Alternews – 19.02.2014

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

47 thoughts on “Alternews – 19.02.2014

 1. Kto i ile otrzymuje pieniędzy na wojnę domową na Ukrainie? WYKAZ

  02.02.2014

  Organy ścigania Ukrainy ustaliły zleceniodawców zabójstwa aktywistów Euromajdanu, a także określiły schematy i źródła finansowania eskalacji konfrontacji ulicznej, zmierzającej do obalenia rządu przemocą. O tym, pod warunkiem zachowania anonimowości, poinformował informator ze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy .

  Według tego źródła, od pierwszych dni konfrontacji siłowej organy ścigania rozpoczęły rozpracowywanie organizacji „Prawy Sektor”.
  Organizacja ta powstała w wyniku konfliktu wewnętrznego pomiędzy Socjal-Narodowym Zgromadzeniem i radykalnie zorientowanym Wszechukraińskim Zjednoczeniem „Trójząb” im. S. Bandery.
  W trakcie dochodzenia ustalono, że przedmiotowe organizacje są finansowane przez szereg różnorodnych zachodnich „pro-ukraińskich organizacji”, utworzonych przez służby specjalne państw NATO jeszcze w czasach ZSRS.

  Źródło informuje, że te organizacje „charytatywne” od samego początku „Euromajdanu” zacząły tworzyć tajne centrum koordynacyjne, zapraszając doświadczonych zachodnich analityków,
  specjalizujących się w opracowywaniu strategii rozwoju „kolorowych rewolucji”. Przed nimi postawiono zadanie opracowanie strategii działania grup bojowych.
  W trakcie czynności śledczych stwierdzono, że właśnie to centrum wydało rozkaz zabicia aktywistów podczas konfrontacji siłowej na ulicy Gruszewskiego. Śmierć ludzi miała sprowokować eskalację konfliktu i podburzyć rozgorączkowany tłum przeciwko milicjantom.

  Od pierwszego dnia „Euromajdanu” każdy lider grupy aktywnego oporu otrzymywał wynagrodzenie pieniężne. Za każdego aktywnego bojownika – po 200 dolarów za dzień,
  a dodatkowo – 500 dolarów, jeśli grupa liczyła ponad 10 osób. Koordynatorzy otrzymywali od 2000 dolarów za każdy dzień masowych zamieszek,
  pod warunkiem, że kontrolowana przez niego grupa bojowników realizuje bezpośrednie działania agresywne skierowane przeciwko stróżom prawa.

  Dochodzenie ujawniło również, że fundusze wpływały do ambasady USA w Kijowie drogą dyplomatyczną. Z kolei Ambasada USA przekazywała pieniądze do biur centralnych WO „Swobody” i WO „Batkiwszczyny”.

  Kwota wynosiła około 20 milionów dolarów tygodniowo. Następnie środki te były rozdzielane na wspierania „Euromajdanu” (funkcjonowanie systemu wyżywienia, na łapówki i przekupowanie poszczególnych urzędników, funkcjonariuszy organów ścigania, opłacanie mediów, koszty kampanii propagandowej itp.), jak również codzienne wypłaty dla aktywnych bojowników. Z kolei przywódcy sił opozycyjnych i ugrupowań radykalnych otrzymywali bezgotówkowe przelewy na ich osobiste konta bankowe.

  Dowodem na to są wyniki poszukania przeprowadzone przez SBU w siedzibie sztabu centralnego „Batkiwszczyny”.
  Jak wiadomi, w trakcie działań operacyjnych organy ścigania zabezpieczyły w gabinecie Aleksandra Turczynowa 17 milionów dolarów w gotówce. Ponadto na zabezpieczonych przez SBU serwerach partii znajdowały się informacje dotyczące kwestii podziału środków na opłacenie wyżywienia Majdanu i dokonywania rozliczeń z bojownikami „Prawego sektora” i innych ugrupowań radykalnych.

  Ustalono również ten fakt, że liderzy radykalnych struktur prawicowych
  otrzymali gwarancję pomocy USA w ewakuacji z terytorium Ukrainy w przypadku niepowodzenia rewolucji,
  zabezpieczenie mieszkań i środków do życia w dowolnym kraju Unii Europejskiej, zgodnie z ich wyborem.

  I z gwarancji takiej już skorzystał lider politycznej grupy prowokatorów tak zwanego „Automajdanu” Siergiej Koba. Obecnie ukraińscy stróże prawa ustalają dokładne miejsce jego pobytu, powiedział informator SBU.

  Według informacji ogólnie dostępnych w źródłach publicznych, mobilizacja radykalnie zorientowanych osób do udziału w masowych zamieszkach 19 stycznia 2014 r. odbywało się poprzez sieci społeczną „VKontakte”, na stronie internetowej „Prawego sektora”.

  Dla uwiarygodnienia i kreowania wizerunku „ideologicznego protestu ludowego” radykałowie zwrócili się do ludności z prośbą o przekazywanie im pomocy finansowej.

  W przypadku przekazów pieniężnych podawano numer karty „Priwatbanku” 5168 7553 1093 5578, zarejestrowanej na nazwisko Okuniew Igorewicz Seriej (ur. 19.06.1973, pochodzący z Federacji Rosyjskiej, zameldowany pod adresem: Dniepropietrowski Obwód, miasto Dnieprodzierżinsk, ul. Szczerbickiego 65, m . 6).

  Wykorzystywano również system „Western Union” lub Moneygram na okaziciela Tarasenko Andriej Iwanowicz (urodzonego w Kijowie 17.11.1982).

