I Forum Demokracji Bezpośredniej 3 maja 2019 w Sobótce

I Forum Obywatelskie

Demokracja Bezpośrednia

Kierunki reform ustrojowych w Polsce

3 maja 2019 – Święto Konstytucji

4 maja – Debaty i Dyskusje

Sobótka k/Wrocławia

Siedziba Projektu Republika Ślężańska

Patronat NTV

Wprowadzenie

Przez tysiące lat ludzie szukali sposobu, by bezpośrednio decydować o tym w jaki sposób mają żyć i swobodnie wyrażać swoje poglądy w tej sprawie. Rzadko się im to w tamtych czasach udawało, choć przykład wieców słowiańskich czy demokracji ateńskiej to wyjątki potwierdzające regułę.

Po załamaniu się systemów monarchicznych nastały systemy demokracji parlamentarnej jako formy demokracji pośredniej, gdzie ludzie raz na kilka lat decydują, kto będzie nimi rządził głosując na partie polityczne i ich kandydatów.

Po około 200 latach stosowania takiej praktyki demokracja pośrednia jaką jest demokracja parlamentarna popadła w głęboki, strukturalny kryzys. Dowodem tego są między innymi sukcesy wyborcze w wielu krajach europejskich różnych ugrupowań określane jako antysystemowe.

Ludzie głosują na nie i ich radykalne hasła ponieważ widzą, że partie polityczne zarówno te rządzące jak i będące w parlamentarnej opozycji nie reprezentują ich interesów, system jest głęboko skorumpowany a konstytucyjne zapisy w tzw. demokratycznych konstytucjach, że „władza należy do Narodu” są w dużym stopniu fikcją.

Prawdziwym wyjątkiem jest system polityczny Szwajcarii, którego filarami jest veto ludowe i referenda mające moc wiążącą dla parlamentu i rządu. Przynosi to, mimo wielu mankamentów wiele pożytków szwajcarskiemu społeczeństwu i utrzymuje jego dobrobyt na najwyższym w świecie poziomie. Ale w dzisiejszych czasach to i takie rozwiązania mogą stawać się niewystarczające dla wielu krajów, gdzie demokracja pośrednia została tak głęboko przeżarta korupcją, żadne nowe aparaty partyjne u władzy nie są w stanie jej zahamować a nawet się jej oprzeć.

Współczesny świat bardzo szybko się zmienia. Nowe odkrycia naukowe, rozwój techniki i technologii przybrał zawrotne tempo. Prawdziwą rewolucją jest powstanie technologii komputerowych i komunikacyjnych w postaci bezprzewodowego internetu. Jednak w jednej sferze te osiągnięcia techniczne napotkały na opór władzy. Otóż jej nie interesuje, by podczas obrad rady miasta i gminy, czy Sejmu i Senatu, podobnie jak przelewamy pieniądze w banku „przelewać” swój głos opcje na „TAK”, „NIE” lub „WSTRZYMUJE SIĘ”

Wszystko to w czasie rzeczywistym na co pozwala współczesna technologia.

E-Demokracja, E-Głosowania, Demokracja – On Line to szansa dla ludzkości.

To wielki cywilizacyjny postęp. To podążanie zmian społecznych i politycznych za zmianami technologicznymi. To podstawa nowych ustrojów politycznych w całym demokratycznym świecie. Alternatywą jest postępujący obecnie chaos, który jak to znamy z historii zostanie zastąpiony przez mniej lub bardziej ukryte autokratyczne, autorytarne a nawet dyktatorskie systemy. To wreszcie spełnienie konstytucyjnych zasad większości państw na naszej planecie, że władza należy do narodów i społeczeństw. Czas ludziom oddać władzę.

I Forum Obywatelskie

Demokracja Bezpośrednia

Kierunki reform ustrojowych w Polsce.

Jej celem jest podsumowanie wiedzy jaką posiadamy na temat demokracji bezpośredniej. Wskazanie na techniczne, społeczne i polityczne możliwości przyjęcia tego typu rozwiązań w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z E-Demokracją. Zapraszamy naukowców, prawników, polityków, działaczy społecznych, dziennikarzy, blogerów, programistów, wszystkich zainteresowanych rozwojem demokracji w Polsce.

Forum odbywa się w szczególny dzień 3 maja w Święto Konstytucji, które jak wiemy obchodzimy na cześć uchwalenia pierwszej w Europie nowoczesnej Konstytucji, gdzie będzie wiele ważnych prelekcji, wykładów, prezentacji.

