Alternews – 12.01.2015

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

45 thoughts on “Alternews – 12.01.2015

 1. Dla mnie zaskoczeniem jest forma tego zamachu, która mi nie pasuje do zamachów przeprowadzanych przez tych wojujących muzułmanów. Czy opłaciłoby im się wyszkolić ludzi, by potem ryzykować że się ich straci, mając tylu chętnych zamachowców samobójców?
  Tym bardziej że nie sądzę, aby dla rządzących tymi grupami przestępczymi było tak istotne mszczenie się na tych, którzy obrażają ich wiarę. Wiara to tylko przykrywka do „robienia” pieniędzy. Chyba że ci zamachowcy działali na własną rękę.
  Z tych powodów najbardziej prawdopodobne dla mnie to jest, że działali dla kogoś innego.
  Zastanawiający jest jeszcze ten film przedstawiający strzelanie do tego policjanta.

  1. Islamiści też nie mają lekko. To nie wojsko, nawet tam nie wydaje się rozkazów … „Ty idziesz się wysadzić” oni muszą znaleźć takich co sami pójdą bo mają motywację (religijno patriotyczną bo najemnik nie pójdzie). Forma zamachu jest wynikiem tych poszukiwań i możliwości technicznych (mają skuteczne służby za przeciwnika).
   To uwarunkowania znacznie ograniczają możliwości działania.

   Z innej beczki (czy na pewno z innej ?) Toczy się wojna o podbicie Rosji. Tę wojnę mafia prowadzi przy pomocy „islamistów” (kiedyś Afganistan potem Czeczenia, teraz Syria- sojusznik Rosji i banderowcy na Ukrainie gdzie: islamiści=banderowcy=solidaruchy= pożyteczni idioci w rekach mafii żydowskiej).
   Trwa nieustanna wojna służb o przekierowanie islamistów by atakowali inne niż wyznaczyła im mafia żydowska, cele. Dotychczas wygrywała mafia żydowska rzucając „islamskie” mięso armatnie przeciw Rosji i jej sojusznikom (Rosja, Białoruś, Jugosławia, Kosowo, Czeczenia, Irak, Syria, Libia).

   Rosja też walczy i ma sporo możliwości na odwrócenie agresji tego „mięsa armatniego”. Większość Czeczeńców już odwróciła, duża część Ukraińców też jest odwrócona ale się boi ujawnić bo banderowcy stosują skrajny terror, na razie odwrócił tylko Krym i Donbas. Rosja czeka na odwrócenie się reszty Ukrainy na tle zapaści gospodarczej. Syryjscy Islamiści są skutecznie odwracani przez Asada, coraz więcej zdaje broń i chce wrócić do normalnego życia, a walczą głównie obcy najemnicy islamscy w tym z Czeczenii którzy odgrywają tam duża rolę.
   Rosja ma poprzez Czeczeńców dobre wejście do środka struktur ISIS (ale lepsze ma ciągle mafia żydowska która to ISIS stworzyła, dozbraja, szkoli, finansuje).
   Toczy się walka wewnątrz ISIS o skierowanie ich sił przeciw … „wrogom”.
   To proxy wojna. Trwa przeciąganie ofiar żydowskiej indoktrynacji poprzez odtruwanie informacją ich zatrutych propagandą mafii, uczesanych przez mafię, rozumków).
   (Najemników przeciągnąć ideologicznie się nie da bo ich interesuje tylko kasa a Rosja nie przebije tutaj mafii która ma własną drukarnie dolarów czyli Fed.)
   Ale przeciąganie naiwnych „pożytecznych idiotów” może być skuteczne.
   Ataki islamistów na instytucje żydowskie (redakcja i sklep w Paryżu) dowodzi tego że albo islamiści sami widzą kto jest ich głównym wrogiem albo są skutecznie przekierowywani na mafię żydowską przez służby a praktycznie przez opinie publiczną… bo w komentarzach w mediach na całym świecie pisze się głośno o tym kto jest organizatorem kolorowych zbrodniczych rewolucji i podbojów na bliskim wschodzie. Arabowie wiedzą kto organizuje i płaci za ich mordowanie.

   I dlatego mafia krzyczy że każdy kto nie popiera mafii to ruski agent.
   Coś w tym jest bo ruska agentura pracuje w tym samym kierunku co podziemna, internetowa opinia publiczna.
   Ta zgodność dowodzi tylko tego że Rosja jest w zgodzie z prawdziwą opinią publiczną a mafia jest z tą opinią w pełnej kontrze. Mafia w istocie walczy z całym światem korzystając z usług pożytecznych idiotów i najemników.
   W Polsce mafia znalazła bardzo podatny grunt i osiągnęła sukces.
   A np na Białorusi mafia poniosła klęskę (Białorusini jak widać są dużo mądrzejsi od Polaków… zawsze myślałem że jest odwrotnie…nie brałem pod uwagę wpływów KK i JPII).

