Otwarte Forum Tematyczne – 18.04.2016

Janusz Zagórski rozmawia z Grzegorzem Kubiakiem na temat kreatywności w biznesie.


 

Janusz zagórski rozmawia z Klaudiuszem i Katarzyną, którzy byli w Brazylii u Jana od Boga.


 

Janusz Zagórski rozmawia z Grzegorzem Gruszko na temat fenomenu książek Władimira Megre o Anastazji.


 

Ten wpis został opublikowany w kategorii 1. Pn: Otwarte Forum Tematyczne, Archiwum audycji i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „Otwarte Forum Tematyczne – 18.04.2016

 1. Joanna pisze:

  OD JERZEGO ZIĘBY
  DZIEJE SIĘ DOBRZE ! 🙂
  14.04.2016, Warszawa
  Do Jego Magnificencji Rektora UKSW,
  Ks. prof. dr hab. Stanisława Dziekońskiego
  Szanowny Księże Rektorze
  My, dziennikarze zajmujący się tematyką zdrowia, medycyny i nauki, zwracamy się do Księdza Profesora z prośbą o bliższe przyjrzenie się wydarzeniu, które odbędzie się w najbliższą sobotę (16 kwietnia) w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 22.00 w Auditorium Maximum UKSW w Warszawie.
  Swój wykład wygłosi, a następnie poprowadzi seminarium Pan Jerzy Zięba. Jak sam o sobie pisze: dyplomowany hipnoterapeuta kliniczny w Australii i USA. W środowisku dziennikarskim jest dobrze znany jako człowiek, który neguje osiągnięcia medycyny i podważa wiedzę naukową. Co gorsza, rozpowszechnia nieprawdziwe informacje na temat profilaktyki i leczenia wielu chorób, m.in. układu krążenia, nowotworów i stosowania szczepionek. Uważamy działalność tego Pana za szkodliwą społecznie i obawiamy się, że promowanie jego poglądów wcześniej czy później doprowadzi do tragedii.
  W świetle powyższych faktów wyrażamy niepokój, że Jerzy Zięba będzie wygłaszał swoje paramedyczne tezy w murach uniwersyteckich. I z premedytacją wykorzystywał wizerunek tak szacownej instytucji do promowania własnej osoby.
  Dla dobra uczelni, polskiej nauki i zdrowia publicznego prosimy Księdza Profesora, aby rozważył wycofanie się UKSW ze współpracy z Panem Ziębą.
  List o takiej samej treści przesyłamy do rektorów uczelni, które także mają zamiar gościć go w najbliższym czasie, tj. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Uniwersytet Zielonogórski.
  Niestety, seminaria już odbyły się na Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie Łódzkim i na Politechnice Rzeszowskiej.
  Z poważaniem:
  Marzena Bartoszuk, redaktor naczelna magazynu o zdrowiu VITA
  Katarzyna Burda, dziennikarka działu nauka tygodnika „Newsweek”
  Piotr Cieśliński, kierownik działu nauka „Gazety Wyborczej”
  Izabela Filc-Redlińska, autorka książki „Szczepionki. Nie daj się zwariować”, dziennikarka działu zdrowie miesięcznika „Twój Styl”
  Joanna Grochal, reporterka sieci portali dla lekarzy Openmedica
  Łukasz Kaniewski, dziennikarz działu nauka „Rzeczpospolitej”
  Dr Marta Koton-Czarnecka, redaktor merytoryczna magazynu Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym „Dłonie i Słowo”
  Dr Ewa Krawczyk, autorka popularnonaukowego bloga Sporothrix
  Julia Krupińska, dziennikarka sieci portali dla lekarzy Openmedica
  Maja Marklowska-Dzierżak, autorka bloga Healthy&Beauty, współpracownik tygodnika „Przegląd”
