Otwarte Forum Tematyczne – 12.09.2017

To było ostre starcie w Sejmie – w czasie posiedzenia podkomisji ds rolnictwa i rozwoju wsi – 11 09 2017 dotyczącej projektu ustawy o GMO. Obecne władze czyli rząd przy wsparciu posłów PiS robią wszystko by w nowej ustawie pozostał zapis o strefach upraw GMO. Przekonują, że wprowadzą faktyczny zakaz upraw blokując różnymi sposobami wydawanie zgód na tworzenie tego typu stref.
„Strona społeczna” jeszcze raz dobitnie i przekonująco argumentowała, że jedyny sens to odciąć się bezwarunkowo i zasadniczo od GMO w Polsce.


Szanowni Państwo,
przed obejrzeniem zapraszam do przeprowadzenia pewnego doświadczenia na samym sobie:
połóżcie się proszę i nie róbcie NIC przez godzinę. Właśnie tak. Po prostu. (Można: patrzeć w sufit. Nie można: patrzeć na zegarek, zasypiać, zajmować się czymkolwiek). Z ciekawością zapytam Was ile czasu minęło, zanim czymś się jednak zajęliście… Jeśli niewiele – ponoć najbardziej wytrwali nie robili nic przez zaledwie parę minut z 60ciu – to opowiem jak przejść z trybu pospiesznego działania, odtwórczego myślenia, nawykowego dochodzenia do wniosków do…. stanu całkowicie odmiennego: bycia, otrzymywania, zadawania sobie pytań – korzystając z zabiegu Bars*.

Czym jest Bars w praktyce i jak jeden dzień może aż tak poszerzyć świadomość i odmienić życie? Czemu bycie obecnym ma taką wartość? O co chodzi w zadawaniu pytań, bez poszukiwania na nie żadnej odpowiedzi?
Ciąg dalszy na prezentowanym nagraniu wykładu z Festiwalu. Zapraszam serdecznie – Magdalena Żesławska.

*Bars™ metody Access Consciousness™ czasem określany jest jako energetyczny masaż głowy. W polu energetycznym głowy istnieją punkty, w których przechowujemy wzorce, myśli, przekonania na temat siebie i świata. Bars polega na akupresurze odpowiednich punktów na głowie, dzięki czemu następuje rozładowanie spolaryzowanego ładunku elektrycznego, który został zgromadzony w Twoim mózgu. To zabieg, o którym można powiedzieć, że rozprogramowuje twardy dysk naszego umysłu, a to dopiero dobry początek zmian oraz otrzymywania dostępu do swojej własnej świadomości.
www.pol.accessconsciousness.eu
www.alchemiaciala.com

Magdalena Żesławska – entuzjastka życia – bycia i czucia, świadomego zmieniania świata na lepsze, robienia wielu rzeczy na raz, która bycie sobą stawia ponad wszystko. Odbyła staż na ścieżkach intensywnego rozwoju i dbania o dobrostan własnego ciała i umysłu. Obecnie pracuje niesamowitymi narzędziami Access Consciousness™ od 5 lat. Certyfikowana facylitatorka metody BARS™ (jedna z pierwszych w Polsce). Jako oficjalna tłumaczka publikacji oraz światowych wydarzeń Access Consciousness™ na język polski, inspiracje czerpie od samego twórcy metody, Amerykanina Garego Douglasa. Żywy dowód na to, że to wszystko działa.

Założycielka Instytutu Pogłębiania Świadomości Ciała w Krakowie, praktyczną wiedzę o zabiegu BARS przekazuje każdemu chętnemu na regularnych warsztatach.
Więcej: www.alchemiaciala.com


Zapis wystąpienia Mariana Fiedorowicza na XV Harmonii Kosmosu, który mówił o planowanej wizycie w Polsce Jana od Boga. W dalszej części opowiedział o tym jak jest w ośrodku w Brazylii u Jana od Boga.


