Alternews – 10.04.2015

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

24 thoughts on “Alternews – 10.04.2015

  1. Niestety za daleko.
   Kilka lat świetlnych przekreśla szansę nawet komunikacji radiowej.
   Pytanie leci np 8 lat a odpowiedź wraca kolejnych 8 lat.
   W tym trybie nie da się skutecznie „rozmawiać”.

   Temat czysto abstrakcyjny.
   Ciekawy tylko intelektualnie, poznawczo ale nie praktycznie.

   Na bliższych odległościach będzie tak.
   Najpierw polecą roboty zdolne do przygotowania infrastruktury
   dla człowieka a potem poleci człowiek.
   Te roboty będą musiały umieć korzystać z lokalnych źródeł energii, pozyskiwać lokalne surowce, przetwarzać je na materiały budowlane, konstrukcyjne… a następnie np „drukować w 3D” niezbędne maszyny roboty
   które będą budować infrastrukturę.
   Przy niewielkich odległościach (układ słoneczny) takie roboty mogą być sterowane z ziemi (na wysokim poziomie instrukcji) albo pracować autonomicznie.
   Tak czy siak poziom autonomiczności takich robotów musi być bardzo duży z możliwością modernizacji ich „lokalnej inteligencji”.
   Próby już się rozpoczęły np łaziki marsjańskie to są takie roboty na razie tylko penetrujące środowisko.
   Wydruk 3D daje szerokie możliwości zdalnego budowania prawie dowolnych przedmiotów.
   Jeżeli osiągniemy poziom druku 3D tkanek biologicznych… no to wtedy otwiera się możliwość zdalnego kreowania istot żywych (robali a może nawet ludzi z zarodków…).
   Na dzisiaj to tylko fantazje..

   1. Pytanie filozoficzne.
    Czy robot o wysokim poziomie inteligencji zdolny do powielania siebie nie jest istotą żywą? (jak mucha, mrówka czy inny robal )
    Fakt że znamy zasadę jego działania, jego budowę wcale nie przekreśla tego że to jest istota żywa.
    A czy człowiek który takie roboty tworzy nie staje się Bogiem ?
    Człowiek i robot to w istocie to samo.
    Rożnica jedynie w skali złożoności … ale to różnica wyłącznie ilościowa.
    Człowiek jako twór ewolucji nie jest istotą zoptymalizowaną w sensie konstrukcyjnym (ma wiele nadmiarowych, zbędnych lub wręcz szkodliwych mechanizmów).
    Robot może ewoluować znacznie szybciej i uwalniać się od „starych wersji”.

    Człowiek stworzy w końcu samowystarczalne roboty (zdolne do pozyskiwania energii, surowców, dbania o przetrwanie, powielających się autonomicznie) a to będzie oznaczać stworzenie nowej formy życia i powstanie realnego pojęcia „Boga” w stosunku do tych robotów.
    Kolejny krok w ewolucji materii we wszechświecie.

    „Bogiem” będzie ludzka cywilizacja.
    Darwinizm i teoria ewolucji dowodzi że człowiek to efekt ewolucji a nie kreacji.
    Wykreowane przez „Boga” mogły by być co najwyżej pierwotne formy życia (RNA, DNA…mikroby) które wyewoluowały poprzez najróżniejsze „dziwolągi” aż do człowieka.
    Ale statystyka dowodzi że możliwa jest też kreacja spontaniczna na poziomie najprostszego sprzężenia zwrotnego czyli interakcji materii ze środowiskiem. Reszta to ewolucja czyli losowy dobór naturalny i naturalna eliminacja mniej udanych „losowań”.

    Bo co to jest życie ?
    Jest to zdolność do przetrwania w danym środowisku istot
    realizujących aktywną interakcję (pozyskiwanie energii, ochrona własna) ze środowiskiem posiadających zdolność do rozmnażania się.
    Roboty taką definicję życia mogą łatwo spełniać.
    Do tego trzeba by chyba dodać zdolność do ewolucji bo środowisko zmienia się w czasie.

    Ciekawe

  2. Ciekawe potwierdzenie hipotezy o Panspermii czyli o pochodzeniu życia z kosmosu.

   http://wolnemedia.net/wiadomosci-z-wszechswiata/zlozona-chemia-dysku-protoplanetarnego/

   Ja sądzę że to tak właśnie jest.
   A to oznacza że we wszechświecie jest wiele planet zamieszkanych przez istoty żywe na różnym poziomie rozwoju życia, od bakterii, poprzez glony, rośliny aż do zwierząt w tym zwierząt posiadających inteligencję.
   Przy czym inteligencja ta może być starsza od ziemskiej o miliony lat albo nawet o ponad miliard lat.
   Starszych chyba nie ma bo trudno o stabilne środowisko w tak długim czasie.
   (gwiazdy się wypalają, katastrofy kosmiczne… skrajne zmiany temperatur, wyczerpanie się surowców naturalnych..) ale tych młodszych jest pewnie bardzo wiele. Są one jednak daleko od ziemi (tysiące, miliny, miliardy lat świetlnych od ziemi) a więc trudno z nimi „pogadać”.

