Alternews – 5.06.2013

Alternews – prowadzi Paweł Nogal.

21 thoughts on “Alternews – 5.06.2013

 1. Rostowski będzie rozmawiał o tym samym o czym rozmawiał z nimi w zeszłym roku, a efekty tych ustaleń widzimy w jego działaniach na bieżąco.

 2. Te trzy tematy poruszone w Alterniusie można skwitować jednym powiedzeniem
  „SACHER MACHER ” to ich dewiza,- to jest ten sam gatunek wywodzący się z tego samego gniazda. Pomijając tzw poprawność polityczną, którą sami wymyślili można szybko i bezpośrednio wyjaśnić obecność wicepremiera na spotkaniu B. On jest księgowym właścicieli polski „szacher macher „

 3. BRAWA dla Pana Słotysa i mieszkańców Żurawlowa i okolic !!!!!!

  Świadomość obywatelska rośnie jak ciacho drożdżowe !!! 🙂
  Plusem tego całego NWO jest to, że zmusza ludzi do myślenia,
  brania odpowiedzialności za swoje otoczenie, żywność, leczenie
  i do podejmowania współpracy.

  🙂

  Wreszcie jakieś dobre wieści !!!

  Trochę info nt. Chevronu:

  „Organizacja Amazon Watch odegrała niepoślednią rolę w historycznym procesie pociągnięcia Chevronu do odpowiedzialności za katastrofalne zanieczyszczenia w ekwadorskiej Amazonii. W ciągu niemal 30 lat swojej obecności w interiorze Ekwadoru, Texaco (obecnie część Chevronu) doprowadziło do jednej z największych katastrof naftowych na świecie, odprowadzając do środowiska miliardy litrów ropy naftowej i poprodukcyjnych ścieków. W lutym 2011 roku, po trwających od 20 lat zabiegach, Chevron został uznany winnym masowego skażenia środowiska, i obarczony grzywną w wysokości 18 mld dolarów. Zasądzona kwota miała zostać przekazana na rzecz 30 tysięcy Ekwadorczyków, Indian i osadników, poszkodowanych w rezultacie łupieżczej działalności amerykańskiej firmy.”
  „aul Paz y Miňo przypomina, że Chevron zamiast uznać „swoją toksyczną spuściznę w Amazonii, która przyczyniła się do ponad tysiąca zgonów nowotworowych, trwającego kryzysu zdrowia publicznego i zdziesiątkowania rdzennych kultur, postanowił walczyć z tym werdyktem aż piekło zamarznie”. W celu realizacji tego planu „Chevron rozpoczął ogromny światowy wysiłek sporów, mający przekonać sądy na całym świecie, że powodowie, farmerzy i rdzenni mieszkańcy Amazonii, są zaangażowani w ogromną konspiracje globalnego oszustwa i wyłudzenia pieniędzy od jednej z największych międzynarodowych korporacji na świecie”.”

  „Ich zbrodnie w Amazonii spowodowały głębokie i niezaprzeczalne cierpienie tysięcy ludzi. Ich strategia procesowa, obliczona na zniszczenie organizacji lub osób fizycznych zaangażowanych w spierania rolników i ludności tubylczej Amazonii, jest prawie tak niegodna jak wcześniejsze, zatrucie rzek i strumieni w jednym z największych lasów tropikalnych na ziemi”.

  Jak podaje „Los Angeles Times” , pod koniec października 2008r. w San Francisco ruszył proces, którego celem jest rozstrzygnięcie, czy i w jakim stopniu jeden z największych koncernów naftowych – Chevron -przyczynił się do pacyfikacji strajku Nigeryjczyków, do którego doszło w maju 1998r.

  W trakcie starć między oddziałami nigeryjskiej policji i żołnierzy a mieszkańcami okolicznej wioski zginęło dwóch protestujących, a kilkunastu z nich zostało rannych.

  Według Dana Stormera, reprezentującego dziewiętnastu poszkodowanych Nigeryjczyków, była to grupa okolicznych mieszkańców zaniepokojona postępującymi zniszczeniami lokalnego środowiska, spowodowanymi przez nieodpowiednie działania Chevron. W wielu listach wysyłanych do przedsiębiorstwa zwracali uwagę na straty, jakich doznają w wyniku prac prowadzonych przez korporację, m.in. wymieranie ryb, usychanie drzew owocowych czy ogólne zanieczyszczenie okolicznych terenów. Nie widząc dla siebie możliwości utrzymania się z prowadzonych przez siebie dotychczasowych działalności rolniczych, zmuszeni do poszukiwania nowego źródła utrzymania, liczyli na możliwość zatrudnienia w przedsiębiorstwie.

