Alternews – 05.10.2012

Przegląd wydarzeń z kraju i ze świata w wykonaniu Pawła Nogala.

24 thoughts on “Alternews – 05.10.2012

 1. fitek Widzisz teraz, że jedną z alternatyw to budowanie nowego państwa a długi niech płaca ci, co podpisywali umowy.Politycy za zadłużenie kraju staną przed sądem jak zwykli zbrodniarze ,oni wszyscy odpowiedzą i nie będzie wtedy podziałów na PSL,SLD ,PiS czy PO.Każda z tych partii jest odpowiedzialna za podział narodu.Tylko Wolne Państwo,WOLNI LUDZIE są zdolni do zatrzymania tej rzezi.My nie mamy nic do stracenia a opaśli politycy, wręcz przeciwnie stracą wszystko za co sprzedali swój kraj.
  Ps:Pieniądz to zło najgorsze ,ale na początek może być Angel nawet z pentagramami i DYWIDENDA NARODOWA .To jest tylko okres przejściowy 5 czy 10 lat a następnie prawdziwa WOLNOŚĆ bez pieniędzy.

 2. Nie jestem za tym żeby rozpętać światową rewolucję przeciw mitycznym politykom, bo to są tacy sami ludzie jak my. W imię własnej wiary w cokolwiek nie można nawoływać do zabijania innych.
  Nie będę płakał też za ograniczeniem wolności w Niemczech, a tym bardziej dobrowolnie stawał się mieszkańcem ich obozu.
  Niewolnictwo istnieje od zawsze: czy są pieniądze czy ich nie ma, to nieważne. Zło tkwi w nas. Zabijając złych polityków wcale nie jesteśmy od nich lepsi.

 3. Napisałeś fitek ” Zło tkwi w nas. Zabijając złych polityków wcale nie jesteśmy od nich lepsi.”. Pełna zgoda. Nie wiem czy Qcyp sąd od razu oznacza kara śmierci. Wierzę, że nie. Natomiast słowo „zło” zastąpiłabym słowem błąd. Jest prawdziwsze. Nie wiem, czy wiesz ale słowo grzech oznacza „nie trafić celu, chybić”.

 4. Kto tu pisze o jakimś zabijaniu?WOLNI LUDZIE brzydzą się zabijania czegokolwiek a już na pewno swoich bliźnich.
  fitek mityczny to ty jesteś ze swoim poglądami,które niebawem przejdą do lamusa a ty wraz z nimi.

 5. @Iza40
  Czy pragnienie zabicia kogoś można nazwać błędem? Zło to nie jest błędny wynik działania matematycznego, więcej ma wspólnego z obłędem niż ze zwykłym błędem.
  @Qcyp
  A co to ma niby znaczyć? „Politycy za zadłużenie kraju staną przed sądem jak zwykli zbrodniarze ,oni wszyscy odpowiedzą” – chcesz im pogrozić paluszkiem? to zdanie raczej wali sądem norymberskim.
  Nawet nie wiesz jak bardzo śmieszny i zacofany jesteś z tą swoją filozofią wolnych ludzi, którą człowiek przerabiał od zarania dziejów. Naoglądałeś się bajek matriksowych i wydaje ci się że jesteś taki ultranowoczesny. Swoimi wypowiedziami nie prezentujesz kompletnie nic nowego a przy tzw. filozofii wolnych ludzi trzyma cię ślepa wiara w zwycięstwo słusznej sprawy – identyczna jak u islamskich ekstremistów.

 6. „mitycznym politykom, bo to są tacy sami ludzie jak my. ”
  My? A pytałeś mnie kolego wpierw o zdanie?
  Wiedziałeś że jesteś takim samym człowiekiem jak Adolf Hitler?…

 7. Jak łatwo kogoś osądzać, co Panowie? Gregory a co Ty wiesz o Hitlerze. Co Ty wiesz o jego dziecinstwie. Możliwe, że gdybyś przeszedł to samo co on, robiłyś to samo. Kto wie?

 8. Co, wiadomo o Hitlerze z przekazów Metatrona :

  „Tymczasem pośród Synów Beliala zostało powołane hipnotyczno – charyzmatyczne przywództwo, które uwiodło masy w Atlantydzie przekonując, że są odpowiedzią na powrót Atlantydy ze swoich utraconych Złotych Czasów znakomitości i bogactwa. Przywódcami tej grupy były dusze, które znacie jako Hitlera i Himmlera – naczelni naziści II Wojny Światowej. Ogromne militarne legiony zostały utworzone i zyskiwały silną przewagę poprzez ukryte polityczne wpływy i moc. Mutanci – mieszańcy byli wykorzystani do terroryzowania sprzeciwiających się tym z Aryan i Og i chcieli zawładnąć Posejdonią, jednak bezskutecznie.”

