Alternews – 15.06.2016

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.


 

Ten wpis został opublikowany w kategorii AlterNews, Archiwum audycji i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

100 odpowiedzi na „Alternews – 15.06.2016

 1. bosun pisze:

  I wreście pan zauważył że, coś jest na rzeczy. Gdy próbowaliśmy zwrócić uwagę na trwające zjawisko , byliśmy obśmiewani Chemtrails był faktem od dłuższego czasu.

  • Lisek pisze:

   Przecież tu jest mnóstwo osób, które w to wierzą, więc to raczej sceptycy są wyśmiewani.

 2. Ola pisze:

  10 czerwca w okolicy Hajnówki występowały wyjątkowo straszne smugi na niebie, były kształty litery X, litery V, pojawiły się przerywane chmury (haarp?). Działo się to przez parę dobrych godzin od wczesnego ranka. I w tym to dniu W. Cimoszewicz miał wypadek, właśnie w okolicy Hajnówki, około godz. 9.00. Poduszka powietrzna pewnie go uratowała.

 3. Lisek pisze:

  Z cyklu – Wesołe jest życie staruszka.
  Lechu.
  Coraz dalej na orbicie. Wałęsa mówi, jak w 48h przejmie władzę i dodaje, że zna treść rozmów z 10/04: „Daj im polecenie!”, „Wyślij generałów!” [WIDEO]:
  http://wpolityce.pl/polityka/296906-coraz-dalej-na-orbicie-walesa-mowi-jak-w-48h-przejmie-wladze-i-dodaje-ze-zna-tresc-rozmow-z-1004-daj-im-polecenie-wyslij-generalow-wideo

  • Ola pisze:

   Stronniczy artykuł. Wokół puszczy jest dużo teraz hałasu, ale przemilcza się fakty. Kiedy puszcza naprawdę była chroniona, zabroniono przelotów nad nią jakichkolwiek samolotów. Potem ktoś zadecydował, że trasa lotów będzie się odbywała akurat nad puszczą.
   W lasach określonych jako lasy gospodarcze, czyli nie podlegających BPN, zabroniono cięć pielęgnacyjnych i ochronnych. Zniszczono świerki, jesiony. Puszcza stała się w wielu swych miejscach po prostu martwa. Trzeba te miejsca zobaczyć, żeby zrozumieć, że puszcza nie ma żadnych szans na odrodzenie się. Natomiast zarażanie kolejnych drzew postępuje bardzo szybko. Osobiście nic mnie nie łączy z polityką Szyszki. Chcę tylko, żeby puszcza była uratowana.

   • ☺seja pisze:

    a moim skromnym wrażeniem, to ola masz interes w tartakach. w tyłku masz i puszczę i przyrodę lobbujesz za wycinkami, „ratowaniem” … i sama jesteś mocno stronnicza. na pewno nie z byle powodu, żyjesz z mordowania planety i wszystkich jej mieszkańców, w taki czy inny sposób z drewna i to drewna ze światowego dziedzictwa… chcesz się jak najszybciej, po trupach nachapać ile wlezie na maseczki ze złota koloidalnego w paryżu, i czternastą limuzynę przy piątej rezydencji… jesteś szalonym z chciwości najeźdźca i grabieżcą, niszczycielem światów – krótko mówiąc.

    tak wnoszę z twojego zaangażowania w apele o wycinki, o ingerencje człowieka by sam się wymordował niszcząc ziemię jaka jest częścią jego organizmu a bez której jego organizm potrzebuje niezliczonych protez, skafandrów…

   • Majestic pisze:

    „to ola masz interes w tartakach” tak drewno w cenie , niech wycinają ile chcą , wszystkiemu winne mohery i ich ciemnogród .

   • Lisek pisze:

    Do Oli
    Majestic i Seja pewnie myślą, że wystarczy dać żubrom karabiny i natura sama się obroni. Eksperci od siedmiu boleści. Już widzę jak Wisła broni się sama przed ściekami komunalnymi.

   • ☺seja pisze:

    nie bój ty się obroni się przed „obroną” ludzi. notabene jesteś dobitnym przykładem, na to jak się udowadnia że nie mam racji, udowadniając że ją mam. szaleństwo? czy słowa jezusa o dzieciach kłamstwa…? 😉 na jedno wychodzi 😉

    bo otóż właśnie, wystarczy nie ratować wisły, w ogóle się od niej odstosunkować i jej nie niszczyć i nie zatruwać, bo co innego może ta zaraza zrobić? dolać chloru, bromu, rtęci, strątu by ratować PRZED KIM? analogicznie do puszczy, owszem ma problem. tak ale z „ludźmi”

    więc udowadniasz że mam rację by wykazać że jej nie mam. znamienne 😀

   • Lisek pisze:

    To jakbyś powiedziała, nie gaśmy pożaru, bo przecież w końcu spadnie kiedyś deszcz.

   • ☺seja pisze:

    powiedziała bym, żeby nie podpalać lasu by mieć co gasić raczej.

    że nie zdziwiła bym się gdyby nawet jak kiedyś stonki na pola tak dziś zrzucają korniki, dewastują puszczę, robią wycinki powalają i zostawiają by gość z chorymi na astmę płucami mógł przekonywać do przekształcenia puszczy w ładny park dla dewizowych myśliwych z zachodu, by przez chaszcze nie musieli się przedzierać. by zmienić przekonuje puszczę, nawet liczyć procentowo nie potrafiąc a rżnąc znawcę by zmienić ją w uprawę drewna dla dewizowców i wielkich koncernów, a później tu wydobywać naszą ropę.

    ja bym powiedziała by zrezygnować z paliw kopalnych, zatruwania rzek, powietrza, nie wysadzać celowo czterech reaktorów fukuszimy by na nas spadł radioaktywny pył jaki zabija drzewa … … … … … …. … … … … …

    to są hieny, pijawki, chciwe przygłupy żeby szanownych hien i pijawek nie obrażać są to potwory, bestie, demony w ludzkich skórach… tylko zyski im w głowie, chcą waszego poparcia jedynie.

   • Majestic pisze:

    Sejciu identycznie chciałem napisać ale mnie nieco uprzedziłaś” PRZED KIM? analogicznie do puszczy, owszem ma problem. tak ale z „ludźmi”” Idealnie Seju bo jak sama zauważyłaś znieczula się objawy bólu , a nie przyczyny , a co do Wisły jak wspomniałaś , to oczywiscie ! dodać na samym poczatku dzień w dzień hektolitry chloru zamienić ten ściek w faktyczny ściek i problem przestaje istnieć .