 

Ten wpis został opublikowany w kategorii 1. Pn: Otwarte Forum Tematyczne, Archiwum audycji i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

38 odpowiedzi na „Otwarte Forum Tematyczne – 12.09.2017

 1. OBSERWATOR pisze:

  Pod pierwszym wątkiem czytamy, że GMO to było ostre stracie w sejmie, natomiast drugi wątek sformułowany jest w formie pytania, czy może być jeszcze lepiej?
  Jeśli zastanawiamy się „czy może być jeszcze lepiej”, to brzmi to tak, jakby JUŻ BYŁO całkiem DOBRZE! 🙂 No a jeśli „jest dobrze”, to skąd takie „ostre stracie w sejmie”? 🙂

  Czy W OGÓLE możemy choćby domniemywać, że „jest dobrze”, jeśli słyszymy w nagraniu z posiedzenia podkomisji, jak PRACOWNIK „udziela głosu” swoim PRACODAWCOM i dyscyplinuje ich?! 🙂 Czy to jest NORMALNE ?!!! 🙂

  Przenieśmy to na grunt DOWOLNEJ FIRMY i zastanówmy się, jakby w dowolnej firmie zachował się pracodawca, gdyby jego pracownik, pracujący przecież w INTERESIE PRACODAWCY, próbował swojemu szefowi „udzielać głosu i dyscyplinować” go, kiedy ten przyszedłby sprawdzić, jaki jest POSTĘP PRAC i czy jego pracownik WYWIĄZUJE SIĘ z UMOWY o PRACĘ czyli – czy zgodnie z umową – DZIAŁA w INTERESIE SWOJEGO PRACODAWCY ?!
  Jeśli pracodawca byłby człowiekiem posiadającym poczucie humoru i miałby dobry dzień, to w takiej sytuacji mógłby zapytać takiego hardego delikwenta np. tak:

  CZY TOBIE/WAM SIĘ PRZYPADKIEM SUFIT NA GŁOWĘ NIE OPADŁ?!

  Natomiast gdyby nie miał poczucia humoru, to kazałby się mu/im NATYCHMIAST SPAKOWAĆ i OPUŚCIĆ FIRMĘ informując ich, że: JUŻ TU NIE PRACUJESZ/cie !!
  I taka właśnie JEST i MA BYĆ PRAWIDŁOWA MENTALNOŚĆ PRACODAWCY:

  TO JA – PRACODAWCA – JESTEM TYM KTÓRY MÓWI CO MA BYĆ ZROBIONE a TY – PRACOWNIK – SŁUCHASZ i WYKONUJESZ TO lub WYLATUJESZ z PRACY!!

  Niestety – ten cały „sejm” stał się takim TWOREM – DZIWOLĄGIEM w którym WSZYSTKO postawione jest „do góry nogami” a ponieważ stan taki trwa już STANOWCZO za DŁUGO więc tym, którzy tam są, już CAŁKIEM w głowach się POPIERDOLIŁO i uwierzyli, że są BEZKARNI w swoim BESTIALSTWIE wobec NAS!
  Dlatego trzeba nam to wszystko wreszcie PRZYWRÓCIĆ z powrotem „DO PIONU” tylko musimy sobie PRZYPOMNIEĆ „jak to się robi”, ponieważ działanie w dotychczasowy sposób – jak widzimy – nie daje nam oczekiwanych efektów.

  OGŁASZAMY WIĘC GRUNTOWNE SPRZĄTANIE TEJ STAJNI AUGIASZA !!! 🙂

  Żebyśmy jednak mieli PEŁNĄ ŚWIADOMOŚĆ że tu nie ma czego „poprawiać” ani „reformować”, tylko trzeba WSZYSTKO POSTAWIĆ na CAŁKOWICIE NOWYCH FUNDAMENTACH tzw. „USTROJOWYCH”, to zacznijmy może od takiego dowcipu:

  Pewnego gorącego dnia, facet stał w korku na A4. Żar leje się z nieba, wszystkie auta stoją, więc dobrze chociaż, że klima jest. W pewnym momencie ktoś puka w okno samochodu.
  – O co chodzi? – pyta się kierowca uchylając szybę.
  – Porwali nam polityków z sejmowych obrad!
  – Kto?
  – ISIS! Powiedzieli, że jak nie dostaną 400 mln złotych okupu, to ich poleją benzyną i spalą, więc chodzimy od auta do auta zbierając na nich…
  – No i ile ludzie wam dają, tak przeciętnie?
  – Tak po 5-6 litrów…
  🙂

 2. AnonYm pisze:

  Skuteczny opór, bo Polska jest nasza

  Prosimy przeczytaj UWAŻNIE, bo od Ciebie zależy przyszłość Polski.
  Prosimy włącz się aktywnie w działania dla Polski wolnej od GMO i dla żywności od dobrych rolników!

