Otwarte Forum Tematyczne – 13.08.2013 – Jerzy Grzeszczuk hapteny cz.3

Trzecia część rozmowy z Jerzym Grzeszczukiem – odkrywcą chorób haptenowych i ich etiologii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii 1. Pn: Otwarte Forum Tematyczne, Archiwum audycji i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

20 odpowiedzi na „Otwarte Forum Tematyczne – 13.08.2013 – Jerzy Grzeszczuk hapteny cz.3

 1. adas pisze:

  a moze ktos sie wypowie w sprawie konfliktu z K. Rogalą itd ? nie biorę żadnej ze stron, ale ewidentnie temat pomijany 🙂

 2. kucyp pisze:

  Jakiego konfliktu?

 3. po lekturze wywiadu z Panem JG w Nieznanym Świecie, nawiazałem kontakt z tym wspaniałym Człowiekiem, który walczy o uznanie swojej teorii.Pozyskałem od Niego wzory haptenów, włozyłem do mego systemu diagnostycznego – na bazie radioniki.
  Mam już kilka wyników badań par, całych rodzin, które zestawiam w tabelki i staram się wyciagać wnioski w celu tworzenia programow naprawczych.
  Mam już kilka sukcesow w uzdrawianiu relacji miedzy bracmi ( 8 i 12 lat), u pary małżeńskiej, w grupach pracowniczych.Ta metoda może pomóc w tzw. odczulaniu i może umożliwić niwelowanie opisywanych reakcji.Badania trwają.Zapraszamy chetnych do Gabinetu Integrum w Warszawie tel. 22 885 57 59.
  Dr med.wet.B.Wojnowski-diagnosta elektroniczny chorób ludzi i zwierzat.

 4. Leszek pisze:

  Byłoby ciekawe i pożądane aby spróbować pozytywnie skonfrontować=scalić poglądy p. Grzeszczuka z poglądami p. R.Wiercińskiego w odniesieniu do stwardnienia rozsianego (SM). Czy może być tak, że pierwotne źródło choroby to hapteny, które m.in. doprowadzają do uszkodzeń żył mózgowych a to powoduje objawy opisane przez R. Wiercińskiego?
  Z wykładu J. Grzeszczuka wynikałoby, że odizolowanie od haptenów może spowodować ustąpienie objawów bez operacji żył. Może wyzdrowienie zależy od zaawansowania choroby i przy dużym wymaga także operacji?
  Absolutnie nie jestem specjalistą i tylko gdybam, ale myślę owe 50 000 chorych zasługuje na nadzieję, na wyklarowanie względnie spójnego wspólnego stanowiska alternatywnego w stosunku do nieskutecznych/szkodliwych metod medycyny. Nadzieja np. w owym wspomnianym sympozjum.
  Życzę powodzenia!

 5. eljasz pisze:

  proponuję obejrzeć kilka odcinków dr.Hause i dokładnie widać, że pierwszym badaniem w poszukiwaniu przyczyny choroby jest pobranie próbek ze środowiska pacjenta i 1.miejsce na obecność grzybów.2.toksycznych chemikaliów,3. zwierząt itd.
  wszyscy profesorowie na wykładach A.M. (a przynajmniej w dawnych latach) specjalnie zaznaczają, uczulają studentów na zagrożenie grzybnią i różne atypowe objawy z tym związane.
  „grzyby zniszczą tą cywilizację” mawiał prof….

 6. Qcyp pisze:

  @eljasz to nie jest cywilizacja a fantastyczne filmy nijak się mają do odkrycia pana Grzeszczuka.

 7. Doorta pisze:

  Qcyp
  a o jakich fantastycznych filmach rzeczesz ?
  Oglądałeś dr.Haus-a ?
  Wiesz o czym mówi J.Grzeszczuk ?

 8. Qcyp pisze:

  @Doorta proszę jeszcze raz sobie ten serial obejrzeć i skupić się na czym Dr House leczy wszystkich ludzi, czy chociaż w jednym przypadku zastosował coś innego niż podanie trucizny chemicznej na inną truciznę ,nie. Na tym opiera się dzisiejsza medycyna podawanie ludziom trucizny a zanim się ludzie zorientują czasami jest już za późno o tym mówił pan Grzeczczuk.

 9. Doorta pisze:

  Qcyp
  Była mowa o podstawowych działaniach jakie powinny być robione w placówkach leczniczych, tj. najpierw zebranie informacji o środowisku pacjenta.
  Czy u nas tak się dzieje w przychodniach, szpitalach ?
  może i tak, ale osobiście nie spotkałam się z czymś takim.
  Jedyne pytanie środowiskowe bywało takie, jeśli było
  „czy ktoś z rodziny wcześniej chorował na podobną chorobę ? ”
  Haus i inni medycy ‚leczą’ pacjentów chemią, która jest zazwyczaj także alergenem-
  o tym trzeba wiedzieć i pamiętać.

 10. Qcyp pisze:

  @Doorta jeśli ktoś robi tracheotomie długopisem tak jak to czyni dr House to wybacz ale to jest dla mnie fantastyka,można się pośmiać i tyle .Dr House to nowy MacGyver medycyny a więc nijak się ma do odkrycia pana Grzeszczuka który uczy nas zapobiegania wszelkiemu rodzajowi chorób związanymi z Haptenami.

 11. Gregory pisze:

  Nie wiem czy to coś wniesie do wymiany postrzegania ‚czym jest Dr House’ – zauważyłem że odcinki tego filmu od jakiegoś już czasu uległy zmianie, są po prostu gorsze od tych na początku, skomercjalizowały się. Takie jest moje odczucie, dość silne, więc się nim dzielę (może na tym polega różnica zdań, że ktoś siedzi wyobrażeniem w…pierwotnych intencjach scenarzysty).

