenie do Polski armii USA.

  Wszystko to już było w Wietnamie i w Polsce w 1939r.

  Różnica jest jedna Rosja to nie Wietnam ani nie Polska z 1939r.
  Wojna nie będzie trwała długo. Dzisiejsze środki rażenia szybko doprowadzą do rozstrzygnięcia czyli do zniszczenia obu stron a jednej bardziej.
  Dzisiaj USA z Rosją nie mogą prowadzić wojny lokalnej która będzie wyniszczać tylko Rosję (o Europie wschodniej nie wspomnę bo to oczywiste).
  Dzisiaj USA nie są w stanie zrobić krzywdy Rosji przy pomocy proxy wojny (najemników, sługusów, wasali, lokalnych zdrajców itp) udając że to nie USA (tak postępują w Syrii). Rosja takich sługusów rozdepcze natychmiast i bezwzględnie (niestety ze szkodą dla Polskich piesków, pożytecznych idiotów i zwykłych porządnych ludzi).

  Jest też druga szansa na sparaliżowanie agresora, czyli drugi front czyli daleki wschód gdzie sytuacja jest bardzo podobna podobna.
  USA są w sytuacji Hitlera w 1939r czyli konieczności agresji na dwa fronty.
  Układ między Rosją a Chinami jest pewnie taki, że jak za bardzo zaogni się w Europie wschodniej to Chiny przycisną agresora w Azji.. i odwrotnie.

  Jedno jest pewne, jeżeli USA dysponują jakąś przewagą, jakąś szansą na zniszczenia Rosji i Chin (po kolei) to z niej skorzystają bez względu na liczbę ofiar po stronie Rosji, Chin i okolicznych krajów. Obama już tego pewnie nie zrobi, ale następca wybrany przez globalną mafię ?

  Putin musi mieć sporo asów w rękawie jak chce przeżyć.
  Putin jak dotychczas zawsze takie asy miał albo siedział cicho.
  Putin nie siedzi cicho. Putin mówi „rozładujmy sytuację, rozmawiajmy, szukajmy rozwiązań pokojowych..” druga strona zieje nienawiścią rozmawia tylko wtedy gdy musi, robi wszystko by zniszczyć Rosję, miota się jednym słowem.
  Putin musi mieć parę asów o których nie mamy pojęcia ale mafia to wie lub przypuszcza i boi się i nie wiej jak zaatakować i chodzi jak hiena wokół jeża.

  Ciekawe jak wygląda układ możliwości po obu stronach frontu.
  To niestety głęboka tajemnica. To co widać to tylko wierzchołek góry lodowej.

 4. Majestic pisze:

  może się dogadają ? i wystarczy im poligon między odrą a bugiem ,i będzie dwa w jednym, kundel przestanie ujadać w dwu kierunkach ?

 5. lilka pisze:

  Tzw ogladalnosc.Kolejna ściema .Badania rynku ogladalnosci robi firma amerykanska u nas.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,title,Dla-prezesa-Kurskiego-dobra-rada,wid,18274904,wiadomosc.html
  No to największą ogladalnosc ma zapewne tvn.:D I tam reklamodawcy będą ciągnąć i dawać zarabiać.A tvp bedzie oczywiscie tracic widzow,a co za tym idzie reklamodawcow i cd pieniądze.,bo firma badajaca tak sobie wymyśli lub inaczej(znamy juz uczciwosc tych wszystkich sondazowni)
  Tak dzilają sondaże.mogą naprawde wiele zmieniać w tej rzeczywistosci.zaklamanie na kazdym kroku.

 6. Oscar pisze:

  W Chinach walka z korupcją ma realny wymiar.

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160418/2573708/Chiny-lapowka-kara-smierci.html

  W PRLu walka z korupcją też miała realny wymiar (była kara śmierci za wielkie przekręty gospodarcze).
  Jak tylko solidaruchy dorwały się do władzy pierwsze co zrobiły to zniosły karę śmierci a następnie przystąpiły do grabienia Polaków a interesie swoich zagranicznych nadzorców i własnym.
  Nadzorca zadbał by sługusy którzy dobrze okradali Polaków też na tym „trochę” zarobili. Sposobów na wynagrodzenie pożytecznych sługusów było i jest wiele.
  (gigantyczne pensje prezesów, gigantyczne odprawy, intratne stołki w instytucjach nadzorców, intratne wykłady o niczym ale finansowane przez instytucje nadzorców,
  dobrze płatny Nobel, milion dolarów za film którego nie nakręcono… i dziesiątki innych).

  .

  • Oscar pisze:

   Tu temat powiązany.
   Dla UE terroryści uciekający teraz z Syrii do Europy to „obywatele” którymi trzeba się zająć o których trzeba się zatroszczyć, których trzeba zrehabilitować.

   http://pl.sputniknews.com/opinie/20160418/2572576/terroryzm-europa-rehabilitacja.html

   Nasuwa się pytanie dlaczego UE nie zatroszczyła się o niewinne ofiary tych terrorystów, mordowane masowo przez cala wojnę w Syrii i w Iraku też.

