Otwarte Forum Tematyczne – 17.07.2013

Reportaż zrealizowany przez NTV Warszawa.
Pikieta „Solidarni z Żurawlowem” odbyła się 15 lipca 2013 r. pod Ministerstwem Środowiska w Warszawie.

Rolnicy z Żurawlowa od 5 tygodni walczą z amerykańską globalną firmą wydobywczą Chevron wspieraną przez Ministerstwo Środowiska, rząd i władze samorządowe.

Zamojszczyzna leży na trzech największych w Polsce Głównych Zbiornikach Wód Podziemnych, w tym jednym transgranicznym z Ukrainą. Region Żurawlowa jest całkowicie rolniczy, z najlepszymi glebami w Polsce. Firma Chevron nie ma zezwolenia na składowanie odpadów toksycznych w górotworze. Rolnicy wystąpili do Ministerstwa Środowiska z wnioskiem o delegalizację koncesji firmy Chevron. Koncesja została przyznana, jak wszystkie inne wydane koncesje, w sprzeczności z prawem europejskim dotyczącym warunków zapewnienia wolnej konkurencji, za co Polskę skazał 27 czerwca Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Rolnicy blokują od 5 tygodni działkę wydzierżawioną przez Chevron, nie pozwalając na postawienie ogrodzenia, bez wydzielenia granic posesji. Wspierają ich ludzie i społeczności z całego świata.

Reportaż dobitnie ukazuje, że Rząd i jego ministrowie mają głęboko w (wiadomo gdzie) dobro rolników, polskiej ziemi i pojedynczego obywatela. Pytanie, które ciśnie się na usta po tym reportażu brzmi: w czyim interesie są podejmowane takie decyzje przez „władzę”, bo na pewno nie w naszym! Ale na to odpowiedzieć już muszą sobie widzowie. To jest ostatni dzwonek na pobudkę! I oby większość zdążyła się obudzić bez ręki w nocniku.

Materiał zrealizowany przez NTV Warszawa.
Rozmowa z lekarzem, dr Krzysztofem Krupką, która przeprowadził Paweł Fijałkowski. Oby więcej takich lekarzy, z tak szerokimi horyzontami.
Więcej na http://www.drkrupka.pl/

Ten wpis został opublikowany w kategorii 1. Pn: Otwarte Forum Tematyczne, Archiwum audycji i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „Otwarte Forum Tematyczne – 17.07.2013

 1. aid pisze:

  Takie informacje mogą pojawiać się coraz częściej… :
  „Trucizna w Zawierciu. Rozlewisko żrących chemikaliów”
  http://www.sfora.pl/Trucizna-w-Zawierciu-Rozlewisko-zracych-chemikaliow-a57811

 2. Henryk pisze:

  Tusk na szubienicę (dosłownie) za przekroczenie uprawnień wyrządzając wydaną decyzją szkodę Polsce i Polakom o ogromnym rozmiarze. Tylko szubienica, a poza tym uprzedzamy Chewron i inne firmy, że decyzja Tuska jest bezprawna (nie jest uprawniony do wydawania takich decyzji) a zatem ta decyzja nie uchroni ich przed odpowiedzialnością.

 3. aid pisze:

  Idealnie się łaczy z tematem łupków:
  „W ostatnich 10 latach z sektora rolniczego zniknęło pół miliona pracowników. A ubędzie jeszcze więcej. I to według „Pulsu Biznesu” dobra wiadomość. Niestety, na tle Europy nadal jest ich za dużo.”
  – komentarz internauty:
  „Ha Ha Ha — a wszystko na rozkaz WHO-NWO cel wyniszczenie 95% ludzkości . O co tu chodzi ? — WHO zakłada że TYLKO żywność doprawiana CHEMICZNIE jest DOBRA dla ludzi — oczywiście CHEMIA to RAK to twoja śmierć – i o to chodzi .”
  http://www.sfora.biz/Z-Polski-zniknelo-pol-miliona-rolnikow-I-dobrze-a57807

 4. Zielarz pisze:

  Marketing robi postepy. Nie dało sie obejść bez zareklamowania tego jedynie-słusznego munio ? Mam uwierzyć że to przypadek ? Ciekawy gość, ciekawa rozmowa ale jednak niesmak pozostaje.

 5. Guru pisze:

  Dlaczego „pan” minister chodzi z taka ostawa??

 6. Guru pisze:

  polaksa mafia z sejmu jak zrobi swoje dla NWO pierwsi pojda do pieca. Haha ale glaby .

 7. lilka pisze:

  Chwron z tajnych bractw Hameryki czyli najwyzszych wladz.Zaden pis i zadna polska partia nie bedzie przeciw gazowi lupkowemu,bo muszą miec jakiegos sojusznika gdzies.Tak wiec nie liczcie na wladze .tylko presja oddolna moze cos zdzialac,blokady ,protesty i tylko mieszkancy cos moga w tej sprawie zdzialac.

 8. Guru pisze:

  POlaczkowate cwaniaczki z sejmowych law odpowiecie za bezgraniczne sluzalstwo tym kilku starym debilom z NWO. Oj odpowiecie.