 1. Podstawowe pytania , na ktore bardzo latwo mozna odpowiedziec:
  1.- Czy piloci mieli mozliwosc ladowania na innym bezpiecznym lotnisku..?
  2.- Czy ktos pilotow przymuszal do ladowania na tak watpliwym i niebezpiecznym lotnisku w Smolensku..?
  3.- Dlaczego piloci podchodzac kilkakrotnie do ladowania zdecydowali sie jednak ladowac..? Mimo wszelkiej wiedzy o stanie pogody i wszelkich ostrzezen! Odpowiedz jest jasna i nie wymaga specyficznej filozofii myslenia. Polscy politycy i polscy katolicy! Opamietajcie sie!

  1. Świadome wprowadzanie w błąd. Zostało to jednoznacznie udowodnione, że była tylko jedyna próba lądowania. Kto ci płaci za przytaczanie medialnych faktów z TVN?

 2. Bardzo trafione zestawienie przemówienie Bronka K. obwołanego Prezydentem w Kijowie z realną historią stosunków Polsko Ukraińskich.

  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/04/10/b-%E2%99%AB-wystapienie-prezydenta-rp-w-radzie-najwyzszej-ukrainy-09-04-2015/

  Ktoś kto poda rękę Bronkowi to albo członek jego drużyny albo kompletnie amoralna szuja ewentualnie skrajny ignorant (gospodyni domowa, dziecko, wiejski parobek…)
  Niestety ta gospodyni domowa, dziecko lub parobek mogą być przedstawiani jako popierające Bronka „społeczeństwo”.

 3. witam. Tak mamy jako spolezczenstwo-pamiec pokolen -meczenstwa i cierpien /mamy w tym wsyscy udzial swiadomy albo nieswiadomy/ .Pytanie jest co WYBIERAMY -induwidualnie-wszak kazdy z nas jest ISTOTA WIELOWYMIAROWA i te wybory indywidualne kumuluja sie w spoleczenstwach -tworzac tzw. narod. Powiem tak to bardzo trudny temat . Mamy historie i doznania naszych przodkow takie jakie mamy!!!!!!! Sam jestem synem /moi rodzice zostali wysiedleni z ok.Drochobycz-Lwow-ojciec wiele nocy spedzil na polu -nocami-uniknal smierci-a tu na zachodzie polski do smierci swej marzyl o powrocie/. Pytanie jest jakiego wyboru dokonamy !!!!!!! Czy poswiecimy nasza energie -zycie na ZEMSTE-ROZPACZ-CIAGLE WSPOMINANIE czy dokonamy ZAPOMNIENIA-WYBACZENIA . Mam podpowiedz /sam mam duzy bagaz doswiadczen klesk i porazek/NIC mi nie dalo wspominanie i rozpaczanie/ Mamy do wyboru dwie opocje w/w i TU ITERAZ -uwazam skupmy uwage na tej chwili -tu i teraz zajmujac kazdy soba i odkrywaniem swoich wnetrz swej mocy -wspolczucia -otworzmy sie na to co jest i co MOZEMY ZROBIC ABY ZAISTNALO-JAK DOKONAC ZMIANY . Pierwsza opcja prowadzi nas do znikniecia z powierzchni tej pieknej ziemi.To kazdy z nas jest TWORCA I STWORCA ufam ze kazdy z nas potrafi dokona wyboru wlasciwej opcji -biorac wszystkie skladniki-NARZEDZIA tej PRZEMIANY ENERGETYCZNEJ INDYWIDUALNIE I SPOLECZNIE wszak /ja/ i/ty/ tworzymy jedno. dziekuje

 4. Tak się neutralizuje prowokację.

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150411/237708.html

  Tylko trzeba mieć dobry wywiad.
  Wystarczy przed czasem zdemaskować prowokatorów i ogłosić co knują i już po ich planach. A to nie pierwsza taka informacja.
  Biedacy znowu muszą zmieniać plany i cała logistykę prowokacji budować od nowa.

  A zamysł jest prosty.. udowodnić że ruskie wojsko morduje w Noworosji… tylko trzeba wybrać dobrze ofiary… najlepiej jakieś niedowiarki z zagranicy która nie wierzy że Ruskie weszły do Nowowrosji.
  W sumie infantylne prymitywne ale w stylu tych prowokatorów (zestrzelenie NH17, mordowanie gazem trującym w Syrii, zabicie Niemcowa ….)

