Alternews – 16.03.2015

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

20 thoughts on “Alternews – 16.03.2015

 1. Tak walczycie o ochronę prywatności a co ma znaczyć ta linijka podpowiedzi?

  1. Osoby publiczne powinny posiadać tylko ograniczoną ochronę prywatności.
   Nagrane „prywatne rozmowy” na tematy państwowe osób publicznych nie są prywatne. Te rozmowy pokazują kim są naprawdę nagrane osoby publiczne , demaskują kłamców którzy oficjalnie udają kogoś innego niż są naprawdę.
   A kłamcy nie powinni rządzić krajem, nie powinni być reprezentantami kraju czyli nie powinny być osobami publicznymi z definicji.
   Wszyscy nagrani którzy się skompromitowali powinni utracić stanowiska państwowe dożywotnio (bo kłamca jest kłamcą dożywotnim) a ci co byłymi osobami publicznymi (np Kwaśniewski) powinni utracić wszelkie honory i korzyści które uzyskali będąc osobami publicznymi.
   Podobnie wszyscy ci politycy którzy jako osoby publiczne działały na rzecz firm prywatnych a po zakończeniu kariery dostawały pracę (praktycznie zawsze na fikcyjnych stanowiskach) w tych firmach.
   To jawna korupcja.
   Osobami publicznymi nie powinny nigdy zostać osoby posiadające najbliższych członków rodziny pochodzących z obcych krajów lub podwójne obywatelstwo lub byłych obywateli innych krajów….

   1. Oskar pisze:”Podobnie wszyscy ci politycy którzy jako osoby publiczne działały na rzecz firm prywatnych a po zakończeniu kariery dostawały pracę (praktycznie zawsze na fikcyjnych stanowiskach) w tych firmach.”
    etam po zakonczeniu kariery.Oni juz na swoich ministerialnych ,prezydenckich i innych waznych stanowiskach dostają „prace”.
    A praca ta to udzialy w wielkich koncernach .I nie muszą juz nic tam robić wystarczy ze wydadzą decyzję,zmienią ustawę na rzecz koncernu i maja zarobek do konca firmy i maja nas daleko.
    Dlaczego markety nie placa podatkow?maja jakies raje podatkowe urlopy i nie wiadomo co.Moze nalezaloby posprawdzać w jakich firmach udzialy mają wysocy urzędnicy.
    Wystarczylo mi poogladac filmik ten o rybach ,ktos tu kiedys wklejal,gdzie pani minister za udzialy w koncernie pozwala truc ryby i srodowisko w Norwegi lub Szwecji ,nie pamietam.
    Prezydent Gdanska ,ktory zapomnial wpisać do orzeczenia majątkowego poprawnej liczby swoich mieszkań,kilka razy,tez ma udziały w dwoch duzych spolkach.O niczym to nie swiadczy ….,ale dla mnie swiadczy.
    Ja nie mam więcej pytań.Po prostu trzeba to sprawdzic jesli sie da.
    Bo wczesniej myslalam,ze jadą na łapówkach.A tu jest w miare wszystko legalnie.powiedzmy.

  1. Uważam,że większość widzi flagę Izraela-to taka choroba -coś w stylu widziałem UFO.Ja widzę dokładnie ten sam znaczek jak na mikrofonie który redaktor trzyma w dłoni,ale nie przejmuj się-mi płacą za to, żebym flagi nie widział.Wiesz-stare kompy,laptopiki mające 5 lat różnią się od komputerów podających obraz w hd,lub w dobrej jakości.

   1. a nie widzisz pasków niebieskich na górze i na dole?a w srodku wlasnie taka bryła z literek.
    to nie jest jakies skrzywienie zawodowe bo ja sie tym nie zajmuję;)
    to sie rzuca w oczy normalnie.A logo jakto logo ..nie moze byc przypadkowe.:)

   1. Zainstalowałem śmiało zgodnie z instrukcją ale na żywo NTV nie da się oglądać.

    //
    To są różne streamy live i playlista. Urządzenia mobilne odtworzą tylko live, a co do reszty to jest YT.

