Stop nowemu porządkowi świata – 27.11.2013

O światowych powiązaniach biznesowych rozmawiają Tomasz Pietruszka i Andrzej Banach, a na specjalnie przygotowanej mapie pokazują sieć powiązań i przepływu kapitału. To w sumie globalna firma działającą w ponad 200 krajach. Z mamy dobitnie widać kto ma największy wpływ na nasze życie, gospodarkę i wolny rynek.

Ten globalny koncern towarzyszy Polakom każdego dnia. Każdy z nas korzysta z jego usług średnio 3 razy dziennie, jednocześnie dofinansowując zagraniczne rządy i niszcząc w ten sposób polską gospodarkę, tym samym odbierając pracę Polakom.

http://wlascicielepolski.pl/
https://www.facebook.com/wlascicielepolski

Janusz Zagórski rozmawia ze znanym satyrykiem Janem Pietrzakiem. Rozmowa odbyła się w mieszkaniu pana Pietrzaka, gościem towarzyszącym był Maciej Lisowski. Zdjęcia Janusz Zagórski.

Kolejna korespondencja od Roba, tym razem jest to jego wywiad z kolegą przebywającym w Emiratach Arabskich i jego obserwacja nt. baz wojskowych, lotnictwa itp.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii 3. Śr: Stop Nowemu Porządkowi Świata, Archiwum audycji i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

42 odpowiedzi na „Stop nowemu porządkowi świata – 27.11.2013

 1. Ola pisze:

  Jest nadzieja! , wspaniali młodzi ludzie, z nowym paradygmatem świadomości. Oby takich więcej było.

 2. bartek73 Gdańsk pisze:

  Bardzo mądre przemyślenia na temat polski, brawo. Dobrze posłuchać kogoś mądrego. O WOLNOŚĆ TRZEBA WALCZYĆ!

 3. lilka pisze:

  Swietny pomsl „wlasciciele polski”.Dzięki za uwidocznienie z czym mamy do czynenia .bo żadne mówienie o tym nie pokazuje ogromu zyskow splywajacych do kilku kieszeni jak zobrazowanie tego.
  David Icke może sobie mowic 500 razy o swiatowych gigantach koncernach ale dopiero taka mapa pokazuje wyobraźni w czym rzecz.

 4. Maciek pisze:

  WlascicielePolski.pl – Bardzo ciekawy projekt. Dziękuję za opublikowanie tej mapy. Na pewno się przyda przy codziennych zakupach. Nawet nie wiedziałem, że aż tak nas „rolują” i pokazują niby konkurencje dwóch, czy większej liczby produktów które należą w gruncie rzeczy do tej samej grupy kapitałowej. Pokazaliście też niestety przykrą dla Polski i Polaków sytuację, że na naszym rynku praktycznie polski produkt się nie liczy.
  Czekam na Wasze kolejne mapy ukazujące zależności finansowe innych firm. Czekam na projekt związany z Nestle i może zróbcie jakieś mapki powiązań wyłącznie polskich firm. Powodzenia w dalszych projektach.

  Bardzo ciekawy wywiad z Panem Janem Pietrzakiem. Pan Jan zawsze z wielką troską wypowiada się o Naszej Ojczyźnie.

 5. rysiek-kszysiek pisze:

  Pan Janek, niestety trochę sobie kadzi. Mówiąc o kabarecie czasów komuny zapomniał o poznańskim „Teyu”, „Salonie niezależnych” i paru innych świetnych i naprawdę odważnych artystach. Nie wspomniał też o paru niewygodnych kolegach (jak pan Passent, czy Groński), którzy wydają się w dla jego teraźniejszej optyki trochę niewygodni. Po za tym facet już dawno temu przestał być najzwyczajniej śmieszny.

 6. Mag pisze:

  Tak czy tak duże polskie wchodzące na giełde są momentalnie przejmowane przez dolara wydrukowanego jakby to były ulotki reklamowe.

 7. arcana pisze:

  Postawa Janusza Zagórskiego jest głęboko rozczarowująca!

  Chłopakom można wybaczyć, że ześliznęli się po szyldach, ale Januszowi???

  W tym wypadku właścicielem jest Philip Morris.

