Alternews – 17.12.2014

Alternews – prowadzi Paweł Nogal.
– przegląd informacji ze świata;
–  etyka polskiej klasy politycznej i nie tylko.


 

Życzenia Świąteczne od Pawła dla Widzów NTV

9 thoughts on “Alternews – 17.12.2014

 1. Zapaść waluty rosyjskiej:
  pieniądze są sztucznym tworem. Za kilkaset dolców/rubli czy innych euro wydanych na papier i tusz drukuje się miliardy bez pokrycia….stąd moje zdanie na temat kursów walut, ratingów, długów i stóp – wystarczy jeden gest i nagle jesteśmy bogaci, wystarczy jeden gest i upada państwo. Włodzimierz Ilicz powiedział : jeśli mam obalić państwo, dajcie mi szansę zniszczyć jego walutę. Jakie to proste.

 2. Oglądałem w TV Waltzmana vel Poroszenkę w Polskim sejmie.
  Gołym okiem widać było że cierpi, podobnie jak Kwaśniewski czy kiedyś Jelcyn, na chorobę filipińską.
  Tak przy okazji to nazwisko Waltz… to jakaś rodzina „naszej” bufetowej ?

  Nie o tym chciałem napisać.
  Naszła mnie myśl że są w Polsce zakazane dzieła.
  Kiedyś oglądałem z przyjemnością kabareciki Olgi Lipińskiej.
  Były pełne lekkości, dowcipu i satyry, bardzo trafnej satyry, na rządy Solidaruchów.
  No i znalazły się na indeksie.
  W zamian naród dostał niekończący się serial prymitywnych zabaw przy kiblu czyli „kiepskich”, Naród dostał też cała serię seriali z księdzem, proboszczem w roli pierwszoplanowej.

  Tak się robi z narodu prymitywną, bezideową masę prostaków.
  Tak się niszczy naród.
  To zaplanowany wielopłaszczyznowy proces.
  Jego finałem będzie likwidacja Polski na rzecz Judeopoloni.
  Polacy w Polsce będą pełnili taką samą rolę jak Palestyńczycy w Palestynie.
  Chociaż z Palestyną się coś zmienia. Kolejne parlamenty Państw UE i parlament samej UE ogłaszają rezolucje za utworzeniem państwa Palestyńskiego.
  Ciekawe co zrobi ONZ i co na to żydzi.
  Co zrobi w tym temacie „Polski” parlament nawet nie warto pytać.
  Tu nie ma wątpliwości, ten „Polski” parlament nie reprezentuje interesów narodu Polskiego a wręcz przeciwnie.

  Kolejna ciekawostka.
  Obama zdejmuje embargo z Kuby.
  Niby dobrze ale nie wiadomo czy na pewno.
  Każdy ruch międzynarodowego bandyty który dokonał niezliczonych agresji i zbrodni na świecie, jest podejrzany.
  Chciałbym się mylić.
  Obama moim zdaniem jest w sytuacji „nie chcem ale muszem”.
  Ma chłop coraz silniejszy uściska na jądrach.
  Efekty tego uścisku widać już na jego twarzy, która z kiedyś uśmiechniętego luzaka, przybrała wyraz skrajnie zestresowanego małego chłopczyka któremu grozi dwója na okres. Zresztą wyraz twarzy Watzmana jest taki sam.