  W ciągu ostatnich 10 dni na wskazane konto wpłynęły przelewy bankowe z pomocą systemu „Priwat24” głównie z miast Kijowa i Tarnopola wynoszące po 50, 100, 500 hrywien.
  Pieniądze wpływały również od zwolenników „Prawego sektora” nie tylko z Ukrainy, ale także z zagranicy (Francja, Czechy i inne kraje).

  Ponadto na stronie internetowej „Prawego Sektora” społecznościowej sieci „Vkontakcie” w celu transferu funduszy podano numery kont w „Raiffeisen Bank Aval” z wskazaniem nazwiska właściciela Surowiecki Jurij Igorewicz (i. k. 3166505873): w UAH – 262 095 533 782, w dolarach amerykańskich – 262072533786 w Euro – 262 082 533 789.

  W źródłach publicznych opublikowano również dane osobowe wszystkich przywódców i działaczy radykalnych ugrupowań, które uczestniczą w zamieszkach ulicznych w Kijowie i innych miastach. Wymienimy niektórych z nich:

  Stempickyj Andriej Liubomirowicz: pseudonim – „Letun”, przewodniczący centralnego prowidu WO „Trójząb” im. s. Bandery, urodzony 04.12.1974, Ukrainiec, pochodzacy z miasta Borysław w Obwodzie Lwowskim, zamieszkały we wsi Zadniestrjansk, powiat halicki, ul. Lwowska 20, karany, ideolog i koordynator obwodowej organizacji „Trójząb”, numer paszportu SE 06911 , m. t. 0971135855 posiada własny transport autem.

  Jarosz Dmitrij Anatoljewicz: pseudonim „Jastrząb”, przewodniczący ukraińskiej organizacji politycznej „Trójząb” , urodzony 30.09.1971 , zameldowany i zamieszkały w mieście Dneprodzierżyńsk, Obwód Dniepropietrowski, na ulicy Medycyńskiej 47, m. 6. Utrzymuje kontakty osobiste: Naliwajczenko (UDAR), Turczynow, Parubij („Batkiwszczyna”), Mochnik, Sirotjuk („Swoboda”), Czubarow (Miedżlis KTN), Karpjuk (UNA – UNSO).

  Abramow Wasilij Zinowjewicz, pseudonim „El”, dwukrotnie karany, przewodniczący halickiej powiatowej organizacji WO „Trójzab”, urodzony 13.01.1985, mieszkaniec wsi Zadniestrjańsk, powiat halicki, obwód Iwano-Frankowsk, jeden z koordynatorów „Prawego Sektora”.

  Kozjubczyk Andrij Michajłowicz: pseudonim „Orest”, działacz organizacji WO „Trójząb” w Iwano-Frankowsku, urodzony 03.8.1981, zameldowany w mieście Krzywy Róg, Obwód Dniepropietrowski, na ulicy Woskriesnoj 45/15, faktycznie zamieszkały w Iwano-Frankowsku, bezrobotny, wykształcenie wyższe, kawaler, zaufana osoba WO „Trójząb”, wyznaje ideę neonazizmu, 17.08.2012 zatrzymany za spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała.

  Źródło: „DZIEŃ Zaporoża”

  > http://www.zapalowski.eu/index.php?optio…..Itemid=127

 2. Wysprzątać Majdan i oddać ludność w łapy polityków-dokładnie jak było w Polsce.Głupcy wyciągaja broń aby strzelać do swoich rodaków będących w równie tragicznej sytuacji.Coś o tym wiem,bo sam podpaliłem pluton ZOMO na Pereca we Wrocku,a 2 tygodnie pózniej dowiedziałem się,że mój bliski kolega który poszedł do ZOMO,bo nie chciał do wojska,ledwo wtedy wydostał się z pożaru.Te miliony dolarów wprowadzone do sektorów wystarczyły by na opłacenie snajpera i usunięcie Janukowycza-znana wiadomość-Amerykanie wstrzelili sie rakietą do sypialni Kadafiego-tak sie to przecież robi.Nikt o tym nie myśli,bo robi sie kase łapami durnego pospólstwa.Pałami po łbach i wygnać do domów-będą sobie żyli jak potrafią.Cieszę się ,że ani słowa nie ma na durniejszy temat-na temat najzacniejszej damy świata-Tymoszenko.Niech sobie spokojnie odsiaduje milionerka.Politycy i media -szczególnie media winne są sytuacji na Ukrainie.Nagonki-na Janukowycza aby uwolnił Tymoszenko,na Trynkiewicza-żeby nie mordował dzieci-same pierdoły z mediów,a….społeczeństwo płaci-na Ukrainie nawet życiem.A kasa sie kręci i ludzie na Ukrainie się bogacą-nawet Gazeta wyborczo-Majdanowa sie pojawi-i demokratycznie wybrany Rząd Ukrainy i Janukowycz odejdzie i…nic sie nie zmieni-założy się ktoś?Polska 20 lat ćwiczy normalność i ją osiągnęła-nowych izb wytrzeżwień się już nie buduje,ale remontuje się stare.

 3. Mocne! Z jednej strony mial bym ochote stanac i walczyc u boku moich ukrainskich braci ale wiem ze przemoc nie doprowadzi do wolnosci. Wiec co tu robic? Czy to wlasnie poczatek konca? Moze to i dobrze… Zeby powstalo nowe stare musi sie skonczyc w taki czy inny sposob.