    Voytek – [Admin]

   2. Aa tam się przejmujesz na żywo, ja se nigdy na żywo nie oglądam wolę TV 😛 Zawsze można poczekać i obejrzeć jak każdy przez YT ze stronki 😀

 2. Ochrona własności prywatnej ?
  To jedno z najsilniejszych narzędzi wyzysku i grabieży w świecie urządzanym przez mafię. To własność mafii jest „święta” a własność gojów podlega grabieży na tysiące sposobów.
  To tym narzędziem mafia i KK ograbiły Polskę i nie tylko Polskę.
  Najpierw prywatyzacja czyli grabież potem ochrona własności prywatnej i „święta własność prywatna” zagrabionego mienia … pamiętacie Balcerowicza i innych „prywatyzatorów”.
  Własność społeczna czy państwowa oczywiście żadnej ochronie nie podlega.
  Własność zwykłego obywatela też nie podlega ochronie (komornik może bezkarnie każdemu zabrać co zechce).
  Ochronie podlega wyłącznie własność zagrabiona na wyzysku lub zwykłej kradzieży, wyłudzeniu, prywatyzacji….własność mafii.

  A powinno być tak że własność prywatna jest ograniczona do własności osobistej i jest chroniona bezwzględnie.
  Nie powinno być własności prywatnej firm zatrudniających pracowników.
  Zwłaszcza dużych firm bo to prowadzi wprost do systemu oligarchicznego i związanego z nim wyzysku pracowniczego.
  Firmy powinny być własnością spółdzielczą z partycypacją pracowników oraz lokalnych lub ogólnopolskich organizacji Państwowych (zależnie od skali firmy).
  Tylko firmy rodzinne mogły by być prywatne.
  Szefowie wszystkich szczebli firm spółdzielczych powinni być wybierani przez udziałowców (załogę, zarząd i udziałowców biernych czyli władze państwowe).
  Firmy zagraniczne wyłącznie z dominującym udziałem krajowym na opisanych zasadach (firmy zagraniczne przychodzą wyłącznie w celu drenowania lokalnego rynku z pieniędzy a jak chcą na rynku zarabiać to powinny się dzielić zyskami z dysponentami tego rynku).

  Taki system likwiduje wyzysk pracowniczy, system oligarchiczny, transfer zysków za granicą (kontrola załogi i państwa).

  Nie może być tak jak na Ukrainie że jeden tłusty „Benio” posiada na własność pół Ukrainy, posiada własną armię najemników, ustanawia prawa, a żyje z wyzysku lokalnej ludności (miliony biedaków pracują na tłustego żydowskiego „Benia” czy innego Chodorkowskiego czy Kulczyka albo Kwaśniewskiego .. temu też się marzy zostać oligarchą.)
  Takiej degeneracji systemowej, prawa własności, bronić nie mogą.
  Podobny problem jest z Polskimi Lasami które mafia żydowska chce wydrzeć Polakom razem z ziemią na której te lasy rosną by przejąć pół Polski na własność, na „świętą własność prywatną”. (ogrodzone, wstęp wzbroniony… własność państwa Israel)

  To przecież bandytyzm w biały dzień, bandytyzm oparty o fałszywą zasadę „własności prywatnej”.

  Temat warty przemyślenia.
  Ale czy Polacy są zdolni to takich przemyśleń ?
  https://www.youtube.com/watch?v=28MgUGPpwZQ

  Świat sądzi że raczej nie. Mafia też na to liczy i jak dotychczas się nie przeliczyła.
  Na zdrajców, karierowiczów i pożytecznych…. w Polsce mafia zawsze może liczyć.

