Alternews – 17.06.2016

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.


 

Ten wpis został opublikowany w kategorii AlterNews, Archiwum audycji i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

37 odpowiedzi na „Alternews – 17.06.2016

 1. Oscar pisze:

  Przenoszę temat bo dotyczy wszystkich , niezależnie od poglądów.

  Czy będzie II wojna światowa ? Putin mówi że nie chce wojny.

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160617/3175051/putin-zimna-wojna.html

  Jak Putin tak mówi to znaczy że wojna jest blisko. Tej wojny głośno chce mafia, chcą amerykańscy generałowie, chce Hillaria Clinton.
  Oni nie spoczną dopóki nie zagrabią wszystkich skarbów Rosji.

  Putin jak mówi to w tym zawsze jest głęboka i prawdziwa myśl, często niezrozumiała dla słuchających.
  Putin kiedyś powiedział że w życiu politycznym jest tak jak na podwórku pełnym niegrzecznych chłopców.
  Jak cię ktoś atakuje to nie możesz się cofać bo będziesz traktowany jak zero, jak niewolnik, będziesz pogardzany i wykorzystywany przez podwórkowych bandytów.
  Musisz być asertywny i wyraźnie sygnalizować że nie chcesz bójki, nie chcesz zwady.
  I Putin to robi od lat nieustannie w niemal każdej wypowiedzi na temat stosunków z tzw zachodem (ciągle wyciągnięta ręka do współpracy ale tylko na wzajemnie korzystnych zasadach).
  Zachód sterowany przez mafię nie chcę żadnej zgody, chce zdobyć Rosję i jej skarby.
  Zachód sieje nienawiść do Rosji, toczy pianę nienawiści jak tylko może, wystarczy posłuchać zachodnich polityków, poczytać mafijne media.

  Putin kiedyś powiedział, i w tym jest głęboka myśl, że jak cię przycisną do muru, jak widzisz że musi dojść do walki której nie chcesz… to nie masz innego wyjścia jak uderzyć pierwszy i uderzyć tak by przeciwnika zmiażdżyć, by nie dać mu drugiej szansy. Pierwszą szansę przeciwnik miał gdy mu nieustannie powtarzałeś że nie chcesz zwady, chcesz pokoju , ale ze swoich praw nie ustąpisz.

  Ja swojego syna uczyłem takich zasad na użytek podwórkowego życia.
  Nie zaczepiaj ale jak ciebie zaczepią najpierw powiedz wyraźnie że nie chcesz zadymy
  że nic do nich nie masz… ale jak nie odpuszczą jak zobaczysz że chcą ci wlać niezależnie od tego co mówisz … to musisz uderzyć pierwszy najagresywniejszego bandytę albo przywódce tej bandy i to tak by się nakrył nogami i nie mógł wstać.
  To jedyna szansa uniknięcia pobicia.

  Taką sytuację mamy obecnie w globalnej polityce.
  Czy Putin ma wystarczające siły by tak uderzyć ?
  I kogo powinien uderzyć Putin skoro globalna banda osacza Rosję przy pomocy nic dla niej nie znaczących sługusów, najemników, pożytecznych idiotów, agentów.
  Trudna sytuacja.
  Jak Rosja uderzy w sługusów to przegra, mafia znajdzie kolejnych sługusów i dalej będzie atakować, Rosja musi uderzyć w głowę, w głowy hydry która ją atakuje.
  A głowy są pochowane, są nieoficjalne, i siedzą w miejscach na które atak oznacza III wojnę światową.
  Paskudna sytuacja dla całego świata.

  Potwierdzeniem takiej polityki Putina jest wszystko co mówił dotychczas
  i fakt że Rosja oficjalnie i głośno przyjęła strategię obronną w postaci pierwszego uderzenia wyprzedzającego z wykorzystaniem broni jądrowej włącznie.

