Stop nowemu porządkowi świata – 5.06.2013

Na tematy ekonomiczne, a w szczególności walut lokalnych i edukacji ekonomicznej rozmawiają: Dariusz Brzozowiec, Alina Nowaczyk, Janusz Zagórski, Paweł Nogal.

Rozmowa o ekonomi ze Szczęsnym Zygmuntem Górskim.

Rozmowa Z Maciejem Lisowskim z fundacji „Lex Nostra” o aktualnych sprawach prowadzonych z ramienia fundacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii 3. Śr: Stop Nowemu Porządkowi Świata, Archiwum audycji i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „Stop nowemu porządkowi świata – 5.06.2013

 1. Jakub pisze:

  Na dzień dzisiejszy edukacja zarówno dzieci jak i dorosłych poprzez tego typu gry miałaby wymiar indywidualny – poza szkolny, instytucjonalny. Sytuacja wyglądałaby podobnie jak w przypadku innych gier i rozpowszechniana byłaby poprzez różnego rodzaju środki marketingowe. Dopiero zaintersowanie tą tematyką odbiorców poprzez uzmysłowienie im pewnych zagadnień mogłoby z biegiem czasu poruszyć tę sprawę na forum krajowym. Powiązane z tym organizacje, różnego typu inicjatywy obywatelskie itp. przecierałyby szlak do wprowadzenia tych zmian w życie na drodze prawno-politycznej. Jednakże, póki co, aby móc tego dokonać potrzeba wielu brzemiennych zmian społeczno-polityczno-gospodarczych, które umożliwiłby asymilację tego typu przedsięwzięć.

 2. Jakub pisze:

  Z drugiej strony, jak się słucha tych wszystkich wypowiedzi dotyczących zawłaszania sobie dóbr naturalnych przez takich czy owakich, uzurpowania sobie prawa do tego czy owego, nadkładania różnorakich podatków, deficytu samych pieniędzy, kwestii zatrudnienia i bezrobocia, wyzyskiwania jednych przez drugich itd. to anachroniczność pieniądza odpowiada właśnie patologicznym tendencjom jakie trawią ludzki gatunek. „Każdy sobie rzepkę skrobie”, postrzeganie wszystkiego przez pryzmat własnej osoby – oto zamaskowany winowajca tego całego zamieszania.

  Ludzkość pogrążyła się w tym wszystkim tak głęboko, że wyjście z tego padołu nieszczęścia graniczy już chyba z cudem. Dlatego też, bez duchowego, kulturowego przemienienia wobec diametralnych, radyklanych zmian na świecie, szanse na uzdrowienie tego gatunku są praktycznie zerowe.

 3. konserwa pisze:

  nie takie znowu „zerowe” – może jakieś 1 do 5% 🙂
  ale trzeba robić swoje, czyli właściwe działanie…to robimy właśnie
  trzeba się przyłączyć, szczególnie gdy sprawy dotyczą wszelkich konceptów społecznych czy realnie NAS dotyczących; to MY musimy je rozumieć takimi jakie są a nie takimi jak się je przedstawia ; pieniądz należy do Ludzi – już chyba Jesus o tym wspominał 😉 zatem to Ludzie go tworzą takim jaki jest – dzisiaj tworzą ludzie -banki, kosztem LUDZI….

 4. aid pisze:

  Termin KAPITAŁ LUDZKI
  wprowadzili neoliberalni konstruktorzy
  obowiązującego „ładu” finansowego –
  odrzucając ekeonomię jako naukę społeczną
  i wprowadzając ją w obszar ideologiczno technokratyczny.

  Kilka słówek z podręcznika BANKSTERSKICH Think-Tanków:
  – restrukturalizacja
  – minimalne państwo
  – niewidzialna ręka rynku
  – eksternalizacja
  … wyrychy do drylowania naiwnych…

  Bardzo fajnie, że Janusz wskazał konieczność
  przeprowadzenia budowy nowego systemu
  w oparciu o NOWY redzeń – wyznaczający punkt równowagi
  np. własności prywatnej do tego co jest dobrem wspólnym.
  Trzeba wreszcie wydobyś się z klinczu prawicowo-lewicowej
  schizofrenii.

  Dla banksterki ideologia się nie liczy.
  Jak pisał brzeziński – w NWO komunistycznei masy
  mają być kontrolowane przez oligarchiczno-kapitalistyczną „elitę”…

 5. stoklos pisze:

  czy na banknotach nowej waluty będą popiersia ich twórców?

 6. aid pisze:

  B. dobry wywiad z Panem Zygmuntem Szczęsnym Górskim!!!!!
  miło słyszeć, że są rozsądni ludzie z merytoryczną wiedzą
  – nie odklepujący prawicowych lub lewicowych mantr…

  To uwzględnienie dorobku wspólnego jako wkładu ludzkości
  idealnie pasuje do uformowania nowej równowagi pomiędzy MOJE a NASZE.

  No i to mnożenie przez dzielenie wiedzy i technologii…
  toż to najnormarmalniejszy fraktal

  🙂

  SUPER!