  1. Filmik który załączyłem okazuje się być nieźle zrobioną satyrą na, pewnie, przeciwników politycznych.
   Tu jest ten sam filmik z innymi napisami na temat Ukrainy.
   https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EIzzIpBX1fk

   Trzeba przyznać że to niezła, ostra i celna satyra na mafijne „popychadła”.
   A autorów oczywiście łatwo się domyśleć.

   Myślę że na bazie tego filmiku powstanie jeszcze kilka „skeczy” (o USA, o zachodzie… o demokracji zachodniej, wybiórczej moralności zachodu… ale nie wprost o mafii bo autorzy pewnie nie chcą być oskarżani o „antysemityzm”.

   Byłby to niezły serial do oglądania.
   Nowy gatunek filmowy. Mnie się spodobał.
   Obraz zawsze ten sam a teksty całkiem inne.
   W serialach są aktorzy ci sami a obraz i teksty ciągle kręcą się koło tych samych spraw.

  2. Oscar piszesz o ciekawej koncepcji własności i kierownia przedsiębiorstwami: to element programu NSZZ Solidarność. Uchwalił to I Krajowy Zjazd Delegatów w październiku 1981. To była wizjonerska koncepcja „akcjonariatu pracowniczego”. Wtedy tez Solidarność wymusiła na komuchach ustawę „o przedsiębiorstwach państwowych i samorządzie załogi”, która uchwalona przez Sejm PRL praktycznie nie weszła w życie. W tym czasie wymuszono też nową ustawę o spółdzielczości dającą im smorząd, bez centralnych związków. Jednym z nielicznnych wybranych demokratycznie dyrektorów był szef LOTu Klimaszewski, w stanie wojennym go odwołano i zastąpiono generałem z WRON.
   Program akcjonariatu pracowniczego powtórzyła podziemna Solidarnośc, ale nowe „elity” władzy po 1989 r o sprawie zapomniały (lub jej wcale nie znały).
   Sic transit gloria mundi…

 3. Nie zgadzam się z Korwinem co do poglądów politycznych ale jedno mu trzeba przyznać
  to jest facet który mówi co myśli a nie jak inni mówią to co im może przynieść korzyści polityczne , finansowe, wizerunkowe.

  Tu dowody.
  http://swiat.newsweek.pl/janusz-korwin-mikke-teorie-spiskowe-ameryka-chce-oslabic-rosje,artykuly,359188,1.html

  Korwina można nie popierać ale trzeba go szanować bo to jeden z nielicznych polityków którzy nie okłamują społeczeństwa (on się czasem myli, czasem nie ma racji ale on nie kłamie.. jak wielu innych „demokratów”).
  Wali prawdę prosto z mostu tak że zatyka kłamców, szuje, marionetki itp.

  1. Mały błąd z tym szanowaniem-że trzeba JKM szanować,to coś nowego dla mnie,ale chyba nie rozumiem jakie mam obowiązki wobec JKM.11 marca panowie-Andrzej Duda,Jacek Wilk,Paweł Kukiz,JKM,Grzegorz Braun,Marian Kowalski otrzymali apel aby wybrali spośród siebie jednego kandydata,po to aby przejść do 2 tury.Kolejny test na poziom JKM aktualnie jest przeprowadzany.

 4. No tego nie mogę nie napisać.
  O Dudzie kandydacie PIS na Prezydenta.
  http://p21.neon24.pl/post/120299,tradycje-rodzinne-andrzeja-dudy

  O Bronku wiadomo a teraz o Dudzie też wiemy.
  Czy Polski nie stać na Polskiego Prezydenta, na Polskiego Ministra spraw zagranicznych … A ostatnio pisano że były, całkiem jeszcze młody, szef Mossadu dostał obywatelstwo Polskie. To ten szef od organizowania akcji mordowania naukowców Irańskich. Jakie stanowisko rządowe dostanie w Polsce ? Czy podobnie jak Rostowski zostanie ważnym ministrem ? Czy tylko szarą eminencją ? A może Prezydentem w następnych wyborach ?

