Alternews – 20.09.2012

Przegląd informacji z Polski i świata.

Ten wpis został opublikowany w kategorii AlterNews, Archiwum audycji. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

41 odpowiedzi na „Alternews – 20.09.2012

 1. koval pisze:

  Zastanawialem sie nad tym w ktorym momencie popsul sie system i odkrylem ze to sie bierze z braku poczucia partiotyzmu ktory ma scisly zwiazek z uczciwoscia. To jest nawet wazniejsze niz religia. Byc moze polowa polski ma poczucie lub chce miec korzenie zachodnie, polowa wschodnich a w srodku tkwi garstka ktora obserwuje jak wszystko jest rozkradane na lewo i prawo. Tu pojawia sie pomysl ze np. gdy ktos ma znaczna czesc rodziny poza granica polski to powinien byc zbanowany, miec zakaz bycia jakimkolwiek urzednikiem, lekazem czy politykiem.

 2. Qcyp pisze:

  @koval.Jeżeli jesteś chrześcijaninem – a prawdopodobnie nim jesteś – może się zdarzyć, że powiem coś, czego możesz nie zrozumieć, a wtedy zamiast się starać dojść, o co mi chodzi, schronisz się natychmiast za murem tradycji, za osłoną głęboko zakorzenionych przesądów i autorytetów ustalonego porządku i z tej fortecy rozpoczniesz, atak obronę. Zdaniem moim nie jest to krytycyzm, lecz sprytny sposób niedziałania, unikania całkowitego, pełnego działania.Jeżeli więc chciałbyś zrozumieć to, co będę pisał, proszę cię, bądź naprawdę krytyczny, a nie tylko sprytny w oponowaniu.Nie czujesz się przecież patriotą budząc się co rano. Stajesz się nimi dopiero wtedy, gdy dzienniki mówią ci, że musisz być patriotą, gdyż musisz podbić sąsiada. To ty jesteś barbarzyńcą, a nie ten, kto napada na twój kraj. Barbarzyńca jest patriotą. Dla niego kraj własny jest ważniejszy niż ludzkość, niż człowiek. Ja zaś twierdzę, że nie rozwiążesz tych twoich zagadnień ekonomicznych i narodowościowych, dopóki będziesz się czuł Polakiem. Rozwiążesz je dopiero wtedy, gdy staniesz się naprawdę człowiekiem, wyzwolonymi z wszelkich przesądów nacjonalistycznych, gdy nie będzie w tobie już poczucia posiadania, gdy umysł twój nie będzie ulegał podziałom dzięki wierzeniom.

 3. Qcyp pisze:

  Dzisiejsze społeczeństwo oparte jest na świadomości klasowej, która znowuż jest tylko świadomością bezpieczeństwa, pewności. Tak samo jak wierzenia urastają w religie, tak samo posiadanie urasta w przejawy nacjonalizmu. Podobnie jak wierzenia dzielą ludzi, ograniczają, oddalają ich od siebie nawzajem, tak samo i żądza posiadania, przejawiając się jako świadomość klasowa i urastając w nacjonalizm, oddziela ludzi jednych od drugich. Inaczej mówiąc wszelka narodowość oparta jest na wyzyskiwaniu większości ludzi przez niewielu, którzy to czynią dla swej własnej korzyści, za pomocą środków produkcji. Ten nacjonalizm, posługując się narzędziem patriotyzmu, prowadzi do wojny. Wszystkie narodowości, wszystkie suwerenne rządy muszą przygotowywać wojny, jest to ich obowiązkiem i na nic się nie przyda być pacyfistą, a równocześnie mówić o patriotyzmie. Nie można mówić o braterstwie, a w następnej chwili o chrześcijaństwie. W Polsce mogą mówić o polskości i twierdzić jednocześnie, że jesteśmy wszyscy jednym, że cała ludzkość jest jednością. Są to tylko słowa – hipokryzja.

