Alternews – 12.03.2014

Alternews – prowadzi Wojciech Drewniak.

 

18 thoughts on “Alternews – 12.03.2014

 1. „gUral” pisze: 6 marca 2014 o 15:56 alternews-5-03- 😛 pofturka z rozryki.

  Musi co P. Rybiński łogluda Alternews-a 🙂
  A może by tak podrachować ile to Nam cza uzbierać butelkuf, złomu i makólatury
  coby dozbroić chociaż wy „pistoleciki” i do = nać choćby Rumunji w uzbrojeniu?
  I komu buśka by się 😛 , 😀 , 😛 natyn cas $$$ hę ? 1-en dron w przeciągu
  kilku min. „załatwia kila, kilkanaście zabawek opanceżonych i toje kilkaset
  stUwek mln. $ 😛 POCO NAM TE KFIOTKI?!?!?-sie zapytowywóje
  A nie lepij to jak działajom Słycerlandy i bawić sie wy ryceżykuf wy
  „bucie”/Italija/ 😛 – hę ? nobo nie dajom napószczać się na sonsiadóf 🙂 A jak sobie RZYJOM ! ! ! 😛
  http://2.bp.blogspot.com/-MQ84RZr_C_4/UnU-JzxP8pI/AAAAAAAADUc/g9Zwxi2FNbk/s1600/1393839_10152035487346804_163194732_n.jpg 🙂
  http://3obieg.pl/chazarowie-wracaja-po-na-swoje
  „A życie przecież po to jest, żeby pożyć
  By spytać siebie: mieć, czy być
  No, życie przecież po to jest, żeby pożyć
  Nim w kołowrotku pęknie nić, A jakiś bies wciąż powtarza mi: prędzej! ” 🙂 http://teksty.org/anna-maria-jopek,ja-wysiadam,tekst-piosenki
  Pozdro 😀

 2. To ze u nas sa ceny droższe niż na zachodzie pewnyh poduktow to jest zasługa celowego działania koncernów .Tak mi się wydaje.Majace za zadanie niszczyc nasz kraj gospodarczo .Analogicznie.Czemu jesli idziesz do marketu kupujesz taniej niż mają małe sklepy prowadzone przez Polaków.? Bo produceni-najczęsciej fabryki koncernów dają takie same ceny marketom i hurtowniom z których zaopatrują się małe sklepy.Hurownie muszą nałożyć swoją marżę a sklepy analogicznie jeszcze swoją marżę.Tak więc wychodzi zawsze ze w małym sklepie musi być drożej i jest drożej.
  Jak na moją logikę w ten sposób koncerny niszczą naszę małe rodzinne biznesy.
  Mnóstwo ludzi miało takie małe biznesy,a teraz co chwile sie one zamykają.
  Zostają tylko markety i male sklepy sieciowe,usługi sieciowe ,restauracje sieciowe itd.niewiadomo z jakim właścicielem.czy polskim czy raczej zagranicznym.

  1. Jak widać cała biedna Polska pracuje na bogactwo bogatych „przyjaciół” którzy nas wyzwolili od strasznego ruska.
   „Przyjaciele” zabrali (sprywatyzowali) Polakom dosłownie wszystko , Banki, wielki przemysł, flotę, handel wielkoskalowy, rynki zbytu itd.
   Dzisiaj Polak za półdarmo pracuje dla „żyda” czyli „przyjaciela Polski” by za zarobione pieniądze kupić drogo u innego (lub tego samego) „żyda” to czego potrzebuje do przeżycia, co często sam pracując dla „żyda” tanio wytworzył.
   Skąd znamy ten „biznesplan”? A no znamy z naszej historii.
   Dokładnie tak samo dobrze miał w minionych wiekach chłop pańszczyźniany.
   Pracował za półdarmo dla Pana a zarobione grosze wydawał na drogie produkty w karczmie u żyda lub u Pana.
   To ten sam „biznes plan” „przyjaciół Polski” opracowany dla Polaków i innych kolonii.
   Niech żyje wolność i demokracja, niech żyje solidarność..między narodami hehehe. Wszyscy kochamy „żyda” bo on taki biedny i taki dobry i taki prawdomówny. Wystarczy włączyć tzw duże telewizory by się o tym natychmiast przekonać że wszyscy go kochają. (jak komu się nie chce słuchać G.Wybiórczej czy TVNu to może posłuchać P.Janusza, dowie się tego samego).