  Czy naprawdę nie widać „tryndu” o którym piszę na okrągło.
  Mnie ten „trynd” przeraża. Ja chcą Polski rządzonej przez Polaków a nie przez żydowską mniejszość która nienawidzi Polaków nie mniej niż Palestyńczyków.
  (rządy Polaków to nie będzie pewnie bajka ale to jednak niepodległość).

 5. Znalezione na AdNowum w komentarzach.
  To każdy Polski patriota powinien przeczytać tyle razy ile potrzebuje do zrozumienia tego tekstu. Kraje wolne lub prawie wolne mają odpowiednie prawo medialne chroniące przed dominacją obcej propagandy a kraje zniewolone mają całkiem inne prawo medialne (chroniące przed prawdą obiektywną).


  Witam serdecznie i dzięki za relację.

  Informacja, która być może nie dotarła do wszystkich:

  – ” Scripps Networks Interactive, duży amerykański koncern medialny, kupił pakiet większościowy TVN S.A. Firma przejęła także długi spółki o wartości 840 mln euro ”

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/tvn-sprzedany-za-584-miliony-euro

  Co warte podkreślenia, liczne lokalne amerykańskie stacje informacyjne należące do tej sieci są filiami innych main-streamowych amerykańskich gigantów mediowych typu: ABC, NBC, FOX i CBS. Niewątpliwie należy się liczyć z tym, że TVN nie zyska na obiektywności a stanie się w jeszcze większym stopniu tubą propagandową amerykańskiej polityki. Taką bowiem rolę pełnią wymienione powyżej stacje.

  – ” Media lokalne w niemieckich rękach ”

  http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/media-lokalne-w-niemieckich-rekach

  Artykuł sprzed ponad pół roku ale jak najbardziej aktualny. Interesujący jest zwłaszcza fragment:
  ” …w Niemczech obowiązuje prawo zakazujące sprzedaży niemieckich mediów w obce ręce, tak by niemiecki czytelnik nie padł ofiarą propagandy obcego państwa ”

  Podobne prawo obowiązuje też w innych państwach Europy Zachodniej w tym we Francji.

  – Chciałbym bardzo zwrócić uwagę na jedno z „licznych” dokonań tak podziwianego w naszym kraju prezydenta Reagana a związane bezpośrednio z mediami. A mianowicie, za jego kadencji zostało w Stanach Zjednoczonych unieważnione tak zwane ” Fairness Doctrine” czyli „Prawo Bezstronności”.

  Prawo to wprowadzone w USA w 1949 r. gwarantowało BEZSTRONNOŚĆ przekazu medialnego. Zgodnie z nim, każda korporacja/firma/instytucja, która otrzymywała od FCC (Federalna Komisja Łączności) licencję na nadawanie audycji radiowych a później też telewizyjnych musiała każde poruszane ważne zagadnienie o charakterze społeczno-politycznym przedstawić w sposób uczciwy, sprawiedliwy i zrównoważony.

  W praktyce sprowadzało się to do tego, że każdy nadawca musiał poświęcić cześć czasu antenowego na dyskusję osób mających inne zdanie na konkretny temat oraz przedstawić np. w formie krótkiego reportażu dwa przeciwne aspekty poruszanego zagadnienia.

  Zasadniczym celem tego prawa było umożliwienie słuchaczom i widzom dostępu do szerokiego spektrum każdego ważnego wydarzenia i zagadnienia, i co za tym idzie wyrobienie sobie SAMODZIELNEJ opinii na jego temat.

  Prawo to zostało anulowane przez FCC pod naciskiem administracji prezydenta Reagana w 1987 roku.