   • Lisek pisze:

    problem w tym Seja, że pożar już trwa; kompletnie nic nie rozumiesz i kompromitujesz się, a Majestic robi za tresowanego pudla

  • tracer pisze:

   Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby bronić tej dziczy i ugoru. Na miejscu tych krzaków zmieściłoby się kilka osiedli, biedronki, stacje benzynowych i piękne szerokie drogi asfaltowe.

   • Lisek pisze:

    Zaraz Kijowski przykułby się do drzewa.

   • ☺seja pisze:

    no se ubrdali że mowa demonów jest od tyłu bo opaczna. bo to jedynie do nich trafia. wystarczy tylko ogłosić że nwo chce ratować by zostawili przyrodę sobie. wystarczy ogłosić że, nwo chce ratować by chcieli wyciąć. wystarczy wołać na ratunek by rozpoczęli wycinkę. wystarczy że dziecko może zachorować trzeba mu wstrzyknąć rtęć z wirusami z zamordowanych noworodków. to dopiero odwrotna nie tylko mowa ale i rozumienie. a nie ze tylko czytane od tyłu gamonie odwrotni, nawet tego nie wiedzą, że i to opacznie rozumieją jak wszystko.

    do nich tylko tak 🙂 popieram 😛

   • ☺seja pisze:

    a ja (nauczyłam się) mieć prawe obroty, (rozumiejąc ich) w lewą stronę. więc mnie nikt nie rozumie 😉

   • ☺seja pisze:

    taak ogólnie 🙂 nie że ze złości a miałam ledwie chwilkę na neta więc to pośpiech i ogólne spostrzeżenie 🙂

    czasem kiedy się spieszę to wychodzi jak by ostro, ale to tylko takie pozory 😉

   • Lisek pisze:

    A szklanka jest do połowy pełna, czy w połowie pusta?

 4. Roman pisze:

  Jason Vale ( https://en.wikipedia.org/wiki/Jason_Vale )
  skazany na więzienie za stwierdzenie,
  że pestki moreli są lekarstwem na raka

  https://www.youtube.com/watch?v=Bc-xjV5HBj0

 5. Lisek pisze:

  Jak wy lubicie te teorie spiskowe.

 6. Lisek pisze:

  Z ostatniej chwili.
  Sąd unieważnił wybory w Austrii.

  W wiedeńskim drugim bezirku (drugiej dzielnicy) Wien-Leopoldstadt doszło do rażących nieprawidłowości podczas wyborów na przedstawicieli dzielnicy. Podobnie jak w przypadku wyborów prezydenckich poszkodowany był kandydat prawicowej partii wolnościowej FPÖ (Freiheitliche Partei Österreichs), zaś zyskał kandydat skrajnie lewicowych Zielonych. FPÖ podała sprawę do Trybunału Konstytucyjnego, a ten uznał skargę za zasadną i nakazał powtórkę wyborów.

  Reszta tutaj:
  http://wpolityce.pl/swiat/296945-sad-uniewaznil-wybory-w-austrii-a-co-zrobil-nasz-tk-po-rownie-dziwnych-wynikach-wyborow-samorzadowych-w-2014-r-nic

 7. Lisek pisze:

  Nadija Sawczenko chce przedterminowych wyborów.

  Ukraińska wojskowa Nadija Sawczenko, uwolniona niedawno z rosyjskiego więzienia, powiedziała w piątek agencji Associated Press, że Ukrainie potrzebne są nowe wybory, by „wprowadzić świeżą krew” do polityki.
  „Naród ukraiński zasługuje na lepszy rząd niż ten, który ma teraz”
  — powiedziała lotniczka, wyrażając opinię, że rząd zawiódł oczekiwania opinii publicznej, jakie pojawiły się po obaleniu prezydenta Wiktora Janukowycza w lutym 2014 r.
  Więcej tutaj:
  http://wpolityce.pl/swiat/296228-nadija-sawczenko-chce-przedterminowych-wyborow-narod-ukrainski-zasluguje-na-lepszy-rzad

  • Oscar pisze:

   Szybko ją zabiją „ruskie agenty” lub „terroryści z DRL”.
   Jedna próba już była, skutecznie zniweczona przez DRL, który ostrzegł
   zarządzających Sawczenko o próbie zamachu podczas planowanej wizyty na froncie w DRL.
   Jak Sawczenko zyska polityczny posłuch to szybko ją „koledzy” uciszą.
   A ponieważ jest pyskata i nie umie być cicho to uciszą ja na zawsze oczywiście zwalając winę na Rosję lub DRL.
   Taka to, teraz już zachodnia przecież „demokracja”.

   • Majestic pisze:

    Oscar niedzielny samo -BUJCA . albo „błąd” pilota .ale opcja nieznanych znanych sprawców jest realna, konkurencja za duża no i stawka ,nie czas na patriotów .

  • lilka pisze:

   Moim zdaniem ona jest kupiona przez Rosje.Zawarła uklad jakis w zamian za wolnosc inaczej nikt by jej nie wypuścili.Teraz ma za zadanie zmienic wladze na Ukrainie tak zeby byla choc troche pro rosyjska.A jak złamie uklad to juz nie bedzie ukrainska bohaterka tylko zdrajczynią.
   Mysle tak dlatego ze zaraz jak wyszla z celi poszła w polityke.hmm.
   No nie wiem.chyba ze chce wykorzystac ze jest na topie.

   • Lisek pisze:

    taaa…

   • Majestic pisze:

    być może pokazali jej rzeczywistość ? wypuścili bo wypuścili Rosja nie będzie z kobietami walczyć, zbyt głośne to było , mafia coś wymyśli zanim nie będzie wystarczajaco popularna , a jak będzie puzniej miała jakiś wypadek , to znajdą tam paszport „przestępcy” przecież 11 września tak samo „terrorysta” zgubił paszport lecąc w wirtualnym „jumbo jecie ” jak widać ufologiczno -reptylianska Fatima to pikuś do takich cudów . a baszta nr 7 na widok tych cudów sama się zaminowała i zrobiła kolaps cuda cuda
    ogłaszają .

   • lilka pisze:

    a ten rząd ją tak wspieral a teraz ona chce ich wymienic?
    ladnie sie odwdzięcza.