  Zuzanna Matyjek, była redaktor naczelna „Żyjmy dłużej”, prezes Fundacji Medyk
  Wojciech Mikołuszko, autor pięciu książek naukowych dla dzieci, współpracownik „Gazety Wyborczej” i miesięcznika „Focus”
  Grażyna Morek, szefowa działu zdrowie miesięcznika „Twój Styl”
  Joanna Morga, dziennikarka medyczna Polskiej Agencji Prasowej
  Wojciech Moskal, dziennikarz działu nauka „Gazety Wyborczej”
  Mariusz Nowik, dziennikarz portalu Dziennik.pl, „Dziennika Gazety Prawnej” i „Newsweek Historia”
  Anna Piotrowska, redaktor naukowy programu Sonda 2 (TVP2)
  Dorota Romanowska, kierownik działu nauka tygodnika „Newsweek”
  Marcin Rotkiewicz, z-ca kierownika działu naukowego tygodnika „Polityka”
  Monika Selimi-Sokołowska, dietetyk i współpracownik miesięcznika „Focus”
  Małgorzata Solecka, dziennikarka „Medycyny Praktycznej”
  Aleksandra Stanisławska, współprowadząca serwis Crazy Nauka i program Homo Science w radiu TOK FM, redaktor dodatku „Nauka dla każdego” („Gazeta Wyborcza”)
  Piotr Stanisławski, współprowadzący serwis Crazy Nauka i program Homo Science w Radiu TOK FM, dziennikarz portalu Gazeta.pl
  Halina i Ryszard Sterczyńscy, autorzy bloga wszyscyzdrowi.pl
  Jan Stradowski, redaktor prowadzący miesięcznika „Focus”, autor audycji Człowiek 2.0 w Radiu TOK FM
  Anna Szulc, dziennikarz działu społeczeństwo tygodnika „Newsweek”
  Paweł Walewski, publicysta działu nauka tygodnika „Polityka”
  Małgorzata Wiśniewska, dziennikarka od 20 lat specjalizująca się w tematyce zdrowia (Wiadomości, TVP1)
  List popiera:
  Grupa Ekspertów z Instytutu Zdrowia i Demokracji
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Z tym że : rozmawiałem z redakcją GW. W wydaniu Stołecznym podobno ma się ukazać artykuł napisany po rozmowie ze mną. Zgodnie ze sztuką (przynajmniej w tym przypadku) poproszono mnie o odniesienie się do tego listu. Zrobiłem to. Spokojnie… zobaczymy, co z tego co mówiłem będzie opublikowane.
  UWAGA : To JA SAM sugerowałem, żeby ten list opublikowali, bo zależy mi na :
  A. Nagłośnieniu tego co robię w sensie szerszym, a nie o jakie terapie naturalne zastosować przy jakiej chorobie. Chodzi mi o wzbudzenie zainteresowania mediów możliwością LEPSZEGO, BARDZIEJ EFEKTYWNEGO LECZENIA POLAKÓW !
  B. Opublikowaniu NAZWISK tych, którzy ten list napisali, bo są to dziennikarskie miernoty, które bez sprawdzenie faktów przekazują społeczeństwo zwykłe KŁAMSTWA, a tego redaktorom czynić nie wolno !!!!
  Oczywiście redaktora GW, z którym rozmawiałem zaprosiłem na wykład i seminarium w Warszawie, ale .. na ta sobotę ma inne plany. Ciekawe… czy ktoś z tych , którzy ten list podpisali przyjdzie. Mam nadzieję 🙂 jakkolwiek płonną.
  Do łez rozczuliło mnie ostatnie zdanie tego listu :
  „Niestety, seminaria już odbyły się na Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie Łódzkim i na Politechnice Rzeszowskiej” … to „niestety” jest ich szlochaniem w rękaw 🙂 a przecież był jeszcze Uniwersytet w Rzeszowie itd.
  W dodatku, list popierają ludziki z organizacji mającej w nazwie „demokracja”:-) :
  http://www.izid.pl/oferta-izid/ i wszystko już jest jasne.
  Co za wspaniały dzień !!! 🙂 🙂
  Pozdrawiam,
  Jerzy Zięba

  • OBSERWATOR pisze:

   Toż to „zwykła gorączka”, która wprawdzie paskudnie WZRASTA, ale musi wzrastać, ponieważ tak się dzieje, kiedy chory organizm zaczyna coraz intensywniej ZWALCZAĆ, tę toczącą go, ciężką chorobę.
   To naturalny stan uzdrawiania się także społecznego organizmu, kiedy ten – nieświadomy dotąd bycia zainfekowanym złośliwą zarazą – oczyszcza się z niej bezwzględnie, czym wprawia zarazę w coraz większą wściekłość. Widać to wszędzie, także w sieci, na przeróżnych forach, w komentarzach „przypadkowych internautów”, więc nie ma sensu przejmować się tym, tylko dalej robić swoje, czyli pracować dla wspólnego dobra, dobra społeczeństwa 🙂
   Traktując ich, jak przysłowiowe „POWIETRZE”, powodujemy ODCINANIE im naszego energetycznego ZASILANIA, ponieważ to my zasilamy ich istnienie, w naszej przestrzeni życiowej, poprzez samo UZNAWANIE ich istnienia w niej. Dlatego nie ma sensu podejmować z nim JAKIEJKOLWIEK dyskusji, ponieważ LEGITYMIZOWANIE/UZNAWANIE naszymi umysłami, tego, czego w naszym życiu, w naszej przestrzeni życiowej, mieć NIE CHCEMY, powoduje energetyczne ZASILANIE takiego czegoś.
   Próba „zwalczania” poprzez ANGAŻOWANIE się, powoduje REAKCJĘ, a ta kolejną, coraz silniejszą… itd – w efekcie nie ma wygranych – są TYLKO przegrani, ponieważ każdej akcji, odpowiada reakcja, równa co do wartości, lecz przeciwnie skierowana. Tak działa fizyka stworzenia, i nie ma od tego/przed tym ucieczki. Mówią na to „prawo karmy”, ale to prawo fizyki, które w tej rzeczywistości działa z „opóźnieniem”, ponieważ jest to jeszcze „szkoła”. W wyższych wymiarach, prawo to działa natychmiast, jest „bolesne”, więc bez „zdania egzaminu”, nie da się „przejść do następnej klasy” 🙂

   Tylko „WYMAZANIE”, czyli taki umysłowy „RESET” i „POSTAWIENIE” nowego systemu, powoduje OCZYSZCZANIE naszej przestrzeni życiowej, z tego, czego w niej mieć nie chcemy.
   Jakość doświadczania życia, zależy WYŁĄCZNIE od stanu umysłu. Najlepiej widać to, pod nazwą efektu „placebo” i „nocebo” – to dwa PRZECIWSTAWNE stany umysłu, dające dwa przeciwstawne doświadczenia życiowe. Wybór stanu umysłu, zależy ZAWSZE do nas, a ponieważ nie jest to powszechnie wiadome (jeszcze), więc większość nieświadomie „wybiera” (czyli działa „nawykowo”) stan umysłu, w jaki wpędzają nas nieustannie meNdia, czyli STRACH/NIENAWIŚĆ, myśląc, że to jest stan naturalny. Wtedy przegrywają, ponieważ – zgodnie z prawem fizyki – każda AKCJA STRACHU umysłu, powoduje MATERIALIZACJĘ ADEKWATNEJ REAKCJI na ten stan strachu.
   Dlatego Jezus nauczał MIŁOŚCI, ponieważ AKCJA miłości także powoduje MATERIALIZACJĘ REAKCJI MIŁOŚCI.
   Miłość powoduje harmonię w organizmie, a strach jego destrukcję. My wszyscy także stanowimy organizm – globalny umysł, w którym tworzą się połączenia neuronowe, których nie widać, ale one istnieją. Cały kosmos, to jedna wielka sieć połączeń neuronowych, tworzących potężny umysł, w którym my jesteśmy jakimś takim maleńkim „neuronkiem”, który jest RATOWANY przed śmiercią, przez FACHOWCÓW, którzy zaplanowali taką „operację”, na całym tym umyśle. Ziemia, to taka pierwsza „kostka domina”, w tym kosmicznym efekcie domina, dlatego ta choroba tak zawzięcie walczy. To nie jest choroba pochodzenia „ziemskiego” – to „zaraza kosmiczna”, która ZAINFEKOWAŁA tę planetę. Trzeba po prostu spojrzeć na wszystko, przez pryzmat tzw. INTERESU, czyli kto ma w tym interes, żeby było na Ziemi tak, jak jest, a potem „przesunąć wzrok” na tę „najwyższą półkę” interesu, i wszystko stanie się jasne…
   Tak że bez obaw – wszystko jest na jak najlepszej drodze do zwalczenia „zarazy” i uleczenia cywilizacji. „Centrala” informuje, że wszystko idzie zgodnie z planem – wkrótce Ziemia połączy się z Niebem 🙂 🙂

