Alternews – 15.05.2013

Alternews – prowadzi Wojciech Drewniak:
– polska gospodarka mocno hamuje, zaskakujące dane GUS;
– Polacy płacą jeden z najwyższych PIT-ów w UE;
– Agenda spotkania Grupy Bilderberg 2013.

6 thoughts on “Alternews – 15.05.2013

 1. Według różnych wyliczeń ponad 80 procent tego co zarabiamy wydajemy na podatki, akcyzy, opłaty i inne daniny na rzecz państwa. Qwa i jeszcze ten je..ny kraj jest zadłużony po uszy. Tak jak mówi JKM – czerwoną hołotę po dojściu do władzy trzeba osądzić, bo niszczą ludzki wysiłek, marnują ludzką działalność. Mamy 450 tys. urzędników, a I Rzeczpospolitą (od morza Bałtyckiego do Czarnego) administrowało ok. 1000 urzędników, którzy mieli jeszcze odpowiedzialność majątkową i osobistą za wydawane decyzje. Jak tu qwa nie klnąć…

 2. Noam Chomsky – 10 sposobów oszukiwania społeczeństwa przez media

  1. ODWRÓĆ UWAGĘ
  Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. ?Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, wciąż na roli ze zwierzętami (cyt. tłum. za Silent Weapons for Quiet Wars?).

  2. STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE
  Ta metoda jest również nazywana ?problem ? reakcja ? rozwiązanie?. Tworzy problem, ?sytuację?, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.

  3. STOPNIUJ ZMIANY
  Akceptacja aż do nieakceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku, przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 1980 i 1990: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku ? zmiany, które wprowadzone naraz wywołałyby rewolucję.

  4. ODWLEKAJ ZMIANY
  Kolejny sposób na wywołanie akceptacji niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako bolesnej konieczności? i otrzymanie przyzwolenia społeczeństwa na wprowadzenie jej w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać się mu z miejsca. Do tego społeczeństwo, masy, mają zawsze naiwną tendencję do zakładania, że ?wszystko będzie dobrze? i że być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje społeczeństwu więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także na akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas.

  5. MÓW DO SPOŁECZEŃSTWA JAK DO MAŁEGO DZIECKA
  Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania się, argumentowania czy wręcz tonu protekcjonalnego, jakiego używa się przemawiając do dzieci lub umysłowo chorych. Im bardziej usiłuje się zamglić obraz swojemu rozmówcy, tym chętniej sięga się po taki ton. Dlaczego? ?Jeśli będziesz mówić do osoby tak, jakby miała ona 12 lat, to wtedy, z powodu sugestii, osoba ta prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat? (zob. Silent Weapons for Quiet War).

  6. SKUP SIĘ NA EMOCJACH, NIE NA REFLEKSJI
  Wykorzystywanie aspektu emocjonalnego to klasyczna technika mająca na celu obejście racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Co więcej, użycie mowy nacechowanej emocjonalnie otwiera drzwi do podświadomego zaszczepienia danych idei, pragnień, lęków i niepokojów, impulsów i wywołania określonych zachowań.

  7. UTRZYMAJ SPOŁECZEŃSTWO W IGNORANCJI I PRZECIĘTNOŚCI
  Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. ?Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętna na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała (zob. Silent Weapons for Quiet War).

  8. UTWIERDŹ SPOŁECZEŃSTWO W PRZEKONANIU, ŻE DOBRZE JEST BYĆ PRZECIĘTNYM
  Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że to cool być głupim, wulgarnym i niewykształconym.

  9. ZAMIEŃ BUNT NA POCZUCIE WINY
  Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń, a to przez niedostatek inteligencji, zdolności, starań. Tak więc, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, jednostka będzie żyła w poczuciu dewaluacji własnej wartości, winy, co prowadzi do depresji, a ta do zahamowania działań. A bez działań nie ma rewolucji!

  10. POZNAJ LUDZI LEPIEJ NIŻ ONI SAMYCH SIEBIE
  Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom a tą zarezerwowaną dla wąskich elit. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii stosowanej ?system? osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną jak i psychologiczną. Obecnie system zna lepiej jednostkę niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma on większą kontrolę nad jednostkami, niż jednostki nad sobą.

  źródło: Noam Chomsky Silent Weapons for Quiet War

  //
  Temat znany, ale warto go przypominać, zwłaszcza tym co jeszcze drzemią!
  Voytek – [Admin]

 3. @Marku

  znowu JKM…
  Korwin jak i reszta konserwatywnych liberałów namawia nas do utworzenia minimalnego państwa, prywatyzacji wszystkiego, wprowadzenia zasad wolnorynkowych do każdego sektora życia publicznego.