   Skąd ta troska UE ? To przejaw troski zleceniodawcy o losy zleceniobiorcy.

   A powinno być twardo zapisane w prawie że czynny udział w nielegalnej organizacji zbrojnej we własnym lub cudzym kraju powinien być karany obligatoryjną karą śmierci, humanitarną, przez rozstrzelanie.
   I o tym media powinny nieustannie przypominać wszystkim chętnym do mordowania innych ludzi niezależnie od pobudek.

   Takie prawo zlikwidowało by natychmiast terroryzm , biznes najemników, firmy „ochroniarskie”. No ale jak tu prowadzić proxy wojny jak napadać na inne kraje jak nie będzie chętnego mięsa armatniego, najemników, pożytecznych idiotów, zwykłych bandziorów i świrów.

   Gdyby takie prawo wprowadzić natychmiast by wygasły konflikty w Libii, Syrii, na Ukrainie. Ktoś tego nie chce . I wiadomo kto.
   Ten „troskliwy” co się troszczy o losy terrorystów wracających z mokrej roboty w Syrii. Organizator terroryzmu, organizator masowej ewakuacji terrorystów do UE pod przykrywką uchodźców.
   Analiza mediów wyraźnie pokazuje ma globalną koszerną mafię.
   To ich media nagle pokochały „uchodźców” i gardłują żeby ich przyjmować.

  • Oscar pisze:

   Dobry filmik.
   Bardzo dobre motto.
   Lekarz który nie leczy ale pilnuje wykonywanie procedur nie jest lekarzem a sprzedawcą procedur (za każdą procedurę płaci albo chory albo Ubezpieczyciel).
   Z tego wynika że dzisiaj lekarze nie są potrzebni za wyjątkiem specjalistów wykonujących złożone zabiegi.
   Proste zabiegi wykonuje niższy personel.

   Czyli lekarz rodzinnym może być ktokolwiek o dobrej pamięci (żeby zakuć procedury na blachę). Za chwilę będzie to komputer.
   Odpyta pacjenta zgodnie z ogólną procedurą i zastosuje procedurę która ma uzdrowić pacjenta.
   Wydrukuje receptę leki lub skierowanie na badania.
   Po wczytaniu wyników badań wydrukuje listę leków lub skierowanie na zabieg czy operację.

   Taki lekarz „rodzinny” powinien być od dawna dostępny w internecie.
   Są takie programy tyle że komercyjne a powinny być państwowe ogólnie dostępne.

   Pacjent z taką diagnozą powinien sam się leczyć w 95% a reszta przypadków to skierowanie do specjalisty do weryfikacji, na zabieg lub operacje.

   Taki system kosztowałby 100 razy mniej niż dzisiejszy.
   Z ponad połowy „lekarzy rodzinnych można by zrobić specjalistów i zlikwidować kolejki.

   Niestety kolejki są celowym systemowym działaniem chodzi o napędzenie klientów do prywatnych placówek.
   I za to Kopacz i twórcy tego zbrodniczego systemu powinna ponieść stosowną karę. Kara więzienia przy ogromie cierpień i ogromie przedwczesnych śmierci w kolejce do specjalisty to za mało.

   • lumen pisze:

    Oscar…masz racje! Lekarz zarabia wtedy i tylko wtedy kiedy czlowiek jest chory! Regularne kontrole przyzwalaja takiemu lekarzowi na „diagnoze”,z ktorej bedzie czerpal korzysci i wowczas pacjent przeistacza sie w klienta…proste!

 7. JAN PIOTR pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=Dr0Ec1gKdQo FAKTY JAK DZIALA SEJM i nowa tv. cos co ludzie nie widza -prostym jezykiem aby wszyszy uwidzieli fakty

 8. Oscar pisze:

  Pisałem już o pracy nad odzyskaniem przez Niemcy dawnych wschodnich landów Niemiec.
  Poniżej ciekawy punkt widzenia
  http://att.neon24.pl/post/131123,sterowany-konflikt-rosja-nato-na-terenie-polski

  I tak to się skończy.
  Nikt z wielkich tego Świata nie chce Polski w Europie.
  Niemcy chcą swoich landów wschodnich.
  Żydzi chcą Judeopolonii najlepiej połączonej z Judeoukrainą.
  Rosja nie chce „wrzoda” który nieustannie jątrzy i przeszkadza handlować z Niemcami.
  Reszta, łącznie z Polską, się nie liczy.

  Polska mogła istnieć w granicach po II wojnie światowej tylko w sojuszu z Rosją jako gwarantem granic.
  Post solidaruchy zniszczyły Polskę gospodarczo, moralnie.
  Za chwilę zniszczą Polskę jako Państwo na mapie świata.
  A winny będzie Jaruzelski i Kiszczak oraz komuchy.

