Ogłoszenie

Wejdź na czat

#1 30.06.2012 14:02

koka
Zbanowany

Drukarki 3D - zagrozenie???

Pod jedna z audycji NTV dotyczaca nowych technologii znalazlam taki oto wpis:

"BarbaraKW pisze:
9 maja 2012 o 19:29

Jeżeli dopuszcza się te drukarki typu 3-D o czym to świadczy? Trójwymiarowe otoczenie? Zastanówmy się…. o co tu chodzi? Kto i kogo przygotowuje na tego typu „wynalazki”?"

No wlasnie o co tutaj chodzi? Drukarka 3D powstala na bazie wolnego oprogramowania, z mozliwoscia replikowania sie (w jakims procencie na ta chwile). Przy jej pomocy mozemy stac sie niezalezni od koncernow, produkujacych wszelkie dobra materialne. Banksterski system sie zawali... . Dodajac do tego zrodla wolnej energii, planeta zacznie rozkwitac. Zatrzyma sie wyscig szczurow. Ludzkosc przestanie zajmowac sie walka o przetrwanie kolejnego dnia w globalnym gulagu.
Dzis motorem postepu jest dlug kredytowy, ktory generuje olbrzymie poklady negatywnych zachowan - stres, postrzeganie drugiego czlowieka jako zagrozenie (relacja pracodawca-pracownik, pracownik-pracownik, firma-bank, firma - firma, itd).

Odpowiadajac na pytanie :"Jeżeli dopuszcza się te drukarki typu 3-D o czym to świadczy? " nalezy spojrzec na nie nieco z szerszej perspektywy. Rozwoj technologiczny w sferze IT doprowadzil dzis swiat do powstania globalnej wioski. Gdyby nie on, pytanie takie nie bylo by mozliwe do zadania poprzez swiatowa pajeczyne. poniewaz takowa by nie powstala.

http://niezaleznatelewizja.pl/2012/05/n … 8-05-2012/

#2 30.06.2012 15:44

RobFidem
Zbanowany

Odp: Drukarki 3D - zagrozenie???

Mysle, ze drukarki 3d moga nie tylko zmienic przyszlosc ale rozwiazac zagadki z przeszlosci. Markus Kayser to student z brytyjskiego Royal College of Art. Stworzyl on niesamowita maszyne o nazwie Solar Sinter. To nic innego jak drukarka 3d zasilana energia sloneczna. Materialem do druku jest piasek z Sahary. Kiedy ogladalem video gdzie pokazuje jak dziala ta maszyneria, naszla mnie mysl o budowniczych piramid - czy przypadkiem oni nie uzywali podobnych technologii??? Link do tego filmu ponizej:

http://vimeo.com/25401444

#3 10.07.2012 12:40

RobFidem
Zbanowany

Drogi Mieszko od wynalazku do masowego zastosowania biegnie czasem dluuuuga droga. Przyklad ogniwa fotowoltaniczne ktory to efekt zaobserwowano juz w 1839 roku.

#4 04.09.2012 15:33

robsonic
Zbanowany

Prosze takze o niezapominanie, ze najnowsze technologie zawsze jako pierwsi maja wojskowi. Na przyklad noktowizory czy kamery termowizyjne sa juz od dziesiatek lat lecz dla przykladowego Kowalskiego dluuugo nie byly dostepne. Podobnie jest z technologiami miniaturowych baterii jadrowych czy dzial elektronowych i innych wynalazkow. Od kolegi z amrii brytyjskiej dowiedzialem sie , ze widzial na wlasne oczy hologram laserowy i inne dziwactwa zwiazane z kamuflarzem i bronia...
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez robsonic (04.09.2012 15:34)

#5 15.03.2013 09:13

LukeBogacz
Użytkownik
Data rejestracji: 15.03.2013
Liczba postów: 1

cześć wszystkim :D
a czy można by taką drukarkę 3d gdzieś wypróbować? mieliście okazję? Zastanawiam się, czy jest w Krakowie jakiś punkt, gdzie drukują 3d i jeśli tak to z jakiego programu?

#6 15.03.2013 14:18

Archi
Użytkownik
Data rejestracji: 21.09.2012
Liczba postów: 43

Drukarki 3D to ciągle raczkująca technologia. ale rozwija się bardzo szybko. Robiłem część pewnego projektu na detalach z takiej profesjonalnej drukarki. Wyroby były bardzo słabe i rozpadały się na łączeniu warstw z byle powodu. Ich powierzchnia była porowata. Drukarka była raczej nowoczesna, bo umożliwiała wydruk obiektów pustych w środku, jak np. zamknięty sześcian. Media mocno demonizują możliwości tych drukarek, ale w niedalekiej przyszłości może być ciekawie :) Wszystko zależy od rodzaju tworzywa i sposobu nakładania warstw.
Nie zajmuję się tym szczególnie (raczej interesuje mnie CNC), ale poczytaj forum otwartego projektu RepRap, czyli jak zrobić sobie drukarkę 3D.
BTW wszystkie detale, jak i całe drukarki są od dawna na Allegro, więc pewnie i w Krakowie mnóstwo ludzi się tym bawi.
http://reprapforum.pl/

#7 15.03.2013 14:35

Iza40
Moderator
Data rejestracji: 20.08.2012
Liczba postów: 1,167

Raczkująca :-)). Nim powstał samolot to ile było prób udanychmniej lub bardziej? Ważna jest idea, wizja... z czasem coś się z tego wykluje lub coś podobnego. To mnie cieszy.

