Otwarte Forum Tematyczne – 13.01.2014

Program przygotowany przez NTV Warszawa.
Wokół doktryny kredytu społecznego – to cykl programów autorskich Zygmunta Szczęsnego-Górskiego. Dziś 4 odcinek cyklu.
http://www.szczesnygorski.pl/

Od jakiegoś czasu obserwujemy wycinkę drzewostanów w miastach. Nie zawsze wydaje się ona celowa czy podyktowana względami bezpieczeństwa przy spróchniałym drzewie. Taki los spotkał tez piękne drzewo rosnące we Wrocławiu przy dworcu PKS.

Ten wpis został opublikowany w kategorii 1. Pn: Otwarte Forum Tematyczne, Archiwum audycji i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Otwarte Forum Tematyczne – 13.01.2014

 1. Młody Polak pisze:

  Można się dowiedzieć, dlaczego tak to robią i gdzie jest tego przyczyna.
  Stare ogromne drzewa wiedzą, znają bardzo dokładną prawdziwą historię swojego otoczenia i wszystko to co tam się stało. Najstarszą historię znają potężne naturalne kamienie.
  Jest to do odczytania, wystarczy umieć i chcieć się nauczyć rozmawiać z drzewami i kamieniami a także z Planetą Ziemią.
  Możliwe że kiedyś, ci prawdziwi będą rozmawiać z Królestwami zwierząt, roślin, żywiołów. Kiedyś w przeszłości rozmawiali i szacunek był do natury tej Planety, ale coś się stało …

 2. Rosmarina pisze:

  Drzewo, o którym mowa, można obejrzeć na google maps… Zdjęcia pochodzą z czerwca 2011. Tutaj mała próbka: http://oi41.tinypic.com/141uxyf.jpg

 3. JANBEZZIEMI pisze:

  Podobnie padały kiedyś święte gaje a teraz stare drzewa które się uchowały ale przecież można drzewka podlać jakimś syfem np. wysypać parę kilo soli i miejsce pod budkę z sieciowymi kebabami gotowe inwestor np: starosta powiatowy albo inny cieć.
  Na mojej ulicy bezprawnie wycięto dziesiątki starych drzew przed i po dobudowaniu do kamienicy w której mieszkam budynków które teraz tworzą z nią zamknięty obszar.

 4. Sen pisze:

  Zachwycony jestem tą książką-http://matkaziemia.files.wordpress.com/2012/06/megre-wc582adimir-anastazja-1.pdf (-jest ich 10 części).

 5. lilka pisze:

  Tam we Wrocławiu na pksie miała lub ma powstać jakaś galeria handlowa a pks chcieli do podziemia przenieść w tym miejscu.Moze ktoś nie uwzględnil tego drzewka w swoich planach budowy,bo przecież stało blisko przy pksie.

 6. Tomasz pisze:

  Rozmawiałem z leśniczym ,po wejściu ustawy (opodatkowanie leśnictwa) nadleśnictwa więcej wytną lasów ,bo muszą sobie nadrobić zysk. Można dostać szłu ,co za ciemny naród.

 7. Młody Polak pisze:

  @Tomasz to nie wina Narodu czy prostych ludzi, tylko tych co rządzą na świecznikach, po przez mniej więcej pazerę i chciwość swojego potomstwa tak robią, rozwalając i niszcząc wszystko dookoła.

  Jak to mówi się przenośnie: widzisz las ale tego co między drzewami plącze się trudno dostrzec i pojąć, bo ukryte w cieniu drzew jako wtopienie z naturą, tego co się postrzega po części zepsutymi zmysłami i zniszczoną moralnością, istot które tak żyją i wpływają na środowisko.

 8. Sylwester pisze:

  Lasy są terenem gospodarczym-więcej ludzi powinno pracować w lasach-więcej wycinać i więcej nasadzać,leśnicy powinni się wziąć do roboty ,a nie siedzieć na stanowiskach opłacanych z budżetu.W polskich lasach drzewa przewracają się ze starości i gniją a cena drewna jest wysoka,bo podaż mała-robić się popaprańcom nie chce.Poza tym był tu apel z podtekstem eko-humanitarnym.Opracujcie program ochrony drzew-wykupujcie je przed wycinką,nadawajcie im status drzew chronionych-kandydujcie do sejmu i stanówcie prawo o ochronie drzew-poprostu pomyślcie prawnie.Zgadza się-każde drzewo rosnące na wale przec.powodziowym uszkadza jego strukturę-dokładnie jak jezdni i chodników-takie drzewa należy wyciąć ,a drewno dostarczyć do podopiecznych MOPS w ramach pomocy opałowej.Proponuję jednak przykucie się łańcuchami do drzew.Ucieszyłbym się-jako burmistrz gdyby taka sytuacja nastąpiła-zawarłbym umowę z protestującym,że na własny koszt będzie uprzątał liście i weżmie na siebie likwidację szkód wynikłych z np. uszkodzenia auta przez oderwany przez wichurę konar.To ,że aktor leży pod ściętym drzewem oznacza,że tak lubi.To aktor-nikt więcej,a w co gra i co gra-nie wiem.

Podpowiedź: aby mieć własny avatar w komentarzach zarejestruj się w serwisie Gravatar.