  • Tomek pisze:

   Oscar odpocznij trochę, bo dajesz całego siebie nam, jesteś na bieżąco i dajesz Fakty, ale martwię się o Twoje zdrowie, więc chociaż oddech sobie wez, jesteś na pierwszej linii, dziękujemy :))

 9. Majestic pisze:

  Oscar pisze:”Polska mogła istnieć w granicach po II wojnie światowej tylko w sojuszu z Rosją” niestety ale pan Oskar ma racje pisałem tu już o tym ,z dniem opuszczenia strefy okupacyjnej na terenach byłego DDR , traktat okupacyjny zwalnia zachodnie rejony Pomorze i Mazury z taką samą mocą prawną ,ale zostaje jeszcze jedno i bardzo istotne , traktat pomiędzy aliantami co daje w konsekwencji swobodę w strefach wplywow , wiec celowo pluje się na wschodniego o sąsiada po to aby w przyszłości nieco krwi upuścić naiwnym gojom , aneks podpisany przez Kohla ,merytorycznie zabezpieczał strefę wplywow Rosji i może być w każdej chwili ratyfikowany na niekorzyść psa poszczutego ,taka patowa sytuacja się wtedy wywiązała do tego stopnia ze Londyn włożył akta Generała Sikorskiego na następne 50 lat w TOP SECRET , czyżby nowi starzy przyjaciele mieli coś poważnego do ukrycia przed ujadającym psem ? no właśnie http://www.tygodnikprzeglad.pl/traktaty-polsko-niemieckie-1990-1991-roku-prawda-falsz-czesc-ii/ po przeczytaniu tego formalnie nic nie mamy , dlatego zegar długu będzie rósł i rósł a pies będzie grał teatr ujadając na wschód aby goja wyrolować .

 10. Majestic pisze:

  wlasciwie jest tak w wszystkich dziedzinach https://www.youtube.com/watch?v=bJU2SP8oAZo

 11. JAN PIOTR pisze:

  łabości polityki zagranicznej (III)
  Słabości polityki zagranicznej (III)
  Zbyt słaby odpór Polski wobec ataków luminarzy z UE
  Długotrwałe zabiegi rządu Beaty Szydło o polepszenie stosunków z Unią Europejska spełzły na niczym. 13 kwietnia 2016 r. Parlament Europejski ogłosił rezolucję brutalnie ingerującą w polskie sprawy i oszczerczo krytykującą Polskę za rzekome ograniczanie demokracji. Premier B. Szydło skomentowała w TVP Info rezolucję PE słowami: „To rezolucja przeciw polskiemu państwu (…) W rezolucji nie ma ani słowa, że rząd PiS podjął dialog, że szukamy kompromisu, trwają prace. Nie odczytuję tej opinii jako wyjścia naprzeciw i szukania kompromisu, tylko wręcz odwrotnie. Moim zdaniem rezolucja burzy ten dialog, o którym my mówimy (…) Europarlament ma dzisiaj dużo poważnych problemów, którymi powinien się zajmować.
  UE przeżywa poważne kryzysy i powinna je rozwiązywać, a nie mieszać się w walki polityczne i stosować nierówną miarę dla wszystkich” (Podkr. – JRN). Premier Szydło zapytała, dlaczego Unia nie pochyla się nad problemem uchodźców? – Dlaczego PE nie zajął się incydentami w Kolonii, które miały miejsce na przełomie roku. Dlaczego z troską nie pochyla się nad wynikiem referendum w Holandii, które odrzuciło umowę stowarzyszeniową z Ukrainą?. ” Z kolei sekretarz stanu w MSZ ds. europejskich Konrad Szymański, występując w RMF, zarzucił, że włącza się w polski konflikt i w rezolucji „nie ma żadnej sensownej ścieżki rozwiązania problemu wokół Trybunału”. Osobiście uważam, że mocnym słowom premier B. Szydło o rezolucji Parlamentu Europejskiego powinna towarzyszyć wyraźna zmiana polskiej polityki wobec Unii Europejskiej. Należy w pełni pozbyć się iluzji na temat różnych organów UE, faktycznie broniących tylko interesów wielkich zachodnich korporacji finansowych i gospodarczych, i nie chcących słuchać o autentycznym dialogu i poszanowaniu praw średnich im mniejszych narodów. Warto tu wziąć przykład z ewolucji premiera Viktora Orbana. Jeszcze 7 stycznia 2011 r. Orban określił jako „historyczny sukces’ uzyskanie przez Węgry członkostwa w UE. Dość szybko zmienił jednak stanowisko, reagując na nieuczciwe, faryzeuszowskie presje UE w interesie zachodniego wielkiego kapitału. Już parę miesięcy później – 15 marca 2011 r. , przemawiając z okazji święta narodowego Węgier, Orban powiedział: „Nie pozwolimy, aby z Brukseli, czy skądkolwiek ktokolwiek coś nam dyktował. Od nikogo nie zniesiemy wiec pouczeń”. W 2012 r. Orban otwarcie przyrównał ingerencję z UE do czasów sowieckiej dominacji na Węgrzech, mówiąc: „Znamy lepiej niż dobrze ten rodzaj nieproszonej bratniej pomocy, nawet, kiedy teraz nosi ona dobrze skrojony garnitur, a nie mundur wojskowy z pagonami”. (Podkr. – J. R. N. /)