  W tym kontekście uporczywe otaczanie Rosji bazami NATO jest grą w Rosyjską ruletkę.
  Politycy oczywiście grają życiem narodów którymi rządzą nie swoim życiem (nie da się tu napisać „w imieniu których rządzą”).

  Atak wyprzedzający to ostateczność (tak pewnie rozpocznie się III wojna światowa).

  Są na szczęście inne metody demotywacji globalnych bandytów.
  To są metody ekonomiczne (kryzys u globalistów), metody społeczne (obnażanie bandytów i opór społeczny w rządzonych przez nich krajach), odstraszanie militarne,
  granie na zwłokę bo czas pracuje przeciw globalnym bandytom którzy słabną z każdym dniem. A pewnie i dyskretna destrukcja mafii od wewnątrz.

  Ciekawe czasy które szybko (w ciągu kilku godzin) mogą się zmienić w straszliwe czasy.

 2. Roman pisze:

  Gościem „Wieczoru RDC” był Janusz Zagórski z NTV.
  Opowiedział między innymi o teoriach spiskowych,
  obliczach duchowości, UFO itp.

  http://www.rdc.pl/podcast/wieczor-rdc-czy-ufo-istnieje

 3. Oscar pisze:

  Artykuł o nowym, jeszcze budowanym rosyjskim samolocie pasażerskim.
  Ale komentarze o o Polskiej transformacji gospodarczej dokonanej przez post solidaruchów na gospodarce którą praktycznie stworzył Gierek.

  http://technowinki.onet.pl/lotnictwo/rosjanie-maja-nowy-samolot-pasazerski-irkut-mc-21-jak-242-czy-nastepca-tu-154/3cmlge

  Wnioski takie, ruskie się rozwijają, mają swój przemysł, mają swoje konstrukcje (a za Gierka Polacy byli lepsi od ruskich) a polska solidaruchów straciła wszystko co miała.
  Teraz ma tylko długi.

  • Majestic pisze:

   ale scierwa mówią ze kraj się rozwija !? http://www.dlugpubliczny.org.pl/ kraj się rozwija bo miliony co nie powróciły co nie oglądały tej reklamy https://www.youtube.com/watch?v=3X-n4ciG8YA nie powróciły a wręcz odwrotnie wyjechały przesyłają miliardy żywej gotówki zamienianej na „zlotego” w mafijnych bankach .gwoździe, taczki , miotły, są jeszcze produkowane w kraju ? czy też wywieźli wszystkie maszyny do produkcji ? a TUTAJ miliardy strat dorobek całego społeczeństwa po to aby ssać następne miliardy z Narodu przez dziesięciolecia , a wystarczyło oddać w dzierżawę za grosz dla pracowników !!!+!, mafiozi, obcy, podstawieni , dokonali całkowitego zniszczenia obławiając się jednocześnie na nieszczęściu Narodu ! https://www.youtube.com/watch?v=YIp6F5zneYQ

 4. Oscar pisze:

  Pod artykułem nt. Gazety Wybiórczej
  http://monsieurb.neon24.pl/post/132226,wyborcza-na-kasie-niemcow
  znalazłem taki , moim zdaniem, bardzo mądry, komentarz na temat kto dofinansowuje teraz GW gdy straciła dotacje rządowe pod przykrywką reklam rządowych.
  Soros sypnął kasą i jakaś „niemiecka” fundacja (ona pewnie taka niemiecka jak polskie są banki)