  Zarząd jest tylko po to aby wysłuchać jego poleceń( firmy to tylko szyldy
  -jak np.Rothschild; Mayer Amschel bauer=bogaty chłop).

  Wyniszczanie Polski odbywa się przez:

  – okradanie, przez zwolnienia z podatków – zyski idą za granicę
  – dumpingowe ceny – możliwe dzięki zwolnieniom podatkowym i
  – bezpośredni wyzysk Polków jako tanią siłę roboczą.

  Wnioski:

  Przedstawiono sieć pająka, Philipa Morrisa, który omotał polską gospodarkę i wysysa siły życiowe (finansowe) z Polski i Polakom, za pomocą:

  -Sejmu; ustawy o zwolnieniach podatkowych i możliwości transferu zysku za granicę, który(transfer) jest jak stały upływ krwi z organizmu.
  -Rządu, który umożliwia to Morrisowi
  -Polaków, którzy harują za głodowe wynagrodzenia dla Morrisa
  -Polaków, którzy kupują produkty Morrisa

  Polecam temat następnego projektu JEŚLI SIĘ ODWAŻYCIE

  PRAWDZIWA STRUKTURA WŁASNOŚCI ZIEMI W POLSCE,
  z pominięciem podstawionych „słupów” .

  To jest naprawdę poważny temat, od którego należało wyjść, mówiąc o właścicielu Polski.

  Pozdrawiam i życzę sukcesu dla dobra Polski i Polaków.

 8. Stanisław pisze:

  Chciałbym podziękować za wywiad z Janem Pietrzakiem , mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości znów się Panowie spotkacie by poruszyć ważne sprawy. Może tak p. Janusz pomyślałby nad cyklicznymi audycjami – coś jak p. Jan Pietrzak ma na YouTube ?

 9. Raynold pisze:

  Bardzo ciekawy program, o czym mówili nawet nie lubiący za bardzo teorii spiskowych 🙂
  Ale przejdę do konkretów. Wywiad z Pietrzakiem moim zdaniem jak najbardziej ok. Proszę jednak zwrócić uwagę, że o ile gość ogólnie poruszał problemy, to jednak jest nadal zwolennikiem partyjniactwa a w szczególności pisu. Powiedział zresztą, że jedynymi pozytywnymi rządami był ten Olszewskiego (masona) oraz pisu ( który mając pełnię władzy odsunął od niej resztkę ludzi uczciwych i propolskich którzy byli jeszcze w Samoobronie i LPR a następnie rozwiązał sejm i oddał go po)
  Poza tym uważa on, że jednym z największych nieszczęść Polski jest Rosja. Ja bym mu w tym miejscu zadał pytanie, Rosja czy może ci co akurat rządzą Rosją ! Bo czy Polskie banki, firmy itp. rozp… i wykupili Rosjanie czy też może kto inny?
  Parę lat temu będąc na jego występie, poszedłem po nim jako dziennikarz i zadałem parę pytań dotyczących m.in. związków Solidarność których jest dużym sympatykiem i gdzie pisze swoje felietony. Zapytałem go o tym co sądzi o dwulicowości tej organizacji, dbaniu tylko o swoje stołki i kasę, m.in. o pomysł rabatu na zakupy dla członków w sklepach sieciowych czyli przeważnie hipermarketach i sieciowych stacjach paliw. W tym momencie zaczął odpowiadać całkowicie nie na temat a następnie stwierdził że nie ma czasu na kontynuowanie rozmowy. Podsumowując, gość oficjalnie jest w opozycji ale tylko do niektórych rządzących. A to że oni praktycznie nie różnią się od siebie jakoś nie może zauważyć.

  Gratulacje dla chłopaków którzy zrobili fantastyczną robotę w celu obudzenia lemingów.

 10. Maciek pisze:

  A niech sobie wykupują innych do woli. Jak widać polscy właściciele chętnie sprzedadzą swoją firmę obcemu kapitałowi. Co innego wkurza – że na tym rynku nie obowiązują równe prawa i obciążenia podatkowe.

