Alternews – 12.05.2014

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

26 thoughts on “Alternews – 12.05.2014

 1. jeśli ktoś doczyta do połowy, uda mu się (lektura jest dość ambitna, było mi łatwiej, widziałem ten film) to proszę niech doczyta do końca, druga część to nagroda za przebrnięcie przez pierwszą… 
  Jest o iboga, o DMT i inne cuda (Kuba Babicki pewnie już widział ten film)
  Nicholas Fackler: Szaman i eko-faszyści
  Nicholas Fackler jest młodym reżyserem i scenarzystą. Jego film „Chore ptaki umierają łatwo” zdobył główną nagrodę dla najlepszej produkcji w Międzynarodowym Konkursie „Filmy o Sztuce” 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
  http://film.interia.pl/tylko-u-nas/wywiady/news/nicholas-fackler-szaman-i-eko-faszysci,2014042,3764
  fragment dla zachęty:
  W „Chorych ptakach…” opowiadasz o afrykańskim micie kreacyjnym Bwiti.
  – Zarówno pod względem formy jak i treści przypomina on biblijną opowieść o Edenie. Jeśli zwrócimy uwagę na chronologię zauważymy, że i on pojawił się jednak jako pierwszy. Oralne opowieści o świecie, który autentycznie istniał, poprzedzają biblijne historie. Uświadomienie sobie tego skłoniło mnie do zadania sobie serii pytań.
  Jakich?
  – Dlaczego od dziecka słyszymy, że spokojne życie w jedności z naturą i Bogiem jest niemożliwe? Co mnie powstrzymuje przed powrotem do raju? Przecież raj jest możliwy i w takiej czy innej formie musiał istnieć na ziemi. Dlaczego musimy wierzyć, że go tu nie było, nie ma i nie będzie? Czy naprawdę musimy zniszczyć świat, w którym żyjemy? Czy wyprawa do nowego, wspaniałego świata musi być zainicjowana Apokalipsą? Ludzie wierzą w to, co się im mówi. Jeśli wierzą w możliwość nadejścia Apokalipsy, prędzej czy później do niej doprowadzą. Ta sama zależność, która pozwala im kształtować siebie, wpływa na kształtowanie świata. Powiedzmy ludziom coś innego! Wierzę, że sama intencja ma magiczny wymiar – może zainicjować zmianę. Wolę wierzyć, że odnajdę błogi spokój, niż wyobrażać sobie, jak świat ginie w piekielnych płomieniach. Wystarczy, że żyję w kraju masowych eksterminacji. Masz pojęcie, ile plemion tu wybito?
  Nowe kultury buduje się na ruinach starych. Nie tylko w Ameryce.
  – Kiedy umiera jakaś kultura, umiera też szacunek dla jej autorytetów. Miejsce szamanów zajęli księża, którzy narzucili nowym społecznościom chrześcijańskie wartości. Afrykańska kultura Bwiti i kult ibogi została stłumiona i w efekcie zniszczona przez francuskich misjonarzy. Nic dziwnego. Biblia jest kolekcją najbardziej urzekających i potężnych mitów, a ludzie uczą się rozumieć rzeczywistość i siebie samych poprzez historie, które sobie opowiadają. Mit sprawia, że identyfikujemy się z postacią, którą chcemy być i projektujemy jej cechy na siebie samych. Jego moc polega na tym, że wchodzi głęboko pod skórę i daje siłę do działania. Bywa jednak, że jest nam – mówiąc metaforycznie – wszczepiany, a to już coś innego. Film, nad którym teraz pracuję – „We The Living” – to historia, w jakiej mieszam religię, mitologię i estetykę science-fiction w opowieści w dwójce dzieci, które wymyślają własną mitologię. Chcę pokazać ewolucję niewinnych fantazji, które zamieniają się w narzędzia manipulacji.