  1. Komu chciałbyś pomagać ? Może najpierw zobacz na własne oczy i poczytaj kim są ci tak zwani bracia , zobacz jak mordowali polskie dzieci , mi ten widok utkwił w pamięci po śmierć i myślę o tym każdego dnia.Ukraińcy pokazali swoją prawdziwą naturę na Wołyniu mordując w bestialski sposób swoich sąsiadów.Każdemu zwolennikowi Ukraińców proponuję wpisać w google mordy na Wołyniu i się wam odechce Ukrainy i Ukraińców

   1. Tam żyją też normalni, zwykli ludzie. W wielu płynie krew polska. I co? W imię tego co wydarzyło się wiele lat temu, mamy po wiek wieków uważać ich za wrogów? Zło? Widziałam wstrząsające zdjęcia matki z dziećmi przywiązanej drutem kolczastym do drzewa, znam relacje Polaków z tamtych czasów ale też wierzę głęboko w przemianę człowieka, i jak już napisałam znakomita większość, to normalni ludzie, pragnący tylko godnie żyć.

   2. A Polacy prawdziwą naturę pokazali w Jedwabnem i od tamtej pory z żadnym nie rozmawiam hahaha 😛
    Przemo nie ośmieszaj bo idąc Twoim tokiem myślenia nikomu byśmy nie pomagali.

   3. A wiesz na pewno, że to jest prawda.Może jeszcze jedna bajeczka o okrutnych Polakach.Niedługo powiedzą, że to Polska rozpętała II wojnę bo już słuchać o polskich obozach śmierci.

   4. Skoro są tacy normalni to dlaczego nie odcięli się raz na zawsze od mordów na ludności polskiej tylko stawiają tym mordercą pomniki ,robią z nich bohaterów i wzór do naśladowania ,dalej występują pod ich znakami i flagami ,głoszą ich hasła ?Polacy nie stawiali pomników mordercą z Jedwabnem tylko ich potępili i czyny ich uznali za skrajnie złe.Śmieszny jest ten co zapomina o historii ,o tych pomordowanych ludziach którym siekierami zabrano przyszłość ich i ich dzieci.Popierajcie dalej banderowców a któregoś dnia zapukają siekierką do waszych drzwi podziękować za wsparcie.

   5. Dlaczego się nie odcięli? Bo zapewne mają małą wiedzę historyczną o tamtych wydarzeniach. Jak się zainteresują to poczytają i z czasem zmienią nastawienie do swoich bohaterów.
    Staraj się Przemo nie zapomnieć o Wołyniu. To Twoja historia. Moja zaczęła się w 84 i żyje zupełnie innymi zdarzeniami.

   6. Nie POCHWALAM tego co robili Ukraińcy ALE STAŁO SIĘ i czasu się nie cofnie a to co piszesz „NAMAWIA” do NIENAWIŚCI! która ma nigdy się nie skończyć????

    Tamty straszny okres powinno się pamiętać ale trzeba „patrzeć” do przodu aby nowe pokolenia JUŻ nie powtórzyły tego okrucieństwa.

  2. Ukraincy nasi bracia? Powiedzcie to wymordowanym setkom tysiecy Polaków po 1939 r. przez bandy UPA. moi sw. pamieci dziadkowie byli z powiatu stanisławwoskiego i opowiadali jakie rzezie urzadzali Ukraińcy. Nawet niemcy nie robili tego w takim „stylu” – zabijanie piłą do drewna, obcinanie kobietom piersi, rozstraskiwanie malych dzieci o drzewa czy meble, to nie sa opis scenariusza horroru. Tak nasi „bracia” robili z polską ludnoscią. Sami niech załatwią swoje wew. sprawy. Polska jak zawsze wychodzi na końcu na wielkich frajerów, a inni na tym zarabiają.

 4. Rzeczywiście blisko jest do wojny domowej na Ukrainie, teraz to może iść jak domino tyle ludzi zginęło, lud może się zapienić, a w nerwach mogą iść na całość i się zacznie sieczka.

 5. Unia zawiodła, demokracja zawiodła – coś niesłychanego, jak do tego mogło dojść…? 😉 No przecież to oczywista oczywistość, dla mnie to żadne zaskoczenie. Co niby Unia mogłaby zrobić w takiej sprawie, jak nie ma własnego wojska (i całe szczęście!) – czym mogłaby zagrozić? Pustym gadaniem w groźnym tonie? No posrać ze strachu się można…
  Poza tym: przecież „życie ludzkie jest najwyższą wartością”, więc trudno oczekiwać, żeby eurobiurokraci narażali swoje „jakże cenne” życie walcząc o Ukrainę – musieliby zaprzeczyć własnym wartościom, którym hołdują 😉

  1. Nic nie zawiodło. Wszyscy chcą rozpadu Ukrainy na dwie, trzy części bo w obecnej formie to sztuczne państwo nie może istnieć. Oczywiście Unia chciałaby całą Ukrainę w swoich granicach jednak za dużo jest w niej ruskich na wschodzie kraju którzy w życiu się nie zgodzą. Dlatego trzeba podzielić a dopiero później pomagać. I nie potrzeba żadnego wojska do tego. Uwierz w Unie 😀

