Alternews – 20.02.2014

Alternews – prowadzą Paweł Nogal i Janusz Zagórski.

Druga część Alternewsa została przeznaczona na omówienie sytuacji na Ukrainie.

37 thoughts on “Alternews – 20.02.2014

 1. Wczoraj puściliście na koniec Alternewsa tenże słynny już „spot reklamowy” nakręcony na Majdanie jako rzekomo wiarygodny, oddolny i reprezentatywny głos ludzi, którzy chcą wolności i demokracji w kraju. Ja tam od początku sceptycznie podchodziłem do jego wiarygodności ale część moich znajomych zdaje się potraktowała go poważnie, rozpowszechniając go dalej zgodnie z wygłoszoną w nim prośbą.
  No to teraz czas na małą weryfikację ile w tym wszystkim prawdy:
  http://www.infowars.com/i-am-a-ukrainian-video-exposed-as-kony-style-scam/

  Źródło raczej wam bliskie, więc chyba nie tak łatwo posądzicie o manipulację 😉

  Niestety ale chyba Pan Janusz za dużo poświęca czasu mainstreamowym wiadomościom i doniesieniom – na tyle za dużo, że już nie daje rady sobie tego dobrze „przefiltrować” i wyciągnąć obiektywnych wniosków. Albo to wynik tego, że tak mocno i głęboko wierzy w słuszność i sprawiedliwość ustroju demokratycznego, że jest w stanie wybaczyć jego wszystkie grzechy – a jest ich coraz więcej 🙂
  I znowu muszę tutaj pochwalić Pawła Nogala – chociażby za sam fakt, że po prostu jest i wnosi swoją osobą trochę „chłodniejszą” i spokojniejszą analizę tego wszystkiego i próbował momentami (choć nie było łatwo ;)) uspokajać p. Janusza, bo ten jak już wpadł w słowotok podbudowany emocjami to z wielkim trudem przychodziło mu się wyciszyć i oddać głos 😛

  Jak narazie rzetelniejszym dla mnie źródłem informacji nt. sytuacji na Ukrainie jest blog Marka Podleckiego, który jak najszerzej i jak najbardziej obiektywnie stara się przedstawić całą sprawę:
  http://www.monitor-polski.pl/wojna-na-ukrainie-komentarze-i-linki/

  //
  Niestety, ten spot jest manipulacją odwołującą się do uczuć i chwyta, mniej obeznane z tematem osoby, za serce. Wiadomo kto i po co go nakręcił. Ludzie nie myślą. Nie wiem po kiego wała jest tak rozpowszechniany. Bez stosownego komentarza i wykazania jaki jest faktyczny cel tego materiału nie powinno się go udostępniać na fejsie itp. portalach społecznościowych. W ntv wyraźnie tego zabrakło z powodu pospiechu prowadzącego, bo sam spot jest zgrabnie zrobiony i jak widać można się naciąć.

  Voytek – [Admin]

  1. Obawiam się że ta prawda nie dotrze do prowadzącego który w sposób zdyscyplinowany realizuje program manipulowania informacjami z Ukrainy.
   Być może okłamywanie ludzi to warunek by stacja mogła istnieć.
   W tej koszernej demokracji takie rzeczy są na porządku dziennym.
   Kto nie tańczy jak oni nakazują ten ma pod górkę, bo sprawdzi go US, przyczepi się prokurator, albo odwiedzi piątkowy samobójca.
   Prowadzącemu taka „demokracja” jakby nie przeszkadza.
   A wiemy ze taką „demokrację” wprowadzano w Libii, Syrii, Egipcie, teraz na Ukrainie. W Polsce taką „demokrację” wprowadzono w 89r.

   1. Tak daleko bym się nie posuwała. Wydaje mi się, ze Pan Janusz, jak słusznie stwierdził Piotrek za dużo śledzi TVN24 i inny szajs. W dzisiejszych czasach trzeba wyłączyć mainstream w ogóle, albo wprowadzić „tłumaczenie wiadomości” jak za komuny: czyli „władza” mówi tak- to znaczy, jest dokładnie na odwrót.