 4. @Qcyp świetnie. Brakuje ci podstawowej wiedzy z historii. A wnioskuje to po tym jak tłumaczysz nacjonalizm i patriotyzm. Jeżeli ktoś popełnia kardynalne błędy semantyczne to jak może być wolnym człowiekiem. No może być , ale niedouczonym. Ja sam jestem niedouczony ale nadrobiłem przynajmniej wiedzę która przez cały okres komunizmu była rugowana. Po pierwsze zastanów się co połączyło ludzi którzy pochodzili z wielu nacji , nie znali często jezyka polskiego, nawet pojęcie polska nie było im znane. A jednak skrzyknęli się do wywalczenia miejsca na ziemi. Jesli uważasz że potrzebny jest reset to przypomne ci tylko że ten reset już w historii był nieraz. A jednak ludzie wracają do swojej ojczyzny. To nie są przesądy tradycja czy inne pierdoły. to to samo co każe ci nazywać jednych wolnnymi ludzmi a innych zacofanymi katolami tylko nastawione na ustanowienie miejsca dla wszystkich. Polecam ci zacząć od tego : http://gpwieliczka.pl/?p=158 pozdrawiam na prawdę wolnych ludzi.

 5. Qcyp pisze:

  Zbigniew Karski Tak jest byłem nieukiem ponieważ ta wiedza która mi przekazywali była żenująca ,wolałem spędzać czas nad rzeką a teraz spędzam czas nad morzem ,dzięki temu mam miejsce w głowie na prawdziwą wiedzę a nie na urojenia patriotyczne , urodziłem się WOLNYM CZŁOWIEKIEM i umrę kiedy ja będę tego chciał a nie kiedy będą chcieli uczeni lekarze którzy znają historie tak jak ty.
  A przy okazji, waśnie teraz wchodzi wspaniała technologia Keshe która to, raz na zawsze zniesie patriotyzm, który oddziela jeden kraj od drugiego,a granice nie będą miały żadnego znaczenia. http://soulowicz.wordpress.com/2012/08/30/film-promocyjny-fundacji-kshe-na-temat-ich-technologii/

 6. Przecież w Polsce prezydent był wpisany do rejestru osób objętych nadzorem służb specjalnych, rozpracowywanych tak samo jak jakiś teoretyczny terrorysta.

 7. Maniek pisze:

  Tak, tak ojczyzna jest tam, gdzie dobrze. Jak będzie miłość na świecie, bez żadnych religii , chorych tradycji i tym podobnych wypaczeń, Ziemia będzie jedną wielką ojczyzną. Religie w tym chrześcijaństwo , to doktryny stworzone przez ciemnych, tylko po to , żeby wprowadzać podziały na Ziemi i dzielić ludzi przez konflikty, sprzeczne interesy. Im człowiek bardziej rozgarnięty, tym bardziej odchodzi od , jakichkolwiek doktryn religijnych. Na Ziemi jednak mamy armię ciemniaków, chcących budować różnego rodzaju religijne raje, czy to chrześcijański porządek, czy islamski, czy żydowski, to wszystko powinno zostać wykasowane, przy wzniesieniu Ziemi, bo jeśli nie będzie , to wzniesienie , byłoby trefne , jak te wszystkie religie.

 8. witek pisze:

  @Maniek
  Ty parszywy komuchu, wysłanniku Putina! Twój bożek Lenin przekręcił się na syfilis, patron Marks był ofermą któremu rodzina i dzieci umierały z głodu, a ty próbujesz zrobić z niech świętych i bohaterów. Nie po to obalaliśmy komunę!

 9. Maniek pisze:

  @witek

  Zmień ty forum człowieku, tu dla ciebie za ambitnie jest, może lepiej, żeby prosty lud siedział pod amboną i słuchał, co ma ksiądz do powiedzenia.

 10. Qcyp pisze:

  witek pisze:Nie po to obalaliśmy komunę!
  Gdyby to była komuna to nie byłoby co obalać,chodzi ci chyba o komunistów a to duża różnica.Izraelski ‚kibbutz’ działał doskonale ,dopóki sjoniści nie zaczęli się wtrącać.

