Alternews – 25.04.2014

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

57 thoughts on “Alternews – 25.04.2014

  1. Bardzo dobre przesłanie.
   Nie głosuj na tych którzy nie są prześladowani w oficjalnych mediach.
   Nie głosuj na tych którzy rządzili na zmianę przez ostatnie 20 lat.
   Nie głosuj na znane od 20 lat gęby.
   Nie głosuj na nowe twarze ze starych partii.
   Nie głosuj na stare twarze z nowych partii.
   Jak już masz głosować to glosuj na tych którzy są prześladowani od lat przez media i wspólnie przez partie rządzące i opozycyjne.
   Obecnie głowę do ścięcia wystawił tylko Korwin Mikke.
   To nie mój typ (szalony skrajny liberał który doprowadzi do jeszcze większej katastrofy humanitarnej). Ale zgoda że spoza układu.

   Ja bym zagłosował np na Ikonowicza ale nie startuje (żyd ale porządny człowiek zabiegający o ludzką godność) .

   1. Z tą katastrofą humanitarną to przesada. Po prostu każdy człowiek będzie musiał sam zadbać o siebie. A czy osiągnie ten cel samodzielnie czy przy pomocy innych to już indywidualna sprawa każdego z nas i dobrowolnych porozumień między ludźmi a nie na zasadzie przymusowej redystrybucji podatkowej.
    A jeśli chodzi o politykę międzynarodową to przynajmniej przestalibyśmy wpieprzać się wszędzie gdzie się da, nadstawiać tyłka i być pionkiem czy tam popychadłem w grze politycznej Niemiec/UE/USA/Rosji.

    Za to Ikonowicz doprowadzi gospodarkę całkiem do ruiny. Ten człowiek jawnie sugeruje, że np. małych drobnych handlarzy wolałby wysłać na zasiłki niż żeby „udawali biznesmenów”. Bo dla Ikonowicza biznes jest tylko wtedy kiedy są wielkie pieniądze. A zaraz potem będzie krzyczał, że Ci wielcy i bogaci to tak nas okradają itp. że trzeba im przywalić podatek 50% i posłać na nich związki zawodowe. Lewak par excellence…
    Jak chce pomagać ludziom to proszę bardzo – niech nawiąże współpracę z jakąś fundacją zasilaną z prywatnych, dobrowolnych wpłat. A nie na siłę angażować w to państwo ściągające pod przymusem haracz od obywateli i do tego cholernie drogie w „obsłudze”. Od budżetu państwa i polityki niech się lepiej odpieprzy dla naszego dobra.

   2. Dochodzę do wniosku że Hebrajczykom bardzo się podoba socjalizm.Kibuce działały świetnie do czasu ingerencji syjonistów.
    Jeśli ktoś dba o ludzka godność to jednostce nie zależny na sobie tak naprawdę bo podświadomie ma oparcie w kim innym, jest to iluzja i pułapka Umysłu .A z drugiej strony jest to manipulacja chwiejną jednostką ludzką np: Ikonowicz.
    A wiec tylko jednostka silna ,Świadoma w pełni odpowiedzialna za swoje czyny ma szanse na rozwój materialny i Duchowy.
    Obecnie tylko Świadomy Kapitalizm spełnia te kryteria i nie można tego mylić z korporacyjnym czy innymi pasożytami.
    Obecnie socjaliści i kapitaliści +religie,prawica czy lewica to jedna drużyna współodpowiedzialna za degradacje jednostki ludzkiej i całej Planety.Widać to we wszystkich partiach politycznych.Jeśli chodzi o samego Krowina Mikke, na ten czas jest to jak najbardziej odpowiedni Człowiek i program.
    Zniewolenie ludzkości trwa w najlepsze pod płaszczykiem socjal-kapitalizmu sekt ,Religi,polityków i tego całego plugastwa i manipulacji w imię świętych pieniędzy korporacji.
    Wszystkie media KRZYCZĄ wojna ,wojna a Rosjanie i korporacje ponad narodowe zarabiają PIENIĄDZE .I gdzie tu wasze poglądy,idee,patriotyczne niedorzeczności?To się wszystka nie liczy, natomiast o zgrozo, siła pieniądza panuje w najlepsze i będzie tak do wybuchu WOJNY NUKLEARNEJ(Izrael) po której cześć Ludzi zrozumie zły obrany kierunek.
    Shell nie patrzy na sankcje i będzie inwestował w Rosji. Przyjaciele Ukrainy powinni rozważyć bojkot koncernu
    http://natemat.pl/99199,shell-zdradzil-im-pieniadze-nie-smierdza-i-mimo-zapowiedzianych-sankcji-beda-inwestowali-w-rosji

   3. Świat Korwina to świat ludzi umierających z głodu na ulicy bo nikt im nie pomoże bo nikt nie musi. A jeszcze ich policja spałuje bo będą żebrali tam gdzie dużo ludzi czyli w pięknym centrum dla bogaczy. Świat Korwina to społeczeństwo skrajnie rozwarstwione bo zdolni i silni przejmą wszystkie zasoby kraju powstanie kasta posiadaczy i ich dziedziców a cała reszta zostanie ich niewolnikami z konieczności bo w tym systemie nie przeżyją jako nie niewolnicy. (tak już było w historii w wiekach średnich) Decyzje o losach tych niewolników będą podejmowały jakieś bogate i chciwe szuje przez nikogo nie kontrolowane czyli tzw arystokracja. (Państwo się nie wtrąca). W istocie już dzisiaj tak jest (wielkie koncerny to takie ponad narodowe ośrodki władzy i systemowego wyzysku). Różnica w stosunku do Korwina jest taka że Korwin jeszcze zniósł by jeszcze ochronę socjalną i dał więcej swobody wielkim koncernom (czyli wzmocnił wyzysk). Drobni przedsiębiorcy i tak zostaną zawsze zniszczeni przez wielkich bo odbierają wielkim rynek czyli zyski w wielki jest zawsze nienasycony. (widać to w Polsce no w handlu jak hipermarkety niszczą małych a państwo im w tym pomaga bo duży może kupić sobie ustawę czy zwolnienie z podatków a mały nie) .

    Moja recepta jest taka.
    Kapitalizm dla zaradnych tak ale ograniczony od góry tak by firma nie stawała się silniejsza od lokalnych władz państwa. Powyżej pewnego progu np obrotów wielkiej firmy państwo (gmina) staje się współudziałowcem firmy pilnując w ten sposób by firma działała z korzyścią dla Państwa (zyski, podatki, polityka społeczna) a nie jak teraz wbrew interesom państwa (wyzysk i unikanie podatków).
    Pierwotny właściciel mógłby sobie dalej prowadzić firmę ale w radzie miałby już przedstawicieli państwa i państwo miało by udziały. Wielkość udziałów rosła by w miarę wielkości firmy.
    Czyli wielki przemysł był by w większości państwowy (Huty, kopalnie, elektrownie, stocznie, zbrojeniówka itd).
    Z drugiej strony socjal dla każdego czyli gwarantowana praca by unikać patologii społecznych (bezrobocie regulowane czasem pracy, jak rośnie bezrobocie to skracamy czas pracy czyli problem rozkłada się na wszystkich po równo a jak rośnie aktywność gospodarcza to wydłużamy czas pracy i tak utrzymujemy bezrobocie na poziomie np 5%).
    Socjal dla niezdolnych do pracy i tylko dla obywateli nie dla imigrantów. Socjal powinien być skromny ale pozwalający przeżyć. Czyli dach nad głową, edukacja, micha, opieka zdrowotna… i realna oferta pracy dostosowana do możliwości delikwenta.
    Przy bezrobociu na poziomie 5% lub mniej pracownicy są poszukiwani i każdy może znaleźć pracę.

    Problem w tym że takim systemie nie ma miejsca dla zawodowych złodziei dla wyzyskiwaczy którzy chcą żyć z posiadania a nie z pracy własnej a Korwin chce być posiadaczem, arystokratą, księciem a reszta ma na niego pracować.

   4. Dopowiem jeszcze.
    Bezrobocie jest sztucznie utrzymywane na wysokim poziomie bo wtedy wyzysk wielkich koncernów może być dużo mocniejszy.
    To kapitaliści są zainteresowani wysokim bezrobociem bo mają bardzo tanią siłę roboczą. Dla nich socjal płacony z podatków to tylko koszty. Korwin to tak kapitalista dążący do skrajnego wyzysku.
    Bezrobocie w Polsce jest systemowo utrzymywane na wysokim poziomie dzięki czemu zagraniczne koncerny wywożą z Polaki kilka razy wyższe zyski niż osiągają u siebie w kraju z tej samej działalności.
    Widać tutaj czysto kolonijną politykę. (U siebie ludziom płacą i dają im socjal a kolonie wyzyskują bezlitośnie)
    Polska jest kolonią UE a Polskie władze to nadzorcy tej kolonii.
    I dlatego te władze mówią całkiem co innego niż mówi naród (na forach dyskusyjnych).