  Wracając do kaberecików Olgii Lipińskiej….
  Te kabareciki to będzie spójnik, „hymn” odrodzenia się nowej prawdziwie wolnej Polski… a ich pojawienie się w mediach będzie wskaźnikiem że ruch odrodzenia Polski zaczyna wyłazić z internetowego podziemia.
  Trzeba mieć jednak zawsze na uwadze, że każdy nawet najszlachetniejszy ruch, może dokonać zakrętu i wylądować na manowcach demokracji.
  Trzeba pilnować zasad demokratycznych przy wyborach władz tego ruchu, przy ustalaniu zasad te nowej demokracji.
  Moim zdaniem wszystkie kierownicze szczeble organów państwowych powinny być obsadzane drogą wyborów a nie mianowania (mianowanie to w czystej postaci budowa sitwy czyli mafii).
  Szczeble od najwyższego do najniższego. A wybierać powinna zarządzana danym szczeblem społeczność. Nawet pracownicy kierownika Urzędu gminnego powinni wybierać kierownika tego urzędu i zmieniać gdy się nie sprawdzi albo mu odbije, na odpowiednio liczny wniosek itd.
  Pracownicy firm prywatnych powinni być udziałowcami tych firm w określonym procencie (w tedy nie byłoby wyzysku bo każdy pracownik partycypował by w zyskach firmy i biedował gdy firma nie zarabia).
  Udziałowcami firm powinny być też struktury państwowe w procencie rosnącym wraz ze skalą firmy. Duże koncerny powinny mieć już dominujący udział Państwa (ograniczanie powstawania destrukcyjnej Oligarchii).
  W takich warunkach podatki od przedsiębiorstw można by zlikwidować jako zbędne.
  Państwo powinno żyć z udziałów a nie z podatków wtedy zostały by zlikwidowane oszustwa podatkowe.
  Podatki od osób fizycznych powinny dotyczyć wyłącznie osób o najwyższych dochodach czyli wysokie progi podatkowe i powinny być płacone automatycznie przez płatnika czyli minimum biurokracji podatkowej. Osoby fizyczne nie powinny się babrać w jakieś PiTy nie powinni być tym obciążani , oni mają być wolni od biurokracji (a nie są). Pasożyty z US powinny iść do pracy twórczej, tworzyć dobra a nie tworzyć podatkowe zło.
  Akty prawne powinny być pisane po Polsku, jeżeli dotyczą zwykłego obywatela, a nie językiem prawniczym który jest kompletnie niezrozumiały dla zwykłego obywatela.
  To tak jakby wymagać od zwykłego polaka znajomości aktów prawnych pisanych po chińsku. A takie jest obecne wymaganie. Musisz znać prawo spisane w postaci setek kilogramów papieru zadrukowanego językiem prawniczym.

  Dobra starczy.. To jeszcze nie ten czas.
  Jeszcze Kabareciki Lipińskiej w TV nie lecą.
  Jeszcze ciągle mogą przyjść do ciebie nocą i kolbami do drzwi załomotać…

  1. Tak Lipińska , jak i Wojewódzki oraz wielu innych twórców robia wszystko aby ośmieszyć Polskę i Polaków, a robią to celowo i w uzgodnieniu z nacja starszych i mądrzejszych , jak mawia S.Michalkiewicz. Tak, że nie widzę powodyu dla którego trzeba by reaktywować kabarecik, a Wojewódzkiego i wielu innych należałoby postawić przed sądem, za szkalowanie Polski.

 3. Apropos decyzji Victora Orbana –
  Najnowsz książka Jakuba Żulczyka opisuje rzeczywistość z perspektywy warszawskiego dealera:
  „Przez ten świat oprowadza nas Jacek, niedoszły student ASP, słoik z Olsztyna, który nie chce powielać egzystencjalnych schematów rówieśników. Nie ma rodziny, kredytu. Nikt nie zna jego tożsamości, za to on zna wszystkich. Jest dilerem. Waży i sprzedaje. Każdej nocy odkrywa przed nami brudne karty stolicy. Kreski zastąpiły tu wszystkie wartości, stugramowe kości są jak lekarstwo, po które dzwonisz w chwilach zwątpienia. Wciąga młodzież z bogatych domów. Wciągają korpo-roboty. Po „lekarza” regularnie dzwoni też elita kulturalna, polityczna i telewizyjna. Jak choćby Mariusz, znany gospodarz talk-show w telewizji NTV.”

  http://wyszlo.com/zepsute-miasto-kocham-cie-mocno-recenzja-nowej-ksiazki-zulczyka/

 4. BTW… Żulczyk pewnie nie wie, że NTV naprawdę istnieje a nazwa miała być anagramem TVN…
  🙂

 5. żydzi mają obiecaną Ziemię, a my?, więc osiągnęli to co im Jezus obiecał, chyba tak to było w biblii. My krzyż i cierpienie. Ziemia należy do żydów, nic nie zrobimy, oni nas tak poróżnili że syn zabije ojca, będą wojny. a my za to czcimy jezusa pana magika i króla żydów. Kler zabrał 70 procent ziem uprawnych w Polsce, a dla kogo? dla watykanu, przecież oni nie mają rodzin, nie odziedziczą po nich polskie dzieci tych ziem, nie mają rodzin, mają wyprany mózg, nasi posłowie zalani w cztery d,,,y podpisują wszystko. Pierwsze co to wypisać się z kk, odciąć im żródło dochodu, potem wypędzić z kraju, sytuacja się poprawi od razu jak nie będzie tych szpiegów i donosicieli.

Comments are closed.