  Mimo wielu prób skontaktowania się z przedstawicielami koncernu, nie otrzymali jednak żadnej odpowiedzi. W związku z tym postanowili rozpocząć okupację terenów należących do przedsiębiorstwa. Była to jednak, co wynika ze słów Stormera, akcja pokojowa i nastawiona na dialog z przedstawicielami Chevron’u. Mimo to, oddziały policji i wojska przeprowadziły pacyfikację.

  GLOBALIZM – F*** OFF!!!

 4. Takich zwycięstw z korporacjami okazuje się jest więcej w Polsce, niż mogłoby się wydawać. Oczywiście mass media korporacyjne nie będą o tym mówić i pogrążać swoich korporacyjnych przyjaciół- „ręka rękę myje”.
  Musimy nagłaśniać te zwycięstwa, aby ludzie nabrali odwagi, że póki co jeszcze w naszym kraju jest szansa na wygrywanie z korporacyjnymi oszustami, złodziejami i zabójcami.

 5. Panie Pawle bardzo dobry Alter News!Pogratulowac madrosci i rozsadku gminieZurawlow!Soltysa maja wspanialego!P.Pawle niech Pan sprawdza i kontroluje ,moze beda potrzebowali rozglosu ,to jak wiemy pomoglo nie raz.Znowu jestem dumna z moich Rodakow!pozdrowiam

 6. Nigdy nie bylam rasistka,mam mnostwo znajomych o roznych wyznaniach religijnych to oswiadczenie!Wkurzaja mnie :brak tolerancji,ignorancja{nie jestem „omnibus”!},wredota i przemoc!Jest jeden warunek zycze sobie Prawdziwych informacji,Prawdziwej Historii i ogolnie Prawdziwej wiedzy,ktorej powinna dostarczac tez szkola… http://www.youtube.com/watch?v=mrgxxTeW69o Nie lubie czuc sie winna za grzechy moich przodkow,a ciagle tak sie czulam uczac sie historii o 2 Wojnie Swiatowej i wizycie w Oswiecimiu….http://www.youtube.com/watch?v=mrgxxTeW69o

 7. ggrrrrrr… jak słyszę nazwisko rostowski , to siekiera mi się w kieszeni otwiera !!!!

 8. 🙂
  „Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeśli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz naprawdę mądry.”
  Antoine de Saint-Exupéry,

 9. Witam wszystkich 🙂 Świetnie poprowadzony Alternews . Paweł super i oby tak dalej !

 10. U mnie na wsi też byli miastowi i chcieli wykupić sklep ale my sie nie zgodzili bo wiadomo jak jest u nas wino tanie tylko po 3,60zł a w sąsiedniej gminie to zdzierają po 3, 90zł za takie samo i jeszcze butelek zwrotnych nie chcą przyjmować tak więc my się zebrali i przepędzili tych szewronów i innych różnych takich w jedności siła!

 11. Mariusz pisze:
  ‚Takich zwycięstw z korporacjami okazuje się jest więcej w Polsce, niż mogłoby się wydawać. Oczywiście mass media korporacyjne nie będą o tym mówić i pogrążać swoich korporacyjnych przyjaciół- „ręka rękę myje”.’
  – – to mnie chyba najbardziej przeraża – zalęknione MEDIA stosujące tzw „poprawność polityczną” i karierowiczostwo

 12. Gratulacje dla rolników z Żurawlowa za odwagę i solidarność! Trzymam za Was kciuki.
  Takie inicjatywy są teraz najważniejsze i mają ogromne znaczenie dla pozytywnych zmian na świecie.
  Kiedy my, zwykli ludzie uświadomimy sobie wreszcie, że mamy wpływ na wszystko i nabierzemy więcej odwagi, to takie robaki jak Jan Antony Vincent-Rostowski będą z piskiem uciekać do swoich masońsko-reptiliańskich mocodawców.

 13. hmmm …oto co wyskakuje w google.pl
  po wpisaniu hasła : chevron !

  http://www.chevron.pl
  Gaz łupkowy może stać się źródłem energii o znaczeniu globalnym.
  Dowiedz się, jak Chevron w odpowiedzialny sposób rozwija jego produkcję w Polsce.

  ” … w odpowiedzialny sposób rozwija…” – bandyckie mydlenie oczu !!!!

 14. Moim zdaniem na dzień dzisiejszy jest tylko jeden sposób i to bezkrwawy na cały ten syf – Jak by przynajmniej pół polski nie zapłaciło minimum 3 miesiące za czynsz i media to okazał się by nagle że PO i PSL nie miały by czym sponsorować swojej propagandy i opłacać swojej armi urzędasów zomowców itp :]

Comments are closed.