Alternews – 11.05.2015

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

82 thoughts on “Alternews – 11.05.2015

 1. Czyli w Polsce gra sie toczy między zwolennikami PO czyli ci co nie chcą zmian bo im sie dobrze zyje conajmniej 3tys na mies na os lub więcej ,lub duzo wiecej i oni sie boja zmian jakichkolwiek.Oni głosuja na PO.Są to w większości urzędnicy ,prawnicy, lekarze i przedsiębiorcy co im sie dobrze wiedzie.Oni sie faktycznie boją,ze to życie jakie teraz maja ,a zyją sobie w luksusie ,im sie za rządów pisu może skończyć.To jest prawdziwa obawa.No i wieksza częsc społeczenstwa co zyje za 1tyś na mies i nie ma perspektyw na więcej jak wyjechać.Oni głosuja na pis i Kukiza.Chcą zmian jakichkolwiek,tylko zeby sie juz cos ruszyło na lepsze.
  Sld juz sie skonczyło ,bo oni nie maja nic do zaproponowania.Ja np nie wiem czy idą za nimi zmiany jakiekolwioek czy stagnacja.Raczej zmiany kosmetyczne jak juz.Tak więc Ogórek która wiąże sie z sld nie ma poparcia większego.
  Teraz trzeba mobilizować elektorat niezadowolonych zeby szedł do wyborów i pilnować uczciwości .Tyle nam pozostaje.Bo PO ma swoj żelazny elektorat pławiących sie w dobrobycie i nie zważajacych na dobro całego Narodu.

  1. Dopisuje sie do głosu ze środowiska takie wlasnie niezależne powinny sie mobilizować i napewno nie robic znów jakichs dziwnych akcji o bojkocie wyborów.

  2. Jeśli mogłabym cos zasugerować to to by niezależne środowiska czyli np zeby NTV przy kazdej okazji w temacie wyborów namawiała do wzięcia udziału w wyborach.Bo ludzie z naszych srodowisk nie beda glosowali przeciez na Komoroskiego.to wiadomo.
   Tak więc musicie za dwa tygodnie zabładzic do lokalu wyborczego zeby oddać swój glos.Dziękuje.

   1. A gdzie tu logika ?
    Sens udziału w wyborach był w I turze gdy startowali kandydaci poza systemowi. Okazało się że wszyscy przegrali.
    W II turze pozostali dwaj kandydaci systemowi z PO i PIS.

    To pytam po cholerę wyborca chcący zmiany systemu ma głosować na kandydatów systemowych ?
    Ma głosować na Bronka którego serdecznie nienawidzi czy Dutka , pana NIKT za którym jednak stoją skrajnie zakłamani i gardzący prawdą obiektywną Jarek i Macierewicz ?
    Gdzie tu logika ?

    Inna sprawa że frekwencja w II turze pokaże czy I tura była sfałszowana czy nie.
    Wyborcy anty systemowi nie mają na kogo głosować i nie pójdą do wyborów, tych wyborców łącznie było ok 25% głosujących co przy 50% frekwencji daje ok 10% uprawnionych do głosowania.
    I o tyle powinna spaść frekwencja w II turze.
    Wszyscy głosujący na Bronka lub Dudka oczywiście polecą głosować na swojego i tu frekwencja nie spadnie.

    Czyli jeżeli w II turze frekwencja spadnie więcej niż 10% uprawnionych to będzie znaczyło że w I turze oni głosowali ale ich głosy „przepadły”, „zaginęły”, stały się nieważne np..

    Ale i na to władza ma odpowiedź.
    Wystarczy pomnożyć głosy w II turze np przez 2 i już frekwencja będzie jak trzeba a może nawet większa.

    Dalej widzą sprzeczność wyników wyborów z tym co obserwuje wokół siebie w realnym świecie.

   2. A ja Jeśli mógłbym-bym zasugerować to Dywidendę Narodową od urodzenia aż do śmierci na każdego obywatela POLSKI.2000zł miesięcznie z tytułu opodatkowania korporacji.
    Jestem powinien że Kukiz z takim programem zachęci ludzi do głosowania a frekwencja będzie 100%,kiedy dowiedzą się że pasożyt wyprowadza z kraju 100 miliardów zł rocznie.

    Jeśli pragniemy naprawdę coś zmienić zmiana musi być głęboka czyli spełnienie naturalnych praw egzystencjalnych każdego obywatela POLSKI .

  3. Wybacz, nie chcę zmian jakichkolwiek. PiS to dla mnie PO bis. Ta sama choroba.. i jeszcze Duda. Bez przesady. Byłam na wyborach pierwszy raz od nie pamiętam kiedy. Jeśli pójdę raz jeszcze to tylko na jesienne parlamentarne. Zmiany tak, ale nie zamiana dżumy na cholerę. 🙂

   1. Dobrze widzisz Iza45.
    Ja rozwinę tę myśl.

    Otóż mafia rozgrywa naród Polski jak dzieciaków.
    Mafia bawi się z Polakami w odmianę gry w dobrego i złego policjanta. Przy czym obaj są i dobrzy i źli jednocześnie.
    Już wyjaśniam o co chodzi.

    Polacy mają poglądy i lewicowe i prawicowe.
    Poglądy lewicowe w gospodarce to :
    to sprawiedliwa dystrybucja wytworzonych dóbr (czyli PKB), brak wyzysku…
    Poglądy lewicowe w kulturze narodowej to:
    wolność seksualna, „wielowątkowość kultury”, tolerancja, in vitro, rozdział kościoła od państwa, edukacja laicka itp

    Poglądy prawicowe w gospodarce to :
    system oligarchiczny (bo własność prywatna.. bo błękitna krew, bo kościół który jak nad nami), a więc skrajnie nierówna dystrybucja PKB i wyzysk oligarchiczny.
    Poglądy prawicowe w kulturze to :
    Bóg, Honor i Ojczyzna (Oligarchiczna bo arystokracja bo oligarchia kościelna), zakaz aborcji, religia w szkole w domu i w parlamencie, nietolerancja dla odmienności, państwo religijne.