   5. @Oscar

    Świat Korwina to świat rodem z XIX-wiecznej Ameryki, gdzie jeszcze była wolność, własność, sprawiedliwość. Nie przypominam sobie, by USA w tym czasie wyginęły z głodu na ulicach – a nawet nie na ulicach, bo przecież pierw ktoś te ulice to musiał wybudować 😉 Z góry zakładasz, że jeśli człowiek nie będzie miał przymusu pomagać innym, to na pewno nikomu nie będzie pomagał, każdy z nas stanie się pieprzonym egoistą. Teraz obecnie mimo istniejącej teoretycznie i cholernie kosztownej w utrzymaniu państwowej opieki ludzie jeszcze sobie dobrowolnie pomagają – to skąd przekonanie, że gdy tej państwowej opieki zabraknie to przestaniemy w ogóle pomagać, mając więcej w kieszeni? Twoja teoria się kupy nie trzyma 🙂 Oczywiście, jeśli komuś się coś nagle poważnego stanie a dotychczas był z niego kawał skur… to ciężko liczyć na to (choć można), że ktoś takiej osobie będzie chciał pomagać w potrzebie – ale sam sobie „ciężko zapracował” przez całe życie na takie potraktowanie, więc pretensje może mieć tylko do siebie.

    Krytyka kapitalizmu przy użyciu przykładów odnoszących się do dzisiejszych czasów, które z prawdziwym kapitalizmem mają tyle wspólnego co krzesło elektryczne z krzesłem, to jest świadome okłamywanie samego siebie. Dzisiaj właśnie mamy do czynienia z wyzyskiem dlatego, że daliśmy sobie wmówić, że rządzący lepiej się znają na ekonomii i gospodarce i daliśmy im wolną rękę decydowania za nas w sprawach gospodarczych (czyli krótko mówiąc: na interwencjonizm państwowy). Przecież ja sam przez to przechodziłem. Na studiach wykłada się niemal wyłącznie Keynesizm – uczy się przyszłych ekonomistów, że gospodarką muszą sterować władze centralne, żeby ta była „stabilna”, bo wg nich pozostawienie ludziom gospodarki bez kontroli i „sternika” zawali się. Założenie z góry, nie wiadomo na jakiej podstawie, że wszyscy ludzie są debilami, nieracjonalnie myślący, nie potrafiącymi zadbać o własny interes lub wręcz nawet nie wiedzących co jest w ich interesie a co nie – więc wkroczyć musi władza centralna, żeby to uregulować. I wielkie koncerny to jawnie i bez skrupułów wykorzystują. Nie chcą wiecznie walczyć o klienta ceną i jakością usług bo to jak zawsze oznacza ciężką pracę, stres, ryzyko. Więc wolą mniej lub bardziej sprytnie wykorzystać kontakty z urzędnikami, politykami, dać w łapę, podsunąć napisaną pod siebie ustawę czy rozporządzenie, blokować wejście na rynek nowej konkurencji żeby móc w spokoju wyzyskiwać sobie społeczeństwo.
    Tak, to prawda. Dzisiejszy system gospodarczy to system sprzyjający wielkim koncernom – kapitalistom, którzy dorabiali się swojego majątku ciężką pracą w poprzednich czasach, kiedy był właśnie kapitalizm i wolny rynek – a wrogi dla małych, drobnych przedsiębiorców, którzy chcieliby też coś takiego osiągnąć ciężką pracą a nie kontaktami. Tylko, że dzisiejszy system gospodarczy to nie kapitalizm… a kapitalista utrzymujący się na rynku dzięki pomocy władz państwowych już dawno nie jest prawdziwym kapitalistą… Gdyby dzisiaj urodził się Henry Ford i chciał założyć firmę motoryzacyjną, marka Ford by nawet nie zaistniała, bo wielki przemysł by do tego nie dopuścił a branża ta już jest tak przeregulowana, że pewnie nawet nie byłoby go stać na legalne rozpoczęcie takiej działalności. Ale na jego szczęście żył w innych czasach, na przełomie XIX i XX w., kiedy to pewnie nawet nie musiał nikogo pytać o pozwolenie na działalność a co mówić o reszcie…

 1. OBWE
  Cywilni obserwatorzy czy wojskowi z UE pod przykrywką OBWE ?
  Wszyscy członkowie zatrzymanej ekipy byli czynnymi wojskowymi w cywilnych przebraniach.

  Helikopter
  Snajper ? strzelający z granatnika ? hmmm, nie ma takiego pojęcia w wojsku.
  Skąd taka zbitka ? To proste.
  Ślady są jak od wybuchu pocisku (granatnik ?) ale nikogo nie było w promieniu kilometra lub więcej (bo to lotnisko) więc musiał to być snajper (celny pojedynczy strzał z dużej odległości). Snajperzy jednak nie strzelają z granatnika bo granatnik nie ma koniecznej precyzji. Chyba jednak eksplodowała amunicja w helikopterze.

  1. Oscar-poczytaj wiadomość z 22-czasu moskiewskiego-to same radio podaje,że uwolniono jednego z członków misji OBWE.To radio wcześniej dokumentuje,że członków misji OBWE nie było,a potem informuje,że był obserwator OBWE.Jesteś rusofobem-chyba.

   1. Czyli wyraźnie czujemy smród wokół tej sprawy.
    Nie ma dymu bez ognia.
    Jak nawet przedstawiciele OBWE mówią jeden że to nie ich ludzie inny że to ludzie OBWE to coś tu śmierdzi.
    No i chyba wiadomo co. Ja nie mam wątpliwości.

   2. On jest rosajanofilem – zaślepionym wielbicielem nawet nie ruskich a Rosjan a zwłaszcza Putina. Kto mądry ten znajdzie różnice między ruskimi a Rosjanami.

 2. Nawet Amerykanie się radykalizują w opozycji do obecnej „demokracji”.
  Tu przykład wierzchołka góry lodowej.
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_04_26/Amerykanin-podarl-swoj-paszport-zeby-pozostac-w-Korei-Polnocnej-2497/
  W wielu krajach na świecie jest podobnie. Nawet w samym oku zła czyli w Izraelu.

  Mafia rządząca światem oderwała się już od wszystkich społeczeństw a świecie.
  Już nie ma żadnego wsparcia społecznego. Ale ciągle ma siłę, ma pieniądze i ludzi którzy za pieniądze dokonają każdej zbrodni czyli najemników, ma również coraz mniej liczne rzesze pożytecznych idiotów którymi stara się manipulować.

  Dzisiaj tylko szuje za pieniądze, dla kariery wspierają tę mafię budując jej oficjalny image. W pożytecznych idiotów na szczeblu władzy nie wierzę.
  Jaki los szujom zgotują zniewolone narody ?
  Taki jak zawsze.

  1. Moj maz z Zachodnich niemiec jezdzil na wakacje do DDR i uwazal , ze to byl jego najpiekniejszy czas jaki mial w zyciu .
   Jak pojechal na Kube to nie chial z niej wrocic bo mu sie tak bardzo podobalo tam zycie i caly czas biadolil , ze jak Fidello umrze to Kuba zostanie przechwycona w kapitalistyczne lapy ameryki
   Teraz nie przyjechal do Polski poniewaz jest tutaj zgnily kapitalizm .

   1. No tak , Oscar tak wlasnie mowil kiedy opowiadal o tych krajach . Uwielbial z plecakiem lazic i spac nawet na plazy zeby nie byc uzaleznionym od hoteli.

   1. Pożył sobie trochę bez stresu, bez wiecznego napięcia, bez świadomości że każdy chce go oszukać wydusić z niego kasę, że uśmiechają się do niego za pieniądze, służbowo itd.
    Kapitalizm to mrowisko żmij, oszustów, naciągaczy każdy walczy o wyrwanie od drugiego jak największej kasy. Reklamy to kłamstwa, oferty to kłamstwa, próby wyłudzenia…
    Człowiek od rana do wieczora musi być czujny i się opędzać od wszędzie włażących akwizytorów, sellmanagerów, oferentów, kanciarzy i zwykłych złodziei.
    To strasznie męczy i odbiera spokój ducha.

    W DDR czy na Kubie nikt cie nie naciąga nie atakuje ofertami to jesteś spokojny, możesz wyluzować, ludzie są uśmiechnięci szczerze, niczego od ciebie nie chcą, poza pogadać sobie.
    Jak chcesz coś kupić to ty idziesz do sklepu a nie sklep ci włazi do domu z kopytami (reklamy w TV, necie, w skrzynce na listy, na domu, pod domem, na każdej ulicy wszędzie krzyczą „choć do nas my cię okradniemy, chcemy twoich pieniędzy…”).

    Kapitalizm to jedne wielkie żmijowisko wszyscy chcą „mieć” a nie ma czasu na „być”.
    W socjalizmie jest miejsce na „być” choć kosztem mieć.
    A prawdziwe szczęście daje „być” nie „mieć”.