  Wyciągnijmy wnioski ze zlej woli Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej wobec Polski
  W ostatnich kilku miesiącach mieliśmy wiele przykładów zlej woli wobec Polski ze strony czołowych luminarzy UE, a czasami skrajnie grubiańskich agresywnych ataków niektórych z nich. Celował w tym przede wszystkim przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz. niedouczek, bez matury, i długoletni alkoholik (alkoholem leczył długotrwałą depresję) Fanatyczny lewak Schulz, znany jest ze skrajnej niechęci do Kościoła i skłonności do obrażania innych rządów i krajów. M.in.już w 2007 r. publicznie zaatakował rząd J. Kaczyńskiego, mówiąc: „Mam nadzieję, że polski naród jest na tyle mądry, że odeśle ten rząd do domu!” Przy innej okazji powiedział publicznie, że porażka Kaczyńskich „byłaby błogosławieństwem dla Polski i Europy” (Cyt. za: P. Jendraszczyk i A. Słojewska: Polityk SPD: dość rządu PiS-u, „Rzeczpospolita” 26 września 2007 r.) W grudniu 2015 r. Schulz zaatakował Polskę w sposób wręcz skandaliczny, mówiąc: „To, co rozgrywa się w Polsce, ma charakter zamachu stanu i jest dramatyczne”- „Oczekuję, że Martin Schulz przeprosi Polskę” – skomentowała premier Beata Szydło. Okazało się to płonną nadzieją. Schulz dalej z całą dezynwolturą atakował przemiany w Polsce. Np. w styczniu 2015 r. powiedział: „Zwycięstwo wyborcze nie może być interpretowane jako mandat do transformacji kraju”. (Cyt. za tekstem T. Wróblewskiego: Brudna gra ratingami, „Wprost” z 24 stycznia 2016 r.)
  Także w styczniu 2016 r. Schulz oszczerczo powiedział o sytuacji w Polsce:- „To jest sterowana demokracja a’ la Putin, niebezpieczna putinizacja polityki europejskiej”. Przez lata Schulz skrajnie, wręcz furiacko atakował inaczej myślących innych polityków europejskich, m.in.premiera Węgier V. Orbána. (Por, . J. R. Nowak: Węgierska droga do zwycięstwa”, Warszawa 2015, t. 2, ss. 85, 161-162) Brutalnie atakowany przez Schulza premier Włoch Silnio Berlusconi nazwał niemieckiego polityka „kapo”. Schulz szereg razy chamsko ingerował w wewnętrzna politykę Włoch, aż doszło do tego, że przywódca kontestatorskiego Ruchu 5 Gwiazd Beppe Gruillo napisał na swym blogu „Schulz kaputt”. (Por. korespondencja P. Kowalczuka z Rzymu: Cytaty z Schulza, „Do Rzeczy” 10 stycznia 2016). Można tylko ubolewać, że na czele Parlamentu Europejskiego stoi teraz niedouczony fanatyk Schulz, zawsze skłonny do jątrzenia. Do luminarzy UE szczególne agresywnie atakujących Polskę należy Guy Verhofstadt, przewodniczący grupy Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (84 europosłów). Posunął się on do oszczerczego stwierdzenia, że rząd PiS jest „narodowo-socjalistyczny” i wykonuje robotę Putina” (Cyt. za: T. Łysiak: Nazizm, „w Sieci” 4 stycznia 2016). Przy innej okazji stwierdził:”Kaczyński pomaga Putinowi, bo Putin nie lubi unijnej jedności”. (Cyt. za: A. Słojewska: Debata o Polsce bez awantury, „Rzeczpospolita ‘ 20 stycznia 2016). Verhofstadt ciągle judzi przeciw Polsce. Świeżo w kwietniu 2016 r. napisał na swym portalu m.in.: „Jest dla mnie niewyobrażalne, żeby liderzy państw NATO dalej rozważali udział w szczycie NATO w Warszawie, jeżeli w Polsce będzie trwał kryzys konstytucyjny, a rząd będzie lekceważył praworządność (…)
  Smutna rzeczywistość pokazuje, że gdyby dziś Polska czy Węgry ubiegały się o członkostwo w UE, ich starania byłyby odrzucone”. (Cyt. za: Wyborcza. pl z 15 kwietnia 2016 r.). Przypomnijmy teraz kilka jakże wymownych danych z życiorysu tego jednego z głównych oskarżycieli Polski na forum międzynarodowym. Skrajny belgijski lewak Guy Verhofstadt jako premier Belgii od 1999 roku do 2008 roku doprowadził do wprowadzenia „małżeństw homoseksualnych” i „prawa do eutanazji”. Za jego rządów belgijskie sądy, prokuratura i policja były oskarżane o wyjątkową opieszałość i nieudolność (afera Dutroux). (Por. szerzej L. Szymowski: Tercet budowniczych demokratów, „Najwyższy Czas” 30 stycznia 2016). Samego premiera Verhofstadta oskarżano o tuszowanie tej afery. Verhofstadta, który stracił premierostwo w 2008 r. oskarżano również o marnotrawienie publicznych pieniędzy i różne podejrzane interesy. (Por. L. Szymowski: Grupa masonów trzymająca Brukselę, „Warszawska Gazeta” 29 stycznia 2016). Dodajmy tu, że