Alternews – 18.02.2014

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

17 thoughts on “Alternews – 18.02.2014

 1. Oj tam,oj tam-zbędny ten patos.Sprawy wyglądają prosto-nalewa sie benzyny do flaszki ,kawał szmaty i rzuca sie na polewaczkę,albo na wyszkolonych psów i tyle.Psy sa śmiertelnie wystraszone i na dodatek maja gorzej,bo muszą słuchać głupich rozkazów.Po drugiej stronie mądrują plitycy-ale benzyny nie rzucają,po trzeciej stronie w mediach pojawia się troska i patos i benzyny sie nie podpala.Wszystko ,to zabawa z kilkoma trupami-aby na poważnie wyglądało i wszyscy się kochają w cieniu tryzuba.Bo przecież jak majdan padnie,to pójdą z sobą na piwko prawda?-robi sie tak,czy nie?Dziwne,że obywatele myślą,że moga poprawić swój los,a może ktoś myśli za nich?-ci z trybun politycznych i z mediów-łącznie z NTV?

   1. Bardzo „rzeczowa” krytyka uwag Sylwestra. To oczywiste, że społeczeństwo Ukrainy jest jak pionki na szachownicy prawdziych władców, tak jak Polska w 1989 r. Nie Ukraińcy zdecyduja, kto tam wygra.
    Co to za protestanci, ze potrafia sforsować blokady sił specjalnych, że atakuje sie budynek najwyższego ortganu władazy – to haos, anarchia. Motloch ma decydować o ustroju państwa! To niedopuszczalne i nie znaduje usprawiedliwienia. Inna rzecz, ze mogła to być prowokacja, takjk „huligani” podczas marszu 11 lsitopada w Warszawie.

 2. Janusz! To jest najlepszy alternews od kiedy ta nazwa formalnie funkcjonuje. Dziękuję za odwagę i nazywanie rzeczy po imieniu. To jest mistrzostwo dziennikarstwa w czystej,prostej formie.
  Wybacz…. brakuje prostych słów.
  dzięki Wielkie ! Janusz,Wojtek i ekipa.
  pozdrawiam alexC

 3. Znowu mamy dowody w czyjej drużynie gra autor komentarza.
  On wpisuje się dokładnie w nurt oficjalnej propagandy.
  Dla niego ewidentne sprowokowanie zadymy to tylko prowokacja.
  On nie widzi analogii do tego co robili wszyscy „demokraci” finansowani o wspierani medialnie przez tzw zachód.
  On nie widzi podobieństw do Solidaruchów, Czeczenii, Jugosławii, Kosowa, Iraku, Libii, Syrii. On nie widzi że to ta sama kosmata łapa braci starszych została wyciągnięta teraz po Ukrainę.
  On nie widzi że tam chcą zadymy, tam chcą trupów, bo ich propaganda tego potrzebuje.
  Ten człowiek się niczego nie nauczył na dramatach wielu zaatakowanych przez bandytów krajów.
  Pytanie czy to wrodzony idiotyzm czy działanie z pełną świadomością że się manipuluje widzami to pytanie o uczciwość prowadzącego.
  Nie rozstrzygam ale wiem że i idiota i szuja to nie jest to czego chciałby słuchać.
  To udawane wolne media i to udawane nieudolnie.
  Pytanie aktualne w odniesieniu do rządzących prezentujących taki zestaw poglądów.
  Nie chcą by Polską rządzili idioci lub szuje.
  Niestety dzięki ordynacji wyborczej oni mogą mieć w d… wolę narodu.

