Alternews – 28.05.2014

Alternews – prowadzi Paweł Nogal.

Ten wpis został opublikowany w kategorii AlterNews, Archiwum audycji i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Alternews – 28.05.2014

 1. Oscar pisze:

  Chciałem się przyczepić jak zwykle do Alternewsa.
  Ale tak został poprowadzony że się nie da przyczepić.
  I co ja mam teraz napisać ?
  Idealna żona wcale nie jest ideałem. Bo nie można jej słusznie obsobaczyć.
  Ot taki paradoks życiowy.

 2. Oscar pisze:

  Fajne symboliczne zdjęcie pokazujące aktualny status krainy.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-opluta-zgnojona-ukraina-kolanach-oddaje-hold-usa-2014-05
  W tle widać bijących brawa uradowanych zapewne amerykańskich urzędników.

 3. Miro pisze:

  To was zaciekawi – pan Jan Taratajcio, konstruktor mechanik – np: generatora zdrowia (tzw zapper „Nunczako”) własnej konstrukcji, pracuje równocześnie także nad wieloma urządzeniami wolnej energii. Między innymi wykorzystującymi pomysły Tesli oraz nad „generatorem Kesha” (jak to nazywa). Potwierdza On w całej rozciągłości całą ideę Irańczyka, zbudował już własną wersję i określa możliwości tego małego urządzenia pokazywanego na filmie w jego warsztacie na ok. 5 kW. Film można zobaczyć tu: http://tiny.pl/hb41f Na temat generatora – od 10 minuty.
  „Uwaga: Wczoraj dokonano zamachu na życie Jana Taratajcio. Zamach się nie udał, gdyż Jan dostał ostrzeżenie i zjechał na bok sprawdzić koła. W momencie gdy zjechał, koło się obluzowało i niemal odpadło. Gdyby kontynuował jazdę z prędkością, którą jeździ (jeździ szybko), to mogło się to skończyć tragicznie. Należy dodać, że samochód ten jest w bardzo dobrym stanie, gdyż Jan jest m.in. mechanikiem.”

  • Panda pisze:

   To bylo do przewidzenia ze wcześniej czy pózniej bedą P Jana chcieli
   uciszyc . Tak jak innych wspaniałych i odważnych ludzi
   którzy mieli odwagę im sie przeciwstawić . Oby nigdy im sie to nie udało .

 4. Oscar pisze:

  Świat kapitalizmu. Pierwsze zdania artykułu pokazują do czego prowadzi zasada „świętej własności prywatnej” niczym nie ograniczonej rzecz jasna bo to przecież istota wolności (tej liberalnej i tej Korwina Nikke i tej oligarchicznej czy monarchicznej).
  A w kapitalizmie własność musi zarabiać czyli właściciele zarabiają na udostępnianiu „chętnym” swojej własności. (wody do picia, drogi do przejazdu, parku do odpoczynku, ziemi do zasiania marchewki, lasu do zbierania grzybów, rzeki, jeziora, plaży, mieszkania do zamieszkania, przychodni do wyleczenia …powietrza do oddychania).
  http://podroze.onet.pl/ciekawe/prywatny-zbawiciel-relacja-z-podrozy-do-salwadoru/yd9hq

  A ponieważ duży może więcej (wykupić, przejąć, wyłudzić , ukraść, zagrabić, sprywatyzować…) to w wolnym kapitalizmie szybko wszystko co wartościowe znajdzie swoje miejsce w rękach klanu najbogatszych (patrz Salwator, patrz Ukraina, patrz Polska oczywiście i oligarchiczne USA).
  A miliny małych mogą coraz mniej i mniej, wszędzie zasieki, płoty, ochroniarze…wszystko „teren prywatny, obcym wstęp…”, wszystko prywatne, obce.
  Miliony małych w pięknym świecie mogą tylko zostać tanią siła roboczą u tych wielkich co mają …świętą własność a jak zarobią to mogą wykupić sobie u tych wielkich co wszystko mają jakieś usługi dla siebie, kupić drogo bo wielcy mają wielkie potrzeby finansowe. Już nawet nie wspominam o losie tych którzy nie znajdują pracy w charakterze niewolnika. Miliony przestają mieć własny kraj, własne miejsce na ziemi bo wszystko jest nie ich. Miliony ludzi stają się bydłem w zagrodzie u jakiegoś właściciela (dobrodzieja , pracodawcy bo pozwala łaskawca przeżyć za ciężką niewolniczą pracę).

  I tak się kręci ten „wolny” kapitalistyczny świat .
  W Polsce tę wolność budujemy już od 25 lat.
  Proces „wykupywania” czyli przejmowania własności widać gołym okiem.
  Miliony małych mają coraz mniej a wielcy mają coraz więcej.
  Tak się tworzy system niewolniczy.
  Ten proces skończy się gdy wielcy będą mieli wszystko a miliony małych będą mieli NIC tzn będą mieli, długi, zobowiązania, sterty rachunków, komornika na karku.

  Ten wspaniały „wolny” kapitalizm to naturalny, spontaniczny proces, zawsze prowadzący do oligarchizacji społeczeństwa. Jest to w istocie system niewolniczy tyle że przymus do poddania się zniewoleniu jest czysto ekonomiczny, prawny czyli systemowy.
  Jest to przymus pod rygorem niewypowiedzianej ale realnej kary śmierci.
  Musisz się poddać inaczej zdechniesz pod płotem.
  O globalizację takiej „wolności” walczy tzw NWO.