 11. aid pisze:

  Tomek i Andrzej:

  Wielki SZACUN!!!!
  Świetna robota Panowie!
  🙂

 12. Piotrek pisze:

  Fajny wywiad z Janem Pietrzakiem – postać ciekawa i barwna. Mówi to co myśli i za to go lubię 🙂 Trochę mnie zmartwił tym poparciem dla PiS ale generalnie to mądry człowiek.
  Takie wywiady z takimi osobami zawsze mile widziane 😉

  Co do mapy sieci powiązań to dobra robota, choć tego rodzaju mapy już chyba krążą po sieci (nawet chyba ktoś tutaj nie tak dawno podlinkował jedną z nich) – ale Panowie jakby dodali jeszcze coś od siebie nowego, przez co wygląda to nieco inaczej, może trochę bardziej szczegółowo. Ale mniejsza o to – grunt to wyciągać z tego WŁAŚCIWE wnioski.

  Altria to zdaje się amerykańska spółka i jeśli ma powiązania nawet z bankami jak CitiGroup to nie wierzę, że nie ma wsparcia ze strony rządu. Ba! Po tym co przeczytałem na ich stronie to jestem nawet pewien tego!

  „Altria Group and its operating companies believe that participation in the political, legislative, and regulatory processes – at all levels of government – is vital to our businesses and to our democracy​.”

  Ta spółka wręcz szczyci się tym, że współpracuje z rządem na różnych szczeblach. Tylko chyba mało kto zdaje sobie sprawę jakie są tego skutki. Takie finansowe giganty narzucają standardy jakości, które ONI już dawno spełniają – a co z małymi, wschodzącymi firemkami, które jeszcze nie zdążyły się czegoś poważnego dorobić i narzucany im jest taki dodatkowy balast prawny/finansowy? Często jest to dla nich nie do udźwignięcia. Ponadto w ten sposób Altria pewne koszty np. związane z kontrolą jakości itp. przerzuca na państwo – czyli na nas, podatników. A to z kolei rzutuje albo na wyższe podatki w kraju albo na zaciąganie jeszcze większego długu – i jedno i drugie wiadomo, że najbardziej dotyka tych biednych, przez co trudniej im odbić się od dna. Więc nie ma mowy o żadnym wolnym rynku i nie ma mowy o jakiejkolwiek ZDROWEJ konkurencji, kiedy tę konkurencję tłamsi się już u zalążka powstania pomysłu w głowach ludzi – właśnie przez ograniczenia prawne czy finansowe.

  Pan Janusz niestety na koniec sprowadził rozmowę na złe tory, żądając powołania jakichś komisji czy międzynarodowych instytucji, które miały by kontrolować rynek a w szczególności te mega korporacje nie zdając sobie chyba sprawy, że taka Altria z takimi wpływami to prędzej ona by te instytucje kontrolowała i wykorzystała do swoich celów a nie odwrotnie 🙂 W taki sposób to tylko pogłębimy problem a nie go rozwiążemy. Rozwiązaniem jest JAK NAJMNIEJ rządowych instytucji kontroli i ogólnie „wtrącania się” w gospodarkę. Brak interwencjonizmu to brak faworyzowania kogokolwiek, brak odgórnie narzuconych jakichś wywindowanych standardów jakości itp. dzięki czemu są warunki do tego, by KAŻDY, dosłownie KAŻDY mógł wejść na ten rynek i spróbować swoich sił jako przedsiębiorca. A najlepszym kontrolerem jakości jest samo społeczeństwo. Jeśli ta sama rzecz jest tańsza u innego producenta – kierujemy się do tego tańszego. Jeśli trzeci producent sprzedaje to w jeszcze lepszej jakości – idziemy do tego trzeciego. Oczywiście ten pierwszy, zły producent będzie się jakoś ratował nachalnym marketingiem ale wśród świadomych ludzi będzie tracił klientów dopóki nie zrozumie tego, że musi albo obniżyć cenę albo podwyższyć jakość albo wprowadzić coś innowacyjnego do swoich produktów żeby znów przyciągnąć do siebie klientów, bo inaczej po prostu zdechnie.