Verhofstadt jest członkiem zarządu belgijskiej firmy Exmar, która od dawna prowadzi interesy z Gazpromem. Jak przypomniała w Internecie Joanna Kolomyetsev: „Gazprom już wielokrotnie próbował ograniczyć rolę gazoportu w Świnoujściu poprzez kosztowny rurociąg Nord Stream, którym jest dostarczany gaz ziemny do Europy. ” (Por. J. Kolomyetsev: Verhofstadt i Gazprom. Czyich interesów broni belgijski liberał?blogpublika. com/2016/01/21). Nic dziwnego, że Verhofstadt tak ostro atakuje rząd PiS-u, który chce rozbudowywać gazoport w Świnoujściu Znamienne jest, że Verhofstadt już w lipcu zeszłego roku udzielił poparcia Nowoczesnej w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Pisano już w polskiej prasie o aliansie strategicznym Verhofstadta i Ryszarda Petru, który chce wejścia nowoczesnej do liberalnej frakcji Verhofstadta. Dodajmy do tego, że akurat w dzień debaty w PE nad sprawą polską Verhofstadt spotkał się z Mateuszem Kijowskim z KOD-u. Według wspomnianego już artykułu Leszka Szymowskiego z „Najwyższego Czasu” Verhofstadt „15 września 2010 roku reaktywował grupę Spinelli- masońską lożę o skrajnie antychrześcijańskim charakterze”. Wśród założycieli tej loży masońskiej obok Verhofstadta znaleźli się osławiony lewak z 1968 r., znany pedofil Daniel Cohn – Bendit („Czerwony Dany”) bankster Mario Monti, którego przeforsowano na premiera Włoch i inny osławiony lewak Joschka Fischer, pewien czas minister spraw zagranicznych Niemiec. Szkoda, że polska telewizja publiczna pod batutą wyraźnie śpiącego w wielu sprawach Jacka Kurskiego nie pokusiła się o pokazanie szerszej publiczności, jakie to „autorytety” z UE dyrygują obecną kampanie przeciw Polsce. Znamienne, że nikt z przywódców histerycznej anty-PiS-owskiej opozycji z PO, Nowoczesnej czy PSL- nie zdobył się na wystąpienie przeciwko jawnym antypolskim oszczerstwom ze strony M. Schulza, G. Verhofstadta czy C. Bendita.
  Co ci „polscy” politycy mają wspólnego z Polską, z naszymi interesami narodowymi i z polską racją stanu?! A swoja drogą zdumiewa fakt, że minister W. Waszczykowski, choć ostro atakował M. Schulza, to, o ile dobrze wiem, dotąd nie zdobył się na krytykę tak wrogiego Polsce Guya Verhofstadta. Dlaczego? O ile wiem, to z czołowych polityków PiS-u jak dotąd ostro atakowała Verhofstadta tylko b. minister spraw zagranicznych, a obecnie europosłanka Anna Fatyga. Europosłanka A. Fotyga ostrzegła G. Verhofstadta, aby ten „pomyślał dwa razy, zanim osobę taką jak ona określi mianem „narodowego socjalisty” i „pomocnika Putina«” Według eurodeputowanej Verhofstadt jako „jeden z najbardziej elokwentnych europejskich polityków dla przyciągnięcia uwagi po prostu korzysta z brutalności zamiast faktów”. Jak pisała Fotyga były premier to „belgijski liberał dobrze znany z mieszania się w sprawy polskie”. Fotyga podkreśliła, że Verhofstadt „osiem lat temu aktywnie wspierał swoich polskich aliantów w protestach przeciwko lustracji” i „nie wahał się zaangażować w kampanię przeciwko lustracji w Warszawie”. (Cyt. za: www. polsatnews. pl z4 stycznia 2016).
  Z kolei przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker poprzednio jako premier Luksemburga „wsławił się” zawarciem wielu umów korzystnych dla międzynarodowych korporacji, które dzięki temu zaoszczędziły na podatkach miliardy dolarów. (Por. J. Mielnik: Unia od Brukseli gnije, „Wprost” z 21 lutego 2016). Głośna stała się „afera LuxLeaks”, związana z systemem obchodzenia podatków za premierostwa Junckera w Luksemburgu. Junckera oskarżano wprost, że to on stworzył cały oszukańczy system unikania podatków. Nic dziwnego, że. Juncker, specjalista od cichych umów z międzynarodowymi korporacjami jest takim entuzjastą zawarcia porozumienia TTIP, korzystnego tylko dla tychże korporacji, a niszczącego średnie i małe kraje. Gwóźdź do trumny Junckera jako premiera Luksemburga stanowiło wykrycie afery podsłuchowej z naruszeniem uprawnień przez służby specjalne. W tej sytuacji -jak pisał J. Mielnik w cytowanym tekście we „Wprost}” – Junckerowi „na otarcie łez (…) załatwiono posadę szefa Komisji Europejskiej”. Warto dodać, że 9 czerwca 2015 r. parlament Luksemburga przyjął uchwałę przepraszającą za udział tego kraju w prześladowaniu Żydów w czasie drugiej wojny światowej. Junckera niejednokrotnie oskarżano, że wraz z innymi politykami z Luksemburga starał się tuszować tę sprawę w czasie swego premierostwa. W brytyjskiej prasie w 2014 r. pisano o nazistowskich powiązaniach rodziny Junckera.
