Alternews – 13.01.2015

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

58 thoughts on “Alternews – 13.01.2015

  1. karnawał dla ludzi jest,
   a mnie się podobał dziś alternius- na luzie
   Panu Januszowi i ekipie wszystkiego najlepszego
   🙂

  2. Mi też się podobało. Następnym razem zamiast wierszyka prowadzący powinien wziąś gitarę i coś zaśpiewać z akompaniamentem. Na przykład „My ze spalonych wsi, my z głodujących miast”, a potem zadać kilka retorycznych pytań na temat tekstu. Forma Alternewsa powinna stale się rozwijać. W tle strzelający z kapiszonów Kwiecień i dmuchający w trąbkę Owsianko.

 1. Jeśli chodzi o nierentowność wydobywania węgla w Polsce to trzy słowa komentarza – socjal, złodzieje i unia europejska.
  Komentarz do pierwszego tematu poruszanego w dzisiejszej audycji ZSRR<EU

 2. Dziekuje z news .
  https://www.youtube.com/watch?v=TOaxAckFCuQ
  Bardzo interesujace przemowienie po angielsku Izraelczyka urodzonego w zionistycznej rodzinie. Jego ojciec byl generalem armi Izraelskiej on tez pelnil sluzbe w tej armii
  Miko Peled
  Fantastyczne podejscie z hitorycznego punku do konfliku z plestynczykami . Wyjawnia wiele spraw dotyczacych zydowskiej historii i wlsciwie dewaluuje ja za usuniecie 50 tysiecy plestynczykow z ich ziemi po to zeby sobie stworzyc misto Davida .

 3. drogi Januszu co do Owsiaka to radze przetrzeć różowe okulary , bardzo pana lubię ale czasem wydajesz się zaślepiony tu w kwestii owsiaka kiedyś w kwestii kościoła…
  to państwo ma zapewnić opiekę zdrowotną, to państwo zabiera mi 75 % dochodów i Tobie również i jeszcze mam dopłacać…bo państwo funduje igrzyska dla gawiedzi żeby czymś was zająć
  ideą…
  polecam filmik z wyprowadzenia dziennikarza….bezczelność i manipulacja na wysokim poziomie godnym syna zomowca …. cały owsik
  za często pozory Cię zwodzą
  poza tym pozdrawiam wszystkich, na razie nie czatuje bo mi się dziwnie komp psuje 🙂 ale myślę o was ciepło drodzy czatowicze NTV

  1. Wszyscy uwierzyli Owsiakowi na słowo,ze fundacja jest przejrzysta i wszystkie kwity sie zgadzają.Ja do tego roku tez w to wierzyłam.Az tu nagle znalazł sie jeden mądry co zażadał dowodow.I co?Nagle sie okazało ze sie odwalcie od Owsiaka ,zadnych dowodów nie dostaniecie.On jest czysty nic nie ukradł,sąd sobie może.Wywalamy dziennikarzy z konferencji co zadają niewygodne pytania.
   Robimy co chcemy.działamy pod płaszczykiem systemu ,mozemy być chamscy wtedy kiedy nam sie to podoba,mozemy nie udzielać informacji bo jakis sąd cos chce.
   Facet z układu. Robi cos dla nich ,oni robia cos dla niego.Nieżle sie bogaci przy tym.Kto jeszcze sie na tym bogaci?wiecej mi info nie trzeba.
   Okrągłostołowe układy mi sie tu nasuwają,wy nam cos i my wam cos.Szczególnie gdy sie dowiaduje ze ojciec milicjant ,a gdzie indziej ze wysoko postawiony urzednik .Czyli wysoko postawiony urzędnik milicji.

   1. Fundamentalne pytania.
    Kogo skrzywdził Owsiak ? Gdzie są jego ofiary ?
    Kogo, ile ludzi uszczęśliwił, uzdrowił, uleczył, dał życiową szansę ?
    Ilu ludziom dał poczucie że są dobrzy bo dali parę groszy na chorych, albo wręcz uzbierali parę groszy społecznie na chorych.
    Kto atakuje Owsiaka ? Czy ich Owsiak jakoś skrzywdził ?
    To są najważniejsze kryteria oceny.
    Człowiek jest zły jak krzywdzi innych ludzi a dobry jak ich uszczęśliwia realnie, nie kłamstwami (kłamstwami uszczęśliwiają księża (wiara), politycy oraz niewierne żony).

    Owsiaka atakują zawistnicy kościelni którzy chcą mieć monopol na „dobroć”. Jednego takiego „dobrego” wczoraj sąd skazał we Wrocławiu za „pieszczoty z ukochanymi dziećmi”.
    Dodam że za kupione lub wymuszone pieszczoty.
    Na szczęście nowy Papież pracuje nad tym by takich „dobrodziejów” wywalić na zbity pysk z KK.
    I tym się nowy Papież różni od JPII który takich „dobroczyńców” mianował biskupami i chronił przed odpowiedzialnością.

   2. Wiesz Oskar, Owsiak to jest „mniejsze” zło ale jednak zło.. /z prostego powodu, płacimy takie haracze, ze Polska to powinna być kraina miodem i mlekiem płynąca, a nie jest i Owsiak to taka tapeta na to wszystko/{i jeszcze jedno, pamiętam początki, kiedy to była zabawa a teraz zrobiła się korporacja, totalny wyzysk, bo dzieciaki jak w 3 swiecie pracują/żebrzą za darmo}
    Fakt jest faktem, ze skłócono Polaków na wszystkich frontach. Nie ma chyba tematu gdzie Naród przez Po-PiS nie byłby skłócony…. z cyklu dziel i rządź.

