Alternews – 2.10.2013

Alternews – prowadzą Paweł Nogal i Janusz Zagórski.
Wśród poruszanych tematów znajdują się m.in:
– przedwyborczy sondaż Homo Homini,
– Węgrzy nie chcą być „sługusami Europy”,
– zmiany na scenie politycznej Syrii,
– globalne zagrożenie kryzysową sytuacją w Fukushimie,
– ogromna burza magnetyczna zbliża się do Ziemi.

7 thoughts on “Alternews – 2.10.2013

 1. Co do wydarzeń w Fukushimie. Skoro prywatna firma jest właścicielem, to ona powinna usunąć wszelkie skutki! Trzeba pamiętać, że w Fukushimie nie było trzęsienia ziemi, tylko skutki Tsunami i już wtedy mówiono, że firma sprytnie wykorzysta to wydarzenie, aby naciągnąć podatników japońskich (obywateli) aby to za publiczne pieniądze, a nie firmy, usunąć zużyte paliwo atomowe! Firma musi i tak to robić co jakiś czas, tak jak np. kierowca wymieniać olej w samochodzie. Zamiast jednak wydawać miliardy swoich dolarów, to pójdzie na to ‚pomoc państwa”, „pomoc światowa”. Normalne państwo powinno zagrozić użyciem sił policyjnych wobec firm, zablokowaniem majątku, kasy, wsadzeniem zarządzających do więzienia. Ale tam pewnie się „dogadają” z firmą dla „dobra obywateli”. Tak się robi dziś „biznes”. Tylko pogratulować pomysłowości!!!

 2. NOKIA współpracuje z NSA:
  „Poniżej przedstawiam serię zdjęć z nowej komórki Nokii, do której włożono kartę SIM. Tego aparat nie można rozpocząć używać bez wyrażenia zgody na przetwarzanie danych – „urządzenia” i „przybliżonej lokalizacji” (wszyscy wiedzą, że sieć komórkowa potrafi zlokalizować aparat z dokładnością do centymetrów). Co ciekawe, Nokia się przyznaje, że dane zostaną udostępnione „autoryzowanym podmiotom zewnętrznym zajmującym się przetwarzaniem danych”.

  Nietrudno się domyślić, że chodzi o agencję podsłuchową NSA, bezpośrednio podległą rządowi światowemu w Izraelu – jak to niedawno ujawnił Edward Snowden (zob. przypisy).”

  http://www.monitor-polski.pl/mossad-przejmuje-nokie-i-dane-klientow/

 3. @Franciszek
  zobacz wykład prof. Bohdana Żakiewicza nt. nowoczesnej gazyfikacji węgla.
  To + głęboka geotermia i możemy eksportować z Polski energię.
  Rządy i partie (PO francuski atom – PiS amerykańskie łupki) są pod wpływami lobbystów zewnętrznych gospodarek.

  http://www.youtube.com/watch?v=IbAPuukmZfc

 4. Oj chlopaki jak ja Was kocham za caloksztalt, Jestescie nam potrzebni, Tak trzymac. Pozdrawiam, Admin, tez dotyczy, W Chicago spokojnie .

 5. Franciszek to że rząd chce zakazać ogrzewania węglem to nic w porównaniu ze zbrodniczym dekretem postanawiającym podnieść ceny wyrobów tytoniowych i alkoholu. To skandal! Wprost niczym nie uzasadnione. W tym kraju nie można żyć na trzeźwo. Jest duża szansa że Polacy jednak się poderwą i ruszą na barykady w dniu św. Niepodległości. Wszak wszystko ma swoje granice. 🙂

Comments are closed.