Alternews – 13.02.2013

Alternews – prowadzi Paweł Nogal

18 thoughts on “Alternews – 13.02.2013

 1. Apropos „księcia Karola”…
  W TV pojawił się program „ekonomiczny” z Karolakiem z Rodzinki.PL,
  w którym aktor tłumaczy np. synkowi jak wspaniałe jest przyjęcie euro.
  Brutalne pranie mózgów z użyciem sprzedajnych celebrytów.

  To pewnie część dealu obtrąbionego jako Polski sukces negocjacyjny z UE.

  Orwell rulez…

 2. Hi Wszyscy
  Okrucienstwo aid jest domena politykow i korporacji . Mam nadzieje , ze ten caly algorytm swinskich energii bedzie wreszcie wyposzczony w powietrze z infinity.

 3. Co za różnica złotówka czy euro. Objętość portfeli nadal pozostanie szczupła.

 4. Hi Kalina 😉

  @maq
  raz to, że 700 000 ludzi w tym państwie ma kredyty w obcych walutach, brało, kiedy zł. była silna i czeka na jej umocnienie, dwa – osłabiona złotówka w czasie kryzysu skutecznie go buforuje wzmacniając eksport.
  strefa euro prawdopodobnie padnie, trzeba będzie wracać do narodowych/lokalnych walut. kto zapłaci za wkręcania się i odkręcanie z eurokupy? podatnik PL

 5. ..no Panie Pawle,temat jest krótki..kto rzadzi w tym bajzlu,no jak P.T-ewizja moze omawiac takie tematy…no to jest ponizej pasa strzał i to z dyni..(czytaj-głowy)..pozdrawiam ..M

 6. aid jak brali to czyli spekulowali w tym systemie każdy każdgo okrada więc mniemam że popierasz złodziejstwo tylko nie dzwoń na policje jak ci portfel zginie
  bo to mógł być bezrobotny uprawiający hobby a nie jakiś tam spekulant czy złodziej

 7. @ ssak
  no nie bardzo.
  W tym systemie, żeby gdzieś mieszkać – musisz wynająć, albo się zadłużyć w banku.
  Coś w stylu 30lat spłaty za 40m2 w betonie.
  Nie ma mieszkań czynszowych. W XXI w. na głupi kąt trzeba pracować całe życie?
  Sorry – mylisz złodzieja z okradanym

 8. Ja w kwestii Zamachu Smoleńskiego.
  Gdy dowiedziałem się o katastrofie od razu całym sobą poczułem, że był to zamach. Obecnie liczba dowodów świadczących o tym, że czułem prawidłowo, jest coraz bardziej przytłaczająca. Wręcz aż dziwne jest, że sprawa budzi w ludziach wątpliwości, ale do czasu.
  Ale co chciałem rzec. Poruszam tu aspekt, o którym jeszcze nie słyszałem, aby ktoś mówił. Otóż jak wiemy, samolot wybuchł tuż nad ziemią, zatem bomba, czy też bomby odpaliły w odpowiednim czasie nad odpowiednim miejscem. Aby uzyskać takie wcelowanie się w czas i miejsce, odpalenia tego musiano dokonać zdalnie właśnie w odpowiednim czasie i miejscu, aby zamach wyglądał na nieszczęśliwą katastrofę. Znaczy to, że ktoś, kto nacisnął na guzik musiał albo:
  1: być na ziemi, obserwować podchodzenie samolotu do lotniska, aby zdalnie odpalić ładunki;
  2: być na pokładzie jako zamachowiec samobójca – ale jeśli już, to raczej zaprogramowany pod hipnozą biedak, który o niczym nie wiedział, a który dostał sygnał do ataku od kogoś z zewnątrz;
  3: ewentualnie sygnał został wysłany z satelity orbitującego nad miejscem katastrofy, lub z jakiegoś nadajnika zamontowanego w pobliżu – do tego celu można użyć choćby masztu telefonii bezprzewodowej.
  Możliwości jest jeszcze kilka, ale użycie ich jest mało prawdopodobne.
  Czemu domniemam, że nie były to ładunki z zapłonem czasowym lub wysokościowym. Ano dlatego, że podczas lotu mogą zaistnieć różnego rodzaju okoliczności, które skierowały by samolot w inne miejsce, niż to gdzie miał zostać przeprowadzony zamach, a to pokrzyżowało by cały misterny plan dopracowany w szczegółach, i wyrazistość zamachu była by oczywista od początku.
  Dlatego nad odpaleniem musiał czuwać człowiek (pomijam tu obecność zaprogramowanego androida czy cyborga a’la terminator, choć takie technologie są w użyciu, tyle że poza oficjalnym obiegiem), który obserwował wszystko w czasie rzeczywistym. A to, gdzie on wtedy przebywał, czy gdzieś w lesie, czy patrzył na monitory obserwując teren akcji siedząc w odległej bazie, to już trzeba zbadać, jeśli w ogóle jest to możliwe.