    Tak wyglądają cechy klasycznej lewicy i prawicy (nie tylko w Polsce).
    Teraz żeby polaków podzielić i skłócić zarówno tych na lewicy jak i tych na prawicy założono Polakom podwójnego Nelsona w postaci PO i PIS (wiemy że obie partie to w istocie ta sama mafia w tylko w innych czapeczkach).

    I tak:
    PO głosi poglądy prawicowe w sensie gospodarczym ale lewicowe w sensie światopoglądowym (rozbija w ten sposób i polską lewicę i prawicę).
    PIS natomiast na odwrót, głosi poglądy lewicowe w gospodarce ale skrajnie prawicowe w sensie światopoglądowym i w ten sposób również dzieli polskie społeczeństwo, to na lewicy i to na prawicy.

    Na dodatek PO i PIS się „żrą” ze sobą (taki udawany zabieg socjologiczny na Polakach) co powoduje jeszcze silniejsze wewnętrzne skłócenie się polskiej prawicy (podzielonej bo część stawia na gospodarkę PO a część na religie PIS) i lewicy (bo część stawia na gospodarkę PIS a część na liberalizm obyczajowy PO).
    To żarcie się PIS i PO ma wytworzyć negatywne emocje i pogłębiać te podziały w narodzie Polskim (tak by się podzieliła i nienawidziła wzajemnie i tak samo lewica).

    A mafia się śmieje z Polaków bo rządzi i w PIS i w PO (gigantyczna nadreprezentacja „narodu wybranego” w obu partiach.
    I PO i PIS to narzędzia mafii to dzielenia Polaków.

    A Polacy podzieleni i skłóceni między sobą dalej nie rozumieją dlaczego tak się dzieje.

    Dziel i rządź… to ciągle działa.
    Aż wstyd. Polacy kompromitują się swoją naiwności.

    Rosjanie, Białorusini i wiele innych narodów, szybko przejrzeli na oczy. Właściwie tylko Polacy dale się skłócić bez walki.
    Inne narody się jednak broniły (niektóre przegrały z Armią USA na usługach światowej mafii)… ale niektóre się bronią.
    A Polaków mafia chwali że się nie bronili ale jednocześnie nienawidzi z całego serca za holocaust.

    W takiej mniej więcej Polsce żyjemy od 89r.

   2. No każdy ma swoją opinie w tej sprawie.Jak dla mnie Duda oznacza pewne zmiany na lepsze i zobaczycie ze sie dogada z Kukizem odnosnie jednomandatowych okręgów.Pis nie bedzie stal niewzruszony 20 % poparciem Kukiza.I zobaczycie ze stwierdzą ze jesli spoleczenstwo chce to oni popmimo ze są przeciw to sie zgodzą na jowy.Ale to tylko moje wrózenie i moje zdanie.
    Ja pojde glosować ,bo pis pomimo ze nie jest antysystemowe to jest troche patriotyczne i propolskie .Widze ich wady.To jest bezwzgl posluszenstwo kosciołowi np.Ale róbmy małe kroki w kierunku zmian .Komorowski sie z Kukizem nie dogada.Zrobi referendum po czym wrzuci głosy ludzi do koszu jak to miał w zwyczaju.Obojętnosc czy Komór czy Duda jest szkodliwa dla Polski.i tak to widze.

   3. No i racja. Zawsze tak jest.
    Porządzi Dżuma, robią się niepokoje to głosujem na Cholerę. Nowe nadzieje, Porządzi Cholera, robią się niepokoje, no to co pomożecie? Zagłosujmy na Dżumę. I tak w kółko wybory za wyborami. A lepiej to już było.

    Jak tak, i jak Polska ma być albo rozkradana i niszczona przez korupcję, wyprzedawana, zagrożona suwerennie jak za rządów PO czy jak ich zwał teraz nawet nie wiem.
    Czy?
    Znów przetasowania, kolesiostwo za jakie my zapłacimy jak zawsze, oszołomstwo i warcholstwo gdzie Polki będą dyskryminowane jeszcze bardziej i będzie tu kraj Muzułmańskich burek i strażników cudzego sumienia, a poza tym jak wyżej tyle że skłócając nas z sąsiadami i robiąc z polski oszołoma już totalnego pod rządami Krzyżowców w moherach co skończy się też rozbiorem lub i wojną jak nie początkowo domową to zmazaniem Polski z mapy świata jak zwykle, w każdym przypadku czy PO czy PIS, czy POPIS.

    To ja dziękuję, chyba poproszę gdzieś o azyl. Pan Kukiz też nic nie poradzi, ba sam Anioł z Nieba gdyby zstąpił w całej krasie to nie poradzi. Bo tu chęci to za mało. A jeśli by ktoś poradził i był na tyle mocny w konsekwencji, to okrzyknięty był by największym Tyranem wszech-czasów, gdzie rzeki krwią by musiały spłynąć. A co dopiero Historia Wielkiego Mocarstwa jakie Odmieniło Ziemię by rozliczyła jako największego geniusza wszech-czasów.

    Myślę że my, jako naród. Bez względu na skutki możemy w tej sytuacji postąpić mądrze tylko w jeden sposób. Oddając przy blisko 100% frekwencji, skreślone karty do głosowania. I by się zadziało. Bo co wtedy? Dogrywka, czy fałszerstwo? Zmiana ordynacji i szach mat. Powtórzone wybory i cały świat widzi. Kukiz zostaje prezydentem wtedy przynajmniej My jako środowisko i nasze postulaty mamy jakąś szansę, jeśli nie to okaże się szybko i GAME OVER.