 5. Trzymać się z dala od Anglosasów
  Jan Emil Skiwski (ur. 13 lutego 1894 w Warszawie, zm. 2 marca 1956 w Caracas, Wenezuela) – to jedna z najbardziej tajemniczych i nieznanych postaci polskiej myśli politycznej. Wyklęty przez Londyn i Warszawę za kolaborację z Niemcami – pisał po 1945 roku właściwie do szuflady. Opublikowane właśnie jego pisma dla wielu mogą być kompletnym zaskoczeniem. Po ponad 60 latach nabierają nowego, niezamierzonego znaczenia i świeżości.
  „Zachowujemy się tak, jakbyśmy żyli między Ameryką a Anglią. Prawdą jest jednak i pozostanie nią na wieki, że żyjemy między Niemcami a Rosją”.
  http://www.mysl-polska.pl/428
  Pozdrzwiam serdecznie

 6. Znalezione w komentarzach.
  Polacy tak dobrze w Polsce nie mają.


  Wszyscy!!!!
  Nie wiem czy wiecie, ale Ukrainiec(uchodźca) w Polsce dostaje za darmo mieszkanie+opłacony czynsz i rachunki na 5 lat. W tym czasie ma tzw „kieszonkowe” 1500 PLN miesięcznie na zaaklimatyzowanie się.
  Do tego dochodzą darmowe lekcje języka polskiego, darmowa edukacja(szkolenie zawodowe za które UP płaci 1432 PLN do ręki),
  zwrot kosztów podróży na Ukrainę aby odwiedzić rodzinę lub załatwić sprawy urzędowe(do tysiąca euro rocznie), darmową opiekę medyczną(nawet w PUP nie musi się rejestrować). A pracujący Polak co dostaje?
  nadużycie link skomentuj
  Kula Lis 62 11.04.2015 17:52:29

 7. Dobre podsumowanie „demokracji kapitalistycznej” którą w Polsce wprowadziły Solidaruchy oraz KK z JPII na czele i inne zagraniczne agentury.

  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/04/12/dzisiaj-nietypowo-zamieszcze-jescze-krotka-historie-kapitalizmu-w-czterech-odslonach/

  Kiedyś, być może, się tych „demokratów kapitalistycznych” rozliczy za zbrodnie przeciw narodowi Polskiemu. A inne narody rozliczą swoich „demokratów”.
  Oni liczą na to że zwycięzców się nie sądzi i że będą mogli rabować do końca życia.

  A solidaruchy nadal niezmiennie uważają że ten bandycki kapitalizm w wersji neoliberalnej to wina komuchów których obalali tak „spontanicznie”.
  Teraz winą komuchów jest że dali się obalić solidaruchom.

 8. Ciekawe podsumowanie zachodu i Rosji.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/balansujac-nad-ideologiczna-przepascia-ukrainy-2015-04

  Ja bym tylko nie zgodził się z autorem że Putin nie rozumie jeszcze jak zbrodniczy był i jest tzw zachód. Moim zdaniem Putin to wie, wie to też każdy kto czyta, myśli i nie jest ślepy ideologicznie.
  Sugestia autora że można razem z Chinami mocniej nacisnąć na zachód i ten się załamie jest moim zdaniem błędna a raczej bardzo niebezpieczna.
  Szachy Putina i Chin polegają na tym by zachodni kolos upadł pod własnym ciężarem (zadłużenia) nie wywołując wielkiego konfliktu zbrojnego.

  Jesteśmy w momencie kluczowym. Zachód ma jeszcze spory potencjał militarny ale długi zabijają go ekonomicznie. Potencjał militarny zachodu się starzeje a Rosja i Chiny militarnie się wzmacniają (ostatnio Chiny zakontraktowały w Rosji systemy S-400).

  Za chwilę zachód będzie prosił Rosję i Chiny i łagodne traktowanie, o pożyczki, prolongaty długów…
  Teraz jest moment kluczowy, republikanie chcą wojny i rozwiązań siłowych, mafia chce wojny ale Obama ich paraliżuje, Merkel ich paraliżuje, Putin nie daje pretekstów, Chiny pozornie siedzą cichutko…ale „drążą temat”.
  Świat jest na krawędzi wojny… to bardzo delikatna gra … zwłaszcza że o wojnie zwykle decyduje ten kto wojny chce, bo on zawsze może urządzić prowokację lub wprost zaatakować nie dbając o pozory. (pod dywanem toczy się ostra gra wywiadów jedne dążą do ataku z zaskoczenia a drugie do sparaliżowania takich planów… stąd te manewry wojskowe… to wprost przygotowania wojenne).

  Polska w tej grze jest psem globalnych psów wojny niestety. Obie partie post solidaruchów PI i PIS są psami psów wojny (psami wojny mafia chazarska oraz republikanie i wszystkie ich psy na świecie). Te partie post solidaruchów, jak to już wielokrotnie udowadniałem nie reprezentują interesów narodu Polskiego i nigdy nie reprezentowały.