  Panowie w studio stwierdzają, że wielu ludzi w wyborze produktu kieruje się albo ceną albo jakością (np. smakiem). To chyba dobrze? Co mnie jako konsumenta obchodzi na dłuższą metę, czy za danym produktem stoi jakiś mega koncern czy lokalny drobny przedsiębiorca? Ma być „dobrze i tanio” i liczy się moje zadowolenie – i ja w takim podejściu nie widzę nic złego.
  Problem jednak leży w tym, że ja do końca nie wiem, czy to co np. jem nie da się wyprodukować taniej, lepiej, zdrowiej, właśnie przez to blokowanie powstawania konkurencyjnych firm przez ten cały interwencjonizm państwowy „na zlecenie” wielkich korporacji. Żyjemy trochę w sztucznie wykreowanym błędnym przeświadczeniu, że skoro nie powstają konkurencyjne firmy, tudzież lokalne rodzime firmy, to znaczy że NIE DA SIĘ czegoś lepiej i taniej wyprodukować. A tak wcale nie jest. One nie mogą powstać, bo kontrolowany rynek do tego nie dopuszcza.
  Jak skończymy z interwencjonizmem, to tym samym powoli skończymy z dominacją wielkich korporacji.

  I ostatnia sprawa: chyba powinniśmy się cieszyć, że są jeszcze u nas w Polsce jakieś fabryki, jakieś linie produkcyjne, a nie wszystko w Chinach, Indiach czy Bangladeszu. Dzięki temu jest u nas praca pomimo, że mamy narzuconą płacę minimalną aż 1.600 zł. Poza tym, o ile większość pracowników w takiej fabryce to oczywiście zwykli robotnicy fizyczni, to jednak jakaś kadra kierownicza też musi być w takiej fabryce. To, że w Polsce mało się zarabia w stosunku do cen jakie są w sklepach, to w dużej mierze jest skutkiem ogromnych podatków – grubo ponad połowa naszych dochodów jest zabierana nam w postaci różnych podatków i przymusowych składek a z tej puli gdzieś z 80% środków marnotrawione. Na jakie „górnolotne” cele idą nasze podatki to przykładów jest co nie miara, np. ostatni:
  http://www.wprost.pl/ar/426815/Otworzyli-toalete-za-46-mln-zl-na-Euro2012/

  Przechodząc do konkluzji: im mniej aparatu państwowego, im mniej instytucji mogących być pod kontrolą wielkich korporacji, tym lepiej dla gospodarki i dla nas wszystkich. Skończmy z zadłużaniem się państwa, skończmy z socjalem i wysokimi podatkami a każdy się przekona, że nawet zwykłemu robotnikowi będzie się żyło całkiem dobrze.

  Pozdro 😉

 13. aid pisze:

  Miło się słucha Pana Jana Pietrzaka.
  Wiele obserwacji i spostrzeżeń jest zbieżnych z alternatywną alterglobalistyczną optyką. Bardzo ładnie Pan Jan mówi o sile tkwiącej w wydawałoby się zwyczajnych ludziach i niszowych środowiskach, czy o cenie i wartości niezależności.

  Jednak zarysowała się – typowa dla ludzi związanych z walką z systemem sowieckim – skaza w postrzeganiu rzeczywistoci…
  Dobre rozpoznanie Rosji i Niemiec i ślepota na działania USA.
  Powoływanie się na Reagana, czy wskazywanie łuków jako wybawienia Polski…
  TV Republika i środowiska wokół-PiSowe nie moga pojąć, że oddawanie strategicznych złóż, terenów wodonośnych czy potencjału geotermalnego koncernom amerykańskim – niczym nie róźni się od oddawania ich Rosji czy Niemcom…
  Tu chyba największy klops myśleniu o suwerenności.
  Imperializm sąsiadów – be.
  Kolonializm USA – ok…
  A przecież cały lichwiarski wykup był oparty na terapiach szokowych promowanych był przez tandem Thatcher – Reagan…

 14. wiki pisze:

  Panowie macie już ogromną wiedzę, może podajcie nam które firmy jeszcze są polskie. Obecnie z nazwy firmy przecież trudno to rozpoznać.
  Wielki szacunek dla Waszej pracy.
  Pozdrawiam

 15. konstans pisze:

  Nie wszystkie browary na szczęście są w obcych rękach np Lubelskie Browary -Perła.
  Przydałaby się mapa lub lista czysto polskich firm.
  Dzięki za wywiad z Janem Pietrzakiem.