  🙂

 7. BoBo pisze:

  Nie ma co dyskutowac !Po pierwsze potrzebne sa uregulowania prawne!Teraz wszystkie podatki ida do wspolnego „wora”,a potem KTOS decyduje komu i ile dac…wiec tak czy siak beda nas okradac!Przypuscmy,ze Nasza Gmina ma sie Wspaniale!,jestesmy bogaci!i placimy wiecej….i z roku na rok doja Nas!A Tabela Kursu Walut jest zdalnie sterowana o czym Kazdy Glupi wie…nasze dzieci wiecej wiedza o ekonomii niz Ja,wiec uswiadamiajmy
  doroslych.pozdrawiam

 8. BoBo pisze:

  no i! p.Gorski wyszlo na to,ze to nasza wina,a nie Grupy B. ,to nie przekret…My lubimy i chcemy kupowac i lubimy kiedy kiedy sklepy sa pelne ale ograniczajac nasze popedy poglebiamy kryzys…bledne kolo!Ja pamietam,ze kiedys Lech W.kandydujac na prezydenta obiecywal nam jakies tysiace…pozdrawiam

 9. BoBo pisze:

  Dawno,dawno temu…bylo cos takiego w zakladach pracy a nazywalo sie KKOP to byla kasa kolezenska udzielajaca pozyczek bez procentowzch…Czy ktos to pamieta…watpie…pozdrawiam

 10. Erako pisze:

  Czy Mikołaj Rozbicki odszedł z tej telewizji ?

 11. "gUral" pisze:

  🙂
  „….HAJŁEJEM do ŃEBA….stąd te zegarki !!!”

  http://3obieg.pl/hajlejem-do-neba-stad-te-zegarki

 12. kaytek pisze:

  „Czy Mikołaj Rozbicki odszedł z tej telewizji ?”
  Chyba tak. Zresztą sam posłuchaj:
  http://czasprzebudzenia.wordpress.com/

 13. Gum pisze:

  @Erako to nie wiesz, że Rozbicki chce zostać Prezydentem Polski? Chłopak odleciał kompletnie.

 14. Gregory pisze:

  kaytek pisze:
  ‚Chyba tak. Zresztą sam posłuchaj:
  http://czasprzebudzenia.wordpress.com

  – – Niestety faktycznie jakby…odjechał, wygląda na to że zużył kredyt zaufania jakikolwiek ktokolwiek kiedykolwiek w nim pokładał

 15. Gregory pisze:

  konserwa pisze:
  ‚pieniądz należy do Ludzi – już chyba Jesus o tym wspominał zatem to Ludzie go tworzą takim jaki jest – dzisiaj tworzą ludzie -banki, kosztem LUDZI….’

  – – …Chyba Jezus?… Jesteś pewna konserwa że nie mogła być to jego matka boska? To jakiś bardzo mądry bóg musiał być skoro TAKĄ rzecz opowiedział: ‚pieniądz należy do ludzi’, hmy…dobre 😀
  Od dawna oglądasz NTV? Bo…dziwne rzeczy jakieś nam tu wypisujesz, zupełnie jakby oderwane abstrakcjonistycznie od sufitu. Relatywizmy stwierdzeń gonią się u Ciebie nawzajem że strach!
  Tzw ‚Jaszczury’ to też dla Ciebie „ludzie”. Jeżeli żyją na tej planecie, czy prawie na niej (w niej), to chyba są ludźmi, nie? Wg Ciebie wszystko co tu żyje jest ‚ludziem’.
  Zniewalający (bankierzy) jak i ich niewolnicy, wszyscy są ludźmi…
  Może tu (na tej planecie) nie chodzi o rasy…ale o…typy istot (psychiczne,wg klasy uświadomienia ‚na jakim świecie żyje…). Jest tyle ras (na stałe przygwożdżonych, czy odwiedzających stale..tak często i tak bardzo że czują się tu już na stałe…)
  A może na tej planecie wcale nie ma………ludzi. Jest tylko ‚Ludź’, czyli pomieszana populacja: prawie 7 mln „ludzi” Niewolników + inne typy (urzędnicy,wojsko,policja + rasy najeźdźców + inne rakotwory matrixa ).
  Czy outsiderzy, jak przykładowo uświadamiający się tzw WL są ludźmi?.. Może są (dopiero…czyli aż) pierwszymi na liście pretendującymi do miana bycia ‚istotą człowieczą’?
  Używanie pojęcia „ludzie”(w sensie „człowieczeństwa”) na planecie Ziemia jest…szalenie karkołomne, nic nie znaczące zupełnie absurdalnie abstrakcyjne i niedorzecznie względnie.
  Ja wiem…że można mieć problem z tożsamością jak się w to uwierzy, ale Jezus powiedział (chyba Jezus… 🙂 , ‚poznacie prawdę, a prawda Was wyzwoli’ (J 8,32) . Kartezjusz: Cogito ergo sum: Poznaję więc jestem

Podpowiedź: aby mieć własny avatar w komentarzach zarejestruj się w serwisie Gravatar.