Otwarte Forum Tematyczne – 26.07.2016

Cykl spotkań z profesorem Maciejem Adamskim z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Wszystko jest energią, skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy, przenikanie świata materialnego i duchowego – to niektóre zagadnienia poruszane w dzisiejszej audycji.
Czy uda się wytłumaczyć zjawiska, które otaczają nas w codziennym życiu?
Pierwsze spotkanie „Wszystko jest energią”


Zapis prelekcji dr Sylwii Nadgrodkiewicz wygłoszonej na III scenie XIV Harmonii Kosmosu. Prelegentka omówiła oddziaływanie i aspekty lecznicze terapii z użyciem kamertonów, jak również odpowiadała na pytania zgromadzonej publiczności.


Janusz Zagórski w studio NTV poddał się eksperymentowi z wykorzystaniem biofeedbacku do sterowania umysłem miniaturowym specjalnym do tego celu dronem. Cały potrzebny do tego zestaw przywiozła Barbara Walczak z Krakowa.


42 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 26.07.2016

 1. Profesorze Adamski proszę przejść po rozżarzonych węglach i podnieść ciężarówkę
  Czy ma Pan taką wiarę że to zrobi?Skoro nie potrafi pan tego zrobić to większość Pana gadania to bzdury,chociaż intrygujące.

   1. Jeśli ktoś mówi,że jeśli się uwierzy to można wszystko,to proszę to udowodnić własnym przykładem.Jeśli nie to jest to tylko czcza gadanina,kolejna intrygująca koncepcja.Nie można wszystkiego!Efektowny triumf Ducha nad materią trwa krótko.Ciężarówka z czasem opadnie,a żar przypali stopy.Jest Duch i materia,a cała Rzeczywistość to TRUDNE zmagania Ducha nad materią.Codzienne trudne zmagania(nasze człowieczeństwo),a nie efektowne hokus pokus. Tak Ja to widzę.Niech się pani uszczypnie i dowie się ,czy jest materialna.Nie tylko Duch!
    Ps
    Jeśli jest pani taka pewna swoich przekonań to proszę przejść po rozżarzonych węglach.To najlepszy dowód czy łatwo zmagać się z materią i że ona brutalnie i realnie JEST i będzie ha ha.

   2. ” mariusg ” Cmentarze pełne są sceptyków , którzy uwierzyli w to , ze muszą umrzeć , chociaż ATOM JEST FUNDAMENTALNIE PUSTY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Aby tworzyć bez przeszkód to co zamarzymy , to musimy być przede wszystkim w wysokich wibracjach / osiągnąć świadomość chrystusową / – a to nie jest łatwe . Trzeba tym samym przejść z umysłu binarnego , na umysł analogiczny . Jezus nie wątpił , że to jest możliwe – dlatego czynił z tego poziomu/ umysłu analogicznego/ to – co ludzie uznawali za tzw cuda . Oczywiście ja nadal żyję w świadomości zbiorowej ale przynajmniej wiem / fizyka kwantowa/ , że można też żyć inaczej . Pozdrawiam Cię serdecznie .

   3. mariusg W swojej wypowiedzi nie mówię oczywiście o śmierci nagłej ,gwałtownej .

  1. „Pana gadania to bzdury” to nie bzdury , to zakres mozliwosci i wcale nie trzeba jechać autem tyle ile ma na liczniku , bo kto się pokusi ? jestesmy kosmosem bez ograniczeń , NIEMA problemu .