 3. Wpis internauty ze sfory:
  Polscy politycy z Wiejskiej składam „uroczystą przysięgę’ jako 55 letni rezerwista Wojska Polskiego JW3688 że jak do Polski wkroczą Rosjanie, to ja własną piersią przyjadę i będę bronił niemieckich Lidli, Reali i Kauflandów, portugalskich Biedronek, angielskich Tesco, żabojadzkich Auchanów, montowni VW, Opla, Ikei i im podobnych i już nie polskich w większości banków. Na bagnety! PS: Donek Tusk i „bul” Komorowski i wszyscy z Wiejskiej też chyba dadzą dobry przykład i wyślą na pierwszą linię swoich synów…. !

  I jeszcze smakołyk:
  Michalkiewicz o Bilderberg.
  Ponad Rządami działa zgraja – szkoda, że jeszcze UPR/NP nie zaobserwowali, że to prywatne banki i kororacje. 😉

  1. aid
   ha ha ha ha ha .
   ja bym je nawet otworzyla niech sobie zabiora wszystko co tam jest .

  2. „jak do Polski wkroczą Rosjanie” to bracie będziesz bronił własnego tyłka i swojej rodziny, żeby cię nie ograbili i nie wywieźli gdzieś daleko. Na tak zwany biznes zawsze można nałożyć takie podatki i inne utrudnienia, że sami się wyniosą.

  3. No wiadomo – rządy są spoko, dbają o nas, politycy nieba by nam uchylili gdyby nie Ci wredni prywaciarze, którzy wszystkich dookoła wyzyskują i mówią każdemu co ma robić.
   Znacjonalizować wszystko i znieść własność prywatną!
   Niech cała gospodarka będzie pod kontrolą rządu!
   Zamknąć granice i odizolować się od reszty świata!
   Vive La @aid! 😉

   …Ale zaraz… czy tak już kiedyś nie było? 😉

   1. no co wy, raczej się przyłączymy do armii czerwonej i razem wspólnie będziemy wyzwalać lud i biedne masy pracujące od bildenbergów i innych świń, poza tym kolega zapomniał wspomnieć że nie trzeba bronić niemieckich lidli, nawet jak ruscy rozjadą je czołgami, to głupie polaczki je odbudują i przekażą z powrotem prawowitym właścicielom, to już u nas tradycja

   2. No właśnie Piotrku – to świetna riposta (liczyłem na nią) 😉

    Istnieje teoria magnesu „podkowy” – dwa przeciwstawne bieguny należące do tego samego organizmu. Powiedz lewicowcowi „patriotyzm” – to wyzwie Cię od faszystów, – powiedz liberałowi „rząd” to nazwie Cię komunistą…

    Nigdzie i nigdy nie napisałem, że własność prywatna, przedsiębiorczość, czy indywidualizm jest złem. Co więcej często pisałem, że złodziej prywatny i państwowy niczym się nie różnią (poza skalą okradania – przy prywatnym korporacyjno-bankowym złodzieju – złodziej państwowy to dzieciak z grabkami).

    Złem jest doktrynerstwo lewicowców i prawicowców – którzy przez nienawiść do strony przeciwnej nie dostrzegają rzeczywistości – zwłaszcza wypaczeń we własnych szeregach.

    Nie mogę pojąć – jak to możliwe, że tak inteligentny człowiek jak Michalkiewicz nie jest w stanie postawić kropki nad ‚i” i przyznać, że grupa Bilderberg- to banda prywaciarzy próbujących zaprowadzić tyranię na Ziemi, i korumpujących sprzedajnych polityków, zamiast pieprzyć dyrdymały o socjalizmie…
    MFW, FED, Goldman Sachs, Monsanto – to się rozumie centrale międzynarodówki socjalistycznej?
    To jakiś kabaret? 🙂

    Potrzebna jest nowa wizja społeczeństwa – dająca możliwość samorealizacji ludziom przedsiębiorczym i spokojnego życia mniej aktywnym, chcącym pójść do pracy, zjeść i wyjechać z rodziną na wakacje.
    Przy okazji można naprawić energetykę, lecznictwo i zużycie surowców – bo planeta już ledwo zipie.
    Jak to zrobić? Przeanalizować złoty podział i zaadaptować go do mechanizmów społecznych.
    Potrzebne jest nowe zdefiniowanie równowagi pomiędzy tym co prywatne i tym co wspólne.