  klementyna 17.06.2016 11:13:24
  Niemcy czy żydzi oto jest pytanie !
  Czy niemieckie media są niemieckie ? Czy niemieckie firmy są niemieckie ?
  Czy przeciętny Niemiec ma do powiedzenia więcej w „swoim” kraju niż przeciętny Polak w Polsce ? Zastanówcie się nad tą kwestią zamiast dać się szczuć Niemcem czy rzekomą ruską propagandą.
  W sytuacji gdy przestępstwa tzw. „uchodźców” są skrzętnie ukrywane przed niemieckim społeczeństwem w ramach filozofii Sorosa, gdy w Niemczech nadal stoją wojska okupacyjne (te które tak usilnie żydostwo zaprasza na teren Polski) w ilości 50 000 a armia niemiecka jest słabsza od polskiej (Niemcy „oddali” swoje czołgi Polakom – bez amunicji, ale to szczegół – sobie zostawili niewiele ponad 200) to czy można mówić o jakiejkolwiek sile Niemiec. Są tak samo parobkami u żydów jak Polacy tylko zdecydowanie lepiej opłacanymi bo to wynika z uwarunkowań czasu zimnej wojny. Ale i w tej kwestii zapewne nastąpi wyrównanie – ktoś w końcu musi utrzymać bankrutujące USA. A BRICS już w drodze …
  nadużycie link skomentuj

 5. Majestic pisze:

  a teraz Każdy kto ma SUMIENIE może przekląć „Gazetę ” aby po stokroć doznali krzywd i tragedii wywołanych świadomym działaniem na Narodzie ,na wieczność , Przeklinam ! masz sumienie , kochasz Ziemie swoich Praojców zroszoną Ich krwią ,daj dopisek -odpowiedz „Przeklinam ” sensem jest aby Sami Siebie w tym doznali, czyli lustrzane odbicie tego co wygenerowali do adresata , jednocześnie uwalniamy się z wygenerowanych programów wzmacniając swoje pole siłowe .jeżeli przekaz będzie autentyczny ulga będzie niemal natychmiastowa !!!
  „Przeklinam „

 6. Majestic pisze:

  tu całkiem logicznie , Śmierć przyjdzie z USA – III Wojna światowa – Janusz Korwin Mikke – Grzegorz Braun https://www.youtube.com/watch?v=sUa6aNREff8

 7. Majestic pisze:

  https://www.monitor-polski.pl/keshe-zapowiada-serie-trzesien-ziemi-jakich-jeszcze-nie-bylo/ a tutaj wieści z sieci przekaz AA Michala z miesiaca marca bierzacego roku fragment” Jak powiedzieliśmy, fizyczna zbiorowa manifestacja dla Ziemi, wszystko, co nazywamy Niebem, nie będzie widoczne dla oczu, do ostatniego istnienia we-wnątrz 5D granic. To nastąpi latem 2016 r, w przesilenie.
  Wielu pyta nas, jak to możliwe, żeby prymitywna ludzkość mogła obudzić się, gdy jest jeszcze tak nieświadoma? Mówimy, ponieważ masywna magnetyczna pascha trwa, iluzoryczny Matrix 3D jest całkowicie wyprzedzony przez Nową Matrycę Ziemi. Siatki starego Matrixa tego lata zostaną całkowicie zamknięte (wyłączone), ponieważ wszystkie rzeczy na ziemi zatrzymają się.
  Po tym ludzie uczynią skok ewolucyjny w krótkim czasie. To będzie takie radykalne odejście od tego, co poznali, że wielu dosłownie będzie w szoku przez jakiś czas, ale powiemy ci, że wszyscy oni zrobią to i będą zmieniani w mgnieniu oka. Ci, którzy śpią, zostaną podniesieni Po Raz Pierwszy, by spotkać tego, co się nazywa „Bóg” . Wtedy wszystkie oczy będą widzieć Boga, ponieważ Bóg naprawdę jest.
  Przynosimy tego dnia dobrą nowinę dla całej ludzkości tej Ziemi, ponieważ przychodzimy razem z naszymi braćmi i siostrami … obecnie w sile ponad 4 i pół miliarda na całym świecie.
  Ta planeta jest ogarniana przez Legiony Światła, które są tu teraz, ponieważ przesuwamy się do końca projektu „Wolność Ziemi” i jako jeden Poziom światła Super Gamma przyjdzie na Ziemię w lecie, wszystko zostanie spełnione, a więc możemy zwrócić Ziemię z powrotem do Raju, tak, jak to zawsze miało być” ( To nastąpi latem 2016 r, w przesilenie) to już niedlugo !?

