Alternews – 18.04.2013

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

20 thoughts on “Alternews – 18.04.2013

 1. Cześć osób radzi, abym zgolił wąsa, ale ja chcę jeszcze zapuścić baczki. Co o tym sądzicie?

 2. Panie Wojtku trzeba zgolić wąsy i głowę „na twardziela” a la Kwiecień!

 3. Miłorząb poprawia produkcję testosteronu, w suplementach dla sportowców jest stosowana. Dziesiątki lat temu sportowcy „odkryli” wspaniałe możliwosci kurzych jaj – najlepiej przyswajalne białko i zdrowy tluszcz. Rzecz jasna lekarze nadal bredzą, że cholesterol zły w żóltkach… Wiele suplementówjest opartych na ziołach. Swego czasu lobby farmaceutów chciałoograniczyć hadel takimi produktami.

 4. Panie Wojtku dla mnie najważniejsze jest to co mówicie a nie czy macie wąsy czy może brodę 🙂

  // Nie dajcie się podpuszczać niejakiej Joli dziś z IP: 178.111.178.178 😉

 5. Panie Januszu…jak mozna bylo to przeoczyc….wielki minus dla NTV

  To dzień wstydu dla Waszyngtonu – tak prezydent Barack Obama skomentował odrzucenie w Senacie ustawy o zwiększeniu kontroli kupujących broń palną, co popiera 90 proc. Amerykanów. Apelował do obywateli, by w wyborach ukarali reprezentujących ich polityków.

  – Kogo wy reprezentujecie? Czyje to jest zwycięstwo? – pytał prezydent w wystąpieniu. Zwracał się do senatorów, których głosami odrzucona została wspierana przez ogromną większość społeczeństwa ustawa. Jej celem było ograniczenie dostępu do broni dla osób niebezpiecznych i chorych psychicznie.

  – To dzień wstydu dla Waszyngtonu. Ale gra się nie skończyła – dodał szef państwa, zapowiadając, że jego administracja będzie wciąż zwalczać przemoc z użyciem broni palnej.

  Obama przyznał, że do zmiany prawa federalnego o dostępie do broni potrzebny jest mu Kongres. Dlatego apelował do ludzi, by „ukarali” w następnych wyborach tych senatorów, którzy nie reprezentowali ich poglądów w środowym głosowaniu. – Musicie wysłać odpowiednich ludzi do Waszyngtonu – wzywał.

  Obamie towarzyszyli krewni i rodzice dzieci, zamordowanych przez szaleńca w grudniu ub.r. w szkole podstawowej w Newtown. Od kilku dni spotykali się oni zarówno z Republikanami i Demokratami w Kongresie, by przekonywać do wsparcia projektu ustawy.

  – Wracamy (do Newtown – przyp. red.) rozczarowani, ale nie pokonani – mówił ojciec zamordowanego siedmioletniego Daniela.

  Ustawa o kontroli nabywców broni odrzucona

  Senat USA odrzucił ponadpartyjną ustawę o zwiększeniu kontroli kupujących broń palną. Była to kluczowa propozycja forsowana od masakry w Newtown przez prezydenta Baracka Obamę, by ograniczyć dostęp do broni dla osób niebezpiecznych i chorych.

  Za ustawą głosowało 54 senatorów, a przeciwko było 46, w tym 41 Republikanów i pięciu Demokratów. Do przyjęcia ustawy wymagana była większość 60 senatorów, co Republikanie wymusili, uciekając się do proceduralnego wybiegu.

  W głosowaniach przepadły też w środę inne ustawy – o zakazie sprzedaży broni półautomatycznej oraz magazynków o dużej pojemności. Wszystkie zostały zgłoszone w pakiecie przez prezydenta Obamę, by walczyć z przemocą z użyciem broni palnej. Taki wynik głosowania to porażka Obamy.

  Projekt ustawy, którego współautorami byli Demokrata Joe Manchin i Republikanin Pat Toomey, zakładał rozszerzenie obowiązkowych kontroli nabywców broni palnej na wszystkie transakcje handlowe, w tym zakupy dokonywane w internecie bądź na targach broni. Wielu nabywcom broni udawało się dotychczas uniknąć kontroli, jeśli decydowali się właśnie na takie transakcje.