   3. Owsiak to „tapeta”… ale to „tapeta” która realnie pomaga na wielką skalę ludziom potrzebującym tej pomocy.
    Ja bym tej „tapety” nie likwidował do czasu kiedy ludzie potrzebujący pomocy będą ją uzyskiwali w inny sposób.
    A powinni otrzymywać taką pomoc od państwa czyli z naszych składek (podatków) ale nie otrzymują (kolejki do lekarzy).

   4. Owsiak nie likwiduje kolejek i obecnie pogłębia patologię.. mogłabym napisać elaborat.. ale po co?

   5. .. ale żeby nie było.. wrzucam do puszki Owsiaka za to, że wyposażyliśmy dzięki temu (MY) szpitale w sprzęt do badań przesiewowych noworodków…np badanie słuchu.

   6. Tak jest My .
    Owsiak jest tylko organizatorem, katalizatorem tej NASZEJ zbiórki. I na tym polega jego zasługa … że potrafił NAS zmobilizować, uruchomić pokłady NASZEGO dobra.

    Takich katalizatorów potrzeba NAM więcej, jak najwięcej.
    Bo dobra nigdy dość.

   7. Jest wiele osób które nas inspirują. Jest np organizacją na którą namiary poniżej dała Panda.. działają w naszym imieniu i człowiek świadomy ich wspiera (finansowo także) bo wie, że robi to także dla siebie. Takich organizacji na zobaczysz w TV, ani na portalach informacyjnych bo nie mają poparcia „Władzi” a nawet czynią jej wbrew…

   8. Oskar nie wiem ile masz lat ale gadasz jak gołowąs 🙂 daj mi możliwości te co ma owsiak to też uszczęśliwie nie jednego, ja akurat nienawidzę kościoła katolickiego nie boję się użyć tego słowa nienawidzę tej instytucji uważam że to są prawdziwi sataniści(teraz niech mnie tu zlinczują niektórzy trudno) mam swoje powody począwszy od średniowiecza… oceniam ich działalność jako zbrodniczą, używam jak najmocniejszych słów żebyś nie miał wątpliwości co do mojego stosunku do kk( nie dowiary w dobre ideały czy mistrza Jezusa a do instytucji) nie będę uzasadniać, ale równie bardzo jak kościelnych kłamców nie lubie kłamców w cywilu, nie ma taryfy ulgowej
    takie argumenty że kogoś uszczęśliwił ma też kościół..a ilu przy tym okradł to już przemilczmy dla dobra idei…

   9. ps kościół tak samo jak owsiak pod pozorem dobra robi co chce ta…zamacha ci dzieckiem na wózku i płać w milczeniu bo to przecie dla dzieci dobra, bo jak nie on to kto itp….w obu przypadkach możemy obserwować zasadę działania zła numer 1 czyli najciemniej pod latarnią!
    zło jest tak niebezpieczne bo podszywa się pod dobro inaczej nikt by się nie nabrał kapisz 🙂 ?

   10. czytam dalej i nie wyrabiam owsik katalizatorem naszego dobra hahahahaha no proszę Cię litości….a ja to się pewnie nie nadaje na wasz katalizator, albo kto inny…bo nie mam znajomości i nikt mi nie pozwoli nic zorganizować, nie dostane czasu antenowego ani ochrony policji, przykro mi świat jest brutalny, owsiak robi igrzyska dla mas za pieniądze tych mas, nie ma nic za darmo chyba że się zbierzemy bo np Janusz powie robimy koncert i znajdziesz stolarzy którzy zbudują scenę, policjantów którzy w ramach nadgodzin nieodpłatnie popilnują koncertu, muzyków co nie będą chcieli na chleb(u owsika raczej większość za darmo nie gra jak czytałam u jednego muzyka który się nabrał) oświetleniowca, producenta sztucznych ogni, itd itp jak to wszystko zorganizujemy własną pracą i nikt nie weźmie ani grosza to będzie miało sens
    obecnie rząd zabiera każdemu 75% dochodów a ty ciśniesz nam że żeby państwo mogło spełniać podstawowe założenia swojego istnienia ja mam jeszcze coś dokładać do jakiejś puszki! litości
    za tyle co mi zabierają to powinnam mieć djamentowy podjazd za państwowe, jeździć państwowym autem, mieć darmowe przejazdy i benzynę , o najlepszym sprzęcie medycznym dla ratowania naszych dzieci w państwowym szpitalu nie wspomnę…
    akurat pracuje w szpitalu i nie stać ich nawet żeby mi uczciwie płacić….bo pan ordynator, pan dyrektor, pan minister muszą zarabiać 15 x więcej …inaczej by z domu nie wyszli
    tak jak owsiak nie wyjdzie za mniej niż 10tyś

   11. Do Sowy
    Widać jak emocje dominują nad rozumem.
    Gdyby osłucha takich „Sów” to należałoby Owsiakowi włożyć wielki kij w szprychy , zniszczyć Owsiaka… i wtedy świat byłby lepszy ? Chorzy by zdychali jeszcze liczniej, znacznie liczniej ale co to takie „Sowy” obchodzi.
    Sowa uważa że „poco zbiórki”, że robienie „zbiórek bo ma się możliwości to jest zło” Sowa nie rozumie że robienie zbiórek gdy nie ma się możliwości jest niemożliwie.
    Sowę drażni Owsiak i ma w d… chorych którym Owsiak swoimi zbiórkami pomaga.
    A tu o chorych , nie o Owsiaka chodzi.
    A tu o mobilizację pozytywnych odruchów społecznych chodzi nie o Owsiaka.
    Ale zawistnikom chodzi o Owsiaka a w d.. pie mają ważne społecznie cele (ludzkie życie, zdrowie, wyzwolenie społecznej dobroci w szlachetnych celach).