   2. W ślad za Izą40 – również nie wyciągałbym aż tak daleko wysuniętych wniosków czy oskarżeń i absolutnie nie o to mi chodziło. Ja również mogę się mylić w swojej ocenie. Może to po prostu skutek tego, że p. Janusz sam chętnie udzielał się społecznie przez wiele lat stąd też często udziela aprobaty dla wszelkich tego typu inicjatyw – nawet tu na przykładzie Majdanu. A czy dana sprawa jest słuszna czy nie, rozsądna czy nie rozsądna, jakie przyniesie skutki to już sprawa drugorzędna – czemu też daje wyraz na przykładzie Majdanu; ważne że ludzie nie stoją w miejscu i coś chcą zmienić i sam ten fakt już „kręci” p. Janusza 🙂
    A ja bym chciał by jednak zwracało się uwagę na to JAK chcemy osiągnąć dany cel – czyli na tę znienawidzoną tzw. „ideologię”, co ładnie tłumaczy Stanisław Michalkiewicz w pierwszych minutach swojego wykładu:
    http://www.youtube.com/watch?v=ZQkLE7B50pQ

    Dlatego dalej będę stał na stanowisku, że najlepiej by było gdyby wiadomości, dla zachowania pewnej równowagi, prowadził duet Zagórski-Nogal – trochę jak „serce i rozum” mimo, że oczywiście nie są aż takimi przeciwieństwami jak mogłoby sugerować to porównanie 😉

   3. a ja to niby ten rozum? to niespecjalnie mnie cieszy ale poważnie mówiąc, ten „EUROMAJDAN” serce mi rozwala, bowiem widzę tych wielu wspaniałych ideowych ludzi, na grzbietach których niesie się już bankserski pasożyt i oni NIE SĄ W STANIE MENTALNIE TEGO ZOBACZĆ- jak to wytłumaczyć tym ludziom, skoro większość z nich co prawda bez kredytów ale żyją na poziomie konsumpcji 20% tego co ma przeciętny Polak, a jeszcze widzą tych kilka procent bogatych i 0,1% obrzydliwie bogatych wokół siebie…no jak im obrazowo, opisowo jakkolwiek wytłumaczyć, że idzie inna niewola która po kliku/kilkunastu latach będzie równie trudna do zniesienia? z drugiej strony po „naszej stronie alternatywnej” te szalone konkluzje, które w Łukaszence i Putnie widzą obraz obrońców słowiańskiej tożsamości tylko dlatego, że protesty współorganizowali magicy z Mosadu i CIA – 🙁 ten nasze rozumy są w stanie zerojedynkowej percepcji, która zwyczajnie nie ma szans bo wyklucza „drugą połowę”, która czy chcemy czy nie – jest częścią CAŁOŚCI; obaj to z Januszem rozumiemy tak samo, choć niekiedy LUDZKIE emocje mogą nas ponieść do krainy naiwności, jesteśmy Ludźmi….

   4. Jak już wspomniałem, proszę tego porównania nie traktować nazbyt dosłownie a raczej symbolicznie 🙂 Co jednak nie zmienia faktu iż moje obserwacje są takie, że jednak cechuje się Pan większym opanowaniem i obiektywizmem. Nie jest to jakaś absolutna dominacja w tym zakresie ale daje się zauważyć i odróżnić – tak to przynajmniej wygląda na wizji wg mojej skromnej oceny 🙂 A może to dlatego, że widzę w tym też jakieś podobieństwo… do siebie 😉

    Co do sytuacji na Ukrainie to jeśli dobrze pamiętam, p. Marek Podlecki w rozmowie tel. powiedział, że z jego prywatnych rozmów z Ukraińcami wynika, że wielu z nich zdaje sobie sprawę z tego, co się dzieje na świecie i czym jest UE. Więc ten prawdziwy, oddolny głos Ukrainy wie o co w tym wszystkim chodzi. Pytanie tylko czy to oni zgotowali te wszystkie zamieszki? Czy kierują nimi wyłącznie idee, czy jednak pieniądze o których mówi się dziś w niektórych niezależnych źródłach i jednocześnie o których historia już od wielu lat konsekwentnie milczy przy podobnych sytuacjach, jakby w ogóle taki problem nigdy nie istniał?
    …No właśnie…
    Temat trudny do samodzielnego rozgryzienia dla przeciętnego słuchacza i widza, szczególnie jeśli ktoś ma duże braki z historii (a historia podobno lubi się powtarzać), dlatego też jestem bardzo ostrożny z ewentualną krytyką 🙂

   5. Podzielam zdanie Pana Nogala.
    Mam trochę ostry język staram się mocną kreską rysować zjawiska by zostały dostrzeżone.
    Bo jest tak jak napisał Pan Nogal.
    Uważam że należy ludziom ten fakt uświadamiać.
    To walka z bardzo podstępną hydrą o wielu głowach, ogromnych wpływach i możliwościach.