   1. zgadzam się nie ma ograniczeń, gdy ma się kontrolę nad własnym ciałem, co możliwe jest przez świadomość chrystusową, można osiągnąc idealny stan do którego każdy dąży, by na przykład latać, by nie dosięgła nas grawitacja, jesteśmy zamknięci w ciele, ale osiągając empiryczną wiedzę, znaną tylko bogom, sami będziemy bogami, a być bogiem znaczy nie umrzeć, nie skrzywdzić się, nie chorować, rozumieć, pomagać, łączyć i żyć. Ponad normy… ja poczułem jak się uszczypnełem, ale bezwładny nie poczuję, nawet jak go oparzą, być bezwładnym w istnieniu, w życiu, w rzeczywistości będąc zdrowym, oznaczało by że potrafimy wyłączyć te receptory, a najlpeszym na to dowodem są cuda, jak i nadwielcy ludzie, po kórych może przejechać nawet ciężarówka i nic sobie nie zrobią, ludzie pokonują granice ciała, ale w świadomości tzw chrystusowej całe życie jak i śmierć może być tylko niepotrzebną sprawą bo będziemy duchem duszą i ciałem za życia… tylko trzeba odkryć tę tajemnicę, i się uwolnić, do tego dąży ludzkość, podświadomie, by pokonać przyziemność. umieranie i cierpienie każdego rodzaju… 🙂 …

   2. „on” Im więcej ludzi to zrozumie , tym szybciej powrócimy do swojego prawdziwego stanu bycia , bo na szczęście RZECZYWISTOŚĆ w której egzystujemy jest HOLOGRAMEM . Nasze ciało też ma budowę hologramu . Oznacza to , że jeżeli w jednej komórce naszego ciała dokonalibyśmy znaczącej zmiany , to ta zmiana przełożyłaby się na całe ciało . Pozdrawiam Was Kochani JESTEŚCIE DOSKONALI TYLKO W TO UWIERZCIE !

   3. Gaju jesteś doskonały cudowne !!! Teraz mi przeszło przez myśl ,żeby to w polsce zrobić 🙂

 2. Pani Barbara Walczak , pozazdrościć znajomości tematu ! wielkie dzięki, temat ten traktowałem za zawiły i w segmentach a tu nagle eureka prosto zwięźle rzeczowo .ale ,ale czy takie wyczyny to nie jest kanał zwrotny nie super siły energii a wręcz przeciwnie wyssania osłabienia energii przeciwników ? nie wykluczam nadmiernej siły super grawitacji ciężaru itp https://www.youtube.com/watch?v=wA52E7N2qaE

 3. Ciekawy wykład Profesora Adamskiego , czyli multum wiedzy w pigułce . Czekam na następne wykłady .

 4. NWO jakim sensem jest niszczenie ludzkości, jak oni chcą rządzić nad ludzkością? Po co zabijac miliony, po co doprowadzać do wojen, które mają wprowadzić depopulację jak nie będzie nad kim rządzić, gdy zostaną sami? Może to ma większy cel chcą nas zniszczyć poprzez chemtrials na przykład, by dotrzeć do boskich spraw inaczej nie ma to sensu zabijanie na skalę masową, podczas gdy już zostaną tylko oni gdzie już nie będzie kogo zabijać, nie będzie też nad kim rządzić, więc nie obawiałbym się tego całego NWO… to ściemniacze, a po co nam ich ukryta wiedza, po co manipulują? mamy wyprówać sobie flaki, by dowiedzieć się co oni myślą? jakie mają poglądy, czy łatwiej jest myśleć o kimś, o nich o tym czego chcą, czy mówić, ostatnio dużo dowiedziałem się o czakrach, zostało mi to wytłumaczone, i 4 czakra która jest w gardle i piąta która jest w ustach, mówią nam o tym czy potrafimy mówić o tym co czujemy, przezywać emocje, szósta czakra jest ponad głową lub na czubku głowy, gdzie wszystko dzieje się ponad myślami, ponad nami, znaczy, że myślami się porozumiewamy, czy jest to możliwe, taka telepatia? komu służymy? bo myśląc o tym co chcą, sprawiamy, że oni tylko czerpią z nas energię, a my tracimy tę energię, trzeba uruchomić 5 czakrę, by mówić o tym co jest co nas boli, nauczyć się mówić ze sobą, ps. mam nowego kotka 🙂 właśnie śpi na mojej kanapie, jest taki malutki hihi… ps2. o tych myślach mówił Maciej Adamski, ale nie rozwinął. Czy rozmową więcej rozwiążemy czy myślami? Hm

  1. „””NWO jakim sensem jest niszczenie ludzkości, jak oni chcą rządzić nad ludzkością?””” poco im tyle „bydła „