 2. Panie Januszu,dosyc czesto ogladam pana telewizje pomimo ze od 35 lat mieszkam we wloszech (jestem ciekawa jakie macie spojrzenie na rzeczywistosc na swiecie a zwlaszcza w Europie -oficjalne media u nas interpretuja wydarzenia podobnie jak u was).
  Jest tu jednak wolna telewizja ,ktora pokazuje w inny sposob wydarzenia zwlaszcza na Ukrainie -prosze to zobaczyc http://www.pandoratv.it -napewno znajdzie sie ktos kto zna wloski i bedzie w stanie wiele zrozumiec i tym samym rozszerzyc horyzonty.

 3. Synagoga Szatana !!!
  Zycie czlowieka jest we krwi. To Samo odnosi sie do zwierzat. I izraelici mieli kategoryczny zakaz spozywania niewykrwawionych zwierzat. Krew byla surowo wzbronionajako produktspozywczy.Bog pozwalal jedynie uzywac krwi w celu zmazywania grzechow. Brak ofiary za grzech powodowal utrate zycia grzesznika. Dla nas byla to krew syna bozego. Swiat starozytny natomiast chtnie spozywal krew i dawal dzieci i dziewice na ofiare lucyferowi. Wystepowal on pod wieloma nazwami : Horus , Bal, Mardog i wiele innych nazw nosil. Dzisiaj juz wiemy dlaczego wymordowano za pomoca miedzyinnymi gazu tyle istnien. Byla to ofiara za grzechy ktore popelniali „ludzie” Synagogi Szatana. Poswiecono miedzyinnymi zydow (nieudacznikow) aby sobie stworzyc wielki projekt odbieranie wszystkiego dzisiaj pod nazwa holokaust. 🙂

 4. Dwie uwagi mam :
  Olechowski to jedna z najwyzej ustawionych figurek w polandi masoneri i stoi duzo wyzej niz Bronek (Gayowy ) Komorowski. Jest nieoficjalnym prezydentem polandi dzisiaj.
  A druga to odnosnie Bartoszewskiego. Bartoszewski jako wiezien obozu koncentracyjnego pisal sobie do rodziny listy z Oswiecimia. A w ostatecznosci wypuszczono go i wrocil do domu specjalnym pociagiem dla niemcow. Sami sobie dodajcie reszte kto jest kim z tych panow powyzej.

  1. I to właśnie powinien wiedzieć każdy Polak .Ciesze się że są tacy Polacy ,że nie jestem sam. Wierzę że moja idea odnowienia Ojczyzny i wyniesienia do rządzenia
   Polską jest trafna i jedyna .Lecz nie mam jak na razie pozytywnego odzewu co mnie
   bardzo martwi. Organizowanie się w grupy patriotyczne jest nakazem DZIŚ .
   Jeśli tego nie zrobimy i nie pokonamy lenistwa /które jest widoczne/ to Polska będzie tylko nazwą,co otwarcie zapowiedział tryumfalnie właśnie Bartosz….

   1. Piękne słowa i zamierzenia.
    Od siebie dodam tylko, by jednak zacząć organizować grupy ludzi myślących i mających wiedzę niekoniecznie z mediów czy obecnych szkół i uczelni. Nie przeceniał bym w tym momencie tzw. patriotyzmu, bo niestety są to często ludzie którzy są podobnie jak politycy typowymi karierowiczami a poza tym niestety występuje w tych środowiskach coś co można nazwać fanatyzmem. A ten niestety zabija całkowicie jakiekolwiek samodzielne myślenie i zrobienie czegokolwiek w większych grupach, dla ponadczasowych, wyższych idei.
    Przykładem może być tu religia, której fanatyczni wyznawcy uniemożliwiają dotarcie do źródeł słowiańszczyzny i zjednoczenie się krajów słowiańskich.