  2. Nikt nie zna całej prawdy. Obraz wydarzeń na Ukrainie jest nam przekazywany przez media i różnie się do tego można odnieść. Wielu ludzi na świecie kwestionuje fakt istnienia hitlerowskich obozów zagłady na terenie Polski. W pokoleniu Niemców, którzy żyli w okresie II wojny światowej ogromna większość odrzucała dowody związane ze zbrodniami dokonywanymi przez ich rodaków. W komentarzu prowadzących dzisiejszy Alternews najważniejsza jest jak mi się wydaje refleksja podkreślająca, że protesty te, jak zresztą i inne obserwowane w ostatnim czasie na całym świecie, przebiegają tak naprawdę na linii bogactwa i zniewolenia z tym związanego. Nienasycenie i niewyobrażalna wręcz pazerność garstki istot prowadzi do utrzymywania obecnego systemu za wszelką cenę. Do tego niezbędnymi elementami są : odpowiednio celowo pokręcone, niezrozumiałe dla ogółu przepisy prawne i absurdalne teorie ekonomiczne, które np. za pracę uważają nie działania społecznie użyteczne, a pozorne czynności często nie tylko niepotrzebne, ale wręcz szkodliwe dla ogółu, za które ktoś otrzymuje kompletnie wirtualne pieniądze. Jest to „pijany sen chorego idioty” , na który się godzimy. Może zastanówmy się jak to zmienić. Ja osobiście mam już dość tego matrixa, ale wyjście takie jak na Ukrainie nie jest rozwiązaniem. Wiemy coś o tym. Przerabialiśmy już to.

 2. W polskich (?) mediach jesteśmy właśnie świadkami ‚spontanicznej akcji poparcia’ terroryzmu ukraińskiego, podobnie jak jeszcze niedawno lała się z nich strumieniem propaganda anty-asadowska i pro-terrorystyczna w sprawie syryjskiej; potem reżimowa gadzinówka wybiórcza lamentuje, że terroryści wahabiccy rozstrzeliwują ludzi publicznie na syryjskich placach – to jest ta sama metoda, opłacana z tego samego źródła (ambasada przy ul. Pięknej 12 w Warszawie) i realizowana przez te same szczekaczki, która jeszcze niedawno była wykorzystywana do podjudzania (!) Polaków przeciwko legalnej władzy prezydenta Baszira al-Asada, a dziś judzi przeciwko władzom ukraińskim i próbuje usprawiedliwić i promować terrorystów oraz majdańską swołocz na bohaterów.

  W Syrii tamę zbrodniarzom z NATO, Kataru i Arabii Saudyjskiej postawiła Rosja oraz Chiny i dlatego dziś próbuje się Rosję oczernić, kiedy na Ukrainie opłaca się antyrządowych terrorystów i organizuje zamach stanu.

