Oblicza Duchowości – 2.01.2014

Janusz Zagórski i Paweł Nogal omawiają zmiany, jakie zaszły w ubiegłym roku w obszarze duchowości.

Trzecia rozmowa Janusza Zagórskiego z Jarosławem Kasprzakiem z Wielkopolskiego Centrum promocji Zdrowia o boreliozie w ramach Akademii Boreliozy.

Trzecia rozmowa Janusza Zagórskiego z Renatą Kapelińską, architektem wnętrz, a także specjalistą Feng Shui i Wastu na temat energetyki subtelnej naszych domów.

Czym jest joga śmiechu – z Joginem śmiechu, Piotrem Bielskim rozmawia Janusz Zagórski.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii 4. Czw: Oblicza duchowości, Archiwum audycji i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 odpowiedzi na „Oblicza Duchowości – 2.01.2014

 1. Maria pisze:

  roślina, zioło o nazwie czystek uznany jest jako bardzo skuteczny w zwalczaniu boleriozy.

  http://www.planetazdrowie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=195&Itemid=226

 2. Wojtek pisze:

  przyjemna rozmowa miedzy Januszem a Pawłem 🙂

 3. BoBo pisze:

  Fajne te „pogaduszki”Janusza i Pawla…Sri Vast powiedzial,ze jest tyle wersji{okolo 7 miliardow] a moze tyle Swiatow?…Pozdrawiam Noworocznie p.Tadeusza !Prosze sie nie martwic,”wtyczki” w postacia gwiezdnego pylu otaczaja cala Ziemie…pozdrawiam

 4. Sylwester pisze:

  I właśnie tak trzymaj Janusz!Było słychać jak się podśmiewałeś,bo naprawdę zajebiście było z tą jogą uśmiechu!.Materiał -link przekazałem do jednego z banków-z rekomendacją-temat na szkolenia.Naprawdę jak się tak rok zaczyna w NTV,to będzie odjazdowo-hahaha.Proszę o pokrycie kosztów podróży dla mistrza Piotra Bielskiego z pieniędzy które ode mnie wpłynął.Żadne apokaliptyczne ISONY,żadne niebezpieczeństwa-ma być hahahahahaha-i tego proszę się trzymać,a będzie naprawdę lepiej.

 5. pycha pisze:

  Metoda Hellingera była kiedyś stosowana w Niemczech. I to w Niemczech jest najwięcej przypadków jej negatywnego wpływu. Świat od zarania jest poukładany i opiera się o prawa Boże, tych praw nie wolno naruszać, bo każde naruszanie ma swoje następstwa i tu mowa o grzechach tzw. własnych, czy też pokoleniowych. Prawa Boże dotyczą nas wszystkich niezależnie od tego, gdzie żyjemy i jaka religię wyznajemy, czy jesteśmy wierzący, czy niewierzący itd. Czym jest uzdrowienie i uwolnienie np. w chrześcijaństwie? Uwolnieniem się od grzechu, naszych przywiązań, negatywnych myśli, emocji, uczuć, wyrzeczenie się złego ducha, przejście na stronę światła – Ducha świętego i tak dalej można wymieniać… Każda z osób która otwiera się na wymiar duchowy powinna znać Prawa Boże, by na swoje wydumane potrzeby /ego/ nie tworzyła fikcji i kolejnych metod i technik uzdrawiających na chwile innych i nie robiła sama sobie i swojej rodzinie krzywdy. Bóg nie uzdrawia nas za pieniądze. Dał nam wolną wolę i sami poprzez swoje wybory „dobre”lub „złe” wybieramy lub odrzucamy światłość – drogę tzw. krzyż i nikt za kogoś drugiego nie powinien tego robić jakąś metodą, a metoda Hellingera to czyni. Mało tego otwiera człowieka na okultyzm i spirytyzm. W Niemczech jest najwięcej przypadków ludzi poranionych tą metodą. Niemcy w oparciu o badania wycofali się z niej, a my znowu kupujemy tani produkt. Hellinger do swojej metody wprowadził zasady zaczerpnięte z organizacji i obyczajowości plemion afrykańskich, nie twierdzę, że oni nie wiedzieli co czynili, bo tak naprawdę ich nie znałam, ale dlaczego mamy uważać, że to było dobre. Uczmy ludzi miłości, dobroci, przebaczania, pokory, zabawy, uśmiechu, a sami zrozumieją, że mniej cierpią, a za osoby zmarłe módlmy się w miłości i nie zakłócajmy ich świętego spokoju. Nie wiemy na co się metoda Hellingera nas otwiera, a jedno wiem, że na pewno nie na Ducha Świętego. Pozdrawiam