    Owsik to tylko katalizator który potrafi, któremu się chce, który potrafi zdobyć u tych co mogą stosowne poparcie by móc działać na dużą skalę.
    Owsiak to manager, artysta, Showman, gwiazda…. .
    Tak się mobilizuje tłumy do działania.
    Są Showmani którzy mobilizują do zbrodni (prezydenci USA, polscy politycy, dziennikarze uprawiający kłamliwą propagandę i nie tylko),
    są Showmani który porywają tłumy dla kasy dla siebie i swojego managera (aktorzy, kuglarze, kobiety z brodą, bokserzy zwodowi, piłkarze…)
    i są showmani którzy mobilizują tłumy w szlachetnych społecznie celach…

    Tych ostatnich cenię najbardziej a tych pierwszych potępiam.
    A z takich co twierdzą że gdy im dać .. możliwości to hohoho
    to się z politowaniem śmieję…to kanapowe samochwały.
    Być Showmanem, Managerem, katalizatorem, inspiratorem to nie takie proste… tu naprawdę trzeba mieć talent, nie wystarczy chcieć.

 4. Moze to jest tak ze unia nie ma zamiaru dofinansowywac kopalni bo maja byc sprywatyzowane i tyle.Najlepiej nałozyc na kopalnie akcyzy ,podatki tak by sie nie opłacało.Wtedy przy zamykaniu nagle znajduja sie chetni do kupna kopalni ktora nie wypracowuje zysków?No ale po sprywatyzowaniu nagle zyski sie pojawiają.
  Czyste celowe dzialanie grup interesow dzialajacych za pomoca rządu.
  Gornicy to wiedzą i mam nadzieje ze wygrają .

  1. Nie popieram rządu PO.
   Ale w jednym moim pomyśle rząd mnie wczoraj wyprzedził. Zamierzałem o nim dzisiaj tutaj napisać a wieczorem okazało się że rząd taką propozycję złożył górnikom.
   Kwestie rentowności są dla nas wszystkich ważne aż do poziomu minimum socjalnego czy choroby. Rentowność nie może być ważniejsza od ludzkiego życia (a dla liberałów jest ważniejsza).
   Jeżeli górnicy twierdzą że kopalnie mogą być rentowne a rządowi wydaje się że nie mogą, to nic nie stoi na przeszkodzie by „sprywatyzować” te kopalnie załodze za przysłowiowy grosz.
   Rząd pozbędzie się balastu a górnicy będą mogli zrealizować to o czym mówią czyli uczynić kopalnie rentownymi zmieniając zarząd na taki jaki zechcą.
   Okazuje się że rzad im to zaproponował.
   Górnicy nie chcieli. A to oznacza że górnicy chcą żeby rząd czyli my wszyscy finansował ich wysokie zarobki i przywileje górnicze.
   To nie jest uczciwe podejście. To wymuszanie haraczy od rządu (czyli od innych Polaków) na własne dostatnie życie. Nie robią tego pewnie prości górnicy ale złodzieje którzy na tych górnikach żerują (kadry kierownicze).
   To oni zarabiają krocie legalnie i jeszcze więcej nielegalnie na korupcji (kontrakty za łapówki dla zewnętrznych firm na różniste „usługi” i to tam topiona jest kasa która trafia w części do kieszeni kadry kierowniczej).

   Nawiasem mówiąc rząd mógłby uruchomić jakąś kopalnię „socjalną” w Wałbrzychu by górnicy nie musieli na bezrobociu, po nocach, wbrew prawu, kopać węgiel w bieda szybach, by zarobić na życie.
   Taka kopalnia „socjalna” powinna być nastawiona na dawanie ludziom miejsc pracy i samowystarczalność finansową. Niskie pensje, ale jednak pensje i zwolnienie od podatków bo firma ma charakter „socjalny”.
   Taka forma socjalu jest znacznie lepsza niż dawanie socjalu przez „urząd rozdawania kasy”. Niższe koszty a znacznie większy pożytek dla wszystkich.
   Ludzie pracują a więc się nie degradują do dziedzicznie bezrobotnych nieudaczników.
   Takie firmy socjalne (różnych branży) powinny powstawać wszędzie tam gdzie jest duże bezrobocie.
   Tylko żeby je zorganizować potrzeba takiego Owsiaka albo dwóch.
   No i trzeba by też takie firmy bronić przed oszustami którzy by chcieli na tym zarabiać kokosy. Wystarczy ograniczyć kominy płacowe kadrze.
   Wielu dawanych managerów PRLowskich by takie firmy poprowadziło… gdyby tylko władze stworzyły sprzyjający klimat „podatkowy”.

