Alternews – 16.01.2015

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

27 thoughts on “Alternews – 16.01.2015

 1. kopalnie sa nierentowne?Proponuje górnikom zrobić podkop pod sejmem,jak sie zawali to wszystkie branże sie zrobia rentowne. 100% gwarancji.

  1. co by tu jeszcze w tym „nierentownym” kraju zlikwidować ? módlmy się do Pana aby ten biedny rzad się jakoś wyżywił co Ci biedacy zrobią jak w tym roku wyjedzie 2 miliony niewolników ? co tutaj opodatkować ? aby się im lepiej żyło , może tak więcej radarów nastawiać ,wybudować kilka najdroższych pseudo autostrad na koszt podatnika a później kazać płacić podatnikowi aby mu się lepiej żyło , a drogi lokalne pozamykać dla bezpieczeństwa bo przecież autostrady są bezpieczniejsze co kilka kilometrów ograniczenia Goj to goj na wszystko się zgodzi wódki mu dać !

   1. ” Goj to goj na wszystko się zgodzi wódki mu dać !” o i tu masz wyjaśnienie.. jak Naród durny, skłócony to nic tylko rżnąć do gołej kości… a potem pojawi się „nowy zbawca” wznieci rewolucję, co by nas trochę jeszcze bardziej i skłócić i przetrzebić, bo za dużo nas i tak i tak w kółko… i w kółko.. póki nie siądziemy na dupie i się nie zastanowimy, dlaczego jesteśmy tak durni i czy to odwracalne?
    A Ty Oskar nie wycieraj sobie rąk nazwą Solidarność bo ten ruch liczył 10 milionów ludzi i żaden z ideowych nic na tym nie skorzystał. Po pacyfikacji w 1981 nastąpiła infiltracja i przejęcie, bo sorry ale te gęby które się napasły na nazwie Solidarność nie miały nic wspólnego z ludźmi, którzy w nią wierzyli i tworzyli. Błędem Narodu po 1989 roku było, po pierwsze wiara w „wolne media”/majstersztyk manipulacji społecznej/, bierność-oddanie władzy bez mówienia: sprawdzam ale to usprawiedliwiam skutecznym zastraszeniem w latach 90-tych bezrobociem i biedą..to odbyło się stosunkowo błyskawicznie, bo ludzi zastraszono i weszli na reakcje obronne a nie solidarne.. to są typowe działania socjotechniczne. Trzeba wiedzieć, ze Ci co nami manipulują znają nas lepiej niż my sami.. i to jest nasza słabość. A największą naszą słabością w tym momencie jest to, ze po 1989 roku nas „złamano”. Bo wiesz Oskar ja pamiętam, ze za komuny ludzie nie identyfikowali się z Władzią i stawiali bierny opór, solidaryzowali się (w mniejszym lub większym stopniu), byli odporni na propagandę, wiadomo było że jak mówią w dzienniku to trzeba to doczytywać na opak.. A teraz? Teraz co prawda brzydzimy się Władzią ale jesteśmy tak wewnętrznie skłóceni ze nic tylko nas rżnąć do dna… do kości a my będziemy się kłócić o PO i PiS, o Kościół, radiomaryja, gejów i.. o czymś zapomniałam (aha ostatni hit to chyba Owsiak)? Sorry od 1,5 roku nie oglądam TV i nie słucham radia.. tylko znerwicowanych ludzi…

   2. Iza45 o tym właśnie piszę że 10 mln pożytecznych idiotów oddało Polskę w łapy grabieżców i własnymi rękoma dokonało rozbioru Polski w interesie wrogiej Polsce zagranicy o znanych korzeniach.
    Bez tych 10 mln pożytecznych … zagranica by Polski nie podbiła i nie ograbiła. Tej koszernej zagranicy jest na sztuki niewiele, oni do podbojów potrzebują miliony pożytecznych idiotów (islamiści , banderowcy, solidaruchy).
    Takimi pożytecznymi …. zwykle dowodzą dobrze przeszkolenie najemnicy lub agentura koszernych.
    A pożyteczny dają tylko masy na ulicach, pożywkę dla koszernych mediów, i daninę krwi gdy taki interes mają koszerni…. i oczywiście nic z tego nie mają bo celem jest by mieli coś z tego koszerni a nie pożyteczni…

    To chcę pożyteczym… uświadomić… własnymi rękoma zniszczyli Polskę….Dokonali IV ekonomicznego rozbioru Polski.

    O tym właśnie piszę.

   3. w tej wyliczance: islamiści, banderowcy, solidaruchy zapomniałeś o komuchach…. długo tak będziemy siebie wzajemnie opluwać i wyzywać się od użytecznych idiotów tworząc pożywkę dla pasożytów? Ty nie widzisz tego „dziel i rządź”? I zastraszaj… Czekam na przywódców na miarę Gandhiego…może się doczekam. Za ludźmi ze smutnymi twarzami lub cynicznymi, lub wykrzywionymi frustracją nie pójdę i innym odradzam…

   4. Iza 45 jakby nie patrzyć to ten PRL czyli Polskę komuchy budowały z gruzów powojennych.
    Gierek budował fabryki czyli miejsca pracy i domy dla pożytecznych i dawał te domy za półdarmo.
    Dzisiaj fabryki są likwidowane a domy tylko na lichwę.
    Komuchy dawały Polsce szanse na rozwój taki jaki osiągnęły Chiny. Gierek uczył Chińczyków jak uprzemysławiać kraj.

