XI Harmonia Kosmosu – 3.07.2013

Wypowiedź Pawła Nogala i Łukasza Szuścickiego  w ramach XI Harmonii Kosmosu. Realizacja: ekipa NTV Warszawa.

„Nawigatorzy Jutra” nowatorskie Podyplomowe Studium Warszawskiej Szkoły Zarządzania – wypowiedź Tomasza Kukułowicza w ramach XI Harmonii Kosmosu.
Realizacja: ekipa NTV Warszawa.

Wystąpienie Dariusza Brzozowca w ramach XI Harmonii Kosmosu na temat roli pieniądza w życiu. Realizacja: NTV Warszawa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Archiwum audycji, Harmonia Kosmosu, Wydarzenia i imprezy i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „XI Harmonia Kosmosu – 3.07.2013

 1. BoBo pisze:

  Pawel ma racje,ktos musi” wziac Wladze”Niech bierze PiS{nie jestem i nie bylam fanka braci Kaczynskich!}!Tylko ktos musi im patrzec na rece!Bardzo wazna sprawa z referendami,trzeba to popchnac i damy rade wyjsc na PROSTA!Nie ma „glupoty tlumu”jest tylko znany w psychologi tzw.”owczy ped”.Pozdrawiam

 2. sylwek01 pisze:

  Znowu pieniądz alternatywny-litości!Bzdura i brak honoru.Wam nie wolno tego promować-tych bzdur.

 3. mariuszq pisze:

  W 28 min. człowiek zadaje pytanie do Pawła Ramzesa Nogala na kolanach! To chiba kult jakiś? Sekta panie albo cóś?
  pzdr

 4. Mariusz pisze:

  Szkoda, że nie udało mi się dojechać na Harmonię 🙁
  Za rok już będę na pewno 🙂

 5. aid pisze:

  – Polską rządzi superstruktura – twierdzi Aleksander Gudzowaty. Znany biznesmen określa ją mianem „Loży minus 5”. – Wzięło się to stąd, że o włoskiej mafii mówiło się: Loża P-2. Stąd skojarzenie. A „minus pięć”, bo to – umownie – piąty poziom piekła – tłumaczy w rozmowie z „Gazetą Polską”.

  Według Gudzowatego „Loża” to stowarzyszenie ludzi, związanych ze służbami specjalnymi, którzy „mają wspólne interesy, przymykają oczy na szwindle, od lat są nietykalni i wzajemnie sobie pomagają”; wyraził także obawę, że „także obecny premier jest przez nich wprowadzany w błąd”.

  W „superstrukturze”, zdaniem Gudzowatego, mają być obecne wszystkie opcje polityczne, a także służby specjalne, które mają większy wpływ na państwo niż rząd, gdyż wpływają na władze poprzez różnego rodzaju haki. Biznesmen wyraził również opinię, że członkowie służb „musieli mieć »patrona«, który im dawał prawo do bezprawnego działania”.

  Na pytanie czy rządy Kaczyńskich mogą być zagrożeniem dla „superstruktury” Gudzowaty odpowiedział, że „Kaczyński robi to, co musi”. – Z nieprzestrzeganiem prawa trzeba wreszcie skończyć. Dopóki nie wrócimy do poszanowania prawa, zmiany obyczajów, stworzenia bloku antykorupcyjnego czy zlikwidowania mafijności i protekcjonizmu, niewiele się zmieni. Jeżeli Kaczyńskim to się uda i jeżeli nie jest to tylko gra wyborcza, a wydaje mi się, że nie jest, zmienią Polskę – dowodzi szef Bartimpeksu.

  Gudzowaty zapowiedział, że nie zamierza wycofać się tak jak zrobił to Roman Kluska. – Nie mogę odejść z czarnym wizerunkiem, jaki mi zafundowano. Muszę doprowadzić tę wojnę do końca, także ze względu na rodzinę. Ta wojna wciąż trwa – deklaruje.