   Ale władze tego nie zrobią bo wysokie bezrobocie jest konieczne by Polski niewolnik był tańszy (czyli konkurencyjny) dla zagranicznych koncernów.
   A „Polskie” władze reprezentują nie Polskie interesy.
   Ciekawe dlaczego Niemieckie władze nie starają się żeby ich robotnik był tańszy dla zagranicznych i niemieckich firm. (a mimo to Niemcy są potęgą gospodarczą) Polacy są kilka razy tańsi i nie widać żadnych korzyści dla Polaków z tego stanu rzeczy (tania dziwka ma zawsze gorzej niż droga, więcej roboty, więcej uszczerbku na zdrowiu i niewiele korzyści).
   Rząd nie ceni Plaków, traktuje ich jak tanią dziwkę.

   Oferta socjalna rządu dla górników wynika, moim zdaniem, tylko z tego że władze górników się boją. Zawsze się bały i zawsze im ustępowały kosztem reszt obywateli.

   1. I niech im ustępują ,ale napewno nie kosztem reszty obywateli.Co to za rozumowanie?.Jak by rząd chcial to kopalnie przynosily by zysk.Mniej by kradli to ludziom by wiecej zostalo.Nie zwalajmy problemy ze to podatnicy beda doplacać.Sa ludzie ktorzy twierdzą ze da sie kopalnie ustawić na zyski i ja w to wierze.Ale nie ma tu takiego co zrobi porzadek.A musi to być ekipa rządząca.Niestety rządząca chce ostatni majatek Polakow zamknąć i rozdać,aby korzystali z tego obcokrajowcy.

 5. Następnym razem zamiast wierszyka prowadzący powinien wziąś gitarę i coś zaśpiewać z akompaniamentem. Na przykład „My ze spalonych wsi, my z głodujących miast” a potem zadać kilka retorycznych pytań na temat tekstu. Forma Alternewsa powinna stale się rozwijać. W tle strzelający z kapiszonów Kwiecień i dmuchający w trąbkę Owsianko.

  1. no owsianko to akurat jest przykra sprawa…dalej transmutuje? już nawet go nie słucham z nudów… niestety tacy ludzie całkiem z pogranicza między ezoteryką a szpitalem psychiatrycznym obniżają wiarygodność ntv moim zdaniem

 6. a ja znowu o gmo 🙁
  Szanowna Pani, Szanowny Panie,

  W dniu 10.01.2015 Koalicja i Stowarzyszenie „Polska Wolna od GMO” uczestniczyły w pikiecie przeciwko znowelizowanej ustawie o organizmach transgenicznych (GMO) pod Pałacem Prezydenckim. Protestujący skierowali apel do Prezydenta RP o zawetowanie nowelizacji ustawy o GMO bowiem umożliwia on przedostanie się GMO do środowiska naturalnego. Ustawa została wcześniej przyjęta przez sejm i senat RP.

  Protest, którego głównym organizatorem było Pospolite Ruszenie – inicjatywa obywatelska – a na który przybyło wielu obywateli i działaczy z całego kraju (około 100) przebiegał całkowicie pokojowo i bez zakłóceń. Wystąpiło na nim wielu długoletnich aktywistów Koalicji i Stowarzyszenia „Polska Wolna od GMO”, jak Paweł Połanecki, Lena Huppert, Anna Szmelcer, Anna Bednarek czy Dorota Staszewska (kolejność wystąpień na filmie – link poniżej) oraz wielu przedstawicieli innych organizacji. Podczas wystąpień zostały głośno wypowiedziane zarzuty wobec rządu i Prezydenta dotyczące ustawy o GMO i nie przestrzegania konstytucyjnych zasad demokracji. Rozdano wiele ulotek informacyjnych i plakatów.

  ZOBACZ:
  Ustawa o GMO – stan prawny na styczeń 2015 – Paweł Połanecki Koalicja
  i Stowarzyszenie „Polska Wolna od GMO”
  https://www.youtube.com/watch?v=tmwlYga-yus&feature=youtu.be

  NIE CZEKAJ aż GMO=RAK, BIAŁACZKA, KATASTROFA EKOLOGICZNA I
  EKONOMICZNA ZAPUKA DO TWOICH DRZWI. Wtedy będzie za późno!
  TERAZ WYŚLIJ LIST DO PREZYDENTA, ABY ZAWETOWAŁ tę ustawę:
  Pan Prezydent Bronisław Komorowski,
  Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
  ul. Wiejska 10 00-902 Warszawa
  E-mail: listy@prezydent.pl

  INFORMACJE DODATKOWE:
  Przed dwoma laty, gdy domagaliśmy się zawetowania ustawy nasiennej znoszącej wszelkie zapisy związane z GMO, Pan Prezydent zapewnił nas, że już wkrótce powstanie całościowa, jednoznaczna nowela ustawy o organizmach transgenicznych. Zarówno przedstawiciele rządu, jak i Prezydent deklarowali wówczas swoją wolę uczynienia z Polski kraju wolnego od GMO. Po dwóch latach okazało się jednak, że nowela ustawy nie jest ani jednoznaczna, ani całościowa. W głównej mierze zajęto się w niej regulacją przepisów prawnych odnośnie zakładów genetyki zamkniętej i doświadczalnej. Zwłaszcza ta druga część, tj. ‚uwalnianie GMO do środowiska’ wzbudziła sprzeciw Koalicji i Stowarzyszenia „Polska Wolna od GMO”, dlatego obie organizacje przystąpiły do protestu w Warszawie. Protest był wspierany także przez inne organizacje, jak np. Narodową Wolną Polskę, Fundację Wspierania Rozwoju Kultury i Społeczeństwa Obywatelskiego QLT, Fundację Przebudzenie czy Instytut Ochrony Zdrowia itd.
  Na zebraniu po proteście przedstawiciele organizacji biorących udział w pikiecie podjęli jednogłośnie uchwałę o kontynuowaniu protestu w chwili, gdy ustawa o GMO zostanie przedłożona Prezydentowi RP do podpisu, w nadziei, że Prezydent zechce wysłuchać głosu przedstawicieli Narodu i zawetuje ustawę. Z sondaży wynika bowiem jasno, że 70 % społeczeństwa nie chce spożywać produktów GMO, a tym bardziej, by rośliny GMO zostały dopuszczone w Polsce do uprawy.