  1. PiS wprowadza uprawy GMO!
  W dniu 11 września 2017 odbyło się w Sejmie kolejne posiedzenie
  podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1424). W posiedzeniu wzięli udział członkowie podkomisji, strona rządowa i około 60 osób reprezentujących organizacje rolnicze i konsumenckie. JUŻ NA POCZĄTKU Przewodniczący, poseł JAN DUDA (PiS) zapowiedział, że STORNA SPOŁECZNA NIE BĘDZIE DZISIAJ DOPUSZCZONA DO GŁOSU. Zawrzało… bowiem większość osób przyjechało z odległych zakątków Polski aby wyrazić swój zdecydowany sprzeciw dla ustawy autorstwa PiS, która dopuszcza tworzenie stref do upraw GMO (!) na terenie całej Polski.
  Sytuację uratował Poseł Jarosław Sachajko (KUKUZ’15) przedstawiając propozycję nowelizacji tejże ustawy, która jest zgodna z oczekiwaniami zdecydowanej większości Polaków i wprowadza bezwarunkowy zakaz upraw GMO. Po BARDZO burzliwej dyskusji „wygraliśmy” tyle, że NIE PRZEGŁOSOWANO ustawy PiS, która dopuszcza uprawy GMO, natomiast propozycja ustawy zakazującej upraw GMO została przekazana do Biura Analiz Sejmowych.
  UWAGA! Oznacza to, że musimy jeszcze bardziej zjednoczyć wysiłki dla Polski wolnej od GMO i zgodnie przybyć na kolejne posiedzenie w Sejmie. Już teraz zapraszamy!
  OBEJRZYJ! FILMOWA RELACJA NTV: https://www.youtube.com/watch?v=GMmo-OVKGxQ
  lub sejmowa relacja archiwalna: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje_arch.xsp#219C4317186B1D41C1258191003E1B83

  2. PiS NIE POZWALA rolnikom sprzedawać ich dobrej żywności w lokalnych sklepach!
  W dniu 12 września odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia (druk nr 1716). Projekt zawiera zapisy umożliwiające rolnikom sprzedaż żywności przetworzonej do sklepów, szkół i innych lokalnych instytucji. Jest to od lat oczekiwane przez rolników i konsumentów.
  Niestety i tutaj PiS „idzie w zaparte” (mimo przedwyborczych obietnic!) używając nieprawdziwych argumentów. Wniosek: PiS wspiera korporacje.
  Stanowisko strony społecznej było JEDNOZNACZNE – chcemy łatwego dostępu do dobrej żywności. Dyskusja była dynamiczna ale obrady przerwano…
  UWAGA! A więc jednoczymy siły na kolejne posiedzenie Sejmu (27, 28, 29 września 2017 r.) aby obronić Polskę przed GMO i abyśmy mieli żywność od dobrych rolników w lokalnych sklepach. Szczegóły prześlemy jak tylko będą nam znane.
  Sejmowa relacja archiwalna:
  http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje.xsp?unid=C3C839E8F47E4834C12581920046AB5D#

  Jeżeli ktoś może wspomóc finansowo nasze działania prosimy wpłacać darowizny http://icppc.pl/index.php/pl/wesprzyj-nas.html

  Z pozdrowieniami,
  Jadwiga Łopata i Julian Rose,
  ==========================
  Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
  34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
  http://www.icppc.pl http://www.gmo.icppc.pl http://www.eko-cel.pl

 3. John Veto pisze:

  Ja tym razem napiszę swój skromny komentarz do Pana Wojtka Drewniaka (admina).
  Panie Wojtku!
  Pod tym filmem (wystąpieniem Magdaleny Żesławskiej) chyba Pan napisał setki słów.
  Te słowa są niczym innym, tylko pewną oceną. Jeżeli nie są oceną, to są jakimś subiektywnym punktem widzenia. Ocena, punkt widzenia, opinia – jest tym samym, tylko inaczej jest to słownie określane.
  Tymczasem Pani Żesławska (15 : 16,5) implikuje widzom, słuchaczom – nie oceniaj !!!
  Proszę powiedzieć Panu Januszowi Zagórskiemu, że jak będzie robił następną harmonię Kosmosu, to żeby nie oceniał. Żeby nie oceniał kto ma być, dlaczego, żeby nie oceniał organizacyjnie jak to zrobić itd… Ciekawym co z tego wyjdzie ? Jechał Pan dzisiaj do pracy samochodem i gwarantuje, że dokonał Pan setki ocen, ażeby bezpiecznie dojechać, bo na drodze dzieje się naprawdę sporo. Oczywiście w pracy dokonał Pan setki ocen co i jak należy zrobić ?

