Otwarte Forum Tematyczne – 19.02.2014

Trzeci wykład Mieczysława Cenina z cyklu „Prawia – nasze dziejotworzenie”.

Materiał zrealizowany przez NTV Warszawa.
—————————————————————–
Beata Szmidt zaprosiła do rozmowy w studiu znanego architekta domów kopulastych Franciszka Wojciecha Sergiela.

Kopuła ma właściwości ściągania energii życia z otoczenia gromadzenia jej w swoim wnętrzu. W kopule następuje wzmacniający rezonans kształtu, kopuły z czaszką ochraniającą nasz mózg. Rezonans występuje na subtelnych częstotliwościach. Badanie tych częstotliwości nie jest jeszcze możliwe za pomocą przyrządów, bo ich jeszcze nie wynaleziono. Jednak możemy zauważyć wpływ kopuł, obserwując powtarzający się sposób zachowań ludzi przebywających, pod kopułami.

http://www.sergiel.pl

Janusz Zagórski rozmawia z Ryszardem Kuszem, działaczem ekologicznym z podkarpackiego kandydującym w prawyborach do PE z OW nr 9 – podkarpackie.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii 1. Pn: Otwarte Forum Tematyczne, Archiwum audycji i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Otwarte Forum Tematyczne – 19.02.2014

 1. BEERCOASTERSpl pisze:

  Ad. Pan Kusz

  „Poglądy gospodarcze: narodowy kapitalizm”.

  Zaciekawiło mnie to stwierdzenie w kwestionariuszu osobowym autora i zastanawiam się przypadkiem czy cokolwiek takiego w ogóle może istnieć. Może chodziło o patriotyzm konsumencki? Że od jutra przestajemy kupować chińskie majtki za 3 złote a kupujemy 5 razy droższe z przędzalni pod Pabianicami. O to chodziło?

  Historia zna przypadki narodowego socjalizmu vide III Rzesza, ale w którym kraju kultywowany jest narodowy kapitalizm? Socjalizm i owszem może być narodowy, ale kapitalizm? Pieniądz jako taki nie ma narodowości, choć to zależy od interpretacji. Macie jakiś pomysł „co poeta miał na myśli”?

  Tomek

  • Piotrek pisze:

   Zapewne chodzi tu o to, by promować swoje i „opanowywać świat” swoimi rodzimymi produktami, ale broń Boże nie wpuszczać do siebie kapitału zagranicznego 😉 Polska tylko dla polskiego kapitału 😉

   Rozumiem, że tym poważnym konkurentem dla p. Kusza jest p. Konrad Kozioł. To z poglądów libertarianin – maksymalny wolnościowiec, więc, zakładając że jest dobrze „obkuty” z Rothbarda, Rand i Hoppego, obiektywnie rzecz biorąc na merytoryczne argumenty nie ma z nim szans 😉

   Inna sprawa, że Partia Libertariańska sama się trochę ośmieszyła startując razem w wyborach z DB. Rozbawił mnie wczorajszy apel Artura Lorka (startującego z okręgu łódzkiego) zabiegającego o głosy swoich sympatyków, gdyż – cytuję: „na chwilę obecną wygrywa w nich socjalista ale dzięki głosowi Twojemu i innych wolnościowców możemy to zmienić”. Zachciało im się bratać z demokratami i teraz muszą się użerać z różnoraką konkurencją żeby mieć możliwość w ogóle przeforsować cokolwiek ze swoich idei. Tak to czasem bywa jak się idzie na kompromisy.
   W tej sytuacji to coraz mniej się dziwię KNP, że zamierzają iść samodzielnie do wyborów i z nikim się nie „bratać” – a w każdym razie jeśli już to potencjalny sojusznik ma się dopasować pod program KNP a nie odwrotnie. Twarde zasady ale zasady.
   Boli tylko trochę i nie bardzo rozumiem z jakich powodów, Nigel Farage zdecydował się nagrać spot przedwyborczy promujący Socjalną… tzn. Solidarną Polskę. Dziwny to ruch…

 2. koval321 pisze:

  Chyba najstarsze budowle, lub we najprostrze w budowie to namioty (wigwamy) czyli stożki lub kopuły i jak przypuszczam to wlasnie ten kształt moze byc najzdrowszy, naturalny etc. zawsze podstawa jest kołem. Istnieje tez cos takiego jak krąg ochronny ze soli lub pentagram (ale to figura wpisana w koło) wiec zawsze jest tu mowa o fundamentach o kształcie koła i w sumie suficie kumulujacym sie w jednym punkcie u gory. Klasyczne pudełko to rogi a jak wiadomo diabeł ma rogi a anioł ma aureole czyli te kąty rogi są negatywną energią a dom na podstawie koła powinien być charmonijny.

 3. Mrs.X pisze:

  Pan Ryszard Kusz może reprezentować TYLKO

 4. Mrs.X pisze:

  osobę własną, nie reprezentuje Rzeszowszczyzny!!!

 5. Młody Polak pisze:

  Co do budownictwa, powinna zaistnieć współpraca, harmonia, równowaga z otoczeniem, z naturą, z energią Planety Ziemi i płynącej z kosmosu a także z przestrzeniami.

 6. epfeel pisze:

  W następnych odsłonach pan Sergiel mógłby wyjaśnić kwestię wyposażenia domu kopułowego. Wiadomo, że do takiego domu nie kupimy mebli w Ikei. Mam obawy, że to co zaoszczędzimy na materiale w fazie budowy z nawiązką pochłoną krzywoliniowe zabudowy wnętrz wykonywane indywidualnie na zamówienie.

 7. michal pisze:

  jezeli kogos interesuje temat okrągłych domów (kopół) to wpiszcie poprostu w youtube project venus jacque fresco -gość jest absolutnym guru od tego typu spraw…

Podpowiedź: aby mieć własny avatar w komentarzach zarejestruj się w serwisie Gravatar.