  1. Genialny link . Tak sobie myslalm , ze to robia .Moze chca ich opodatkowac .
   Na Tasmani mamy 5 akrow ziemi . Nie ma do niej dostepu i nie ma drogi . Poprostu nic nie ma trzeba sie przedzierac przez bush i przez rzeke po duzych ogromnych zwalonych ze starosci drzewach Idzie sie po niech jak po chodnikach zeby sie dostac do tej ziemi . Ale podoatek musimy placic .
   Witajmy w cywilizacji

 3. I wojna polsko-rosyjska (IV wojna litewsko-rosyjska) 1512–1522
  II wojna polsko-rosyjska (V wojna litewsko-rosyjska) 1534–1537
  III wojna polsko-rosyjska (VI wojna litewsko-rosyjska) 1558–1570
  IV wojna polsko-rosyjska 1577–1582 Wycinek historii , a ekspansja zachodu na Rus rozpoczęła się już od czasów Chrobrego, Polska nękała i pustoszyła te tereny niemal 700 lat , tracąc swoje pierwotne i rdzenne tereny na rubieżach zachodnich i południowych ,nienawidzimy Rosjan dlatego ze nie dali się wymordować przez te setki lat ? W czasie rozbioru Polski po części odebrali jedynie Słowiańskie tereny , a co tu robili przyjaciele z zachodu ?? tez przyszli po swoje ? Przeanalizujmy historie jedynie pod kontem ekspansji zachodu na wschód , nasze granice, granica cesarstwa niemieckiego kończyła się na rzece Łabie. Między tymi granicami, w pośrodku były różne państewka słowiańskie: na południu Łużyczanie, na północy przy Bałtyku Weleci, czyli Lutycy, imperium Rzymu w swojej historii przez tysiąclecia respektowało ta linie, wliczając linie Dunaju na południu .Pierwotnie granica Słowian była setki km dalej na zachód do dzisiaj są odkrywane kurhany albo miejsca pochowku Słowian sięgające do kilku tys lat wstecz oprócz tych już znanych .Zniewolenie Słowian postępuje dalej a tradycje zaborców religie, kultura , jest uważana za tradycje dawnych Słowian Właścicieli tych ziem , naród się wyrzekł swojej metryki urodzenia opluł swoich przodków przyjmując obce i zniewalające .

  1. Tak było od zawsze w historii.
   Dziwi tylko że tak jest również w czasach wysokiej cywilizacji i świadomości.
   Dzisiaj ludzie jednak bardziej wyedukowani.

   Kiedyś podstawą ekspansji była chęć przeżycia.
   Dzisiaj jest tylko chęć niekończącego się nigdy bogacenia bogatych.
   Do chciwość bogatych którym naprawdę niczego do życia nie potrzeba powoduje kolejne podboje i zbrodnie.
   Doktryna Amerykańska mówi to wprost (mordujemy, napadamy tam gdzie zagrożone są interesy Amerykańskie).
   Dzisiaj to dziki nieograniczony od góry kapitalizm jest powodem tej ekspansji.

 4. @Oscar nie wiem czy zauważyłeś ze jesteśmy u kresu doświadczenia bank-sterów,historia zatoczyła ogromne koło i znów jesteśmy w tym samym miejscu co 100 lat temu.Zginęło miliony ludzi tylko dlatego że pewna grupa bogaczy zapragnęła przeprowadzenia doświadczenia na Ludziach w celu pomnożenia i tak ogromnego kapitału z góry zakładając że tylko własność prywatna ma szanse przetrwać.W przeciągu tych 100lat manipulacji jednostką ludzką(faszyzm,komunizm ,socjalizm,różne religie itd)służyły tylko i wyłącznie jednemu mianowicie, stworzyć iluzje przeciwstawną do kapitalizmu dla kapitalizmu, czyli jeszcze większemu bogaceniu się i ubożeniu ludzi żyjących w iluzji równości społecznej.Przykładem tego jest konflikt na Ukrainie gdzie Ludzie walczą miedzy sobą a Putin,Obama,Franciszek zarabiają kasę, wraz ze ściśle powiązanymi korporacjami.A więc, życie na tak zwanym socjalu za który płacą Ludzie nie korporacje, jest na rękę możnowładcą tego świata i jeszcze bardziej wzmacnia potęgę pieniądza i ubezwłasnowolnia jednostkę ludzką do roli manekina -konsumenta czyli człowieka na przemiał.
  Wykorzystajmy ten czas i wiedzę Świadomego Kapitalizmu ,UMOŻLIWIAJĄCEGO w dużej mierze program NOWEJ PRAWICY JANUSZA KORWINA MIKKE A w rezultacie bogacenia się doprowadzimy do Dywidendy Narodowej,DOBROWOLNIE,BEZ PRZYMUSU W HARMONII W SPÓŁ ŚWIADOMYMI OBYWATELAMI POLSKI A MOŻNE NAWET NIE BĘDZIEMY POTRZEBOWALI PIENIĘDZY.

  1. Nie popieram liberalizmu Korwina. Popieram jego anty systemową postawę.
   On jest podobnie jak był Lepper niezależny od systemu (mafii rządzącej).
   To taki „Orban” tylko o znacznie mniejszych możliwościach intelektualnych.
   Być może droga do wyzwolenia Polski wiedzie poprzez władze Korwina (by obalić system) a następnie obalenie Korwina i wprowadzenie jakiegoś racjonalnego systemu działającego na korzyść narodu a nie zagranicy czy „arystokracji lokalnej” jak u Korwina).
   Niestety „przyjaciele” z zachodu mają wystarczającą ilość „humanitarnych bombowców” by nie dopuścić do takiego scenariusza.
   Ich „bombowcom” może się przeciwstawić tylko Rosja. Tak jak ich sparaliżowała w czasach stanu wojennego gdy też już…już mieli zrobić ostateczny Majdan i tak jak ich dzisiaj paraliżuje „wyzwolicieli” na Ukrainie a nawet w Syrii.
   Czy Rosja zechce pomóc Polakom ? Nie sądzę.
   Rosja weźmie sobie kawałek Ukrainy(wschód) , Naddniestrze, może część Estonii, Łotwy tam gdzie ludność tego wyraźnie chce. Dalej nie pójdzie. No może pomogą Orbanowi na Węgrzech, no i Bułgarom oraz Sebom bo to jedna prawosławna kultura, rodzina.
   Dla wolnej Polski nie ma miejsca w Europie.
   Może być Polska kolonia jak dzisiaj (dla picu nazywana wolną Polską) ale naprawdę wolnej Polski nie uda się zbudować bez pomocy Rosji bo „przyjaciele” do tego nie dopuszczą.
   Polska skończy jako ogryzek (ziemie zachodnie wrócą do niemieckiej macierzy w trybie referendum (jak na Ukrainie wschodniej) a reszta pozostanie kondominium Watykańsko-żydowskim rządzonym przez starego już Jarka albo kogoś podobnego.

   1. Podatek VAT na Węgrzech wynosi 27 proc.
    Jeśli to ma być inteligencja to chyba inaczej rozumiemy bycie inteligentnym.
    Dla mnie to jest oczywisty dowód że Orban robi w bambuko swój naród .Korporacje jak zwykle ominą podatek a zwykły człowiek zapłaci za politykę idioty.
    Polska lata1989-1991 nie ma podatków paliwo 10.ooozł litr/1zł pytam się ,kto by nie chciał takich czasów?
    O reszcie rzeczy nie wspomnę, bo szkoda gadać z panami ekonomistami, trzeba pamiętać to co się przeżyło, nie żyć iluzją Bankiera złodzieja.

   2. Zarówno Lepper jak i Jego Królewska Mość, byli ludźmi systemu. Są na to setki dowodów. Na korzyść tego pierwszego można zapisać to, że w pewnym momencie zaczął się odcinać od systemu a wręcz go demaskować. Więc został uciszony. Drugi gagatek ciągle jest w systemie, tylko udaje jego przeciwnika. Szkoda, że światli ludzie tego nie widzą (pomimo jego systematycznemu rozbijaniu kolejnych ugrupowań) i ciągle nawołują do jego popierania.

    A droga do wyzwolenia nie leży po stronie JKM ani innego partyjnego lawiranta, tylko poprzez zwiększenie świadomości ludzi, wyp… politycznych mafiozów na śmietnik historii i na początek, w grupie państw słowiańskich zrobienie odpowiednika demokracji szwajcarskiej.

    I kolejny temat
    Niedawna wizyta (pod koniec kwietnia roku 2005) rosyjskiego prezydenta W. Putina w Izraelu wywołała wiele zainteresowania w mediach na całym świecie. Jednakże prawdziwe cele tej wizyty wydają się być o wiele ważniejsze niż to życzyła by sobie podać do wiadomości publicznej dyplomacja rosyjska i izraelska.

    Ale co do tego ma Chazaria, która znikła z mapy Europy w XIII wieku n.e.? Otóż bardzo wiele: tajny plan Putina-Szarona polega bowiem na wskrzeszeniu owej wczesnośredniowiecznej Chazarii, tym razem w ramach Federacji Rosyjskiej i przesiedleniu na jej teren (dziś południowa Rosja i południowa Ukraina) praktycznie wszystkich Żydów izraelskich. Czemu ten plan ma mieć szansę powodzenia? Otóż dawna Chazaria jest kolebką obecnej izraelskiej elity, mianowicie tzw. Aszkenazi, czyli potomków Żydów z Europy Środkowej i Wschodniej (głównie Polski, byłego ZSRR, Niemiec i dawnych Austro-Węgier). Stąd też przesiedlenie Żydów do Chazarii nie będzie formą ich wygnania z tzw. Ziemi Obiecanej, a powrotem do ich rzeczywistej (etnicznej) kolebki.

    Było to pisane 1,5 roku temu i być może jest prorocze: http://thewordwatcher.blogspot.com/2012/10/od-kaina-do-chazarii-czesc-ii.html

    Rosja już jakiś czas temu dostała przyzwolenie na „opiekę” nad dawnymi krajami demoludów, więc z tego korzysta.