    Lub zachowawczo po najmniejszej linii oporu do Game Over jaki zrobi nam świat w końcu, pewnie na jesień. Wybrać Szoguna.
    Lub to samo i Game Over, pewnie na jesień tylko większym kosztem wybrać Mochowo w burkach a to już może się kończyć eksterminacją z ręki NWO, natychmiast mamy wojnę z Rosją i Zerwanie wszystkich paktów, włącznie z Szenge a w opinii świata jesteśmy kolejnym „muzułmańskim” oszołomem.

   4. A ja bym jeszcze dopowiedziała za wnioskiem, nie ważne jak argumentowanym w Newsweeku.

    Jak Duda = Kaczyński
    Tak powtórzyli za
    Komorowski = Tusk

    Więc realnie mamy wybór pomiędzy Tuskiem = PO a Kaczyńskim = PIS a to = niezły Popis. No faktycznie będzie zmiana, szpak tentegotał bociana …

   5. Duda i Kukiz w tandemie? = Kaczyński do kwadratu. No i jak pisze Oskar Liberalno Prawicowy, Lewacki Ekstremizm = POPIS

    Faktycznie głosujemy już nawet nie na plecy, a na garnitury i kukiełki. Zresztą Pan Kukiz też jest za cienki, poziom społeczno inteligencki, nieco powyżej przeciętnego. Przy czym przeciętny = kretynizm.

    Pamiętacie wywiad z Panem Kukizem dla NTV ten gdzie Pani Dominika się wdzięczyła? Na pytanie Pana Janusza o kwestię zdrowia w aspekcie wiedzy środowiska Alternatywnego. Pan Kukiz powiedział że tak, wie, chodzi o legalizację Marihuany, też jest za. Jak słusznie zauważył Pan Janusz reasumując Maryśka to małe piwo w tym co wyrabia się z ludźmi w majestacie prawa. Pan Kukiz wskazał na to że Środowisko Alternatywne uważa za bandę oszołomów i ćpunów. Może i nie bez racji, ale bez przesady są realne kwestie jakie dotyczą w tym zdrowia dzieci z każdego środowiska. A choćby szczepionki, konserwanty, … … … … To na tyle się Pan Kukiz nie interesował o oczyszczaniu wody Jodem zamiast Chloru nie wspominając i …. To już wodę z mózgu mu prawnicy zrobią na wiejskiej, tak czy inaczej cienki w uszach. Taki zwykły zawiedziony wieczerzą z prominentami.

    I jak by nie było, to szach mat i ja wiem o czym się Nieuchronni przekonamy, do czego to i tak doprowadzi wszystko i jak się musi skończyć, nawet dla systemu światowego. Więc nie byłam i ręki nie przyłożę inaczej jak tym razem skreślając wielki krzyżyk na karcie wyborczej, byle nie przecinał się w miejscu jakiejś kratki.

    No jak?

   6. A nikt nie wpadł na to żeby stworzyć monarchię Referendalną, w sensie służby narodowi. Król z pełnią władzy kilku ministrów, doradców i zero sejmu i senatu. A w jedno miejsce system oparty na skanie odcisku palca gdzie w każdej istotniejszej sprawie każdy obywatel mógł by zagłosować z własnego domu nie wychodząc, przez domowy komputer. Jakoś system Lotto działa bez zarzutu, czy byle ankieta na stronce www o chomikach a tego nie da się zrobić? Błahaha 🙁 Gdzie wszyscy byli by radnymi od rady. A telewizja „rządowa” to inicjatywa obywatelska NTV z wszelkimi koncesjami. Tak w 2 minuty, a w 24h?. ha 😉

   7. Oskar a czy Ty przypadkiem nie dales sie rozegrać jak dziecko mafi zachwalajac pania Ogórek jako antysystemowa?W ktorym miejscu ona była antysystemowa?Wychodzi z sld i twierdzisz ze jest antysytemowa?Ona mówi ze jest niezależna a Ty w to wierzysz?Sld to 3 partia podległa mafi,z tym ze sld i Po to partie niszczalskie ,jako przeciwwaga do drugiej opcji jako tako budujacej czyli pis.Sama gadka PO a PIs to niebo a ziemia.Gadka sld to takie tam polityczne dyrdymały.o Ogorek nie mówie bo to nowosc chcąca dobrze ale zależna od sld.i tyle.
    Jak było pis to markety nie powstawaly na podatkowych urlopach.Stocznie mogly funkcjonować i powoli sie rozwijaly ,dali ludziom wykup mieszkań za tzw grosze.Przypomnijcie mi co wam dało peło,albo sld.

   8. Lilka.. wiem, że ja jestem naiwna idealistka.. ale wiesz, Duda ma żydowską żonę, Komorowski ma żydowską żonę, Sikorski ma żydowską żonę i wielu ma żydowskie żony. Ten proceder, znany od wieków opisał pewien historyk(bodajże) amerykański w jakiejś książce. Jak przypomnę sobie tytuł to go podam. To są metody syjonizmu. Bo kto to jest Duda i skąd się wziął? Kto go wypromował? taki fircyk w zalotach…

   9. .. i pamiętaj lilka, jak ktoś ma żydowską żonę i ma z nią dzieci to te dzieci (po matce) są żydami (a żydzi mają fioła na punkcie pochodzenia, bo są rasistami, tak są wychowywani). To zobowiązuje, poza tym kariera, dziwne układy, finansowanie (!!!!!).. itd itp. Popatrz na Komorowskiego, albo mu ktoś narkotyki podaje, albo naprawdę jest idiotą. A jak jest idiotą to co on robi na takim stanowisku? Kto go wypromował? I w imię czego? Komu będzie służył Duda? Co On takiego w ogóle zrobił? Kto to jest do diaska? Marionetka? Czyja? Czy naprawdę Kaczyńskiego? A kto stoi za dziwnymi interesami Kaczyńskiego? I tak można sobie mnożyć pytania… chyba retoryczne.