 5. Ronin pisze:

  Coraz lepiej robicie Alternews. Wg mnie powoli powinniście pomyśleć o oddzieleniu go od reszty ramówki. Jest wielu widzów, którzy nawet nie wejdą na waszą stronę widząc hasła: UFO, channeling, astral itp. Może byłoby dobrze stworzyć osobny projekt – stację skupioną tylko na komentarzu dot. bieżącej sytuacji, polityki, finansów, ekologii etc.
  Im lepiej wychodzi wam komentarz, tym bardziej widać jak marnujecie swój potencjał kurczowo trzymając się światka ezo-ufo.

  • gregory pisze:

   Chowanie się za parawanem ze swymi poglądami, wiarą, wiedzą w celu przyciągnięcia ilości kosztem Jakości?
   Ktoś ma się tu za coś wstydzić? Bycia sobą? Ukrywać się za parawanem nowej ramówki?
   Nie można nigdzie uciec, ani schować przed niczym, więc po co…

 6. Alina pisze:

  bilderbergi przygotują pana Bajnaja do roli konia trojańskiego dla obecnej polityki węgierskiej. Przedstawicieli innych państw nie muszą już zapraszać,ponieważ są one (mam tu na myśli przede wszystkim europejskie kraje, ale nie tylko) już „przepracowane” i zachowują się jak ten ów generał klęczący przed feudałem. Opierają się jeszcze małe Węgry, co bardzo irytuje bilderbergów. Europa płonie od wielu stuleci podpalana wciąż na nowo przez ”międzynarodową społeczność „, ale jest to robione tak sprytnie , że dotychczas tylko niewiele osób miało tak przenikliwy wzrok, iż to dostrzegały. W obecnym czasie fakt ten nie jest widoczny tylko dla tych, którzy „mocno zaciskają oczy”. Czy zdołamy ugasić pożar zanim ten wszystko wypali do zgliszczy? Czy też biernie poddamy się tej magmie piekielnej, która powoli acz konsekwentnie zalewa nasz byt? Chcą nas jeszcze”zakolczykować”, dokładnie policzyć i prowadzić ku otwartemu już holokaustowi wobec narodów europejskich? Ten alternews „otworzył okno” dla tych, którzy chcą widzieć, słyszeć, wiedzieć i w konsekwencji stawić opór. Dzięki panie Pawle. Jak w tej przypowieści: kto ma uszy, niech słucha, kto ma oczy, niech patrzy… tylko świadomy ogląd rzeczywistości może dać impuls do dobrej zmiany.

 7. gregory pisze:

  Chowanie się za parawanem ze swymi poglądami, wiarą, wiedzą w celu przyciągnięcia ilości kosztem Jakości?

 8. gregory pisze:

  nie przyjęła kwiatów od premiera
  http://dzikikraj.interia.pl/na-wybiegu/news-licealistka-z-gorzowa-nie-przyjela-kwiatow-od-premiera,nId,1433703
  ‚(…)jest pan zdrajcą (…) zdradził Polskę razem z Wałęsą, jak rozwiązywali rząd Olszewskiego’

 9. Oscar pisze:

  W NowoRosji zestrzelono helikopter z generałem Ukraińskim i 14 „wojskowymi”.
  To czysty eufemizm.
  Generałowie nie latają ze zwykłymi żołnierzami ani z niższymi szarżami.
  Generałowie latają z pułkownikami, majorami itp.
  Najniższa szarża w tym helikopterze to pewnie byli piloci.
  Ja myślę że tam zginęła „góra” jakiejś ukraińskiej dywizji.
  Zostali zapewne upolowani przez wywiad NowoRosji (może wsparty przez Rosję ale niekoniecznie) i odstrzeleni w planowany sposób.
  Jak ustalono kto, kiedy i dokąd i czym poleci to polowanie jest proste przy dzisiejszej technice. A ustalić te szczegóły gdy w armii większość nie wspiera banderowców jest łatwo, w armii Ukrainy bardzo wielu gra na dwie strony. Oficjalnie potakują a myślą swoje.
  Tak to widzę.
  Komunikacik skromny ale wydarzenie dużo ważniejsze niż wskazuje na to komunikacik.

 10. BoBo pisze:

  Swietna robota!Bardzo dobry „Alternews”!Gratuluje Pawle!pozdrawiam serdecznie

 11. Sylwester pisze:

  Jak to admin wymyślił-pierdolety panie Pawle.W sumie ,to naprawdę nie wiem ,co wy chcecie w tej telewizji robić.Wydaje mi się,że jednak chcecie wyjść na materialne swoje,a idea jest tylko środkiem do celu.Dionizy kiedyś wspomniał,żeby upominać się o niektórych ludzi-o interesowanie się ich losem.Stonogi tu nie ma i żadnego wsparcia,o kobiecie która popełniła samobójstwo jak o sytuacji z pomorem świń.Trzeba było zostawić omówienie przyczyn samobójstwa Januszowi-przynajmniej by wyszczerzył zęby-emocjonalniej by było,a tak-ściekło.Niebawem się tłumnie spotkacie,pogadacie,organizatorzy przeliczą kasę,ale żadnego formalnego apelu -jakiegoś wezwania płynącego ze strony waszego środowiska również nie będzie.Zasadniczo wali wasz cudzy los,bo niczego w sprawie innych nie robicie i nie zrobiliście.Budowa nowej rzeczywistości ,to budzenie świadomości-gówno prawda-bo obudzona świadomość pozwala skutecznie zmieniać,a skoro macie świadomość obudzoną ,to dlaczego wyłącznie mielecie jęzorami?Kiedy zaczniecie komuś pomagać realnie?Poproszę również o info w sprawie procesu który miał być lub był.

Podpowiedź: aby mieć własny avatar w komentarzach zarejestruj się w serwisie Gravatar.