  „…Jesteśmy zdecydowanie przeciwni procedowanej nowej Ustawie o GMO.
  Opracowywane przepisy szeroko otwierają Polskę na komercyjne, jak i
  doświadczalne uprawy GMO. Rząd RP nie bierze pod uwagę obaw przeszło 70 % obywateli Polski,
  zdecydowanych przeciwników upraw roślin transgenicznych. Przemysłowe,
  jak i doświadczalne uprawy GMO, zagrażać będą interesom ekonomicznym
  pszczelarzy, rolników tradycyjnych i ekologicznych oraz agroturystyce.
  Aktualnie nowelizowana Ustawa o GMO jest niezgodna z Konstytucją RP…” – mówi Edyta Jaroszewska-Nowak z Zarządu Stowarzyszenia „Polska Wolna od GMO”, które ściśle współpracuje z Koalicją POLSKA WOLNA OD GMO.

  „…ustawa rządowa dot. GMO była przedłożona Sejmowi BEZ KONSULTACJI SPOŁECZNYCH. Apelowaliśmy o wprowadzenie dwóch poprawek. Pierwsza to zakaz upraw GMO, a druga to zakaz wprowadzania do obrotu materiału GMO. Nie udało nam się jednak wprowadzić tych poprawek, a posłowie opozycji nie spełnili niestety należycie swojego zadania. Aktualnie ustawa jest na etapie poprawek redakcyjnych w Senacie, wróci do Sejmu, a potem zostanie przedłożona do podpisu prezydentowi. Dlatego też występujemy do Pana prezydenta o zawetowanie ustawy bądź zbadanie jej zgodności z Konstytucją mówił Paweł Połaniecki z Komisji Sterującej Koalicji POLSKA WOLNA OD GMO.
  Od dwóch tygodni trwa także z akcja wysyłania listów do Prezydenta, by zastanowił się, zanim podpisze tę nowelizację ustawy o GMO. Listy piszą nie tylko Polacy ale też ludzie z zagranicy…poniżej jeden z nich. „…Domagamy się także REALNEGO POPARCIA DLA PRAWDZIWEGO ROLNICTWA. Domagamy się zalegalizowania sprzedaży bezpośredniej przez rolników
  zarówno nieprzetworzonych, jak i przetworzonych produktów
  żywnościowych oraz dostosowania przepisów sanitarnych do skali
  produkcji tak, aby były one korzystne dla małych i średnich
  gospodarstw rodzinnych i dla konsumentów, którzy poszukują dobrej
  jakości żywności…” – dodaje Edyta Jaroszewska-Nowak z Zarządu Stowarzyszenia „Polska Wolna od GMO”, które ściśle współpracuje z Koalicją POLSKA WOLNA OD GMO.

  Film z protestu:
  https://www.youtube.com/watch?v=MRtLXByZxes

  W imieniu Koalicji i Stowarzyszenia „Polska Wolna od GMO” Lena Huppert, Paweł Połanecki, Edyta Jaroszewska-Nowak, Anna Szmelcer, Anna Bednarek, Jadwiga Łopata, Julian Rose

  1. bardzo bym chciala Kalino zebym juz nigdy nie musiala porzekazywac takich wiadomosci , zeby problem gmo zniknal z naszego zycia .

   http://www.naturalnews.com/041218_Roundup_glyphosate_Monsanto.html
   – fakty o glyphosate – czasteczkach Szatana -skadniku Rund up , szeroko stosowanym przy uprawach gmo . Byl wynaleziony zeby zabijac zycie – zaden naturalny organizm nie przezyje kontaktu z nim . Tylko genetycznie modyfikowane organizmy ktore byly zaprogramowane na odpornosc na gliphosat przezywaja kontakt z nim .

   Glyphosate detected in feeding tubes given to babies and children with cancer
   (NaturalNews) An unthinkable, (although not entirely surprising), discovery has been made by a group called „Moms Across America,” a coalition of mothers fighting to raise awareness and support regarding the dangers of genetically modified organisms …
   http://www.naturalnews.com/048288_glyphosate_feeding_tubes_cancer_babies.html

 7. Ha ha ale jaja ten przedszkolno-szkolny wierszyk przypomniał mi dzieciństwo i wierszyki o przyjaźni polsko-radzieckiej… ale jaja… podobne klimaty to były. Nihil novi sub sole…

 8. Doprowadzenie do importu węgla , zamiast do własnej produkcji , zależy nacji handlowej, która ma zarabiać na handlu , bo na produkcji nie ma dla nich żadnego zysku i to jest głowną przyczyną takiej polityki niemieckiej w Polsce i nie tylko niemieckiej , ale również zydowskiej.