 5. Nie wiem który miki lepszy ale chyba racaaaaaaaa acz ej mikołaj taki niezależny sondaż
  mikołaj r vs jkm CELOWO Z małej czyli z przy…… oka

 6. Pan,Panie Januszu mówi o agenturze jako o czymś choć potężnym,to jednak odległym,jakby Pan nie widział,że agentura na Pańskim portalu PANOSZY SIĘ od dawna i – odnoszę wrażenie! – niepodzielnie! Wpisów niemal jawnie agenturalnych tu niemal 80%. To stali udziałowcy tego portalu i nie trzeba nawet wiedzy „kontrwywiadowczej”,aby wskazać kretów i dziwi mnie,że „obsiedli” oni właśnie ten portal – portal ludzi otwartych,inteligentnych i nietuzinkowych – właśnie tu „zainteresowanie” tych szczurów skoncentrowane jest bez porównania bardziej niż na portalach,np. „prawicowych”. Nie rozumiem tego – może czegoś nie doczytałem z „Elementarza Kontrwywiadowca”…
  Odnoszę jednak wrażenie,że na tym portalu „działają” albo „ci głupsi” czy niedouczeni
  albo jest to taka „praktyka zawodowa” trolowania dla kursantów Wywiadu zagranicznego GRU,którzy szlifują swój język polski i metody dezinformacji. Widać tu też,że ci „kursanci” są na różnych latach tej szkoły. Widać jednak jak na dłoni – na szczęście! – że nie mają ruscy z czego wybierać,bo wpisy ich ludzi są na poziomie jaki można określić jako „rozpaczliwy”… Legendy o niezrównanym wywiadzie Rosji są MOCNO PRZESADZONE!
  Ja osobiście,Panie Januszu,WYRZUCIŁBYM tych jegomości z portalu,bo nie dość,że są nudni,to jeszcze sprowadzają dyskusję na tematy,jakie z profilem akurat tego portalu nie mają nic wspólnego. I tak cały ten portal już pomału…”prymitywnieje”.
  Jestem na tym portalu codziennie i czasem po kilka godzin i widzę,że tych „ruskich” wpisów jest taki ogrom – mnie to już NUDZI! – że jeśli pójdzie tak dalej,to pomyślę sobie,że z jakiś powodów jest to dla Pana …korzystne?
  Pozdrawiam Pana i wszystkich „wolnych”(!) ludzi.

  1. Długi tekst i ani jednego odniesienia się do faktów, do konkretów.
   Tekst składa się wyłącznie z ocen ale nie powiedziane czego.
   To klasyka sądów które skazują bez postawienia zarzutów.
   I do tego ten sugerowany wyrok. Odebranie prawa głosu, bo się nie podoba, bo inne poglądy.
   To musi być koszerny „demokrata”. Bo głównie tam obowiązuje zasada swobody dyskusji ale tylko między ludźmi o takich samych poglądach.
   Tych innych nie dopuszcza się do mediów a jak się już ich pokaże to tylko w charakterze przestępcy lub ofiary takiej Olejnik lub Kraśko którzy mają za zadanie pożreć ich żywcem na wizji, zgnoić i nie dać dojść do słowa.

   Jeden z takich „demokratów” się odezwał.
   Demokracja tak ale tylko dla swoich. Tak jest w Izraelu i w Polsce i w USA itd.
   Inne poglądy to terroryzm, agentura, szpiony, komuchy, SBki, GRU, cykliści i sataniści. A jeszcze były pedały ale u koszernych pedały to element kultury narodowej (kobieta nieczystą jest).

  2. Janusz idzie na ilość,nie na jakość.Proszę to zrozumieć.Życzył by pan Januszowi żeby na spotkaniach wolnych ludzi był sam?

  1. Przewroty sa planowane z wyprzedzeniem i jak nie ma interesu na nim to ludziska tkwia w „D” po pszechczasy. Przyklad :Kuba , Bialorus. I prosze sie nie ludzic ze to ludzie moga cos tam uczynic swoimi protestami. Protestow jest wiele a policja korporacyjna trzyma wszystko za pysk. A kolesiowi z tego filmiku zdaje sie ze on znalazl recepte na prawde. Pozdrwaiam 🙂 .

   1. Białoruś była przedmiotem ostrych ataków. Ale Łukaszenko ma poparcie narodu i potrafi łobuzów z UE i NATO robić w konia.
    Ataki się w pewnym momencie skończyły gdy Łukaszenko udawał że idzie na współpracę. Wtedy media nagle przestały na niego pluć.
    A on tylko udawał.
    Podobnie robił Janukowycz. Tu jednak bandyci z NATO i UE w momencie gdy tylko okazało się że współpraca (czyli uległość) jest udawana to natychmiast przeprowadzili zamach stanu.
    Na Ukrainie mieli do dyspozycji banderowców i tych od kolorowej rewolucji czyli zachodnią Ukrainę czyli banderowców.
    Na Białorusi mają tylko pojedynczych zdrajców którzy nie stanowią żadnej siły.

 7. dawno tu nie zaglądałem ale widzę niektórzy myślą bardzo trzeźwo, zwłaszcza @Oskar kiedyś też w swojej naiwności nawet popierałem JKM bo niektóre postulaty ma dobre i do dzisiaj się z nimi zgadzam, ale myślę że jest ukrytą opcją jak wszystko zawiedzie w desperacji ludzie go wybiorą ale co wtedy? jeśli ktoś myśli że przez zniesienie płacy minimalnej pracodawca z dobroci serca zapłaci więcej to jest w dużym błędzie prędzej kupi sobie trzeciego mercedesa, wystarczy się przejść do urzędu pracy wszystkie oferty na śmieciówkach za 1680 brutto, to jest 95% ofert poza specjalistami z 5letnim doświadczeniem i trzema językami za 2.000 brutto, bezrobocie jest im na rękę nie chcesz robić za 5zł/h? podjadę tam pod śmietnik gdzie ludzie wygrzebują jedzenie i mam 10 chętnych na twoje miejsce, jak wszyscy mają pracę to mogą wybrzydzać i się cenią, to co powiem może szokować ale pewien poziom socialu dla potrzebujących i równości społecznej jest potrzebny, na tym polega humanitaryzm chyba nie jesteśmy zwierzętami które zagryzają słabszych? w ten sposób ludzkość nigdy nie wyewoluuje na wyższy poziom jeśli zamiast wspólnie budować będzie się obrzucała cegłami żeby spowolnić konkurencję, błąd obecnego systemu polega na tym że wpłacasz 100zł do systemu a do potrzebującego trafia 10zł bo po drodze resztę przejadły płace urzędnicze, pałace ZUSu, limuzyny i premie, czy nowe logo za 25baniek (chyba robione w paincie przez 10latka na zajęciach plastycznych), czy system komputerowy który nie działa za 800baniek czy strona internetowa dla bezdomnych za 30 baniek, gdzie realny koszt takiej strony to zrobienie zwykłej strony i forum 500-1000zł dla informatyka (pomijam że strona dla bezdomnych to kpina), niech zamiast z twoich 100zł 10zł trafia docelowo, płać 30zł i niech 20zł trafia docelowo, pomoc docelowa 2x większa twoje poniesione koszty 1/3 obecnych kosztów, po prostu zmniejszyć liczbę urzędników do minimum bez popijania kawek i grania w pasjansa 5osób w jednym pokoju i bez premii przyznawanych samemu sobie limuzyn itp. co do głosowania formuła @Oskara też wydaje się być pozbawiona błędów logicznych choć osobiście uważam że bez zmiany systemu po prostu nowi ludzie zostaną wciągnięci do starego układu, @Qcyp mam pytanie jak bez podatków chcesz nazbierać kasę na jakąś dywidendę? każdy z nadmiaru forsy będzie dobrowolnie wrzucał z uśmiechem do wspólnego worka? przy obecnym zadłużeniu cała kasa jaką wypracujemy idzie tylko na spłatę odsetek od długu nawet nie samego długu dlatego nie odczuwamy żadnego wzrostu gospodarczego, będziesz drukował kasę i rozdawał ludziom? wówczas hiperinflacja z dnia na dzień i za chleb płacisz 1000zł bo każdy dostał po bańce na dobry start, choć to mogło by przejść w kraju samowystarczalnym (którym Polska z rozwalonym przemysłem ciężkim i innymi gałęziami gospodarki nie jest) w kraju który nie musi kupować niczego zza granicy i ma rządową gwarancje stałych cen, pomijam system bankowy w którym obecnie jest już może kilkadziesiąt razy więcej kasy niż w postaci fizycznej (każdy wie o co chodzi), żeby to się nie rozpadło muszą całkowicie przejść na system wirtualnych kont w bankach i już wtedy kasy nikt się nie doliczy dlatego tak silnie promuje się zastępowanie wszędzie fizycznego banknotu, jest parę sposobów jak to się zawali pierwszy (nierealny) każdy w jeden dzień wyciąga fizycznie gotówkę wówczas banki nie mają kasy i to obywatele liczą im odsetki lub ogłaszają bankructwo i sobie kasujemy wszystkie kredyty i cały dług publiczny, druga opcja (realna) że jak już bankierzy przejmą wszystko przyjdzie mały człowieczek z kwitami i z komornikiem a na przeciwko będzie 38milionów głodnych, bezdomnych i zdesperowanych nie mających nic do stracenia ludzi, każdy chętnie pójdzie do więzienia żeby przeżyć lub dojdzie do masakry, zostanie urzędas na urzędasie który nic nie produkuje tylko przerzuca się zbędnymi papierami a właściwie to gania obywatela od okienka do okienka wówczas płacąc na więźnia 2000-2500zł miesięcznie to samo się zawali domyślam się że system ratując się zrobił by dla więźniów przymusowe obozy pracy gdzie nie pracujesz nie jesz, no i następna opcja to wojna dość niestety prawdopodobna, oczywiście opcji jest dużo więcej ale i tak już poruszyłem temat poboczny, @Steven nie namawiaj nikogo do cenzurowania czegokolwiek o to w tym portalu właśnie chodzi że ma być wolna wymiana myśli bez cenzury, jeśli burzy to twój światopogląd nie czytaj, poznanie jak myśli druga strona to cenna wiedza nie musisz się z nikim zgadzać możesz wyrazić swoją opinię na dany temat i zanegować ich twierdzenia w logiczny sposób, chyba że chcesz tu zrobić kółko wzajemnej adoracji dla wybranych lub drugi onet czy wp gdzie nie ukazują się posty nie łamiące regulaminu

  1. nawet zła reklama jest dobrą reklamą-po co więc piszecie o kimś którego miejsce obecnie zajmuje szympans?