  Taki wynik głosowania to zwycięstwo przeciwników zaostrzenia prawa o broni palnej, wspieranych przez Krajowe Stowarzyszenie Strzeleckie (NRA), najsilniejszą organizację producentów i posiadaczy broni palnej w USA. Przekonywali przed głosowaniem, że nowe prawo byłoby niezgodne z drugą poprawką do konstytucji oraz wskazywali, że nie będzie ono skuteczne, bo przestępcy i tak nie poddadzą się kontrolom.

  Według obserwatorów zaostrzenie kontroli kupujących broń było jedyną ustawą, która miała szanse na przyjęcie w Kongresie spośród propozycji zgłoszonych przez Obamę w styczniu, miesiąc po tragedii w Newtown w stanie Connecticut, gdzie szaleniec zabił w szkole 26 osób, w tym 20 dzieci.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,8311,title,Barack-Obama-to-dzien-wstydu-dla-Waszyngtonu,wid,15503838,wiadomosc.html

  ps. tyle szumu o broni palnej..a jak jest zwyciestwo…to cisza…szukacie tylko sensacji….????

 6. „szaleniec zabił w szkole 26 osób, w tym 20 dzieci.”Szalenicow sie teraz robi tak jak politykow .
  Programowany mind a nie szaleniec .
  http://www.youtube.com/watch?v=645jwqHLXPM
  https://www.youtube.com/watch?v=PQHPYjHLq6w
  a ten usmiechniety facet to ojciec zabitej dziwczynki , ktory zaraz po wypadku zadzwonil niby do Obamy , zeby bron zlikwidowac . Presja publiczna widocznie expose ta cala sutuacje dlatego zlagodzili z ta bronia . Zbyt wiele osob chalasuje dlatego jest zwyciestwo .
  Jak by nie bylo chalsu bylo by dalsze oglupianie ludzkosci .

 7. Any way jak juz uwazamy , ze mowimy tutaj konspiracyjnie .To konspiracyjnie nadmienie (moze to jest kaczka ale lepiej wiedziec jakie kaczki moga sie znalezc tu i owdzie ) Obama ma juz inny problem na glowie poniewaz Korea Polnocna i Iran zrobil sie na wieki nietykalny ze wzgledu na swoj arsenal pod ziemia . Moga wiec przedstwiciele w postaci czarnego ninja do nich zawitac i rozsypac po kontynencie Cobalt60 – wystarczy tylko kilka kilogramow , zeby to rozpylic i zaltwic cala populacje . Uwazam , ze nawet kiedy to wydaje sie wielka fikcje dla innych to trzeba o tym mowic . Mielismy wiele psychopatow i mamy w politycznym swiecie , ktorzy przyczynili sie do zlikwidowania milionow ludzi .

 8. Czy NTV ma zgodę na emitowanie wykładów z konferencji w Krośnie?
  Myślę że wiele osób chętnie posłucha na tematy związane ze zdrowiem i ekologią.

 9. @to dzień wstydu dla Waszyngtonu i NTV

  to raczej dzień wstydu dla Ciebie.
  Chłopaki z NTV prowadzą z własnymi środkami stację, jeżdzą, robią wywiady, montują… a Ty z wielkiej łaski dorzucasz info i robisz z tego wielkie halo…
  Ogarnij ego chłopie.
  Mogli coś praeoczyć. Skoro to wyłapałeś to fajnie. Podziel się i nie rób scen.
  NTV to projekt fraktalny.

 10. @to dzień wstydu dla Waszyngtonu i NTV

  no zgadzam się w całej rozciągłości 🙂
  zatem namawiam do wspomagania chłopaków czynami,
  nie oceniania ich sumień i rzekomych zaniechań.

  Twój materiał jest dobry.
  Po co więc te zgryźliwości?
  Czyń swoje.

  AVE!

 11. @to dzień wstydu dla Waszyngtonu i NTV

  chyba przeceniasz moje zdolności lingwistyczne,
  nie znam greki ani łaciny.
  mimo to – cenna uwaga.

  – moja 4U: popracuj nad ego…

  Bądź Pozdrowiony!

 12. Re: Thotal
  NTV było praktycznie jedynym poważnym patronem medialnym na Międzynarodowej Konferencji Zielarskiej w Krośnie (zresztą informacja o tym widnieje na stronie głównej od miesiąca). Większość prelekcji została sfilmowana i będzie sukcesywnie publikowana.

Comments are closed.