 8. Lisek pisze:

  Żenada roku!
  Tak rząd Kopacz „negocjował” Caracale.
  Zobacz ile śmigłowców za tę samą cenę kupiła Turcja:
  http://niezalezna.pl/81667-tak-rzad-kopacz-negocjowal-caracale-zobacz-ile-smiglowcow-za-te-sama-cene-kupila-turcja

 9. Oscar pisze:

  Terroryści użyli w Damaszku broni chemicznej przeciw wojskom Asada.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160616/3160389/damaszek-syria-bron-chemiczna.html

  Jak myślicie będzie jazgot ajwaj w globalnych mediach ?
  Nie będzie . będzie cisza jak „trumną zasiał”
  A pamiętacie ile było medialnego i politycznego wrzasku gdy ci sami terroryści
  (w tm samym miejscu) użyli podobnej broni przeciw cywilom jako prowokacji przeciw Asadowi. Jak media się dwoiły i troiły by zwalić winę na Asada, w końcu gdy wykazano dowodowo ponad wszelką wątpliwość że tego nie mogli zrobić wojska Asada bo nie mieli takiego zasięgu a terroryści mieli i kierunek z którego spadały pociski chemiczne jednoznacznie wskazywała że wystrzelono je z trenów zajętych przez terrorystów to globalne media nagle ucichły i o tym fakcie już mało kto słyszał.

  A swoją drogą to ciekawe kto im dostarczył taką broń ?
  Na bandytami w Damaszku pieczę sprawuje (szkolenie, zaopatrzenie, instruktarz, leczenie rannych) Izrael bezpośrednio lub pośrednio poprzez Jordanię.

  Kolejna kompromitacja bandytów pracujących dla tzw zachodu.
  Zachód już nie ma twarzy, to szuje bez sumienia i skrupułów.

 10. Oscar pisze:

  Ciekawy choć przydługi i źle tłumaczony artykuł o planach zachodu względem Rosji i zniweczeniu tych planów przez Jelcyna i Putina (przy poparciu narodu Rosyjskiego).
  Artykuł pisany z Amerykańskiej perspektywy.

  https://forumemjot.wordpress.com/2015/06/26/ujawniona-tajna-historia-putin-odegral-kluczowa-role-po-wczesniej-zaplanowanym-upadku-zsrr/

  Z zadowoleniem konstatuje że artykuł bardzo przystaje do mojej wizji tego co się dzieje na świecie. Ta zbieżność dowodzi że nie tylko ja widz`e to co widzę.
  Drobne różnice optyki nie zmieniają optyki głównych nurtów i głównych sił sprawczych.

  Nowy Izrael na terenie Ukrainy oznaczać może również integrację wschodniej Polski
  z Ukraina czyli z nowym Izraelem.
  Polacy jako naród się opierają mimo że żydzi mają niemal pełnię władzy w Polsce.

  Ciekawe jak Kaczyński zamierza zrealizować swój program „zadbaj o Polskę”.
  Zgody grabieżców przecież nie dostanie a siłą odstraszającą, jak Rosja, nie dysponuje.
  Ten program skazany jest na klęskę z powodu dysproporcji sił, chociaż Orban pokazuje że można iść pod górkę (pod prąd) w UE ale do czasu… mafia dysponuje siłami które w ciągu jednej nocy mogą zmienić rządy w Polsce (nocna zmiana rządu Olszewskiego).

  Obiektywnie patrząc jedyna szansą na realizację programu Kaczyńskiego jest sojusz z Rosją i osłona Rosji przez brutalnym, Majdanowym, przewrotem z strony „Unijnych przyjaciół”. PO, KOD, Nowoczesna już chodzą koło takiego scenariusza na szczęście ta wroga Polsce V kolumna jest słaba społecznie (pożyteczni idioci wytrzeźwieli po gigantycznej dawce mafijnej propagandy a nawet się uodpornili na tą propagandę).
  Swoją rolę odegrały prawdziwie wolne media czyli internet.

 11. Oscar pisze:

  Kim jest Hilary Clinton ?
  http://www.counterpunch.org/2016/06/17/is-hillary-clinton-a-war-monger/

  Z artykułu wynika że , mówią językiem PRLu, podżegaczem wojennym.
  Prawda że język PRLu pasuje jak ulał do dzisiejszych opisów wolnego świata”
  Pasował też w czasach PRLu, jedna mafii udało się przekonać pożytecznych idiotów czyli solidaruchów że PRL wyłącznie kłamie… a było jak dzisiaj już wiemy z cała pewnością dokładnie odwrotnie… to „wolne media” w rodzaju „Wolna Europa” czyli dzisiejszy odpowiednik Gazety Wybiórczej robiła patriotycznym ale głupim Polakom (późniejszym solidaruchom) wodę z mózgów.
  Dzisiaj wielu post solidaruchów już się wyleczyło z tego wieloletniego zatrucia kłamstwami ale nie wszyscy niestety i dlatego Polska jest ciągle kolonią mafii.
  Na szczęście już widać oznaki buntu społecznego a przynajmniej oznaki świadomości społecznej.

  .

  • Lisek pisze:

   Hillary jak Hillary, ale kto stoi za nią… Przecież to marionetka.

   • Oscar pisze:

    Wiadomo. Ale jej ustami mówią Ci co za nią stoją.
    A to co mówią jest jednoznaczne.
    Oni chcą wojny jako narzędzia rozstrzygającego „spory” o to czy wasze skarby(zasoby) są nasze czy, jak niesłusznie myślicie, są wasze.
    Już im nie wystarczają ich mafijne sądy które decydują o majątkach innych państw pod byle pretekstem.
    (tzw zajęcia majątków na poczet odszkodowań dla mafijnych przestępców lub ofiar przestępstw fałszywej flagi).

 12. Lisek pisze:

  !
  Komu służy kanclerz Niemiec? Szokujące nagranie z 2012 roku:
  https://www.youtube.com/watch?v=-czz4D6CPA8

  • Oscar pisze:

   Nie zrozumiałem przekazu.
   Zauważyłem tylko że Merkel była bardzo niezadowolona tym ze ktoś podał jej jakąś flagę i natychmiast ją oddała …
   Warto by wyjaśnić przekaz bo dopiero wtedy można ocenić film i Merkel.

  • lilka pisze:

   oddala flage bo nie chciala nia machac jak na paradzie.ale mogla sobie ja potrzymać,no ale moze ciezko jej bylo,byla juz zmeczona i bala sie ze nie utrzyma flagi i upuści.wolala dmuchac na zimne…:P
   wielkie rzeczy 😛

 13. Oscar pisze:

  Trochę prawdy o Wołyniu i Banderyźmie z ruskiej perspektywy.

  http://pl.sputniknews.com/polska/20160617/3169889/Banderyzm-na-Ukrainie-jest-czynny.html

  A jaka jest ta prawda z perspektywy Polskich oficjalnych władz (czyli post solidaruchów z PO i PIS) ? „To jest biała plama, tam nic nie było, nie widzimy, nie pamiętamy, nie interesuje nas… popieramy braci banderowców…”

  Przykre ale prawdziwe.