  2. Do mnie co prawda się nie przyczepiłeś ale pozwolisz, że i tak chętnie odniosę się do kilku kwestii 😉

   Co do „ukrytej opcji JKM-a” – trwałość jego poglądów chyba zbyt długo trwa, by o takie coś go podejrzewać. Poza tym jeśli stoi za nim jakiś układ, grupa wielce możnych którzy oczekują korzyści po tym, jak zaprowadzi porządek „po swojemu” to coś słabo sponsorują jego i jego działalność – a chyba by to robili skoro byłoby to w ich interesie, czyż nie? Jak komuś zależało na Majdanie i obaleniu władzy na Ukrainie to szybko znaleźli się sponsorzy 🙂 Aż tacy cierpliwi i skąpi są, że czekają, aż wyłącznie własnymi siłami i środkami osiągnie upragniony dla nich cel? 🙂

   Co do płacy minimalnej – oczywiście jeśli tylko i wyłącznie to zniesiemy a dalej pozostawimy ten „polityczno-legislacyjny zamordyzm” to na niewiele się to zda. Sprawi co najwyżej, że bezrobocie trochę spadnie, bo więcej ludzi znajdzie płatną pracę ale jak słusznie zwróciłeś uwagę – będzie to praca za śmieszne pieniądze. Ale z drugiej strony ta praca będzie – będzie możliwość zdobywania w ten sposób doświadczenia, które może zaowocować, może nawet dokonać przełomu w czyimś życiu itp.
   Jak chcemy naprawdę gwałtownie poprawić warunki pracy dla pracobiorców to trzeba po prostu najogólniej rzecz biorąc ułatwić życie przedsiębiorcom. Ogólnie wszystkim, już nie dzielmy na małych, średnich i wielkich. Ci wielcy to i już teraz mają łatwe życie i radzą sobie, więc wiadomo że dzięki takiej zmianie odetchną małe i średnie firmy. I to co postuluje często w wystąpieniach w TV Korwin – zlikwidować podatek dochodowy w pierwszej kolejności. Strata dla budżetu z tego praktycznie byłaby żadna natomiast dla przedsiębiorców mega ulga – bo podatek dochodowy to nie tylko obciążenie finansowe (ten ciężar finansowy można by było zlikwidować znacząco podnosząc kwotę wolną od podatku) ale przede wszystkim wynikające z tego zawiłe przepisy, co można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu a co nie, narzędzie do kontroli firm i straszenia tymi kontrolami, konieczność wykazywania wszystkiego przed urzędnikami itp. (a tego już kwota wolna od podatku nie rozwiąże, jedynie likwidacja podatku).
   Robiąc w tej sposób z naszego kraju „raj podatkowy” sprowadzilibyśmy do siebie mnóstwo firm zagranicznych a i naszych rodzimych by więcej powstawało.

   I ostatnia techniczna uwaga do tego, co zarzuciłeś Qcypowi – dywidendę nie trzeba koniecznie finansować z podatków bezpośrednich. Dywidenda może być wypłacana z podatku inflacyjnego – czyli dodruku pieniądza 😉 Ani jednego ani drugiego nie popieram – w ogóle nie popieram dywidendy narodowej – ale tak chciałem zwrócić tylko uwagę, że da się to osiągnąć 😉 Zresztą przecież cała doktryna Kredytu Społecznego opiera się na drukowaniu pieniądza 😉

   PS. Ty to ten Maniek, co kiedyś kiedyś promował tutaj uparcie Austriacką Szkołę Ekonomii czy to tylko zbieg ksywek? 🙂

 8. W czasie oglądania programów w Discovery zwróćcie uwagę jak tatuowane są osoby ze stajni tych kilku najbogatszych.Jesteście obudzeni?-nie jesteście.

 9. Jeżeli to wy macie stanowić barierę dla NWO,to proponuję wywiesić biała flagę,bo pisaniem na czatach Krakowa nie zbudowano.Janusz też tylko rusza ustami-taki zestaw złotoustości ma być tamą dla NWO-rozumiem – pooglądam i poczytam dalej.Mózg rozwinięty,analityczny nie przelewa wyłącznie na słowo pisane lub gadane.Ktoś na was zarobi-pasuje wam to?-mi pasuje.Dawno temu prezesa znanego stowarzyszenia złapałem za krawat ,wyciągnąłem z mojego domu,a na ulicy sprzedałem mu kopa w dupe.Świadkowie krzyczeli-uważaj!,co ty robisz! a ja zapytałem prezesa-czy zostawiłeś coś u mnie w domu?-odpowiedział,że okulary,wróciłem do stołu odnalazłem okulary i mu je podałem z pytaniem-czy to już wszystko?Wszystko-odpowiedział i poszedł sobie.Złotouści i mądrzy tacy,że strach tu się wychylić-istna tama dla NWO-stal i beton.

 10. Oscar pisze:Być może droga do wyzwolenia Polski wiedzie poprzez władze Korwina (by obalić system) a następnie obalenie Korwina i wprowadzenie jakiegoś racjonalnego systemu działającego na korzyść narodu a nie zagranicy czy „arystokracji lokalnej” jak u Korwina).
  O to właśnie chodzi, przecież nikt mu nie pozwoli lasów sprzedać, rzek czy jezior.Po drugie elektorat Korwina to nie są lemingi i wiedzą co jest grane.
  Korwin też się musi liczyć ze swoja partią a ta nie jest zbytnio arystokratyczna.
  Co do socjalu itp idei bank -sterów,z chwilą gdy będą mieli Rosję w swoich rekach, socjal zniknie a wraz zanim ludzie na przemiał,dehumanizacja ze strony zachodu to fakt, POTWIERDZILI to zsyłając na ludzi wirusy,szczepionki,GMO i wiele wiele innych TRUCIZN.
  Nie możne być żadnych regulacji w państwie bo wtedy ta zaraza wygra.
  .Zachód przegrał wojnę z chwilą gdy zaczął wykańczać swoich ludzi.Podobnie działał Stalin.Subtelny sposób mordowania jest jeszcze gorszy od natychmiastowego i to właśnie czynią korporacje z obecnym socjalnym,opiekuńczym bełkotem.

 11. @maniek ktoś im nasrał do czaszek ,betonu nie przebijesz hihihihihi
  pozdrawiam jak to ty.