   1. Akurat nie wiem, czy ten podział nie wyszedłby na korzyść dla samej Ukrainy 🙂 Najlepiej by było, żeby kraj jako taki ze swoimi granicami pozostał a jedynie wewnętrznie się podzielił na co najmniej trzy autonomiczne fragmenty: tych co są prounijni, tych co są prorosyjscy i tych, którzy po prostu chcą pozostać suwerennym krajem bez żadnych trwałych i jednoznacznych deklaracji politycznych wobec każdej ze stron. Ale podejrzewam, że jeśli lina pęknie to każda ze stron będzie chciała swojej odrębnej „suwerenności” a nie tylko autonomii. I wtedy stałoby się jasne ilu tak naprawdę jest tych zwolenników UE. Nie zdziwiłbym się jakby się okazało, że eurobiurokraci tak zaciekle „walcząc” mogą liczyć raptem na jakiś marny kawałek terytorium i garstkę ludzi a swoich zwolenników mieli tylko dlatego, że byli sowicie nagradzani za „swoje poglądy” 😉 Skończy się finansowanie to i skończy się „zafascynowanie wolnością i demokracją made in UE” 😉

 6. Moim zdaniem demonizowanie Rosji jest nieuprawnione.
  Rosja czy ZSRR od czasów I wojny światowej przestrzega linii Kerzona.
  Dowody są takie:
  W 1939 r ZSRR zajął tereny na wschód od Linii Kerzona czyli skorygował „drang nach Osten” Piłsudskiego.
  W 1944 Stalin ponownie odtworzył Linię Kerzona choć nikt go do tego mnie zmuszał, mógł zrobić z Polską co chciał ale chciał odtworzyć linię Kerzona.
  Po załamaniu ZSRR zachód znowu poszedl na wschód od linii Kerzona (kraje nadbałtyckie, ataki na Białoruś, Ukrainę). łatwo się domyśleć że Rosja w pewnym momencie znowu odtworzy linię Kerzona.
  Polska leży na zachód od tej linii i nie jest zagrożona przez taką politykę Rosji.
  Czyli strachy na lachy.
  To tzw zachód nieustannie usiłuje pchać się na wschód.
  Napoleon, Piłsudski, Hitler, NATO, UE…
  To chyba widać gołym okiem.
  Wystarczy otworzyć oczy.

 7. Bardzo dobra analiza stanu faktycznego na Ukrainie . Panie Januszu -DOSKONALE!!!
  Zastanawiające jest to dlaczego Polacy z uporem nie wyciągają wniosków i nauki z głupot
  sojuszniczych itp..idiotyzmów które są dobre dla naiwniaków a szkodliwe dla NARODU.

 8. Zachorowało mi się i mogę pooglądać lepiej sytuację na Ukrainie.Oglądnąłem strzały na ulicach Kijowa,rannych i sytuacje.To co zobaczyłem dzieje sie przecież nie w Afryce ale tuż koło granicy Polski.Sytuacja powinna być opanowana jak najszybciej.Uważam,że grupy interesów prowadzą świadomy demontaż Ukrainy i następuje jej podział.Wygląda na to,że Ukraina się podzieli i będziemy sąsiadować z proeuropejską i bardzo niebezpieczną Wolną Ukrainą.Nie ma problemu z opanowaniem sytuacji-chociażby z użyciem wojska-zatem Ukraina chce podziału. Wolna Ukraina będzie sukcesem Majdanu,Europy i Putina-prorynkowy i europejski zachód-czyli Wolna Ukraina-rosyjskojęzyczna będzie emiterem i transporterem rosyjskich interesów na zachód i europejskim do Rosji.Tak jak samo słowo majdan,oddać majdan jest związane z targiem,składem – właśnie taką rolę będzie pełnić nowa Wolna Ukraina.Na Ukrainie trwa urzeczywistnianie wizji budowy największego składu towarów dla eksportu na wschód i na zachód.Krótko mówią-kto ma jajca powinien inwestować na Ukrainie i krótko mówiąc giną debile w imię cudzych interesów handlowych.

 9. Co za pierdoły wypisujecie.
  Popatrzcie na ludzi, którzy w tym biorą udział. Postawcie się na ich miejscu. Miliony
  dolarów „dofinansowania” i mają tylko kamizelki z blachy, kamienie i pałki.
  Jaja sobie Wszyscy robicie ?
  Tym ludziom grozi śmierć z rąk ich władzy.
  To są młodzi ludzie w potrzasku. Są odważni
  ale po dzisiejszym ataku już mają strach w oczach.
  Na Majdan mogą wjechać czołgi i rozjechać ludzi którzy
  mogliby być naszymi sąsiadami, kumplami, współpracownikami.
  Oni mają kamienie a władza snajperów i kałachy.
  Za chwilę nie będą mieli możliwości komunikacji z nami, teraz walczą już
  tylko o życie. To już nie jest protest a bitwa.
  Dzisiaj możemy im pomóc przez solidarność z nimi.
  Nie wolno nam skazać ich na śmierć przez naszą obojętność albo grzechy ich dziadków.
  Tam jest 45 mln ludzi, a wy powołujecie się historyczna garstkę kilkuset ekstremistów
  i pod tym kątem patrzycie na Ukraińców. Co za bzdury. Opamiętajcie się.
  Przejrzyjcie ten apel: http://www.youtube.com/watch?v=TBdZnf0bCCk
  Przesyłajcie dalej wszystkim swoim znajomym
  Dokładajcie swoje – nie możemy stać obojętnie !!!
  Musimy zrobić ogromny hałas !!! Nasza obojętność to śmierć dla tych ludzi !!!