 16. rnf pisze:

  Dla wszystkich zainteresowanych rzeczywistym przeplywem globalnego kapitalu i rzeczywista struktura wlasnosci polecam naukowe opracowanie: „The network of global corporate control” opracowane pare lat temu przez zespol Stefania Vitali, James B. Glattfelder, Stefano Battiston http://arxiv.org/pdf/1107.5728.pdf . Bycie wlascicielem loga produktu to dopiero pierwsza czesc, druga i jeszcze bardziej „egzotyczna” to kapital stojacy za tym przedstawieniem.

  Pozdrowienia

 17. Młody pisze:

  Może jak chłopaki, wezmą większe i głębsze rozeznanie, to wtedy ludzie zobaczą. Ale można przy tym zwariować. To sięga bardzo głęboko. Trzeba mocy i siły. Diagramy korporacyjne to tylko dla publiki, aby wiedzieli kto tutaj rządzi, natomiast co jest za kurtyną to już całkiem inna bajka. Puzzle z skądś się biorą, liniowo to jest bardzo długa droga dla wytłumaczenia dla prostego człowieka.
  Są nadsieci i podsieci. Giełda w różnych krajach pokazuje jak i co, kto i z kim. Ale to jest ruchome. Są fundamenty tego co widzimy i w jaki sposób żyjemy, po części jest to łańcuchowe. Oni wiedzą że prawda będzie wychodzić na jaw ale powoli, aby nie szokować tłumu. Ktoś jednak to robi i tym rządzą. Obrazowo jest to lepiej przyswajalne.
  Grzebiąc do dna, i tak na końcu wyląduje się w kosmosie. Ale nie należy się zrażać. Nie ma na co czekać, oni realizują swoje plany i na nic nie czekają.

  Wolną Polskę, teraz to trzeba rozważnie, mądrze, w miarę inteligentnie, świadomie, harmonijne, równoważnie, pokornie, silnie i mocno, prawdziwie i rzeczywistnie, z uwagą i wyczuciem, trwale i godnie wypracować z poczuciem nieegoistycznej wartości a także z szacunkiem do siebie samego i otocznia.

 18. Lech pisze:

  Ciekawa mapa powiązań. Dobry początek dalszych prac.
  Przypuszczam, że jednak niedostatecznie uwzględniono wpływ banków, BigPharma i BigOil i powiązania KAPITAŁOWE.
  Podobnych map (o zasięgu światowym) znajdziesz w sieci więcej – np. http://natemat.pl/81273,globalizacja-czyli-jak-10-korporacji-kontroluje-swiat

 19. Wojtek pisze:

  słuchajcie- często zarzuca się innym, ze się sprzedali (np. politycy albo przedsiębiorcy)- tak to prawda do pewnego stopnia

  Ale pamietajcie tez o tym, ze jak sprawa idzie o wysokie stawki to jeśli sie nie sprzedasz to mozesz dostać groźbę, a jeśli nie ulegniesz
  to mozesz zginiąć.

  tak wiec: nie oceniajmy pochopnie, bo nie wiemy jakbyśmy MY sie zachowali i
  ratując siebie i swoją rodzinę: nie sprzedali tego czy owego „sektora gospodarki”
  itd.

  TO są powazne sprawy i nie chodzi tutaj o jakąś moralnosc.
  Jesli czlowiek MOZE WYBRAĆ to zwykle zachowa sie dobrze, ale problem w tym, ze czasem JUZ NIE MOZE wybrać i wtedy pęka…

 20. mag pisze:

  Nie każdemu wolno drukować pieniądze Maćku.

 21. sylwek01 pisze:

  Sprawdzałem,bo admin nie zgodził sie na prezentację tego co myślę i dał mi bana ,co radośnie zakomunikował kiedyś.Proszę zadbać o tych młodych chłopaków pod kątem prawnym-w sensie,czy prawnie dopuszczalnym jest prezentowanie logo-znaków graficznych firm w celu komercyjnym.Jeżeli pokazana tu mapa firm z dziesiątkami logo firm jest zaprezentowana bezprawnie,a koncern sie o tym dowie,to chłopaki do końca życia będą płacic odszkodowania.To jest temat dla prawnika-albo dla sądu-co oznacza,że będą skazani.Pozdrawiam.I tyle.