   10. Iza45 teraz to wiem tyle ze trzeba Komorskiego odsunąc od władzy.Pozniej bedzie koalicja rządząca Kukiz-PIs .Powoli zaczną sie zmiany.Na tyle nas stać na tym stopniu swiadomosci .Im bardziej ludzie bedą swiadomi jakie mechanizmy nimi rządzą ,tym bardziej beda skierowani na byc moze antysytemowego Kukiza.Zobaczymy co nam jeszcze zaproponuje oprucz jowów.Ale widać ze chce dla nas dobrze.Poki co mu wierzę.A im dalej w las to demokracja bezpośrednia.

  1. W czerwonym mieście właśnie wyją, ale jakoś tak anemicznie, czyżby fazy brakło ?

 2. Pan prezydent na śniadanie
  proponuje GMO,
  zdechły szczury, wszystkie myszy,
  ale w zdrowiu żyje ON…

  Bay, bay, bay,
  jak miło żegnać PANA,
  bay, bay, bay,
  już mamy PANA dość…

  Samoloty same lecą,
  ktoś im każe ludzi truć,
  wszyscy widzą,
  nikt nic nie wie,
  PAN prezydent wojska WUC!!!

  Bay, bay, bay,
  żegnamy PANA z hukiem,
  bay, bay, bay,
  a poszedł PAN na szczaw…

  „nasza” klasa polityczna,
  chce na wojnę tu i tam,
  niech się wypcha samą sobą,
  prochem, sianem… tym co ma!

  Bay, bay, bay,
  żegnamy wszystkich z hukiem,
  bay, bay, bay,
  a poszli wy na szczaw….

  Pozdrawiam – Thotal 🙂

 3. O zarobkach w Polsce:

  http://wolnemedia.net/gospodarka/ruszyla-kampania-chcemy-wiecej-zarabiac/

  I krótki ale treściwy cytacik z tej publikacji”

  „W Polsce płace stanowią mniej niż 35 proc. PKB. Zyski sięgają blisko 50% PKB. Na Zachodzie płace to nawet 65% PKB! ”

  Tez zyski … jadą zagranicę. To wasze pieniądze z których was system okrada od 89r.
  Na zachodzie te zyski to ok 15% … i to jest w przyzwoite.

  A wszystko to zawdzięczamy solidaruchom i KK z JPII na czele.
  A narodek dalej głosuje na post solidaruchów czyli na obcą agenturę umożliwiającą masową grabież Polaków, głosuje na psy wojny w obcych interesach (Irak, Jugosławia, Afganistan, Syria, Ukraina).
  Narodkowi głupoty z głowy nie wybije nawet wojna do której narodek pchają zgodnie post solidaruchy z PO i PIS (czyli nasze umiłowane od 89r psy wojny).
  Narodek zgodnie głosuje na psy wojny.
  Narodek narzeka na służbę zdrowia, na najniższą w Europie kwotę wolną od podatku, na głodowe emerytury…. i nie kojarzy tego z faktem skrajnego wyzysku kolonialnego pod patronatem ukochanych PO i PIS z miliardowymi zbrojeniami które realizują ukochane przez narodek psy wojny z PO i PIS.

  Dlaczego nie piszę Naród ? .. bo to jest dostojne, poważne, mądre, szlachetne … a narodek .. to małość, głupota, wredność, miałkość moralna…
  To prawdy statystyczne. Indywidualnie każdy sam się sytuuje w ramach tych pojęć.
  Jedni są bardziej Naród a inni narodek.
  Są też przebierańcy którzy tylko udają Polaków bo mają Polski Paszport a w istocie są lub czują się „narodem wybranym” czyli lepszym od Polaków i innych narodów świata (ot tacy współcześni rasiści).

 4. Duda powinien wygrać!
  Teraz dopiero mamy szansę przedłożyć nasze najbardziej palące sprawy.
  Pierwsze to zrobić porządek z e smugami chemicznymi, GMO, smog elektromagnetyczny i inne .
  I to z kopyta. Jak nie teraz to kiedy.
  Duda z Kuisem to dar z NIEBA.
  Bardzo serdecznie wszystkich pozdrawiam.

  1. „Jak nie teraz to kiedy.”
   pozniej.

   Po odblokowaniu referendow.
   wiecej – ponizej.

  2. Jestem za, mądry głos w dyskusji,Bo przecież nikt nie da gwarancji kto stoi za Kukizem.Może znów są te same siły które tworzyły PO.Duda jest mądrym człowiekiem, Polakiem któremu puki co nic nie można zarzucić A gdyby się okazało że Kukiz z Dudą pociągną ten wózek dla dobra Polski i Polaków „to Aleluja i do przodu Myślałem że ludzie skupieni przy NTV potrafią przenikliwiej i mądrzej analizować to co się dzieje.No cóż nie omijają nas czyjeś antypatie i napady nienawiści , trzeba długo pracować nad sobą by ten stan osiągnąć.

   1. Duda ma zonę o dziwnym nazwisku a już Sikorski ma dziwną żonę i to znany sposób od wieków deprawowania narodów i ich „władców”. Mówię więc NIE! I mogę być uznana jako antysemitka, chociaż w moim odczuciu jestem antysyjonistką. Syjonizmowi i praktykom tej zbrodniczej ideologii mówię NIE.

  3. PO i PIS to marionetki tej samej mafii.
   Obie to psy wojny szczute przez mafię na Rosję.
   PIS dużo bardziej szczeka.
   Głosując na psy wojny głosujecie na wojnę.
   Z tym to i tak nie wy zdecydujecie o tej wojnie tylko mafia.
   Wy tylko oddacie w tej wojnie daninę krwi.
   Korzyści będzie czerpać mafia.
   Już czerpie, wy płacicie z broń na której mafia zarabia a której wy użyjecie w interesach mafii oddając przy okazji daninę krwi nie tylko żołnierzy ale i cywilów…

   Ktoś nawołuje do głosowania na psy wojny musi być albo przy tępy umysłowo (solidaruch ?) albo być funkcjonariuszem wiadomej mafii.
   Normalni ludzie nie głosują za wojną, za nienawiścią.