 14. jan piotr pisze:

  http://porozmawiajmy.tv/prawo-naturalne-i-morskie-oraz-were-bank-peter-of-england/ FAKTY I TYLKO FAKTY w /w wywiadzie Alexa z Peterem i ty mozesz to zrobic po zapoznaniu sie
  Odpo PROSZE PO ZAPOZNANIU POLECAJ WSZYSTKIM

 15. Lech pisze:

  Inne omówienie artykułu Gazety Warszawskiej
  https://www.youtube.com/watch?v=8l3_W2Ws5vw

 16. Oscar pisze:

  Co się dzieje z tym ONZ ?
  Przecież podobno to fundament ładu międzynarodowego.
  A tymczasem…

  http://wolnemedia.net/izrael-na-czele-komitetu-glownego-onz-ds-prawnych/

  Dobry jest komentarz do artykułu.
  Arabia Saudyjska pilnuje w ONZ praw człowieka a Izrael przestrzegania prawa międzynarodowego.
  To przecież jakiś kabaret w najgorszym z możliwych, guście.
  Brakuje tylko Hitlera jako pokojowego Noblisty.

  • Lisek pisze:

   A Obama?

  • Qcyp pisze:

   O tak Brakuje!skąd mógł wiedzieć chłopina ze ruskie trzymają z Rothschildami/WALL STREET
   Zresztą gierek to też 5 kolumna bankSTERÓW, również zydowskiego pochodzenia hihihihihihi
   ALE CÓŻ JA WIEM OT Z KOPALI HOP ODERWANY? ?

 17. lilka pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=iljDWA_V2tM
  Kowalski Marian wyklad ,jak ktos chce,spojrzenie na naszych wschodnich sasiadow i zachodnich
  https://www.youtube.com/watch?v=hzub2B3gbjQ
  tak wyglada teraz w Niemczech od strony zwyklych pojedynczych ludzi,jak im soie swiat na zewnątrz zmienil.zadne frazesy ze strony politykow tego nie zmienią.
  https://www.youtube.com/watch?v=AoM1lTsVrzY
  16 letnia niemka o imigrantach

 18. Lisek pisze:

  Ciekawe przemówienie Putina, m.in. o NWO.
  10 punktów z przemówienia Putina w Soczi 24-X-2014r.
  „Czas na zabawy minął”:
  https://www.youtube.com/watch?v=YueTgEAZ25M

 19. Ola pisze:

  Do seja i majestic
  Na podstawie czego twierdzicie, że ja mam interes w tartakach?
  Teksty rozpowszechnione w internecie o tym, jak to puszcza sama się obroni to bajki wyssane z palca. I wygląda na to, że ktoś finansuje te dezinformacje.
  Tylko tam, gdzie człowiek pielęgnuje i chroni, dba o to, by drzewa były zdrowe, rozsiewają się i rosną nowe drzewa.
  Tam, gdzie wymarła puszcza, są krzaki, gęste zarośla, chaszcze. Nie ma ściółki, nic się nie odradza. Jaki cud ma się zdarzyć, żeby to się zmieniło? Macie czarodziejską różdżkę?

  • ☺seja pisze:

   więc twierdzisz że ściółkę produkuje się w tartaku, a lasów na ziemi nie było dopóki człowiek ich nie posadził?

   skoro same nie rosną a jedynie się degradują same 😀 😀 😀 no za taką dezinformacje to ja dziękuję. wiesz, może jednak zatrudnij fachowców od dezinformacji ;P bo wybacz

  • Majestic pisze:

   Ola to właśnie ingerencja czlowieka prowadzi do zachwiania równowagi ekosystemu ta niby pielęgnacja przez setki albo dziesiątki lat , niszczy struktury leśne biotopy i ostoje, mateczniki itd .zatruta woda opryski rujnuje łańcuchy pokarmowe co puzniej przekłada się na plagi , nawet zwykle powiedzmy zmniejszenie populacji ptactwa prowadzi do katastrofy biologicznej , to właśnie monokultury leśne doprowadzaja do degradacji całych połaci drzewostanu , wiec przynajmniej trzeba takie rejony absolutnie naturze zostawić na dziesiątki lat ewentualnie dosadzić podobny drzewostan jaki był . „””że ja mam interes w tartakach?””” chodzi o zapotrzebowanie na drewno w europie nie o Ciebie ,oraz wzrost cen drewna . dziwi mnie ale nie dziwi gdzie były Polskie urzędy, uczelnie, przez dziesiątki lat i wiele innych instytucji biorących pieniądze za badania i decyzje ?! widać nie maja pojęcia tradycyjnie ,zero przewidywań na przyszłość , a pila motorowa to będzie sukces i biznes , interesik będzie się kręcił , pieniacze na pseudo badania ochronę srodowiska kto to wszystko przez lata zgarniał i zgarnia , cale te sumy trafiają w 1 % do tych co na miejscu coś usiłowali zrobić , niedlugo się dowiemy że muszą to być interesy dochodowe czego nigdzie na świecie niema , ale tutaj lasy muszą zapełniać konta w zagranicznych bankach , bo inaczej reprywatyzacja pod szyldem państwowym nie rentowne, ale jak sobie sami za bezcen sprzedadzą to będą rentowne znany przekręt mafijny „”””Tylko tam, gdzie człowiek pielęgnuje i chroni””””” to nieprawda ,to tylko funkcjonuje tam gdzie się drewno pozyskuje , dosadza nowe zagajniki itp .ale w kompletnej naturze jest to w perspektywie czasu zabójcze , nie sposób samoregulującego systemu regulować pilami motorowymi bo drzewostany aby rosły setki lat muszą się samoczynnie dostosować przez długie okresy czasu , to tak jak w ogrodzie rośliny potrzebują odpowiedniego miejsca gleby światła wilgotności i jak dlugo będziemy przesadzać, sadzić nic to nie da , każdy biotop musi się sam regulować Pozdrawiam

   • Ola pisze:

    Puszcza umrze bez pomocy człowieka!
    https://www.youtube.com/watch?v=PslPba9qGnw

   • ☺seja pisze:

    racja majestic. szkoda mojej więc energii na dyskutowanie z kimś o takim poziomie interesowności jak ola 😛

   • Majestic pisze:

    Seju trwaj przy swoim zdaniu tu nie chodzi nawet o dyskusje ale o fakty i stan faktyczny tej całej degradacji . obraz , oblicze mafii , drewno to szlagier eksportowy , Europa zachodnia broni się przed wycinka karzdego pojedynczego drzewa , drzewo o średnicy większej niż 30 cm nawet w własnym ogródku wymaga pozwolenia do ścinki zrębu , w lasach się jedyne przewietrza zostawiając niemal do końca smukłe okazy , aby zachować równowagę fauny CELOWO się zostawia odpowiednio do powierzchni obumarłe drzewa ,dlaczego fałszywi fachowcy !? bo obecny kornik i inne są pożywieniem dla ptactwa owadów ,mrówek, a to zaś pozwala na gniazdowanie , obumarłe pnie drzew to kryjówki gniazda zwierzaków miejsca dla dzikich pszczół ,trzmieli .gdy następuje lekka zima tak zwanych szkodników jest w nadmiarze , ale to nie problem bo pogotowie leśne jest na miejscu i wyjada te „szkodniki ” , w szkołach od przedszkola prowadzi się ochronę srodowiska , pokazując i tłumacząc na miejscu co to jest przyroda , zbiera się grosiki na projekty rewitalizacji , np rowy melioracyjne przywraca się do ich pierwotnego stanu itp .i tak rośnie mimo wszystko jakaś tam swiadomosc .My zaś wycinamy ile się da ! kilku podsuniętych przekupionych „ekspertów” z zacisznych gabinetów podejmuje decyzje ! tanie drewno z polski trafia do producentów , albo do przeróbki na miejscu , w europie w ostatnich 2 dekadach wybudowano dużo fabryk papieru , na ironie końcowe produkty wracają na Polski rynek z kilkunastą przebitka w cenie , taki popyt oczywiscie winduje ceny drewna na rodzimym rynku bo nie mamy szans z wirtualnym euro . doslownie prze 5 minutami znalazłem ten materiał który potwierdza mój punkt widzenia , punkt widzenia jako srodowiska a nie pil łańcuchowych , Czy Puszczę Białowieską koniecznie trzeba wycinać? https://www.youtube.com/watch?v=1Zj8T2PncsQ ludzkie pasożyty wiedza że każdy metr sześcienny drewna to dla nich KASA tu i teraz , bo przyszłe pokolenia mogą puszcze oglądać w muzeum , zauważmy jakie to modne w ostatnich dekadach wycinanie lasów „państwo” w nich ciężko pracowało ! obywatel przecież ani zlotego nigdy nie dal , identycznie jak z całym polskim przemysłem .

   • ☺seja pisze:

    dzięki i dokładnie mam takie samo zdanie majestic 🙂

  • lilka pisze:

   ale o co chodzi?
   o puszcze Bialowieską?Jak juz tvn promuje zostawic ten las tzn ze trzeba robic odwrotnie.Moze tam ropa jest w duzej ilosci i chcą by las sie sam wykonczyl.Nie wiem,spekuluje ale tvn nigdy nie byl po dobrej stronie a zawsze byl po stronie czyichs interesow i watpie czy sa to interesy zwierzakow z lasu,ale moze….

   • Majestic pisze:

    no zostawić , teren zamknięty i koniec . Ola co Ty chcesz w tej puszczy naprawiać ? to nieudolność leśników a raczej decydentów przez dekady doprowadziła do fatalnych skutków ,następnie co mało ludzi kojarzy , monolityczne struktury ulegają samoczynnej degradacji , a procesy odnawiania biotopów ekosystemów mogą trwać nawet setki lat , nieudolność „fachowców ” jest tym obecnym efektem ,nikt nie zadbał o rewaloryzacje i witalność całego regionu , przyległego do puszczy , istotnym elementem jest łańcuch pokarmowy to jego niszczenie powoduje plagi , w lesie niema szkodników ! jedynym szkodnikiem jest czlowiek pazerny który przekłada przyrodę na zyski ,lasy monolityczne ograniczają różnorodność fauny i flory , a pseudo ingerencja czlowieka wzmaga jedynie te procesy , puszcze należy zostawić w absolutnej izolacji od czlowieka na 30 -40 lat i po takim okresie podjąć decyzje o fachowej rekonstrukcji drzewostanów i biotopów bo przyroda sama pokaże miejsca gdzie i co jest potrzebne , do tego są potrzebni fachowcy nie pazerni bezpartyjni z solidna dotacja i zabezpieczeniem ich działań , bo jak jakieś ścierwo z listy wyborczej odległej prawie tysiąc kilometrów będzie rozwiązywał problemy puszczy na sesji wyjazdowej to będzie jeszcze gorzej od obecnego stanu ,jeżeli decyzje zapadną o jakiejś konkretnej ochronie, działaniu , to niech każdy zobaczy do kogo wlasciwie popłynie kasa , wpłyną miliony na konta bandziorów , a pracownicy leśni zostaną przy głodowych stawkach . Większość zapewne wie o słynnej Polskiej melioracji – irygacji , o klapach na oczach decydentów , gdzie jedynym efektem było odprowadzenie wody , odwodnienie gruntów i zasobów podskórnych wody , co było przyczyna posuchy a w czasie opadów , roztopów powodzi i podtopień , nie wspominając o degradacji flory i fauny .

   • lilka pisze:

    Ja tutaj tylko moge sie wypowiedziec jak ja to widze.Jesli jest juz ten rezerwat to nalezy o niego dbać zeby zostal w tych granicach.Co innego jak by to byl las dziki,ktory rzadzi sie swoimi prawami chce to umiera , chce to zyje i nie ma dla nikogo problemu.Ale zyje on teraz na wydzielonym terenie,wszedzie sie zclowiek wcina ze swoim przemyslem to trzeba robic rezerwaty jak dla indian kiedys ,taki relikt zeby nie wyginal calkiem.
    To ze drzewa tam choruja to tylko pewnie zasluga czlowieka ,opryski itd przenosza sie z deszczem ,wiatrem.Jak drzxewa są slabe to mnozy sie kornik,jak ptactwo jest zaburzone nie wyje kornika i ten sie nadmiernie rozmnozy.To ze las umiera to moim zdaniem nasza zasluga ,wiec teraz nasza powinnoscia jest zrobic cos dla niego,zeby calkiem nie umarł?
    a co dokladnie?ja tego nie wiem ,ale sklaniam sie ku wycince drezw slabych z kornikiem,a moze sa inne sposoby?
    a zdanie ekologow,szczegolnie tych z green peaceu przekupnego to ja nie wierze .To jest duza organizacja .ciekawe przez kogo w sumie finansowana.