    Niestety pożyteczne …za namową koszernych z „komitetu obrony Robotników” i innych agenturalnych instytucji (wszystkie żydowskie) zniszczyły dorobek Gierka własnymi rękoma.
    A Pan Bóg nie pomógł i nie pomoże.. mądrzejsi wiedzą dlaczego…

   5. Wiesz Oskar, ja też jeszcze nie poskładałam puzzli, w ramach hobby, do końca. Z tego co mi wiadomo, te, jak to określasz koszerne siły (ja nazywam je finansjerą z Wall Street) stworzyły komunizm i sfinansowały go i przetestowały na Słowianach by rozlać na swiat…najgorszymi katami polskich patriotów byli „komunistyczni” Żydzi to tez fakt. Gierek, jak tak odsuniesz swój sentyment do niego, tez spełnił rolę użytecznego idioty, nieprawdaż? /chyba nie wierzysz w filantropię Zachodu haha i te kredyty jak z nieba leciały, licencje i inne bajery/Ah ta coca-cola.. Pewexy i ten zgniły, dekadencki zapach Zachodu który nas mamił… i urabiał… no nie mów, że nie… a potem poszło już z górki.
    Gracze nadal nas rozgrywają jak chcą.

 2. Jeden z zamachowców został pochowany w tajemnicy, jak to określają media w „tajnym grobie”. Gratulacje dla Pana Janusza, który kilka dni temu nakreślił scenariusz zdarzeń i jak do tej pory się wszystko sprawdza.
  Co do ostatniej wiadomości tego alternewsa, to ja nie wiem czy można ja zaliczyć do dobrych wiadomości. Bo ten „wynalazek” powstał na uczelni, za pieniądze podatnikow. Jestem prawie pewny ze kończył się projekt i trzeba było przedstawić jakies wyniki, wiec pokazali. Z tym „wynalazkiem” będzie jak z setkami tysięcy innych które sa realizowane dla napełniania kieszeni pracownikom uczelni.

 3. IV Rozbiór Polski dobiega końca.
  Rozbiór rozpoczął się w 1989r natychmiast po przejęciu władzy przez Solidaruchów.
  Dotychczas Polska nigdy nie przeżywała tak głębokiego rozbioru.
  Dotychczasowe rozbiory miały charakter polityczny, zmieniała się czapeczka, zmieniała się flaga, zmieniał się strażnik żyrandola i tyle.
  Ostatni rozbiór jest inny. To jest rozbiór dogłębny, to jest rozbiór ekonomiczny Polski.
  A Państwo bez własnej siły ekonomicznej jest niczym jest , jak prywatnie potwierdzał ten fakt jeden z „rozbierających” jest wydmuszką, atrapą państwa.
  Czym innym są „prywatyzacje” do zagranicznych oligarchów o znanych korzeniach jak nie ekonomicznym rozbiorem Polski ?
  Bo kto kupi taką np Kopalnie ? Zwykły kowalski ? nie, kopalnię kupi ktoś bogaty kogo stać czyli oligarcha najpewniej z zagranicy.
  A taki Oligarcha zechce na tym zarobić i co zrobi ? Najłatwiej zarabia się na wyzysku.
  A wyzysk to obniżenie plac pracownikom d poziomu niewolniczego, każdy zbędny won na bruk a reszta więcej i taniej pracować na bogactwa Oligarchy.
  Nie istnieją Oligarchowie rozdający pieniądze.
  I taką Polskę Solidaruchy właśnie kończą budować czyli rozbierać Polskę niegdyś gospodarczo suwerenną.
  Została z Polski czapeczka, ptak w koronie i strażnik żyrandola który reprezentuje interesy służb specjalnych, też już nie Polskich od 25 lat.
  Nawiasem mówiąc korona to symbol dominacji Oligarchicznej bo kim był taki król ?
  To był najsilniejszy Oligarcha do którego na własność należała większa część kraju.
  I o ten symbol dominacji władzy oligarchicznej dzielnie walczyły solidaruchy.

  A demokracja to brak oligarchii czyli brak krony.
  Z drugiej z drugiej strony rawniłowka, dyktatura proletariatu czy dyktatura Solidaruchów (bo czym są Solidaruchy jak nie proletariatem robionym w kona przez „elyty” zdrady narodowej) to też nie jest demokracja.

  Demokracja to to coś o czym rządzące i pchające się do władzy (opozycja) solidaruchy nie mają pojęcia.
  A Polska rozebrana ekonomiczni i politycznie (mafia rządzi, nie Polacy) do gołego.