  1. Dodam tylko, aby Ci co nie wiedzą, posłuchali samego guru Solidarności – Andrzeja Gwiazdy- o tym kto ich sponsorował. Znaczy Gwiazda mówi, ze nie wiedział, dopiero po fakcie zrozumiał o co toczyła się gra.
   Przypominam, że dług Ukrainy to tylko około 70mld $. A ile my mamy długu? Jaki mamy przemysł? Co z naszym rolnictwem? Ilu naszych niewolników za chlebem wyjechało? Po co była ta „rewolucja” konsumpcyjna? Teraz pora aby macki MFW wpadła Ukraina? Spichlerz Europy, jak się o niej mawiało? O jaki grunt dla Montsanto :-(.
   Przecież syjoniści nie kryją kto sponsorował upadek Libii. A jaki dług miała Libia?
   Żal mi tych ludzi na Majdanie, bo nie wiedzą, kto ich wykorzystuje. Jednak część spod czerwono-czarnej flagi banderowskiej wie po co tam jest..
   Syjoniści coś kąsają Rosję. Ciekawe jak ona jest mocna, aby pograć z nimi w szachy. Ledwo się podnosi po uderzeniu syjonistów w 1917 roku.

   1. ja chciałbym przypomnieć ,że w firmie Tesco-np.w UK zarabia sie kilka razy więcej niż w Tesco w Polsce-zatem nie prawdą jest,że niewolnicy wyjechali-niewolnicy pozostali w kraju,a ci którzy wyjechali odzyskali wolność.Nieprawdą też jest że w UK zarabia się na chleb.Potocznie-wyjechali za chlebem,ale dostają więcej niż mogą tego chleba udzwignąć i przejeść.Niewolnictwo i walka o chleb niestety odnoszą się do Polski.

   2. Oscara cieszą takie wypowiedzi.
    Oscara martwi to że tak jest naprawdę.
    Oscara martwi fakt że wielu albo tego nie rozumie albo rżnie głupa.
    Ci ostatni to niebezpieczni wrogowie narodu Polskiego.
    On świadomie okłamują ludzi.
    Prosty idiota robi to ze szczerego serca, idiocie można wybaczyć to tylko idiota, ale szui która okłamuje ludzi z pełna świadomością, z pełnym cynizmem już wybaczyć nie można to szkodnik i to niebezpieczny.
    Okłamywanie narodu to zbrodnia.

 4. Panie Januszu myślę, że upraszcza pan temat popierając majdan tylko dlatego, że to są cywile. Jakie państwo pozwoliłoby na to co tam się dzieje? Są przecież procedury wyborcze i tylko tak powinno się dokonywać zmiany władzy. Majdan to ekstrema, nad którą nikt nie może zapanować poprzez dialog. Co do ataku majdan na parlament to wezwał do tego marszu A. Jaceniuk i niech pan nie sugeruje, że to prowokacja władz! Są kraje, które pan uważa za demokratyczne raje. Które z o wiele błachszych powodów używały siły wobec protestujących. To jest rzeczywisty dramat Ukrainy jako państwa i narodu ale jedynie kartką wyborczą można dokonywać zmiany władz – majdan i opozycja chcą przejąć władzę siłą. Majdan to nie cała Ukraina proszę o tym pamiętać.

 5. Byłem od pewnego czasu oglądaczem NTV ale jeśli alter newsy będą ubogacane subiektywnym komentarzem prowadzącego zaprzestanę odwiedzać waszą telewizję. Proszę nie myśleć, że łudzę się co do zmian w sposobie prowadzenia alter news. Piszę to dlatego, że takie same info z takim samym jak pański komentarzem mogę posłuchać w każdym jak to pan ich nazywa „dużym telewizorze”.