  Brak istnienia tej zasady w działaniach amerykańskich gigantów informacyjnych typu CNN czy FOX NEWS nadających na całym świecie jest doskonale zauważalny. Przed rokiem 1987 (np. w okresie wojny wietnamskiej) słuchając radia i oglądając telewizję można było się dowiedzieć o różnych aspektach i obliczach zagadnienia. Możliwa była debata polityczna a następnie publiczna. Obecnie, bez naruszania prawa mediowego i chyba już nawet zgodnie z panującymi zwyczajami i zasadami, które są właśnie wynikiem braku tego prawa można przedstawiać tylko jedną, nawet całkowicie zafałszowaną stronę zagadnienia czyniąc tym samym z mediów narzędzie masowej propagandy …

  http://en.wikipedia.org/wiki/Fairness_Doctrine#Formal_revocation

  Lubię
  azazel44 , Marzec 17, 2015 at 12:38

  To pierwszy krok Reagana do „wolności po żydowsku”.
  Takich kroków Reagan (a właściwie Reaganem) wiadoma mafia dokonała znacznie więcej, część zrobiła w Polsce razem z Polskimi solidaruchami i KK z JPII na czele. Potem rodzina Bushów zrobiła kolejne kroki…
  Potem Clinton… potem Obama trochę sabotował ale teraz znowu wybory a w kolejce do Prezydentury kolejny Bush junior (Jeb) i babcia Clinton.

  A Solidaruchy dalej kochają Reagana „wyzwoliciela”, JPII „wyzwoliciela”, Michnika „wyzwoliciela” … i wielu innych „wyzwolicieli”.

 6. „Starsi wybierają śmierć.
  6165 Polaków odebrało sobie życie w 2014 r. Kolejne dwa tysiące podjęło próbę samobójczą, alarmuje „Rzeczpospolita” w oparciu o dane Komendy Głównej Policji…”
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Starsi-wybieraja-smierc,wid,17348821,wiadomosc.html?ticaid=11485e

  „Polki wolą rodzić za granicą.
  W ostatnich pięciu latach w Wielkiej Brytanii urodziło się 150 tys. polskich dzieci. To połowa populacji Białegostoku, więcej niż liczba mieszkańców Opola i niewiele mniej niż Olsztyna – wylicza „Gazeta Polska Codziennie…”.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Polki-wola-rodzic-za-granica,wid,17345255,wiadomosc.html

  „Dwutygodnik biznesowy „Forbes” drukuje artykuł firmy analitycznej Bretton Woods, która pozytywnie ocenia reformy gospodarcze prowadzone przez władze Węgier.
  Eksperci Bretton Woods oceniają Węgry jako kraj dogodny dla inwestycji zagranicznych. Oceniają rząd Victora Orbana jako „wspierający wzrost gospodarczy”, szczególnie na płaszczyźnie polityki fiskalnej. Odnotowuje się także spadającą inflację. Dlatego Węgry zajęły 9 miejsce, tuż za USA, na liście krajów najbardziej dogodnych dla inwestycji…”
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/forbes-wegry-krajem-dobrym-dla-inwestycji

  „WSTRZĄSAJĄCE: zobacz jak władze III RP systematycznie i planowo niszczą polską przedsiębiorczość…”
  http://prawy.pl/z-kraju/8801-wstrzasajace-zobacz-jak-wladze-iii-rp-systematycznie-i-planowo-niszcza-polska-przedsiebiorczosc

  „Nagonka na ostatni duży obszar polskiej bankowości.
  Od kilku dni trwa w głównych mediach nagonka na jeden z ostatnich dużych obszarów polskiej bankowości czyli na Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo – Kredytowe (SKOK-i)…”
  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-polska/aj-gospodarka-polska/item/50464-nagonka-na-ostatni-duzy-obszar-polskiej-bankowosci