 3. Tolerancja dla podziałów czyli zmiany granic to ryzykowna gra.
  A jak zechcą się oddzielić regiony bogate w surowce ? Np Lubin, Głogów ?
  A jak zechcą się oddzielić regiony roponośne jak np oddzielono od Iraku Katar ?
  To nie jest bezpieczna polityka.
  Niezmienność granic to jest podstawa pokoju.
  Zmienność granic oznacza mnóstwo krwawych wojen.
  Taką polityką podbojów poprzez organizowanie przewrotów sponsorowanych z zagranicy uprawia światowa mafia żydowska od lat. Polska padła jako jedna z pierwszych takich sterowanych „spontanicznych” zrywów społecznych.
  Takie przewroty są najczęściej finansowane przez „przyjaciół” z koszernego zachodu.
  Oni prowadzą III wojnę światową i realizują „Drang nach osten” Hitlera innymi technikami. Sojuszników mają dokładnie tych samych co miał ich Hitler (Banderowcy, Albańczycy, Chorwaccy katoliccy ekstremiści, Czeczeńcy, Rumuni..)
  Tylko Węgry za Orbana się zbuntowały i wybiły na niepodległość od koszernego zachodu.
  Drugi wyjątek to Polska która nie była sojusznikiem Hitlera (choć były nurty polityczne które tego chciały) a dzisiaj Polska to najbardziej ujadający na gwizdek piesek koszernego zachodu.
  Zresztą, jaka Polska, skoro rządzą nią wprost reprezentanci, namiestnicy światowej mafii koszernych. Polska nie istnieje jako suwerenne państwo.
  Gwarantuje to ordynacja wyborcza, media w obcych rękach, a nawet Pan Zagórski swoją filozofią. Gwarantują to władze na wszystkich szczeblach i wszystkich rodzajów.

 4. Ci ludzie tam na ukrainie pewnie każdy walczący ma trochę inna wizje tego o co walczy wiec nie ma co generalizować .Nikt nie wie tak naprawdę w która to strone pojdzie,ale mam nadzieje ze większość już zrozumiala ze żadna wladza nie jest dla ludzi ,policja jest dla władzy itp.Zycze im żeby taki potencjal jak maja teraz wykorzystali do całkowitej zmiany ustroju na rzecz demokracji bezpośredniej.Ale czy maja tak dużą swiadomosc już?hmm,Bo tyle ofiar które ponieśli normalnie szkoda tych ludzi żeby znow mieli dojść do władzy politycy i pseudodemokracja jaka jest np. w naszym kraju.
  Jak by tam się zmienil ustroj na demokracjie bezpośrednią to Polska bylaby już o krok od niej.

 5. Wszyscy zgadzają się co do światowego (EU) teokratycznego rządu NWO. Jeżeli nie tędy droga do wolności (sprawiedliwości etc) do pozostaje…w drugą stronę: rozpad…
  Przykład niesie Ukraina i tendencje do podziału tego kraju.
  Wydaje się ,że jedyna szansa w autonomicznych regionach, im mniejszych (np. Region, Księstwo? Ślęży) tym lepiej. Na razie wystarczyłoby gdyby taka Ukraina (czyt. Polska) podzieliła się na początek przynajmniej na połowy… Następuje zmiana prawa, ordynacji wyborczej, wszystkiego! po takim przewrocie.
  I ONI (tuskowie) właśnie się tego najbardziej boją (nawet bardziej teraz niż strajku generalnego, który właściwie nie ma szans w Polsce) , że „zaraza” wolności mogłaby się przenieść do Polandji i rozlać po Polakach

   1. Polskę rozebrano po 89r.
    Rozebrano ją finansowo, gospodarczo, politycznie, militarnie.
    Jeszcze trocha a ziemia znajdzie się w obcych rękach Lasy już chcą sprzedać. Sprzedali dostawy wody, energii, dystrybucję żywności.
    A to strategiczne pozycje w gospodarce. Kto ma monopol na dostawy ten dyktuje ceny i producentom i odbiorcom (Hipermarkety mają praktyczny monopol, państwo zabrania indywidualnej sprzedaży żywności przez Rolników).
    Każdy wytworzony przez Polaka chlebek i zjedzony przez Polaka to złotówka dla żyda który ma monopol dla dystrybucje chlebka i nie płaci podatków przez 5 lat a potem się z drugim żydem lub samym sobą zamienia nazwą hipermarketu i kolejne 5 lat nie płaci podatków i tak w kółko.

    Polski już nie ma . Jest kolonia grabiona i wyzyskiwana przez bogatych i chciwych nowych patronów którzy zdobyli tę kolonię po 89r.

  1. Świetny pomysł Gregory. tez gdzieś tutaj napomniałem o tym ,przecież jak na Ukrainie się uda, dlaczego nie na Śląsku , na Kaszubach ,na Białostocczyźnie ,w Irlandii się udało dlaczego ma się nie udać miedzy Bałtykiem a Tatrami ?!

