2 października 2016 – nowy etap relalizacji Projektu Republiki Ślężańskiej

Program Otwarcia II fazy

Projektu Republiki Ślężańskiej

2 października (niedziela) 2016

Sobótka, Rynek, Sala konferencyjna Hotelu Ślęża

16.00
Otwarcie II fazy
Projektu Republiki Ślężańskiej i wizyta w pomieszczeniach, gdzie powstaje Studio NTV w Sobótka – Janusz Zagórski, przedstawiciele Fundacji Dobre Wibracje, Fundacji Promocji Aktywnego Trybu życia „RIAD”

16.30
Republika Nowogrodzka i Republika Polijca (teren Chorwacji) –
protoplaści Republiki Ślężańskiej – Tadeusz Mroziński

16.50
Zdrowie Polaków
– ten kto je realnie poprawi ten zdecyduje o wielkich transformacjach w Polsce – Jerzy Zieba live na skype

17.10
Lokalna ekonomia. Jak założyć bank lokalny i wykreować lokalną walutę –
dr Krzysztof Lewandowski

17.40
Polska wieś ekologiczna – Reaktywacja – wystąpienie
sir Julian Rose i Jadwiga Łopata

18.30
Przeskok ewolucyjny
ku nowej Ludzkościprofesor Maciej Adamski (Uniwersytetu Przyrodniczy we Wrocławiu)

19.00
Jak poprawić zdrowie Ślężan – wybrane propozycje działań prozdrowotnych w Masywie Ślęży – lek. med.
Irmina Mrozowicz – Szmidt

19.20
Co my na to ?
– Dyskusja panelowa grupy mieszkańców Masywu Ślęzy

19.45
Edukacja praktyczna
w szkołach Republiki Ślężańskiej – Robert Drozdowski

20.00
Projekt
Biblioteki Republiki Ślężańskiej – Sławomir Szerer

20.15
Co to znaczy
być pionierem ? – wystąpienie Adama Anczykowskiego (poszukiwacza złota, autora cyklu seminariów „Kosmiczne Transmutacje”)

20.30
Geniusz w każdym z nas
Bogusław

20.45
Projekt
Centrum Edukacji Ekologiczno – Kosmicznej, idea Centrum Medycyny Holistycznej, twórzmy „Święte Gaje”, sanktuaria przyrody i animujmy inne intrygujące przedsięwzięcia – Janusz Zagórski

21.00
Republika Ślężańska – to piękna, harmonijna przestrzeń ludzi, przyrody i kosmosu –
wspólna wizualizacja i energetyczne kodowanie kamienia węgielnego (kryształ górski) pod budowę Republiki Ślężańśkiej

21.15
Przerwa

21.45
Cześć muzyczna

00.00
Zakończenie oficjalnej części imprezy

Zapraszamy !

Wstęp darmowy po ustnym zaproszeniu lub potwierdzeniu mailowym

info@niezaleznatelewizja.pl

UWAGA!

Na drugi dzień w dniu 3 października w tym samym miejscu znani w całej Polsce a także zagranicą obrońcy i propagatorzy polskiej wsi i ekologicznego rolnictwa – sir Julian Rose, Jadwiga Łopata i Krzysztof Wietrzny przeprowadzą 3 – godzinne seminarium:

NASZA ZIEMIA, NASZA ŻYWNOŚĆ, NASZE ZDROWIE. Samowystarczalność żywnościowa i energetyczna na przykładzie EKOCENTRUM ICPPC.

PROGRAM

10:30 „Sytuacja i trendy rolnictwa w krajach zachodniej Europy na przykładzie m.in. Wielkiej Brytanii. Metody współpracy konsumentów oraz rolników w obszarze wytwarzania dobrego jedzenia – lokalny plan działania” – Sir Julian Rose, Anglik, prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskie Wsi – ICPPC, pisarz i rolnik, właściciel rodzinnego majątku Hardwick Estate w South Oxfordshire. Udzielał się w wielu państwowych komitetach związanych z brytyjską gospodarką rolną.