 10. Pisze do was to poniewaz dla normalnych ludzi ciezko jest zrozumiec jak to ritualy satanistyczne i New Age sa wykorzystywana w naszym prawie codziennym zyciu .
  Coz ma wspolnego Lady Gaga z Rosja i Ukraina (pisze o tym bo tak to widze tez (akumulowanie enegii jest rzecza naturalna w naszym swiecie ) . Dla przykladu Lady Gaga . Jej wystapienia ,sa forma ritulalu ( jak widomo Iluminatii opieraja swoja wladze na bezwzglednych rytualach ) Taki jest prikaz od velon .I tak to funkcjonuje przez wieki . Dlatego jest tyle niegatywnej energii w naszym Universe . Normalny czlowiek sobie nie zdaje sprawy z tego , ze jak patrzy na wygibasy niektorych piosenkarzy szczegolnie z symbolami satanistycznymi kontrolerow naszej Ziemi w TV czy na Koncertach to zostawia swoja energie w tym przedmiocie . Wtedy ta energia moze byc uzyta w jakims celu . Wracajac do Lady Gagi wystapienia sa juz same w sobie rytualem i energia z tych wystepow bedzie skomasowana do dalszych bardziej znaczacych spolecznie satanicznych rytulalch .Ona zreszta sama kiedys oswiadczyla , ze jej proformance beda teraz o podlozu politycznym . Poniewaz realizacja bedzie tego w rzeczywistosci no i bedzie to sie wiazalo z rozwaleniem federacji rosyjskiej poprzez pschic ataks na Rosje narzedziemm bedzie Ukraina .Putin wlasciwie jest bardzo przestraszony these days .
  Nie tylko iluminati rytulas sa niebezpieczne ale New Age ritulaly tez sa uzywane w takich to events .
  Dlatego jestem przeciwna wszelkim zbiorowym medytacjom na okreslony czas .
  Najbardziej poprawna forma naszej egzystencji jest praca nad soba i udoskonalanie wlsnej energii .

 11. Zadjacie sobie pytanie panstwo dlaczego koncerty slawych gwiazd szczegolnie w ostatnich czasach sa bardzo osymbolizowane . Jest to obecnie tak widoczne , ze prawie kazdy wykonawca uzywa jakiegos symbolu zasilajaca energie satanistow . Ciezko mi o tym pisac poniewaz moj szwagier to Titus z Acid Drinkers .

 12. Wczoraj w TVRepublika Stefan Czarnecki powiedzial ze UE kilka tygodni temu zaproponowala konkretna pomoc (latwo sprawdzic kontaktujac sie z Czarneckim). Chcieli porozumienia ale Janukowicz stanowczo odmowil. Po prostu nigdy nie mial zamiaru przyjac pomocy z tamtej strony. Nie zdawal sobie sprawy z determinacji wlasnego narodu i jest pewien swojej sily czyli poparcia Rosji. Na pomoc bratniej armii moze liczyc w 100%.
  Tymczasem w wielu rozglosniach powtarza sie ze UE nic nie robi. To generalnie prawda ale w tym przypadku winny jest Janukowicz.

 13. wlasnie ogladnelam TVN
  i mam pewne watpliwosci:
  czy p. Zagorski zdaje sobie sprawe
  z piramidy wladzy
  bo to jego wystapienie w TVN z 19.02.14
  wskazywaloby na to,
  ze jednak … nie.
  Mowi o oligarchach co maja w rekach Ukraine
  ale nie mowi kim oni sa!
  A to przeciez ten sam „szczep”, co posiada w rekach USA i stopniowo caly swiat,
  i kroczy do przodu , bez przeszkod
  i to dzieje sie na naszych oczach !
  P. Zagorski , mowiac o Europie,
  nie napomyka slowem, ze ona wlasnie jest „zjadana” kes po kesie,
  prze te wlasnie – od ZAWSZE te sama – oligarchie !
  Swoje operacje owa oligarchia przeprowadza dzis poprzez USA i
  Niemcy ( tyle ze w odmienny od „klasycznego” sposob ).
  Ostoja jest tu, w dzisiejszej sytauacji, wlasnie Rosja Putina.
  Powtarzam: w dzisiejszej sytuacji.
  Zaproponowanie przez p. Zagorskiego referendum ( ustami Walesy – ale mi autorytet ) oddaje caly sens tej propozycji:
  poprzez referendum bardzo latwo jest usankcjonowac, na dlugie lata,
  to co chca manipulatorzy = ukryty rezim. To pulapka !
  We Wloszech, gdzie mieszkam, w ostatnich dziesiecioleciach
  bylo juz wiele referendow
  ale nie osiagnieto NIC poza tym, co odpowiadalao umocnionej dzis praktycznie calkowicie wladzy.
  Nie dokonczylam ogladania odcinka w kwestii,
  bo znalazlam p. Zagorskiego pozbawionego spojnej i logicznej linii myslowej.
  A o co chodzi UE czyli oligarchii europejskiej
  naswietla idealnie ta oto wiadomosc ( pod spodem – w moim „szybkim” tlumaczeniu ).
  Czy p. Zagorski wie, ze Putin jest przeciw OGM
  i ogromu innych wynaturzen
  i dlatego jest okrazany ze wszystkich stron ?
  Kto dzis zdecydowanie opiera sie OGM ?
  Tylko Putin i Orban.
  Niestety, Polacy funkcjonuja stale w oparciu o XVIII- wieczny model Rosji
  i maja klapki na oczach ….
  Pozdrawiam – Ewa

 14. 14 luty 2014
  GMO : najnowszy brukselski pucz
  http://www.gaullistelibre.com/2014/02/ogm-le-nouveau-coup-detat-de-bruxelles.html#more