 6. Bez nicka pisze: ,,Są przecież procedury wyborcze i tylko tak powinno się dokonywać zmiany władzy/…/ jedynie kartką wyborczą można dokonywać zmiany władz – majdan i opozycja chcą przejąć władzę siłą. Majdan to nie cała Ukraina proszę o tym pamiętać’

  – – IDEALISTA!! Ktoś powinien Cię z tej naiwności odrzeć w cenie politycznego przebudzenia…
  Jakie procedury? jaka ordynacja?! Taka jak w Polsce ,gdzie traktowany na sztukę Polak-wyborca skreśla podany na tacy kwadracik, i jest wolny i może iść do domu znów na 4 lata.?
  Skądś się wziąłeś tu? Wczoraj odkryłeś Ntv ( przyznaj się, przywitaj a nie rzucaj archaicznymi demokratycznymi z epoki złotego wieku Grecji.
  Nie wiesz chłopie co to jest system demokracji bezpośredniej lub JOWy P. Kukiza ,i po co są te ruchy?

 7. Cytat z jednego komentarza, niejakiego badziewiak66 | 19.02.2014 [11:04]
  http://niezalezna.pl/52027-kolejny-dzien-krwawych-starc-na-majdanie-nasza-relacja-na-zywo
  (m.in. własnie tak należy czytać sytuacje polityczne związane z Ukrainą)
  ,,Tusk także będzie sympatyzował formalnymi ruchami obawiając się odpowiedzialności za to co się stało po tragedii smoleńskiej , za tryb przejęcia władzy i spolegliwość wobec Moskwy . Tusk w tym układzie jest zakładnikiem Rosji.”

 8. Więc Ty Gregory uważasz, że majdan i Tiachnybok czy nawet Jaceniuk chcą demokracji bezpośredniej? O święta naiwności a mnie zarzucasz idealizm. Jeśli nie uznamy wyborów jako cywilizowanej formy zmiany władzy to właśnie dzieje się to co na Ukrainie. Mieli władzę przez kilka lat efektem była przegrana. Nie myśl, że naiwnie wierzę, że wybory dają realną szansę na poprawę życia ogółu ale to jedyna droga żeby nie dochodziło do tego co tam, bo opozycja i radykałowie chcą przejąć władzę w sposób niekonstytucyjny.

  1. Nie wiem czego chce Majdan, ani tym bardziej czy to, czego chce – uda się (raczej też wątpię)
   Natomiast nie widzę szansy dla sprawiedliwosci nigdzie tam, gdzie wybory są fałszowane albo manipulowane, a tak jest od Odry na Wschód (poza może krajami tzw nadbałtyckimi)
   Nie uznamy (przynajmniej ja) wyborów jako formy cywilizowanej, PONIEWAŻ zmajstrowane (ordynacja) wybory nie są cywilizowane – więc co tu uznawać?… (ps. proszę nie pytaj mnie o wyjście z danej sytuacji, tej czy innej, nie widzę…realnie patrząc, ONI nie oddadzą władzy, czy to politycy, czy oligarchowie, czy watykańczycy)

 9. SLACZEGO NIE NAPISZECIE O OCZYWISTYCH ZAINTERESOWANYCH TYCH ZAJSC,TO ,,DOBROTLIWA” BANKOWA PEJSADA LICHWA EUROPEJSKO-USRAELSKA Z SOROZEM NA CZELE-JAKO SPONSOREM TEJ,,WOLNOSCIOWEJ”ZADYMY.ZACZELA TA HUCPE PO ODRZUCENIU ICH,,DOBROTLIWYCH PRZEMIAN POLITYCZNO-GOSPODARCZYCH”PRZEZ UKRAINE.CZYLI ZNOWU POWROTY Z,,DEMOKRACJI” HISTORII W STYLU,,NASZEGO”LESIA WALESY-,,NIE CHCE ALE MUSZE!!!”.CHCA DOBRAC SIE DO UKRAINSKICH ZASOBOW NATURALNYCH,Z LUDZI ZROBIC NIEWOLNIKOW A Z KRAJU PUSTYNIE,CIAGNAC Z TEGO NIENORMOWALNY ZYSK-OT I CALA PRAWDA.

 10. wczytajcie się dokładnie w komentarz Oscara bo jako jedyny dotyka sedna sprawy, czy pan Zagórski tego nie rozumie- nie wierzę.

Comments are closed.