  „Pierwszy Polak, który wypowiedział umowę ZUS-owi.
  Coś co wydawało się niemożliwe, jednak się wydarzyło. Grzegorz Sowa to pierwszy Polak, który wypowiedział umowę ZUS-owi i nie płaci składek.
  Kim jest ten człowiek? To przedsiębiorca z Piotrkowa Trybunalskiego, który postanowił wejść z ZUS-em na wojenną ścieżkę. Jak sam utrzymuje, jego wypowiedzenie umowy jest zgodne z przepisami Kodeksu Cywilnego…”
  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-polska/aj-gospodarka-polska/item/50537-pierwszy-polak-ktory-wypowiedzial-umowe-zus-owi

  „Lotniska w Polsce. Bruksela sprawdzi, czy Polska nie stosowała nielegalnej pomocy.
  Komisja Europejska sprawdzi, czy Polska nielegalnie pomagała lotniskom. Chodzi o zwolnienie od płacenia podatku od części nieruchomości…”
  http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/lotniska-w-polsce-bruksela-sprawdzi-czy,61,0,1738045.html

  „Jak państwo traktuje sieroty: Przerzuca je między placówkami. Nawet kilkukrotnie w ciągu zaledwie paru lat.
  Rzecznik praw dziecka interweniuje…”
  http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/859483,jak-panstwo-traktuje-sieroty-przerzuca-je-miedzy-placowkami-nawet-kilkukrotnie-w-ciagu-zaledwie-paru-lat.html

  „Tu jesteś:gazetaprawna.plPrawoSąd: Zdolni do pracy rodzice muszą zarabiać tyle, aby starczyło im na utrzymanie dzieci
  statystyki
  Sąd: Zdolni do pracy rodzice muszą zarabiać tyle, aby starczyło im na utrzymanie dzieci.
  Osoba dorosła, posiadająca dzieci, winna tak pracować i tyle zarabiać, aby na ich podstawowe potrzeby wystarczyło pieniędzy. Rodzic musi swemu dziecku zapewnić utrzymanie i nie może twierdzić, że stanowi to dla niego za wielki ciężar – wynika z uzasadnienia wyroku Sądu Rejonowego w Warszawie…”
  http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/859141,sad-zdolni-do-pracy-rodzice-musza-zarabiac-tyle-aby-starczylo-im-na-utrzymanie-dzieci.html

  „Polska straci 400 milionów euro za brak przepisów dot. kształcenia dorosłych?..”
  http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/859517,400-mln-euro-za-przepisy-dot-ksztalcenia-doroslych.html

  „Wygląda na to, że oświadczenie znanych projektantów mody Domenico Dolce i Stefano Gabbany w obronie tradycyjnej rodziny oraz ich sprzeciw wobec homoślubów i adopcji dzieci przez pary gejowskie wywołało wrzenie na skalę światową we wszystkich w zasadzie środowiskach związanych nie tylko z modą, lecz również innymi dziedzinami sztuki. Bojkot projektantów zapowiedział znany piosenkarz-homoseksualista Elton John.

  Mimo że obydwaj projektanci, którzy sprzeciwili się adopcji dzieci przez pary jednopłciowe, określili procedurę zapłodnienia in vitro jako sprzeczną z naturą oraz stwierdzili jednoznacznie, iż poczęcie dziecka „musi być aktem miłości” sami deklarują homoseksualizm, nie uniknęli potępienia ze strony gejowskich aktywistów. Ci ostatni po raz kolejny udowodnili, że nie mają żadnej litości dla każdego, kto w sposób jawny i nie pozostawiający miejsca na niedomówienia tępi narzucaną przez nich ideologię…”
  http://prawy.pl/z-zagranicy2/8799-dolce-i-gabbana-zaplacili-ostracyzmem-za-wsparcie-tradycyjnej-rodziny

 7. Panie Januszu!
  Od dawna oglądam Pańskie programy. Jest to już u mnie rutyna. Zainspirowany NTV, postanowiłem założyć bloga. Zapraszam do przeczytania artykułu o witaminie C. Wiedzę czerpałem m. in. od Pana Jerzego Zięby, który gości często w NTV. Zapraszam serdecznie do czytania 🙂

Comments are closed.