  Przypomnijmy, że Juncker wielokrotnie krytykował Polskę. Już w marcu 2007 r. stwierdził, że „wielu Polaków ma rzekomo całkowicie skrzywiony obraz Niemiec”. We wrześniu 2015 r. Juncker brutalnie naciskał na rzecz przyjęcia przez Polskę 11 tys. imigrantów, demagogicznie akcentując, że :”Polacy także byli kiedyś uchodźcami(…). 20 mln. potomków Polaków mieszka poza Polską w wyniku emigracji politycznej i ekonomicznej, po wysiedleniach, przesiedleniach podczas bolesnej historii Polski”. ”. Juncker niejednokrotnie wypowiadał obawy co do rozwoju sytuacji w Polsce. Dodajmy, że w maju 2015 r. publicznie nazwał dyktatorem premiera Węgier V. Orbána. Juncker znany jest z niebywałego faryzeuszowskiego zakłamania w polityce. W tym względzie warto polecić gruntownie go obnażający artykuł ambasadora RP w Wielkim Księstwie Luksemburga Bartosza Jałowieckiego: Luksemburska hipokryzja, „Rzeczpospolita” 14 stycznia 2016 r.).
  Do ataków na Polskę włączył się w 2015 r. najbardziej osławiony lewak europejski Daniel Cohn-Bendit w kadencjach 1999-2004 i 2004-2009 oraz 2009-2014 współprzewodniczący Grupy. Zielonych w Parlamencie Europejskim. Jesienią 2015 r w programie ZDF Cohn–Bendit krzyczał: „Powiedzmy Polsce, ze jeżeli nie chce imigrantów, to zabierzemy jej 40% funduszy strukturalnych i 40% funduszy agrarnych, bo my potrzebujemy tych pieniędzy na migrantów”. (Podkr. – J. R. N.)(Cyt. za artykułem L. Szymowskiego. Cohn- Bendit znany jest jeszcze od czasów majowych rozruchów w Paryżu w 1968 r. z awanturnictwa i skandalizowania. Skrajny wróg państw narodowych w swoim czasie pisał w „le Nouvel Observateur” o „okresie nacjonalistycznych represji pod rządem braci Kaczyńskich”. Parę lat temu popisał się wyjątkowym wręcz wybrykiem antynarodowego fanatyzmu, publikując na łamach „Gazety Wyborczej” z 4 września 20213 r. ogromniastą filipikę „Precz z państwem narodowym”. Dodajmy, że Cohn –Bendit jest od lat najzajadlejszym wrogiem premiera V. Orbána, którego atakował w niebywale grubiański sposób. (Por. J. R. Nowak: „Węgierska droga…op. cit., t. 2, ss. 81-82, 85, 92). W 1975 r. otwarcie przyznał się do pedofilii, wspominając: „Mój nieustanny flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny (…) Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać (…) często mimo wszystko i ja je głaskałem”. (Por. szerzej: L. Szymowski: Tercet… op. cit.)
  Zaiste prawdziwie przedziwne towarzystwo rządzi Unią: brutalny nieuk Schulz, patron eutanazji Verhofstadt, oszust podatkowy na wielką skalę Juncker, pedofil Cohn-Bendit. Nasuwa się pytanie, jak wyżej opisani wrogowie wartości chrześcijańskich i państw narodowych, dziś dominujący na czele Unii Europejskiej, mogą być autorytetami dla nas Polaków?
  Negatywne posunięcia personalne wobec Polski
  Dominacja lewaków w Unii Europejskiej odbija się rykoszetem na różnych negatywnych posunięciach personalnych wobec Polski. Marek Prawda, usunięty niedawno z funkcji Ambasadora RP przy Unii Europejskiej już następnego dnia został mianowany ambasadorem Unii Europejskiej przy Rzeczypospolitej. Dzięki decyzji przewodniczącego Komisji Europejskiej J-C. Junckera. A więc ambasador, do którego straciła zaufanie Polska został mianowany przez szefa UE ambasadorem Unii w Polsce. Świetnie skomentował tę nominację znakomity znawca polityki zagranicznej Krzysztof Baliński (polecam jego obszerną, wielce „niepoprawną politycznie” książkę: „MSZ polski czy antypolski”, Warszawa 2013): „Ulokowanie Prawdy w Warszawie jako żywo przypomina propozycję ludowego komisarza spraw zagranicznych Rosji Sowieckiej Georgija Cziczerina, złożona w październiku 1918 r. Radzie Regencyjnej, by skierować do Warszawy Juliana Marchlewskiego, jako przedstawiciela dyplomatycznego Kremla. Nie od rzeczy będzie tu przypomnieć, że w dyplomacji wymagana jest zgoda na przyjęcie określonej osoby w charakterze szefa obcej misji dyplomatycznej. Państwo przyjmujące ma swobodę udzielenia zgody bądź odmowy jej udzielenia, . Co więcej- w przypadku odmowy nie musi tego uzasadniać”. (Por. K. Baliński: Zawód wykonywany- folksdojcz, „Warszawska Gazeta” 15 kwietnia 2016). . Jak z tego widać minister Waszczykowski i w tej sprawie nie zdobył się na jedyną słuszną decyzję – odmowy akceptacji mianowania M. Prawdy na przedstawiciela UE w Polsce! 