 12. @Piotrek nie doceniasz ich cierpliwości, to że ktoś nie stoi na przodzie i ciągle nie pojawia się w TV nie znaczy że nie ma z tym nic wspólnego (wystarczy że każdy wie kim jest JKM), na konto JKM nie zaglądałeś nie możesz wiedzieć ile tam kasy może mieć poupychane w różnych miejscach, z tego co wiem to stać go żeby sobie jeździć to tu to tam, w jego systemie osoba niepracująca jak on by nie przeżyła a co właściwie on takiego robi? o 6:00 idzie do fabryki podbić kartę? otóż nie, prawdopodobnie utrzymuje się z datków na partię, a za każda partią stoi jakaś grupa interesu, za nim prawdopodobnie kilku przedsiębiorców i to ich postulaty będzie realizował w pierwszej kolejności a nie pracowników choć nie można stwierdzić że nie jest za zniesieniem podatku dochodowego, płacąc 5.000zł na umowę o pracę pracodawca zapłaci ok 900zł dodatkowych kosztów czyli 5.900zł, a pracownik dostanie na rękę 3550zł z czego podatek dochodowy dla pracownika to zaledwie 370zł, za to zatrudniając studenta do 26roku życia na umowę zlecenie za 5.000 pracodawca nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów!!! za to podatek dochodowy zje tylko pracownikowi 700zł wypłaty i na rękę dostanie 4.300, czy widzisz studentów którzy dostają umowy zlecenie za 5.000zł? przecież pracodawca nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów a tylko pracownik, mimo to dostaje zwykłą śmieciówkę za 1680zł i jeszcze z tego musi płacić podatek, bez tej minimalnej niby pracodawca (jak pisałem) z dobroci serca da więcej jeśli nie będzie określonego tego minimum? sądzę że mylisz się co do jednej rzeczy w Polsce nikomu nie zależy żeby robić drugi Majdan, pasuje im system taki jaki jest, za to jeśli dojdzie jakoś do takiego Majdanu wówczas sami sobie dokręcimy śrubę głosując na JKM który jest takim wentylem bezpieczeństwa żeby do władzy nie dostał się nikt niezależny (choć jak mówiłem niektóre jego postulaty są dobre), to samo z ubezpieczeniem społecznym może jest teraz państwowe i jest wysokie ale jest co w przypadku braku płacy minimalnej? pracodawca zapłaci ci tyle za ile zgodzisz się pracować czyli mniej niż teraz na śmieciówce da ci 800zł i jeszcze będziesz się musiał z tego prywatnie ubezpieczyć (bo na śmieciówkach dotyczy cię kodeks cywilny nie kodeks pracy) więc jak to niby poprawi sytuacje ludzi? oczywiście zgadzam się i jestem jak najbardziej za ułatwieniem pracy przedsiębiorcom ale nie koszem pracownika, mniej kontroli i nie takie które paraliżują działanie przedsiębiorstwa, brak gnębienia przy wykazywaniu dochodu, brak koncesji i pozwoleń poza tylko tymi w kwestiach naprawdę ważnych typu materiały wybuchowe czy promieniotwórcze itp., wystarczy wprowadzić wyższą kwotę wolną od podatku np. jak w Anglii jeśli generujesz mały zysk to podatku nie płacisz ale jak już większy to zapłacisz, w Polsce jest patologiczna sytuacja gdzie nie generując żadnego zysku mimo wszystko musisz ten ZUS płacić i to właściwie dobija małych przedsiębiorców że w „chudszych” miesiącach muszą się zadłużać żeby ciągnąć to dalej, no i jak pisałem to ZUS przejada tę kasę bo jest biurokratycznie przerośnięty i marnuje ją na jakieś zbędne głupoty słono przy tym przepłacając, jestem jak najbardziej za prywatnymi ubezpieczeniami bo konkurencja wymusi lepszą jakość usług za niższą cenę, niech będzie jak z OC musisz mieć ale nie ważne gdzie, osobiście zostawił bym OFE z możliwością co parę lat po wykazaniu ile % zarobiły możliwości przeniesienia wszystkich środków do innego funduszu (a nie jak wybrałeś słaby fundusz i zarabia coraz mniej to zostajesz w nim do śmierci) dodatkowo możliwość wycofania całej kasy przy przejściu na emeryturę jeśli nie chce mieć płacone co miesiąc, przejesz? nie masz za co żyć ale możesz na emeryturze otworzyć sobie jakiś mały interesik zrobisz z kasą co zechcesz, a ZUS do likwidacji poza niezbędnym minimum (jednym budynkiem) które będzie realizowało dotychczas zaciągnięte zobowiązania wobec Emerytów i Rencistów z dofinansowaniem z podatków bez obciążania ze składek tych co dopiero wstępują na rynek pracy żeby nie musieli ze swojej pracy opłacać 3 emerytów
  PS. chyba ci chodzi o drugiego Mańka przez duże „M” ja jestem ten przez małe „m” 😉
  @Sylwester proszę bardzo jedź na zebranie Bilderbergów i im tam nakop do tyłka i pokaż kto tu rządzi… jeśli twoim pomysłem na walkę z systemem jest pójście z kostką brukową w ręku na karabiny to chyba nie mamy o czym rozmawiać, tu chodzi o prace u podstaw uświadomienie nieświadomych to nie jest brak odwagi tylko zachowanie zdrowego rozsądku, nie obraź się ale nie wiem czy ci go brakuje czy to prowokacja (sam piszesz jakbyś był z CBŚ co szuka następnego naiwnego Brunona K.), osobiście nie jestem osobą niezależną finansowo żeby sobie pozwolić na inna formę działalności, gdybym był, środki przeznaczył bym na akcję informacyjną na większą skalę coś typu gazeta a nie jakieś bojówki paramilitarne, teraz mogę co najwyżej sobie popisać i poczytać, komuś coś wytłumaczyć i samemu się czegoś dowiedzieć, mam tylko jedno pytanie co wobec tego proponujesz zrobić? zebrać się z 100 osób i szturmować wiejską? połowa ląduje w pudle druga połowa w psychiatryku co dobrego ci z tego przyjdzie? osobiście mam własne życie prywatne i koncentruje się na tym co dobre dla mnie, to co dobre dla ogółu jest na drugim planie jeśli jest moim kosztem, poświęcanie się jeśli nie ma nic do ugrania to zwykła głupota, tak się teraz psioczy na imigrantów że uciekli i zdradzili ale to oni jeśli klimat w Polsce się ociepli mogą być grupą która przyjedzie tu z dużą kasą robić biznes i to oni mogą wyciągnąć Polskę z bagna, nic by to nie dało gdyby zostali w kraju i z braku pracy grzebali patykiem w kałuży poza satysfakcją innych że razem w bagnie weselej, ktoś kto ma własny biznes w kraju i szarpie się z systemem ale jednocześnie daje komuś prace już coś robi nawet ten w szarej strefie, widzę tylko jedną rozsądną szansę na zmianę wybranie w wyborach kogoś spoza układu PO PSL SLD PIS Palikot i trzeba ludzi właśnie do tego przekonać, mniejsze zło które wcale nie jest rozwiązaniem to PIS i JKM, chętnie bym zobaczył taką koalicję jedni by chcieli całkowitych reform drudzy by stopowali zbytnie zapędy, ludzie wybrali PO ze względu na ich niby liberalizm z którym ta partia nie ma nic wspólnego, więc ludzie chcą wolności gospodarczej tyle że obietnice okazały się puste, zapomniano z jakich kręgów wywodzi się ta partia i co robiła w przeszłości, nowe postulaty nowe logo te same gęby, zmiany nadejdą ale nie od razu, obecnie mamy erę internetu i możliwość w miarę swobodnej wypowiedzi coś czego w przeszłości nie było, nawet lemingi zaczynają podejrzewać że coś jest nie tak i ktoś robi ich w konia, nie da się ludzi oszukiwać bez końca, pokolenie moherów (nic do niego nie mam) i styropianowych cwaniaków w końcu przeminie, jest internet kto się zainteresuje znajdzie to czego szuka i się dowie, to coś czego wcześniej nie było, ludzie widza ile zarabiają i widzą ceny w sklepach, tańce i śpiewy w TV to zaczyna być za mało żeby ich otumaniać bez końca, największym problemem kraju jest złodziejstwo i układy, to że nic nie da się załatwić bez łapówki i głupie logo kosztuje 25baniek, zamiast być wybierane np. w konkursie TV gdzie widzowie wysyłają swoje projekty w .jpg na stronę internetową i sami głosują na najlepsze a zwycięzca dostaje 1.000zł nagrody można? można! zamiast strony internetowej za 30baniek taka za 1.000zł, zamiast dróg 3x droższych niż w Niemczech które rozpadają się 3x szybciej, taka jak w Niemczech za tyle samo i takiej samej jakości, zamiast ZUSu gdzie z wpłaconych 100zł docelowo trafia 10zł, taki ZUS gdzie wpłacasz 30zł docelowo trafia 20zł, na tym najbardziej Polska traci nawet z systemem jaki mamy bez łapówek i przekrętów ze zmniejszoną do minimum biurokracją było by tu całkiem znośnie, ludzie którzy pojedynczo dołączając do systemu są wciągani do układu lub niszczeni, jeśli dołączą grupowo jest mniejsze ryzyko ich skorumpowania lub zdyskredytowania (co nawet w audycjach NTV było nieraz mówione) i razem mogą coś zmienić, demokracja jest dobrym systemem jeśli panuje całkowity dostęp do rzetelnych informacji (nawet jeśli większość jest głupia to nikt nie działa na swoją szkodę), jeśli jest propaganda 100% za czymś a 0% przeciw czemuś to z braku wiedzy większość opowie się za i z taka sytuacja mamy obecnie do czynienia, przed przystąpieniem do UE nikt nie mówił o karach za przekroczenie limitu produkcji, nikt nie mówił że UE da kasę na jakiś cel np. bezsensowną stronę internetową dla bezdomnych i my będziemy musieli dopłacić druga połowę a jak nie to część składki którą wpłaciliśmy przepadnie, więc albo realizujemy głupi projekt dopłacając albo tracimy kasę którą już wpłaciliśmy, nikt nie mówił o utracie suwerenności (bo swoje przepisy mamy dostosować do unijnych i obecnie to polega na tłumaczeniu na polski bez żadnych korekt projektu), mówiono że będziemy mogli swobodnie przekraczać granicę a to gwarantuje układ z Schengen a nie żadna UE, Polakom chodziło tylko o możliwość swobodnego podróżowania i pracy za granicą nie chcieli tych innych „dodatków”, Szwajcaria nie należy do UE tylko do strefy Schengen i obecnie otwiera dla nas możliwość pracy w ich kraju, mają też demokrację bezpośrednią, gdzie nie ma tak że polityk przed wyborami mówi jedno po wyborach robi coś przeciwnego, cały naród głosuje w ważnych sprawach czy coś przyjąć czy coś odrzucić przy czym przed każdą sprawą 50% środków idzie na kampanię informacyjną „za” a 50% na kampanię „przeciw”, tym sposobem telewizyjna betoniarka nie mieli non-stop jak to będzie cudownie, a debaty nie polegają na tym że każdy z każdym się zgadza i poklepują się po plecach tylko dochodzi do konfrontacji dwóch przeciwstawnych stanowisk, ale wystarczy zwrócić uwagę że mimo 90% nakładów sił na propagandę za tym „że jest super” prawie połowa ludzi już wie że wcale nie jest super, więc pozostaję optymistą i myślę że jest coraz lepiej, czemu 90% a nie 100%? bo te 10% to właśnie zaproszenie JKM żeby uwiarygodnić tę szopkę i żeby nie było tak bezczelne, ale pomimo tego że w wielu kwestiach ma rację zawsze musi wyskoczyć z czymś co go ośmiesza i zraża ludzi, teraz nie wiadomo czy robi to celowo czy jest tylko naiwny, na ważnych medialnie debatach jeśli już bierze w czymś udział mógłby skoncentrować się na sednie sprawy ale zawsze dodaje coś kontrowersyjnego od siebie żeby błysnąć i na tym traci, dodatkowo traci przez swój temperament lepiej wypada ten który ściemnia ale mówi powoli i składnie niż ten co mówi z sensem ale zaczyna zdanie podniesionym głosem od „banda złodziei…”, niech powie: w tym systemie jest tak i tak a wystarczyło by go zmienić na to i to, jeśli ma rację to przeciwnik w debacie nie będzie mógł mu wykazać błędów w rozumowaniu i poza samym narzekaniem zaproponuje konkretną zmianę, wykazać błąd to jedno a zaproponować dla niego konkretne rozwiązanie to drugie, mówi zlikwidować to zlikwidować tamto ale nie mówi czym to zastąpić, zlikwidować ZUS jestem za ale co powiemy dla 80letniej babci? babciu w tym miesiącu renty nie będzie? dodatkowo kilkaset tysięcy bezrobotnych urzędników z kredytami, kto zapłaci za zobowiązania wobec obecnych emerytów i rencistów jak zlikwidujemy wszystkie składki i podatki? niestety zabrnęliśmy w ten system i nie wystarczy już powiedzieć my się w to nie bawimy, trzeba wycofać się z niego powoli albo będzie MadMax