 5. Panie Januszu. Zasypywania Pawla Kukiza tematami typu chemtrails i mind control to na obecnym etapie proszenie sie o klopoty i podcinanie galezi na ktorej sie siedzi. Ludzie nie sa na to gotowi, a wszystkie mainstreamowe kupione dziennikarzyny tylko czekaja na punkt zaczepienia by osmieszyc to srodowisko. Dlaczego Korwinowi przez 20 lat sie nie udalo osiagnac sukcesu ? Teraz to juz troszke stracil rozum (zawsze do teraz go popieralem), ale zasadniczo jest ZBYT SZCZERY. Pewne prawdy sa zbyt radykalne by startowac z nimi do ludzi OD RAZU i daja tylko pole do ataku.
  Niech Pan Pawel Kukiz stworzy jakas formacje, wystawi swoich kandydatow na jesien, bez zadnych awantur niech zmienia konstytucje i inne regulacje do przywrocenia wlasciwej mocy dla REFERENDUM a potem … mozna zaatakowac ze wszystkimi tematami. Nie wczesniej. Jeden krok na raz !

  1. Zgadza sie ,pan Kukiz na zadane pytanie o mind control stwierdził cos o google ,ze blokują jego wyświetlanie.Stad wniosek ze nic na temat tego nie wie.Moze sie dowie ale to trzeba jeszcze czasu na przetrawienie informacji.Chemtrails to tez nie jest nośny temat na ten czas,ale jak juz bedzie mial wladze np będzie w sejmie,to mozna mu takie pytania zadawać.i niech sie doucza.

   1. Nie no ludzie… a co to Kukiz? Mesjasz znowu czy co (czy zapomnieliśmy co to znaczy Wolność?)? On ma zrealizować to co obiecał- referendum! To ma być forma dialogu Suwerena jakim jest Naród z podległymi służbami czyli Władzią.

   2. @lilka – a nie pomyślałaś przypadkiem, że może wie, tylko nie chce pakować się w śliski temat akurat w tym momencie? Bo na przykład w temacie GMO Kukiz jest nieźle zorientowany. Tylko w tak krótkim wywiadzie wszystkiego upchać się nie da, ale na spotkaniach z wyborcami takie tematy poruszane były.

   3. W sumie > nie interesowałam się mimo sygnałów wcześniej. Pamiętam obejrzałam jakiś wywiad gdzie zglanowałam Pana Pawła za to że się dął jakiejś siuśmajtce wkręcać i tp. Albo sam czytał, albo ma mądrych znajomych w każdym razie od tamtej pory nie dał się wkręcać, a tytuły brzmiały Kukiz glanuje … no i proszę. Zresztą, jest świetnie przygotowany, gdzie przytoczyłam materiał poniżej, no gadał z godzinę i nie głupio, bo też co może powiedzieć? W prawdzie po obiedzie ale zyskał mocno w moich oczach. 🙂 To też muszę uczciwie dodać 🙂

  2. Jakie referendum? Przykro, ale społeczeństwo nie dorosło do demokracji. Przecież większość z głosujących nie miała pojęcia o innych kandydatach niż Komorowski i Duda i Kukiz. Przed każdym referendum trzeba by było zrobić egzamin z podstawowej wiedzy o przedmiocie głosowania, który uprawnia do głosowania 🙂 Co niesie za sobą zatrudnienie tabunu egzaminatorów 🙂
   Z czym do ludków?

   1. Mówiąc o referendum nawiązuję tu do wyborów, bo mam na myśli świadomość głosujących. Zapytałam kilka znajomych osób o głosowanie – to te osoby wiedziały tylko że istnieje pięcioro kandydatów z Palikotem i Ogórek włącznie (wiadomych) i „jacyś inni”, jednocześnie te osoby zadeklarowały że mają zamiar wziąć udział w wyborach. Smutne. I chcecie temu stadu baranów prowadzonych przez mainstreemowe telewizje powierzyć losy państwa?

   2. Tak, tak słyszałam, że musimy rządzić przez referenda, że wiadomo że będziemy popełniać błędy, ale czy stan państwa pozwala na naukę na własnych błędach? To balansowanie nad przepaścią. Ostrożnie z tymi referendami.

   3. No i co dalej? Będziemy płakać? Czy edukować.. czego chcesz.. pańszczyzna, zabory, wojny, komunizm.. trochę trzeba będzie włożyć pracy w edukację co nie? Nie od razu Kraków zbudowano :-). Na pewno na „dzień dobry” zmiana edukacji. To jest niezbędne .. jak to leciało? : „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Ja bym jeszcze hymn zmieniła, wszystkie święta które afirmują klęski i rzezie narodowe .. trochę by się nazbierało. I państwo świeckie. Watykan do watykanowa…muslimy na pustynie..

  1. Polska a właściwie jej ziemie zachodnie czyli byłe landy wschodnie Niemiec
   to jest interes Niemiec.
   Dla USA Polska to tylko jeden z granatów które mogą rzucić w stronę Moskwy.
   (inne granaty do Ukraina, Rumunia, Litwa, Łotwa..Gruzja… jakieś islamisty ..)
   Te granaty eksplodując zginą ale może chociaż pokaleczą Niedźwiedzia.
   Te granaty są właśnie intensywnie „uzbrajane” by huk był większy a smród jeszcze większy.

   Poniżej artykulik na zbliżony temat.
   http://pl.sputniknews.com/opinie/20150512/372492.html

 6. Się może i brzydko wyrażę (wybacz SeJa 🙂 ale gnoje szykują mentalnie nas do wojny:

  Tygodnik Prudnicki
  10 maja o 23:58 ·
  Komunikat dla województwa opolskiego w związku z jutrzejszymi (12.05.) ćwiczeniami:
  Informuję o planowanym na 12 maja (wtorek) ćwiczeniu RENEGADE – KAPER. Jednym z jego elementów jest epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.
  Ćwiczenie będzie prowadzone z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Wyemitowane zostaną sygnały: OGŁOSZENIE …

 7. 90% jak nie 99% Polaków jest za obowiązkowymi (przymusowymi wręcz) szczepieniami, gdy się chce podać jakikolwiek argument przeciw człowiek naraża się na ataki.
  Mało kto chce zapoznać się z alternatywnymi opiniami dotyczącymi szczepionek do puki nie stanie się tragedia.