 9. Porównaj sobie spredy z okresu nagonki na kredyty – 100% przebicie.
  Nie każdy co brał to spekulant – często ludzie nie mielił możliwości spłaty większych rat,
  a płemieł i eksperci wieszczyli ciągły rozwój i tanie oiro.
  Pułapka typu bańka – banksterka w akci.
  Struktura cen jest tak ustawiona byś dymał jak niewolnik na podstawowe dobra.
  Dziwię się, że z taką łatwością wydajesz wyroki.
  Ocieniłeś 4mi swój flow.

 10. to co napisałeś potwierdza że spekulujesz nadal nie wiem czy świadomie czy nie ale czy słyszałeś o ludziach nie mających włsnago m i żyją zasłaniasz się jak policjant tarczą a to nie zmienia faktu że działa przeciw własnemu gatunkowi i nie będe nic porównywał i nie sędziowałem

 11. DIABEU242
  To bylo zalatwienie po przez remot kontrol . Easy tak jak to zabaweczki sa .To co jest w zabawkach to jest w rzeczywistosci tak naprawde .

 12. Aid
  Państwo jest tworem sztucznym podobnie jak Unia i waluta. Naprawdę nie ma znaczenia czy będziemy rozliczać się w złotówkach, euro czy dolarach. I tak nie mamy wpływu ile pieniędzy dodrukują.
  Waluta euro tak szybko nie padnie. Jest zbyt dużym projektem i zbyt kosztownym.

 13. @maq
  ale gdyby UE padała to chyba lepiej by było i dla eksporterów i dla okredytowionych żeby w Polandzie płacono złotówką. Przy hiperinflacji państwa wracałyby zapewne do swoich walut a kredytobiorcy szybko pospłacaliby kredyty.

  UE jest trochę jak CCCP – gigant na glinianych nogach.

  chyba jednak lepiej, żeby powoli się rozkładała – większa szansa na przebudzenie się narodów i wypracowanie zdrowych mechanizmów społeczno-ekonomicznych.
  warto to sobie wizualizować 😉

 14. Europejskie narody były podzielone aż do XX wieku. Zobacz ile wojen mieliśmy do tego czasu. I znów będą jak się Unia zawali. Albo się łączymy albo walczymy. Status quo nie trwa długo.

 15. Wiadomości ze sportu!
  Sprawa została zamieciona pod dywan,
  wg Ambasady RP w Tel Awiwie : http://www.telawiw.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/komunikat
  „16 lutego 2013
  Komunikat
  W związku z doniesieniami mediów dotyczącymi zachowania izraelskich kibiców podczas meczu tenisowego z udziałem Agnieszki i Urszuli Radwańskich w Ejlacie, informujemy, że Ambasada RP w Tel Awiwie skontaktowała się z trenerem polskiego zespołu. Zarówno on, jak i zawodniczki, nie słyszeli obraźliwych słów, o których piszą media. Mają natomiast pretensje związane z organizacją turnieju, ale nie oczekują od ambasady podejmowania działań wobec władz Izraela”….

  ale mecz jest nagrany, tylko zniknął z Internetu, jak i wszystkie filmy video nagrane przez Israel Tennis Results są niedostępne z powodu naruszania praw autorskich!!!??? w Internecie są skróty wszystkich meczy tylko nie TEGO bo Izraelczycy go zbanowali, żeby się nie pogrążać, ale filmiki z youtube Rosja-Izrael są (pokazują, że Czekwetadze i Szarapowa też nie miały lekko). Szukamy może jednak gdzieś ocalał!

  JEŻELI JEST TO NIEPRAWDA POKAŻCIE NAGRANY MECZ

  „Niespełna minutę – tyle trwała konferencja prasowa z udziałem Agnieszki Radwańskiej po meczu w Pucharze Konfederacji z Izraelem. Nasza najlepsza tenisistka, jej siostra i trener wyglądali jakby na spotkanie z dziennikarzami przyszli za karę”….
  Krótka konferencja sióstr Radwańskich:
  http://sport.interia.pl/tenis/news-polskie-tenisistki-byly-obrazane-i-wyzywane-w-izraelu,nId,932114
  lub http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=L1-Pz4fxH9c
  też już prawie nie jest dostępny!
  http://vod.gazetapolska.pl/3293-konferencja-siostr-radwanskich-po-incydencie
  http://sport.dziennik.pl/tenis/artykuly/419080,radwanska-strzelila-focha-po-minucie-wyszla-z-konferencji-wideo.html
  http://www.youtube.com/watch?v=bq4lS6OcCBQ&feature=player_embedded

Comments are closed.