 6. Cala ta zadyma na Ukrainie jest sponsorowana przez CIA i tyle co mam do powiedzenia 🙂

 7. Kilka uwag do ostatniego wydania „Alter News”. Odnośnie oligarchów byli oni również za rządów pomarańczowej ekipy z Juszczenką i Tymoszenko jako premierem Ukrainy sama zresztą jest oligarchą co prawda za kratkami. To nie Janukowycz stworzył tę kastę społeczną. Dziwi się pan Janusz jak ktoś może rozmawiać z Janukowyczem po wydarzeniach na Ukrainie to ją się pytam jak ktoś mógł rozmawiać z kilkoma prezydentami USA po wojnie w Wietnamie i indochinach, po wojnie w iraku, Afganistanie interwencji w Libii po sponsorowanych zamachach stanu w bardzo wielu krajach świata przez agendy USA. Po wspieraniu rzekomych swoich śmiertelnych wrogów z Al kaidy w Syrii ale zabijaniu ich wszędzie tam gdzie rządy są strefie wpływów USA np Jemen, Mali iinne. W kwestii separatyzmu – secesji to owszem tzw zachód popiera takie ruchy bardzo gorliwie jeśli dotyczy to np Byłej Jugosławii czy Rosji chociażby Kaukaz, nieco mniej entuzjazmu wykazuje kiedy separatyzm dotyczy np: United Kingdom, Hiszpanii, belgii czy Francji- Sardynia. Tu straszy się potencjalnych secesjonistow na różne sposoby np zamknieciem drogi do UE chociażby. Zachód nie popiera też separatyzmu Abchazji i Osetii Południowej od Gruzji.

 8. Proponuję panu Januszowi Zagórskiemu obejrzenie krótkiego wywiadu jakiego niedawno udzielił David Icke telewizji internetowej TagenTV. Ja nie podzielam wszystkich teorii Davida Icke np dotyczących gadoidów itp są nieweryfikowalne ale nie wykluczone, za to w kwestii o których mówi w tym krótkim wywiadzie identyfikuję się w 100%. Wszystkie sznurki wydarzeń prowadzą w te same ręce. Materiał oglądałem na NTNS.

 9. A tutaj troche informacji o pierwszej drugiej i trzeciej rzeszy niemieckiej i o podobienstwach jakie kopiuje sie dzisiaj z minionych czasow na potrzeby czwartej rzeszy. A i tez informacja i zdjecia gdzie A. Hiler udal sie po wojnie na emeryture. Pozdrawiam wyprane glowy sceptykow.I jeszcze troche informacji o corce adolfa Angeli ktora przywiezli z Argentyny w wieku szesc lat i adoptowali ja przybrani rodzice z NRD. (Szkoda ze tekst po angielsku bo polaczki nie interesuja sie tymi sprawami maja wiecej problemow z egzystencja na tej popieprzonej planecie).
  http://www.reformation.org/angela-merkel-hitler.html

 10. CYTAT:
  W polskiej polityce zagranicznej mówi się wręcz o „wymiarze wschodnim”, polityce wschodniego sąsiedztwa, o Polsce – ambasadorze Ukrainy w Parlamencie Europejskim itp. Na rzecz realizacji tych haseł Polska jest bardzo aktywna na scenie międzynarodowej.

  Natomiast nie ma praktycznie żadnych głosów polskich dyplomatów czy wiodących partii w państwie na temat – co ta polityka de facto niesie Ukrainie, i co za tą polityką tak naprawdę się kryje.

  A kryje się – nie, jak mniema większość Polaków – realizacja ambitnych dążeń i aspiracji naszego sąsiada, ale brutalna walka o wpływy na określonym obszarze, o ropę w obrębie basenu Morza Kaspijskiego i o bezpieczny przesył nośników energii do Europy. O nic więcej.