 5. Za tyle ekania siedzial bym u mojej nauczycielki polskiego po kilku zdaniach juz spowrotem w lawce z dwujom w dzienniku .Jej zdaniem ekanie swiadczylo o nieprzygotowaniu sie do omowienia materialu.Byla to choroba reporterow telewizji panstwowo-prywanych widocznie jest zarazliwa.

   1. 25 LAT poza slaskiem mysle ze nauczycielka by mi moze wybaczyla ,zreszta z gramatyki nigdy nie bylem dobry ani polskiej ani niemieckiej od Taki moj Pech.Ale ekania nie lubie bo mam dziwne uczucie ze za tym kryje sie cos zlego moze przemadrzaly Enki,Samuel,Bonifacy.

 6. Ukraina.
  Dzisiaj widać było wysiłek intelektualny prowadzącego w kierunku zobiektywizowania informacji o Ukrainie. To dobry kierunek. Jeszcze widać to serce po anty ruskiej stronie ale już jest pewna symetria analizy.
  Mój komentarz.
  Referendum, nieporadna organizacja ? To przecież wynik prób terroryzowania przez Kijów organizatorów referendum z najazdami zbrojnymi i mordowaniem ludzi włącznie.
  A wyniki są miarodajne to oczywiste. Nikt nie podejrzewa że Rosjanie ze wschodu oraz Ukraińcy rosyjskojęzyczni ze wschodu którzy całą swoją tożsamość i dumę narodową budowali na zwycięstwie nad faszyzmem, zechcą być rządzeni przez banderowskich faszystów z Kijowa którzy doszli do władzy drogą siłowego zamachu stanu.
  Wyniki referendum mówią prawdę o woli tamtejszej ludności i tyle.

  Podział sztucznego państwa jakim jest Ukraina odbywa się jednak daleko bardziej demokratycznymi środkami niż podział Jugosławii dokonywany brutalnie na siłę przy pomocy „humanitarnych bombardowań przez tą samą UE i NATO które teraz tak bardzo sprzeciwiają się referendum. Czyli bombardowania „humanitarne” tak, „strefy zakazu lotów” czyli bombardowania niehumanitarne tak a referendum nie.
  To jak widać jednoznacznie charakteryzuje zachodnią „demokrację”.

  Wybory Prezydenckie.
  To będą kolejne jaja i cuda na kiju zachodniej czyli koszernej „demokracji”.
  One oczywiście są legalne zdaniem zachodu i tu procedury zostały dochowane (co na to konstytucja ? jak się mają do tego czystki w parlamencie, zastraszanie parlamentarzystów, try wprowadzania zmian w konstytucji ? Ile w tym suwerenności skoro decyzje podejmują przedstawicie zachodu w swoich ambasadach a ogłaszają je tylko ich namiestnicy ?
  A prawdziwe jaja będą dopiero podczas wyborów. Ponad połowa Ukrainy będzie te wybory sabotować. Począwszy od lokalnych przedstawicieli władzy (jakiej władzy ?) a skończywszy na wyborcach. Frekwencja będzie na poziomie kilku procent.
  Regiony południowo wschodnie ogłoszą brak zainteresowania tymi wyborami.
  Tak jak łatwo było sterroryzować organizatorów referendum, zastraszyć ludzi chcących głosować , taka znacznie trudniej będzie zmusić ludzi do pracy przy organizowaniu wyborów a jeszcze trudniej zmusić do głosowania.
  Ale wiem co zrobią zaradni „demokraci” z mafii żydowskiej.
  Organizatorom dobrze zapłacą i wtedy znajdą chętnych na kasę.
  Wyborców będą musieli skusić, pewnie też kasą.
  Pewnie ten Kołomyski który ogłosił że zapłaci za każdego zabitego zielonego ludzika teraz ogłosi że zapłaci każdemu za zagłosowanie. Czy będzie premia za „poprawne” głosowanie ? Pewnie nie, bo każdy wybór będzie poprawny.
  W USA czy w Polsce też tak mamy na kogo byś nie zagłosował to głosujesz i tak na mafię żydowską. Innych kandydatów po prostu nie ma.
  I takie płatne, reżyserowane, ignorowane przez większość wyborców, przeprowadzone tylko na części terytorium (mam na myśli środkową i południowo wschodnią Ukrainę) wybory, zachód uzna za w pełni demokratyczne (Jak w Iraku czy Afganistanie).
  Już bardziej stracić twarzy ta zachodnia „demokracja” nie może.
  Po tych wszystkich zbrodniach których których się dopuściła (Jugosławia, Kosowo, Irak, Afganistan, Libia, Syria, Ukraina..) w taką demokrację wierzyć mogą tylko jej etatowi agenci, karierowicze dla kasy i kariery oraz skrajni już, wręcz patologiczni pożyteczni idioci (z wodogłowiem lub zespołem downa lub innym ukrytymi wadami rozwojowymi). Tym ostatnim należy, współczuć bo nie są winni swojej tragedii, ale pozostałych należy potępić. A kto to są ci pozostali ? To obecne „elyty” najjaśniejszej, to gwiazdy mediów, to celebryci…
  Widać kto rządzi Polską ? Oj widać.
  Czy w Polsce może być lepiej pod takimi takiej „elyty” ?
  Elicie tak, ludziom nie.