   • lilka pisze:

    a jeszcze sobie tak mysle ,oczywiscie dywagacje ,ale moze ktos robil cos przez lata nad glowa lasu zeby ten byl chory.Dla mnie nic juz nie jest dziwne ,jesli pod nim znajduje sie cos zyskownego.Tak więc moze to nie natura reguluje sie tutaj sama.
    To tak jak z tym podatkiem dla lasow 2% od obrotu a nie przychodu.Najpierw podniszczymy zeby potem sprzedac nieoplacalne tereny panstwowe.No ale za malo wiem zeby przesądzac ,takze spierajcie sie dalej…;P

   • Majestic pisze:

    finansowana przez największych trucicieli , to ” pic na wodę” jak chcesz mieć wroga pod kontrola to sobie sam zmontuj , tak samo jak światowa” organizacja ufo ” tylko po to aby kontrolować słabe punkty zapobiegać w czas przeciekom info na czas zacierać ślady itp .

   • Majestic pisze:

    no nie wiemy ? może częstowali go HAARPem , bo kornik jest intensywny jak drzewo przestaje tłoczyć żywice , iglaste drzewa nie umierają jak liściaste , jedna niewydolność i koniec , wiec nie wiemy kto był pierwszy ale raczej nie kornik , z tego co wiem to kornik był zawsze i wszędzie , a jedynym ujemnym skutkiem była jakość drewna z dziurkami ale nigdy nie powalało to drzew na jakaś ogromna skale , kornik to wtórny efekt po innych plagach ale to też „kit” . przecież są te hormonalne pułapki na te korniki , zapewne wydali już miliony na „ochronę ” niedlugo się dowiemy że puszcza jest zadłużona , ze jest droga jak autostrady i stadiony .

 20. Majestic pisze:

  Oscar pisze:”Nie zrozumiałem przekazu” https://www.youtube.com/watch?v=tRX-KEXBvYY a to będzie rozłożone nieco w czasie pierwsza fala musi jedynie oswoić tubylców a puzniej heja oj mohery mohery http://www.zbawieniecom.fora.pl/wiadomosci-ze-swiata,7/tajne-plany-brukseli-50-milionow-afrykanczykow,2777.html Oscar Lizbona albo brzoza ? niedlugo powołają armie zjednoczonej europy , jeden bank centralny europy dlatego euro załatali wirtualnym pieniądzem sto miliardów jako cyfry to tylko manewr aby poskromić i poniżyć oporników .

 21. Oscar pisze:

  Jak Rosja walczy z ustawianymi sondażami.
  http://businessinsider.com.pl/media/zakaz-badan-ogladalnosciw-rosji/lgx2m22

  W ten sposób Rosja wiąże ręce globalnej mafii w zakresie kłamliwego urabiania opinii publicznej.

  Nic tylko naśladować.

 22. Oscar pisze:

  Czy będzie II wojna światowa ? Putin mówi że nie chce wojny.

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160617/3175051/putin-zimna-wojna.html

  Jak Putin tak mówi to znaczy że wojna jest blisko. Tej wojny głośno chce mafia, chcą amerykańscy generałowie, chce Hillaria Clinton.
  Oni nie spoczną dopóki nie zagrabią wszystkich skarbów Rosji.

  Putin jak mówi to w tym zawsze jest głęboka i prawdziwa myśl, często niezrozumiała dla słuchających.
  Putin kiedyś powiedział ze w życiu politycznym jest tak jak na podwórku pełnym niegrzecznych chłopców.
  Jak cie ktoś atakuje to nie możesz się cofać bo będziesz traktowany jak zero, jak niewolnik, będziesz pogardzany i wykorzystywany przez podwórkowych bandytów.
  Musisz być asertywny i wyraźnie sygnalizować że nie chcesz bójki, nie chcesz zwady.
  I Putin to robi od lat nieustannie w niemal każdej wypowiedzi na temat stosunków z tzw zachodem (ciągle wyciągnięta ręka do współpracy ale na wzajemnie korzystnych zasadach).
  Zachód sterowany przez mafię nie chcę żadnej zgody chce zdobyć Rosję i jej skarby.
  Zachód sieje nienawiść do Rosji, toczy pianę nienawiści jak tylko może, wystarczy posłuchać zachodnich polityków, poczytać mafijne media.

  Putin kiedyś powiedział, i w tym jest głęboka myśl, że jak cię przycisną do muru, jak widzisz że musi dojść do walki której nie chcesz… to nie masz innego wyjścia jak uderzyć pierwszy i uderzyć tak by przeciwnika zmiażdżyć, by nie dać mu drugiej szansy. Pierwszą szansę przeciwnik miał gdy mu nieustannie powtarzałeś że nie chcesz zwady, chcesz pokoju , ale ze swoich praw nie ustąpisz.

  Ja swojego syna uczyłem takich zasad na użytek podwórkowego życia.
  Nie zaczepiaj ale jak ciebie zaczepią najpierw powiedz wyraźnie że nie chcesz zadymy
  że nic do nich nie masz… ale jak nie odpuszczą jak zobaczysz że chcą ci wlać niezależnie od tego co mówisz … to musisz uderzyć pierwszy najagresywniejszego bandytę albo przywódce tej bandy i to tak by się nakrył nogami i nie mógł wstać.
  To jedyna szansa uniknięcia pobicia.

  Taką sytuację mamy obecnie w globalnej polityce.
  Czy Putin ma wystarczające siły by tak uderzyć ?
  I kogo powinien uderzyć Putin skoro globalna banda osacza Rosję przy pomocy nic dla niej nie znaczących sługusów, najemników, pożytecznych idiotów, agentów.
  Trudna sytuacja.
  Jak Rosja uderzy w sługusów to przegra, mafia znajdzie olejnych sługusów i dalej będzie atakować, Rosja musi uderzyć w głowę, w głowy hydry która ją atakuje.
  A głowy są pochowane, są nieoficjalne, i siedzą w miejscach na które atak oznacza III wojnę światową.
  Paskudna sytuacja dla całego świata.

  Potwierdzeniem takiej polityki Putina jest wszystko co mówił dotychczas
  i fakt że Rosja oficjalnie i głośno przyjęła strategię obronną w postaci pierwszego uderzenia wyprzedzającego z wykorzystaniem broni jądrowej włącznie.

  W tym kontekście uporczywe otaczanie Rosji bazami NATO jest grą w Rosyjską ruletkę.
  Politycy oczywiście grają życiem narodów którymi rządzą nie swoim życiem (nie da się tu napisać „w imieniu których rządzą”).

  Atak wyprzedzający to ostateczność (tak pewnie rozpocznie się III wojna światowa).

  Są na szczęście inne metody demotywacji globalnych bandytów.
  To są metody ekonomiczne (kryzys u globalistów), metody społeczne (obnażanie bandytów i opór społeczny w rządzonych przez nich krajach), odstraszanie militarne,
  granie na zwłokę bo czas pracuje przeciw globalnym bandytom którzy słabną z każdym dniem. A pewnie i dyskretna destrukcja od wewnątrz.