 11. witek pisze:

  @Maniek
  Idź budować komunistyczne państwo ze swoimi kumplami, a nie wprowadzasz zamierzony ferment na forum.
  Za kogo się uważasz że oceniasz z góry „prosty lud”. Masz jakieś podstawy do wywyższania się, kim jesteś, myślisz że przez ubliżanie ludziom zrobisz na kimś wrażenie? Lenin, Stalin i Hitler są jak widać twoją inspiracją do traktowania innych jak bydło i motłoch.

 12. Popcio pisze:

  a ja sobie lubie po spać w łozku co w tym złego?

 13. Maniek pisze:

  @witek

  Szczekasz , jak ratlerek , dużo pisku, żadnych argumentów. Weź poprawkę na swój rynsztokowy styl i ograniczone świata koło, jakie zakreślasz tępymi oczami albo lepiej się nie odzywaj w ogóle , zarzucając do tego innym wyzwiska, którymi sam zalewasz forum.
  „Prosty lud” ma to do siebie, że ma ograniczony światopogląd i prymitywne spojrzenie na otaczający świat, zdradzasz wszystkie tego objawy, więc nazywam rzeczy po imieniu. Pewnie i tak tego nie zrozumiesz, co napisałem.

 14. Gregory pisze:

  Poszczekaliście sobie panowie, ulżyło, i starczy 🙂
  Komentarz:
  A może powinno być, poprawniej: Przegląd informacji z Matrixa: Polski i świata. 🙂

 15. witek pisze:

  @Maniek
  Zapewniam cię że wyjdziesz kiedyś z bolesnego okresu dojrzewania, a gdy będziesz zdany sam na siebie to mocno się zdziwisz w ocenie ludzi i dzielenia ich na „prostaków” i „mądrych oświeconych”. Ale OK, zmieniam zdanie: w tej chwili z racji szczylowatego wieku nie kwalifikujesz się do żadnej z grup, możesz tylko wylewać anonimowo swoje wypociny w sieci, bo gdybyś coś takiego zaczął głosić w realu do ludzi dostałbyś parę solidnych klapsów w tyłek i skończyłoby się płaczem.

 16. Maniek pisze:

  @witek

  Powiadasz klapsy bym dostał , ty myślisz, gdzie ty znajdujesz, na forum dla debili ? Czy na forum dla odszczepieńców ? Wiesz, gdzie jesteś ? Myślisz, że tak trudno odnaleźć mi si w świecie dla debili , czyli w tzw realu ? Tam się debilom swoich poglądów nie zdradza, bo reagują, jak ty wyzwiskami.
  Nie umiesz wychwycić różnicy, bo tu nie dyskutuje się o świecie dla debili , jako o czymś realnym. Dla ciebie to jest realne, dla prostego ludu świat debili , jest czymś naturalnym, niezmiennym. W tym środowisku cały taki system ze swoimi wierzeniami , kulturą jest chory i wcześniej, czy później upadnie. Prymitywny jesteś strasznie, ale na takim prymitywizmie zbudowane jest to całe bagno, czego jesteś doskonałym przykładem. Klapsami to raczej nie szafuj, bo się człowiek może sparzyć i to mocno.

 17. Qcyp pisze:

  @witek Niemieckie Nowe państwo wprowadzi Dywidendę Narodową .

 18. Maniek pisze:

  Czyżby to nasz znajomy z wątku z Korwinem Mikke stał się witkiem i teraz mści się z partyzanta zdradliwie

 19. fitek pisze:

  Rób jak chcesz, ale ukrywanie własnych myśli jest przyczyną schorzeń i nigdy tak nie będę robił. Nazywam rzeczy po imieniu czy ci się to podoba czy nie. Nie jest żadną oryginalnością segregowanie ludzi w ukryciu z pozycji władcy na: dobry, zły, uświadomiony, nieuświadomiony, motłoch itd. Takie segregacje są źródłem wykorzystywania ludzi: niewolnictwo, cała tzw. teoria reinkarnacji na tym się opiera, faszyzm, komunizm – to są właśnie wielce arcymądre filozoficzne prądy. Każdego człowieka należy traktować indywidualnie. Ale, tak jak mówiłem: z „motłochu” z czasem się wyrasta.