  //
  Sylwek, trudny przypadek z Ciebie…

  Voytek – [Admin]

 22. sylwek01 pisze:

  Proszę mnie teraz zdenerwować,a kopię nagrania wyślę do Altria.Chcesz wojny-będziesz ją miał .

 23. SeJa pisze:

  A nie mówiłam że mówiłam 😉 Na temat przygód kilka, wróbla ćwierka. A o czym w ogóle to było? O co biega? Jeszcze nie oglądałam, ęłeee i w ogóle nie lubię Was, a jak ja się nazywam, co ja tu robię?

  Pok puk, kto tam?. Nie ma tu nikogo.

 24. stomil pisze:

  usługi korzystają z produktów i półproduktów wyprodukowanych przez kogoś innego, porównywanie ich do przemysłu który jest realnym aktywem to nieporozumienie, obcemu kapitałowi wręcz zależy żeby przekształcić Polskę w kraj usługowy, przy okazji drobni przedsiębiorcy są najłatwiejszą dla rządu strefą do dojenia kasy. Pomysł, że rynek usług jest szansą na jakąś niby zmianę na lepsze to straszna dziecinada.

 25. Piotrek pisze:

  @sylwek01

  Zapomniałeś zażądać co najmniej $1.000.000 w banknotach $10 w eleganckim neseserze za swoje „milczenie” – kiepski z Ciebie szantażysta 😉

 26. lilka pisze:

  Przychylam się do poparcia projektu -mapy polskich firm teraz.
  Czy jak idziesz do sklepiku polaka i kupujesz produkty zachodnich firm ,to dobrze czy źle?Teraz nie wystarczy zachecac do kupowania u polskich sprzedawcow ale do kupowania towarów polskich wytworców.trzeba by je znać.

 27. gregory pisze:

  sylwek01 pisze:
  ‚ Sprawdzałem,To jest temat dla prawnika-albo dla sądu-co oznacza,że będą skazani’

  Powinni udać się z prawnikiem do tych firm po sponsoring za dalsze reklamowanie ich logo… 🙂

 28. SeJa pisze:

  TOM242 pisze:
  28 listopada 2013 o 19:54
  „… Mówicie, że Jezus nie zarabiał kasy, co jest faktem, ale też nie jadł mięsa, a mimo to rozmnożył ryby dla tłumu, co jest przecież pozbawieniem życia innych bożych stworzeń, co w sumie jakby na to nie patrzeć kłóci się z jego naukami, …”
  http://niezaleznatelewizja.pl/2013/11/ufo-oni-juz-tu-sa-22-11-2013/

  >> Weganie itp to niestety ludzie jacy sobie dali wyprać mózgi, ulegli kłamstwom. I niestety rozpowszechniają je dalej fanatycznie. Szkoda bo z deszczu pod rynnę.

  Jeśli człowiek nie przyswaja, szkodzi mu, nie jest to ani moralne ani zgodne z jego naturą i zamysłem od początku, spożywanie białka zwierzęcego w jakiejkolwiek postaci. To amputujcie kobietom piersi, a dzieci karmcie Babilonem od koncernów. Na pewno będą zdrowsze, jak dostaną sok z trawy. Szczególnie na terenach pustynnych i wiecznych zmarzlinach. Tatar, „dźwigał” sprawnie łuk w jednej ręce jaki warzył 70kg a Wy panienki mdlejące. I ta Wasza demagogia by i autorytety zafałszować i dopasować.