  1. Może i faktycznie pomyliłem Cię z innym Mańkiem, bo interpunkcja na zupełnie innym poziomie – sorry ale taka prawda 😉 Ale daje radę zrozumieć 🙂

   „w jego systemie osoba niepracująca jak on by nie przeżyła a co właściwie on takiego robi? o 6:00 idzie do fabryki podbić kartę? otóż nie, prawdopodobnie utrzymuje się z datków na partię

   No właśnie – „prawdopodobnie” – czyli sam tak naprawdę nie wiesz. Oprócz tego, że dużą część majątku dostał w spadku – co możemy pominąć, gdyż tego nigdy nie weryfikowałem czy to prawda, więc potwierdzić też nie mogę – na bieżąco cały czas pisze artykuły i felietony do różnych gazet i portali. Tak więc to że ktoś nie pracuje fizycznie w fabryce albo nie siedzi za biurkiem 8h dziennie tylko zarabia pracując „głową” to jeszcze nie czyni go niepracującym i żyjącym z darmochy. A nie sądzę by cokolwiek z datków czy obowiązkowych składek członkowskich szło na jego prywatne konto. Partia ma coraz większe struktury, a w związku z tym koszty – z czegoś to trzeba pokryć… a na dofinansowanie z budżetu liczyć nie może.

   Co do likwidacji podatków dochodowych to mamy na myśli WSZYSTKICH – nie tylko tych obciążających wynagrodzenie pracownika ale również pracodawcy i od dochodów kapitałowych. Ale najistotniejsze jest odciążenie firm od tego podatku – z wcześniej wymienionych powodów. Jak sam słusznie zauważyłeś tylko umowa zlecenie + status studenta do 26 roku życia odciąża finansowo pracodawcę z kosztów (a w zasadzie należałoby to rozumieć w ten sposób, że płaci tyle samo ale więcej idzie do kieszeni pracownika, więc łatwiej się im dogadać co do kompromisowego wynagrodzenia). Ale to się tyczy tylko tej grupy młodych osób – a czemu wszyscy nie mogliby mieć takiego „przywileju”?
   Poza tym jeszcze raz podkreślę – wolny rynek i wolna konkurencja jest zbawieniem dla pracowników. W tej chwili jest nadpodaż siły roboczej, gdyż firm zatrudniających ludzi jest coraz mniej, więc to pracownicy muszą walczyć między sobą o stanowisko pracy – co odbija się oczywiście najczęściej spadkiem wynagrodzeń. W sytuacji odwrotnej, gdy jest mnóstwo firm – gdyż założenie jej jest tanie i proste – firmy w sumie mają ogromne zapotrzebowanie na siłę roboczą i robi się wręcz jej niedobór, więc wówczas to firmy walczą między sobą o pracownika, oferując mu coraz to lepsze warunki, byleby tylko do nich przyszedł pracować a nie do konkurencji. Zupełnie odwrotna relacja. Dlatego to przedsiębiorcom należy w pierwszej kolejności ułatwić życie i uprościć podatki/procedury a nie na siłę zabezpieczać pracowników dokładając im kolejne gwarantowane i narzucane państwowo prawa i świadczenia socjalne.

   Co do OFE – przecież cały czas można, chyba nawet co kwartał, zmieniać sobie fundusz 🙂 Tylko co z tego, że jest pozornie jakaś konkurencja, gdy istnieje PRZYMUS ubezpieczenia. Tym samym zarządzający OFE w przeciwieństwie do TFI czy UFK mają o jeden powód mniej, by starać się o dobre wyniki inwestycyjne – nie muszą aż tak zabiegać o klientów, bo państwo im gwarantuje ich „stałą dostawę” oraz niemożność zrezygnowania z uczestnictwa w programie 😉 Więc doją nas równo różnymi opłatami.

   1. fakt piszę jednym ciągiem ale staram się nie robić błędów i wydaje mi się że da się to zrozumieć, jednak ten przymus ubezpieczenia bym zostawił ale całkowicie zmienił jego formę, obecnie w ZUS są twoje pieniądze ale tak naprawdę nie są twoje, w każdej chwili mogą zrobić skok na kasę i gwizdnąć 50% środków które zgromadziłeś a przy przejściu na emeryturę gwarantują ci „jakąś” emeryturę, z roku na rok mogą wymyślić coś nowego, dziś obliczasz ile dostaniesz za rok obliczenia mogą być zupełnie inne, są prywatne fundusze nie musisz żadnego wieku emerytalnego osiągać choć to bardziej lokata długoterminowa, co miesiąc płacisz ile ci pasuje i przez okres jaki ci pasuje 10, 20, 30lat, od tego ile odkładasz i przez jaki czas będzie zależało ile w przyszłości dostaniesz, niestety jest jeden minus bo np. odkładając tak prywatnie masz np. gwarancje wypłacania świadczeń przez powiedzmy 15lat jak żyjesz dłużej to niestety zostajesz bez kasy ale plus jest taki że możesz wszystko pobrać w jednej wypłacie choć otrzymasz trochę mniej niż byś brał co miesiąc, generalnie widzę tylko trzy problemy obecnego systemu ubezpieczeń, 1. ZUS marnotrawi kasę i ma za dużo zbędnych urzędników, przy tym co teraz jest to chyba bardziej się opłaca trzymać kasę pod materacem bo te niby procenty co „wypracują” zjadają tzw. „koszta obsługi” twojego konta 2. kasa w ZUS nie jest twoja, przechodząc na emeryturę nie masz możliwości podjęcia całości zgromadzonych środków, umierając po np. dwóch latach brania emerytury na koncie zostało powiedzmy 300tys. powinieneś móc to zapisać komuś w testamencie, 3. nie możesz sobie ustalić ile chcesz wpłacać, chcesz mieć mniejsza emeryturę? nie ma sprawy mało wpłacasz mało dostaniesz, obowiązek jest ale sam wybierasz jak duży. Nadal mi nie odpowiedziałeś co byś zrobił z obecnymi zobowiązaniami ZUS, co z ludźmi którzy są obecnie w systemie? co w świecie JKM z kimś kto pracuje zaledwie 5lat maszyna ucina mu rękę lub zostaje sparaliżowany? nie ma możliwości żeby w tym czasie odłożył sobie środki na dalsze życie, prywatne ubezpieczenie może gwarantować co najwyżej rentę okresową np. 15 lat a później sobie zdychaj, a zapomniałem wszyscy będą tak bogaci że z dobroci serca będą pomagali takim osobom, oczywiście JKM ma na wszystko odpowiedź ktoś sparaliżowany może nauczyć się chińskiego i za pieniądze tłumaczyć teksty trzymając w zębach ołówek i pisząc na klawiaturze… Powracając jeszcze do drugiego wątku to pytałeś czy nie może być dla wszystkich jak w tym przypadku studenta do 26 roku życia? ależ tak już jest obecnie!!! (to nie będą dokładne obliczenia co do grosza a uproszczony model) w przypadku studenta pracodawca płaci mu tylko 5.000zł brutto i nie ponosi dodatkowych kosztów, a na rękę student dostaje 4.300 a 700zł to jego koszta, student przestaje być studentem i pracodawca proponuje mu nową umowę o pracę 4.100 brutto (nawet nie śmieciówkę), w tym przypadku pracodawca ponosi dodatkowy koszt 900zł czyli na wypłatę wynagrodzenia pracownikowi i zobowiązań dla państwa płaci 4.100+900=5.000zł, jak widać w jednym i drugim przypadku obciążenia pracodawcy zostały przerzucone na pracownika a pracodawca zapłacił tyle samo, więc teraz pytanie czemu przy cenach takich jak na zachodzie niby nie da się u nas płacić tak jak na zachodzie? czy te koszta pracy u nas są naprawdę tak wysokie? to zróbmy inaczej ceny mamy już unijne zróbmy więc unijne płace, przy czym likwidujemy dla pracodawcy ten straszny ZUS, jeśli teraz pracodawca zatrudnia kogoś za 1.680zł (co ma miejsce w 90% przypadków, wystarczy wejść na stronę jakiegokolwiek PUPu) wiesz jaki jest całkowity koszt pracodawcy? 2.000zł, do i daję mu teraz wybór zero ZUS i innych opłat ale płaca minimalna 4.000-5.000zł, co wybierze? problemem jest właśnie to że nie mamy takiej kwoty wolnej od podatku przez to mała firma nie może konkurować z małymi firmami zachodnimi albo dużymi krajowymi, kto obraca milionami i tak pewnie wyprowadza to za granicę, a podatek dochodowy „dużych” nie zaboli zamiast zarobić 10baniek zarobią 8, boli tylko tych najmniejszych, jak już powiedziałem i będę się tego trzymał z uporem maniaka nigdy nie likwidować płacy minimalnej, bo będzie tu drugi Bangladesz!!! ZUS można zamknąć ale nie da się tego zrobić od razu, przynajmniej jedno pokolenie będzie musiało na tym ucierpieć ale im prędzej to zrobimy tym lepiej, jak to zrobić? kto ma już emeryturę lub rentę zostaje w ZUS, kto jeszcze nie ma całą kasę jaką oszczędził ZUS mu wypłaca i mówi idź zrób sobie z tą kasą co zechcesz, ZUS istnieje aż do śmierci ostatniego emeryta w systemie, przy czym jest ograniczony do jednego budynku (już nie ma nowych ludzi nic nie trzeba obliczać ani budować pałaców, z czasem mniej emerytów więc więcej zwolnień urzędników), kasę na świadczenia niestety trzeba brać z podatków tych co obecnie pracują (nie da się tego obejść), chyba że JKM ma jakiś genialny pomysł w stylu eutanazji dla „pasożytów” co już swoje zrobili, 40lat płacili składki ale teraz nie pracują i są zbędni

