Alternews – 15.01.2016

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.


 

222 thoughts on “Alternews – 15.01.2016

 1. Z inicjatywy fundacji Pomaganie jest trendy powstanie Ministerstwo Dobroczynności.

  „Już od lutego 2016 roku w Polsce funkcjonować będzie Ministerstwo Dobroczynności. Ministerstwo, choć niepodległe będzie szefostwu polskiego rządu, to jednak zarząd fundacji Pomaganie jest trendy, będący inicjatorem projektu oraz jego organizatorem, powołując Ministerstwo do zaistnienia, wystosował również pismo do Premier Polskiego Rządu oraz Prezydenta RP Andrzeja Dudy z prośbą o aprobatę dla projektu oraz objęcie go patronatem honorowym.”
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/z-inicjatywy-fundacji-pomaganie-jest-trendy-powstanie-ministerstwo-dobroczynnosci/6qmyww

 2. Ranking 20 największych sukcesów Polaków w 2014 roku.

  „W minionym właśnie roku oczy świata skierowane były głównie na wydarzenia związane z sytuacją w Rosji i na Ukrainie. Kiedy jedni przedsiębiorcy zmagali się ze skutkami embarga, inni, dzięki dobrym pomysłom, trafionym inwestycjom, a przede wszystkim ciężkiej pracy, zdobywali kolejne rynki, podpisywali intratne kontrakty lub po prostu odnosili osobiste zwycięstwo.”
  http://www.biztok.pl/sukcesy/ranking-20-najwiekszych-sukcesow-polakow-w-2014-roku_s19483

 3. Polscy wynalazcy przywieźli worek medali i nagród z największych targów wynalazczości w Stanach Zjednoczonych.
  „Aż siedem złotych medali z wyróżnieniem, cztery złote medale i pięć nagród specjalnych zdobyli Polacy podczas zakończonych w czerwcu 2014 roku targów wynalazczości INPEX (The Invention & New Product Exposition). Impreza ta od 29 lat odbywa się w Pittsburghu w Pensylwanii i uważana jest za największe wydarzenie związane z wynalazczością w Stanach Zjednoczonych.”
  http://www.polska.pl/biznes-i-nauka/osiagniecia-w-nauce/sukces-polakow-na-targach-wynalazczosci-w-usa/

 4. Ogromny sukces polskich naukowców.
  Odkryli gen odpowiedzialny za raka piersi,
  „W prestiżowym czasopiśmie naukowym „Nature Genetics” ukazała się publikacja opisująca odkrycie nowego genu, którego mutacje powodują wysokie ryzyko raka piersi o nazwie RECQL. Autorami odkrycia są prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński i prof. dr hab. n. med. Cezary Cybulski z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz M. A. Akbari i S. A. Narod z Toronto i W. D. Foulkes z Montrealu.”
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ogromny-sukces-polskich-naukowcow-Odkryli-gen-odpowiedzialny-za-raka-piersi,wid,17491716,wiadomosc.html

 5. Takie cuda na kiju to tylko w USA
  http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20160118/1868620/ropa-lupkowa-ceny-spadek.html

  Ujemne ceny na amerykańską ropę łupkową.
  Jak widać to już bardzo desperackie próby „przeżycia”.

  Ciekawe kto pierwszy „zdechnie” USA czy Rosja.
  Ten kto pierwszy nie wytrzyma ten zbombarduje Saudyjskie lub inne rafinerie by podnieść ceny ropy na świecie, może też zablokować cieśniną koło Iranu..

  Toczy się walka różnych lobby bo każde lobby chce takiej polityki by więcej zarobić.
  To obraz prawdziwego gnicia zachodu.

Comments are closed.