9 stycznia 2016 r. Komisja Europejska, „wyrażająca troskę o jakość demokracji w Polsce”, na spotkanie w polskim MSZ wysłała swoją przedstawicielkę Marzennę Guz-Vetter. Na stronie „Niezależna. pl” komentowano, iż: „Troska o standardy demokracji zbiega się z faktem, że Guz-Vetter to córka b. dziennikarza „Trybuny Ludu” Eugeniusza Guza. Jej ojciec Eugeniusz Guz, dziennikarz „Trybuny Ludu”, za swoje zasługi dla komunistycznej władzy trafił na „listę Kisiela” – tekst Stefana Kisielewskiego opublikowany w 1984 r. a składający się z nazwisk najbardziej zaangażowanych propagandystów. Guz zasłynął także książkami o zamachu z 1981 r. na papieża Jana Pawła II podważającymi sowieckie ślady tej akcji. Przy okazji ukazania się w 2006 r. kolejnej jego książki o tym samym wydźwięku, dziennikarze ujawnili, że Guz przez 30 lat był zarejestrowanym TW peerelowskiej bezpieki”.
  Inna skandaliczna sprawa to fakt, że Unia Europejska rozstrzygnęła przyznanie kontroli polskiej gospodarki z ramienia UE firmie najbardziej znienawidzonego lewackiego polityka na Węgrzech, byłego postkomunistycznego premiera, znanego z niebywałych oszustw, Ferenca Gyurcsánya. Oto, co pisał na ten temat Piotr Skwieciński na łamach tygodnika „w Sieci” pt. „Obiektywny audytor” m.in.: „Ta wiadomość nie przebiła się do serwisów informacyjnych, a powinna. Oto Komisja Europejska rozstrzygnęła przetarg na to, kto w jej imieniu skontroluje, w jaki sposób nasz kraj będzie wydawał unijne pieniądze. Otóż wybór padł na firmę należącą do… byłego socjalistycznego premiera Węgier Ferenca Gyurcsánya. Tak, tego, który określał własną ojczyznę mianem „ku…skiego kraju”. Tego, który w końcu przegrał wybory z Viktorem Orbánem. Audytorem nowego polskiego rządu, stworzonego przez partię deklarującą bliskość z obecnym szefem rządu w Budapeszcie będzie więc człowiek emocjonalnie nienawidzący węgierskiego premiera. Pozwala to mieć pewność, że Polska będzie oceniana rzetelnie i obiektywnie…”
  Mówiąc wprost Unia po prostu bezczelnie robi nas w konia! Kiedyż wreszcie zrozumiemy, że Unia tylko na pokaz afirmuje swoją dobrą wolę, a faktycznie promuje naszych wrogów. A swoją drogą nie rozumiem, dlaczego minister W. Waszczykowski nie zdobył się na protest przeciw powierzeniu kontroli polskich finansów z ramienia UE firmie najbardziej skompromitowanego węgierskiego oszusta?!
  Jak powinniśmy odpowiedzieć na faryzejskie oskarżenia ze strony UE? Myślę, że czas ostatecznie pozbyć się iluzji co do dobrej woli czołowych luminarzy UE wobec Polski. Nasza odpowiedź na oszczercza ingerencję wobec Polski w rezolucji PE powinna być wieloraka. Po 1). Należy podjąć kilka szybkich decyzji personalnych wobec polityków z Polski działających na szkodę polskich interesów w sprawach unijnych, o czym pisze niżej. Po 2). Należy ogłosić szerokie oświadczenie na temat głównych przejawów kryzysu w UE, które próbuje się przesłonić, karcąc Polskę. Byłaby to sprawa fatalnej polityki kanclerz A. Merkel, ułatwiającej zalew Europy przez imigrantów, Brexit, kryzys euro, tolerancja wobec godzących w część krajów UE szkodliwych pomysłów gospodarczych w stylu Nord Stream 2. Po 3.). . Należy jak najszybciej przejść do przeprowadzenia szerokiego uczciwego bilansu stosunków gospodarczych miedzy Polska a UE, zarówno w czasie naszej obecności w UE, jak i wcześniej w latach akcesji. Pokazałby on jak wiele było dyskryminacji i nieuczciwości w stosunku UE do Polski. Po 4) Należałoby jak najszybciej rozwinąć w telewizji publicznej i publicznym radio kampanię wyjaśniającą całą prawdę o sytuacji Polski w UE i ciągłych próbach eksploatowania naszego kraju przez możnych z UE. Punkty 2, 3 i 4 szerzej omówię w następnej pozycji tego blogu pt.
  Czas zerwać z „infantylnym eurooptymizmem”. Pozycję tę rozpocznę od przypomnienia świetnego, a dziś jakże niesłusznie przemilczanego artykułu obecnego sekretarza stanu w MSZ ds. europejskich Konrada Szymańskiego w „Rzeczpospolitej’ ze stycznia 2015 r. pt. „Unia skazana jest na klęskę”.