  Nie byłem na warsztatach ”Bars” , ale byli inni ludzie i co niektórzy piszą, że zapłacili prawie 3000 tys. zł. Kto wycenił (ocenił) tą Iluzję, którą głosi na 3000 tys. zł. Ten (ta), która mówi nie oceniaj !
  Panie Wojtku, proszę zatem powiedzieć jakie jest Pana zadanie na temat tej filozofii (wydumanej) – nie oceniaj i jaki to ma w ogóle sens ?

  Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź….

  Napiszę jeszcze, że te ostatnie słowa (z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź) jest też niczym innym tylko – oceną.

  //
  Tekst nie jest mego autorstwa, opis jest kopią zaczerpniętą z programu Alternatywnego Festiwalu. Nawet więcej, jest to opis pani Żesławskiej, bo ona tam podpisuje się w pewnym miejscu pod tekstem, więc przy dokładnym czytaniu wiadomo kto jest autorem. Więc właściwie do niej by należało skierować ten komentarz, ale szczerze mówiąc wątpię aby tu zaglądała.
  Trudno mi się wypowiadać co do samych warsztatów – nie byłem i nie korzystałem z tej terapii, a cena za warsztat zawsze jest rzeczą względną. Jeśli jest grono chętnych na taką inwestycję to znaczy, że cena jest właściwa. Dotyczy to wszelkich warsztatów itp. I takie jest moje zdanie (przepraszam, ocena 😉 ) w tym względzie.

  Pozdrawiam
  Voytek – [Admin]

  • AnonYm pisze:

   Voytek , nie przepraszaj za to ze myślisz poprawnie i nie dałeś sie zwariować .
   Pewne słowa zostały użyte przeciwko nam jako bron , jednym z nich jest
   ” nie oceniaj „. Czyli akceptuj wszystko jak leci i wszystkich , nawet jesli ich działania sa sprzeczne z interesem ludzi .
   I dla przykładu ” rasista ” . Kiedys w pewnym kraju były ciasteczka o nazwie czarne kuleczki . Teraz sie mowi czekoladowe kuleczki ze strachu przed oskarżeniem o rasizm .
   Podobnie z ” nie oceniaj ” . Doprowadzi to do tego ze bandyty nie bedzie mozna nazwać bandytom .

   • AnonYm pisze:

    John Veto , dokładnie o tym samym pomyślałam . Nie da sie żyć bez oceniania . Na żadnym poziomie .
    ” nie oceniaj ” ma zrobic z nas posłusznych , zgadzających sie na wszystko , bezmyślnych baranow .

   • Iza pisze:

    „Pewne słowa zostały użyte przeciwko nam jako bron , jednym z nich jest
    ” nie oceniaj „. Czyli akceptuj wszystko jak leci i wszystkich , nawet jesli ich działania sa sprzeczne z interesem ludzi .”

    Zgadza się
    to kierunek rzec by można odpowiednik: „nie myśl” !!!!!
    i choćby tu już wiele razy była dyskusja rzec by można o tym że ocenianie jest niejako podstawową niezbędną konieczną umiejętnością/czynnością i też to ze jest zasadnicza różnica między ocenianiem a osądzaniem.

   • Iza pisze:

    „Voytek , nie przepraszaj za to ze myślisz poprawnie i nie dałeś sie zwariować .”

    AnonYm – każdy widzi co chce :)) ja tu nie widzę by przepraszał za to co piszesz – widzę tu rzeczowa wypowiedź/odpowiedź :)) ale ja nie wiem co myśli, czy wszystko poprawnie i czy czasem nie wariuje :)) ale niektórzy wiedzą wszystko :)) i dodam też że po mojemu czym innym jest tłumaczenie, a czy innym tłumaczenie się :))

   • Majestic pisze:

    Witajcie Wszyscy! Witaj AnonYm
    „Ocenianie innych to Dar od Boga. Bez tego nikogo i niczego nie poznasz.Zmanipulują cię.”

