Alternews – 14.07.2014

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

16 thoughts on “Alternews – 14.07.2014

 1. Jeśli chłopak był w stanie ciężkim to pewnie zrobili mu w szpitalu odpowiednie badania.
  Wystarczy niedotlenienie mózgu które trwa 4 minuty aby nastąpiły nieodwracalne zmiany. Niestety taka jest nasza natura…

  1. Ludzie nie mają pół mózgu i żyją, także twój argument to kaleka. Bo świat zna wiele przypadków gdzie lekarze stwierdzali definitywny zgon a się okazywało że człowiek żyje. Albo chociażby przypadek z polski, pewna kobieta według medycznego punktu widzenia nie powinna mieć wzroku, a ona wszystko widzi. Chociaż każdy okulista mówi czy lekarz specjalista mówi jej że jest ślepa.
   Po prostu człowiek jest istotą która przełamuje wszelkie bariery i tyle.

  1. Zrobmy brygade bojowa na Tuska i dajmy mu kopa w D 🙂 Albo nie lepiej powiesmy go zeby miec pewnosc 🙂

 2. Sympatycy tej wirtualnej opcji ,w naiwności wyjdzie przyszłośćosadzać a ten szpital to niesamowity nikontroli sprawdzał dobrze že ma przyjaciół to nie jest praca

 3. Jest to oficjalna legenda obowiązująca bo za zrabowano kase dlA wykazania sie w plepiscycie to nietylko zwedzić ale..Trzeba dla rankingu rze żetelność agenda musi sieę opodatkować nawet jałomužné a te słupki magiczne a po grzybach to sie elastyczne robią gibkie każdemu prezesowi bez grzybów jaro nie widzi przyzzłości a trufle wstały i wyszły

 4. Postawa tych młodych ludzi, protestujących pod szpitalem we Wrocławiu jest godna podziwu. Całe szczęście też, że ojciec Kamila wreszcie się opamiętał i wycofał zgodę na pobranie organów swego syna. Prawdopodobnie dowiedział się, że organy-narządy są tylko wtedy wartościowe, jeżeli są dobrze ukrwione, a więc muszą być pobrane od trupa z bijącym sercem. Taki trup z bijącym sercem na stole operacyjnym podczas wycinania mu narządów porusza się,wzrasta mu ciśnienie, dlatego przed operacją daje się mu środki przeciwbólowe lub tylko środki zwiotczające mięśnie , aby się nie poruszał. Termin „trup z bijącym sercem” został wprowadzony w Polsce w latach 1990 – tych na potrzeby transplantologii.

  1. Slyszalam, ze bez znieczulenia, a „dawca” umiera dopiero na skutek braku narządu.

   1. oczywiście ze bez znieczulenia,kto by marnował cenne środki farmaceutyczne. Szkoda że nie napisze tu żaden odważny lekarz krok po kroku w jaki to sposób wszystko się odbywa kiedy to po naciskach na rodzine aby wyraziła zgodę na pobranie narządów.
    Bo to nie etyczne ,nie moralne,nie humanitarne dla…no i tu trudno dobrać słowa kim jesteśmy dla tych wyuczonych specjalistów.
    Zachowują się niczym sępy ,a najbardziej przerazajace jest gdy na sale wejdą okuliści aby pobrac opłacalne dla nich narządy,na końcu z wiadomych powodów zabierane jest serce.

  1. fragment z linka:” Zamiast tego, bez wiedzy i zgody rodziny, na 2 do 10 minut wyłącza się respirator, żeby sprawdzić, czy pacjent podejmie samodzielne oddychanie. Jeśli nie podejmie, następuje nieodwracalne uszkodzenie mózgu.
   Uszkadza się mózg po to, żeby orzec, że mózg jest uszkodzony!
   Ale gdyby pozwolić pacjentowi na spokojne dojście do siebie pod respiratorem przez kilka dni mogłoby się okazać, że oddech samoistnie powrócił, a stan pacjenta się poprawia. ”
   hmm jeśli tak faktycznie robią,nie wiem czy to procedura czy nielegalne działanie.Podobno matke sila z sali Kamila wyrzucili na około 10 minut.
   Po co?Moze żeby mu podac leki lub cos innego ,ale nie mogli przy matce?…

 5. Panie Januszu,
  Czy aby na pewno 4 mld zł za posiadłość Pana Sikorskiego?
  Zakładam że jest to tylko literówka (językówka).

Comments are closed.