  Dawajmy się wyzyskiwać innym, przez 8h bo potem to my wyzyskujemy,
  Człowiek jest pracownikiem przez 8h a potem jest konsumentem…
  Bla bla bla…

  Jakoś konserwatywni liberałowie nie chcą zauważyć, że człowiek kiedy śpi, je, pracuje, robi zakupy lub odpoczywa – jest OBYWATELEM nie konsumentem.
  Obywatel ma większą świadomość od konsumenta, bo różne decyzje podejmuje nie kierując się jedynie własną korzyścią.

  Taki system myślenia wpompowywany jes do świadomości MAS od ok 40 lat…
  Neoliberalne Think-tanki wchodzą do szkół, uczelni, wszelkich mediów…

  Kto stoi i kto finansuje modelowanie skrajnie-egoistycznego myślenia o rzeczywistości, gospodarce, stosunkach społecznych?
  Finansiści, bankierzy i korporacje.
  Jak sam zaczniesz myśleć, że chciwość jest ok, wykorzystywanie innych ok, że jesteś JEDYNIE KONSUMENTEM, to nie protestujesz, kiedy jakiś moloh finansowy przejmuje pół polskiej gospodarki. Wiadomo – rynek jest dobry – państwo złe.

  Dzięki temu trikowi doszło do kuriozum – grupa udziałowców zyskuje prawa jednostki ludzkiej, może występować do sądu, pozywć innych, przysługują jej przywileje obywateli, ale co ciekawe – JEJ JEDYNYM CELE JEST ZYSK UDZIALOWCÓW – bez względu na koszty środowiskowe, społeczne, demograficzne.
  Poza tym ta grupa nie odpowiada moralnie i nie bierze odpowiedzialności społecznej za dewastacyjne skutki swojej działalności.
  Tak działają Monsanto, Novartis, Baxter, Goldman Sachs i reszta legalnej banditierki.

  – „Czy budynek może mieć odpowiedzialność społeczną czy moralną?
  Zatem czy KORPORACJA może mieć odpowiedzialność społeczną czy moralną?”
  – Milton Friedman – guru neo-konserwat-liberałów.

  Ostatnio Michalkiewicz mówił o GRANDZIARZACH FINANSOWYCH – rujnujących świat. Mikke apelował o BOJKOT RZĄDU USA (!!!!! 🙂 ) za ACTA…
  Jakby jeszcze chcięli zobaczyć, że Friedman, Bernanke, Greenspan i reszta miłych panów, którzy namawiają nas do pozbywania się wszelkich osłon jakie posiadają państwa – to właśnie CI GRANDZIARZE FINANSOWI RUJNUJĄCY ŚWIAT.
  Kumple Rotshilda i Rockefellera.

  Leczenie socjalizmu UE – kapitalizmem MFW jest jak polewanie odmrożeń wrzątkiem.

  Potrzebujemy harmonii – nie ekstremów.
  Koherencja. Yang-Yin. Złote cięcie.
  Także w ekonomii – poszukajmy punktu równowagi między własnością a wspólną odpowiedzialnością za państwo.

  Jak pisał Brzeziński w „Pomiędzy 2 Erami” – w nowej technotronicznej epoce komunizm mas będzie kontrolowany przez oligarchiczno-kapitalistyczną elitę.
  Pieprzmy Zbysia i jego załogę.

  Nie dawajmy się już rolować i skończmy z ping-pongiem kapitalistyczno-socjalistycznym.

  AVE

  🙂

 4. idealnie się to łączy z wypowiedzią Davida Rockefellera na spotkaniu Bilerberg:
  „Jesteśmy wdzięczni wydawcom Washington Post, New York Times, Time Magazine i innym wielkim publikacjom, których menadżerowie uczestniczyli w naszych spotkaniach i dotrzymali swych obietnic zachowania dyskrecji przez blisko 40 lat. Byłoby dla nas niemożliwością zrealizowanie naszego planu budowy światowego rządu, jeśli bylibyśmy w tym czasie przedmiotem zainteresowania prasy. Dziś jednak świat jest już dużo bardziej wyrafinowany i przygotowany do organizacji rządu światowego. Idea ponadnarodowej suwerenności elit intelektualnych i światowych bankierów jest z całą pewnością korzystniejsza od narodowego samostanowienia, praktykowanego w minionych stuleciach.”

  @tzw
  dzięki za podanie textu Noama.
  Chomski to jeden z najinteligentniejszych ludzi na Ziemi.

  pozdro

 5. AAAAAAAAA 🙂

  Ministerstwo PRAWDY !!!!!!!!!

  Orwell powinien mieć pomnik w każdy mieście…

  Novus Ordo Seclorum… – ale chyba już im się pali grunt, bo im bardziej będą cisnąć tum więcej osób zacznie kumać, że NWO jest realnym projektem, który należy zablokować.

Comments are closed.