11:30 “EKOCENTRUM ICPPC. Historia i działania. Niezależność energetyczna – dlaczego i jak? Ekologiczne budownictwo” – Krzysztof Wietrzny, twórca i stały współpracownik EKOCENTRUM ICPPC. Tutaj, już 15 lat temu, testował moduły fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, zbudował dwa ekologiczne domy i zainstalował wiele innych ciekawych pro-ekologicznych rozwiązań. Uczestniczył i prowadził wykłady na  szkoleniach i konferencjach w Polsce i za granicą. Oprowadzał po EKOCENTRUM ICPPC Księcia Karola i wiele innych znanych osób.

12:30 “Zagrożenia i szanse dla naszego zdrowia i naszej wolności. Ogólnopolska akcja BEZPOŚREDNIO OD ROLNIKA. Nasza przyszłość w naszych rękach” – Jadwiga Łopata, inicjatorka kampanii obywatelskich, m.in.: Polska Wolna od GMO, Bezpośrednio od Rolnika. Współzałożycielka Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC, założycielka i wieloletni Prezes Stowarzyszenia ECEAT Poland (European Center for Ecological Agriculture and Tourism). Laureatka Nagrody Goldmanów – ekologiczny Nobel, dyrektorka EKOCENTRUM ICPPC

13:15 Dyskusja/pytania i odpowiedzi

ZAPRASZAMY! TO WYJĄTKOWA OKAZJA! Założyciele EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl będą dzielić się z Wami swoimi praktycznymi doświadczeniami. SKORZYSTAJ i stwórz swoje ekocentrum! EKOCENTRUM ICPPC to jedyne takie miejsce w Polsce gdzie teoria idzie w parze w praktyką w holistycznym wymiarze. Tutaj tradycja łączy się z nowoczesnością, tutaj postawiliśmy na samowystarczalność żywnościową i energetyczną

Uwaga: W tym samym miejscu na drugi dzień 3.10.2016 w godzinach 10.30 – 13.30 dbędzie się specjalne seminarium autorskie sir Juliana Rose i Jadwigi Łopaty na temat wspieranie polskiej wsi i rolnictwa ekologicznego.

Wstęp wolny


16 thoughts on “2 października 2016 – nowy etap relalizacji Projektu Republiki Ślężańskiej

 1. 21.45 – Cześć muzyczna. To brzmi kusząco.
  Jak obiecacie, że będzie Pearl Jam, to możemy wyrwać się do Was z Boksikową, a kto wie, Nirwaną może ściągniecie i Pacucia … 😕

  Łatwo jest nas zaprosić, ale pozbyć się może być już zdecydowanie trudniej 😉

   1. Boksic stopem to jeszcze, bo teraz za remont muszę płacić ha ha ! i tylko 100 zł będę miał na msc, 2 pazdziernik 16. więc zostawie sobie 100 kę 150 na pociąg zostawię Jedziemy ale bez kitu posłuchamy Stonsów nike466@wp.pl to mój adres napisz jak mówisz poważnie, ja polubiłem Twoje zdjęcie Chemtrials na Twoim Fb, Tomasz P. 🙂 Jedziemy na Ślężę !! Boksik extra pomysł !

   2. Pacuś, z wielką przyjemnością wyrwałbym się z domu, ale w obecnej rzeczywistości jest to raczej niewykonalne.
    Wróciłem dopiero z tygodniowej delegacji i staram się (1) wrócić do rzeczywistości (2) poskładać się z opóźnionym remontem mieszkania (3) wyleczyć z przeziębienia jakie załatwiłem sobie korzystając dobrodziejstwa klimatyzacji w cieplejszym trochę klimacie.
    Teoretycznie dwa tygodnie to sporo czasu, ale jak dla mnie za dużo obowiązków narosło w międzyczasie, by taki wyjazd jeszcze wkalkulować.
    Nie chcę robić sobie niepotrzebnych nadziei a przede wszystkim dezorganizować Twoje ewentualne plany i od razu mówię, iż nie podejmuję tego pomysłu. Innym razem bardzo chętnie :/

   3. Propozycja była bardziej przyjazną zaczepką, tematem do dalszej rozmowy. Nie sądziłem, iż będziesz miał ochotę na wypad do Sobótki 🙂
    Może uda się kiedyś. Latem może 🙂

   4. Spoksik Boksik 🙂 Mimo Wszystko Dzięki, w lato ja Cię gdzieś wyciągnę… jak jeszcze wytrwasz z nami 🙂 OBY 🙂 Bo fajny z Ciebie Człowiek… Mądry i rozsądny i zabawny co było dziś widać… a tak do wszystkich to jak ktoś jedzie przez Bydgoszcz, to chętnie się zabiorę 🙂