W drugi dzień Forum 4 maja odbędą się debaty i dyskusje panelowe!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych posiadających wiedzę i popierających tą idee o zgłaszanie swoich ewentualnych wystąpień na tym Forum.

Wstęp na Forum jest bezpłatny

Wkrótce szczegóły dotyczące Programu Forum

Projekt Republika Ślężańska

Telewizja NTV, Fundacja Alterpedia

Janusz Zagórski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „I Forum Demokracji Bezpośredniej 3 maja 2019 w Sobótce

 1. OBSERWATOR pisze:

  Na wszystko można spojrzeć inaczej, z innej perspektywy i wtedy pojawia się nam zupełnie NOWY OBRAZ tego samego, i tak np. WOŚP można postrzegać, jako coroczną akcję dobroczynną, lecz można też spojrzeć na to wydarzenie w inny sposób, mianowicie taki, że wszystkie te tzw. „rządy”, łącznie z obecnym, nie były na tyle kumate, żeby przez 27 lat wymyślić coś lepszego, niż publiczne ŻEBRANIE o pieniądze i robienie z tego fety.
  Jednak, jak na intelektualnie ograniczonych, to zadziwiająco długo utrzymują się przy „władzy”, prawda? 🙂 Jak to jest możliwe, że wręcz niemożliwe jest pozbycie się takich intelektualnych cieniasów?
  Odpowiedź staje się prosta, gdy spojrzymy na życie TYLKO przez pryzmat INTERESU bo wszystko inne (czyli wszelkiej maści ideologie itp. brednie) ma ZASŁONIĆ to PROSTE SPOJRZENIE na życie. Wtedy pojawia się nam NOWY OBRAZ życia – zaczynamy dostrzegać SPRZECZNOŚĆ INTERESÓW pomiędzy INTERESEM SPOŁECZNYM, którym jest życie w POKOJU i dobrobycie oraz INTERESEM WOJENNYM, który istnieje na tej planecie od zarania dziejów, dla którego WOJNY są RYNKIEM SPRZEDAŻY a wiemy przecież, że ŻADEN INTERES istnieć nie może, bez SPRZEDAŻY bo brak sprzedaży oznacza BANKRUCTWO KAŻDEGO INTERESU
  (czy teraz łatwiej zrozumieć to diabelskie parcie do… w wykonaniu tych marionetek?)

  Jeśli w ten sposób spojrzymy na świat, to widzimy, że TEORIĘ mówiącą o istnieniu państw, demokracji i demokratycznych rządów, można WŁOŻYĆ POMIĘDZY BAJKI, gdyż to by oznaczało, że istnieją rządy, które – działając w interesie społecznym – potrafiły OPRZEĆ SIĘ temu odwiecznemu, ludobójczemu interesowi, a to jest po prostu BZDURA, co pokazuje historia tej planety!
  David Icke mówił, żeby nie patrzeć na tych, którzy dzisiaj są, a jutro ich nie ma, tylko na tych, którzy są ZAWSZE. A kto jest zawsze? Czy wojny są zawsze? Są, a jeśli są wojny, to znaczy, że MUSZĄ ISTNIEĆ ci, którzy z nich żyją i tak „ustawili” życie na planecie, że WSZYSTKO kontrolowali, lecz którzy nie byliby w stanie nad nami PANOWAĆ, gdyby nie mieli realizujących ich interesy MARIONETEK, które odgrywają nam TEATRALNE ROLE tzw. „demokratycznych rządów państw”, aby nasza świadomość zbiorowa podporządkowywała się temu teatrowi. Tę kontrolę JUŻ UTRACILI i to, co obserwujemy, to jest próba odzyskania jej a to jest WYKLUCZONE

  Żeby np. móc WPROWADZIĆ PATRIOT Act i rozpocząć te tzw. „wojnę z terroryzmem”, urządzili widowisko TEATRALNE na oczach całego świata, mordując niewinnych ludzi.
  A w jakim celu urządzili TEATR podczas WOŚP-u? Wprowadzenie JAKICH OGRANICZEŃ chce tym USPRAWIEDLIWIĆ ta ZAKONSPIROWANA PRZESTĘPCZOŚĆ ZORGANIZOWANA odgrywająca TEATRALNĄ ROLĘ tzw. „państwa prawa” bo to, że w PANICE szukają „jakichś sposobów”, to widać przecież gołym okiem…

 2. OBSERWATOR pisze:

  „Kilkuset morderców rządzi Polską” – słyszymy w wywiadzie z Wojciechem Sumlińskim: https://www.youtube.com/watch?v=Lr2xIbLaX7s – z którego dowiadujemy się, że służby, to PRZESTĘPCZOŚĆ ZORGANIZOWANA, która zorganizowała sobie „eldorado” w Polsce, żyjąc KOSZTEM SPOŁECZEŃSTWA.