  1. A tu prawdziwa twarz zachodu.
   Francja i Niemcy popierają wybory prezydenckie i jednocześnie starają się zakłócić wybory prezydenckie.
   Gdzie haczyk ? Chodzi o różne wybory prezydenckie.
   Te na Ukrainie to słuszne wybory prezydenckie (popieramy) a te w Syrii to niesłuszne wybory prezydenckie (przeszkadzamy jak możemy).
   http://www.geopolityka.org/wojna-w-syrii/2830-ecag-francja-i-niemcy-zamierzaja-utrudniac-syryjczykom-glosowanie

   W logice mafii żydowskiej dwa razy dwa może być 3 albo 5 jak mafii wygodniej.
   Rosjanie to nazywają podwójnymi standardami, Polacy moralnością Kalego.
   Takie „elyty” rządzą Polską od 89r a zachodem już od dawna.
   Te „elyty” chcą rządzić światem.
   Czyż to nie Orwell w czystej postaci ?

 7. Ciekawy wykaz ofiar piątkowego samobójcy.
  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/28021-seryjny-samob%C3%B3jca-%E2%80%93-wykaz-%E2%80%9Eofiar%E2%80%9D#

  Dla mnie trochę dziwny jest opis charakterystyk tych ofiar.
  Duża ich część jest charakteryzowana jako „sceptycy” w kwestii katastrofy Smoleńskiej.
  Hmm małych wykańczają a Jarek i Antonii oraz reszta świty (sekty) mają się dobrze ?
  Tu mi coś Śmierdzi.
  Wykańczenie tych co wyraźnie byli niezależni od faktycznej władzy w Polsce i krytyczni wobec niej a dużo o niej wiedzieli (np Lepper i jego otoczenie,) to rozumiem (mafia żydowska w klasycznym dla siebie działaniu).
  Może ci smoleńscy sceptycy jednak wiedzieli coś o czym ta mafia nie chciała oficjalnie usłyszeć ? Jak się wczytać w tekst to każdy mógł być dla tej mafii niewygodny a wręcz niebezpieczny.

  Tak się robi „demokrację”.
  Trzeba mieć tylko swoich prokuratorów, dziennikarzy i sprawnych wykonawców woli mafii.
  A za pieniądze można sobie takich kupić (wszędzie na świecie).
  Czyli wystarczy mieć pieniądze by zrobić „demokrację”.
  A mafia pieniądze ma, ma nawet fabrykę do drukowania tych pieniędzy (FED).