   1. Oskar, dziękuję. Nie wiem, czy pisałeś wcześniej na temat, ale czy mógłbyś wypowiedzieć swoje zdanie na temat bliskiej przyszłości Polski względem kolejnych rozbiorów, które nas czekają.

   2. Pisałem. Ale mogę to ująć w skrócie.
    Niemcy zechcą odzyskać swoje landy wschodnie a Rosja od czasów I wojny światowej zawsze trzymała się konsekwentnie linii Kerzona.
    Linię tę ustalono po I wojnie światowej i Rosja konsekwentnie zawsze do tej linii wracała.
    Gdy Piłsudski przekroczył tę linię, to Rosja pogoniła Piłsudskiego aż pod Warszawę a w 1939r odtworzyła ją w porozumieniu z Niemcami (pakt Ribbentrop-Mołotow).
    Hitler w 1941r przekroczył tę linię a Rosja w 1944 znowu ją odtworzyła najpierw militarnie a potem politycznie w Jałcie.
    A Stalin mógł zrobić z Polski republikę sowiecką, ale nie zrobił bo nie chciał.
    Po 89r NATO znowu złamało linię Kerzona…
    Teraz Rosja ją wyrównuje i NATO doskonale o tym wie.. i popiskuje o „agresji” Rosji.
    Niemcy odzyskały przy pomocy Rosji NRD i tęsknią za swoimi landami wschodnimi.
    Rosja pomogła Niemcom, Niemcy pomogą Rosji…mają wzajemnie korzystną współpracę gospodarczą (technologia i tiechnika za gaz i ropę). To jedna strona „konfliktu”.
    Polska nie jest żadną stroną bo jest tylko kolonią żydowską.

    Druga strona konfliktu to świata mafia żydowska.
    Dla nich Polska, Ukraina, Krym są tak jak Palestyna dla prawdziwych żydów (czyli dla Semitów czyli Palestyńczyków). Dzisiaj światowa mafia żydowska to głównie Chazarowie z korzeniami z Europy wschodniej i okolic.
    Oni chcą „Polski” od morza do morza. Tyle że ta „Polska” ma być podobnie jak wywalczony Izrael państwem rasistowskim (Syjonistycznym). Miejsce Polaków czy Ukraińców w takim państwie jest takie samo jak miejsce Palestyńczyków w Palestynie.
    Widać gołym okiem jak budują „jedność” Polsko -Ukraińską.
    Za chwilę ogłoszą Unię Polsko-Ukraińską i oświadczą że Ukraina jako Unia Polsko-Ukraińska jest z automatu członkiem UE i NATO.
    Bronek i ten jak mu tam…Banderowiec odczytają taką deklaracje z kartki i już mamy Unię, NATO wprowadza wojska….
    żydowskie media Polakom wytłumaczą że „odzyskaliśmy” prastare ziemie Polskie i mamy Polskę od morza do morza
    o której marzyli Polacy przez wieki (liczne dokumenty historyczne).
    Ukraińcom te media powiedzą że odzyskali swoje ziemie na terenie Polski oraz weszli do UE i NATO.
    Czyli ogłoszą pełny sukces „obojga narodów” hehehe.

    Między tymi dwoma scenariuszami trwa rozgrywka szachowa.
    Tzn Putin i Merkel grają w szachy a mafia morduje na potęgę łamiąc wszelkie zasady gry politycznej.
    W Europie miejsca na Polskę jest tylko na terenie Księstwa Warszawskiego albo Guberni Warszawskiej (optyka Rosji i Niemiec) albo w ramach Judeo-Polonia od morza do morza a w planach geostrategicznych w jednej wielkiej Judei (rasistowskiej zgodnie wolą ich Boga) obejmującej cały świat (optyka mafii żydowskiej).
    Ciekawe że optyka mafii żydowskie jest niema identyczna jak optyka Hitlera. Kto od kogo zrzynał optykę ?.
    Myślę że Hitler zrzynał od żydów w końcu żydzi taką optykę mają od czasów narodzin ich religii (Tora). Rasizm Syjonistów ma swoje źródło w ich religii.
    Zresztą podobnie jak rasizm religijny islamistów uprawiany i propagowany przez Arabię Saudyjską.
    Ciekawe że te dwa rasizmy Syjonistyczny i Islamistyczny z Arabii Saudyjskiej są wielkimi sojusznikami w tej światowej rozgrywce hehehe o demokrację.

    Ta „demokracja” to tylko propagandowy poder rasistów walczących o władzę nad światem.
    (USA to tylko żydowska kolonia, W.Brytania też).

    Tak w skrócie widzę aktualną sytuację na świecie.

    I wokół tych interesów kręci się ten nasz słowiański świat od ładnych kilkuset lat.

