Alternews – 22.01.2014

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

Ten wpis został opublikowany w kategorii AlterNews, Archiwum audycji i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Alternews – 22.01.2014

 1. Piotrek pisze:

  Hm… ale przecież Janukowicz ostatecznie olał i UE i Rosję i poleciał dogadać się z Chinami:
  http://www.rp.pl/artykul/1070278.html

  W tej sytuacji – jeśli już naprawdę z kimś musiał zawrzeć układ – zrobił najlepiej jak mógł. A ludzie dalej protestują i chcą zepchnąć kraj w przepaść jaką jest UE…

  Pytanie tylko czy Ci protestujący tak zupełnie sami z siebie są zdeterminowani?
  Ciekawy komentarz w tej sprawie ze strony Stanisława Michalkiewicza:
  https://www.youtube.com/watch?v=dRuWPJcQL9Q

 2. Ra pisze:

  Jak donoszą wszystkie media dobrze opłacani sługusy ”władzy” zabili Jurija Werbyckiego (aktywisty antyrządowych protestów) i wywieźli ciało do lasu.
  W ogóle brak słów do opisania tego do czego może być wogóle zdolna tzw. ”wła -dza”.
  To dzicz o nazwie – władza !

 3. Gregory pisze:

  To pesymizm będzie ,czy realizm?-stawiam na to drugie. Nie ma dobrego rozwiązania w takiej np. Ukrainie, która znalazła się w podobnej nam pozycji geograficznej między młotem a kowadłem (Wsch/a/Zachodem),
  ale tak naprawdę to nie jest problem geopolityczny, ale kultury politycznej elit danego państwa itp narodowościowych Spraw. Ukraina rozpasana jest oligarchiczną korupcją, która rozlała się tam na każdą instytucję (np. nie ma możliwości dostania jakiejkolwiek pracy w Ukrainie bez koneksji lub łapówki – u nas jeszcze do tego aż tak nie doszło)
  Dlaczego w krajach nadbałtyckich nie szaleje NIErząd? Tak samo geograficznie usytuowani są między Zach a Wsch. Stety panuje tam inna mentalność obywatelska władz
  (Chiny, jakby się mogło komuś wydawać, pomimo oficjalnej doktryny komunistycznej – układ utrzymania władzy bez wyborów – , a gospodarki kapitalistycznej, wolnego rynku itd, nie są wcale opresyjne gospodarczo, ekonomicznie dla swych obywateli, pod tym względem dba się o inwestycje społeczne w Chinach, nie ma problemu z otwarciem działalności gospodarczej przez potencjalnego Chińczyka, a władza nie odpompowuje społecznej kasy na swe konta w takim rozmiarze jak u nas, rozmawiałem o tym i innym z polskim konsulem w Pekinie, w restauracji przy alkoholu.
  Wracając do Europy Pn-Wsch, Ukraińcy mają dość Ukrainy (tak jak Polacy Polski) chcieliby wyjechać milionami za Zachód, dlatego chcą do UE. Część Ukraińców łudzi się, że będzie tak jak za Odrą, jak przystąpią, ale my już wiemy, że to nie jest kwestia położenia geograficznego czy unijnego paktu międzypaństwowego. To kwestia swołoczy narodowej, „kultury”, polityki korupcjogennej, i tu jedziemy na bardzo podobnych, do złudzenia podobnym wózku co Ukraińcy.
  Obecna społeczna rewolta w Kijowie, tylko odbywa się pod pretekstem: aneksja do EU a Putin; a tak naprawdę to kropla która przelała szalę dramatyzmu narodowego Ukraińców. U nas też powinno wybuchnąć już dawno coś podobnego. ‚Dawno’…to pojęcie względne – wybuchło w roku 1980-81, spaliło się na panewce, Polacy stracili wiarę, otumanieni zostali , poróżnieni przez żydopostkomunę i ich mas mediami od 1991 i tak zostało. Pozwolili Polakom wyjeżdżać na Zachód na otarcie łez, ludzie w akcie rozpaczy wyjeżdżają i jakoś to idzie w bólu.
  Ukraińcy mają inne doświadczenia, inny temperament…taka narodowa…hardość, i to też na pewno odgrywa znaczącą rolę w tym, co się u nich obecnie dzieje..

 4. Gość pisze:

  A gdzie się podział alternews ?