  Jezus wychował się w duchu starego testamentu, słyszał ktoś o czym takim jak Pascha gdzie obok przaśnego chleba jest jagnię na posiłek? Większość była albo rybakami, albo pasterzami, mniej robili w usługach i tak dalej. Wszystkich uczniów Jezus wybrał z pośród Rybaków, gdzie i sieci napełnił przy okazji. Pił wino, jadał mięso z Celnikami, uzdrawiał w Szabat. Tak że wrogowie nazywali Go Pijanicą i obżartuchem, a i ducha nieczutego mu zarzucali bo diabły Go słuchały. W czasach kiedy to żaden szanujący się Żyd, nie przestąpił nawet progu domu niewiernego i poganina. Sądzisz że pili sok z Marchwi? Kiedy ktoś Zapraszał Jezusa na wieczerzę, wyciągał wszystko co miał najlepszego w domu i kładł na stół. Sądzisz że Jezus wybrzydzał, i moralizował? Kopli by jego, jak i uczniów w tyłek a nie słuchali. Więc czy On JEST obłudnikiem jak twierdzicie by sam innych karmił tym co uważa za złe, czy Wy kłamcami raczej? No fajnie żeście se Go podciągnęli pod ideologię. 😀
  Podczas gdy sedno Jego nauki, to Wasza wyższość nad wszystkim, włącznie ze śmiercią bo i zawsze choć w szacunku to drwił z wszelkich ograniczeń i to pokazywał jako Syn Człowieczy, Jeden z Was. Czy pchnął by was w niewolę żołądków i tego co jecie? Kiedy twierdził że, nie to gorszy człowieka co do ust trafia, a to co z nich wychodzi raczej. 🙂

  Pozdrawiam, SeJa

 29. SeJa pisze:

  I niech se każdy sam je co chce, lub nie je i wcale. Dobrze czyni. Ale innych ludzi, dzieci, i zwierzęta zostawcie w spokoju w myśl tej wolności. O czym i Jan wykładał. A już kłamstwa nie znoszę, jak i wpędzania w poczucie winy, mnożenia trudności, moralności za innych, ubizaniu i Bogu i światu w imię miłości i szacunku wszystko złem nazywając. Ot pułapka niewolników żołądków, i lędźwi jak Ci co świadczą o związku Jezusa z Magdaleną co nie wyobrażają se by rozporka nie rozpiąć i nie ulegać chuciom. Bo i sami są jak zwierzęta.

  Hę, Jezus Był świetnie zapowiadającą się Partią, prawnym Królem Izraela. Wiele kobiet za nim podążało i mu usługiwało. Jeśli by jednej bardziej sprzyjał, reszta by Ją zlinczowała i wygnała z zazdrości. A Jeśli by miał żonę, lub choćby nałożnicę. Ta nie dopuściła by innych kobiet w Jego pobliże nawet. Czy to nie oczywiste. A skoro żadnej nie faworyzował, a zapędy młodych ignorował, to za nim szły i były w pobliżu bez większych bijatyk po nocach i knowań.
  Te rewelacje w ogóle, zwodnicze i tyle.

  SeJa

 30. SeJa pisze:

  Poza tym Jezus od początku wiedział że nie osiądzie w domku na prerii, ani ziemskiej korony nie weżnie. A odejdzie po 3,5roku. Czy wykorzystał i skrzywdził By jakąkolwiek niewiastę? Wręcz bezprawnie i w tajemnicy ciemności tym bardziej, będąc Synem światła? Czy nie wywlekli By tego już wówczas Jego wrogowie? A nikt o tym się nie zająknął. Podczas gdy prawo mówiło iż musi rok żyć z kobietą, jak brat z siostrą pod jednym dachem i to JAWNIE, dopiero wówczas może wziąć ślub. Innej opcji nie było, chyba że w namiocie nierządnicy jakiejś co jest niedorzeczne, bo i szpiegów ze świątyni nie brakowało a nawet dobre uczynki mu zarzucano skoro złych się nie dopatrzono.

  No już sorry, to papa. 🙂
  SeJa

 31. SeJa pisze:

  Kiedy Mu zarzucili że ani On ani Uczniowie Jego nie przestrzegają postu. Odpowiedział że pościć będziecie kiedy już nie będę miedzy Wami. A dopóki ja tu jestem, jest i czas radowania się. Wiedział też i opowiadał o jesieni i zimie jaka przyjdzie, jako wielki ucisk. Bo przyjdzie też wielu fałszywych proroków. A nawet i nie jesteście dla szabasu, a szabas dla Was. Więc za rozwiązłość Waszą, i dopuszczanie się wszystkiego (wszeteczeństwo) pościcie dziś i odejmujecie sobie od ust wzajemnie. Za nie świętowanie, czasu świętowania, macie zaległe dni wolne choćby jako bezrobocie. Bo gdybyście zachowali powściągliwość, a radować się nie oduczyli wzajemnie. I to by was ominęło co nadeszło i to też jest głębią prawdy i powodem że, nie ma już wytchnienia. Choć to nie możliwe by tak się nie stało 😉

  SeJa

 32. "gUral" pisze:

  :-)@Papu.