   5. Pacuś, dziękuję za zaproszenie i trzymam kciuki za to aby NTV z nami wytrzymało 😀

    Osobiście wychodzę z założenia, iż odrobina śmiechu jeszcze nikomu nie zaszkodziła.Wszystko jest w porządku, dopóki trzyma się równocześnie zdrowy dystans do świata i do siebie
    i to ze szczególnym zastosowaniem na forum, gdzie z dnia na dzień objawiają coraz bardziej osłupiające historie 😀

   6. No to czekamy na kolejny materiał video NTV do przegadania. 🙂
    I tak upłyną ostatnie dni tegorocznego lata 😐

 2. TO PIKNA IDEA ,Janusz realizuje marzenia wielu marzy i pragnie i nic nie robi??? -Jausz robi i kontynuje -zgromadzil wokol swojej ISTOTY cale mnostwo ludzi -pozytwnych i znakomitych istot ,ktore z nim wspolpracuja i wspomagaja -wspieram Janusza i wszystkie istoty dobra i bezwarunkowego dzialania -dzikuje i pozdrawiam -bawcie sie dobrze -dodam to przyklad jak brac zycie w swoje serca dzialnie .

 3. REPUBLIKA SLEZANSKA -o tym projekcie w/w pisze i dziekuje oraz zachecam innych tworzcie na wzor Janusza pomyslu -swoje republiki !!! tak to jest prosty sposob aby ziemia na ktorej zyjecie i wy na niej stliscie sie WOLNI SAMODZILNI I SAMOWYSTARCZALNI

 4. Mam trzy opłacone miejscówki na POWITANIE JESIENI z noclegami w WILLA SOBÓTKA w pokoju trzyosobowym. Zainteresowanych proszę o kontakt 501 437 417

 5. Do: Sz. P. Janusza Zagórskiego.

  Do: widzów i komentatorów NTV.

  Do: czytelników „Czwartego Wymiaru”.

  Drodzy Państwo, czy czytacie może „Czwarty Wymiar”? W numerze 10, a więc październikowym z tego roku, już do nabycia, ukazał się artykuł pana Janusza pt. „Republika Ślężańska”. Przy okazji dowiemy się, że 2 października 2016 r. zostanie otwarte nowe, bo drugie studio NTV w Sobótce, co ma związek z promocją telewizji oraz projektu. Trochę reklamy nie zaszkodzi. Może warto o tym wiedzieć, kto akurat nie oglądał materiałów filmowych. Tekst nie powiem, bardzo fajny (dobrze napisany), ale wydaje mi się, że jest wewnętrznie sprzeczny. I o tym chciałem właśnie poinformować Sz. Redakcję NTV.
  Przy okazji zainteresowanych tym tekstem gorąco zachęcam do nabycia egzemplarza pisma „Czwarty Wymiar”, którego reklama również wisi na stronie NTV.
  http://www.4wymiar.pl/