  Gdyby owym gremiom zadać pytanie czy w polskim interesie jest doprowadzenie Ukrainy do podziału na dwa odrębne państwa – zapewne usłyszelibyśmy gromkie – nie!
  CAŁOŚĆ TUTAJ:
  http://sophico.blog.onet.pl/2009/12/07/naftowe-porty-ukrainy-moga-stac-sie-przyczyna-jej-podzialu/

 11. Alina7 pisze: Mieliśmy już rozbiory Polski… Nie życzę tego ani Polsce, ani Ukrainie’
  – – Alina… Ależ my Polska, jesteśmy rozebrani. Jedynie nieformalnie…
  Obecny rozbiór jest być może dużo groźniejszy od tego 100-200 lat temu. Wtedy nasi Dziadowie przynajmniej wiedzieli że są w niewoli. A dzisiaj?… 99% Polaków nie jest tego świadoma, nie wie albo nie chce wiedzieć i nie uwierzy w nic, co nie będzie podane w dzienniku przed sportem i pogodą. Jak więc mają się obudzić z NIEWOLI, zrobić coś dla uwolnienia, skoro nawet nie wiedzą że są w NIEJ pogrążeni…
  W ostatnich 100 latach – poza 20-latami 1918-1939 – tak naprawdę Polski nie było. Najpierw okupacja niemiecka, potem radziecka, a od 25 lat…żydo’komuno’niemiecko’watykańska.
  To czy Polandija będzie w jednym kawałku, czy kilku, nie stanowi o jej obronności ani poziomie życia jej obywateli. Jeśli przydarzyłoby się to samo czy podobny chaos tu, jak Ukraińcom, dojdzie do kolejnego – tym razem…”pokojowego” (czyt: ‚misji pokojowej’) rozbioru Polski , a tuskokraci czy kaczorokraci ogłoszą w głównym wydaniu dziennika, że to jedyne najlepsze wyjście dla ratowania narodu polskiego (sami dostaną paszporty do para’lamentu EU, w nagrodę oczywiście za wykonanie zadania)
  Trzeba sobie to jasno uświadomić – JEST POZAMIATANE. Polska jest: podkulona, posłuszna i usłużna.
  Wcześniej był to jeden pan-bolszewicki. Teraz jest ich tylu, że tak naprawdę nie wiadomo do którego się modlić…który najważniejszy?
  Chciałbym dodać: ‚tak wydaje mi się…’, ale nie dodam tego, bo wydaje mi się że bym skłamał sam sobie

   1. Zgoda. gregory:to się nazywają kompromisy !?ale zostawię sobie furtkę , odsetek zostawię na tych co udają uświadomionych czyli prowokatorów i innych czyli 0.30 ale to w ramach pertraktacji?w „Naszej komisji” Dwustronnej ??Pozdrawiam

   2. Albo kompromis ‚to się nazywa’, albo pertraktacje.
    Mi to pachnie czymś więcej…konsensusem jednak.
    ps.Furtką dla mnie jest tak naprawdę zostawienie całych 1%-5% na granicy uśpienia,kiedy to iskra będzie umiała postawić ich na nogi kiedy/jeżeli… przyjdzie czas (ukraiński. nawiasem mówić wciąż mnie zadziwia, postawa armii ukraińskiej, jej bierność, jak to możliwe, że nie rozjechali Majdanu tankami? Jak w Chinach, jak w Egipcie. itp.)
    Sądzę że 3-5% to bardzo sporo, taka już ilość potrafi pociągnąć za sobą neutralnych 50%. Tak jest w przyrodzie. Człowiek zbudowany jest z 3 rodzajów mikroorganizmów. 1.PozytywneEM (przeciwciała itd). 2.Bakterie chorobotwórcze. i3. tzw Neutralne-70%,oportunistyczne ,które przechylają się na stronę dominujących w organizmie i działają po ich stronie, w zależności od opanowanej koniunktury w danym czasie.

 12. Bob : Nie przetłumaczysz moherom mocnym wejściem; i tak będą bić pokłony BESTII półśrodki lepiej wchodzą w wyprane mózgownice, ciemnogród zawsze zostanie ciemnogrodem , to się musi samo wyplenić , sami popierają to co by z chęcią usunęli , Bestia potępiła Lucyfera a swoje „”zasługi „” wieszają do dzisiaj , na kimś kto się sprzeciwił brania udziału w HOLOKAUŚCIE POTOPOWYM. Bestia i nierządnica http://www.youtube.com/watch?v=FoU_jjWFy-s

 13. @ lilka pisze :
  ” Jak by tam się zmienil ustroj na demokracjie bezpośrednią to Polska bylaby już o krok od niej.”

  Pani droga !

