Alternews – 2.12.2014

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

4 thoughts on “Alternews – 2.12.2014

 1. Roz mawianie i analizowanie „politykow” w kraju nad wisla co kiedyc byla polska to strata czasu. Wszystkich polskich zydow z wiejskiej (sejmu) do wora i utopic i zapomniec na wieki.

 2. Gry geostrategiczne się zaostrzają.
  Zachód fauluje nieustannie, od samego początku (organizowanie Majdanu, robienie z Ukrainy bezwolnej kolonii zachodu, bezczelne wprost przejmowanie zasobów Ukrainy, dywersja w zakresie gazociągu południowego, okładanie Rosji embargami, prowokacje z zestrzeleniem samolotu pasażerskiego, mordy w Odessie, nieustanne kłamstwa propagandowe…lawina kłamstw no i gigantyczne manipulacje na kursie ropy i złota a w konsekwencji na rublu).
  Putin fechtuje jak na razie zgodnie z zasadami. Realizuje wolę ludności (referendum na Krymie), pomaga humanitarnie mordowanym przez zachód ludziom z NowoRosji, skupuje złoto, sprzedaje gaz, ropę, przygotowuje się do wojny ..obronnej..

  Kiedyś bawiłem się trochę na giełdzie, ale szybko zrozumiałem że giełda to jedno wielkie oszustwo. Mafia dysponuje takimi środkami że może dowolnie manipulować kursami akcji, walut, surowców. Giełdy to najprościej mówiąc maszynki mafii do ograbiania naiwnych inwestorów. Manipulacje kursami (ratingami) to oczywiście przestępstwa ale mafia to robi od lat całkiem bezkarnie.
  Na przykładzie manipulacji na cenach ropy i złota widać jak silna jest ta przestępcza mafia.

  Putin odpuścił Rurociąg Południowy i teraz EU która blokowała tę inwestycję znalazła się w sytuacji dużej niepewności dostaw gazu (niestabilna Ukraina) a kilka państw zostało pozbawionych sporych wpływów z tranzytu (Bułgaria, Serbia, Węgry, Austria…).
  Teraz europejscy destruktorzy już latają przerażeni że zostali z ręką w nocniku (na własne życzenie). Tą decyzją Putin mocno podzielił EU (kilka państw będzie chciało dać komuś w UE kopa za stratę dużych pieniędzy).
  Rosja dogadała się z Turcją i tam przekieruje rurę aż do granicy z Grecją.
  Zarobią Turcy. A kraje UE będą musiały zerwać się z postronka dywersantów mafii w UE by korzystać z tego gazu i na nim zarabiać.
  Inne rury Rosja już buduje na daleki wschód (terminal LPG), do Chin i odnogę do Indii.
  Za kilka lat (jak wcześniej nie wybuchnie gorąca wojna), UE stanie się mało ważnym dla Rosji odbiorcą. Wtedy to Rosja będzie mogła stawiać warunki i wybrzydzać.

  Ropa chyba już osiągnęła dno, im niżej spada tym więcej jest tych co tracą na cenie ropy czyli rośnie grupa krajów pokrzywdzonych przez mafię (dostawcy ropy, pośrednicy, budżety stojące na akcyzie…).
  Rosja ma w zanadrzu broń „ostateczną” w zakresie ustawiania cen ropy na rynku.
  Rosja ma środki wojskowe techniczne by ograniczyć produkcję ropy np. w Arabii Saudyjskiej. To była by oczywiście agresja czyli coś takiego co zachód robi od lat nieustannie. Rosja tego nie robi , ale ..przyparta do muru ?…może cudzymi rękoma ?
  …jakaś kolorowa rewolucja… w końcu Arabia Saudyjska czy Katar to nie są wzorcowe demokracje a wręcz przeciwnie. A jest kim zrobić taką rewolucję, dyskryminacja ludność szyickiej i każdej innej jest tam skrajnie brutalna. Rosja z opóźnieniem uczy się różnych technologii od zachodu.
  Ale to tylko gdybanie.
  Na razie Putin fechtuje w zgodzie z prawem międzynarodowym i na zasadzie zrównoważonej reakcji a zachód kopie po jajach, ile się da i stara się odgryźć ucho Putinowi (jak Andrju Glota Tysonowi) i wrzeszczy na całe gardło (świat) „ratunku mordują… Rosjanie mnie biją”.

Comments are closed.