 6. pretorian pisze:

  Do Pychy komentarz : nie interesowałem się zbytnio helingerem , w jakims filmie dokumentalnym widziałem jego działanie i zrobił na mnie dobre wrazenie a ze był jakies negatywne efekty a ile mamy negatywnych efektów znacznie bardziej namacalnych w działaniu słuzby zdrowia ,kosciołow , polityków instytucji wymiaru sprawiedliwosci itd a tu mamy czlowieka który nie tworzy instytucji stara sie ludziom pomóc i jak wskazuja fakty czesto pomaga a jezeli kilka ray cos nie wyszlo to sa trudne przypadki nikt nie musiz tego korzystac nie stoja nim instytucje zmuszajace do korzystania z jego metody . do helingera mnie nikt nie zmusza dlatego szanuje go . natomiast zostałem przymuszony do bycia Polakiem , katolikiem , podatnikiem , szczepionkobiorca , przypisano mi grzech pierworodny , musiałem tracic az 20 lat na przymusowa edukacje (sam dobrowolnie nauczyłem sie 3 razy wiecejw trzy razie krotszym czasie) A zastanowia mnie pycha u Pychy który tak dobrze rozumie ‚prawa boze ” „ducha swiętego ” działanie grzechu ” Skad to wiesz Bog Ci je oznajmił czy może duch swiety skad masz ta wiedzę z tzw „pisma swietego ” jak je dobrze i uwaznie przeczytasz ja czytałem to zrozumiesz ze zaden bog czy bozek jej nie napisał bo jest tam wszystko a „prawa” tam zawarte wykluczaja sie wzajemnie co nie dziwi w tak rozwlekłym dziele śmieszna i dziecinna jest koncepcja boga stworcy wszechswiata ktory aby przedstawic swoja wole prawa przykazania i rozkazy przekazuje nam ” swieta ksiege ” liczaca ponad tysiac stron z okładem zawierajaca opisy takiego barbarzyństwa ( np jaki jest sens obrzezania noworodków -najpierw bog stwarza czlowieka z napletkiem a potem kaze mu go w bezsensownym obrzedzie obcinać , albo po kiego wała tak potęznej istocie krawa ofiary ze zwierzat itd itd zreszta skutecznosc tych praw bozych widac w tym jaki efekt wywarła na czlowieku jego prawach i wykrzywionej cywilizacji gdzie był taen bog i duch swiety przy zbrodniach komaunizmu faszyzmu swietej inkwizycji niewolnictwie wojnach krematoriach prohibicji rzezi definów wielorybów zniszczeniu planety miliardzie pomniejszych zbrodni . tyljko nie wstawiajcie mi tu dyrdymałow o wolnej woli czlowieka i nieposłuszeństwie wzgledem boga i jego praw jak jest prawo do dupy to sie go po prostu nie przestrzega a wystarczyło po prostu stworzyc czlowieka troche lepszym dac mu kilka genów dobroci jak np misiowi koala – niewinny futrzak siedzi sobie na eukaliptusie zazera liscie troche pośpi , nikogo nie zabija nie niszcy srodowiska jest miły i puszyty gdyby on był na obraz i podobieństwo to swiat byłby lepszy na pewno a ja na pewno byłbym wyznawca Boga Koali i nie potrzebna by była do tego zadna ksiega objawiona. Nie pprawiam interpunkcji i stylu bo chce byc tez wolny od przymusu pisania gramatycznie i ortograficznie . A Pycha poczytaj inne ksiazki troche madrzejsze od tych napisanych przez ducha swietego i zazdrosnego boga Jahwe

 7. armento pisze:

  Joga śmiechu – fajna sprawa wszyscy się śmieli i ja też przed komputerem.