   3. „Gdy Piłsudski przekroczył tę linię, to Rosja pogoniła Piłsudskiego aż pod Warszawę a w 1939r odtworzyła ją w porozumieniu z Niemcami (pakt Ribbentrop-Mołotow).”

    – to „rosja pogoniłaby piłsudzkiego pod sam Gibraltar ale się na ROZWADOWSKIM wielka rekonkwista bolszewicka potknęła i później szpion piłsudzki musiał ręcznie wymordować w Berezie Kartuzkiej wszelkich generałów co dali łupnia żydowkiej czerwonej armii niosącej Europie „kaganek bolszewizmu” (w samej Rosji ponad 66 milionów zakatowanych dzięki ich „pacyficznej religijności”) .

    Piłsudzki się miał im tylko podłozyć (wywołać wojnę) iż by nie było iż Bolszewicka Rosja jest agresorem. Po fiasku zaś całej operacji piłsudzki dzielnie wstrzymywał polską armię dając ujść z życiem swoim czerwonym kamratom.

    Innym wielkim dziełem piłsudzkiego dokonanym rękami następców są obozy szkoleniowe dla banderowskich zwyrodnialców jacy się później wsławili okrutnym wymordowaniem ponad 500 tysięcy Polaków za ich POLSKOŚĆ (bo nie tylko w słynnejhj Rzezi ich mordowano). W tym samym obozie rezunowego rzemiosła uczyli się także syjoniści zasłużeni dla BESTII podobnymi rzeziami wykonanymi na Palestyńczykach.

    Ale ogólnie „piłsudzki to wielki polak”. Prawie tak wielki jak inny co się modlił do regana o zagłodzenie Polskiego Narodu bo mówi po polsku.

 2. Odnośnie WOSP. W takim razie ja jestem w trzecie grupie. Mnie nie obchodzi, kto i jakie ma poglądy, na co zbiera, czy oszukuje przy tym czy nie, to sprawa jego sumienia. Mnie jednak oburza, że Pan Owsiak korzysta podczas z tej zbiórki z pieniędzy podatników. Chciałbym aby ktoś podjął się zliczenia, tego ile wydaje się na organizacje koncertów, latanie samolotami wojskowymi, transmisja w tvp (nie wiem czy jeszcze jest tam) a zyskami z tej zbiórki. To nie jest prywatna zbiórka Pana Owsiaka tylko Państwowa.
  Po drugie służba zdrowia powinna być prywatna a nie państwowa!
  Po trzecie nie powinno się generalizować, i mówić że kościół katolicki zazdrości. Bo w kościele katolickim jest bardzo dużo osób, które naprawdę maja na myśli dobro drugiego człowieka.
  Po czwarte, tylu milionerów spiera WOŚP, ciekawe czemu oni się do tego nie dołączą, oni samodzielnie mogliby zebrać znacznie większe sumki, ale wolą wydać na nowy jacht, samolot etc.

  1. > Bo w kościele katolickim jest bardzo dużo osób, które naprawdę maja na myśli dobro drugiego człowieka.
   Krzepiąca odwaga głoszenia śmiałych myśli. Brawo!

  2. Przeciez oni sobie juz nic nie robia z ludzi . Wojskowi, policja musi sie obudzic i jeszcze ci co w mediach i polityce nie zostali calkowicie zaprogramowani powinni wogole nie sluchac oprychow rzadowych na calym swiecie .Ci niby na gorze nikogo nie sznuja i lgaja albo jak papugi powtarzaja jeden News dokola kraju a moze i swiata ( Mam video amerykanskie gdzie we wszystkich stanch powtarzane sa te same zdania przez wszystkich spikerow Newsa Nawet jednego slowa w tych zdaniach nie zmienili tylko mimike i machanie lapami ) . kompletnie zastraszeni pracownicy mediow .

 3. Czy nie można popatrzeć przez pryzmat „służb wszelakich UE”. Zróbmy sobie mały poligon jak procedury działają w praktyce . Mobilizacja ok. 100.000 policjantów, blokady dróg, pogotowie i straż pożarna i o czym się nie wspomina na pewno z wielu krajów. Zadziwiające znalezienie dowodu osobistego podobnie jak znalezienie paszportu „terrorysty” 11 września i różnorakie powiązania. Seryjny samobójca (towar eksportowy) z Polski trafia na Policjanta prowadzącego śledztwo ? Przy okazji wprowadzamy eskalację antagonizmów i dalsze dzielenie narodów, społeczeństw , które pozostawione samym sobie żyją w symbiozie. Na zakończenie przypominam ustawę nr 1166 , ciesząc się, że działań ćwiczebnych nie wykonano na terenie Polski.
  Pozdrawiam redakcję i widzów NTV