  2. Maniek-nie wiem czy do mnie napisałeś więcej niż przeczytałem,ale doczytałem do pewnego momentu,bo dużo było.Odpowiadam -w Belgii nikt nie poszedłby na wybory gdyby wybory nie były obowiązkowe-nie jesteś na stole operacyjnym,nie głosowałeś płacisz mandat.To jest sposób na dużą frekwencję wyborczą i na finansowanie wyborów.Od tego rozpoczynamy.Kiedyś należy poznać jak Polacy głosują-czy nie?Jako,że światem rządzi harmonia przeciwieństw-to taki żelazny fundament,należy w tym kierunku pójść-czyli-zbjkotować wybory i doprowadzić do najniższej frekwencji-najlepszy byłby 1 procent,żeby świat zauważył i wyrył odpowiednio w mediach,a sejm reprezentował 1 procent wyborców.Osobiście nie sadzę,że Polacy zrobią coś mądrego-chodzi tu o zrozumienie z którym jest następująco-zrozumie ten,który ma zrozumieć .Tu żadne szkoły nie pomogą i żadne uświadamianie i praca od podstaw-zawsze ktoś będzie się onanizował czytając list kobiety skazanej na karę śmierci i łagodniej-jak Kosiński opisał w malowanym ptaszysku.Już mi z rozumu wyleciało,czy to ty pisałeś o JKM.Wybacz więc moje odlecenie i przeczytaj to co napisałem-klatkę JKM zajmuje obecnie szympans i nie ma co kombinować jaka klatka ma stać w sąsiedztwie jakiej klatki-czy to będzie PIS czy inny prawowity właściciel kompletnego okratowania-np.pan Brzozowiec-twórca waluty której idea powstała w 19 wieku.21 wiek nikogo nie rusza-mnie rusza,ale sobie z nim nie radzę,bo jakoś mi słów brakuje kiedy mój pracodawca-Jaśnie Pan wyrzuca do smietnika teatrzyk dziecięcy z którego cieszyło by się każde polskie przedszkole-dzisiaj śmieciarka go pożarła i pogniotła na śmieć.Poproszę wyłącznie o życzenie-dla mnie-jakąś medytację zbiorową jak w sprawie Syrii-proszę żeby sie spełniło-opiszę co miało by się spełnić.Piję z Jaśnie Panem i wypada mi z łapy i wpada do rowu-jak kiedys ,a ja wtedy mu mówię -Jasiek-wpadłeś do rowu,bo teatrzyk dziecięcy wyp… do śmietnika.Jak załapie wtedy kontener pojedzie do Polski.To moja wizja 21 wieku.Więcej oczekiwań nie mam.

   1. nie wiem czego się najadłeś bo strasznie ciężko coś zrozumieć z tej wypowiedzi ale ustosunkuję się to tego co zrozumiałem, odnośnie frekwencji przymus faktycznie pokazał by obraz całości ale nie koniecznie musi być rządzącym na rękę, jest wielu sceptyków typu a „co mój głos da” (bo by głosowali na partie niszowe ale wiedzą że osiągnie 1-2%), czy takich co wychodzą z założenia „wszyscy złodzieje” co ich będę legitymizował swoim głosem lub takich którzy nie widzą kandydata na swojego reprezentanta w tym cyrku, aż po tych którzy „nie mają zdania” albo „mają wszystko gdzieś” więc by musieli szybko kogoś polubić albo dla jaj na kogoś głosować, to wszystko by mogło nieźle namieszać im w planach bo teraz ci co głosują to jest jedna masa i to dość przewidywalna, osiągnięcie 1% to dobry pomysł ale raczej niewykonalny bo zawsze ktoś się wyłamie, ci co są twardo za PO SLD PIS sobie pomyślą super teraz pójdę na pewno głosować bo przeciwnicy zostaną w domu i wygramy ogromną większością, albo pomyślą że zrobi to konkurencja więc osiągnięcie takiej frekwencji jest niemożliwe, najlepszą opcją jest jednak głosowanie na te partie najmniejsze spoza układu ale tu dochodzi inny efekt psychologiczny, nie ma co marnować głosu bo i tak nie wygrają a trzeba powstrzymać „tamtych szaleńców” przed dojściem do władzy i głosować na konkurencję która nie jest dobra ale to mniejsze zło i właśnie większość tak głosuje, nie na tego kogo popiera tylko na tego kto ma szansę przeciw temu kogo nie lubią, wejdź na pierwsze lepsze forum, PO nie ma czym się pochwalić to atakuje PIS za byle co choć nie rządzą i to co się dzieje w kraju od nich nie zależy, nikt nie pisze nasz kochany premier zrobił to i tamto dzięki temu żyje nam się lepiej (bo nie zrobił nic dobrego), tylko „Kaczyński robi aferę za Smoleńsk” jak to się ma do gospodarki? ni jak, PIS z kolei ma ułatwione zadanie bo może wytykać konkretne błędy PO (kto co gdzie i za ile), więc tak jak pisałem większość głosuje nie za tym kogo lubi, tylko przeciw temu kogo nie lubi, po czym automatycznie „musi” zostać zwolennikiem przeciwnej partii, nie raz za krytykę poczynań rządu ktoś nazwie mnie pisiorem wtedy go pytam a skąd wiesz że popieram PIS? tym wytresowanym małpkom nie mieści się w głowie że można nie opowiadać się po żadnej ze stron, w tym kierunku trzeba ludzi właśnie uświadamiać!!! pisowcy i platformersi muszą zrozumieć że jadą na jednym wózku a do póki okładają się wzajemnie po głowach ktoś inny stoi za sterami, jesteś za PO? widzisz droższy chleb w sklepie bo zostały podniesione podatki PRZYZNAJ TO a nie krytykujesz kogoś że chodzi w podartych butach czy lubi koty, co to za argument i co wnosi do tego jak nam się żyje? ty jako zwolennik wyższy podatek też zapłacisz to dotyka WSZYSTKICH, media chcą kogoś ośmieszyć? wiedz że 99% nie jest w Polskich rękach i popieraj tego kogo ośmieszają, media kogoś chwalą? wiedz że jak chwalą to działa dla ich dobra naszym kosztem, przykładowo jesteś nauczycielem a chcą dowalić górnikom (myślisz sobie i tak za dobrze mają), ty i tak nic z tego co im zabiorą nie dostaniesz (ale się cieszysz nie protestujesz), później biorą się za nauczycieli (górnik się cieszy i nie protestuje), no i co to komu dało? wszyscy zostali wyrolowani, nie trzeba mieć super wiedzy i wszystkim się interesować wystarczy wiedzieć te parę podstawowych rzeczy, tego właśnie trzeba uczyć!!! bo kto posiądzie te narzędzia pod jakim kątem rozpatrywać różne sprawy później będzie w stanie samodzielnie analizować informacje i wyciągać wnioski, to jest właśnie danie wędki a nie ryby, zmiana mentalności i zrozumienie własnego położenia w tym wszystkim to właśnie rozumiem przez „edukowanie”, jak słyszę hasło typu „wprowadzenie tego da oszczędności/wpływy do budżetu” to mnie krew zalewa, co to jest budżet? to jest worek bez dna, komuś zabiorą żeby przepierdzielić na jakąś głupotę tylko tyle te „oszczędności/wpływy” oznaczają, powinny się przełożyć na mniejsze podatki lub większe wypłaty co nigdy nie ma miejsca, drugie hasło to „rząd da kasę na…” rząd nie ma żadnej kasy! da komuś naszą kasę, przy okazji zatrudniając tysiące kolejnych urzędasów żeby „sprawiedliwie” rozdawali i jak we wszystkich tego typu projektach ze ściągniętych pieniędzy na ten cel docelowo trafi max 20%

Comments are closed.