  19 państwa (w tym Francja i Włochy ) są przeciw,
  5 państw jest za (w tym Hiszpania i Wielka Brytanii ) ,
  a 4 państwa wstrzymały się od głosu ( w tym Niemcy ).
  Jaki z tego wynik glosowania ?
  Ano taki, ze Unia Europejska zezwala na komercjalizacje kukurydzy Pioneer GMO kukurydzy Pioneer w całej UE !
  To jest ogromny skandal dla demokracji.
  To przykład, który nalezy jak najsilniej naglosnic zeby zdjac maske demokracji z anty-demokratycznego potwora jakim jest Komisja Europejska,
  która może wydać decyzje w oparciu o 5 glosow za i 19 przeciw !
  I nawet gdyby Niemcy dołączyły do grupy krajow przeciwnych uprawom GMO i ten oboz przeciwnikow liczylby wtedy 20 glosy ( przeciwko pięciu glosom „za” ) , to i tak by dopuszczono do obrotu kukurydzę GMO.
  Jak to mozliwe, by mogly w ogole istniec tak absurdalne przepisy
  i tak totalnie sprzeczne z najbardziej elementarną demokracją ?
  To jest idiotyzm w czystej formie zeby jakis nieodpowiedzialny technokrata mogl narzucić swoją wolę ( poparta znikoma mniejszoscia ) zdecydwanej większości.
  Nie jest to zreszta nowina, że Unia Europejska wykorzystuje zasady bizantyjskie by bronić GMO wbrew większości europejskiej opinii publicznej , a nawet rządów
  (wzmacniajac tym sposobem opozycje ludnosci wobec UE ).
  Komisja brukska próbowała juz w niedawnej przeszlosci nie dopuscic do tego, by mozna bylo zakazac upraw GMO . Wtedy to trzeba bylo zdecydowanej opozycji 80% państw by powstrzymac szalone zapedy Brukseli. Ale bezczelosc nie ma tu granic: Monsanto i spolka postawili teraz na ofensywę sądową.
  Unia Europejska to trutka Europy.
  Jaki bedzie następny krok w tym obledzie ?
  Moze to, ze decyzje Komisji będą obowiazywać wszystkich członków UE,
  chyba że przeciwna strona wykazalaby sie jednomyslna pozycja przeciwko tym decyzjom ?
  Jak można mieć pretensje do dawania jakiejkolwiek lekcji demokracji Ukrainie, podczas gdy w Europie 25%procent glosow moze narzucic swoja wole większosci ? Ukraina wspierajaca polityke Rosji ma za soba wiekszosc i ta wiekszosc jest teraz poddawana naciskom obcej mniejszosci: Komisji Europejskiej w jej obsesji do wprowadzania upraw GMO w Europie …
  Instytucje europejskie stały się prawdziwą trucizną dla Europy. Chcą rządzić wbrew woli większości, nie mowiąc juz w ogole o braniu pod uwage jakiejkolwiek opini ludzi
  …. poza braniem pod uwage zawsze i nieodzownie interesów wielkiego biznesu . ( … )
  Nie znaczy to, że powinniśmy zapomnieć o europejskim projekcie . Ale ten projekt musi byc wyłącznie w rękach rządów narodowych, odpowiedzialnych za wszystkie swoje poczynania wobec wyborców; nalezy przejsc z tej jednowymiarowej Europy do Europy gdzie każdy moze decydydowac i robić to, co uważa za stosowne.

  1. @EWA.
   Piszesz, że 19 państw głosowało przeciw GMO, a pięć za.
   A, państwo o nazwie ”Polska” jak głosowało …?

   A, w tych państwach co głosowały zdecydowanie przeciw, to GMO tak sobie wejdzie bez żadnego oporu skoro rządy głosowały przeciw ?

   1. Z artykulu ze strony francuskiej nie wynika, jak glosowala Polska. Warto sie dowiedziec i sprobuje to zrobic. W kazdym razie po polskim rzadzie nie spodziewam sie niczego dobrego: jest to rzad na uslugach oligarchii UE, ktora jest na uslugach oligarchii USA, ktora jest na uslugach tego niewidzialnego , nie ukazujacego sie rzadu, ktorego symbolem jest szczyt piramidy ( ten najwyzszy, oderwany od calosci trojkacik z okiem w srodku ) widniejacy na … banknocie jednodolarowym ( sic ! ). Jasniej nie mogli sie nam „przedstawic”. Pytasz :
    A, w tych państwach co głosowały zdecydowanie przeciw, to GMO tak sobie wejdzie bez żadnego oporu skoro rządy głosowały przeciw ? Oczywiscie ! Wlasnie to naswietlil artykul z francuskiej strony. Mozna szukac dalej, ale jedno jest pewne: ukryta wladza bez przeszkod prze do przodu: ludzie sa naiwni i ufni – oni nie maja w ludziach zadnego przeciwnika ….

 15. Ja osobiscie czuje energie Putina od dawna i nie wiem dlaczego jest taka nagonaka na niego nic nie rozumiem . Nie moge powiedziec , ze znam sie na polityce ale czasami slucham o co chodzi i kojarze fakty czy energie przeciez Tusk sie do Putina nie umwya , zaden przywodca nie potrafi obecnie wyrazic swojego zdania bez wachania . Faktem jest , ze we wrzesniu Putin zagrozil Izraelowi i faktem jest , ze zablokowal GMO . Patrzmy trzezwo na rzeczywistosc a nie sluchajmy wszystkiego i niczego . Pamietajcie najwazniejsze jest GMO . Atlantyda przeplacila swoj kontynent tym , ze wprowadzili cos w rodzaju takiego doswiadczenia z GMO . Musieli wywolac wulkanizacje dookola i zatopic kontynent calkowicie . Wtedy GMO bylo tylko na tym kontynencie .