 8. Przepraszam za koment nie na temat, ale to bardzo ważne.

  Co roku w Przemyslu organizowane jest pochód Ukraińców na którym jawnie
  czczą zbrodnicze organizacje OUN i UPA które bestialsko zamordowały 200tyś Polaków na
  Wołyniu w czasie 2 wojny światowej. Idą z czerwono czarną banderowską flagą.
  To jest jawne plucie Polakom w twarz za przyzwoleniem zdradzieckich
  władz Przemyśla. Powiedzmy temu stop, to wstyd i hańba.

  Podpiszcie petycję, link załaczony. Jeżeli czujesz się prawdziwym Polakiem i patriotą podpisz petycję i udostępnij link
  dalej, np na swoim Facebook-u. Zamordowane kobiety i dzieci na Wołyniu przewracają się w grobach kiedy święto zbrodniarzy
  UPA odbywa się na terenie Polski!

 9. Majestic pisze:

  totalne zniewolenie nowa wersja starego komunizmu K. Karoń: niebywała i przerażająca prawda o UE i paraliżujący brak świadomości cz.1 2016-05-06 https://www.youtube.com/watch?v=q3e2H15HA4U Telewizja Republika – K. Karoń (publicysta, historia sztuki.com.pl) CZ.2 – Wolne Głosy https://www.youtube.com/watch?v=4aQMZ3wSWxo wszystko jest aktualne http://www.nacjonalista.pl/2011/01/03/ar-poglady-rasowe-karola-marksa-i-fryderyka-engelsa/ tutaj są kulisy i historia wydarzeń które są teraz realizowane https://www.youtube.com/watch?v=4j3RQtQcDtY

 10. Lisek pisze:

  Wojna wybucha zawsze, gdy zawodzi dyplomacja. Rosja to nie kraj jak Polska, czy nawet Niemcy. Merkel tego nie kuma. Mamy więc zgrzyt i będą iskry. Co podpalą?
  UE to takie coś, co aby przetrwać musi się wciąż rozszerzać. A Putinowi wyraźnie to w niesmak. Ten sam problem miał już Napoleon. A po nim Hitler.

 11. Lisek pisze:

  Frontex alarmuje: nadciąga wielka fala uchodźców! Do Europy zmierzają setki tysięcy osób:
  http://niezalezna.pl/82095-frontex-alarmuje-nadciaga-wielka-fala-uchodzcow-do-europy-zmierzaja-setki-tysiecy-osob

 12. Oscar pisze:

  O tym jak Brudziński nic nie rozumie. I on reprezentuje interesy narodu Polskiego.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/politycy-komentuja-wyslanie-polskich-zolnierzy-do-kuwejtu-i-iraku/eskyl3

  Islamiści których on chce zabijać są dokładnie tacy sami jak on sam.
  Oni też uważają że trzeba zabijać bo chrześcijanie (NATO) od wielu lat nieustannie mordują na wielką, gigantyczną skalę ich narody w Afganistanie, Iraku, Libii, Syrii…

  Brudziński nie rozumie że wraz z katolikami czy Banderowcami jest takim samym mięsem armatnim dla globalnej mafii jak islamiści.
  Brudzińskiego (katolików i Banderowców) mafia szczuje do nienawiści przeciw Rosji.
  I Brudziński (i inni katolicy oraz Banderowcy), jak mafia uzna że trzeba, też będą mordować bez litości Rosjan na rozkaz mafii która da im odpowiednią ideologię (Katyń, zabory, PRL, Smoleńsk…) o ile Rosja pozwoli a nie pozwoli. Tak się motywuje do walki mięso armatnie.

