Alternews – 17.04.2013

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

14 thoughts on “Alternews – 17.04.2013

 1. Z tymi dzialkami to chyba wstep do wprowadzania codex alimentarius,gdzie nie mozna bedzie swoich warzyw i owocow przydomowych hodowac.To jak to zrealizowac jesli sie ludziom dzialek nie zabierze to raczej nierealne.Najpierw sie przestanie oplacac miec dzialkę bo nalozą oplaty za wysokie a pozniej dopiero beda wprowadzac codex.

 2. @lilka

  z tego co pamiętam codex (kodeks żywnościowy) obowiązuje Polsce od 2010r.

  „Unia Europejska decyzją Rady UE nr 2003/822/EC z 17 listopada 2003r. przystąpiła do Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO i działa na zasadzi jej członkostwa. Od 1 maja 2004 roku Polska bierze czynny udział w procesie konsultacji i ustalania stanowisk w ramach Grupy (trzymającej władzę 😉 ) Roboczej UE ds. Codex Alimentarius.”

  Jakoś nie wspominają o Fritzu ter Meer – autorze Codexu.
  Dr Rath: Kartel Farmaceutyczny 2/4
  http://www.youtube.com/watch?v=1IsQ7LQuybI

 3. może dość tych szaleńców może normalni sa odpowiedzialni , nie zgadzający się z polityką kościoła lub pańśtwa narkomanom zabrali dzałki tteraz job twój mać ogrodnikom już nie będą działkowiczami co to będzie ja pierdziele ile to po na wymyśla dla atrakcji obywatelom dzień jak co dzień ukłAD planetarny działa

 4. Relacja b.rwana bez dokładności w relacjonowaniu, bo kosciół anglikański nie ma nic wspólnego z vatykanem a wręcz jest „wrogi” .Ja z tej relacji dowiedziałem sie jedynie o strasznym fizycznym likwidowaniu dzieci indianskich,co przypomina dostarczanie przez władze USA w latach przynajmniej ok 150 lat wcześniej zatrutych zakażnymi chorobami np. ubrań i koców. Juz od dawien dawna wszelkie systemy miały ubroczone krwią łapska i Hitler nie jest wyjatkiem choć najblizej umiejscowiony czasowo. Okazuje sie zę jak zwykle opinia swiatowa jest manipulowana,choćby najbliżej nam Stalin a Hitler–niewygodne -a dlaczego? Kambodża,KLD,itd itd Czy wogóle sprawiedliwość jest praktykowana i oceniana–to wszystko zależy od tzw koniuktury poprawności. Jest jasne i co do tego nie mam watpliwości że zbrodnia jest zawsze zbrodnia niezaleznie od
  jej źródła.

 5. Wysłuchałem gdaskiej relacji z „układu zamkniętego”. I dla mnie istotnym zagadnieniem
  jest swoista obrona przez p.Hala systemu to jakies indywidualne jego widzenie. To jest problem jak widziec by nic nie widzieć!!! Państwo nie może byc budowane na fundamentach zbrodniczego i co tu ukrywac narzucanego przez ZSRR systemu. To dla
  Polaków był system nielegalny-bo nie wybrany przez obywateli ,lecz narzucony.
  Wyczyszczenie po PRL nie było wogóle dokonane i ciekawe jest pytanie –DLACZEGO?
  Czy jakiekolwiek państwo może realnie istnieć na takich fundamentach. Jeden z mówców
  to zauważył i b. zdenerwował ta wypowiedzią ,,,,,,,

 6. prestil mowi lukac z lornetek ,tylko czemu piloci liniowi nie dzielą się takimi fotkami , czy nie mają takiego sprzętu

 7. Margaret Tacher skończyła z socjalizmem w Anglii i uzdrowiła walącą się gospodarkę ! Rząd nie jest od tego, aby bawić się w Janosika. Mleko muszą zapewnić rodzice dzieka, a nie rodzic innych dzieci, bo to zachęca do nieróbstwa. socjalizm to promowanie darmozjazdow i karanie tych co ciężko pracują!!!! Piękne słówka tego nie zmienią. Zniesc częsć podatków, obniżyć VAT, zwolnić 90 procent urzedników, polikwidowacc większosć ministerstw , większosc urzedów, przywrócić ustawę prof. Wilczka z 1988 roku i będzie Polska miała wzrost gospdarczy dwcyfrowy, jakprzed wejsciem do Unii Socjalistycznej zwanej Europejską.