#8 15.03.2013 15:01

Archi
Użytkownik
Data rejestracji: 21.09.2012
Liczba postów: 43

Póki co system się za sprawą drukarek 3D niestety nawet nie zachwieje. Przedmioty wykonywane tą technologią mają więcej cech estetycznych niż użytkowych. Jednak już teraz można powiedzieć, że drukarki 3D wiodą prym przy wykonywaniu modeli i prototypów różnych detali.
No i dla pasjonatów zabawa przednia. Przypomina to rozwój małych frezarek CNC, tak obecnie popularnych.

#9 15.03.2013 16:06

Iza40
Moderator
Data rejestracji: 20.08.2012
Liczba postów: 1,167

Archi, system się wali, zostawmy go na boku. Pomyśl, kto 100-150 lat temu mógł przypuszczać, że będzie taki rozwój technologiczny? Wiem, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, jednak "czuję" przez skórę, ze dzięki zmianie (rychłej) paradygmatów naukowych.... nadejdzie nowa era technologiczna. Nie wiem jak to będzie wyglądać, chyba całkowity odlot..

#10 17.03.2013 09:27

Cezar
Użytkownik
Data rejestracji: 16.01.2013
Liczba postów: 616

W naszym rzadzie postawia sobie taka drukarke 3D i beda wytwarzac swe kopie by posadzic je w parlamencie podczas glosowania by byla frekfencja glosowania.

#11 19.03.2013 01:18

Opal
Użytkownik
Data rejestracji: 29.12.2012
Liczba postów: 3

Mój znajomy  pracuje w firmie "drukującej zęby". Zęby można sobie zeskanować przed wyrwaniem, lub komputerowo odtworzyć na podstawie reszty uzębienia.

#12 02.05.2013 19:54

teflon
Użytkownik
Data rejestracji: 14.11.2012
Liczba postów: 83

Drukarka 3d nie różni sie wiele w tym co z niej wychodzi od frezarek CNC. Czyli działającego telefonu tym nie wydrukujemy ani nic bardziej skomplikowanego. Otaczające nas rzeczy są poskładane ze skomplikowanych związków chemicznych jakie produkuje natura często przez tysiące lat.  Nawet jak drukowało by to na poziomie atomów to też świata nie wydrukujemy bo musieli by my mieć w pudełkach całą tablice Mendelejewa.

Najgorsze jest to w tej drukarce że mało kto umie rysować w AutoCadzie lub innym środowisku wektorowym.
I tak uważam że lepsze jest CNC bo można rzeźbić w przeróżnych materiałach.

#13 26.02.2014 15:11

jajan
Użytkownik
Data rejestracji: 26.02.2014
Liczba postów: 3

No tak ale będzie można zamówić projekt w 3D i drukować np. obudowa do telefonu koszt wydruku to około 1 zł. a w sklepie około 20 zł.

#14 14.08.2014 21:28

zPograniczaŚwiatów
Użytkownik
Data rejestracji: 12.04.2014
Liczba postów: 81

A jeśli owa drukarka 3d w późniejszym czasie zostanie udoskonalone przykładowo w druk który umożliwi reprodukcję replikację układów scalonych montując począwszy od stopów metalu zakończywszy po funkcjonalne replikatory systemów sztucznej inteligencji gdzie owa inteligencja zacznie eliminować zagrożenie jakim jest człowiek. Choć bardziej prawdopodobne może być przerośniecie ucznia nad mistrzem a uczeń mszcząc sie nad mistrzem zaczyna nim dyrygować miedzy innymi technologią jaką w przełomie geniuszu wynaleźli wspaniali uczeni. Terminator to film? a może i ostrzeżenie. Zależy od sposobu spojrzenia. Na ów nowinkę przełom i genialność danego przełomu technologicznego. Ludziom zakładają EEG ciekaw jestem kiedy zrobią to samo na Uc.

#15 06.02.2015 10:03

Emil
Użytkownik
Data rejestracji: 06.02.2015

Osobiście uważam, że drukarki 3D to bardzo dobry krok technologiczny, który jak wszystko ma swoje plusy i minusy. Sprawdźcie również firmę http://www.3dfly.pl/#oferta oferującą wysokiej jakości wydruki 3D.

#16 24.10.2015 13:50

Aga_78
Użytkownik
Data rejestracji: 24.10.2015
Liczba postów: 5

Ja miałam okazje jakiś czas temu być w pracowni, gdzie drukuje się na drukarkach 3D. Byłam mega podeskcytowana tym faktem. Ostatnio w sieci nawet czytałam o możliwości drukowania na drukarce 3 naleśników - pancake'ów :D

#17 16.02.2016 15:21

axternam
Użytkownik
Data rejestracji: 16.02.2016

ja mam w domu drukarkę, co prawda taka prowizoryczna i wykonana amatorsko po kosztach, ale fajna sprawa

Stopka

Forum oparte na FluxBB