 9. Dziecko , jest również normalnym człowiekiem, lecz nie ma pełni praw, bo jest niezdolne , do tego aby podejmować odpowiedzialne decyzje.
  Można powiedzieć w tym kontekście, że politycy , to normalni ludzie.
  Naziści zabijali ludzi cyklonem kilkadziesiąt lat temu, teraz politycy trują GMO i szczepionkami, ci normalni ludzie.

 10. To ja proponuję bardziej współczesną literaturę: Alice Miller „Zniewolone dzieciństwo. Ukryte źródła tyranii”.

 11. „Co Ty wiesz o jego dziecinstwie. Możliwe, że gdybyś przeszedł to samo co on, robiłyś to samo. Kto wie?”Skąd wiesz, co przeszedłem?
  Co wiem o jego dzieciństwie? Sporo wiem, nie sądzę żeby przeżył coś czego bym nie rozumiał lub nie czuł. Skąd wiesz, że nie zrobiłem paru …dziwnych rzeczy rodem z jego nieświadomości, jedynie w porę się wycofałem, opamiętałem
  Interweniowałem wobec fiteka: ‚przeciw mitycznym politykom, bo to są tacy sami ludzie jak my’ ,ponieważ nie uznaję mówienia za/w imieniu innych. Zwrot: ‚tacy sami JAK MY’ (klasyczny zresztą, spotykany jeszcze czasem; na portalu NTV zadziwiająco rzadko 🙂 na szczęście ku mojemu zadowoleniu) był pogwałceniem tej zasady, poszanowania samostanowienia u drugiego – jego wolności i wyboru. To było wdrożenie mnie w jego własne przekonanie.
  Co do Hitlera… Naprawdę nie chciałbym mieć nic przeciw niemu…
  Jest jedna główna reguła wybaczenia jakiemukolwiek zbrodniarzowi, czy komukolwiek, komu coś zarzucamy-się zarzuca.
  To jest pytanie do tego kogoś, czy on poczuwa się do tego co zrobił, do tego co mu się zarzuca (pisałem o tym godzinę temu Relatyście, więc nie będę się znów o tym samym rozpisywał). Jeśli tak, to niech o tym opowie, co czuje, jak chciałby naprawić, czy w ogóle coś chce… Wtedy zastanowię się czy mu współczuć, czy mu pomóc w naprawianiu – choćby wyznaniem: WYBACZAM
  Natomiast: skąd wiesz co myśli Hitler (teraz). Może jest tym samym „człowiekiem” zdolnym do kontynuacji tego co zaczął (NWO). W tym momencie wybaczanie mu, współczucie, jest tym, o czym mówi się że może przydac się tylko do rozbicia o kant…
  Jak jest tą samą istotą, zdolną do tego samego co już zaczął, współczucie mu mija się z regułą wybaczania. Może nawet taka postawa go wzmacnia jedynie, albo najzwyczajniej jest pomyłką. To już chyba lepiej pójśc do kościoła i modlić się za niego… Wejść w jakiś kierunek samoudręczania się ku wyzwoleniu wszystkich czujących istot (coś w stylu religii buddyzmu tybetańskiego)
  Ja osobiście nie wiem CO ON TERAZ. Dlatego (tak jak napisałaś) lepiej nie oceniać niczego i nikogo, jak się nic więcej nie wie o aktualnym stanie spraw. Podałem przykład Hitlera dla ficeka tylko z powodu kontrowersji ,jaką on sam popełnił

 12. Jest taka piękna zasada w chrześcijaństwie, bliska memu sercu, która mówi: że nie potępia się człowieka, tylko jego czyny…
  @ Fitek błędy popełniasz codziennie. Nie tylko gdy wykonujesz działania matematyczne. Masz też rację, ten błąd to obłęd, ludzki obłęd. Większość ludzi jest obłąkana, od czasu gdy zjadła owoc z drzewa poznania dobra i zła. Od tego zaczęło się szatkowanie rzeczywistości (to jest dobre, a to jest złe) skutkujące cierpieniem.

 13. Wolność to mrzonki marksisty- jakby powiedział znawca „zarania dziejów” sięgających 5000 lat wstecz.

 14. kurde trudne: Wolność to mrzonki marksisty- jakby powiedział znawca „zarania dziejów” sięgających 5000 lat wstecz.