 9. adevo pisze:

  Nie wiem czy miało sens robienie pikiety w ramach spotkania ministrów środowiska z Polski, Francji i Niemiec, nazwanego przez Niemców „Zielonym trójkątem Weimarskim”. Marcin Korolec, Philippe Martin oraz Peter Altmaier spotkali się w Warszawie w czasie demonstracji mieszkańców Żurawlowa, aby podyskutować na temat międzynarodowej polityki klimatycznej.

  Widoczna oś grabarzy Polski PO-PiS jest popierana podatkami przez nieświadomych Polaków, przez zainteresowane państwa jak Niemcy i USA, oraz przez globalne koncerny, również głównie z USA i Niemiec.

  Także protestująca przed pałacem ministra środowiska garstka ludzi, wśród nich mądra pani wylegitymowana przez policjanta, w wywiadzie przy końcu filmu, powinna sobie zdać sprawę, że tu trzeba zmienić system polityczny by mieć jakiś wpływ na politykę Polski.

  Zmianę systemu politycznego proponuje Demokracja Kulista.
  http://demokracjakulista.pl/demokracjadb.pdf

  By uratować Polskę podpisz:
  AKT WOLI NARODU
  RAZEM – Zbudujemy Nowy Dom
  http://www.petycjeonline.com/akt

  Kochani ludzie, obywatele jak sami doświadczacie, prawo jest po to by was gnębić i pozbawiać wpływu na losy Polski. Globalne koncerny, skorumpowani urzędnicy i politycy robią sobie podkładki prawne do bezczelnego, nikczemnego niszczenia podstaw ludzkiego życia na terenach Polski.

  Wg polskich urzędników i polityków PiS, PO, mediów Rydzyka nie macie prawa do życia! By ratować Polskę zwalczyć wrogą Narodowi biurokrację walcz z nią
  BIUROKRACJĄ NARODOWĄ

  Podpisz
  AKT WOLI NARODU
  http://www.petycjeonline.com/akt

  PS.:
  Moje uzupełniające uwagi:

  By trucizny z płynu do hydroszczelinowania zanieczyściły podziemne zbiorniki wodne nie jest ważna odległość od powierzchni ziemi nieszczelności rury, tylko czy w miejscu pęknięcia przebiegają pokłady wodonośne. Poprzez pokłady wodonośne trujący płyn hydroszczelinujący może być transportowany na każdą głębokość w górę i w dół, a więc i do podziemnych zbiorników wody pitnej.

  W raporcie końcowym z pokazowych badań w Łebieniu nie ma podanego składu chemicznego wciskanego płynu ani odpowiedzi zakładu.
  Statystykę pękania rur (SCP-sustained casing pressure) w tej samej technologii jak w Polsce podaję tu:
  http://iddd.salon24.pl/397656,lupki-i-mikrofale-list-do-ojca-dyr-rydzyka#rury
  Oraz tu
  http://bejda.blogspot.de/2012/07/ministerstwo-srodowiska-raport.html

 10. rokospoko pisze:

  Wczoraj obejrzalem film na youtube o traktowaniu zwierzat, jak zabija sie zwierzeta w rzezniach i skad sie biora jaja z chowu klatkowego. Nadal o tym mysle i czuje, ze mnie to zmienilo, a jestem miesozerny. Nikt nie komentuje wywiadu z dr Krupka, a przeciez mowi on o podstawowych sprawach: energii, swietle, fotonach itp. Mam pytanie: czy we Wroclawiu mozna zrobic zdjecie wlasnej aury, aby dowiedziec sie, gdzie energia jest zablokowana?

 11. aid pisze:

  Gaz łupkowy – Początki ruchu antyłupkowego w Polsce – Marek Kryda
  http://www.youtube.com/watch?v=U1lmCnpnWfA

 12. PAN DOCTOR KRUPA pisze:

  270 PLN za wizytę. Na jego stronie internetowej niestety tego się nie dowiecie.
  ONLY FOR RICH.

 13. PAN DOCTOR KRUPA pisze:

  No ale zdrowie jest bezcenne szkoda że mnie nie stać chyba się powieszę. Cóż umarła kolejna nadzieja.

 14. PAN DOCTOR KRUPA pisze:

  specjalista od TMC? a na stronie doktorka nie podaje że ukończył 10 letnie studia medyczne w Chinach…gdzie rekomendacje dotyczące TMC? no tak ale jakby kończył TMC to nie starczyło by czasu na zwykły uniwersytet i robienie błyskotliwej kariery lekarza medycyny konwencjonalnej…gwarantuje że wyleczy? ooo czy to znaczy że jak nie pomoże oddaje kasę za wszystkie wizyty???

 15. PAN DOCTOR KRUPA pisze:

  i jeszcze jedno czemu w ogóle bierze kasę za wizytę zamiast wprowadzić ten niewygodny dla lekarzy współczesnych element jakim było że lekarz TMC był opłacany dopóki człowiek był zdrowy…zgodnie z tym pan doktor mógłby żądać nawet 10 albo i 100tyś za wyleczenie nie biorąc nic w trakcie….

 16. Ja pisze:

  W sprawie gazu to trzeba by zrobić listę takich takich firm jak „Żywiec” itp które będą korzystały ze skażonej wody i wrzucić ja czarną listę.

Podpowiedź: aby mieć własny avatar w komentarzach zarejestruj się w serwisie Gravatar.