  I taki intelektualny miernota reprezentuje interesy narodu Polskiego.
  Panie Brudziński interesem narodu Polskiego jest nie zostać mięsem armatnim w wojnach wiadomej mafii. Interesem narodu Polskiego nie jest zostać tania siłą roboczą (rodzaj ekonomicznego mięsa armatniego) w koncernach wiadomej mafii.
  Interesem, narodu Polskiego nie jest zostanie konsumentem produktów wytwarzanych przez mafijnych niewolników w mafijnych koncernach.
  Interesem narodu Polskiego nie jest zostać dłużnikiem mafijnych lichwiarzy czy to indywidualnym czy to zbiorowym (dług państwowy).
  Interesem narodu Polskiego nie jest szczekanie, plucie, toczenie piany na przeciwników mafii.
  A wręcz odwrotnie. Odwrotnie we wszystkich wyżej opisanych obszarach i nie nie tylko w tych obszarach.
  Co znaczy odwrotnie każdy sam sobie odpowie.

  Poprzez

 13. Oscar pisze:

  O tym jak mafia żydowska robi propagandowo w konia zwykłych ludzi.
  Mafia ciągle krzyczy o obronie demokracji co ma wywoływać dobre skojarzenia..
  Z drugiej strony jak jakaś siła działa w zgodzie na wo`laniem narodu a nie w interesie mafii to taka siła nazywana jest populistami, program populistyczny lub nacjonalistyczny.
  co ma wywoływać złe skojarzenia.

  A przecież demokracja jest z definicji populistyczna bo demokracja realizuje potrzeby narodu. Systemy niepopulistyczne czyli nie realizujące potrzeb narody to dyktatury
  (dyktujące narodowi własny program we wlanym a nie narodowym interesie).
  W Polsce mamy od 89r taką właśnie mafijną dyktaturę.

  W Państwach monolitycznych narodowo gdzie mniejszości narodowe są mało liczne (jak np w Polsce) program populistyczny czyli demokratyczny jest jednocześnie programem narodowym czyli nacjonalistycznym.

  Jednym słowem mafia wmawia malutkim że demokracja jako wyraz woli narodu jest zła (populizm i nacjonalizm) a jednocześnie wmawia że dyktatura mafii (program antypopulistyczny i antynarodowy) jest dobra i wmawia wam że to jest demokracja.

  I miliony naiwnych pożytecznych idiotów w to wierzy.
  Na szczęście coraz ich mniej.

  • Oscar pisze:

   Dodam że sama mafia w stosunku do swojego narodu prowadzi politykę skrajnie nacjonalistyczną aż do skrajnej dyskryminacji a wręcz eksterminacji innych narodów włącznie (Palestyńczycy, Syryjczycy, Libijczycy…).

   To pokazuje z jakim zakłamaniem mamy do czynienia.
   Kłamstwo i pogarda dla innych narodów to wręcz fundamenty kulturowy i religijny tej mafii narodowej.

 14. Oscar pisze:

  Ukraińcy i ich nadzorcy boją się powtórki z Syrii gdzie stworzyli armię terrorystów i Rosja ich jako terrorystów skutecznie eliminuje. A twóry tej armii (ISIS, AlNusra, Al-Kaida…) nie mają jak ich bronić oficjalnie (chociaż zasilać w broń, szkolenia, dane z wywiadu satelitarnego, doradców… oczywiście mogą i to robią).
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20160620/3193482/nielegalne-formacje-zbrojne-donbas.html
  Ukraina zamienia się pomału w drugą Syrię.
  A w Syrii klęska.

 15. Oscar pisze:

  Wyłudzenia VAT na wielką skalę.
  http://wolnemedia.net/mafia-vat/

  Jak myślicie kto EU miał „władzę” by wymyślić taki mechanizm „eksportu wewnętrznego” który pozwolił mafii VAT zarabiać miliardy na czystych wyłudzeniach ?
  To podobna skala działania jak OFE, Amber Gold, karuzela procentowa Bagsika
  i mniejsza od znanej od wieków piramidy lichwiarskiej.