   PS.
   Zanim Tusk, pod pozorem awansu, został z Polski ewakuowany, to któryś z kabaretów określił jego przerażoną, „zdychającą ekipę”, jako: „ostatnie podrygi zdychającej ostrygi”. To właśnie jest taki „przedzawałowy” stan obecnego systemu – dosłownie jest on już „tuż przed zejściem…” 🙂

   • Majestic pisze:

    to obcy, a Słowianie na zmywakach pisuarach i sedesach , ale goj dopiero po szkodzie sobie nie zaszkodzi !?

   • OBSERWATOR pisze:

    Przykład RESETU pokazany jest w utworze, którego tytuł: „to po prostu moja wyobraźnia”, może w tym wypadku przetłumaczmy tak: „Ten obecny świat – to nie jest moja bajka”: https://www.youtube.com/watch?v=SHoHIL2ABVQ ! więc – jak w 2:18 – wkurzony/a mówisz sobie: „TO NIE JEST MOJA BAJKA – TO NIE JEST MÓJ ŚWIAT! NIE CHCĘ TAKIEGO ŚWIATA”!!!
    No więc go ze swojego umysłu „wymazujesz/resetujesz”, to wszystko, czym ten świat jest (symbolicznie – wszystko znika i pojawia się BIAŁE TŁO), a następnie „stawiasz nowy system” – swój świat, jakiego pragniesz, oczywiście swoim umysłem już więcej NIE WRACASZ do obecnego „starocia” – od tej pory coraz systematyczniej zachowujesz się, jakby nie istniał, ponieważ od tej pory istnieje dla CIEBIE już TYLKO ten nowy świat! 🙂
    Tak to działa – jak w przypadku dziecka, które WIDZI swoje życie, w swoich marzeniach, i takim ono się staje, kiedy jest głęboka, niepodważalna wiara w ich spełnienie. Pamiętajmy też, że nasze marzenia – nasza zdolność wyobraźni, jest tylko „sufitem”, który dla BOGA jest dopiero „podłogą”, dlatego przedstawiając BOGU „zlecenie wykonania”, tak naprawdę podajemy mu jedynie obraz SYMBOLICZNY, tego STANU UMYSŁU, jakiego chcemy doświadczać, ponieważ nasze możliwości umysłowe są „za krótkie”, by móc oczyma wyobraźni widzieć to, co BÓG może i chce nam zapewnić…

    Wymaga to SYSTEMATYCZNOŚCI i emocjonalnego ZAANGAŻOWANIA, ponieważ emocje są „wzmacniaczem” naszych myśli (jednorazowo ok. 15min – to czas tworzenia się i „UTWARDZANIA” nowych połączeń neuronowych w mózgu, oraz zanikanie starych, czyli to taki rodzaj „chirurgii mózgu”, powodującej totalną zmianę w życiu człowieka), a także UŚWIADOMIENIA sobie, żeby już więcej NIE ODDAWAĆ tej systematyczności i tego zaangażowania, pod KONTROLĘ diabelskich MEnDIÓW, aby one już więcej nie dokonywały nam tej „chirurgii mózgu”, w naszej nieświadomości tego procesu, tylko od tej pory już SAMEMU TEN STAN UMYSŁU KONTROLOWAĆ, a meNdiom powiedzieć: „WON” z mojego zycia!! 🙂