   1. Zaiste im potrzeba manekinów konsumentów pracujących z wykrzywionymi/zaciśniętymi zębami +kapo/nadzorców podatkowych hihiihhihihihih

 5. Panie profesorze (Maciej Adamski), czy zna pan treści przekazywane przez Haralda Kautza Vella? z jego wykładów można dowiedzieć się zasadniczo o dwóch polach morfogenetycznych przenikających się w przestrzeni: polu morfogenetycznym sztucznej inteligencji, której technologia oparta jest na zasadzie struktury binarnej (dwójkowej), holograficznej oraz drugim polu morfogenetycznym opartym o kwiat życia, który daje nam trójkątną siatkę skalarną, która nie jest liniowa; ta struktura osadza i wbudowuje naszą kreatywność, buduje naszą umiejętność przejawiania rzeczy przez serce; itd.. to jest sednem informacji o człowieku, jego roli i rezultatach jego wyboru. Podobnie mówi dan Winter; jestem za szerzeniem tych informacji, uświadamianiu ludziom najważniejszych rzeczy; pozdrawiam pana serdecznie,

 6. Panie Profesorze , może zechce się Pan odnieść w swoich kolejnych wypowiedziach do książek Ruperta Sheldrake : „Nauka .Wyzwolenie z Dogmatów” oraz „Nowa Biologia. Rezonans Morficzny i Ukryty Porządek „. Serdecznie Pana Pozdrawiam .

  1. ciekawe czy wieczność, to atom, energia, czy po śmierci, jest życie, czy to tylko teoria, dlaczego mój kolega, nie przyjdzie na ziemię po śmierci i gdzie została jego cząstka jak tu był, on już wie, ale czy wie, czy po śmierci jest świadomość, niby są dowody że tak, ale czy to nie tylko teoria, a gdzie pewność? Przepraszam jan piotr za te pytania, oglądam właśnie Twój program i stąd mam te pytania, nie odpowiadaj, to tylko myśli. Ciekawy człowiek z tego Nassima Harmeina, po oglądam troche o nim i o tym co wie, bo mówi bardzo mądrze o przestrzeni i w ogóle… widać, że wie, a nie że się domyśla, nagroda słuszna.

 7. Energia – Bóg JEST …. i wszystko jest z Niego , powstanie Istoty życia wymaga urządzenia do jej przetworzenia, które nazywa się KABOD – PROCESOR żyjący, KOŁO z życiem

  wykład Macieja Adamskiego prymitywny, proporcjonalnie do poziomu prowadzącego
  i niczego nie wyjaśnia, bo brak alfabetu podstaw konstrukcyjnych Stworzenia.

  pierwsza prawda naukowa – mózg myśli!?
  NIE Myśli – cywilizacyjne, naukowe, komunistyczne, ateistyczne kłamstwo !
  dowód – udowodnione jakoby prądy na głowie nie mają NIC wspólnego z aktywnością neuronów, gdyż nikt na świecie NIE zna teorii fizycznej udowadniającej w jaki sposób pole elektrom. mogłoby przejść przez 5 warstw elektrolitu, nikt z fizyków nie potrafi wytłumaczyć tego zjawiska.

  druga teologiczna prawda naukowa – BŁęDNE tłumaczenie słowa KABOD występujące 100.. razy w Piśmie świętym.
  dowód –
  tłumaczenie jako Chwała – synonim sława – chwała NIE odzwierciedla obrazu i działania urządzenia, które jest nazywane KABOD – org. tłum. Ciężki,
  TO urządzenie odpowiada za tworzenie świadomości i systemy sterowania
  http://www.lifechip.pl