    POPKO TV https://www.youtube.com/watch?v=HA8nuShXTf0 ” Czyli akceptuj wszystko jak leci i wszystkich , nawet jesli ich działania sa sprzeczne z interesem ludzi .” NIGDY wszędzie tam gdzie istnieje destrukcja jest to TOTALNYM SABOTAŻEM WOBEC LUDZKOŚCI i nie tylko , a obojętność która z tego wyrasta jest przyzwoleniem i współudziałem w destrukcji czyli świadomej zbrodni ! Pozdrawiam Cie Serdecznie AnonYm oraz Wszystkich świadomych .

   • Gaja pisze:

    A koszty tej „bożej wiedzy” u Popko ? Tak wiec jak widać biznes kwitnie i rozrasta się z każdą chwilą 🙂 Pozdrawiam zdrowo myślących 🙂

   • Majestic pisze:

    Witaj Gaju” A koszty tej „bożej wiedzy” u Popko ?” Gaju nikt nie przymusza , w porównaniu z całą ezoteryka to i tak pikuś , nie znam osobiście P Popko , zakładam że nie jest wszechwiedzący i nieomylny ale merytorycznie jest nie do pokonania wszystko pięknie skomasował a to jest bezcenne, gdy zaś dołączę to co ja doznałem i doświadczyłem nie widzę dużych przeciwwskazań aby ten rdzeń nie propagować , kiedyś Bruno Grening leczył i wyleczył dziesiątki tysiecy za dziękuje, a puzniej jak NWO i kler Jego zaatakowały nie miał grosza na zwykłego adwokata , nigdy nie wypominałem Ezoteryce że bierze pieniądze to czysta osobista sprawa obu stron, Popko podaje znakomitą cześć za darmo , a kluczem do sukcesu są intencje, sumienie itp zainteresowanego . świat jest czysto energetyczny dlatego prawdziwy front to front Energi na Śmierć i Życie walka zła z dobrem czyli destrukcji z ewolucją , i nie zajmujmy się Panem Popko zajmujmy się tym co sobą reprezentuje nie wnikajmy w wątki bierzmy to co przynosi wznoszenie bez dyktatu i przymusu bo to najlepszy weryfikator dla obu stron, Pozdrawiam Gaju

  • Iza pisze:

   „Certyfikowana facylitatorka metody BARS”
   „Nie byłem na warsztatach ”Bars” , ale byli inni ludzie i co niektórzy piszą, że zapłacili prawie 3000 tys. zł.”
   „Przyjdź na warsztaty ”Bars”/nauczysz się/tam się
   zaczniesz czuć lepiej/tam się dowiesz/od certyfikowanej facylitatorki metody
   „Bars”/bez tego ani rusz nie udkujesz łba .. (za xxx za 3000zł)———- A
   CZYJE TO JEST ? :)))”

   Kolejny ezobiznes wciąga/ciągnie ?? A CZYJE TO JEST ??

   • AnonYm pisze:

    Majestic , cieszę sie ze dziś tu zajrzałam .
    I cieszę sie ze Cie widze . Z całego serca odwzajemniam pozdrowienia .
    Słowa :
    „Ocenianie innych to Dar od Boga. Bez tego nikogo i niczego nie poznasz.Zmanipulują cię.”
    wielu powinno zawiesić na ścianie .
    Po to zeby nie stac sie posłusznym , bezmyślnym , akceptującym wszystko bez szemrania , wytresowanym niewolnikiem systemu .
    Bo o to tu chyba chodzi .

   • se pisze:

    jest nawet fajnie, chociaż jeśli mogę wtrącić swoje zdanie na ten tomat to jestem twego pewna że można nie osądzać tym bardziej jak się szanuje nie płaskość płaskoziemców i płasko serdecznych i płaskogłowych, samą sytuację i jak się to ma do mnie, to warto rozważać i oceniać względem siebie i dla własnego dobra. co nie znaczy ujmując innym własną oceną cudzych kwestii…

   • Majestic pisze:

    AnonYm . „wielu powinno zawiesić na ścianie „oczywiscie , jest to bezapelacyjne , Samych Serdeczności dla Ciebie życzę .

 4. Qcyp pisze:

  „To, co ważne, nie może być dostrzeżone przez oczy”.