  1. O! Taką świadomość ma społeczeństwo. Zwołajcie referendum w sprawie szczepień. 🙂

 8. Obawiam sie ze na premiera marynarke czysci sobie juz Jaroslaw K.
  Nalezy wniesc w przestrzen publiczna ogrom pracy informacyjnej/medialnej w tym krotkim czasie, aby Formacje „partyjne” Kukiza konkurowaly z PISem/i Duda jako prezydentem
  Duda nie bedzie ustawial sie z nikim, zwlaszcza z Kukizem, prezydenture ma prawie pewna

 9. wiosna ach to ty-MAREK GRECHUTA.i dni ktorych nie znamy. -CZESLAW NIEMEN -Dziwny jest ten swiat /sopot-1967/ pobudka staje sie faktem -to dobre -niech trwa taniec milosnej wiosny w nas-dziekujemy dziekujemy dziekujemy

 10. Zauważcie, że ci ostatni kandydaci nie uzyskali nawet tylu głosów ile potrzebnych było do rejestracji 100.000. Jest to możliwe, ale w przypadku struktur które stoją za kandydatem trochę niewiarygodne jeżeli podczas głosowania nagle brakuje sto tysięcy głosów. Niektórzy głosujący faktycznie mogli się rozmyślić, ale sto tysięcy? Więcej niż połowa? Co takiego się stało? Kandydat dał plamę? Oglądałam debatę i według mnie nikt nie dał plamy. A więc o co chodzi?

  1. Jak to co się stało? Dokonano fałszerstwa jak zwykle. Nawet frekwencja była o wiele większa 🙂

  2. Bardzo ciekawe i prawdziwe spostrzeżenie.
   Nas`owa si`e pytanie .. kto organizował podpisy dla tych „anty systemowych” kandydatów których potem nie poparli nawet ci co podobno podpisali się pod ich kandydaturami ?

   Takie „moce” mają tylko służby specjalne, niekoniecznie Polskie wraz ze swoimi „służbowymi” organizacjami hehehe „pozarządowymi”.

   1. Podpisy organizowali miłośnicy. Chyba nie powiesz, że tajne służby dały szansę Kowalskiemu, a Anka Grodzka dostała szlaban.
    Według mnie to dowód pośredni na fałszerstwo.

  3. możesz złożyć ten sam podpis pod dziesięcioma różnymi kandydatami ale głosować już tylko na jednego, zwolennicy korwina, kukiza, brauna pewnie to ci sami wpisywali się na różne listy poparcia

  4. Ja tam nie wiem, wiem za to że moja znajoma zbierała podpisy na Palikota, bo za to miała mieć dary z Caritasu, a zagłosowała na Dudę, bo jej protegowana w samorządzie też tak głosowała i to jej zapewnia inne korzyści 😉 W sumie każdy prawie podpisywał co podsuwali, zupełnie nie rozumiejąc co robią, bo czemu nie? pomóżmy koleżance 😉 A potem poszli głosować albo i nie, a zagłosowali i tak na kogo innego. Ja se tak mawiam w kontekście kontroli społeczeństwa że za wariatem nie trafił nikt jeszcze, i lepiej z mądrym zgubić jak z niemądrym znaleźć. 😉 Tak ogólnie. A szczególnie to mnie nic nie dziwi. No i w takim wypadku jest to możliwe prawda? Zresztą na Wałęsę też głosował każdy, a po kilku latach twierdzili że nie głosowali, nikt nie głosował, więc co? Fałszerstwo? Nie, nie-świadomość, podwójna moralność Kalego, projekcja cech, … Zresztą upadek Polski zaczął się właśnie od Sejmików i liberum weto, nie mogli nas załatwić, dali szlachcie na zagrodzie władze i demokracje, potworzyli sejmiki i po Polsce. Jak mawiali Niemcy po wojnie, sami się załatwimy … i jeszcze prosić będziemy żeby nas na niewolników wzięli, na własne uszy słyszałam przy rodzinnym stole względem Polski i co? Już wtedy jako dziecko wiedziałam że to prawda. Przy czym zaznaczam że jestem polką. Ale pewnie wielu z Was to słyszało.

 11. Przeczytałam wszystkie komentarze , ale jakoś (mało) osób pisze o frekwencji a to jest sprawa ZASADNICZA. i tak WAŻNA że na niej należałoby skupic cała uwagę ,Czemu ciągle sa takie wyniki wyborów ? ano dlatego , że ci co nie cierpią tej władzy gadaja dużo ale do wyborów nie idą z lenistwa , i ta władza o tym wie i jak diabeł święconej wody boi się dobrej frekwencji i robi wszystko aby była jak najmniejsza . Mieszkam w miescie gdzie w ostatnich wyborach samorządowych przy drugiej turze wyborów zamknięte były lokale wyborcze otwarte przy pierwszej turze, a o nowym miejscu głosowania nie było informacji, w końcu ludzie zniechęceni chodzeniem nie poszli glosować wcale , spełniając tym samym marzenie władzy
  Jak podnieść frekwencję ? w bardzo prosty sposób : wprowadzić obowiązek wyborczy a za nieobecność karać grzywną pieniężną. Zaraz podniesie się lament ,że to nie demokratyczne, a właśnie jak najbardziej demokratyczne , bo KAŻDY musi zabrać głos w ważnej sprawie. ,.Obywatel ma prawa i obowiązki wobec państwa , jednym z nich obowiązek głosowania.
  Trudno nazwać Australię państwem naruszającym zasady demokracji a obowiązek wyborczy jest i grzywna za nieobecność też, i to wysoka ,nikt się nie skarży , a lokale wyborcze są zamykane długo przed wyznaczoną godziną , bo lista wyborców jest wypełniona, i na wyniki nie czeka się kilka dni.
  Gdyby w Polsce obowiązywało takie prawo nie byłoby drugiej tury w wyborach za którą niestety płacimy my podatnicy , frekwencja załatwiła by wszystkie tego typu problemy . Nie da się zafałszować 30 mln kart wyborczych ale przy obecnej frekwencji to pikuś. Obowiązek głosowania jeszcze przed jesiennymi wyborami i odzyskujemy Polskę !!! Niestety jest to temat tabu zarówno dla PO jak i PiS , nie słyszałam tez od żadnego kandydata nawet wzmianki o takim rozwiązaniu , choć wiem , że pytania były
  Ja uparcie od kilku lat pisze o tym do PiS i ani razu nie dostałam odpowiedzi, jakiejkolwiek o czymś to chyba świadczy