 16. Energetycznie czuje , ze sataniczne ataki beda tez dzialc z wykorzystaniem dawnej energii Czarnobyla .Wogole Ukraina tak cierpiala bo ta energia . Czyli Mamy Lady Gaga kolekcja negatywnej energii sweeping Czrnobyl , juz mamy niezwykla energie do zlatwienia Rosji . Czarne szatnskie zionistyczne pschic ataks maja doskonale pole do popisu . Mozecie panstwo sobie bagatelizowac to co pisze ale musicie sobie zdac sprawe , ze takwlasciwie wyglada obecna polityka i takie jest jej reality . Trzeba nauczyc sie patrzec inaczej i rozumiec jak te sily pracuja , bo jak tego nie bedziecie rozumiec to stracimy wiele . Ja to pisze po to , zeby wam przekazac , ze jest tez inny podklad rzeczywistosci .

 17. Ewa
  hahahaha … ty myślisz , że ktoś mysli o Tobie??? Obudź sie! Tu liczy sie kasa a reszta to bydło. Tak było , jest i bedzie. Nic nie zmienisz. Nie warto sie rozpisywac.

  1. Grzegorzu, zapewne zle mnie zrozumiales. Jak akurat mysle odwrotnie ! Nie mysle absolutnie, ze o mnie zadba jakas potega. Jedno chcialam wyrazic: Polacy dzialaja do tej pory w oparciu o schemat „zli Rosjanie, dobrzy Polacy”. Ten schemat jest tak solidnie zakorzeniony, ze ukryta wladza na niczym innym nie moze tak polegac, jak na wrogosci Polakow do Rosjan. A za wszystkim, co bylo zle w Rosji stoi …. ta sama „oligarchia”, ktora i teraz rzadzi swiatem ( gl. USA, Anglia, Niemcami ). Rewolucje bolszewicka w Rosji przeprowadzili i sfinansowali ci sami, co sfinansowali Hitlera. W aparacie przemocy ZSRR zasiadali prawie wylacznie ludzie z tej oligachii. To oni chca teraz polknac Ukraine zeby zblizyc sie do Rosji ….
   Nie liczy sie tu „kasa” – liczy sie wladza. Tzw. kasa jest jedynie srodkiem – sama w sobie nie reprezentuje NICZEGO, zadnego dobra ( jedynie wieczny dlug). Podpowiem, ze koniecznie nalezaloby wyjsc od kwestii natury pieniadza, wtedy wszystko bedzie latwiejsze do zrozuminenia.

 18. Tak naprawde Putin to bardzo powściagliwy facio. Gdyby ta historia z Ukrainą rozgrywała sie na obszarach kontrolowanuch przez Baraka , to Ukraincy z Majdanu dawno zostaliby nazwani terrorystami (CIA postarałaby sie o pretekścik) i przy pomocy marines wyposażonych w ostra amunicje rozgonieni w cholerę. A więc nie demonizujmy Wladiego. Oczywiście Barak chetnie uzywa marines w celach pokojowych 😉 Dziwny jest ten świat.

 19. Powiem inaczej Grzegorz kasa sie liczy bo jest presja na tych , ktorzy moga miec kasa i strasznie jej pozadaja ale jest ich juz coraz mniej na cale szczescie i na tych , ktorzy MUSZA MIEC KASE poniewaz tak sie sprzedali , ze teraz dzialaja pod grozba naswietlenia calej ich rozpusty polityczno-bankowej . Natomist ci co niszcza Ziemie maja imiunologiczny system uodporniony dzieki tym bardziej energetycznie zaawansowanym , ze zadna komercyjna cholera ich nie zaatakuje tupu zarazy . Ci niewidoczni nie sa wogole w naszym systemie genetycznym . Konkluzja dla myslacych to taka .
  W czyim interesie jest zabijanie , mordowanie i niszczenie calego zycia na Ziemi ?

  1. Kalinko
   „W czyim interesie jest zabijanie…?” Odpowiedz jest prosta lecz niejednoznaczna i małoprecyzyjna . Wydaje mi sie , ze swojego stworzenia kazdy stwórca by chronił chyba że sprzedał Ziemie komus innemu. Albo stwórca został pokonany a nowy właściciel nie docenia dzieła poprzednika i traktuje je po macoszemu. Albo inaczej -stwórca poprostu zmarł i jest samowola szwedaczy kosmicznych o słabo rozwinietym profilu moralnym.
   Niedawno miałem taki sen, w którym to Ziemię opanowało cos obcego i było pokazane jeko czarne szpiczaste odnuza czajace sie w zaroslach aby sobą zarazac. Każdy kto ich dotknał stawal sie taki jak one. Nie był juz sobą . Wiem ża na całej ziemi uratowalem sie tylko ja i pare osób. I wtedy spotkałem Boga. Przechadzał sie po skraju skażonego przez pasożyta lasu. Chodził , przyglądał sie w kompletnej ciszy i nic nie mówił .Był troche zakłopotanay.
   Różne są dzieje bogów i ich dzieł.