  1. Ja mam takie zdanie ,ze wole wspomóc biednego psa ,niz dawać na jakąkolwiek wielka fundacje reklamowana w tv.Jak juz ntv informowala kiedyś.Na reklame idzie wiecej niz polowa zebranych srodków?nie pamietam dokladnie a reszta na pomaganie.Wynika chyba jasno ze wysyłajac smsa czy jakos tam wspierasz akurat telewizje np tvn.lub jakakolwiek inna a biedne dziecko wspierasz na koncu.
   Odnośnie WOSP … …samochod za 250 tyś,az kluje w oczy podczas gdy kierujacy nim żyje z Fundacji.Lub z firm zyjących z fundacji.
   mieszkanie za 1 mln?z fundacji?
   No to jak ktos ma ochote fundować Owsiakowi luksusowe życie.Ja nie mam nic do tego.
   A ten sprzęt do szpitali gdzie więcej ludzi umiera albo przelezy niz wychodzi wyleczonych.(tylko niektore szpitale sa naprawde potrzebne)
   Dwie strony medalu ,leczą i zabijaja.

   1. Wszelkie fundacje na swiecie jak sa spontaniczne niosa serce ludzkie jak sa organizowane sa manipulowane i traca wartosc energetyczna . Moim szybkim okiem bez myslenia okiem patrzylam na Owsiaka jego energia jest przejeta .

  2. Z filmiku załapałem że filmik nakręcił kler swoimi przybocznymi a interes jest oczywisty Owsiak to konkurencja do kasy zbieranej od ludzi na szlachetne cele.
   Chodzi wyłącznie o kasę. (Chciałbym poznać analogiczne dane Owsika i kościelnych organizacji charytatywnych, na tych samych zasadach).
   Kler chciałby by pod jego szyldem zbierano taką kasę ale nie potrafi tego zorganizować (bo co stoi na przeszkodzie zorganizować konkurencyjną zbiórkę z odległym terminem w stosunku do Owsiaka ?) Nic.
   Raz próbowali się podszyć pod pod zbiórkę Owsiaka i żerować na reklamie, na nagłośnieniu akcji Owsiaka ale ponieśli totalną klęskę.
   Atakowanie Owsika za Tatusia podobnie jak atakowania Michnika za Tatusia to kopanie po jajach. To tak jak atakowanie za kolor skóry, korzenie czy kolor oczu. (forma rasizmu).

   Człowieka można oceniać tylko za to co robi a nie za to kim byli jego przodkowie.
   I dlatego Owsiaka popieram a Adasia nie popieram (za to co robią).
   Uczciwego żyda popieram a żyda wyzyskiwacza, manipulatora, członka mafii nie popieram.
   Obecnego Papieża popieram a poprzedniego Papieża (JPII kanonizator chorwackiego zbrodniarza wojennego) potępiam.
   Hitlera popieram z budowę gospodarki Niemiec a potępiam za wojny i zbrodnie wojenne oraz zbrodnie przeciw ludzkości (za to potępiam też wrogów Hitlera (bombardowania dywanowe Niemieckich miast).
   Gierka popieram za budowę gospodarki Polski.
   Solidaruchów potępiam za rozwalanie tej Polskiej gospodarki.
   Liberałów potępiam z kontynuację dzieła Solidaruchów.

   Proste chłopskie myślenie.
   Ocena tego co ktoś robi (nie mówi, a nie kim jest … w senesie rasowym, stołka, korzeni…czy wiary czy z której wsi czy plemienia).
   To nie takie proste .. bo korzenie itp wpływają na to co ludzie robią.. ale zawsze liczy się wyłącznie to co ludzie robią.
   Każdy może się oderwać od korzenia lub nie.
   I czasem to jest dobrze a czasem źle. (kwestia punktu widzenia).

  1. Jak wrzucasz jakieś materiały to wypada napisać choć zdanie komentarza.
   Bo ja np nie wiem co w tych fotkach takiego szczególnego.
   Poza tym że Donek się przepych z drugiej linii do pierwszej.
   A na filmach z tego pochodu widać że Donek to przyboczny Merkel.
   No i nie wiem kim jest ten murzyn w środku ?
   Ozdobnik ?

   1. Czasem to prawda a czasem nie.
    Obrazy abstrakcyjne trzeba komentować (tłumaczyć na nasze).
    Ja nie wiem co chciałeś przekazać tymi obrazami.
    Mam chyba za prosty chłopski rozum.