 12. Qcyp pisze:

  Germańska Nowa Medycyna dr Hamera działa znakomicie,wiem o tym bo sam też na to wpadłem dzięki obserwacji własnego ciała, plus odkrycie pana Grzeszczuka i koncerny farmaceutyczne pójdą z torbami .

 13. Doorta pisze:

  Hausa to ja oglądałam kilka lat temu, czyli te stare odcinki-to dla uściślenia poprzedniej wypowiedzi . Nowych odcinków nie oglądałam.
  Myślę, że jeśli sytuacja wymaga i mus na biegu robić tracheotomie, to może być i długopis -:)..chodzi wtedy prawdopodobnie o jakąkolwiek rurkę.

  Tak jest Qcyp, lepiej zapobiegać niż leczyć, ale o tym wiadomo już od dawna, od bardzo dawna.

 14. Qcyp pisze:

  @Doorta Skoro wiadomo już od dawna, od bardzo dawna to dlaczego ludzie nie żyją w harmonii z naturą?Dzisiejsza medycyna jest tak dziwaczna,więcej szkodzi niż pomaga.W jaki sposób może uleczyć lekarz człowieka który dzieli organizm człowieka na poszczególne części nie znając złożoności ludzkiego ciała.W ciele fizycznym są jeszcze inne ciała, takie jak Ciało Astralne – w rzeczywistości wszystkich jest ich dziewięć fluidyczne ,fizjologiczne itd .Oglądanie takich filmów jak dr House niczemu nie służy ,wręcz ogranicza widza i robi z niego potulnego pacjenta na którym można tylko kasę zarobić.

 15. Qcyp pisze:

  Można uleczyć każdą chorobę, ale nie każdego człowieka [Bruno Gröning]
  Natura nie jest głupia, a choroba to sensowny, biologiczny program “specjalny”, który uruchamia się w szczególnych okolicznościach – [doktor Ryke Geerd Hamer]

 16. Qcyp pisze:

  Nie ma nieuleczalnych chorób, ale są ludzie, którzy opierają się uzdrawiającej sile.Na własne życzenie – bo nie potrafią lub nie chcą odrzucić zniewolenia przez światopogląd ateistyczny lub religijny.
  Nie jest to żadna KARA mściwego bóstwa za ateizm, lecz prosta KONSEKWENCJA wyznawania dobrowolnie wybranego, ale fałszywego światopoglądu!
  W CO WIERZYSZ, TO MASZ!
  Bruno Gröning

 17. Qcyp pisze:

  Każda komórka jest inteligentnym organizmem. Możesz ją wyjąć z ciała, umieścić na szalce Petriego, a ona będzie prowadziła własne życie: poradzi sobie ze środowiskiem, urośnie, rozmnoży się i stworzy społeczność wraz z innymi komórkami. W ludzkim ciele zajmujemy się ogromną społecznością komórek pracujących razem w harmonii. Jesteśmy potężni i zdolni do robienia rzeczy, które nazywamy cudami. Cuda to tak naprawdę zdarzenia, których nauka jeszcze nie rozumie. Bardzo głębokie cuda zdarzają się każdego dnia. Na przykład ktoś ma raka i nagle u tej osoby zmienia się postrzeganie i może ona doświadczyć spontanicznej remisji (złagodzenia objawów/przebiegu choroby – przyp. Ivellios). Zmieniając swoje postrzeganie życia, przeprogramowują swoje komórki. Stanowi to wyrażenie epigenetycznych mechanizmów, procesów molekularnych, które oddają władzę osobie. Nowa nauka, zamiast postrzegać nas jako „ofiary komórek”, zauważa władzę, pozwalającą nam kontrolować komórki.

 18. Doorta pisze:

  ” Skoro wiadomo już od dawna, od bardzo dawna to dlaczego ludzie nie żyją w harmonii z naturą?”
  Dobre pytanie. Znasz odpowiedź ?

  „Oglądanie takich filmów jak dr House niczemu nie służy ,wręcz ogranicza widza i robi z niego potulnego pacjenta na którym można tylko kasę zarobić.”
  Wszystko zależy od tego, jak się ogląda i co ma się w ‚głowie’.
  Jak widać, mnie nie zaszkodziło oglądanie, tak mniemam, mogę jednak się mylić, wszak to subiektywna ocena -:)

  „Natura nie jest głupia, a choroba to sensowny, biologiczny program “specjalny”, który uruchamia się w szczególnych okolicznościach – [doktor Ryke Geerd Hamer]”
  Zgadzam się.
  Ciało ma zdolność samoleczenia !
  trzeba mu jedynie zapewnić odpowiednie warunki.

  „Zmieniając swoje postrzeganie życia, przeprogramowują swoje komórki.
  Stanowi to wyrażenie epigenetycznych mechanizmów, procesów molekularnych, które oddają władzę osobie.”
  Wiesz Qcyp, wszystko zaczyna się w naszej głowie i wszystko w naszych ‚rękach’.

 19. Qcyp pisze:

  @Doorta ,” Skoro wiadomo już od dawna, od bardzo dawna to dlaczego ludzie nie żyją w harmonii z naturą?”Dobre pytanie. Znasz odpowiedź ?Znam, nasza psyche jest słabe.Jeśli tobie nie zaszkodziło to i mi nie zaszkodzi ,właśnie oglądam 8 sezon ale tylko żeby się pośmiać .

Podpowiedź: aby mieć własny avatar w komentarzach zarejestruj się w serwisie Gravatar.