  Ja jakoś nie mam wątpliwości.
  I uważam że to nie jest „niedopatrzenie” ale starannie zaprojektowana złodziejska afera. Mafia ma bardzo zdolnych „finansistów”.

 16. Oscar pisze:

  Wizyta Chińskiego Prezydenta w Polsce.
  Ciekawa inicjatywa. Moim zdaniem bardzo ciekawa.
  Dopełnieniem tej inicjatywy byłby pomnik dla Edwarda Gierka.
  W końcu to Gierek rozpoczął w latach 70 tych (po uwolnieniu Polski od wiadomej mafii) dynamiczny rozwój Polskiej gospodarki. I to Gierek był dla Chińczyków jednym ze wzorców jak szybko rozwijać gospodarkę (inne wzorce to Taiwan, HongKong).
  Piszę to tym od lat.

  I mam nieodłączne wrażenie że PIS mnie czyta. Może Morawiecki… w końcu z Wrocławia do Wrocławia nie jest tak daleko.
  Powiedział bym że program gospodarczy PIS idzie w kierunku który uważam za słuszny.
  Gdyby nie ten zoologiczny, nieracjonalny, ksenofobiczny antysowietyzm i
  gdyby nie ta prymitywna, średniowieczna uległość wobec KK… czyli anty ateizm nazywany „komunizmem”.

  Powiedziałbym że zdrowy program gospodarczo-socjalny na niezdrowym fundamencie
  zoologicznego antysowietyzmu i anty ateizmu.

  A szkoda bo wystarczyło by uzdrowić fundamenty (dobre i asertywne) stosunki z Rosją i pojednanie narodowe katolików i ateistów.
  Putin by wyciągnął rękę, ateiści Millera też.

  Mafia w takich warunkach straciła by wpływy w Polsce.
  A tak mafia dalej rozgrywa Polaków (katolicy kontra ateiści czyli w języku mafijnej propagandy wierzący patrioci czyli mochery kontra „komuniści”).

  • Majestic pisze:

   w tym problem Oscar , idea wspólnoty, w praktyce nie powinna niczego wykluczać , dobro narodowe powinno być nadrzędne , zasoby rezerwy potencjał gospodarczy .a państwowe nie powinno oznaczać niczyje , kto tym zbrodniarzom pozwolił dorobek pokoleń „sprzedać ” wyzbyć , tak patrząc to było to niezgodne z ówczesną konstytucją domniemany skarb państwa po prostu przywłaszczył to sobie , automatycznie wydziedziczając Naród .

 17. Oscar pisze:

  Przyszłość Europy wschodniej.
  Ta przyszłość wynika z czystej geografii politycznej.
  A z mapy wynika że kraje Pribałtyki, Białoruś, Ukraina (za wyjątkiem zachodniego skrawka Banderlandu) i Mołdawia to strefa bezpieczeństwa Rosji.
  Jeżeli Rosja jest mocarstwem a chyba jest to wcześniej czy później wymusi
  co najmniej traktatową neutralność tych krajów albo je wchłonie. Oni tam wszyscy mówią po Rosyjsku i żyją od wieków w kręgu kultury Rosyjskiej.
  Kultura Niemiecka Pribałtyki to kultura post krzyżacka.

  Rosja pewnie nie zrobi tego siłą, jak by to zrobili Amerykanie którzy pewnie na zasadzie własnych metod podejrzewają o to Rosję.
  Roska pewnie kupi sobie te obszary za cenę „przehandlowania” obszarów które dla Rosji nie są „wrażliwe”.
  Co może Rosja „przehandlować” ?
  Może zaoferować Niemcom polityczne wsparcie w zakresie odzyskania dawnych landów wschodnich.
  Może Polsce zaoferować odzyskanie Lwowa i reszty ogryzka z Ukrainy czyli Banderlandu.
  Może Węgrom zaoferować kawałek Banderlandu (Zakarpacie).
  Oczywiście po cichu i każdemu z osobna. W ten sposób Rosja uzyska wsparcie Polski, Niemiec i Wegier dla odzyskania Pribałtyki, Ukrainy (bez Banderlandu) i Mołdawi.