  Mógłbyś w 2-3 zdaniach opisać o co tu chodzi?
  pytania podpowiedzi: Kim takim może być ?
  – Co takiego mogło wydarzyć się 5tys lat wstecz, związanego z Wolnością, mrzonkami marksisty lub marksistą?
  Dzięki za wyrozumiałość, może nie jestem w najmocniej błyskotliwym momencie swego życia

 15. I:40 – ‚Jest taka piękna zasada w chrześcijaństwie, bliska memu sercu, która mówi: że nie potępia się człowieka, tylko jego czyny…’

  Spotkałaś się może (w chrześcijaństwie…) z rozróżnieniem między pojęciami ‚osądzenie’ a ‚ocenienie’? mniemam że dla chrześcijaństwa, to to samo. A dla Ciebie?
  Osąd, to tak jak potępienie rozumie się.
  A ocena? 1. Nie ma pejoratywnego zabarwienia emocjonalnego. 2. Jej zadaniem jest …właśnie ocena sytuacji, czynów (brzmi to dużo lepiej – nie wiem czy się zgodzisz – od: „potępiania się jego czyny”. granica jest cienka w tym momencie. łatwo przejść z jednego do drugiego – albo odwrotnie: z potępienia czynów na niego…)

 16. To nie do Ciebie Gregory. Ogólnie rozchodzi się o to, że znana ludzkości wersja historii cywilizacji, jest niepełna i stawianie jej jako drogowskaz, to głupota.
  To tak odnośnie krytyki filozofii wolności powyżej przez fitka.

 17. M: Nie pomyślałem że to personalnie do mnie, za to cieszyłaby mnie uniwersalna poprawność komentarza do komentarza, taka z którą nie miałbym kłopotu z odczytaniem przekazu, myśli. Po prostu jak coś piszesz, to pomyśl że inni też to czytają i mogliby chcieć rozumieć (w końcu to nie pryw.). Wystarczy jak dopiszesz do takiego j/t lakonicznego szyfru parę krótkich zdań: co ,po co i do kogo jest. To wszystko; zajęło mi to 3 zdania w których ująłem o co mi chodzi 🙂

 18. No i Gregory trafił w środek tarczy. Chrześcijanin zobowiązany jest do oceny. Ocena umożliwia interwencję polegającą do nakłonienia osoby czyniącej żle, aby nawróciła się na słuszną drogę. Jeśłi się nie uda wykorzystując wszystkie środki takie jak osobista rozmowa, rozmowa w towarzystwie osoby trzeciej i rozmowa w towarzystwie autorytetu duchowego należy odsunąć się od czyniącego żle i omijać go szerokim łukiem.
  Bądźmy jednak realistami. Zło które się stało temu narodowi powinno być krwawo ukarane.

 19. gość to zło(pieniądz) nie stało się tylko temu narodowi ,lecz wszyscy jesteśmy za to odpowiedzialni,globalnie. Po przez proces reinkarnacji,kręcimy się w kółko od tysięcy lat ,wiec czas dostrzec ,co nas naprawdę więzi i nie pozwala nam ewoluować ,jak przystało na prawdziwych bogów .Czyż nie jest prawdą jak mówił pan Owsianko ‚jesteśmy bogami,wiec na co bogom pieniądz .Pieniądze potrzebują ludzie nie znający swojej mocy boskiej a wiec nie mają z duchowością nic a nic wspólnego i tylko szukają następnej zabawy,rozrywki ,bo te snobistyczne już im się znudziły.Szukanie złotych środków(lekarstwa) i dzielenie ludzi na religie,państwa itp ,to tylko ślepota ludzka i sterylność na ludzki dramat związany z tak prozaicznym słowem jak pieniądz.
  Ps.Człowiek już przeciętnie rozwinięty to dostrzeże a tzw;( ludzie duchowi) maja z tym problem .

 20. @gość
  z tym krwawym ukaraniem, to przesadziłeś i to grubo

  to po prostu dramatyczny stan umysłu, w którym jako cywilizacja tkwimy „po uszy”

 21. „Zło które się stało temu narodowi powinno być krwawo ukarane”
  – Tak by było najlepiej (co niektórych przynajmniej) i najprościej… Niestety zasada: ‚najlepszym rozwiązaniem jest najprostszy sposób na rozwiązanie’ tu się niestety nie sprawdzi. Zgładzić, spalić, zamieść ,zapomnieć. Nie da się tak, gdyż wychodzimy z generalnego założenia Jedni (czymkolwiek ona jest). Moim zdaniem istnieją tylko 2 sposoby: albo próbować ich wyleczyć z dramatycznego stanu umysłu (po wcześniejszym uleczeniu własnego), albo odciąć się od usiłowania pomocy – a ta postawa pojawia się przy uleczeniu samego siebie

Comments are closed.