Alternews – 11.09.2013

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

11 thoughts on “Alternews – 11.09.2013

 1. Jak Assad juz oddal bron chemiczna czy ma zamiar, to jaki pretekst teraz beda miec amerykanie do wojny?mam wrazenie ze sie przestraszyli poparcia swoich wlasnych obywateli ,tylko 9 % za wkroczeniem do syrii.To chyba za malo.Bajeczka po prostu nie przeszla.To dobry znak.

 2. Jestem zaskoczony opiniami polskiej prawicy reprezentowanej przez PIS, która niejako wspiera interwencję USA w Syrii. Jeżeli to nie jest medialna papka, ulepiona na potrzeby systemu, to można mocno się zdziwić. Można, bo takie przekonania, to nie są prawicowe, lecz chyba skrajnie, czy nawet reakcyjnie prawicowe. W tej sytuacji mamy tutaj pomieszanie z poplątaniem gdzie w prawicy mamy lewicę !
  Bo lewica też popiera inwazję w Syrii. I, oto skarlała magma o nazwie politycy podają sobie tutaj nawzajem ręce.
  Warto by było przypomnieć jedną z najważniejszych prawicowych idei, która brzmi :
  ”jak najszersza pokojowa współpraca międzynarodowa”.
  Zatem w czym jest wyrażona i na czym polega pokojowa współpraca międzynarodowa ?
  W zapisie na papierze ?

  Jeżeli faktycznie prawdziwe jest, że prawica popiera interwencje USA w Syrii, to mamy tu do czynienia mega cynizmem, który wynika z faktu niezdolności do obiektywnego myślenia.
  Jeżeli tak trudno zrozumieć zakutym wszelkim politycznym łbom, że każda wojna jaka by nie była, to nie wojna, lecz zbrodnia wojenna, to można się tylko poczuć jakbym żył wśród nieuczonych zwierząt, a nie myślących istot. I chyba niewiele w tym ostatnim zdaniu przesady…!

 3. @Astre
  nie ma w Polsce prawicy i lewicy.
  Klasyczne definicje obydwu ideologii zupełnie się wyczerpały. Mamy zatem podpieranie tych pustostanów – czym się da.
  PiS to partia odwołująca się w sferze przekonań do światopoglądu konserwatywno-narodowego z silnym akcentowaniem przywiązania do kościoła RzK, w sferze gospodarczej jest zorientowana socjalnie, w sferze sojuszy jest wiernopoddańcza koncernom i instytucjom USA
  (jak to łączą z patriotyzmem?… tylko prezes rozumie)

  Polska lewica nie ma elektoratu, bo stała się lewicą salonową, wapierającą neoliberalne rozwiązania i mizdrzącą się do publiki walką o rozmaite mniejszości.
  Obecna sytuacja daje lewicy luksus bycia partią „opozycyjną” czyli nic nie musi robić, ma status kontestatora i pełnymi garściami czerpie profity dla swojego estabiszmentu. Silnie ślini się do UE – której postulaty demontarzu państw narodowych – przypominają jej własne internacjonalistyczne hasła sprzed lat.
  W zasadzie UE to kołchoz, tyle że nowoczesny.

  O PO szkoda pisać.

  O PSL jeszcze bardziej

  a o Palikocie – to już zupełnie. Szkoda bitów.

 4. Terroryzm plynacy na caly swiat z USA jest zatrwazajacy. Trzeba dac im pstryczka w nos i postawic do kata.

 5. @Astre

  PiS prawicową partią?? A to dobre… 🙂
  Ale media i sami politycy tak manipulują tym pojęciem, że nie dziwne że dochodzi do takich absurdów…
  Jeśli chodzi o partie polityczne to polską prawicę najaktywniej i najsumienniej reprezentuje Kongres Nowej Prawicy (nie wiem, czy nie jako jedyna partia ;)) Choć wg Tomasza Sommera nie jest to 100% prawica; na debacie z Krzysztofem Bosakiem stwierdził, iż w programie KNP można znaleźć elementy nieprawicowe – nie wiem czy mu chodziło o to „państwo z minimalną ale jednak jakąś tam administracją, wojskiem i policją” czy coś więcej.
  Jest jeszcze Ruch Wolności ale to zdaje się „tylko” organizacja ponadpartyjna, zrzeszająca wolnorynkowców i prawicowców.