 20. Grzegorz
  Dziekuje za wyznanie milosne , moj pierwszy chlopak byl z klubu spadachroniarskiego na Ligowcu go poznalam mial na imie Grzegorz a pozniej to juz sie imiona zmienialy 🙂

 21. Cos mi sie wydaje , ze my poprostu nic nie wiemy Grzegorz . Dlatego jestesmy manipulowani . NASA udaje , ze cos wie . Inne space division udaja ze cos wiedza . Filozofowie greccy udawali ze cos wiedzieli stawiajac tezy i dowody . Kopernik wylansowany przez polskie srodowisko dominujace .A teraz wizjonerzy i naukowcy sie znlezli i tez cos wiedza . Jedni babraja sie w laboratoriach a inni widza przez pschic i chanellings .
  Wychodze z takiego zalozenia , ze nic nie wiem od nikogo jest tak jak mam to przedstawione naturalnie pelna soba bez zadnych wplywow . Ziemia jest plaska bo jest plaska jak patrze na horyzont oceanu a (18 lat patrzylam prawie codziennie )i co sie oddala sie to malej i czas lotu do Australi trwa w obie strony tak samo i mam jeszcze wile innych dowodow ale to trzeba narysowac .
  Dzisiaj w nocy doszlo do mnie ot takie myslenie .
  Gwiazd nie widac one sa tylko reflksja energetyczna i Slonce nie jest masa w sobie ono nie ma zadnej struktury fizycznej w sobie ( logicznie nie moze miec ) Nie bylo by tak powerfull jak jest ze swoja energia z masy a szczegolnie na taka odleglosc .Nie ma zadnego centrum fusion , Popatrzcie dobrze na slonce i jego iluminacje . Jego energie widze nie jako energie wynikajaca z palenia sie czegos Ta energia jest transformacyjna i zmienia sie jakby w swojej transformacji .Nie wiem czy wlsnie po Sloncu nie widac wieloprzestrzennosci energetycznej .Ja mysle , ze malowac Slonce dzieci musza inaczej juz a nie uzywac model przyjety . Jak platki kwiatka ,gdzie ciagle nowe z tylu wychodza z innej dimention i tak ciagle i ciagle wychodza ze zrodla wieloprzestrzennosci .Slonce poprostu bierze energie z innych dimentions .My tez bierzemy energie z inneych dimentions dlatego mamy w sobie fizyczne cieplo . Jak my mamy problem z nasza wieloprzestrzennoscia i obnizamy swoja to Slonce ma jakby moment cofania sie . Jezeli tak jest to nie ma lat swiatlnych to jest natychmist . ( moze dlatego rozwija sie teraz teoria bycia w present time ) . Moze jest elementem swietlistym innych dimentions . Wedlug mnie tam sie nic nie pali . Popatrzcie sobie na wulkany . Nie ma na to zadnych dowodow NASA dowody i innych mnie nie interesuja poniewaz sa oni w takiej samej pozycji obserwacji jak Ja . Moje wywody moga byc rownie dobre jak ich . Ze slonca zrobili hute (Stalowa Wole ) . NO wiec Slonce niczego nie pali , w nocy przyszlo mi do glowy , ze slonce uczy nas jak mamy poznac swoja dimentional rzeczywistosc . Jak to co pisze jest nwet po czesci prawda to OH GOD !!!ile ludzi zostalo wprowadzone w blad .

 22. Chce dodac , ze patrzylam czesto na ocean pacyfic z gor wysokich i Ziemia byla plaska .

  1. Mózg Ci się spłaszczył a nie Ziemia.

   Wiem, wiem jestem okrutny ale co co innego wpisać jak żadne argumenty do tej zmanipulowanej głowy nie przemawiają?! Ponad 400 lat badań, tysiące opracowań, miliony zdjęć zrobionych, miliardy wydane na najlepszej jakości sprzęt – i co? Jedno wielkie oszustwo ot co. Każdy, od astronauty po astronoma-amatora nas okłamuje! Czyżby kolejny spisek syjonistów? Nie! To są kolejne urojenia w następnej wypranej głowie.

 23. Jeszcze jedno moja koncepcje Slonca moge zabezpieczyc ,jednym z healerow , ktory przyszedl mi do glowy poniewaz ktos mi mowil o nim . Poszukalm na internet i znalazlam ,YES YES !!Braco (gazer) ona potwierdzil we mnie teorie , o Sloncu , ktora zaswitala mi w glowie dzisiaj w nocy . Dzisiaj mamy Slonce do obserwacji 🙂

 24. mag
  Ja nie mowie o spisku , Ja mowie o consciousness . Ksztalt Ziemi ma wplyw na mozg i jego ograniczenie .Moze NASA ma ubaw z naszej glupoty . To jest wielka roznica kula a galktyczny ciagle rozszerzajacy sie dysk . Open space Open mind . Im wieksza chata tym bardziej open czlowiek na dzialanie i branie . Im wieksza przestrzen przez okno tym bardziej open horyzont widzenia. Im bardziej open lad tym bardziej rozwinieta swiadomosc widzenia .Im wiecej pieniedzy tym wieksza pewnosc siebie Lepsi architekci sa z otwartych przestrzeni ci projektanci maja odwage i rozmach .
  Wszystko to iluminaci maja co wyzej wymienilam .
  Ja gwizdze na spiski ale nie gwizdze na magie , ktora uzywaja na Ziemi bo to juz jest opetanie .
  Powiedz lepiej , ze juz jestes zmeczony teoria spiskowa tak bedzie lepiej .
  Ziemia i jej ksztalt nalezy do mojego wyboru i Slonce tez . Mam pelne prawo widziec Ziemie moimi oczyma i Slonce tez .

 25. Musze uwazac , żeby nie dojść do konca świata bo jeszczce spadnę. Kalina a kto jest najszybszy w mieście i dotarł do końca naszj planety????

 26. W jaki sposób ci na wodzie w rejsach dookała świata nie pogubią się w nawigacji zrobionej przez manipulantów? Albo for egz. samoloty rejsowe lecą lecą i dolecą na podstawie fałszywych danych. Ciekawe co myslą na ten temat dzikie gęsi bo tez kawał drogi robią.

Comments are closed.