 8. @Marek
  plizzzzz… słabo się robi jak ktoś podaje tandem M. Thatcher -Reagan jako
  wyzwolicieli ludzkości ze szponów socjalizmu…
  Ci dzielni politycy wprowadzali neoliberalną doktrynę polityczną na terenie Ameryki Południowej, potem państw byłego bloku wschodnio-europejskiego.
  Soros – Balcerowicz, niestety JKM propagują idee Miltona Friedmana-
  lokaja BANKSTERÓW. Opowiadając bajki o sprawiedliwych kapitalistach
  i wolności gospodarczej namawiają społeczeństwa do wyzbycia się wszelkich
  zabezpieczeń i udostępnieniu dóbr gospodarczych i kulturalnych na żer Wielkiej LICHWY. Najbiedniejsze państwi Burkina Faso – ma wolnorynkowo stawać do otwartej konkurencji z dotowanym przez rząd federalny przemysłem bawełnianym USA. To samo z polskimi stoczniami, przemysłem, energetyką…
  Łupki ze złożami i wodą dla koncernów, sektor rolniczy (Ustawa Nasiennicza – Codex Alimentarius, GMO) dla Monsanto, farmacja-lecznictwo dla koncernów farmaceutycznych, prawa patentowe, ACTA itd. itp. szkoda czasu na pisanie…

  To wszystko w ramach WOLNEGO RYNKU.
  Bogaty (FED, MFW, BŚ – wchodzi i wykupuje wszystko – jak ludzie prawicy (patrioci) mogą popierać TAKĄ dyktaturę kilku frajerów z FEDu?

  Ostatnio Korwin nawoływał do BOJKOTU RZADU USA w sprawie ACTA !!!!!!!
  Z CHOINKI SIĘ URWAŁ? Przecież to jego ukochane korporacyjne STANY!!!!

  GLOBALIZM: Kapitalizm dla biednych – Socjalizm dla bogatych.
  TAK TO CHODZI – że zacytuję powiedzenie Janusza 😉

  Nie dosyć już tej kapitalistyczneo-socjalistycznej parodii?

  Uwolnijmy si od schematów.
  Jedni chcą wszysto rozdawać – drudzy wszysko prywatyzować…
  Takimi skrajnościami NWO rozwala państwa w zależności od zapotrzebowania…

 9. Ostatnio przecież w USA pojawiły się nowe uprawnienia, że Policja, może kogoś aresztować bez pytania, bez gadania, nie informując nikogo o tym, mogą go przetrzymywać ile chcą. Ustalili takie prawo, że może spodziewali się, że są jakieś działające grupy terrorystyczne wewnątrz kraju, czy może się tworzą? albo to jest celowe wprowadzenie tych drakońskich praw i celowe wywoływanie terroru w jakimś celu, którego jeszcze dobrze nie rozumiemy????

 10. To ze Margaret wykonczyla związki zawodowe to akurat dobrze dla całego społeczeństwa. Polecam książkę Poula Johonsona ” Odzyskiwanie wolności” gdzie opisuje tamte wydarzenia. Manipulacje przywódców związkowych i ich uprzywilejowaną dożywotnia pozycje ponad masami. To ze kupowała tani węgiel z Polski to dobrze dla jej kraju dzięki temu wszyscy oszczędzali i jeszcze na zasiłek starczyło dla górników – bo taniej wychodziło trzymać ich w domu niż w kopalni. Szkoda ze w Polsce nie ma takich przywódców którzy kierują sie dobrem kraju a tylko sprzedajne dziwki wysugujace sie innym krajom.