 5. Kalina pisze:

  Po wprowadzeniu GMO
  Juz nawet unikalne jednostki ludzkie nie beda swiecic swoja wewnetrzna energia.
  I o to chodzi nie tylko o mind i zapychanie trawiennego przewodu chodzi wszystkim wykreowanym kadlubom -cyborgom i o z zaprogramowanie mind mowiac dosadnie Chodzi im ale o szczatkowa u niektorych wewnetrzno- energo- swiadomosc , ktora funkcjonuje w niektorych partiach albo organach ciala jak naprzyklad serce oczy pempek , te osoby w dalszym ciagu sa niebespieczne dla wszystkich systemow funkcjonujacych w matrix . MOWIE WSZYSTKICH .
  Tylko niektore jednostki sa OK nie ma tak zwanych grup ludzi scalajacych . To by dla nich bylo bardzo niebezpieczne jakby ludzie sie zaczeli grupowac swoimi domami .
  W dalszym ciagu mowie Wam laczcie sie z naturalna przestrzenia swoja przez ziemie do centrum swojego space House . Uziemniajcie sie i laczcie sie . Nie kultywujcie swiatlu sztucznego slonca .

 6. Qcyp pisze:

  „Popatrz, popatrz, ile tu rzeczy, których nie potrzebuję!”.
  Diogenes

 7. Gaja pisze:

  My nie tworzymy myśli – my stwarzamy warunki aby dana myśl zagnieździła się w nas . Oczywiście , kiedy trzeba – to osądzać myśli jakie do nas napływają , jednak zawsze pamiętajmy , że to właśnie my a nie ktoś inny , doświadcza efektów naszych sądów . Kiedy inni są np okrutni , to stwierdzenie , że są okrutni jest prawdą – ponieważ tak właśnie się wyrażają w Wiecznej Egzystencji , czyli taka jest ich ekspresja . Natomiast stwierdzenie , że są źli ponieważ wyrażają się w ten sposób – to już jest sąd , który jest całkowicie naszym własnym doświadczeniem . Tak więc warto trochę z tym osądzaniem /napływających do mózgu myśli/ nieco poluzować – bo to właśnie „dzięki ” osądzaniu , „lecimy” na niewielkim fragmencie możliwości odbiorczych naszego mózgu . Abyśmy zaczęli odbierać całość napływających do nas myśli, muszą powstać w mózgu nowe połączenia neuronowe . Kiedy obejmiemy całość napływających do nas myśli i pozwolimy im zakorzenić się w nas /oraz pojawić w formie emocji w naszej duszy/ , przysadka uaktywni nowa część mózgu aby odebrać nieograniczone zrozumienie . Dzięki temu będziemy z czasem wiedzieli wszystko , bo mózg odbierze myśli z superświadomości . To otworzy dla nas nowe możliwości . Te możliwości , to np klonowanie własnego ciała /poszczególnych jego narządów/ .

  • Qcyp pisze:

   Gaju na rynku beczkę z cydrem otworzyli!Idź i napij się.może ci się polepszy?Chociaż wątpię…………….

   • wilG pisze:

    CZY ma to jakieś znaczenie że: mózg stwarza (niepotrzebne) myślenie, lub te myśli napływają z jakiejś supeRprzestzreni?? Nie wiem…może trzeba go ostro! przemyśleć?…. :-))) 😉
    (a może jakiś kompromisik na poczekaniu, ja zasugerowane powyżej: „lub”…że i jedno i drugie… 🙂

   • Gaja pisze:

    Oto wypowiedź Osho – nieco podobnie na ten temat . https://www.youtube.com/watch?v=S4u12wkO88Q

   • Gaja pisze:

    wilG Masz rację „Koń jaki jest, każdy widzi ” 🙂

   • Gaja pisze:

    wilG Szukajac logicznego wyjaśnienia naszych problemów skazujemy się z góry na porażkę . Dlaczego tak się dzieje ? Dzieje się tak – bo nasza świadomość jest w stanie przyswoić sobie naraz tylko 15 informacji , wybierając je z 15 milionów informacji , jakie do nas w tym momencie napływają. Nie mamy zatem najmniejszych szans na to , żeby ogarnąć wszystkie elementy , które składają się na nasze życie . Dlatego musimy to sobie odpuścić.

  • Gaja pisze:

   Utożsamiając się z umysłem stwarzasz czas.Obserwując umysł,otwierasz wymiar niepodlegający czasowi .