  Podjąć ostre wyraziste decyzje personalne wobec polityków szkodzących pozycji Polski w UE W ślad za tak nierzetelną wobec Polski decyzja Parlamentu Europejskiego Polska powinna podjąć jak najszybciej jednoznaczne zmiany personalne w różnych forum związanych z UE. Jakże słusznie parę tygodni temu po nielojalnym zachowaniu H. Suchockiej w Komisji Weneckiej polskie władze zapowiedziały, że ta Pani nie będzie już ponownie reprezentować Polski w tej Komisji. Podobnie należy postąpić teraz po przeforsowaniu krzywdzącej Polskę rezolucji w PE z pomocą grupy posłów z PO, PSL i SLD.
  – Po pierwsze strona polska powinna natychmiast zwrócić się o odwołanie Elżbiety Bieńkowskiej z funkcji komisarza ds. rynku wewnętrznego. Mamy do tego prawo. Politolog z Instytutu Europeistyki dr hab. Piotr Wawrzyk stwierdził niedawno w wywiadzie: „Elżbieta Bieńkowska jest komisarzem, więc co do zasady działa w interesie UE. W tej jednak sytuacji, gdy chodziło o wizerunek kraju, z którego pochodzi, powinna zagłosować przeciwko wszczęciu procedury wobec polski, zachować się lojalnie w stosunku do własnego państwa. Swoim zachowaniem wybrała jednak lojalność wobec establishmentu brukselskiego i partii, która ją do Brukseli wysłała. Jestem przekonany, że przedstawiciel Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii zachowałby się w tej sytuacji inaczej. Polska jak każde państwo członkowskie Unii Europejskiej, ma prawo poprosić o wymianę pochodzącego z jej kraju komisarza. Jako powód można podać procedury prawne. Jeśli polska prokuratura podejmie wątki ujawnionych na taśmach rozmów komisarz Bieńkowskiej i ówczesnego szefa CBA Pawła Wojtunika na temat, jak twierdziła ówczesna minister rozwoju regionalnego, fikcyjnych kontroli wydawania funduszy unijnych, to rząd miałby podstawę, by zwrócić się do Komisji o zmianę na stanowisku komisarza”. (Por. wywiad S. Treffler z dr hab. P. Wawrzykiem pt.: Polska ma prawo wystąpić o zmianę komisarza” „Gazeta Polska” z 20 stycznia 2016).
  – Po drugie w związku z niedawnym nielojalnym zachowaniem Donalda Tuska w Nowym Jorku, jego głupawym atakiem na obecny rząd, należałoby już teraz publicznie wystąpić przeciwko przedłużeniu pobytu b. premiera z PO na stanowisku przewodniczącego Rady Europy. Wiadomo, że Tusk jest w samej Unii Europejskiej powszechnie uważany za niekompetentnego lenia, stanowisko Polski w jego sprawie powinno być przyjęte ze zrozumieniem.
  – Po trzecie strona polska powinna wystąpić o usunięcie Marka Prawdy z funkcji przedstawiciela uE w Polsce, wskazując na to, że ma powody podejrzewania go o jednostronność ocen na temat Polski. (Musiałoby to oczywiście być gruntownie udokumentowane).
  – Po czwarte większość sejmowa powinna wystąpić o zdjęcie Grzegorza Schetyny z funkcji przewodniczącego sejmowej komisji do spraw zagranicznych ze względu na jego wyraźną zdradę Polski poprzez inspirowanie antypolskiej nagonki w Parlamencie Europejskim i w Komisji Europejskiej. Wszystkich tych europosłów z PO, PSL i SLD, którzy głosowali za rezolucją PE w tak krzywdzący sposób ingerującą w sprawy polskie, należy publicznie ogłosić za zdrajców Polski, „nowych targowiczan” i odpowiednio traktować. Podobnie należy potraktować europosłanki Julię Piterę i Różę Thun, które tak nienawistnie gardłowały przeciwko wybraniu europosła Janusza Wojciechowskiego w skład Europejskiego Trybunału Obrachunkowego.

  Autor: Jerzy Robert Nowak

  Polub nas na facebooku

  Wydrukuj

  Oceń ten artykuł1 2 3 4 5 (6 głosów)

  Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
  Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracj

Podpowiedź: aby mieć własny avatar w komentarzach zarejestruj się w serwisie Gravatar.