 9. Z moich obliczen wynika ze w roku 2021 nastapi swiatowy kryzys finansowy. Doszedlem do tego po przez podzielenie daty atakow na WTC po przez 9 i 11. W rezultacie uzyskalem dwie daty powaznych kryzysow w ameryce tak zwana Panika roku 1819 i 1837 oraz dwa razy pojawia sie liczba 2021

  20010911 / 11 = 1819173,727272727 / 9 = 202130,4141414141
  18190102 / 9 = 2021122,444444444 / 11 = 183738.404040404

 10. ” w Polsce wydobywanie węgla jest bardzo drogie….” , hmmm, dla niektórych nie jest.
  http://nowiny.rybnik.pl/artykul,35425,niemcy-buduja-u-nas-kopalnie-chca-zatrudnic-1500-osob.html
  Brak przez prowadzącego podstawowej wiedzy na temat mechanizmów tzw. prywatyzacji i oddawania przemysłu ( po kolei większej części gospodarki) zachodowi, wschodowi itd.
  A wydawać by się mogło, że ekipa NTV ma takiego wyczulonego nosa do przekrętów, nieuczciwosci itd.. Tylko nie na własnym podwórku….

  Co do WOŚP: finansowanie z pieniędzy z orkiestry przystanek Woodstock, czyli promocji autorytetów takich jak np. Wałęsa, promocji alkoholu i narkotyków- pijaństwa, promocji muzyki ( oczywiście są i normalne zespoły) prosatanistycznej, promocji zakazu dla „przystanek Jezus”, usunięcie baneru będącego przeciwko aborcji. Oscar taki przystanek to przecież samo dobro i przykład dla naszej młodzieży.

  DZiałalność charytatywna jest cicha i anonimowa, a nie krzycząca i przypinająca sobie czerwone serduszko na pierś jak order, że dała (może raz w roku )część swoich pieniążków dla innych potrzebujących. Wolę już dać anonimowo na tacę w kościele albo zanieść do Caritasu.

  1. Jasne, Watykan potrzebuje dużo pieniędzy, bo Bóg jest wszechmocny, tylko nie potrafi zrobić pieniędzy.

   1. ojciec przez wiele lat dawał -dziesiąt/-set zł na caritas
    aż raz naszło go zastanowienie i telefonicznie poprosił
    o „jakieś rozliczenie, na co idą te pieniądze”
    jak usłyszał, że to „pana nie powinno obchodzić”
    to się na dobre wyleczył z caritasu… 🙂
    nawet późne 80.-latki swój rozum mają
    czego i młodszym życzę
    piotr

 11. Kolejny przykład zbrodniczego Państwa.
  http://www.fakt.pl/wroclaw/dramat-rodziny-z-walbrzycha-sad-zabral-rodzicom-dzieci-bo-sa-biedni,artykuly,516542.html

  Państwo rozbija rodzinę siła zamiast jej pomóc.
  Państwo oddaje dzieci do Domów dziecka gdzie utrzymanie tych dzieci kosztuje po kilka tysięcy miesięcznie (tyle Domy dziecka dostają na jedną sztukę).
  Te „Domy dziecka” to tak jak prywatne „Zakłady opieki nad Starszymi” to biznesy podobnie jak prywatne przychodnie lekarskie.
  Tam „biznesmeni” chciwi zysków poszukują „pretekstów” by pobierać od Państwa wielką kasę na „działalność prospołeczną”.
  Sądy odbierają ludziom dzieci w interesie tych „biznesmenów” a nie tych dzieci.
  Dzieci (starcy, chorzy) dla tych „biznesmenów to tylko mięso armatnie na którym oni mogą zarobić kasę.
  Dokładnie taką samą postawę reprezentowali ostatnio lekarze wojujący o kasę z Arłukowiczem.
  Dla nich chory, dziecko, osoba starsza …nic nie znaczą liczy się tylko kasa.
  To liberalna ideologia, ideologia mętów społecznych pozbawionych sumienia.
  I takie męty rządzą za sprawą Solidaruchów w Polsce od 89r.

  Mafia wykorzystuje dla swoich celów właśnie męty społeczne gotowe za pieniądze dokonać każdej zbrodni. Tym samym są najemnicy mordujący za pieniądze na wojnach tej mafii. Oczywiście te męty gdy pracują dla mafii zostają przez media tej mafii ubrani w stroje „demokratów, „obrońców praw człowieka”, głosicieli wolności słowa, autorytety moralne, guru ekonomiczne… laureatów nagrody Nobla, Oscara i innych żydowskich świecidełek.

  Tak mafia podbija świat.
  Na szczęście świat już się broni.
  Tylko Polska tkwi głęboko na samym dnie tej mafijnej kloaki.