  1. Kazdy kto notorycznie i chronicznie myli „Solidarnosc 80/81′ z komunozydowska magdalenka 89 (Kiszczak i.inni + Michnik i.inni = doprowadzenie do zakulisowych rzadow wladzy bezpieczniackich watach SS) i przeinacza – nieswiadomie czy polprzytomnie zrodlo problemow tego neszczesliwego kraju – jest tego nieszczescia wspolnikiem…

 4. „Izraelski premier Benjamin Netanjahu skrytykował decyzję prokuratorów Trybunału w Hadze, którzy wczoraj poinformowali, że zbadają, czy na terenach palestyńskich nie popełniono zbrodni wojennych. Izraelski premier powiedział, że to skandal i absurd.”
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Benjamin-Netanjahu-o-decyzji-Trybunalu-w-Hadze-skandal-i-absurd,wid,17186593,wiadomosc.html
  Izraelski premier twierdzi, że sędziowie nie mogą się zajmować sprawą Palestyńczyków, bo ci nie mają własnego państwa.”

  1. >Netanjahu podkreślił, że Izrael zawsze przestrzegał najwyższych norm prawa międzynarodowego.
   oj to dobrze, co by to się bowiem działo, gdyby nie przestrzegał, albo przestrzegał tych nieco niższych…

 5. http://www.biztok.pl/gospodarka/bcg-stworzylo-plan-naprawy-kopaln-rzad-go-tylko-przyjal_a19854
  „To nie rząd opracował plan naprawczy dla polskiego górnictwa, ale międzynarodowa firma Boston Consulting Group – wynika z dokumentów, które otrzymał Biztok. Jedno z największych przedsiębiorstw konsultingowych świata temu zaprzecza. Twierdzi, że przygotowało jedynie prezentację w… PowerPoincie. Nikt nie chce ujawnić, ile konsultant dostał pieniędzy i od kogo”
  „Czym jest BCG? Jest ona zaliczana do trzech największych firm zajmujących się doradztwem strategicznym na świecie. Zatrudnia ok. 10 tys. analityków. Pracuje dla najpotężniejszych koncernów, na swojej stronie internetowej podaje, że jej klientami jest 8 z 10 największych firm w Polsce. ”
  warto przeczytać.rzad to smiechu warte cos co sie nazywa rządem.

  1. to chyba idiotyzmy ?, następne setki milionów wyssane!! , wszystkie te badania to nic nie warte ,kopalnie zostały wrobione , to wyśmienite miejsca gdzie można szybka forsę robić ,aż do momentu krytycznego nie pierwszy to sektor , a cala robotę wykonują wylacznie górnicy ,i sluzby utrzymania ruchu ,cel jest jeden wyssać ile się da , trwa to dlugo bo fundusze płyną latami krach przychodzi jak źródło wysycha !!! niech każdy to sobie obejrzy i przypomni wszystkie kulisy zbrodni na narodzie https://www.youtube.com/watch?v=96Qt76NmK7E

   1. Dlatego jak muzyka w moich uszach zabrzmiał kwik tych sprzedawczyków, kiedy usłyszeli „…wiemy gdzie mieszkacie i żaden immunitet wam nie pomoże…” 🙂 To jedyny argument który oni są w stanie zrozumieć.

  2. Totalne chamstwo ze strony rzadu .Likwidacja w sumie calych miast czy miasteczek.Ukradli ponad miliard z kopalni na jakies podstawione zarządy ich pensje a wlasnie ten miliard jest potzrebny zeby jakos funkcjonowały.
   „wiemy gdzie mieszkacie…”no straszne,naprawde ,straszniejsze niz wywalenie na bruk ilus tysiecy ,albo na zieloną wyspe,bo na szarej rząd kradnie i zwala na innych.
   Kopacz to tylko pionek ,ona sobie załata swoje kredyty po kilku miesiacach premierowania.A ludzie?no sory,..taki mamy klimat złodziejski.
   Tylko pokazanie siły to jest konkretny argument.ten jeden działa,jakby ktos jeszcze sie łudził.

   1. lilka jakie kredyty ? tak miało wyglądać taka niedola narodowa , pewnie ze teraz taki pionek , czasy niepewne to się takich z drugiego szeregu wystawia na ewentualne pożarcie .nie jeden miliard ukradli ,ale co zrobić to OBCY , i zapewne wyssali wszystko dla swoich jednak maja duchowe serca dbają o swoich swoje rodziny z jednej strony powinno się z nich brać przykład ,wyobraźmy sobie np Polaków rządzących na polach naftowcach , czy by nie ciągnęli miliardów do swojego kraju normalny patriotyczny odruch , ale nie martwy się ponoć znowu będą wozy Pana Drzymały w promocjach tak wiec narodowi nic nie grozi będzie dach nad głową .

   2. pani premier predystynowana do aktywności politycznej chyba tylko z nazwiska. nie naśmiewam się. współczuję duszy zagubionej.

Comments are closed.