   1. Owsiak
    Dlaczego poprostu rzad nie kupi tych maszyn a zmniejszy placic haracz na wojsko i NATO .Rzd mysle myje swoje lapy Owsiakiem w tym momencie .
    Nie wiem ale cos mi mowi , ze technologia medyczna bedzie szczegolnie w tych latach pchana na rynek polski lansowana przez odpowiednie firmy , ktore wlasciwie chca bardzo zarobic jak najszybciej . Te firmy sa albo beda przechwycone przez BIG Farma .Wiecej dobrego by zrobil jakby poruszyl w swoich zbiorach na urzadzenia medyczne sprawe naszej atmosfery , wody i jedzenia , zeby zlimitowac choroby pluc , astme i zatrucia i wycienczenie ludnosci .
    Technologia zalewa nasz swiat z gory i z dolu . Pod ziemia juz od dawna zostosowali niezwykla technologie , w ukryciu przed okiem publicznym .Tak wiec pod ziemia zniszczenia sie odezwa w postaci trzesien i uskokokow ziemi i potem na duza skale bedzie ziemia sie sypac dookola i tworzyc nowe lady. Moze 5 lat daje na to wszystko .A potem w newsach slyszymy o trzesieniach ziemi natury matki ziemi .:)Nie wszystkie teraz sa jej powodem .

 4. Jeśli chodzi o WOŚP i inne tego typu zbiórki, to hańbą dla nas jest sam fakt, że na podstawowe sprawy dotyczące zdrowia, a nawet życia naszych rodaków ktoś musi żebrać. Na tego typu cele fundusze powinny być przeznaczane z podatków bez łaski i żebractwa.

  1. ZGADZA SIE. Taki Owsiak nie tyle solidaryzuje co kompromituje ten narod w oczach swiata, bo przeciez polscy kwesciarze chodza ulicami miast Europy, do tego doszlo. Zaloze sie ze dla europejczykow jest to zjawisko nie do pojecia… calkowicie niezrozumiale, graniczace z zachowaniem…Rumunow dajmy na to to
   Ale mniejsza o wiekszosc… Trzeba zobaczyc ten program TvRepublika (link wyzej). Jest wielu wiarygodnych swiadkow (Pospieszalski, Lipinski) przyjazniacych sie z nim kiedys… Pospieszalski opowiada kim jest Jerzy O. To resortowe dziecko, ktore z ramienia wysokopostawionego ojca w PZPR ma otwarte najwazniejsze drzwi do swobodnego kierowania wlasnym interesem pod przykrywka WOSP
   https://www.youtube.com/watch?v=P1McH03QTWc

   1. a tutaj jeszcze co na temat Owsiaka mysłi Piekarczyk z TSA.
    http://muzyka.onet.pl/rock/marek-piekarczyk-owsiak-robil-kpine-z-protestu-z-kontrkultury/zqdvpz
    o jego dziwnych hasłach „uwolnic słonia ” i towarzystwie przyjaciol chinskich reczników. gloszonych na festiwalu w Jarocinie.
    „W mieście, które stało się enklawą buntu młodego pokolenia przeciw komunie i miejscem prawdziwego rockandrollowego protestu, on wygadywał bzdury i rozwadniał ten protest metodami wątpliwej jakości. Zrobił kpinę z protestu, z kontrkultury. Strasznie mi się wtedy naraził. Czemu nie organizował swoich akcji w Komitecie Centralnym PZPR albo pod Pałacem Kultury” pisze Piekarczyk

  1. Mafia każe Holland musi.
   A gdy jeszcze dodatkowo Holland chce to tylko o nim jak najgorzej świadczy bo to znaczy że Holland jest sługusem a może członkiem tej mafii.
   Np Obama nie chce ale musi.
   Miller chyba nie chciał ale musiał.
   Lepper nie chciał i wydawało mu się że nie musi (już mu się nie wydaje).
   Alek i chciał i musiał.
   JPII i chciał i musiał (poprzednik JPII nie chciał … i umarł szybko).
   Solidaruchy chciały choć nie musiały (jeszcze nie było bombardowań humanitarnych choć było bombardowanie propagandowe).
   Bronek, Donek, Jarek i chcą i muszą.
   Łukaszenka i Białorusini nie chcieli mimo zmasowanych bombardowań propagandowych, wymuszania posłuszeństwa embargami, dywersją itp.
   Putin nie chce i nie musi (choć mafia ciągle chce go zmusić).
   Chińczyki nie chcą i nie muszą (za wysokie progi dla mafii).

   Tak wygląda mniej więcej mapa „demokracji” naszego świata.
   Można ją samodzielne uzupełnić postawami innych aktorów współczesnej tragedii.

   1. Prosto i zwiezlowato po co sie wysilac to na jakies wielkie analizy . Nie chca a musza wiecej jest teraz niz bylo przedtem .