 8. pycha pisze:

  Do Pretoriana. Trudno mi przez maile tłumaczyć to, czego widzę, że nie rozumiesz, ale szanuję Twój punkt widzenia. Sama mam problem z opisaniem tego co wewnętrznie czuję. Każdy z nas ma swoją drogę rozwoju i coś w tym życiu zdąży przerobić, albo nie będzie mu to dane. Ale nie myślę się licytować, kto więcej wie. Książek to ja wiele w życiu przeczytałam i pewno byś się zdziwił jakie. Biblia, Tota i Koran była ostatnimi księgami do których sięgnęłam. I mało tego, w nich te prawdy Boże są również zapisane tylko sposób ich przekazu jest różny, te same myśli inaczej zapisane, ale generalnie istota jest ta sama. Nawet systemy totalitarne były budowane w oparciu o te same prawa. Od wielu lat z racji swoich zainteresowań i wykształcenia odkrywam ludzi / zbliżam się do nich osobiści / tzw. „uzdrowicieli” i nie wykluczam, że takich ludzi nie ma. Problem w tym jaka siłą za nimi stoi – jaką energią się posługują, czy pochodzącą od Ducha Świętego ,czy od ducha złego. A rozpoznasz to tylko wtedy, gdy sam będziesz bardzo czysty wewnętrznie. Pozdrawiam

 9. apk pisze:

  Panowie.

  Bardzo jestem zainteresowany cyklem o boreliozie. Jednak chciałbym nadmienić iż zauważyłem pewne nieścisłości związane z tytułowaniem na youtube odcinków co znacznie utrudnia ich odnajdywanie z wyszukiwarki. Oto tytuły dotychczasowo wyemitowanych odcinków:

  Borelioza – Akademia Boreliozy, odcinek 1 – 19.12.2013
  Borelioza – Akademia Boreliozy odcinek. 2 – Jarosław Kasprzak – 30.12.2013
  Borelioza, cz. 3 – Jarosław Kasprzak

  o ile pierwsze dwa były blisko siebie i dosyć łatwo odnajdowane to 3 umkną gdzieś daleko…

  Niby głupia sprawa ale przy kilkudziesięciu odcinkach możne sprawiać problem:(

  Jak już jestem przy kwestiach technicznych to druga sprawa: Fajnie by było mieć z wyprzedzeniem podany ogólnikowy program z poruszanymi tematami np w cyklu po 5 dni. To tak w ramach zaktualizowania może zakładki ramówka, nie wiem… Myślę że osoby prowadzące stałe cykle powinny szczególnie tego dopilnowywać i mieli byśmy program telewizyjny:)

  Pozdrawiam i oby tak dalej.

 10. sredniowieczesinow pisze:

  Pycha to przez twoje uwarunkowanie w dzieciństwie na które nie miałeś żadnego wpływu ty i tobie podobni pozostajecie upośledzeni umysłowo dla reszty ludzi która przejrzała na oczy i dla której obrazą dla ich inteligencji i poczucia dobrego smaku jest ten wasz katolicki patos śmieszny do wyrzygania. Oni są podobnie głupi jak muzułmanie
  czy świadkowie jehowy bo to ten sam rodzaj manipulacji robiący ścieki z mózgu i skazujący na cierpienie i dewiacje seksualne na pewno rozwiną się w twojej rodzinie którą odwiedzą duszpasterze na których wszelako czają się dzieci i młodzież uwodząca i prowokująca do grzechu.

 11. Ra pisze:

  Do użytkownika – @ Pycha

  Powiedz temu ”Panu Bogu”, w którego wierzysz, aby zlikwidował BORELIOZĘ i tysiące innych patogenów które ruchem jednostajnie przyśpieszonym robi z miliardów ludzi matołów niezdolnych do życia na tej ”pięknej” planecie !
  Może wpierw zajmij się tym co 24/h skutecznie futruje Cie od środka, a Biblie, Korany wyrzuć do kibla, bo tylko do tego się nadają.

Podpowiedź: aby mieć własny avatar w komentarzach zarejestruj się w serwisie Gravatar.