 12. Bawmy sie -cieszmy sie ha ha ha -RADOSC NAJPIEKNIESZYCH LAT-ANNA JANTAR i NATALIA KUKULSKA -MALA SMUTNA KROLEWNA-NAJTRUDNIESZY PIRWSZY KROK-ANNA JANTAR -pozdrawiam -dziekujemy

 13. Bawmy sie -cieszmy sie ha ha ha -RADOSC NAJPIEKNIESZYCH LAT-ANNA JANTAR i NATALIA KUKULSKA -MALA SMUTNA KROLEWNA-NAJTRUDNIESZY PIeRWSZY KROK-ANNA JANTAR -pozdrawiam -dziekujemy

 14. TY co piszesz i stukasz w te klawisze -prosz przeczytaj to jeszcze raz jak Janusz zamiesci to i zadaj sobie proste pytanie://///?????? CO Z TYCH SLOW POWSTANIE -co czujesz ze z tego co napislas -napiales jak myslisz co dobrego -korzystnego byc moze ENERGIIA-STWORCA byc moze zrobi ????????? A jak twoje dziecko adresowalo by takie teksty -poczytalem w czasie tej tzw. kampani?????-/z mego punktu widzenia to te mlodziedziencze i dziecinne lata -krzycza i bombarduja tymi slowami tu w tych komentarzach ????????/ a przeciez JESTES MILOSCIA -A MILOSC JEST WSZYSTKIM !!!!!! TERAZ JEST CZS SWIADOMYCH WYBOROW ?????? stad prosba ma pomysl a puzniej stukaj -dlaczego wszyscy moje i moi kochani polacy nasladuja te dUZE tELEWIZORY !!!!!!! Co bylo juz nie wroci NIGDY -CIAGLE JEST I BEDZIE ZMIANA to ona jest napedem na zewnatrz mnie i ciebie !!!!! Zajrzyj prosze w siebie odkryj swa moc i zzyj sie z soba a zmieni sie zapewne wiecej niz same negatywne knowania -gdzie optymizm?????-polecam -TO BYLY PIEKNE DNI -HALINA KUNICKA-dziekujemy

  1. A to dobrego, że wreszcie przestaniemy gonić jak pies za ogonem w grze przeciwko nam samym. Żadne hip hip hura tego nie sprawi, to już było. 😉 I powiem Ci że mam gdzieś takie ognicho 😉 , mówię i piszę co czuje i uważam. Myślisz że my wszyscy możemy wziąć władzę do jakiej nas powołano, świadomie i pożytecznie choćby na swoim podwórku? Że skoro nie dorośliśmy do rzeczy małych, jak wybrać kogoś i dogadać się jak ma być, to w sprawie wielkiej wagi jaką jest KAŻDY damy radę? Bo ja wątpię i wiesz, nie interesuje mnie regres do relacji plemiennych, w obawie przed tymi z za rzeki. Nie przyszło Ci do głowy że dopóki będzie pieniądz, to się nie zmieni? I że wszystkie problemy fundujemy sobie w Jego imię w nadziei że będzie nam służył sami mu służymy, a On nam niei zrzucamy i rozmywamy winę i odpowiedzialność za własną niedolę jaka tylko się pogłębia. Jak Ludzkość przejrzy na oczy będę się radować, tańczyć i śpiewać. 🙂
   Ale rób swoje 🙂

   1. A puki co, nie napije się więcej z tej winnicy winnej wina. Pije piwo jakiego warzę.

 15. Moim zdaniem intuicyjnym i numerologicznym .To ma byc Komorowski :))))i koniec takie jest will Archontystycznego swiata . A ja drodzy moi forumowicze niedlugo zostane okrzyknieta wariatem w mojej wsi bo gadam wszedzie o chemtrials i nawet dzwonilam do burmistrza Murowanej Gosliny i podalam mu dosyc dobre materialy po angielsku .On zna ten jezyk tak mi sie wydawalo . Przynajmniej udawal , ze wie o co chodzi . Oj OJ .
  Zlota nie ma na planecie no i energii w zwizku z tym tez juz nie ma . Diamentow tez nie ma i metale ciezkie na niebie i w jedzeniu GMO .
  Syntetyczny swiat wykreowal sobie solarny system gdzie naszym zlotem przewraca w swoich komnatach . Wszystko dlatego zeby nas oslabic kompletnie i oproznic z energii .

 16. Myślę że lepiej dla demokracji jak prezydent jest z jednego obozu a rząd z drugiego. Jedni drugim patrzą na ręce i jest równowaga sił. Jeśli jedna partia ma większość w sejmie i swojego prezydenta , to tym bardziej może kraść i szkodzić narodowi. Chyba nikt nie wierzy , że prezydent jest niezależny i reprezentuje wszystkich Polaków, to jest kolejna patologia , prezydent jest człowiekiem rządzącej partii politycznej.