 8. Gaja pisze:

  Qcyp Możemy odzwierciedlać i odczytywać tylko takie wibracje/takie zrozumienia/ , jakie sami w sobie nosimy. Wszelka dysharmonia w tym zakresie , będzie uznawana przez nas jako obca a nawet podejrzana . Dlatego tobie Qcypie , nawet beczka cydru nie pomoże , abyś to w tej chwili zrozumiał .

 9. John Veto pisze:

  NIE KRYTYKUJE METODY ”BARS”, czy kogokolwiek, bo jestem świadomy tego, że wszystko jest potrzebne, nawet druga wojna światowa, w której zginęło 80milionów ludzi była potrzebna, bo inaczej by się, to nie wydarzyło !
  Odniosłem się tylko do kwestii słów Magdaleny Żesławskiej (nie ocenianiaj) w tym sensie, że de facto nie moglibyśmy w żaden sposób funkcjonować na tej płaszczyźnie rzeczywistości, a w zasadzie Iluzji – bez oceniania. Każde słowo, każdy ruch, każda decyzja jest wynikiem jakiejś oceny, która jest oceną subiektywną. Ta ocena mówi nie o zewnętrznym świecie, nie mówi o innych ludziach, lecz mówi o Nas samych.
  Jeżeli mówię (oceniam) – kocham kwiaty, kocham pszczoły, interesuje się UFO, oznacza to, że posiadam po prostu taki system wartości, a to, że posiadam taki system wartości to wynik wcześniejszych ocen, gdzie uznałem, że może to być inspirujące, ciekawe co się wydarzy …. choć wszystko nie dzieje się na serio, jest Iluzją, hologramem jak słusznie potwierdza to współczesna fizyka kwantowa – że nie ma tu żadnej rzeczy – wistości.
  Radykalne nie ocenianie wprowadza nas w stan czystej świadomości, świadomości próżni i jest to stan niezwykły w swej złożoności i wieloznaczności. Niemniej jednak ! Trzeba wpierw samemu nauczyć takiego Qytingu, czyli nauczyć się przeskakiwać z Iluzji (ocen), do czystej świadomości, a tego nie nauczy nas żadna szkoła, żaden kurs, żadna książka, żaden nauczyciel, za żadne pieniądze do tego jak o do wszystkiego potrzeba pewnej osobistej, wewnętrznej dojrzałości.

  • Kalina pisze:

   Duzo gadania be be be bars . Klamstwo i Ona o tym wie . Coz za cwani ludzie sa w Polsce obecnie Na kazdym kroku spotykam cwaniakow od murarza do dekarza i filozofa i metafizyka i barsa ha ha ha
   Ja za pierwsza viprassana medytacje nic nie placilam , taki byl punkt pobytu mozna bylo i nie trzeba bylo . A za druga to tylko na jedzenie . To bylo 100 dolcow na 11 dni . A za trzecia service robilam gotowanie .
   Wiecie co bardzo mi przykro ale jak juz ktos chce pomocy z mind operacja to moge powiedziec jak to zrobic samemu za frico .
   Fuckowanie totalnie i nie etyczne bo materialne . Jeszcze jedna metoda homocapensisi na uskutecznienie nastepnego programowania -ssania i bajdurzenia . 🙂

  • Gaja pisze:

   John Veto Pięknie to ująłeś .

  • Gaja pisze:

   John Veto Jednocześnie należy dodać , że wojny zrodzone zostały z nadmiaru ocen a nie ich braku . Im wyższe wibracje tym mniej ocen i tym mniej dramatów .

 10. wilG pisze:

  „jestem świadomy tego, że wszystko jest potrzebne, nawet druga wojna światowa, w której zginęło 80milionów ludzi była potrzebna”
  – można się z tym, zgodzić w niejakim założeniu, że jeżeli się już coś wydarza, przykładowo IIwś, to była potrzebna-skoro się wydarzyła (np, gdyby nie ona, nie kilka lat piekła, to mielibyśmy kilkadziesiąt albo kilkaset lat komunizmu (…na wzór KoreiPN..) w całej Europie albo i szerzej, gdyż Stalin szykował się na podbój Zachodu, co jest faktem (trochę nie wiem do dzisiaj po co była Iwś, może – na rozgrzewkę… – żeby mogła być druga by powstrzymać Stalina.
  Najważniejsze pytanie wg mnie ,to nie to, czy wojna była potrzebna (jw) lecz KOMU była (są potrzebne wojny). Najlepiej jak każdy indywidualnie, nie zbiorowo jak w odpowiedzialności zbiorowej…zwłaszcza że w żadnej wojnie stricte teraz nikt tu z nas nie uczestniczy, nie doświadcza bezpośredniego barbarzyństwa wojennego na sobie czy swojego na innych – ODPOWIE SOBIE, CZY: wojna/y są jemu potrzebne. Bo jeśli nie odetnę się od oceny: TAK, SĄ POTRZEBNE jeśli już są (ponieważ to albo tamto z powodu) to będę uczestniczyć w kolejnych; będą spadały na moją głowę, bo tego jakby podświadomie (wydając ocenę na TAK…że są potrzebne) chcę… Zastanówcie się na tym… I nad tym: jak ma się do tego pacyfizm, miłość itd . Akceptujesz wojny że są potrzebne? Gratuluję samsarycznego piekła!… Ja mam plan na opuszczenie go… Domyślasz się już jaki… 🙂