  Przejdźmy do sedna. Na początku swojego artykułu pan Janusz opisuje niezwykłe miejsce mocy, jakim jest góra Ślęża, co ma nam wyjaśniać duże nią zainteresowanie oraz idealne miejsce do założenia „kolonii”; po czym pisze tak:
  „(…) Około 1000 lat temu rozpowszechnianie się nowej religii chrześcijańskiej miało wpływ na zastąpienie starych, prasłowiańskich wierzeń. Niestety zniszczono większość pisanych i niepisanych źródeł wiedzy o pradawnych czasach.
  Stoimy przed wielkim wyzwaniem. Jak odbudować pamięć o naszych pradawnych korzeniach.
  W schronisku turystycznym na szczycie Ślęży zawieszona jest tablica z zapisem słynnych już słów (…) poety Romana Zmorskiego z 1848 roku:
  Na słowiańskiej góry szczycie
  pod jasną nadziei gwiazdą
  zapisuję wróżby słowa
  wróci –
  – wróci w stare gniazdo
  stare prawo, stara mowa
  i natchnie Słowian życie.
  To piękne proroctwo, które swoją magiczną siłą motywuje, by je wypełnić.”
  Dodaje na końcu myśli pan Janusz i przypomina organizowane zloty. Piękne, czyż nie prawda? Ale, czy… no właśnie, ma to coś wspólnego z ową prawdą.
  Faktem jest, że prasłowiańskie korzenie zostały zniszczone przez Kościół i nie wiele o nich wiemy. Na ten temat w książkach spekuluje się i czyni najróżniejsze analogie do np. Bałtów. Ale to inny temat. Zostawmy to teraz.
  Trochę dalej autor tekstu wspomina o nowym studio.
  Ogólnie miejsce to wraz z magiczną górą ma się stać przyczółkiem Republiki Ślężańskiej, jak ją ochrzcili sami twórcy. Pomysł ciekawy, lecz kontrowersyjny. W artykule podane są nawet główne założenia quasi-państwa, nazywane „wielkimi celami”.
  Jeden z nich brzmi następująco:
  „Animowanie szeroko pojmowanego dialogu różnych światopoglądów, religii, wyznań i orientacji duchowych. Propagowanie pozytywnych doświadczeń pradawnych kultur ze szczególnym uwzględnieniem słowiańskich i prasłowiańskich czasów”.
  Jak na Boga, możemy kultywować stare obyczaje, skoro mamy o nich znikomą wiedzę? W końcu sam pan Janusz pisze: „zniszczono większość pisanych i niepisanych źródeł wiedzy o pradawnych czasach”. Dodam od siebie, że zniszczono prawie wszystkie te źródła, a kapłanów wymordowano. Więcej wiemy o kulturze Bałtów, niż o ludziach żyjących na tym obszarze geograficznym. Niestety taka jest prawda. Na ten temat przeczytamy nawet w słownikach. Kogo interesuje temat na pewno się orientuję o czym pisze. W krótkich słowach, aby nie zanudzać – naszą tożsamość odbudowujemy poprzez zachowane opisy o innych narodach słowiańskich. A przecież ok. VI wieku n.e. żyło ich bardzo dużo na terenie północnej i wschodniej Europy.
  Piszę ok. VI wieku, ponieważ ma to związek z tzw. napływem na te tereny Słowian, być może drugim, być może kolejnym, bo przecież pamiętamy, że ok. 600-550 lat p.n.e. na półwyspie Jeziora Biskupińskiego ludność kultury łużyckiej wznosi osiedle obronne.
  Więcej tutaj:
  http://archiwum.wiz.pl/1999/99044300.asp

  Tak więc mam pytanie do pana Janusza, bo nawet przy dużej wyobraźni jaką dysponuję, jakoś nie widzę tej komuny, kibucu, czy też republiki, jako jednolite ciało, zgrane, które w dodatku pragnie: „dialogu różnych światopoglądów, religii, wyznań i orientacji duchowych”.
  Na marginesie, proszę mi wytłumaczyć, co oznacza ostatni zwrot?
  Powiedzmy jestem chrześcijaninem, w końcu ochrzczony, wyznania rzymsko-katolickiego, ale nie praktykujący, tylko mam kłopot z tą orientacją duchową…
  Z większością wypisanych postulatów ogólnie zgadzam się – ekologia, zdrowie itd. Jednakże, jak ma się to wszystko, ta cała otwartość na świat, tolerancyjność, zbliżyć do odbudowania słowiańskiego świata, ducha i materii, utraconego przed wiekami. Czy to nie jakieś kuriozum?
  Ruch, który propagujecie robi się przecież już pojęciem politycznym. Wniosek wynika z postulatu numer 3, który mówi o stworzeniu nowej waluty tzw. lokalnej. Podtekst polityczny jest również w nazwie, która brzmi, przypominam – „Republika Ślężańska”. Poza tym nie da się dyskutować z innymi, sąsiadującymi podmiotami politycznymi, bez założenia zrębów własnego. Jakąś dyplomacje przecież musicie prowadzić. Nie odetniecie się całkowicie od świata, takie rzeczy dobrze wychodzą na filmach, przykładowo polecam: „Niebiańską plażę”.
  http://www.cda.pl/video/833593c4?wersja=480p