  1. Partii, demokracji, złodziei mniejszych, patrzeć sobie na ręce … ? ? ? Co ty do mnie mówisz ? Co w ogóle że lepiej? Lepiej w takim układzie siedzimy i już było.

 17. Moim zdaniem Kukiz daje jasno do zrozumienia, zeby nie glosowac na tych dwoch, a wiec odhaczyc sie i oddac niewazny glos. To bylby znak, ze narod nie chce ich obu. Pozostanie im rzucanie moneta.

  1. To pewne, bo w takim układzie, tfu Demo-kreacji to i choćby Anioł z nieba w całej krasie nie poradzi. 😉

 18. Dziekujemy /SeJa/-Kukiz-ogladalem to bardzo dobre!!!!!!! Dziekujemy „gUral”-psalmy to piekne i cudowne!!!!!! dziekujemy Lukasz -demokracja ,Dziekujemy inka -Dziekujemy -mim .Powiem tak tak duzo was sie obudzilo /przed 40 laty/ bylem sam tak mi sie zdawalo w szkolach /ufoludek-takie pseudo mi nadano/ -wysmiewano sie ze mnie i kpiono . Teraz mam radosne i cudowne istnienie czytajac was zastanawiam sie co mozemy jako wolne i samodzielne ISTOTY -JAK ZAGOSPODAROWAC TO ZLOTO -PIEKNO -WIEDE I MADRE ISTNIENIE WPROWADZ IC W NASZA RZCZYWISTA I KOCHANA RODZINE CYWILIZACJI????????????DZIEKUJEMY JANUSZOWI ZE DZIEKI TWEMU ISTNIENIU I DZIALANIU MOZEMY ZAISTNIEC I PODZIELIC SIE TYMI DOBRYMI INFO!!!!!!!!!!! DZIEKUJEMY

 19. Cześć Janusz
  Poznaliśmy sie kiedyś w Zabrzu na festiwalu filmów organizowanych przez Etznaba. Pewnie mnie pamiętasz, jak nie, zapytaj o mnie Pawła Nogala.
  Od jakiegoś czasu pomagam Pawłowi uczestnicząc w szerokim ruchu wolontariuszy, robiłem to wczasie kampanii prezydenckiej, będę to robił nadal. Teraz mamy trochę wakacji, ale obiecuję, że postaram się przekazać mu Twój apel. Choć powiem Ci, teraz po prostu wszyscy nagle zaczęli się do nas garnąć, epidemia jakaś. Czekamy na ludzi prawdziwych, jest jednak wielu karierowiczów i cwaniaków, którzy juz teraz dają o sobie znać, chcąc na plecach sukcesu Pawła wykroić dla siebie kawałek tortu. Tracą czas, powiem tylko tyle. Jeśli chcecie się włączyć, nie czekajcie na zaproszenia i ukłony, tylko już teraz zarejestrujcie się na jow.pl gdzie będziecie na bieżąco informowani o kolejnych krokach. Piszę to do wszystkich czytających. Nasz konwent odbędzie się w Lubinie 24 czerwca, gdzie zostanie przedstawiony szczegółowy program. Jesteśmy otwarci absolutnie na wszystkich, którzy chcą zmieniać Polskę na lepsze, bo ten czas jest TERAZ. Nie każdy z tematów, który podnosisz, może być realizowany z bardzo prostej przyczyny. Jeśli chcesz wejść na szczyt góry, skoncentruj się na pierwszym kroku. Wiele zagadnień byłoby teraz po prostu kłopotliwe i uniemożliwiałoby zrobienie jakiegokolwiek ruchu. Ludzie inteligentni rozumieją o czy mówię. To co nas łączy, to chęć zmiany tego kraju na lepsze i to jest najważniejsze. Powtarzam, nie czekajcie na specjalne zaproszenia. Jeśli Wasze intencje są takie jak nasze, czekamy na Was.

  P.S. Wszystkich, którzy oczerniają Pawła mówiąc, że jest on „sterowany”, „agent” itp wysyłam do psychiatryka.

  1. Amen. 🙂 Tylko ja mam prosbe: niech Pawel Kukiz trzyma sie z daleka od Grobelnego! Facet ma zakusy polityczne ze wzgledu na swoje ego a nie na prostowania sciezek Polski. Pozdrawiam.

   1. Będę Cię Lubić tylko z tamtym się nie zadawaj 😉 Myślę że to zbędne Inka 🙂 … Zdaje się co by nie powiedzieć, bo nie chcę się w geny ni flaszki wypite zagłąbiać 😉 Pan Paweł nazwijmy to strukturalnie choć by nie wiem jak chciał, nie potrafi sprzeniewierzyć się sobie, krwi jaka płynie w Jego Żyłach. A Tylko On wie jak bardzo bywało, że by i wolał i wie jak a okazji nie brakowało. Niestety, takie Rodzeństwo z pamięcią genetyczną.

   2. Grobelny sam się „ogłosił” kandydatem z list Kukiza, zamieszczając w Wyborczej swoje zdjęcie z Pawłem sprzed pół roku, dosyć okazjonalnego zresztą. Dostał już od naszej wielkopolskiej grupy jasny komunikat, że tego żłobu nie dostanie. Do 24 czerwca nie ma mowy o jakichkolwiek personaliach, sojuszach itp. Jak pisałem, teraz wszyscy Pawła kochają, nawet Komorowski okazał się wieloletnim zwolennikiem JOW-ów 🙂
    Nie bójcie się, nie będzie żadnych zgniłych układów.

  2. „ten czas jest TERAZ”
   „Jeśli chcesz wejść na szczyt góry, skoncentruj się na pierwszym kroku. ”

   Dokładnie! uważajcie na służby spec. ! Ludzie będą gadać swoje.. niektórzy celowo, siejąc nieufność. Jednak masz rację ten czas Jest Teraz! Najwyższy Czas.. bo „potem” (jak z bierności/gnuśności nie uczynimy nic) ostatni zgasi światło!

Comments are closed.