   2. „Solidaruchy chcialy choc nie musialy”

    – …cokolwiek to znaczy, ja nie wiem
    W kazdym razie „Solidarnosc 80/81” to Narod Polski, ujazmiona, pokonana przez PZPR Jaruzelskiego
    Cokolwiek masz do Solidarnosci, masz do Narodu…
    Moze nie chcesz, nie musisz, ale cos masz…
    Gdzie jest w takim razie punkt ciezkosci narodu polskiego dzis? Moze go nie ma…rozsypany pomiedzy katolickimi narodowcami
    Aby nie obrazac tamtego zrywu polskiego proponuje zostawic „Solidarnosc” ,a nazywac po imieniu lewackich lisow farbowanych (Kuronia, Michnika, Geremka, Mazowieckiego, pozytecznego… Lecha W. ITD) Okrglym Stolkiem ’89…

 5. To jest operacja fałszywej flagi na szczeblu rządu francuskiego i dalsze wiadomości to dezinformacja mająca udowodnić winę islamistów i zdjąć odium innego spojrzenia na tę sytuację.
  Dodatkowo obecnie publikowanie przez tą gazetę dalszych publikacji szkalujących religię, to dowód na działanie władz francuskich , które na zlecenie międzynarodowe próbują wywołać wojnę religijną, a śmierć prowadzącego śledztwo, to tez dowód na wykrycie jakichs śladów na udział władz francuskich

 6. Policjant popełnił samobójstwo, albowiem odkrył, że zamachowcy lądowali w Klewkach

 7. Gadacie o islamistach i madrzycie sie o falszywych flagach, a tak na prawde zadny z was nie zna zadnego muzulmanina. Ja mialam „przyjemnosc” ich poznac. Mentalnosc dzieci z podstawowki. Nie ucza sie, rozwoj wiekszosci z nich zatrzymuje sie na czwartej klasie szkoly postawowej. Sa zakala szkol srednich, nieintegruja sie, sa msciwi, maja wieczne roszczenia. Oni zawsze maja dodatkowa nauke swojego jezyka w szkoe, a Polacy i Rosjanie maja to w glebokim powazaniu. Mieszkam na prowincji Niemiec i widze jak gminy troja sie i dwoja by zapewnic dach nad glowa kolejnym uchodzcom. Oczywiscie za pieniadze unijne. Zweszyli interes. :/ Jest koles , ktory pare lat temu wynajmowal lokal partiom pronazistwowskim, a teraz ma dom dla uchodzcow. Jak zawieje – tak robi kase. Podobnie ma sie reszta madrusi z Uni. Jak sami sie nie postawimy to nas zjedza.

 8. WOŚP jest dowodem że niepotrzebni są politycy a ludzie sobie by pomogli nawet bez systemu socjalnego

  1. To troche bardziej skomplikowane niestety. Gdyby nie telewizyjny rzad wladzy Tuska ,policji, wojska (samoloty do dyspozycji) i reszta sztabow wsparcia, dofinansowywania imprezy przez wladze terytorialne, nie byloby WOSP.
   Tak wyglada ich przyzwolenie-i wyreczenie pt: Niech ludzie ucza sie, ze los tylko w ich rekach (w ustalonych granicach – radzenia sobie i godzenia sie na niedostatek zycia, pogodzenia sie z bieda), ze sa skazani wylacznie na siebie…
   Kiedy widzimy zaangazowanie establishmentu w…cos – mozemy byc pewni, ze maja w tym interes. Te czapeczki mikolaja wkladane przez dygnitarzy to nie tylko publiczne pokazywanie sie twarzami. WOSP dla wladzy to propaganda utrwalania bezradnosci i usprawiedliwianie siebie zarazem, z czarnego robienie bialego. Przykladanie reki do stawiania wszystkiego w tym kraju na glowie i wmawianie narodowi ze postawione normalnie jest.
   Redaktor Janusz Z ma prawo do swojego prywatnego, subiektywnego zdania, w koncu to nezalezna telewizja niezaleznych ludzi i opinii. Jednak zdalo mi sie, ze staje sie z latami…coraz bardziej kompromisowy wobec systemu. Jesli taka jest polityka Ntv usprawiedliwiania „systemu rzeczy”, to jak ma wygladac Nowa Cywilizacyjna Harmonia (o ktorej coraz mniej w Ntv…)