 20. Maniek pisze:

  Słowo motłoch pada z twojej strony, siedzi to w tobie.
  W nieujawnianiu nie ma nic z ukrywania.
  Za dużo konfabulacji w twojej wypowiedzi, Hitler , Stalin się pojawia, władcy, podziały. Wróć do pierwszej mojej wypowiedzi, żadnych religii, żadnych podziałów.
  Musisz sam najpierw zadać sobie pytanie, o co ci chodzi, bo jesteś zamotany strasznie.

 21. fitek pisze:

  @Maniek
  Zaczęło się od twojej super wizji raju na ziemi: bez państwa, bez religii, bez systemu.
  W teorii jest to wspaniałe, tak jak właśnie komunizm. Proszę (wikipedia) „Komunizm opiera się na systemie poglądów głoszących program całkowitego zniesienia ucisku i wyzysku społecznego, postulujący powszechność, równość i sprawiedliwość społeczną oraz zbudowanie społeczeństwa bezklasowego opartego na społecznej kontroli gospodarki, własności środków produkcji i sprawiedliwym podziale dóbr”
  Wypisz, wymaluj nowoczesne teorie zbuntowanych alternatywnych, antymatriksowych człeni.
  Dlatego mnie to denerwuje, jak widzę że ktoś pisze takie bzdety, coś co jest doktryną stricte komunistyczną, coś co gdzieś zasłyszał (może od samych komunistów) ale w obecnej kulturze masowej tak to podają że wydaje się czymś nowym i odkrywczym.
  Dzisiaj nie wystarczy powiedzieć (tak jak nam mówili od zawsze komuniści): znieść wszystkie religie bo one są przyczyną zła. TO jest po prostu pusty frazes.
  Zło jest ludzkim wyborem, od tego wszystko się zaczyna.
  Dzięki niewolniczej pracy dzieci w Indiach masz swojego iphona.
  Więc z jednej strony chcesz to obalić, ale z drugiej nie potrafisz sobie wyobrazić świata bez taniego neta.
  I teraz jedziesz do Indii i mówisz: wiecie macie tu chory system kastowy który powoduje że jedni ludzie traktują drugich jak zwierzęta, więc musimy to zlikwidować.
  Nikomu się to nie spodoba, nawet niewolnikom, ale dlaczego? Bo nikt ci nie zaufa. Słowa nie poparte czynem są właśnie doktryną Lenina.
  Dla mnie jedynym rozwiązaniem jest pomoc konkretnym ludziom, tym którzy są ogłupiani przez chory system religijny. Jedynę co mogę to pokazać im prawdziwą drogę przez własny przykład. System sam się zawali, nie muszę wydzierać się jak komunistyczny chińczyk o tym że „banda ciemniaków manipuluje biednymi”.
  Piszesz „Jak będzie miłość na świecie, bez żadnych religii, chorych tradycji i tym podobnych wypaczeń, Ziemia będzie jedną wielką ojczyzną”
  A skąd się ta miłość niby weźmie? Tak sama z siebie, a może kosmici nam ją przyniosą w złotej skrzynce?

 22. Qcyp pisze:

  fitek nie jestem ekonomistom jak maniek ale,co sądzisz o Dywidendzie Narodowej.

 23. Maniek pisze:

  Jeśli jedynie komunizm ,jako rozwiązanie systemowe kojarzy ci się ze sprawiedliwszym podziałem zasobów, bezklasowym

  społeczeństwem to współczuje ograniczonego myślenia.
  Różnica między społeczną gospodarką komunistyczną a społeczną gospodarką rynkową , jest taka, jak między armią

  Napoleońską a armią amerykańską. Mimo tego, że jedno i drugie jest społeczne.

  O relegi to nie pisz nawet, ze w komuniźmie nie było itd, prawdziwa wiedza duchowa nie ma nic wspólnego z

  większością religii.

  Im mniej systemu w tym więcej wolności, chyba o to chodzi w efektywnych gospodarkach i nie nazywa się ich

  komunistycznymi ?

  Jeśli chodzi o złotą skrzynkę od kosmitów, to jak byk o niej napisałem. Myślisz, że bez skrzynki od kosmitów uda ci

  się nie zostać niewolnikiem zaszczepionym kiłą i podkarmionym GMO jeszcze bardziej szkodliwym od szczepionek.