  Ciekawe czasy które szybko (w ciągu kilku godzin) mogą się zmienić w straszliwe czasy.

 23. wojtek pisze:

  Lilka, a nie sądzisz że komuś se opłaca napędzać strach wśród Niemców?
  I tylko pomyśl komu na tym zależy bo przecież nie biednym emigrantom, ale tym przed którymi uciekają.

  • lilka pisze:

   Wojtek jestes facetem wiec inaczej na to patrzysz.Ja mieszkam w duzym miescie i tez spotykam ich tutaj(choć zadko) i byla sytuacja gdzie stoi trzech i ty sobie idziesz a oni sie gapia i nie jest to komfortowa sytuacja kiedy wokol ludzi prawie nie ma.A Polacy jak sie nawet patrzą to nie robia tego tak nahalnie i chamsko w moim odczuciu. A wyobrazajac sobie ze ich tam jest mnostwo w Niemczech w duzych miastach na kazdym kroku i ty wiesz ze trzeba bedzie wracac wieczorem a ulica nie jest zbyt ruchliwa i nie ma kamer to potrafie sobie wyobrazic ze strach jest i bedzie w odczuciu szczegolnie kobiet.

  • Majestic pisze:

   „przed którymi uciekają.” przed kim uciekają ? Matki, żony ,dzieci ,starcy zostają na miejscu a JURNE CHŁOPY w długą !!!+! , na miejscu zachodu i masonerii utworzyłbym armie , i wysłał ich w kierunku Polski aby moherom skrócić wzrost, przecież w KADYNACH mordowano ich braci , no i Afganistan, Irak a teraz Syria , niestety ale za ZBRODNIE to trzeba płacić nic niema za darmo , front się zatrzyma na Wisłę , będzie rekonstrukcja Wiedeńskiego Kongresu Ukraina otrzyma swoje ziemie zajęte obecnie przez Polskę” Galicja „skoro nie było ludobójstwa na Kresach to była rozprawa z Ukraińcami w Akcji Wisła gdzie wymordowano powiedzmy przykładowo 2 miliony Ukraińców , dlatego trzeba zapłacić odszkodowania i oddać zagrabione tereny południowo wschodnie , Ukraińcy powinni składać pozwy sądowe w Trybunale w Hadze . Sława Prezesie Sława !!! https://www.youtube.com/watch?v=7Kh32ChQ75I

 24. Ola pisze:

  Do seja i majestic.
  Wasze teksty to pseudomądrości kopiowane z internetu. Bardzo ładnie brzmią i na pewno mają zastosowanie w innych przypadkach, tylko nie w przypadku Puszczy Białowieskiej. Filmy i zdjęcia pokazujące hałdy ściętych drzew i wysyłane do przeróbki mogą działać na wyobraźnię i wielu ludziom może się wydawać, że jedyny tego cel to kasa. Racja, ścięte drewno nie zostanie wyrzucone na śmietnik. Coś z nim trzeba zrobić. Toteż wysyła się do przetwórstwa. Prawda jednak jest taka, że nie ma innej opcji uratowania puszczy.

  • Ola pisze:

   Majestic, obejrzałam film, który zamieściłeś w linku. Każdy argument tego przyrodnika do odparcia. Przede wszystkim nie pokazuje nam tego lasu, o którym mówi. Szkoda, że prawdziwi obrońcy puszczy nie mają takiego artysty, który tak ładnie i składnie przemówi do mediów.

   • Majestic pisze:

    Ola bodajrze w latach osiemdziesiątych wichury spustoszyły lasy w rejonach masywu Alp , były identyczne obawy że kornik się rozprzestrzeni itp , pozyskanie drewna w krótkim okresie po wiatrołomie był fizycznie niemożliwy wiec zaniechano , lasy się samoczynnie odnowiły , coś niecoś dosadzono , a wiatrołomy wzbogaciły ściółkę nadały piękny pejzaż charakteru dzikiego lasu , tak samo w puszczy , skoro są uschnięte już drzewa to jedynie wyciąć i zostawić , a kornik będzie pokarmem dla ptactwa i owadów mrówek siedliskiem nowego życia , co się przyczyni do równowagi , i zwiększenia populacji żyjątek w runie leśnym, ściółce itp „””””jedynie wyciąć i zostawić”””” te stuprocentowe które oschły i nic więcej, teraz za późno , gdzie były sluzby leśne ?!! aby sprawdzić faktyczny stan kornika i jednocześnie go „zabić ” ustawia się ekrany przezroczyste on uderza w nie i spada do wodnej pułapki w taki sposób orientacyjnie widać czy jest to plaga , czy jedynie dopuszczalna normalna norma , w Polsce wycina się tysiace hektarów lasu , dlaczego nie przeniesiono części mrowisk do puszczy i czy były spisy liczebności tych koloni na terenie kompleksu ? na pewno wydano kasę tradycyjnie ,po to aby kolesie zarobiły .

   • ☺seja pisze:

    wszystko się na to składa, cała planeta to jeden ekosystem i tak dalej. ale pamiętacie fukuszimę, zresztą do dziś zatruwa oceany…

    ktoś powie co naszym lasom do fukuszimy? a to moi drodzy że ta radioaktywna chmura spadła traf chciał, bo akurat spadł tu deszcz z jakiegoś harpa na polskę jak zwykle. i to nie jest żadna teoria spiskowa, po co miało spaść na niemcy czy francję … ? jak zwykle przypadkiem przecież u nas powypalało drzewa, a nawet miejscami i trawę w pamiętacie lamparcie cętki takimi połaciami. czyli gdzie spadło tam drzewa i roślinność o zwierzętach i ludziach nie wspominając umierały, drzewa żółkły, schły i niby odchorowały ale się wyleczyły, tak jak ludziom nic nie jest ale zdychają na wszystko. a przyroda / ekosystem ma to do siebie że jest samoregulującym się Żywym, Inteligentnym, więc Świadomym też mechanizmem. a takie drzewo już nie jest zdrowe, więc stąd tak zwana plaga żyjątek czyszczących las jak korniki, nie muszą atakować zdrowych drzew, te im nie smakują i są za mocne, a atakują te jakie są skażone oczyszczając las. tak jak skażony człowiek jest atakowany przez tak zwane pasożyty (rozpoznany jako trup) … więc walcząc z kornikami, pogłębiamy niby pomagając chorobę układu odpornościowego lasowi i utrudniamy mu wyzdrowienie, w efekcie wtrącając się a nie rozumiejąc jedynie szkodzimy.