 6. Astre pisze:
  ‚jedną z najważniejszych prawicowych idei, która brzmi : ”jak najszersza pokojowa współpraca międzynarodowa”.W zapisie na papierze ? trudno zrozumieć zakutym wszelkim politycznym łbom, że każda wojna jaka by nie była, to nie wojna, lecz zbrodnia wojenna,’
  — – Astre, wszystko co piszesz jest prawdą. Chciałbym jednak – pomimo tej…półprawdy – drugie pół to…druga strona medalu którą ty sam jesteś… – zapytać o coś Cię… Co Ty robisz, zrobiłaś, chciałbyś zrobić dla pokoju na świecie? (‚Myśl globalnie, działaj lokalnie’), może coś dla ekologii? (L.Tołstoj: ‚Dopóki ludzie będą jeść mięso, będą wojny…) ,może mięsa nie jesz? (Tak naprawdę wywołuję Cię do tablicy nie personalnie, przecież Cię nie znam, więc jak mógłbym… Wywołuję jako pewnego rodzaju przykład, np oceniania, osądzania polityków. Zauważam u siebie coraz częstsze współczucie im raczej niż osądzanie, są dla mnie nieświadomymi tego co robią ofiarami Systemu, ZW: zniewolonymi ludźmi)
  Mam pokojową intencję. Nie czepiam się, nie atakuję Ciebie. Wielu jest piszących tak jak TY: na PoPis, na System etc (ja też to robię raz po raz jak mnie najdzie, choć ostatnio mniej…). Chodzi o to, że jedni mają do tego większe prawo (i z reguły oni z niego nie korzystają) a drudzy choć mniejsze lub żadne, to nadużywają go… Dlaczego małe lub żadne?…ponieważ robią dla pokoju to samo co PoPis – NIC. Chciałbyś być politykiem na miejscu Tuska czy Kaczyńskiego…czuję odpowiedź przeczącą.
  Wiesz, wiecie, że za zmianami jakie chcielibyście wprowadzić seryjny samobójca przystawia Wam lufę (albo komuś z Wszej rodziny) i mówi grzecznie, acz wyraźnie: cofnij tę ustawę, nawet o tym nie myśl…

 7. @ Piotrek i @ aid

  Pragnę zwrócić uwagę, że ja nie chcę tutaj deklarować, czym w rzeczywistości jest PiS. Pragnę, tylko zwrócić uwagę na (prawicowe ideologie) pod, którymi z pewnością obiema rękami podpisał by się prezes PiS i jego partia. Czy, prezes PiS nie podpisał by się pod tym najważniejszym punktem w tej ideologii, który wcześniej wymieniłem – ”jak najszersza pokojowa współpraca międzynarodowa” ?
  Co ciekawe bo, pod tym samym podpisał by się D.Tusk i przewodniczący SLD Miller !
  Ale, wszystkie te ja-szczurowe partie, to tylko ”kolosy na glinianych nogach, a
  cynizm i wyrachowanie tam kwitnie. A, że tak jest wystarczy włączyć TV i posłuchać codziennych wiadomości.

  Ale, nie można też wrzucać wszystkiego i wszystkich do jednego worka i we wszystkich tych partiach są ludzie ciekawi o szerszych horyzontach myślowych.

  Moim zdaniem na dzień dzisiejszy patrząc globalnie na wiele rzeczy, PiS pomimo, że owinięty siecią neuronową KRK, to jednak przejawia więcej bardziej rozsądnych działań, wobec absolutnej kompromitacji pozostałych opozycjonistów PO i SLD.

  Na koniec warto dopisać, że wszystkie partie zasiadające w parlamencie istnieją hegemonicznie. Czyli, nie dlatego, że odpowiadają Polakom, lecz dlatego, że mają kase.
  Wystarczyłoby odciąć państwowe dotacje i po hegemonii. Generalnie żadna z nich nie zrobi niczego, co mogłoby dać innym przewagę w parlamencie i w pozaparlamentarnej konkurencji.

  To są WSZYSTKO jaszczurowe systemy, tylko w różnych opakowaniach podpięte mniej lub bardziej do Orwelowskiego systemu Państwa. Nie interesuję się nimi głębiej acz tylko powierzchownie. Po, to, by zobaczyć co tam jest grane i jak się z się dnia na dzień coraz bardziej rozpadają……

  Rozpadają, bo wszelka ideologia (jak nazwa mówi ) jest tylko ideologią, czyli zwykłą pustką.
  Jedyną ideologią, jedyną ideą jest idea – własnego serca….
  Jest, to idea, w której myśli są mądre, a uczucia dobre…..

 8. Astro ma racje, ale oczywiście tylko na papierze. Zamiast siedzieć wygodnie w zaciszu domowym i krytykować innych ,powinien coś dać siebie. Tak jak pisze Gregory może tak na początek powinien np. przestać zjadać zwierzęta.

Comments are closed.