  Myślisz, ze uda się ludziom bez ingerencji z zewnątrz pokonać system ? Wątpię . Pociąg do Oświęcimia, dojeżdża do

  celu wioząc ogłupionych pasażerów myślących , że jadą na wczasy. Masowe mordy ludzi w Oświęcimiu to bajka jest ?
  To ma być to samo zawalenie systemu o którym piszesz?

 24. fitek pisze:

  @Maniek
  Likwidacja religii to naczelne hasło komunizmu. Myśmy nigdy komunizmu nie mieli, tylko socjalizm który dążył do komunizmu.
  O prawdziwej wiedzy duchowej nie będę z tobą dyskutował, wygląda na to że nie znasz podstaw żadnej z religii którą zwalczasz.
  Komunizm to taki sam syf jak faszyzm. Takie przedstawienie, że szczyt zła to Oświęcim, a ruski terror był „troszkę” lepszy (tak można wnioskować z twojej wypowiedzi) to nieznajomość faktów. Oprócz tego komunizm bazował na ogromnym kłamstwie. To kłamstwo po dziś dzień jawi się niezorientowanym i zdezorientowanym przez media obywatelom zachodu jako „w sumie coś pozytywnego”. Przecież komunistyczne partie w USA mają i miały od lat bardzo wielu zwolenników.
  NWO to właśnie taka nowoczesna komuna jak we współczesnych Chinach.
  Jeśli już gdziekolwiek umiejscowiłbym „kosmitów” to nie jako wybawicieli ludzkości tylko właśnie tych co się przyczyniali do wojen i do wielkich tragedii ludzkości. Jeśli jesteś zwolennikiem słynnej tezy, że człowiek jest robakiem planety i że jest z natury zły a nie dobry – to tkwij sobie w tej dziecinadzie nadal, powodzenia.
  BTW: GMO zajadasz od co najmniej 5 lat chociaż nic o tym nie wiesz łudząc się że „to jeszcze nie nastąpiło”. Są gorsze rzeczy niż szczepionki i GMO.
  @Qcyp
  O co ci dokładnie chodzi z tą dywidendą niemiecką? To całe nowe niemieckie państwo to zwykła ściema. Doszukiwanie się w nim wzoru do naśladowania jest pozbawione sensu. Jedyne do czego u nas może dojść „pod wpływem” tego wzorca to odłączenie się Śląska od Polski – ha ha ha – to jedyne co się nam/im uda i to za zgodą naszej kochanej władzy.

 25. Maniek pisze:

  Świat bez religii , to nie świat bez Boga, potrafisz to ogarnąć ?
  Myśmy,wyście, jakie to ma znaczenie, ze w Polsce nie było komunizmu ,tylko socjalizm, za to gdzie indziej wprowadzano komunizm. Łapiesz się tanich zagrywek
  Nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi, z upadającego systemu nie powstanie nic lepszego, jak tylko reżim gorszy od sowieckiego , czy innego terroru, twoje nadzieje , że na gruzach będzie można zbudować coś lepszego są płonne.
  W mózgu masz chyba bruzdę, oznaczoną czerwoną flagą z sierpem i młotem, bo nie potrafisz nic zobaczyć innego i robisz z każdego komunistę. Odnieś się do społecznej gospodarki rynkowej. Wiesz gdzie we współczesnym świecie taka gospodarka zaczęła powstawać i wzbogaciła naród bardzo szybko, nic nie mając wspólnego z komunizmem, mimo nazwy społeczna ?
  Skoro kosmici przyczynili się do wojen i niewolenia ludzkości, jak sam twierdzisz, to ludzie ich sami i tak nie pokonają, bo nadal będą tu mataczyć, poza ludzką percepcją.
  Zbudowanie przez samych ludzi wolnego świata, jest tak samo realne, jak zbudowanie za pomocą komunizmu systemu sprawiedliwości i dobrobytu .
  Religie to prymitywny element zniewolonego systemu, nikt ich nie zlikwiduje na siłę, dopóki same się nie rozlecą własną inercją.
  Świat, jaki jest obecnie, to prymitywizm w najczystszej postaci, bez totalnej zmiany świadomości ludzi, nic ich nie czeka dobrego, żadne religie im nie pomogą, żadne wolne kapitalistyczne gospodarki, których zbudowanie jest tak samo realne , w obecnej świadomości, jak zbudowanie dobrobytu za pomocą komunizmu. To nie znaczy, że ludzie mają zaprzestać prób rozsadzenia systemu, tylko to trzeba wiedzieć , jak to zrobić, na pewno nie budując też świata miotanego przez prymitywizm większych, czy mniejszych religii.