  I bez przesady z tym ocenianiem 🙂 Po co to komplikować tak idąc w abstrakcjonizm ?
  Ocena to SKALA! Na ile wyceniasz kochanie kwiatków od 1 -10? Powiedzmy że połowa skali (5) to NIE WIEM. 4 – nie przepadam, 3 – nie lubię, 2 – gardzę, 1- …
  6 – chyba lubię, 7 – akceptuję, 8 – przepadam, 9 – … , 10 – kocham
  Odpowiada Tobie Johnie taka wycena?

  • wilG pisze:

   …chodziło mi o to: czy koniecznie wszystko…każda myśl, musi być ocenianiem? Może jest w tym jakas przesada, że wszystko o czym się pomyśli jest wyceną, oceną (co innego osąd: Sądzę to czy tamto, jest winien w takim a takim stopniu. Nie jest winien w żadnym stopniu.

 11. wilG pisze:

  JohnVeto: „do wszystkiego potrzeba pewnej osobistej, wewnętrznej dojrzałości.”

  – rozumieć ma się przez to, że Ty tę wew.dojrzałość masz?…
  A mógłbyś objaśnić co znaczy to słowo przed: „pewnej”
  Pewnej w sensie: całkowita pewność ?
  Czy Pewnej że: …pewnej…względnej..tak jakby…że niby tak…w pewnym stopniu (w jakim stopniu – możesz wycenić na skali) ?
  Jak się już używa takich (karkołomnych) ocen..a raczej pojęć (dojrzałość, mądrość) to należałoby brać odpowiedzialność za sens i kontekst ich używania. „Pewnej” 🙂

 12. wilG pisze:

  Gaya: ‚Koń jaki jest kazdy widzi’ w sensie: pannie się z koniem (czyt: z myślami) ? 🙂 ..to by się zgadzało 🙂

  „wilG Szukajac logicznego wyjaśnienia naszych problemów skazujemy się z góry na porażkę . Dlaczego tak się dzieje ? Dzieje się tak – bo nasza świadomość jest w stanie przyswoić sobie naraz tylko 15 informacji , wybierając je z 15 milionów informacji , jakie do nas w tym momencie napływają. Nie mamy zatem najmniejszych szans na to , żeby ogarnąć wszystkie elementy , które składają się na nasze życie . Dlatego musimy to sobie odpuścić.”
  – Hymy… Możemy zawęzić pole zainteresowań tym światem do informacji (impulsów) stricte nas interesujących. Dlaczego musimy skazywać się na porażkę: musimy ogarniać wszystkie 15 mln elementów. To jakiś masohizm? 🙂
  Zwłaszcza że większych z tych 15 mln nie dotyczy…albo…nie powinna nas dotyczyć (mam na myśli „nas” uczestników NTV…czy raczej do czego Ona zmierza… to wypadało by wiedzieć, zeby nadać sens „tracenia” tyle czasu na klikanie tu 🙂 …żeby to siedzenie nie było li tylko zajęciem dla umysłu „tuIteraz” …Czy to, do czego Ona zmierza jest nowa właściwa cywilizacja?, tu lub gdziekolwiek indziej ? w tym lub innym życiu 🙂
  Z tym odpuszczeniem – zgadzam się.
  Tylko co odpuścić a co zatrzymać? Każdy jest osamotniony w tym, skazany na własną świadomość rozróżniającą.

Podpowiedź: aby mieć własny avatar w komentarzach zarejestruj się w serwisie Gravatar.