  Szef Bartimpeksu ustosunkował się również do taśm z nagraniami kompromitującymi Józefa Oleksego. Powiedział, że Oleksy nie został nagrany bez powodu, a cel tego „w swoim czasie wyjdzie na jaw”.

  – Ja, moja firma i moja rodzina jesteśmy od 15 lat szykanowani przez układ ludzi, którzy chcieli przejąć nasze interesy gazowe. Szykanują nas w różny sposób, z czarnym pijarem włącznie. Grożono mi zabójstwem, porwaniem dziecka, ani dnia spokoju, bo nikt nie chciał pomóc, udawano, że nie ma sprawy. Bronimy się, stąd nagrania rozmów z Oleksym i Michnikiem – wyjaśnia biznesmen.

  Na pytanie o to czy jego ochrona ma jeszcze jakieś nagrania z rozmów z politykami i biznesmenami Gudzowaty odpowiedział, że nic o tym nie wie i „nie przypuszcza, by miała”. – Ważny był dla nas Adam Michnik, dlatego moja ochrona nagrała to, co mówił u mnie. „Gazeta Wyborcza” przygotowała artykuły przeciwko nam, inspirowane przez ludzi ze służb specjalnych, i Michnik to wtedy potwierdził. Szkoda, że odmówił zeznań na ten temat w prokuraturze, ale myślę, że będzie jeszcze o to pytany – wyjaśnia biznesmen.

  http://blogmedia24.pl/node/20619

  Polscy politycy osiągnęli piąty poziom piekła – rozmowa z Aleksandrem Gudzowatym

  Coś ich trzyma przy tej władzy. Pycha i chciwość. Proszę zobaczyć na przykładzie prywatyzacji w Polsce. Ja nikogo nie atakuję i nie mam zamiaru być osobą oceniającą – zwłaszcza autorytety. Ale prywatyzacja w Polsce to jest rozbrojenie kraju. I właśnie w etap kryzysu wchodzimy dużo słabsi, bo część majątku oddaliśmy globalnym, dużym, przedsiębiorstwom zagranicznym.
  http://tadeuszczernik.wordpress.com/2011/03/01/polscy-politycy-osiagneli-piaty-poziom-piekla-rozmowa-z-aleksandrem-gudzowatym/

 6. Gregory pisze:

  Sympatyczne ukazanie oblicza Demokracji Bezpośredniej poprzez oddanie mikrofonu widzom i słuchaczom…i na tym póki co, zostańmy…niestety

 7. Gregory pisze:

  Bardzo mocny wykład Dariusza B. ,’rola pieniądza dla życia człowieka’. Wziął diabła za rogi. To, co i jak mówi, może wzruszać i przerażać prawdą na zmianę. (Bez większego komentarza.) Brawo dla takiego wykładu! Dziękuję. Gregory W.

 8. Oualander pisze:

  Ja myślę że wszystkie powyższe prelekcje (wypowiedzi) są bardzo edukacyjne, zarówno forma rządzenia poprzez demokrację społeczną, podyplomowe kształcenie w kierunku większej wrażliwości społeczeństwa jak i nadmierna rola pieniądza w obecnym świecie harmonijnie ze sobą się łączą, nawzajem uzupełniając.
  Znana nam cywilizacja ulega bardzo szybkiemu procesowi zmian społeczno-ekonomicznych, w których już nie długo zabraknie miejsca na takie zjawiska jak obłuda polityczna, niesprawiedliwość społeczna, czy uzależnienie naszych decyzji życiowych od stanu konta lub „grubości portfela”,właśnie takie imprezy, jak harmonia kosmosu, są jednocześnie symptomem i paliwem nadchodzących zmian, jestem święcie przekonany iż stoimy obecnie u progu największych w historii ludzkości przemian w każdym aspekcie naszego życia.

  Dziękuję

  Piotr 🙂

Podpowiedź: aby mieć własny avatar w komentarzach zarejestruj się w serwisie Gravatar.