 26. fitek pisze:

  Pojeździj trochę i zobacz jak naprawdę wygląda świat, bo na YT tego nie zobaczysz. Religia nie ma negatywnego wpływu na ludzi, a wręcz odwrotnie. Ludzie trzymający się norm etycznych są indywidualistami, są świadomi swoich wyborów, czują się wolni i kreatywni. Tam wszędzie gdzie panuje etyka komunistyczna Marksa – Chiny, Korea Płn – to jest prawdziwe NWO. To jest coś od czego uciekamy. Komunizm postulował likwidacje religii nie po to żeby uwolnić ludzi, wręcz przeciwnie – żeby ich zniewolić.
  Według ciebie religia ogłupia? Wiesz, tak naprawdę wszystko może ogłupić: sztuka może ogłupić, filozofia może ogłupić, google może ogłupić. Jedyne co nie ogłupia to kontakt z innymi ludźmi i to szczególnie z takimi którzy myślą kompletnie inaczej niż ty. Do tego jest potrzebny otwarty umysł i szerokie horyzonty.
  To właśnie faszyści nazywają kulturę sąsiadów prymitywizmem. Może masz inne DNA? Może ty jesteś oświeconym pół – bogiem a wszyscy inni to pół – zwierzęta?
  A takich komuchów co to mówią o gospodarkach, pokazują nam super wizje przyszłości mieliśmy i będziemy mieć na pęczki. Przyjmij po prostu do wiadomości tę prostą zasadę: w obecnych czasach ludzie już nie są takimi naiwniakami, na samo słowo nikogo nie złapiesz. Jeśli chcesz zmieniać czyjąś świadomość, to zacznij od swojej.

 27. Qcyp pisze:

  @fitek Umysł religijny jest czymś całkowicie różnym od umysłu wierzącego w religię. Nie możesz być religijny, a równocześnie być chrześcijaninem czy buddystą. Umysł religijny nie szuka wcale, nie eksperymentuje z prawdą. Prawdy nie może dyktować twoja przyjemność czy ból, twojego uwarunkowanie katolika czy wyznawcy jakiejkolwiek innej religii. Umysł religijny jest stanem umysłu, w którym nie ma strachu, a zatem i wiary w cokolwiek, lecz tylko to, co jest – co teraz jest.

 28. Qcyp pisze:

  fitek Czy zadałeś sobie kiedykolwiek pytanie, dlaczego ludziom brakuje tego stanu umysłu? Rodzą dzieci, utrzymują stosunki seksualne, starają się być delikatni, potrafią dzielić się po koleżeńsku, żyć w przyjaźni i solidarności, lecz dlaczego nie są w tym stanie umysłu? Czy nie zastanawialiście się, idąc leniwie brudną ulicą, przebywając na wakacjach nad brzegiem morza, przechadzając się po lesie wśród ptactwa, drzew, strumieni i zwierząt – czy nie przyszło ci nigdy na myśl pytanie, dlaczego człowiek, który żyje od milionów lat, nie osiągnął tego stanu umysłu, tego niezwykłego, nieprzemijającego kwiatu? Dlaczego wy, ludzie tak zdolni, sprytni, inteligentni, ciągle współzawodniczący z sobą, dysponujący tak cudowną technologią, że sięga ona już niebios, dostaje się pod ziemię i w głębiny mórz, wynajduje mózgi elektroniczne – dlaczego nie osiągnęliście tej jedynej rzeczy, która ma sens? Nie wiem, czy kiedykolwiek zastanowiłeś się poważnie, dlaczego twoje serce jest puste.