  Rosja musi też coś zaoferować USA by zabrali swoje NATO z Pribałtyki.
  Rosja ma wiele do zaoferowania USA na całym świcie.
  Rosja może pomóc USA ustabilizować kraje arabskie (wbrew interesom Izraela)
  Rosja może dać Izraelowi gwarancje bezpieczeństwa za cenę wycofania się z Chazarii czyli z Ukrainy.
  Rosja może sprzedać Izraelowi na Chazarię resztkę Polski (po odzyskaniu przez Niemcy landów wschodnich).

  Jak widać kraj który jest globalnym mocarstwem sporo może.
  Polska post solidaruchów nic nie może.
  Polska post solidaruchów jest przedmiotem rozgrywki a nie podmiotem rozgrywającym.

 18. g-k pisze:

  Sceny, które niestety potwierdzają iż w obecnym czasie absolutnie wszystko jest możliwe;

  https://www.youtube.com/watch?v=B-vyk9dRRao

  • Lisek pisze:

   A w kościołach jawnie uprawia się czarną mszę od setek lat, jakbyś nie wiedział.

  • ☺seja pisze:

   osobiście ja to przedstawienie postrzegam dość pozytywnie. pewnie że jest celowo kontrowersyjne, dzięki czemu obejrzałam od dechy do dechy z rozdziawioną japą, mając podobne miny do obecnych tam. jest to na pewno jedno z lepszych i mocniejszych przedstawień, a nawet i trafionych tematycznie jakie dotąd widziałam. no nie wiem kiedy mi ta godzina zleciała 😛

   a o czym to było? jak dla mnie na pewno nie o tym o czym mówi plociuch powtarzając po całym necie. choć na pewno są alegorie do lotniska w denver dla szwajcarów … bo o znaczeniu tego tunelu w kontekście militarnym w dobie międzygwiezdnych krążowników, raczej trudno mówić, ekonomicznie też jest zupełnie nietrafionym, i nierentownym gdyby tak wyjaśniać sens i cel jego powstania.
   ale to swoją drogą

   wracając do przedstawienia, w moim rozumieniu skupiało się raczej mimo iż w pewnej teatralnie przerysowanej a nawet prestiżowej formie, właśnie na szaleństwie ludzkości gdzie ta forma jest jak najbardziej pasująca. chodziło o zmienność dziejów, czasów, światopoglądów, rewolucji i zawieruch na przestrzeni dziejów. o postęp cywilizacyjny, wspulną pracę i wspułpracę oraz wszechobecną rywalizację, od narodów grup po jednostki w balu głupców… niezdecydowanie, bezsilność, a jednak do przodu… to jak historia lubi się powtarzać choć nie zawsze w identycznej formie, nawiązania do transformacji, chęci pokonania ograniczeń. a wszystko to (bo ciebie… tralala hee) jak ulał znów w kontekście właśnie tunelu, jaki łączy przeszłość, wiedzie w przyszłość, poprzez czasy i dzieje, nawet nie mimo a w nieubłaganym czasie jaki płata figle i w końcu każdy się przed nim pokłoni, a tunel jak pomnik, będzie stał i łączył nas z przyszłymi dziejami…wykuty poświęceniem i jednym ramieniem tak wielu, być może wielu otworzy oczy, ocali przyszłość… mimo szarlataństwa i zawieruch, oraz rozszalałych żywiołów.

   nie sposób opisać trafnych wielowątkowości. momentami nie mogłam się wręcz oprzeć wrażeniu że czytają komentarze na ntv 🙂

   jeśli ktoś tu widzi jak się w necie zwykło powielać jakiś rytuał i do tego satanistyczny. no to gratulować wrażliwości artystycznej i giętkości umysłu… 😉

Podpowiedź: aby mieć własny avatar w komentarzach zarejestruj się w serwisie Gravatar.