  Z kolei Janusz Korwin Mikke przytacza anonimową wypowiedź jednego z tych morderców, który miał powiedzieć:

  TAK – MACIE RACJĘ – za KAŻDĄ WIĘKSZĄ AFERĄ STOJĄ SŁUŻBY SPECJALNE, ale NIGDY TEGO NIE WYKRYJECIE bo GDYBY TO GROZIŁO TO SŁUŻBY UCIEKNĄ SIĘ KŁAMSTW, POMÓWIEŃ, SZANTAŻÓW a w OSTATECZNOŚCI DO FIZYCZNEJ LIKWIDACJI
  (źródło: https://www.youtube.com/watch?v=T7QpNSNlXWo )

  No i MAMY PRZYKŁAD DZIAŁANIA SŁUŻB, które – aby POMÓWIĆ ludzi odsłaniających ich ZBRODNIE na Narodzie Polskim, mordują kolesia, aby w ten sposób WZBUDZIĆ w SPOŁECZEŃSTWIE WSPÓŁCZUCIE dla kryminalistów, tworzących tzw. „struktury państwa prawa” i działających NA SZKODĘ społeczeństwa oraz aby móc ROZPOCZĄĆ MEDIALNY ATAK na tych, którzy MÓWIĄ PRAWDĘ o sytuacji w Polsce i DEMASKUJĄ ich bestialstwo.

  Technika ich kłamstw jest typową, żydowską techniką POMAWIANIA, która polega na tym, żeby z BANDYTY- AGRESORA robić OFIARĘ NAPAŚCI a z OFIARY NAPAŚCI robić BANDYTÓW którymi trzeba się „zająć” dla DOBRA SPOŁECZEŃSTWA.

  To jest dokładanie TA SAMA technika, jaką stosują wobec nas Żydzi, którzy – żeby móc na doszczętnie zniszczyć – przyprawiają nam twarz morderców, a z siebie robią ofiary, czyli OBRACAJĄ OBRAZ RZECZYWISTOŚCI „do góry nogami”…

 3. OBSERWATOR pisze:

  O „barbarzyńskim ataku na synagogę”: https://www.youtube.com/watch?v=tGJcVfSmHY0 – mówi Maciej Maciak, no i oczywiście słyszymy – bo jakżeby inaczej – że ten ktoś, kto „zaatakował kamieniem” synagogę, był – uwaga – chory psychicznie! 🙂

  Ja zapytam inaczej, mianowicie zastanówmy się nad tym KTO na tym ataku „ZYSKAŁ” a „KTO STRACIŁ”?! 🙂 Oczywiście ewidentna STRATA jest po stronie tzw. „psychicznie chorego” społeczeństwa, natomiast ZYSK jest po stronie „zaatakowanych przez to psychicznie chore społeczeństwo” Żydów, prawda?
  Wystarczy więc „zatrudnić” odpowiednich delikwentów, lub zlecić to służbom (bo informacja o dalszych losach tego delikwenta może być równie „spreparowana”, jak ten rzekomy „atak na synagogę”) i:

  TAK SIĘ WŁAŚNIE TWORZY z BANDYTÓW OFIARY a z OFIAR PSYCHICZNIE CHORYCH AGRESORÓW których TRZEBA POZAMYKAĆ DLA DOBRA OGÓŁU! 🙂

  z reguły potrzebne jest do tego „odpowiednie prawo” i w TYM CELU KONIECZNA jest tego typu zaplanowana PROWOKACJA, z której robi się „przypadkowe zdarzenie”! 🙂

  A ILE to RAZY słyszeliśmy o tym, że jakieś tam tzw. „biuro poselskie” zostało oblane farbą, albo że jakimś tam „zacnym” posłom, „ktoś” podrzucił na wycieraczkę odchody ludzkie… itd.? CZY TO NIE JEST TA SAMA ANALOGIA?! 🙂

  Więc znowu – kto mógł być REALNYM SPRAWCĄ tego typu „barbarzyńskich ataków na biura poselskie”, o których słyszeliśmy wielokrotnie?

  No więc KTO DZISIAJ może być PRAWDZIWYM SPRAWCĄ tych „barbarzyńskich ataków” na jakichś tam innych „dygnitarzy”, którzy od lat działają na szkodę społeczeństwa polskiego ??
  Jak z AGRESORA zrobić OFIARĘ a przy tym OFIAROM „zamknąć usta psychiczną chorobą”?! I co? Czy ZNOWU nie słyszymy o jakimś „psychicznie chorym”, który ZAGRAŻA… no właśnie – komu?! 🙂
  Odpowiedzmy sobie ZNOWU na pytanie KTO STRACIŁ a KTO ZYSKAŁ na takim czynie?