 29. Maniek pisze:

  Ocknij się człowieku. Społeczna gospodarka rynkowa, która została wprowadzona przez Ludwiga Erharda po wojnie w Niemczech i spowodowała niemiecki cud gospodarczy, to dla ciebie komunizm., tylko dlatego , że zawiera w sobie słowo „społeczny”. Wolne społeczeństwo ,zorganizowane bez zbędnych władz religijnych, to dla ciebie komuna. Myślisz , że sprywatyzowanie wszystkich zasobów na Ziemi, to nie byłaby jeszcze większa komuna ? Prywatne lasy, jeziora , rzeki góry ogrodzone płotami, z biletami wstępu i opłatami za zebrane grzyby, złowioną rybę, odłupaną skałę. To jest właśnie NWO, jakby wszystko było prywatne.

  Racja świat jest piękny, góry ,jeziora rzeki, tylko, że to jest niszczone , tak to ludzie żyją, niszcząc planetę, taka to kultura.
  W Polsce jest teraz susza , stan wód gruntowych jest tak niski, że nie notowany taki od dekad. Nic dziwnego , zalesienie tylko 30%, wycina się drzewa ustawicznie, żeby dostarczyć surowiec kapitalistom, nawet swego czasu , nie wiem , czy nie nadal ,wycinali dęby w Białowieży, taka to kultura na świecie. Masowe mordy ludzi, są potępiane przez wszystkich, tylko to nie przeszkadza na masową skalę urządzać na planecie mordów zwierząt, to jest dopiero kultura.

 30. Qcyp pisze:

  Religie jest to sprytny sposób wyzysku, trzymać bezlitośnie ludzi w zależności od siebie, zupełnie tak samo jak czynią to kapitaliści – jedna klasa środkami duchowymi, a druga świeckimi. Lecz przyjrzawszy się temu bliżej widzi się ten sam bezlitosny wyzysk.

 31. Maniek pisze:

  @Qucyp
  Trzeba być nieźle zamotanym, żeby nie widzieć tego mechanizmu.

 32. gregory pisze:

  „Pojeździj trochę i zobacz jak naprawdę wygląda świat, bo na YT tego nie zobaczysz. Religia nie ma negatywnego wpływu na ludzi, a wręcz odwrotnie. Ludzie trzymający się norm etycznych są indywidualistami, są świadomi swoich wyborów, czują się wolni i kreatywni. Tam wszędzie gdzie panuje etyka komunistyczna Marksa – Chiny, Korea Płn – to jest prawdziwe NWO.”
  Witek… patrzysz na rzeczy ze zbyt zawężonej perspektywy. Owszem, może znasz kogoś kto jest ‚wierzący-religijny’ i świetnie sobie radzi: jest otwarty i rozgarnięty. Ale to jest raczej uprawianie patrzenia…jednostkowego. W szerszy, generalnym kontekście to się nie sprawdza…niestety

 33. Qcyp pisze:

  Pewien ksiądz powiedział,, bezrobotni nie mają domowego ogniska, nie znają piękna, muzyki, światła ani barw, nie mają nic, wiodą okropne, wstrętne życie, jeżeli więc raz na tydzień przyjdą do kościoła, tam przynajmniej znajdą piękno, pewien spokój i zapach i odejdą uspokojeni na resztę tygodnia, po czym znowu powrócą”. Czyż nie jest to naprawdę największa forma wyzysku? Więc ten ksiądz starał się tych ludzi uciszyć w ich konflikcie? Starał się ich uspokoić, innymi słowy odurzyć ich, by nie próbowali dotrzeć do istotnej przyczyny bezrobocia.