    np. Paulina Moskalik, tak zrobiła ten RESET w swoim świecie: https://www.youtube.com/watch?v=iDTTlVl-pTQ – czyli w formie „rytualnego spalenia” dotychczasowej wiedzy o świecie ,stając się przy tym takim „nowo-narodzonym dzieckiem”, które od tej pory chłonie wiedzę wprost ze źródła: https://www.youtube.com/watch?v=dKOj44MMq6Q 🙂 świetnie też przy tym ujęła nasze dotychczasowe postrzeganie świata, jako: „próbę opisania słonia z perspektywy mrówki, siedzącej w jego dupie” – dokładnie TYLE wiemy o świecie, w którym żyjemy i na tej powszechnej NIE”wiedzy”, którą nam „wprano” w umysły, w naszej NAIWNOŚCI i GŁUPOCIE, chcemy opierać swoje CENNE ŻYCIE! 🙂

   • OBSERWATOR pisze:

    Utwór Linkin Park: „Waiting For The End” https://www.youtube.com/watch?v=5qF_qbaWt3Q – też jest utworem o globalnym „RESECIE” umysłu: „to czego pragnę, to ‚przehandlować’ to życie, na coś nowego, na coś, czego dotąd nie miałem – na BOGA”! 🙂
    Wyraz „przehandlować”, oznacza „zakupienie” czegoś nowego, z równoczesnym „pozbyciem się starocia”, na tym będzie polegał ten zaplanowany, globalny RESET świadomości zbiorowej, który całkowicie zmieni oblicze świata. W utworze tym są też pokazane tryby jakiegoś mechanizmu. Jest to odniesienie do mechanizmu dynamiki inteligentnej samoorganizacji, która jest także tym „bożym mieczem”, który – niczym chirurgiczny skalpel – „powycina” tę zarazę, która będzie opierała się przed miłością bliźniego, do samego końca, stąd jest w tym utworze pokazany także samurajski miecz, gdyż są to miecze, które słyną z wyjątkowej ostrości.
    Jeśli ktoś słuchał może przekazu z kryształowej jaskini: https://www.youtube.com/watch?v=tzwNWAivNk0 – to jest tam mowa o tym, że jesteśmy przed kolejnym „czyszczeniem” Ziemi, których było dotąd, na tej planecie, sześć, stąd też i słynna „zakazana archeologia”, która pokazuje, że okłamują nas na każdym kroku 🙂 Jest też wzmianka o BRONI, jaka będzie zastosowana w tym celu. To jest właśnie ta broń – ŚWIADOMOŚĆ!
    Świat materialny ISTNIEJE w ŚWIADOMOŚCI, więc zmiana jej PARAMETRÓW, spowoduje ZMIANĘ świata amaterialnego, oraz WYELIMINOWANIE tych, którzy tych parametrów nie będą spełniali. Dlatego nie ma możliwości UCIECZKI przed tą bronią – żadne SCHRONY podziemne tu nie pomogą! Dlatego ludzkość musi zostać przed tym ostrzeżona, a kto sobie to zbagatelizuje – to opuści swoje ciało, na własna prośbę. Ale do tego czasu, musi się jeszcze co nieco wydarzyć. Dopiero po tym fakcie OCZYSZCZENIA globalnego, nastąpi uspokojenie sytuacji, a po pewnym czasie to „rozwarstwienie” na dwie rzeczywistości, o którym niektórzy jasnowidzący, już mówią. Ci, którzy nie będą chcieli iść drogą rozwoju duchowego – pozostaną w innej rzeczywistości.
    Jak coś JEDNEGO może się ROZDWOIĆ? Najprościej można to sobie wyobrazić tak, jak pokazuje to Darcy Oake w 3:08 – https://www.youtube.com/watch?v=FfNZDQ6RHc4 – mieszkańcy planety, są jak te „ptaszki w klatce”, z których nie są w stanie się wydostać. Stąd określenie o „uczcie weselnej”, na którą drzwi „zostaną zamknięte”, czyli istoty które będą świadomie uczestniczyły w procesie PODNIESIENIA częstotliwości, znikną z pola widzenia tym, którzy się „zatrzymają” w tym procesie, ponieważ b. wielu zmieni się tylko „na chwilę”, ze strachu…