  Dzisiaj słyszymy o tzw. „groźbach” kierowanych pod adresem tzw. „prezydentów”, no więc KTO NAPRAWDĘ MOŻE BYĆ AUTOREM tego typu „gróźb”?! Społeczeństwo, czy ci, którzy w PANICE przed ZDEMASKOWANIEM ich przed społeczeństwem, robią z siebie rzekome OFIARY?! 🙂 tak więc:

  Kiedy słyszymy te tzw. „informacje”, to NATYCHMIAST ZASTANAWIAJMY SIĘ KOMU ONE SŁUŻĄ, tzn, KTO ZYSKUJE na nich a KTO NA NICH TRACI i wtedy WSZYSTKO STAJE się JASNE – wiemy KTO NAPRAWDĘ jest ich AUTOREM! 🙂

  a teraz:
  WYOBRAŻAMY SOBIE ŚWIAT w KTÓRYM KŁAMSTWO NIE MA ŻADNEJ RACJI BYTU BO KAŻDY KŁAMCA USIŁUJĄCY OSZUKIWAĆ SPOŁECZEŃSTWO STAJE NAGI W PRAWDZIE – NAGI DOSŁOWNIE i wtedy KAŻDY WIDZI że MA DO CZYNIENIA z KŁAMCĄ widząc TOTALNEGO NAGUSA! 🙂

  Wyobraźmy sobie, że w mechanizm samoorganizacji w Polsce jest WBUDOWANY taki PUBLICZNY WYKRYWACZ KŁAMSTW który ZMUSZA KŁAMCÓW do ROZBIERANIA SIĘ DO NAGA! 🙂
  A teraz wyobrażamy sobie, jak wszystkie służby, Policja i cała ta telewizja staje w TOTALNEJ i DOSŁOWNEJ NAGOŚCI wobec społeczeństwa i SPOWIADA się NAM PRZED KAMERAMI z tych WSZYSTKICH KŁAMSTW bo nie mają dokąd uciec i gdzie ukryć się przed tym mechanizmem wyjawiania prawdy…

 4. OBSERWATOR pisze:

  Oto powszechnie znane w Polsce słowa:
  „są tacy – to nie żart – dla których jesteś wart, mniej niż ZEROOOOO, mniej niż ZEROOOOO, mniej niż ZEROOOOOO… ” – utwór ten, który został PODYKTOWANY przez BOGA komuś, kto uwierzył, że jest tzw. „artystą” i wszystko, co „skomponuje”, jest dziełem jego „ziemskiego intelektu”, mówi właśnie o takich „zawodowych macherach od losu – specjalistach od…”

  Ci wszyscy „zawodowi macherzy od losu” UWIERZYLI, że TY – istota ludzka zamieszkująca te planetę – jesteś TAK intelektualnie PRYMITYWNĄ ISTOTĄ, że oni („macherzy od losu”) są w stanie WCISNĄĆ Ci KAŻDY KIT i WMÓWIĆ Ci, że ten KIT jest PRAWDĄ a Ty jesteś ZBYT GŁUPIĄ istotą, aby mieć ZDOLNOŚĆ do SAMODZIELNEJ OBSERWACJI rzeczywistości i WYCIĄGANIA z tej obserwacji SAMODZIELNYCH WNIOSKÓW, czyli że – INTELEKTUALNIE – jesteś właśnie takie „MNIEJ NIŻ ZERO”! – pomimo „zaliczonej matury na…”! 🙂

  Ale nie ma się czym przejmować, ponieważ BÓG w innym DYKTOWANIU, które w Polsce zostało przetłumaczone, jako „nieoczekiwana zamiana miejsc”, ZAPOWIEDZIAŁ tym pyszałkom – „zawodowym macherom od losu (innych istot)” – jak OSTATECZNIE SKOŃCZĄ…
  🙂

  więc:
  BEZ OBAW – UFAJ TYLKO BOGU!!! bo BÓG WSZYSTKO KONTROLUJE i TYLKO CI WSPOMNIANI MACHERZY (od losu innych istot) SĄ NA TYLE GŁUPI i ŚLEPI aby TEGO NIE DOSTRZEC!!! 🙂

Podpowiedź: aby mieć własny avatar w komentarzach zarejestruj się w serwisie Gravatar.