  A nawet i w filmie musieli robić zakupy, czyli wypływać do cywilizacji po towar, a następnie wrócić bez ogona ciekawskich. Co dowodzi tylko tego, że prędzej czy później napotkacie na swojej drodze na nieuniknione, gdyż wszystkiego nie można przewidzieć. Zdarzają się i wyjątkowe przypadki.
  Otwartość na idea, światopoglądy i religie, może się okazać dla was barierą nie do przejścia. Wyobraźmy sobie, że w wybudowanym przez was miasteczku żyją ludzie, wiele rodzin i nagle przejeżdżają uchodźcy z Bliskiego Wschodu. Pomysł im się podoba i postanawiają rzucić kotwicę.
  To przykład może skrajny. Ale, proszę mi wyjaśnić, jak ta otwartość ma się przyczynić do wskrzeszenia państwa słowiańskiego? Przytacza pan piękne słowa poety: „stare prawo, stara mowa”. Czy ta republika nie będzie przypominać miasteczka, gdzie szerzy się sławetne multikulti, czyli wielokulturowość? Gdzie każdy będzie chętnie witany, bez względu na kolor skóry, wyznanie, czy orientację seksualną.
  Może sprawę lokalnej waluty odłóżmy na inną rozmowę. (Ale chyba ma pan świadomość, że to wchodzenie w konflikt z państwem polskim, a projekt powinien integrować Polaków, a nie dzielić.) Na zatrzymujmy się na rzeczach materialnych. Skupmy się na części ideologicznej, omijając słowo – polityka. Raczej z większością „wielkich celi” zgadzam się (demokracja bezpośrednia, głosowania, ekologicznie i zdrowo).
  Moim skromnym zdaniem brzmi to wszystko fantastycznie, ale nie do pogodzenia są wartości wyznaniowe, religijno-światopoglądowe, czy jak je tam nazwiemy. Gdyż przybysz musiałby zostać, jeszcze inaczej, musiałby stać się innym człowiekiem, przychodząc do was. Problem w tym, czy wykazywałby tyle samo empatii i tolerancji, co wy? Fajnie, gdyby nowe jednostki dołączające się do wspólnoty rozumiały was i zmieniały się wewnętrznie, powiedzmy porzucały swoje dawne ja, a w tym i odkładały religie na bok. Tylko, że nawet w wolnym świecie to się nie sprawdza. Gdy na świecie wybuchnie wojna przetrwają tylko skupiska narodowe, jednolite i trwałe (język, obyczaje).
  W międzywojennej Polsce również próbowano odbudować naszą słowiańską tożsamość, wzięła się za to grupa artystów, ale nikt z nich nie wiedział, jak ma wyglądać ta nasza narodowa sztuka? Oni też nie mogli bazować na żadnych źródłach. Bo ich nie ma. Więc metodą prób i błędów zaczęli tworzyć lepsze i gorsze obrazy, rzeźby itd. Lecz wybuch II wojny światowej pokrzyżował im plany.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczep_Rogate_Serce

  Nie, żebym panu źle życzył. Skądże znowu. Fajnie byłoby zacząć wszystko od nowa. Jak na rajskiej wyspie. Zbudować osadę dla ludzi bez bagażu uprzedzeń. Ale czy wszystko pan dokładnie przemyślał?
  Moim zdaniem nie należy budować, jakiejś nowej struktury polityczno-społeczno-gospodarczej w kraju, ale zmieniać powoli i z rozsądkiem sam kraj. Państwo polskie potrzebuje niektórych z waszych pomysłów. Zresztą Polska jest długa i szeroka, a przy tym zróżnicowana, i nie brak na mapie obszarów proekologicznych, idących z duchem czasu.

  Lisek.

  PS. Mam wrażenie, że Republika próbuje się izolować. Nikt nas nie rozumie… W tym przypadku może nastąpić sprzężenie zwrotne. Musicie się liczyć z kontr-reakcją. Ostrą krytyką. A nawet obraźliwymi epitetami.

 6. Umieszczam raz jeszcze tutaj swój list otwarty, gdyż w rozmowę włączają się osoby merytorycznie nie przygotowane do dyskusji, które plotą coś od rzeczy, nie na temat. Apeluje do tych osób, z tego miejsca, jeżeli już chcecie się wypowiedzieć i „zlać” mnie publicznie, to wpierw zapoznajcie się z treścią postulatów ojców założycieli RŚ. Wówczas debata ma jakiś sens. (Aż mi głupio, że muszę wam o tym przypominać.) L.

Comments are closed.