  //
  O, link się nie wkleił… ale jest na YT.
  Zaraz poprawię.

  Voytek – [Admin]

 5. Oscar pisze:

  Prowadzący nie widzi inspiracji i organizacji tych zadym ze strony UE a wszędzie widzi winę Putina? To jakaś paranoja prowadzącego, skrajna wręcz Macierewiczowska alergia na Rosję.
  To już nawet nie jest śmieszne.
  Nie wiem tylko czy to jakiś uraz psychiczny czy obowiązek agenturalny.
  To z rzetelnym dziennikarstwem nie ma nic wspólnego.
  I te uwagi o pokojowej solidarności to głupota czy świadoma manipulacja ?
  Przecież solidaruchy działały dokładnie takimi samymi metodami sterowani przez dokładnie te same zagraniczne ośrodki dywersyjne co zadymiarze zna Ukrainie czy islamiści w Syrii wcześniej w Libii, Tunezji.
  No nie wiem czy to tylko głupota czy „wolność” kontrolowana przez jakieś ośrodki decyzyjne.

  Wstyd i hańba.

 6. wiki pisze:

  Co to za DZIWOWANIE SIĘ co teraz dzieje się na Ukrainie – TO WYPISZ WYMALUJ nasz 1970 rok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Jak szybko „resetuje się” swoją pamięc!!!!!!!!

 7. Bob pisze:

  CIA macza znowu paluchy na Ukrainie podobnie jak farbowali ciemniakow z solidarnosci przy pomocy koscielnego watykanskiego satana. Pewnie plyna duze pieniadze z usa aby rozwalic ukraine i przylaczyc do niewolnictwa feudalnego europy.

 8. Raynold pisze:

  Nie jest to moje ale dosyć dobrze znam uwarunkowania ukraińskie i się z tym utożsamiam:

  Ukraina
  Tak się zawsze będzie działo z krajem, który jest złożony z 6 różnych obszarów ze sobą nie powiązanych ani historycznie ani czasami geograficznie:
  1. Ruś Zakarpacka – 1100 lat pod Węgrami i oddzielona Karpatami od reszty kraju. Mieszkają tam Rusini, a to nie Ukraińcy,
  2. Galicja – nie trzeba komentować,
  3. Skrawki Besarabii i Bukowina (Czerniowce) – 1000 lat pod Mołdawią, Austro-Węgrami, Rumunią, częściowo w XIX w. także i Rosją. Do USRR przyłączona w 1940 roku i potem znów w 1944 roku,
  4. Krym i stepy – do końca XVIII w. nawet nie było tam chrześcijaństwa, tylko karaimizm, islam, ewentualnie wierzenia szamańskie przywożone przez kolejne fale migracyjne ludów, przeważnie tureckich (Protobułgarzy, Chazarowie, Pieczyngowie, Połowcy, Tatarzy, itd…) lub ugrofińskich (Węgrzy) – przypadkiem Krym podarowany Ukrainie w 1954 r.,
  5. Ukraina Wschodnia – zauważcie, że granice rosyjskojęzycznej Ukrainy pokrywają się z dawną granicą Rzeczpospolitej Obojga Narodów sprzed Pokoju Andruszowskiego w 1667 r.
  6. Ukraina centralna, czyli te Dzikie Pola i Sicz Kozacka – i tak na dobrą sprawę do tego obszaru może ograniczyć się współczesne państwo ukraińskie.
  Ci Ukraińcy z części zachodniej Ukrainy to wcale nie ,,postępowi” demokraci jak piszą nasze media! To w większości postbanderowcy z partii Svoboda, którzy chełpią się ,,osiągnięciami” UPA-OUN ! Wystarczy uważnie popatrzeć na filmiki nieocenzurowane przez naszych ,,prawomyślnych” (czyli ślepo kochających ukraińskich reformatorów) dziennikarzy. Banderowskie flagi , mundury i czapki zbrodniarzy z Nachtigall i SS Galizen, oraz błękitne sztandary nacjonalistów -faszystów partii Svoboda…PO CO TACY UKRAIŃCU W UE, PO CO MY CHCEMY IM ZA WSZELKĄ CENĘ POMAGAĆ???

Podpowiedź: aby mieć własny avatar w komentarzach zarejestruj się w serwisie Gravatar.