  1. Panie Januszu – myślę , że profesor Adamski użył sformułowania „mózg myśli ” tylko w sposób potoczny.

 8. z Wikipedii.pl usunięto poniższy fragment wyjaśniający znaczenie M. –
   Mózgowie (łac. encephalon z gr. en „w, wewnątrz” i kephalos „głowa”) – odśrodkowy i dośrodkowy układ przewodzący leżący w czaszce. Jest to najbardziej prosty narząd człowieka. Stopień jego rozwoju NIE WARUNKUJE istnienie świadomości. Mózg głowowy jest zbiorem neuronów wydzielniczych i ruchowych. Pola neuronowe – komórki wzmacniająca pole elektromagnetyczne poprzez udział prądów poprzecznych Halla w istocie białej i przesyłające sygnał do dalszych części organizmu. Działanie kontrolne realizowane przez świadomość oraz układ automatyczny – tzw, system operacyjny znajdują się w Procesorze kwantowym zwanym Koło życia – Lifechipopis http://www.lifechip.pl Mózg jelitowy, zbiór 4 mld neuronów wydzielniczych decydujących o stanach psychicznych przeciwstawnych do pól mózgu głowowego. Neurony wraz z receptorami decydują o wytwarzaniu wszystkich doznań zmysłów oprócz bólu. Badania laboratoryjne nie wykazały istnienia pól neuronów bólowych. Ból odczuwany jest przez pole świadomości jak efekt połączenia zewnętrznych pól elektromagnetycznych. Dowody aktywności neuronów określanych jako procedury EEG NIE są wiarygodne. Brak teorii fizycznej na przepływ pola elektromagnetycznego z neuronów przez 5 warstw elektrolitu na powierzchnię głowy.Badane prądy na powierzchni skóry są pochodzenia zewnętrznego i nie penetrują do środka organizmu zgodnie z zasadą „klatki faradaja”. Nie są adekwatne do stanów aktywności wewnętrznych neuronów.Między neuronami czuciowymi i ruchowymi rozmieszczone są włókna kojarzeniowe. Wewnątrz mózgowia wyróżnia się skupienia komórek nerwowych – jądra i kora mózgu. Wypustki wychodzące z jąder tworzą wiązki oraz spoidła mózgu.

   Mózg jelitowy – zbiór 4 mld neuronów wydzielających neuroprzekaźniki, które decydują o destrukcyjnych stanach psychicznych przeciwstawnych do komórek wydzielniczych pól neuronowych mózgu głowowego. Brak pracy nad rozwojem świadomości inaczej działanie niezgodne z Instrukcją obsługi Ciała blokuje prawidłowy katabolizm mający prowadzić do wyłączenia tego układu wydzielniczego i automatycznie przełącza na katabolizm układu neuronów mózgu głównego powodując choroby neurodegeneracyjne – Parkinson, Alzheimer. Czego przyczyną jest zbędna synteza amyloidozy. Badanie we krwi obwodowej markerów wymienionych chorób nie umożliwia wskazania jaki układ neuronów je produkuje, co wyklucza odpowiednią diagnozę.
  Prawa autorskie: Janusz Lusiński http://www.lifechip.pl

 9. Dziękuję za wykład pani Barbary Walczak, gdyż to co nie widoczne (częstotliwości fal) zostało „uwidocznione’ wreszcie przez naukę. To bardzo ważne dla osób, które nie wiedzą albo nie dowierzają tym, którzy na to zwracają uwagę, czym jest wpływ fal dźwiękowych na całego człowieka; jak bardzo ważne jest jak wychowujemy dzieci, młodzież, co im przekazujemy, jak kształtujemy ich świadomość na poznanie świata; Takich ludzi jest potrzeba więcej, dziękuję, serdecznie pozdrawiam,

  1. Masz rację Jadwiga, bardzo poruszający i uczący wykład, fale dzwiękowe w samej muzyce, również działają jak narkotyk, przykładem nucenie, lub, że piosenki nie wychodzą z głowy trzeba uważać, by te satanistyczne trwale nie uszkodziły naszego mózgu, pozdrawiam.

   1. Pacuś , fale dzwiękowe UT – 396 Hz – uwalnianie od poczucia winy i strachu

    RE – 417 Hz – odwracanie biegu wydarzeń, ułatwienie przemiany

    MI – 528 Hz – transformacja i cuda (naprawa DNA)

    FA – 639 Hz – połączenie, relacje międzyludzkie

    SOL – 741 Hz – budzenie intuicji

    LA – 852 Hz – powrót do duchowości

 10. Kiara Mam do Ciebie pytanie : Jakie Istoty / podaj konkretnie z jakiego wymiaru one pochodzą /odżywiają się nasza energią ? Czy to jest w ogóle możliwe , skoro każdy z nas ma założone blokady energetyczne , które to uniemożliwiają ? Uważam , że jesteśmy Istotami nieograniczonymi , jednak zastraszanie , które służy naszemu zniewoleniu może spowodować , że uwierzymy w to iż taka sytuacja jest naprawdę możliwa . JEŻELI W TO UWIERZYMY – TO JUŻ JESTEŚMY TRAFIENI .