  1. Rozbijanie rodzin jest przygotowniem do mind control w mlodszym wieku . Dlatego matki do roboty poniewaz mniej energi milosci plynacej na dziecko od matki w cigu dnia wykreuje alienacje dziecka z rodziny i wplyw innych osob bedzie dominujacy , ktore nie maja w sobie unconditional love wobec dziecka , ktorym sie opiekuja . Ludzkosc jeszcze tez nie jest przygotowana do tego zeby opiekowac sie innym dziecmi dlatego obwarowali to roznymi chorymi i nadgorliwymi normami prawnymi .
   Moja corka kiedys mi powiedziala w Australii z wlasnej jej obserwacji mamusiu nie caluj tych swoich podopiecznych i nie sciskaj ich tak poniewaz moga cie tutaj posadzic o sexusl harassmen a potem mi dala tez nastepna uwage jak bedziesz pracowac w szkole to nie bierz dzieci na kolana oni sa inni niz ty i inaczej juz zmanipulowni normami .
   Potem kreuja miliony roznorodnych to i czasami glupich serwisow pomocy spolecznej .Pracowalam w takim serwisie i pytam sie dziecka na ktorym rodzic gasil pety od papierosow bo byl na nie zly ,czy chcialby zostac w domu zastepczym a on do mnie mowi , ze chcialby do mamy. notabene tatus pil alkohol . Crazy , crazy world

 12. Zapomniałem o kluczowej sentencji.
  Za 2,5 tysiąca zapomogi od państwa te dzieci miały by i rodzinę i środki na życie.
  A w domu dziecka dzieci stracą rodzinę a Państwo zapłaci 8-10 tys na te dzieci z czego
  9 tys trafi to kieszeni „biznesmena” prowadzącego ten dom dziecka i ekipy jego kapo.
  Kwoty brałem z sufitu ale relacje są podobne (dom dziecka jest dużo droższy niż rodzina), kto zna dokładniejsze kwoty, niech skoryguje.

  1. Jeszcze są tzw rodziny zastępcze to jest dla wielu małżeństw dochodowy biznes na każde dziecko dostają sporą sumkę. Nawet sobie nie zdajecie sprawy do jakich domów trafiają te dzieci odebrane od rodziców z różnych powodów często tym powodem jest zła sutuacja materialna rodziny.
   Patologia polityki socjalnej polega na całkowitym rozbiciu rodziny. Rozbita rodzina to rozbity naród.
   Dzieci są przekupywane bo dostają własny laptop, własny pokój itd i rozumują to na zasadzie że starzy ich nie kochająkochają bo nie zapewnili im tego.
   A rodzicom zarzuca się niezaradność, nieudolność i podobne podjudzania co prowadzi do tego że obwiniają się o nawzajem i rozchodzą się.
   Ostatnio w urzędzie spotkałam się z określeniem matki samotnie wychowującej dziecko jako osobę z „grupy wykluczenia społecznego” 🙂 to się nam inteligencja biurokracka pokazała od pro rodzinnej strony.
   Ciekawe czy te same procedury ochrony praw dziecka będą egzekwować w rodzinach emigrantów islamskich.
   http://youtu.be/9DRC2Z4pYyw
   http://youtu.be/xFn0o4lRRWI
   http://youtu.be/iAshmqP8gCw

  2. dom dziecka – 4 tys. za dziecko/m-c
   rodzina zastępcza – 800 zł na dziecko/m-c
   Dane sprzed kilku lat

 13. „Nowy numer Charlie już wywołuje oburzenie. To obraza proroka i prowokacja, której celem jest wywołanie nienawiści”
  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-swiat/aj-wiadomosci/item/45177-nowy-numer-charlie-ju%C5%BC-wywo%C5%82uje-oburzenie-to-obraza-proroka-i-prowokacja-kt%C3%B3rej-celem-jest-wywo%C5%82anie-nienawi%C5%9Bci

  „Groźby w stronę francuskiego, satyrycznego tygodnika: Teraz wasza kolej. Koordynator UE ds. walki z terroryzmem ostrzega przed kolejnymi zamachami”
  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-swiat/aj-wiadomosci/item/45106-gro%C5%BAby-w-stron%C4%99-francuskiego-satyrycznego-tygodnika-teraz-wasza-kolej-koordynator-ue-ds-walki-z-terroryzmem-ostrzega-przed-kolejnymi-zamachami

  „Publicysta The Washington Post: bataliony ochotnicze to grupy zbrojne pod wodzą lokalnych watażków, zagrażające bezpieczeństwu Ukrainy”
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/washington-post-bataliony-ochotnicze-to-grupy-zbrojne-pod-wodza-lokalnych-watazkow-zagrazajace-bezpieczenstwu-ukrainy

  „MSZ Rosji twierdzi, że za ostrzał cywilnego autobusu pod Wołnowachą odpowiada Kijów”
  ://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/msz-rosji-twierdzi-ze-za-ostrzal-cywilnego-autobusu-pod-wolnowacha-odpowiada-kijow

  „Białoruś wprowadzi podatek od bezrobocia”
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/bialorus-wprowadzi-podatek-od-bezrobocia

  „W ciągu 10 lat kopalnie zapłaciły w podatkach aż 71,3 miliardów złotych. Dla zobrazowania – aby uzbierać taką kwotę WOŚP musiałaby zorganizować ponad 1400 finałów”
  http://niewygodne.info.pl/artykul5/01993-W-ciagu-10lat-kopalnie-zaplacily-71,3-mld-zl-podatkow.htm

  „Polscy wydawcy prasy chcą ograniczyć cytowania”
  http://wolnemedia.net/media/polscy-wydawcy-prasy-chca-ograniczyc-cytowania/

 14. Panie Januszu!!! Piękny wierszyk:-) Przypomina mi dzieciństwo w Gdańskiej SP 90 – też uczyliśmy się takich, tylko zamiast UE było ZSRR. Piękne, piękne…tylko inne chorągiewki.