    Ale trzeba wyjść z muszli ideologicznej – a to boli…
    Tak bezpiecznie jest mieć wroga winnego za wszystko…

   3. @aid

    Myślę, że Michalkiewicz swoich słuchaczy traktuje poważnie i jak ludzi inteligentnych, więc o pewnych oczywistościach nie musi wspominać 🙂 Przecież jest rzeczą oczywistą i nikt nie ukrywa, że Bilderberg to banda prywaciarzy – aczkolwiek politycy też tam się zjeżdżają, nie zapominajmy o tym 🙂 Ale w realizacji ich niecnych planów „ktoś” ich wyręcza. I to tego „kogoś” trzeba zlikwidować. Nie w sensie dosłownym polityków jako ludzi ale polityków jako „obowiązkowych regulatorów życia gospodarczego”.
    Przy transformacji ustrojowej w Polsce prof. Kieżuń opowiada jak to za sprawą „Ustawy Wilczka” wprowadzono pełny liberalizm. No właśnie nie pełny bo tam wspomina w międzyczasie o jednoczesnym planie „walki z inflacją” – przez co należy rozumieć, że sektor bankowy ma być nadal kontrolowany przez rząd czy wąską grupkę ludzi – a przecież to ważna część gospodarki. To wbrew doktrynie liberalnej, więc nie można mówić o pełnym liberalizmie bo liberał w tych sprawach nie idzie na żadne kompromisy – inaczej przestaje być liberałem. A później z każdym rokiem było coraz gorzej: kolejne koncesje, regulacje, coraz wyższe podatki, opieka społeczna – aż do dziś staczamy się coraz bardziej w lewą stronę.
    Tak więc to nie jest tak, że pełnego liberalizmu nigdy na świecie nie było bo on jest niemożliwy. W przeciwieństwie do pełnego komunizmu jest on możliwy tylko nikt nigdy do niego nie dopuścił. Zawsze na przeszkodzie stały jakieś „siły” – najprawdopodobniej kliki bankowe bo w tej chwili są tak rozpasane i przyzwyczajone do luksusów, że uwolnienie rynku pieniężnego to byłby dla nich strzał niemal prosto w skroń 🙂

    „Potrzebna jest nowa wizja społeczeństwa”

    No i właśnie tym się zajmują prawicowi publicyści z Michalkiewiczem na czele – szerzeniem kontrrewolucji w myśleniu ludzi. Edukacją społeczeństwa by zrozumiało, że nikt tak nie zadba o ich interes jak oni sami. Nawet jeśli chwilowo byłoby to dla nich dotkliwe to w długiej perspektywie tylko na tym zyskają. By nie dali sobie więcej wciskać kitu od polityków, że oni wraz ze swoją armią urzędników są im niezbędni do szczęścia. No krótko mówiąc – to walka z szerzącym się i bankrutującym socjalizmem – o przepraszam, „państwem opiekuńczym” 😉

 4. Malpy prawdopodbnie rzucaja gownem do ludzi bo nie maja czym rzucac . wszystko jest pprzycementowane w ZOO takie przepisy BHP.

 5. Bez związku)
  Artykuł z Interii:
  Nasz wszechświat to tylko hologram:
  Czy jest możliwe, aby nasz wszechświat był tylko hologramem generowanym przez inne, położone znacznie „głębiej” uniwersum? Grupa japońskich naukowców na łamach prestiżowego magazynu „Nature” przedstawiła dowód na to, że wszystko, co nas otacza, może być tylko projekcją.
  czytaj dalej
  http://nt.interia.pl/raport-kosmos/astronomia/news-nasz-wszechswiat-to-tylko-hologram,nId,1356712

  aid
  > Własną piersią będę bronił Kauflandów’ – DOBRE!

 6. Ciekawy artykuł mim zdaniem dobrze oddający aktualną sytuację wokół Ukrainy.
  W odniesieniu do puenty artykułu dodał bym znaną prawdę że w ZSRR głównie za Stalina dominowali żydzi (media, NKWD i pewnie gospodarka) a dzisiaj żydzi dominują na tzw zachodzie (banki, media, gospodarka, polityka..)
  To moim zdaniem wyjaśnia wspominane w artykule podobieństwa i pokazuje źródło kłopotów świata od czasów I wojny światowej aż do dzisiaj.
  Hitler to sobie uświadamiał tyle że był nacjonalistycznym bandytom (takim jak Banderowcy) i stosował stanowczo niedopuszczalne metody naprawy świata.

 7. Gregory
  Jest mozliwe popatrz na Slonce jak sie mieni tylko to moze byc z generowanie z Hologramu z innych wymiarow.

Comments are closed.