 11. Nie wiem czy znacie sprawę Maxa Spiersa, ostatnio dużo się o tym mówi; powiedział (jak żył, bo właśnie umarł i to w Polsce), że wszyscy i wszystko jest kontrolowane, a człowiek nie ma wolnej woli (a to już mówił T.Owsianko.), tylko jej iluzję. A co z wolnym wyborem człowieka ? chyba jakiś mamy? nieustannie przecież wybieramy, a teraz już nasz wybór jest wzorcowy, jak mówi T.O. Moja córka mówi: żyjmy, cieszmy się życiem, a nie wnikajmy w zawiłości, których i tak nie poznamy, bo manipulacja jest wszechobecna.
  Rozpoznanie i odróżnienie prawdy od kłamstwa może być proste – wybór przez serce. Podam przykład i zapytam jednocześnie: przychodzi do nas ktoś z rodziny, prosi o tak dużą forsę, że tylko sprzedaż nieruchomości pozwoli na uzyskanie takiej sumy
  (jeżeli ją posiadamy), bo właśnie albo odda tę kasę albo go np uśmiercą? zabiją też rodzinę? jest np szantaż itp. Wiemy, że dług wynika z uzależnienia np od hazardu; i co my zrobimy? kto z nas zadziała sercem, czyli sprzeda dom czy mieszkanie, da temu biedakowi, wiedząc, że za chwilę zrobi to samo, sam pójdzie pod most; Ciekawa jestem jakie macie na ten temat zdanie? A przecież działanie sercem mówi – pomóż, przytul, kochaj, kochaj bezinteresownie; jak mógłby wyglądać świat, gdybyśmy kochali sercem;

  1. Mocne…
   ja wiem jak to jest być pod mostem, i gdyby było nas więcej musielibyśmy sobie radzić, wymieniać się jedzeniem, podróże za darmo, gdyby nas tolerowali, teraz bezdomnego traktuje sie jak śmiecia, pijaka, a nie wiadomo co przeszedł…? może sam wybrał taką drogę, a może właśnie oddał serce, by komuś pomóc, jestem za tym by kierować się sercem, może przez to serce powstało tyle domów? nie spotkałem się, z tym by oddać wszystko ja nic nie mam nawet domu, więc jestem tym co prosi, dom należy do rodziców, więc pewnie ten biedny człowiek by przy mnie zginął… może warto było by mu pomóc rozpracować tę mafię, która mu grozi, a nie oddając cały dobytek hazardziście w ciemno? ale mafia może zniszczyć, unicestwić i zabić, potrzeba przemocy, albo władz, (policji,abw) długie dochodzenie, nie wypląta się ten człowiek załóżmy… jedynym sposobem jest określenie czy warto ryzykować dla niego, pójście pod most, czy go lubimy czy jest godny zaufania i tylko wpadł w problemy… czy jest po prostu tacy jak oni, bez sumienia, serce by podpowiedziało, takie moje zdanie… pozdrawiam. 😉

  2. „jadwiga” Dlatego tyle się teraz o tym mówi – aby połączyć umysł z sercem i działać z poziomu tego połączenia .

   1. Majestic Można sobie żartować , jednak to zależy od tego kim/Kim wybierasz się czuć – czy tylko nosicielem Źródła w sobie , czy tez właścicielem Źródła w sobie .

 12. Gaja: z tego co przekazują niektórzy, a ja jestem o tym przekonana, nie da się połączyć umysłu z sercem; to są różne częstotliwości fal (pól); to nie stworzy „pary”, to się wyklucza; może miałaś na myśli połączenie mądrości z sercem, serdecznie pozdrawiam

Comments are closed.