  Podejrzewam, że nie są to w ogóle Pani myśli, lecz kopiuje Pani te przekonania od ”oświeconych wolnomyślicieli” , którzy to samo co Pani piszą na forach i swoich blogach, oferując szeroki zakres (subiektywnych!) poglądów, tylko, że nie na temat !

  A, teraz Pani wytłumaczę na czym polega to science fiction, które Pani za kimś głosi …

  Pominę trudności techniczne, technologiczne, generację sporych kosztów związanych z tzw. referendami, pominę również potężne różnice interesów różnych grup, środowisk społecznych, grup wyznaniowych itd…itp… i skupię się wyłącznie na kapitale ludzkim.

  A, kapitał ludzki to :

  Ludzie świadomi, obyci, o dużej wiedzy i osobistym życiowym doświadczeniu, które nic wiele nie ma wspólnego z formalnym wykształceniem i taki właśnie kapitał ludzki brał by udział w przedsięwzięciach pozarządowych.

  Tylko, że :
  Kiedy będziemy mieli do czynienia z takim społeczeństwem nie będzie nikomu, ani nam potrzebna żadna demokracja bezpośrednia !

  I na tym właśnie polega to science fiction o nazwie (demokracja bezpośrednia), że to żadna demokracja – tylko kapitał ludzki, którego po prostu nie ma !

  Proszę zatem samodzielnie myśleć !

  I myślę, że już teraz Pani wie, dlaczego nigdzie na świecie nie ma demokracji bezpośredniej
  tym bardziej nie pojawi się na Ukrainie, jak i w Polsce.

  1. Kapitał ludzki??? i co w związku z tym?Kapitał ludzki już istnieje,ludzie obyci i o dużym doświadczeniu zyciowym ghyhy.Co to za jakies utopijne myślenie?
   Ze taki kapital ludzki ma zmieniac rzeczywistość w działaniu pozarządowym?
   Przedsięwzięcia pozarządowe to i teraz mamy i to w minimalnym stopniu zmienia naszą rzeczywistość.To raczej nie o to chodzi.
   Podobno w Szwajcari mamy demokracje bezpośrednią jakby co.
   No i poza tym nie czytam raczej blogow a ostatnio zadnych forum żeby się samemu nie móc domyśleć ze najlepszy scenariusz dla Ukrainy to odsunąć politykow od władzy.Widocznie nie tylko ja myślę w ten sposób.To raczej nie jest dziwne.
   Panie/i Ra może jest Pan/i jasnowidzem skoro tak wie co się pojawi na Ukrainie a co nie a co w Polsce.

   1. Obawiam się, że z tym ‚kapitałem ludzkim’ #Ra ma słuszność.
    Ten ‚kapitał’ to świadomość np. sensu stricte JOWów propagowanych przez obywatela P.Kukiza. Obawiam się że większość (na oko moje 90%) Polaków nie wie jak zmanipulowana jest polska ordynacja wyborcza – myślą że to jaka jest jest normalne…
    Wielką przeszkodę w uświadomieniu…w pozyskaniu tego ludzkiego kapitału pełnią: ‚potężne różnice interesów różnych grup, środowisk społecznych, grup wyznaniowych’ i przede wszystkim partykularnej władzy w NIErządzie (jak to zrobić, by zetrzeć ją z powierzchni polskiej ziemi i dać np. szansę takim proletariuszom jak P.Kukiz i.in. środowiskom alternatywnym? Tego nikt nie wiem..
    ..Poza ‚RA’ – konkretną eksplozją koronalną – nie widzę innych możliwości.
    Ewentualnie rewolucja społeczna-międzynarodowa wciągałaby po drodze kolejne kraje, w tym Polskę.
    Ale jakie kraje? To co się dzieje w Ukrainie poprzestanie na niej (oligarchowie podzielą się tym krajem, być może, i będą republiki ukraińskie, w jednej będzie lepiej, w innej mniej lepiej).
    Od Zachodu nie należy spodziewać się żadnej rewolty, obywatele wciąż siedzą tam jak pączki w maśle, mają za dobrze, wciąż dobrze zarabiają, żeby ryzykować dla jakiejś rewolucji własne życie i statusy. Poza tym , o takie myślenie w obywatelach zachodnich dba ich propaganda: ‚Siedzieć cicho i cieszyć się tym co macie, jak nie chcecie sobie wyczarować takiej Ukrainy pod własnymi domami’. I to wystarczy – szach-mat

