Alternews 13.07.2012

Komentarze do sytuacji społeczno-politycznej.

One thought on “Alternews 13.07.2012

 1. Pan mówi (14:36), że to są fakty. To są interpretacje faktów faktycznych i medialnych 😉 Trudno sprawdzić ich autentyczność… Dobór faktów, choćby z racji czasu „antenowego”, jest stronniczy bez względu na poglądy mediów je prezentujących, czy to główny nurt, czy boczny, czy podziemie. Przeważnie jest jakiś profil, jakaś orientacja. Nie ma faktów, są interpretacje. Np. ten Alternews zorientowany jest – wydobywając z niego przesłanie konstruktywne – na przestrogę, na IMPULS DO TWÓRCZEGO DZIAŁANIA, aktywne interesowanie się życiem publicznym, robienie polityki służącej jednostce i społeczeństwu, byśmy żyli wolni… Nie za szybko: bo gdy się człowiek śpieszy, to się diabeł (korporacyjny) cieszy.

  Jeszcze jedno – ku przestrodze.

  „Nie wszczepiajmy dziecku chipa”

  Ministerstwo pracy rozważa utworzenie centralnego systemu monitorowania dzieci, z myślą o zapobieganiu stosowania przemocy wobec nich. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych dr Wojciech Rafał Wiewiórowski mówi „Rzeczpospolitej”, że to pomysł absurdalny.

  http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,14175,nie-wszczepiajmy-dziecku-chipa.html

  Trzeba tu połączyć spokój, uprzejmość, życzliwość, ufność z – mówiąc językiem nauki praw jazdy – zasadą ograniczonego zaufania, szczególnej ostrożności. Uważność bez napięcia, czujność bez wysiłku. Gdy zajdzie konieczność, gotowa do skoku, jak kot 😉

Comments are closed.