 8. Zastanawiałam sie dlaczego Rostowski nie jest już ministrem,przeciez został przysłany tu wlanie w tym celu,nie majac nawet paszportu polskiego.Korwin Mikke wyjaśnia ta sprawę.http://wiadomosci.wp.pl/kat,36474,title,Janusz-Korwin-Mikke-dla-WPPL-Zachod-chce-wywolac-wojne-z-Rosja-USA-uzyja-broni-atomowej,wid,16596405,wiadomosc.html
  Jeśli jest jak mówi i Ruscy to wiedzą na pewno to nie dadzą się sprowokowąc wchodząc na Ukrainę.A te morderstwa amerkanskich najemników ,przebranych w mundury ukrainske,to prowokacje oczywiście aby Rosjanie pomogli swojej ludności.
  Tyle gadania alternatywnego ze nwo chce wojny swiatowej.to wszystko chyba prawda.
  Czy zachod to mniejsze zło wg niektórych-wątpliwe.

 9. Syjonista Zagórski przemilczał spalenie żywcem 46-ciu separatystów przez NATO-banderowskich nazistów w Odessie. Nie powiedział także o masakrze w Krasnoarmiejsku oraz o demonstracji prorosyjskiej w Warszawie 9-go maja, gdzie pobito organizatora. Dziś się dowiedziałem, że pomnik ofiar banderyzmu w Przemyślu został zlikwidowany. Antypolak Zagórski o tym nie mówi.

  1. Alternews w wydaniu Zagorowskiego to belkot. To jest gorsze nisz mainstreamowa sieczka. Ten agent sjonistow miesza fakty i zieje nienawiscia do Rosji. I to ma byc niezalezny dziennikarz? Wsztyd i hanba panie Zagoroski!!!

 10. A tutaj próbka klimatu panującego na całej Ukrainie.
  http://www.geopolityka.org/info-ecag/ukraina/2831-info-ecag-strajk-gornikow-w-obwodzie-lwowskim

  Wschód Ukrainy ma dokąd sobie pójść, ma też przemysł, produkcje rynek zbytu, zasoby naturalne i silnego przyjaznego partnera (Rosję).
  A zachód Ukrainy co ma ? A środkowa Ukraina co ma ?
  Będzie się działo.
  Tam ludzie też myślą i swoje wiedzą i widzą to co my widzimy a o Ukrainie wiedzą więcej. Myślę że są mocno wkurzeni (i to nie na Rosję).
  Czekamy na eksplozję. Najbliższa okazja to wybory prezydenckie.

 11. Jak dzisiaj wygląda demokratyczne ścieranie się poglądów w wydaniu Kijowa czyli mafii żydowskiej. Zabić jak się z nami nie zgadza.
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_05_13/Zamach-na-przywodce-obwodu-luganskiego-2322/
  Taką demokrację prezentuje dzisiaj tzw zachód uciskany po butem mafii żydowskiej.
  Nie pierwszy to i nie ostatni przykład metod działania tej „demokracji”.
  (Irańscy naukowcy, mieszkańcy miast Jugosławii, Libii, Syrii, Iraku, Afganistanu, Kaddafi, Miloszewicz, Husain, w Polsce piątkowy samobójca…polowanie trwa.
  A narzekają na Stalina. Stalin był otoczony żydami tymi samymi którzy po emigracji na zachód dzisiaj tworzą zachodnie standardy „demokracji”.
  W Polsce przecież „elytę” wprost stanowią dzieci stalinowców którzy po 68 roku wyjechali z Polski a w 89r wrócili wziąć ponownie władzę w swoje ręce.
  I nie SB jest wstrętne ale mafia żydowska która to SB zinfiltrowała.

  1. No jest takie warcholskie prostackie typowe dla szlachcicow pokolenia psychopatow.

 12. Wyjatkowa napasc NTV na rosjan jest podejzliwa coniemyslec. A przeciez Putin jest o wiele bardziej spokojny niz te bojowki przyslane z USraela.

Comments are closed.