 11. Jarek
  Margaret to najwyzszego stopnia Illuminati dzieki takim jak ona nasz swiat idzie w durnym kierunku . Zeby cos mowic o zwiazkach , trzeba to doswiadczyc . dzieki zwiazka w Australii moglam sobie spokojnie pracowac poniewaz nie wywalono mnie z pracy za nic . Mogli mnie jej pozbawic dyscyplinarnie ale nie tak poprostu .
  Na swiecie jest tysiace ksiazek i wlasciwie wszystkie sa fikcja .

 12. @Jarek
  zarówno w kapitalizmie jak i w socjalizmie są rozsądne rozwiązania,
  które dobrze zastosowane hamuja patologie przeciwnej ideologii.
  Kłopot w tym, że w swych skrajnych formach – neoliberalizm/komunizm
  stają się wynaturzeniem-zwyrodnieniem.
  Wygląda na to, że elity od dawna grają na białych lub czarnych klawiszach fortepianu.
  Dyktaturze WIĘKSZOŚCI jako antidotum zalecają DYKTATURĘ MNIEJSZOŚCI.
  Mamy to właśnie w tym momencie – 1% ludzi na Ziemi przejmuje złoża, zasoby, gospodarki, własności intelektualne i plony przyrody – wmawiając innym, że to sprawiedliwość i WOLNOŚĆ GOSPODARCZA.

  Zarówno Lenin jaki i Friedman to doktrynerzy.
  Jeden chce wychować NOWEGO CZŁOWIEKA PRACY,
  drugi KONSUMENTA uległego systemowi BANKOKRACJI.
  Czyli obaj chcą mieć NIEWOLNIKÓW – posługując się skrajnymi ideologiami.
  To jak spór alkoholików z abstynentami. Ale zdecydowana większość nie musi chodzić do poradni AA, co więcej – czasem z przyjemnością może wychylić na zdrówko kielonka, kufelek czy flakonik winka.
  HARMONIA przeciwieństw. Tego boi się system. Ludzi, którzy prawem własności ale dzielący się swoimi osiągnięciami free, ludzie wolni, decydujący o sobie, nie czujący wrogości i oddzielenia od innych.

  Skończmy ze skrajnościami.
  Krowin sam sobie zaprzeczył wzywając do bojkotu rządu USA.
  Niedawno namawiał nas na wstąpienie do NAFTA.
  Ciekawe, że G. Bush podpisywał NAFTA a jego synuś po „rozkwicie” Mexyku
  zaczął budować 4 metrowy mur na granicy przeciw uszczęśliwionym mexykanom.

  Michalkiewicz mówi o grandziarzach finansowych – lichwiarzach.
  Czy to aby nie mocodawcy Miltona Friedmana?

 13. „Pewną szansą jest własna produkcja żywności i dlatego władze na całym świecie walczą z tak zwanymi działkowcami. Korporacjom marzy się sytuacja taka jak na rynku mięsa. Kiedyś, w co drugiej miejscowości była masarnia a obecnie jest kilka dużych zakładów obsługujących cały kraj. To musi prowadzić do problemów. Taki sam stan rzeczy zaczyna mieć miejsce w przypadku obrotu płodami roślin.”
  „Aby zakończyć ten smutny artykuł pozytywnie można zaapelować do wszystkich ludzi, którym zależy na tym, by żyć w zdrowiu, aby porzucili lenistwo i zainteresowali się tym jak samemu wyhodować pomidory, marchew i inne warzywa a następnie jak je zmagazynować na zimę. Jeszcze w latach osiemdziesiątych wszyscy tak robili. Warto sobie zadać pytanie, jaka jest cena wygody w postaci kupowania produktów gotowych.”

  Jesli atak na dzialki nie ma zwiazku z codexem alimentarius i zatruwana zywnoscia ,monopolem na zywnosc itd to ja jestem swietym mikolajem.

Comments are closed.