 14. PANIE JANUSZU MOWMY-PRAWDE ALBO ZAWIESMY MIKROFON NA KOLKU,BO TA TENDENCYJNA PEJSATOM PROPAGANDE-MAMY W,,POLSKIEJ”TV.STRACIL PAN U POLSKICH SLUCHACZY RESZTKI SZACUNKU.TYMI BREDNIAMI ZAJMUJA SIE NIE-POLSCY POLITYCY:SIKORSKI,TUSK,KACZYNSKI,KWASNIEWSKI,WALESA,PALIKOT I CALA RESZTA TEJ WATACHY ZA PIENIADZE Z ZACHODU-AMERYKANSKO-IZRAELSKIEGO.MOZNA ISTNIEC BEZ WCHODZENIA W ZWIERACZE,MOZNA NIE MOWIC WSZYSTKIEGO CO NAM LEZY NA SERCU I BOLI,I INTELIGENTNIE WYKLADAC PRAWDE W SPOSOB ZAWOALOWANY-POLSCY SLUCHACZE TO NIE IDIOCI I ZROZUMIEJA..A TAK-JAK INTERPRETOWAC TA PANSKIA WYKLADNIE,,PRAWDY”NA SILE!?.POLACY TO NIE STADO BEZMYSLNYCH BARANOW-JAK BY TEGO CHCIALA ELITKA!!!SZACUNECZEK DLA LUDZI PANIE JANUSZKU.

 15. Ukraina jest powiedzmy, integralna czescia Rosji są to uwarunkowania na wielu płaszczyznach .i jest to strefa wpływów Rosji .Marzenia radykalnych grup o absolutnej niezależności kraju skończy się jedynie awanturom co po części się już uwidoczniło , podpisanie ugody -ultimatum to początek końca , i nie jest to zasługą jakiegoś ministra ,to są bezpośrednie intencje Prezydenta Rosji .Zapewne Ukraina coś na tym ugra ,myślę ze UE potraktuje Ukrainę jako przedsionek unijny o wiecznym charakterze takiego stanu , udostępni się najpierw cześć rynku pracy , następnie ulgi w zakresie handlu i wymiany towarowej . Rosja zadba o to aby konstytucja Ukrainy umożliwiała większy obrót pieniądza na rynku ,a co za tym idzie zwiększenie popytu na rynku gospodarczym i inwestycji przynajmniej publicznych ,zapewne sam zachód po takiej przebudowie mając gwarancje stabilności przemieści produkcje dóbr konsumpcyjnych na teren Ukrainy ze względu na tania sile robocza .Zapewne wymiecie to z Polskiego rynku ten resort zagranicznej gospodarki , i już się nawet nie będzie kompletować wideł i mioteł w kraju, bo za wschodnia granica będzie taniej , da to co najmniej czas na następne 15 -20 lat na opracowanie albo wdrażanie planów geopolityki.

 16. ADAM PIER pisze: .POLACY TO NIE STADO BEZMYSLNYCH BARANOW-JAK BY TEGO CHCIALA ELITKA’
  – – A kim jest? Elita (czyli NIerząd) robi wszystko (całymi swymi dostępnymi środkami, cała ich praca medialna np.) aby społeczeństwo pozostawało na poziomie bezmyślnych baranów. Powtórzę: nie zrobić z ludzi bezmyślnych baranów, czy chce mieć ich za takich, ALE UTRZYMYWAĆ UMYSŁOWOŚĆ LUDZKĄ W LICZBIE MILIONÓW NA POZIOMIE bezmyślnych baranów, podobnie jak reszt populacji ludzkiej (większość z widzów Ntv to wie, jest to dla niej faktem, ta większa część nie bojąca się wyzwań myślenia…

  Podzielenie się Ukrainy na Zachodnią i Wsch-Południową jest całkiem prawdopodobne. Jak widać na załączanych raz po raz obrazkach: część Ukraińców widzi swe wyzwolenie w UE, wschodnia zaś część chce pozostać w integracji z Rosją – gdzie zresztą „udał się” właśnie ich ‚były’ prezydent…

Comments are closed.