  Jak w tych okolicznościach Bronek i Dudek mogą prowadzić w sondażach wyborczych ?
  To jawne bardzo jaskrawe oszustwo.
  I takie będziemy mieli wybory.

 9. robmy -dokonajmy -indywidualnie i wspolnie co dzien do wyborow ciagle informownie i gloszenie faktow /np. oscar,wedrowniczek,ocyp- to dobre niech wyborcy znaja faty/mam pomysl POPROSMY EUROPE O POMOC-OBSERWATOROW WYBOROW. poprzednie wybory sfalszowane-nastepne falszerstwo juz przygotowli nam . A/zrodlo/ jest nie przygotowane do wyborow i beda liczyc RECZNIE . Mamy miesiac czasu BODZMY MADRZY PRZED A NIE PO FAKTACH.

 10. Spot wyborczy Magdaleny Ogórek.
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/magdalena-ogorek-prezentuje-swoj-pierwszy-spot-wyborczy/6bx2fg
  Mądra koncepcja … trzeba zmienić bandyckie prawo bo to prawo tworzy wszystkie słabości systemowe, niesprawiedliwości systemowe, grabież systemową, poczucie wolności. swobodę gospodarowania, bezpieczeństwo socjalne, bezpieczeństwo zdrowotne a nawet reguluje poziom bezrobocia, skalę marginesu skrajnej biedy, poziom edukacji… poziom nauki, ekologię kraju oraz decyduje o jakości demokracji (ordynacja wyborcza).

  Ja zagłosuje na Ogórek. To jest kandydatka pozasystemowa i z zapleczem.
  To zaplecze miejscami nie jest najczystsze… niestety.
  Jest jednak o wiele bardziej czyste od post solidaruchów którzy najzwyczajniej zdradzili Polaków.
  To, moim zdaniem, optymalny wybór przy obecnej scenie politycznej.

  Inni kandydaci bez zaplecza są bez szans, niektórzy to konie trojańskie (Braun-Watykan, Palikot – liberał – pajac), inni do szaleństwa nieodpowiedzialni (Korwin), reszta miałka intelektualnie drobnica, szkoda głosów (niezależnie od głoszonych poglądów, czy urody).
  Tylko Kukiz wydaje się być w miarę zrównoważony… ale jest bez zaplecza, bez doświadczenia.. no i artysta … a to może oznaczać każdy nagły zwrot w dowolnym kierunku.

  1. aa zapomniałem.. o najważniejszym argumencie.

   Każdy jest lepszy od kandydatów partii wojny czyli PO i PIS… co do reszty to wiem tylko że Ogórek jest przeciw.. inni niektórzy też ale jakoś tak cichutko są przeciw.
   Tylko post solidaruchy zgodnie otwarcie dążą do wojny (takie pewnie dostają polecenia z zagranicy lub z miejscowej ambasady).

   Każdy lepszy od wojny i od jej kosztów nie tylko finansowych.

 11. dla mnie to KUKIZ-spiewajaco ma wielka szanse DOKONANIA ZMIANY KONSTYTUCJI I WPROWADZENIA MANDATOW JEDNOMANDATOWYCH .!!!!!!!!!!!!!! Od tego trzeba zaczac.! Ma haryzme jest ODWAZNY I MA wiedze -doswiadczenia ma wiecej od Ogorek . A zapleczem to MY wszyscy jestesmy co od prawie 100 lat z nadziejami czekamy na zmiany. Wybieramy KUKIZA to jedynie dobry wybor z tych co staruja teraz. Nastepnych szans byc moze nie byc.!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. Miałem na myśli zaplecze merytoryczne a nie wyborcze.

   Ale ok. Każdy kto nie jest z partii psów psów wojny jest lepszy niż ten z partii psów psów wojny.
   Partie psów wojny to wiadoma mafia i republikanie w USA (demokracji nie lepsi ale Obama sie trochę opiera, Clintonka już np jest/będzie psem wojny).
   W Polsce są tylko psy tych zagranicznych partii (czyli ich agentura co widać słychać i czuć od czasu powstania solidaruchów w latach 80tych).

 12. Ani komuchy, ani solidaruchy…
  – jest czas na zniesienie podziałów na lewo i prawo, jest czas na mądry środek!
  Problem polega na tym, że dajemy się ogrywać chazarskim manipulacjom, stworzone „prawo” wyborcze dyskwalifikuje tubylców w grze o WŁADZĘ!
  Kultura, media, finanse są w rękach dzisiejszych zwycięzców, nam jeszcze został DUCH!!!

  Mamy wybory, albo zostaniemy, albo wyjedziemy, albo będziemy klepać wieczną biedę, albo w końcu powiemy NIE!!!

  Pozdrawiam – Thotal:)

Comments are closed.