   1. I tu się zgodzę z Gregorym,że Pan Janusz coraz bardziej kompromisowy się zrobił.Bardzo mnie zdołowała wypowiedź Pana Janusza o WOŚP.
    Panie Januszu,tu chodzi o PRAWDĘ (oprócz DOBRA i PIĘKNA) podstawową wartość naszej cywilizacji łacińskiej.Pan jako politolog chyba orientuje się jak to w naszym kraju odbywały się przemiany.Wszystko sterowane przez służby specjalne. TW Bolek Wałęsa wyznaczony został do przejęcia Solidarności i pokierowania przemianami tak aby były w interesie poprzednich elit.Owsiak (czy TW nie wiem ale na pewno obracający się w tych kręgach wyznaczony do skanalizowania i przejęcia buntu młodzieży (Jarocin—Woodstok) i zajęcia ich czymś-WOŚP.Pewnie ,że to dobrze jak ktoś skorzysta ze sprzętu w szpitalu.Ale szantażowanie emocjonalne ludzi,że muszą „pomagać”już 23 lata a jak nie to są „be”a przez ten czas nic się nie zmienia na lepsze w systemie służby zdrowia a nawet się pogarsza,to jakieś kuriozalne jest.To jest przenoszenie odpowiedzialności na pojedynczego obywatela za nieudacznictwo i złodziejstwo rządu.I tuszowanie tego złodziejstwa i nieudacznictwa.
    Pan mówi że takich akcji nie ma gdzie indziej a np. w krajach frankofońskich jest Telethon-zbierają pieniądze telefonicznie na rzadkie choroby genetyczne dzieci(o ile dobrze rozumiem,bo nie znam francuskiego).Pod wieżą Eiffla jest studio,występują celebryci i wokół też coś się dzieje ale zmarznięte dzieciaki po okolicy nie biegają,nikt nie wrzeszczy na antenie i nie wykorzystuje pieniędzy państwowych i lokalnych samorządów.Wszystko odbywa się z klasą,uśmiechem i zaangażowaniem ludzi znanych i mniej znanych.Jak to porównam z WOŚP to mi wstyd,że żyjemy w takim kiczowatym i jarmarcznym kraju,kilkadziesiąt lat do tyłu jeśli chodzi o kulturę i organizację.
    Pan sugeruje,że to Kościół jest niechętny WOŚP i lekarze.Ale to nie od tego się zaczęło.Zwykły bloger rozejrzał się po finansach i nie zgadzały się rachunki.Owsiak pozwał go do sądu za ocenę i epitety i przegrał.W dodatku Owsiak nie wykonał polecenia sądu i nie przedstawił wydruków z programu księgowego.Gdyby miał czyste sumienie to by przedstawił.Organizacja pożytku publicznego ma obowiązek przedstawiać rozliczenia przecież. Także niech Pan poczyta dokładnie info u blogera Matki Kurki i wypowiedzi różne oraz artykuły na temat Owsiaka aby wyrobić sobie opinię.Kościół to bardziej krytykuje Woodstock za demoralizację młodzieży.
    A może Pan podlega ostatnio Kontroli Umysłu nieświadomie.I został Pan przejęty, bezwolnie mam nadzieję.I już nie będzie żadnej Nowej Cywilizacji bo Panu Januszowi już się wszystko podoba i nic nie trzeba zmieniać.Jakąś pigułkę szczęścia Panu podano w napojach?Po co się denerwować,lepszy kompromis i święty spokój.W razie czego można jeszcze pogadać o UFO bo to nieszkodliwe dla interesów grupy trzymającej władzę.Albo jak Robert Bernatowicz wystąpić z artykułem o 9/11 ,że to terroryści i nie ma w tym nic podejrzanego.
    A tu się Sumliński z Komorowskim samotnie sądzi a Piotr Wielgucki samotnie walczy z tym chamskim błaznem Owsiakiem.Ostatni Mohikanie walczący o PRAWDĘ.Oby tylko masowy samobójca ich nie odnalazł A gdzie sumienie reszty Polaków?

   2. > Bo w kościele katolickim jest bardzo dużo osób, które naprawdę maja na myśli dobro drugiego człowieka.>

    „Bardzo dużo”…. to ile mniej więcej (sto? dwieście? tysiąc?) i okogo chodzi? O wiernych wierzących, wierzących niepraktykujących, katechetów, księży, księżydyrektorów, biskupów, arcykardynałów?

   3. Aga’:
    „szantażowanie emocjonalne ludzi,że muszą „pomagać”już 23 lata a ;jak nie to są „be”a przez ten czas nic się nie zmienia na lepsze w systemie służby zdrowia a nawet się pogarsza”

    – Zawsze kiedy dotknie mnie któreś hasło marketingu gdzieś z naganiających na imprezę WOŚP mediów, czuję pod skórą ten charakterystyczny socjotechniczny szantaż: ‚wrzuć do puszki albo czuj się winny śmierci dzieci’

 9. Panie Januszu, jestem zdruzgotana Pana podejściem do WOŚP. Nie wierzę w to, co słyszę.
  Pan po prostu zupełnie nie zna tematu; jeśli wygłosił Pan swoją opinię w oparciu o pobieżnie zaprezentowane w mediach głównego nurtu relacje z rzekomych „ataków” na WOŚP, cóż… bez komentarza.