    bardzo długo by pisać, nie chce mi się. ci co myślą wymyślą podobieństwa do leczenia objawowego, nalepianie plasterków i przeciwbólowe leki. zupełnie olewając niszczycielskie działania na całym ekosystemie przez „człowieka” 😉

    ktoś powie, to dla czego w czarnobylu czy fukuszimie nie powypalało drzew w całym kraju? a to dla tego że prawdziwe skażenie jest w radioaktywnej chmurze, tysiące jak nie miliony razy większe niż w miejscach awarii. i tam gdzie spadnie tam skazi, a spada zawsze na polskę. i wyobraźcie sobie jak musi być wielkie skażenie by wypaliło całe połacie drzew, całymi plackami. ale przecież to się WSZYSTKO celowo ukrywa, a że ludzie zdychają na nowotwory, dzieci się mało rodzi…, kogo to? nawet jodu nie podali, ba walczą ze stosowaniem jodu.

    to co tu jest grane? 😉

   • ☺seja pisze:

    ale o tym cicho sza, pod dywan bo trzeba budować u nas front III wojny, i słać naszych na kolejne wojny… wszystko przypadkiem.

    patrzcie jak niemcy teraz już są przyjaciółmi rosji. że to niby my wrogowie wszystkich… asekuracja

   • Pacuś pisze:

    bo oni nam zazdroszczą, że już nie ma u nas żadnej wojny, że jest wolność słowa, piękny kraj, że idziemy na przód i że mamy piękną historię że czech rus i lech królowie polski są piękną historią, że jesteśmy niezależni, zazdroszczą nam takiego kraju i takich ludzi, dlatego chcą to zniszczyć, wszędzie polacy są najlepsi mimo iż nie mamy kasy, mimo iż jesteśmy dymani przez wszystkich trzymamy się swoją politykę i religię mamy i umysły wolnych ludzi, piękne piosenki i naukowców Mamy Mikołaja Kopernika, Jana Pawła 2, Lecha Wałęsę i innych znanych polaków, ludzie naprawdę ich znają, mamy swoje tragedie, byliśmy centrum 2 wojny światowej po smoleńsku nam współczuli, mamy swoje zdanie na temat uchodzców i terroryzmu, chociaż jedyny grzech polski to wysłanie wojsk do afganistanu, ludzie jednak wiedzą, że ani usa ani nato nie obronią nas przed najezdzcą, dlatego każdy najchętniej by nas najechał, by zająć nasze ziemie… ale My się nie damy, chodzi mi o to, że polska jako tak mały kraj, jest znany, jak chiny,rosja,usa i bogate niemcy, dlatego liczą i nie liczą się z nami, a iskra wyjdzie z polski, polska to wyjątkowy kraj, pracowici ludzie, piękne dziewczyny, sport na wysokim poziomie i dobra kuchnia polska, wszystko to co liczy się w Świecie, rozrywka piękny język… i w ogóle jesteśmy najlpesi, to zazdrość, pozwala im nas łoić… chcą nas zniszczyć z każdej strony historycznej terazniejszej i obywatelskiej zabierając nam prawa. Wojna jednak nie będzie sie toczyć o Polskę, za mali jesteśmy, wojna będzie między usa a chinami bo usa może zbankrutować i potrzebna im kasa, a skąd jest kasa jak nie z wojen? no dobra wracając do polski… rozwijamy się nie mając nic i to przeszkadza wrogim krajom, panom świata i zazdrośnikom.

   • Pacuś pisze:

    Trochę mi się temat urwał hahah, bo zupełnie nie na temat pisałem, ale miałem na myśli jak to jest ogólnie w stosunku do polski..i w jakim miejscu jest teraz polska, nie chodziło mi o lasy, tylko o politykę innych narodów w stosunku do polski 😛

  • Majestic pisze:

   Ola nic nie kopiowałem nie czytałem . „Wasze teksty to pseudomądrości kopiowane z internetu” naturę znam wystarczajaco dobrze , aby coś w temacie napisać zrozum to proszę ? bo to bezpodstawne podejrzenia albo oskarżenia ?

 25. ☺seja pisze:

  swoją drogą, przygotowania do wojny idą całą parą. ostatni etap to miksowanie się zachodnich polityków, że jak by co to nie przez nich.

 26. Ola pisze:

  Do majestic
  Tu jest inna sytuacja. Trzeba wiedzieć, że puszcza białowieska to nie tylko rezerwat. Za rządów PO ktoś zakazał jakichkolwiek prac w lasach gospodarczych otaczających rezerwat ścisły. Ustały więc prace ochronne i pielęgnacyjne. Nie da się porównać naszej puszczy do tej w rejonie Alp. Ale o tym niech się wypowiedzą eksperci:
  http://www.lasy.gov.pl/informacje/aktualnosci/puszcza-bialowieska
  http://www.lasy.gov.pl/informacje/aktualnosci/ograniczenie-ciec-w-puszczy-to-strzal-w-stope-1

  • Majestic pisze:

   Ola , wichrzyciel mówi żeby ze mną nie rozmawiać !? straciłaś energie w rozmowie ze mną ? „Za rządów PO ktoś zakazał jakichkolwiek prac w lasach gospodarczych otaczających rezerwat ścisły. Ustały więc prace ochronne i pielęgnacyjne.” no właśnie pisałem gdzie były sluzby leśne ?

 27. Pacuś pisze:

  Za dużo tych lasów w Polsce jest. Puszcza to jakiś ewenement i trzeba ratować, ale moim zdaniem w Polsce są same lasy, nawet w dużych miastach pełno lasów, wyglądam przez okno lasy, jadę pociągiem same lasy, papieru toaletowego nie zabraknie przez 1000 lat. Uczyłem się o lasach… i wiem, że to wszystko tylko ładnie wygląda ma tlen i jest potrzebne Żubrom i Wilkom 😛 kto zniszczył puszczę ano ministerstwo środowiska obniżając o połowę wielkość pozyskania drewna

 28. Lisek pisze:

  Do Oli
  koleżanko, z Majesticiem i Seją nie warto dyskutować i tracić energii.

  • ☺seja pisze:

   a wiesz że i racja co do mnie? bo na mnie się tacy nie pożywią, a i może być to co jeszcze mają stracą 😉 hee

   • Lisek pisze:

    niedługo to nie będzie można oddychać, wdychać tak, ale oddychać już nie bo zmienia się bilans CO2; lepiej już jakby ludzie poszli po rozum do głowy i zastanowili się nad tym jak są truci w dużych miastach przez auta…

 29. Lisek pisze:

  Do Obrońców Kornika
  mam nadzieję, że kiedyś zamieszkacie w drewnianym domu, który zaatakuje wam kornik!

Podpowiedź: aby mieć własny avatar w komentarzach zarejestruj się w serwisie Gravatar.