    WYSTARCZY OTWORZYĆ SERCE NA MIŁOŚĆ – NA BOGA! 🙂

   • ...? pisze:

    Typowa wirtualna (internetowa) duchowosc,poparta linkami z piosenkami,filmami i bajkami.
    Gdzie powołanie sie na „autorytet”,powoduje ze sami,nie musimy juz za wiele zrobic.
    Wystarczy troche pomedytowac,isc na wybrany kurs i juz wszystko bedzie dobrze.

    I słowa, ze ktos nadzchodzi z pomoca i za nas zrobi porzadek(zbawca,
    „centrala”-chyba matrixa,czy inni wybawi/ciele),robią z nas bierne owieczki,które wciaz bezczynnie czekaja i sa dalej strzyzone…Które to juz tysiaclecie…?!
    Szafujecie swiatłem, wolnoscia,jak faryzeusze stoicie na schodach swoich swiatyn,
    gdzie myslac ze jak chwile pogdakamy o wolnosci to ona do nas sama przyjdzie.

    Poki nie ruszymy tykłów i własnymi rękoma sobie wolnosci nie zapewnimy,to ona sama do was nie przyjdzie.
    To tak ,jak by pozwolic złodziejom na kradziez naszego jedynego,niezastapionego naczynia, za pomocą którego czerpiemy wode ze zródełka i gasimy nasze pragnienie.
    I teraz od tysiecy lat czekamy(bo ktos nam ponoc kiedys obiecał, ze przyjdzie i odbierze złodziejom),a złodziej w najlepsze dalej okrada,zabezpiecza sie coraz to nowszymi nowinkami technicznymi(mind control) i
    wymysla coraz to nowsze daty(kiedy szeryf wróci).
    I wystarczyło zebrac sie i samemu odebrac to, co do nas od eonów nalezy…
    A baranki dalej czekaja…beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

   • Tomek pisze:

    te medytacje też są do kitu, piosenki, filmiki, linki, nie ma wyjścia na złodzieji, będą kraść, dopuki będzie pieniądz, a my go nie zniesiemy gadkami. To wszystko dlatego trwa w poczekalni… (wiecznej?) lipa.

   • ☺seja pisze:

    i do tjego jeście śkodliwe a fee, bo ma se kogo utwierdzić w jego nie prawdziwym świeciu i jescze bardziej odrwać ofiarę od prawdziwości tego świata.

    no-nieś-te-ty, od goga do magoga

    byle się wyprzeć tego że sami kreujemy taki świat jaki chcemy i jaki znamy, o przebudzeni jak kibice na trybunach, co sami nie umniom a innych by poprowadzili. tam gdzie sami nie znają i nie wiedzą…

   • Wiktoria pisze:

    https://www.youtube.com/watch?v=758JmQAGdBk
    „…twoje serce które cierpi i kocha namiętnie… coraz prędzej przez łzy” :o)

   • Tomek pisze:

    Oj Wiki, Wiki – mogę tylko się uśmiechnąć, dać uśmiech… chyba też Cię wzięło jak Izę na miłości… Pięknie 🙂

   • Wiktoria pisze:

    Oj Tomciu Tomciu…brać to może np. na amory albo inne ciągotki/zachcianki 😉 miłość po prostu jest…cały czas…albo…jej nie ma!

   • Tomek pisze:

    Masz racje, to znaczy inaczej powiem, pełno w Tobie Miłości 😀 🙂

 2. xxx pisze:

  brawo p.Januszu widzę radykalną zmianę na lepsze w prowadzeniu programu
  ostatnio pisałem krytycznie więc zauważam zmianę

  pozdrawiam

Podpowiedź: aby mieć własny avatar w komentarzach zarejestruj się w serwisie Gravatar.