  W wielkim skrócie Owsik jest odpowiedzialny za:
  – nierozliczanie się lub nie kompletne rozliczanie z pieniędzy składkowych. Ma Pan rację, zazwyczaj tak się nie kontroluje organizacji dobroczynnych, natomiast jeśli tysiące ludzi ma wątpliwości gdzie trafiły ICH pieniądze (także moje, bo kiedyś parę razy zdarzyło mi się wrzucić) – mają prawo pytać. Tak jak Pan pyta o budżet Państwa i kasę z podatków.
  – niejasne przepływy finansowe,
  – nieprawdziwe informacje o celu zbiórki (np. rozliczenie podatku 1%, finansowanie Przystanku Woodstok),
  – odmowę wydania dokumentacji księgowej na wezwanie sądu i darczyńców,
  – zbudowanie prywatnego przedsiębiorstwa rodzinnego wokół WOŚP za pomocą spółek prywatnych będących podwykonawcami/zleceniobiorcami WOŚP,
  – manipulację medialną na niespotykaną skalę, w tym: zaprzeczanie wynagrodzeniom „pracowników” tj. jego samego, żony i in. (bo przecież to prawda, nie biorą z WOŚP, biorą po 15 tysięcy ze spółek podwykonawczych np. żona J.O. na stanowisku „Dyrektor medyczny”),
  – manipulację medialną na niespotykaną skalę, w tym: wyrzucanie akredytowanych dziennikarzy za zadawanie niewygodnych pytań na konferencji prasowej,
  – manipulację medialną na niespotykaną skalę, w tym: żądanie ograniczania wydawania akredytacji przedstawicielom mediów zadających niewygodne pytania.

  Pan, Panie Januszu, jako zdeklarowany zwolennik wolności słowa musi zdawać sobie sprawę z konsekwencji.

  Działalność Owsika dzięki wykorzystaniu ludzkiej chęci pomocy i nastrojów społecznych obrosła piramidą interesów organizatorów/darczyńców/banków/korporacji medycznych/mediów rządzącego układu/samego układu i jego polityczno-społecznych długofalowych celów. To olbrzymia narośl, która zaprzęgła do pomnażania samej siebie machinę państwową ze wszelkimi jej instytucjami. Próby przejrzenia na oczy i dojścia do sedna tej konstrukcji są torpedowane, w znacznej mierze przez samych ludzi-ofiarodawców, którym trudno zanegować i zdezawuować własne, szlachetne pobudki.
  Życzę Państwu najzwyklejszego zdrowego rozsądku podczas oglądania:
  blog, od którego wszystko się zaczęło: Matka Kurka
  http://kontrowersje.net/niewa_ne_ile_owsiak_zbierze_wa_ne_w_jaki_spos_b_40_50_milion_w_wyda -liczby, fakty, DOKUMENTY, przemyślenia i wnioski Autora,
  https://www.youtube.com/watch?v=nKimU3wiciY – proces J.O. vs Matka Kurka live (dla wytrwałych)
  https://www.youtube.com/watch?v=Kia8R408Pvw – relacja tv Republika, skrót
  https://www.youtube.com/watch?v=paPsibp1mcI – wyrzucenie dziennikarza z konferencji prasowej. Za pytanie.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17233683,Marnotrawstwo__machlojki__luksusy____6_oskarzen_krytykow.html#Cuk – nawet ostoja i opoka wolności mediów pisze o zarzutach. Szmato-dziennikarstwo, że aż w oczy szczypie. Polecam komentarze po tekstem, bo widać ludzie też już nie wytrzymali.

  itd itd itd…

  ps. i to nie ma NIC wspólnego z dobroczynnością innych podmiotów, czy to Caritas, czy PAH, czy najbliższego schroniska dla zwierząt. Nie ma też NIC wspólnego z poglądami politycznymi. Ma wiele wspólnego z prawdą i poczuciem obywatelskiego sprawstwa. Mamy prawo wiedzieć, pytać i żądać transparentności w działaniach, w które angażowane są nasze portfele, podatki, emocje, działania. Mamy prawo myśleć.

  1. Zgadzam się z Agą Grzesiem i Tobą. Dodam tylko tak od siebie że do tego można dodać potężny potencjał Reklamowy, te wszystkie akcje, pływanie bieganie, … a ktoś trzepie za reklamę, koszulki, … Do tego ten sprzęt wcale nie jest wykorzystywany, i nie zdziwiła bym się jak by skoro tak był w lipnych zawyżonych przetargach kupiony, na pokaz inny, a do odbiorcy wadliwy…

   W sumie tak jak piszecie, to jest normalna propaganda i do tego żałosne bo w końcu biorą od każdego obywatela tyle kasy że każdego po kilku latach było stać na podróż do dowolnej kliniki na świecie klasą biznes włącznie z pobytem i choćby zrobienie sobie extra zębów, jakiegoś zabiegu dla dziecka czy cokolwiek, a to wszystko bezczelnie kradną i mamy się cieszyć że nasze dzieci ze skoliozą i trute szczepionkami i emulatorami Żebrają do puszek jak „cygani” pod supermarketem? Na kolejny propagandowy przekręt.

   Taka sama propaganda z tymi repatriantami ze wschodu i pomocą.

   Normalnie za Króla Ćwieczka i kronik filmowych o przodownikach i sukcesach.

   Takie jest moje zdanie.

Comments are closed.