  Salcefiksu i zwycajnej iusz i dziś morzesz sobie i lo goścuf nadrukować, a i zyza
  tysz wygnać 😀 http://zmianynaziemi.pl/wideo/drukarce-3d-rozpoczeto-drukowanie-oczu /tyn sprzent toje pikuś/

  Cyt. „WSZYSTKO SIĘ MOŻE ZDARZYĆ
  GDY GŁOWA PEŁNA MARZEŃ
  GDY TYLKO CZEGOŚ PRAGNIESZ
  GDY BARDZO CHCESZ O, O…
  WSZYTSKO SIĘ MOŻE ZDARZYĆ
  GDY SERCE PEŁNE WIARY ” 🙂 http://teksty.org/anita-lipnicka,wszystko-sie-moze-zdarzyc,tekst-piosenki
  3-majmy sie blizÓtko 🙂

 33. armento pisze:

  Tomasz i Andrzej wspaniali młodzi ludzie,odwalili kawał dobrej roboty. Tak trzymać!!!

 34. otco pisze:

  rysiek-kszysiek wyprostuj sobie frędzelki,góralu,czuc z daleka…

 35. otco pisze:

  Raynold=świetnie to ująles.Olszewski to mason,fakt ale…nikt nie zadaje pytania np. Kto ruszył tą kostkę domina ,która usunęła rząd Olszewskiego a był nim nie kto inny jak KORWIN-mikke.Gość dał pod głosowanie wniosek o lustrację wiedząc ,że w sejmie uwczesnym 90 proc to agentura i ta agentura poparła wniosek o lustracje,Cel i skutek….wiadomy.Co do pis-u.KTO oddaje zdobytą władzę dobrowolnie? po 2 latach?

 36. Kalina pisze:

  Brawa dla NTNS! To bardzo cenna informacja , pozwalajaca ulozyc puzzle w mojej ukladance .

 37. gregory pisze:

  Kalina pisze:
  >Brawa dla NTNS! To bardzo cenna informacja , pozwalajaca ulozyc puzzle w mojej ukladance .>
  – – KTÓRA?? nie bądź Pani samolubną egoistką, podziel się…

 38. gregory pisze:

  Kolega Roba, przebywający w Emiratach Arabskich i jego obserwacja –
  – moim zdaniem bardzo udana, urodzony respondent, właściwie „z niczego” potrafi dynamicznie zmontować bardzo ciekawą narrację, ma talent, powinien w to iść…

 39. Kalina pisze:

  Mam na mysli kolege Roba . Moze mu sie uda wyciagnac cos wiecej na temat tych baz.
  Dzisiaj dzwonilam do Prezydenta miasta Poznania , ze drugi dzien robia nam kratke na niebie . Pani byla zdziwiona . Wlasciwie to wyjasnilam jej sprawe i powiedzialam zeby poscila dalej . I dzialam samotnie poniewaz wiem , ze takie metody pracuja tez i nie slucham innych , ze nic nie wskoram . Codziennie trzeba robic jeden step do przodu .
  Nastepna sprawa Google ma dosyc interesujacego celebryte Juan Carlos . Co oni chca przez to powiedziec ?

 40. mewka pisze:

  Ta świadomość dobija, idąć do sklepu czuję się jak w więzieniu, nie wiadomo czy coś kupować i je wspierać, czy może nie kupować nic…

  Dla równowagi warto było by promować informować o rzetelnych, szanujących pracownika i klientach polskich firmach. Chętnie takie bym poznała !!!

Podpowiedź: aby mieć własny avatar w komentarzach zarejestruj się w serwisie Gravatar.