 34. Gregory pisze:

  Tak, tzw podrzucanie ryby (nie zawsze świeżej…) zamiast nauka posługiwania się wędką.
  To też nie rola Kościoła winna być, ale – skoro już tak sobie idealizujemy – władzy, administracji, państwa. Apropo’…są chętni rzucić to obywatelstwo i przyjąć zwierzchnią koordynację Neu Królestwa Niemiec? 😉

 35. fitek pisze:

  No właśnie nie Gregory. To wy patrzycie na świat z bardzo wąskiej perspektywy. Szufladkujecie słowa według własnego sekciarskiego widzimisię podczas gdy one opisują mechanizmy których nawet nie próbujecie dostrzec. Robicie dokładnie to samo to ludzie których krytykujecie.
  Oczywiście że ludzie nie są doskonali i często wykorzystują innych do swoich celów. Ale to nie chodzi o gotową receptę na życie: będziesz chodził do kościoła to będzie super. Przecież dobrze wiesz, że jeśli w twoim utopijnym państwie trzeba by ustanowić obowiązujące prawo (tak żeby nikogo nie urazić i żeby wszyscy się jakoś dogadali) to etyka którą byście się posłużyli byłaby właśnie etyką komunistyczną.
  Ani na tym ani na pokrewnych gruntach nie dojdziemy do porozumienia z prostego powodu: ja w przeciwieństwie do was nie jestem zwolennikiem filozofii Hegla czy wschodu w której dobro i zło wzajemnie się dopełniają.
  Historia człowieka na ziemi to historia ludzkiego szaleństwa – nieumiejętności dostrzeżenia prawdziwego zła. Ludzie są jak w trasie, nie wiedzą co robią i jak w „Guernice” Picassa wciąż umierają z grymasem na twarzy. Bo rozwój ludzkości wciąż opiera się na kłamstwie. Ale efekty tego rozwoju wciąż zaślepiają coraz młodsze pokolenia i one robią znowu to samo.

 36. Maniek pisze:

  Gotową receptę na życie , masz zapodawaną od samego urodzenia, jesteś doskonałym przykładem, wytresowania przez system, wierzysz w to , co ci wtłoczyli. Świat bez religii to świat bez tresury, świat wolnego wyboru, gdzie człowiek może wybrać , kim chce być, w co chce wierzyć. Indoktrynacja od samych urodzin nie jest dla ciebie , metodą stosowaną przez komunistyczne reżimy, tylko dobrem, za które powinieneś się kłaniać i dziękować. W swoim rozróżnieniu dobra od zła pewnie wiesz, czy diabłu, czy Bogu masz się kłaniać i jakiej sekcie przesyłać datki.

 37. Qcyp pisze:

  fitek / witek Choćbyście tupali,wyklinali,wir-gali nóżkami ,wyzywali nas od sekciarzy, nic wam to nie pomoże.WOLNI LUDZIE są i to jest fakt.

 38. fitek pisze:

  @Maniek
  Czy jesteś wyznawcą dobrej czy złej religii, czy to co robisz jest dobre czy złe wcześniej czy później zweryfikuje twoje życie. Prawda jest taka, że koniec końców to inni ciebie ocenią. To decyduje o twojej wartości, a nie to co sobie umanisz we własnym mózgu. Wiem , ze czego innego uczą egocentryczne wschodnie banialuki, ale to właśnie one ułatwiają NWO zrobić z ciebie posłusznego nieświadomego prawdy niewolnika.
  @Qcyp – polecam „Ucieczkę od wolności” Fromma. Wolni ludzie nie istnieją.

 39. Maniek pisze:

  Po świecie postawionym na głowie , nie ma co , oczekiwać miarodajnych ocen. To co decyduje o wartości człowieka , to postęp w jego wewnętrznym rozwoju, a nie ocena ludu, otumanionego przez wieki indoktrynacji i nazywająca drogę kierującą człowieka do poszukiwań wewnątrz siebie umanianiem i banialukami.

 40. Iza40 pisze:

  Maniek, odpuść. Temu człowiekowi trzeba współczuć. Ja współczuję, jestem do tego zdolna, bo kiedyś też wygłaszałam takie kwestie, jak on :). Jesteś ciężkim przypadkiem fitek, jak ja. Tacy jak my potrzebują niezłego wstrząsu, aby się obudzić i rzec: jestem wolnym człowiekiem, niezależnym od opinii innych ludzi! A Życie się do Ciebie wtedy uśmiechnie, na zgodę. Jak tak smucisz, to jesteś przed wstrząsem… sejsmicznym.

Podpowiedź: aby mieć własny avatar w komentarzach zarejestruj się w serwisie Gravatar.