 15. Wracajac do Owsiaka -tego z ubeckiej rodziny…Godzina lotu F-16 wraz z kosztem obslugi naziemnej to 43 tys. zl.Podatnicy pokryli koszt lotu dla Owsiaka,a F-16 bylo dwa.To co robi ten czlowiek okreslane jest mianem dlugofalowych spekulacji z podtekstem humanitarnym.Pozwalam sobie go nazwac spekulantem dopoki nie ujawni dokumentow o ktore wniosl sad RP.Podkreslam,ze to Owsiak pozwal do sadu w Zlotoryi i przegral,bo nie ujawnil ile tak naprawde osob buduje sobie domy z pieniazkow ktore zbieraja dzieci.Kupil sprzet medyczny-bo musial cos kupic,bo poszedlby siedziec.

  1. Przecież wyniki zbiórek są jawne i jawne są wszystkie wydatki fundacji.
   I wiadomo publicznie ile Owsiak zebrał i co za to komu kupił.
   Więc o czym ty gadasz ?
   Owsiak ma koszty bo korzysta z usług wielu firm.
   I o te koszty toczy się spór a nie o fundację.
   Poziom kosztów Owsiaka jest na przyzwoitym poziomie (większość kasy idzie na sprzęt medyczny).
   W Górnictwie natomiast jest całkiem inaczej. Tam koszty to głównie koszty usług firm zewnętrznych pasożytujących na kopalniach. Firmy te służą do wyprowadzania kasy z kopalni i należą do różnych „szwagrów” i znajomych królika … kadry zarządzającej kopalniami.
   Zarabiają na tym szwagry i znajomi królika ale kadra zarządzająca (kasa pod stołem) .

   1. Oscar, no ja Cię błagam…
    Przecież dokumenty księgowe i finansowe, te, które można wyciągnąć z danych ogólnie dostępnych lub w ramach zapytań publicznych – wiszą w sieci (m.in. skany na stronie Matka Kurka http://kontrowersje.net/blogi/matkakurka), w tym np. akt notarialny o dofinansowany spółki Owsiaka Złoty Melon przez WOŚP kwotą 1,5 MILIONA zł, po czym Złoty Melon przez wiele lat nie przynosił żadnych zysków bo był słupem przepuszczającym kasę idącą do Mrówki Całej – innej spółki Owsiaka & Żony.
    – nie, nie o koszty przewalane przez prywatne spółki Owsiaka toczy się dyskusja. Albo nie tylko o nie. Chodzi o społeczny koszt organizacji WOŚP, który podliczony (koncerty, wydatki samorządowe w każdej gminie, setki godzin relacji, zaangażowanie Straży Pożarnej, F16, prezydentów i tancerek go-go) – daje kolosalny wynik, niewspółmierny do kwoty nie tej zebranej, ale wydatkowanej FAKTYCZNIE na sprzęt medyczny.
    – co do zakupu sprzętu – polecam zapoznanie się z procedurą jego zakupu (np. pompy insulinowe MEGA koncernu korporacyjnego Medtronic). A kuku! Co z przemysłem farmaceutycznym i dostawcami sprzętu?
    – widzisz Oscar, właśnie nie wiadomo ile Owsiak i na co wydał. Bo złapano go wielokrotnie na pospolitych łgarstwach dotyczących przeznaczania kasy (np. na Przystanek Woodstok). Jest mechanizm odsetkowy, gdzie Owsiak nie wydaje bieżących wpływów z WOŚP, wrzuca je na lokaty, i z odsetek od nich już jakoś z rozliczeniami krucho.

    Oscar, dam Ci dobrą radę. Spróbuj poznać fakty przedstawiane przez drugą stronę, a nie powtarzaj propagandowych sloganów ze strony WOŚP czy mediów rezimowych.
    Jeśli chce się rozmawiać z merytorycznymi zarzutami trzeba mieć jakąś minimalną bazę. W przeciwnym razie pozostaje Ci zwykły populizm bazujący na naszych emocjach (dajemy z dobrego serca, na leczenie dzieci, jesteśmy zjednoczeni siłą i chęcią pomocy etc.), niczym nie różniący się od języka agitatorów innych (tak przez Ciebie znienawidzonych) instytucji „dobroczynnych”.

 16. Ktos kiedys poscil tego linka http://romannacht.blogspot.se/2015/01/ufo-i-polityka.html?m=1
  Pudlo . Wymarzona rasa nie moze kontrolowac rzadu amerykanskiego . Jest inna moze mniej ladna. Wszyscy sobie marza i kreuja ( mozna zobaczyc po idolu pieknosci barbie )a jaki jest Ken ho ho ho . https://www.youtube.com/watch?v=xoKwbbnlxi0
  No i prosze Tall whites tez sa na ukrainie 🙂
  Tam ktos pisze w coments < ze ona ma schizofrenie . Tam ona trzyma zoltego ginger weza tutaj jest sekret tej calej sprawy skad ta dziecinka sie wiec wziela . Topitizm .

 17. ale to bardzo dziwne z tym Owsiakiem bo tego samego dnia jak to się niby stało: słyszalem Owsiaka w Radiowej Trójce i mocno się zarzekał, ze nikogo nie wypraszał i ze zrobił to ktoś kto stał przy drzwiach. Bardzo przekonująco opowiedzial o tym, ale podkreslil wiele razy: ze on nikogo nie wypraszal.

  1. Nie wiem nie czytałam, ale wiesz? 🙂 Czy musiał? Ma od tego „reptyli” 😉 I uwierz mi, jak by się sprzeciwił to i Jego by wyprosili, nawet z TV i zewsząd, ale swój swego zna.

Comments are closed.