Alternews – 20.03.2014

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

25 thoughts on “Alternews – 20.03.2014

 1. Nie Putin zamącił.Wszyscy zapomnieli jak chciał łagodzić ten kryzys i wrocic do ustaleń ministrów spraw zagranicznych Polski Niemiec i Ukrainy.Godził się na odsunięcie od władzy Janukowycza i nowe wybory.I kto tu naruszyl prawo międzynarodowe?Majdanowcy nie chcieli wyborów i Janukowycza tymczasowo.Oni chcieli wprowadzić swoje ustawy zanim nowa wladza przez ludzi zostanie wybrana.
  Ale oczywiście najgłośniej się mówi o naruszaniu prawa międzynarodowego przez Rosje.Tzw podwójne standardy.Teraz krzyczą o łagodzeniu kryzysu a Putin pierwszy chciał lagodzic kryzys tylko ze druga strona chciała go eskalować.Wiec się wkurzyl i postawil swój but na Krymie.Tak nakazywala logika.Nie chciał konfliktu.Dlaczego teraz wszyscy zarzucają mu ze chce po kolei kraje na swoje imperium.Na Krymie miał swoje wojska.rety .prędzej czy później pokojowo musiałby się stamtąd wynosic i żadne umowy międzynarodowe nie były by wtedy ważne.Podwojne standardy.

  1. z ambasady rosyjskiej piszesz lub nie wiesz co znaczy skrót KGB 🙂 buhaha

   1. To weź sie zdecyduj ,jak pisze z ambasady rosyjskiej to jak moge nie wiedziec co znaczy kgb.?A jak nie wiem co znaczy kgb to znaczy ze nie znam rosyjskiego.proste.

 2. Czekamy kiedy to NTV-ALTERNEWS- zajmie sie polskimi sprawami wchodzac odwaznie do problemow polskich obywateli. Czekamy na naglosnienie przez NTV naglacych spraw pokazujac swiatu tez „etyke” polskich lekarzy. W koncu przestancie sie onanizowac polityka obcych panstw.

  1. Fakt przydałoby się parę słów o matkach protestujących w sejmie. Zróbmy porządek w tym kraju przyłączmy się do protestu.
   PS Nie da się już czytać tych komentarzy rusofilów. Ślepi, głusi i z wypranymi mózgami.
   Jeśli chodzi o flotę ukraińską to były informacje, że ruscy zatopili specjalnie jeden ze swoich okrętów aby uniemożliwić ukraińskim statkom ucieczkę. Z tego powodu doszło do zanieczyszczenia środowiska.

   1. Krytyka żyda to antysemityzm a nie przypisywanie ruskim najgorszych możliwych cech i intencji to oczywiście ohydny rusofilizm to prawie zdrada narodowa. Ja dostrzegam tu filozoficzne (ideologiczne) analogie.
    Ciekawe kiedy i rusofilizm zostanie wpisany do KK i będzie ścigany prawem przez patriotycznych prokuratorów i patriotycznych obywateli wyposażonych w organizacyjne bejsbole ?
    Ciekawe że te dwa nurty „filozoficzne” stały się obecnie silnie sojusznicze. Nawet wiem kto kogo w tym związku r…cha.

 3. Prezenter Kraśko wczoraj w dzienniku tv podał ,że ”polscy piloci tupolewa pod Smoleńskiem byli trzeźwi (badania strony polskiej) ,co nie zgadza się z wcześniejszą opinią komisji rosyjskiej”.
  Zaczyna się…odpuszczanie pola, stanowiska w obliczu nowej sytuacji geopolitycznej

  1. Pewnie, że byli trzeźwi. Ty jadąc autem i wioząc ważne osoby byś się napił? Może byli źle wyszkoleni, ale nie wariaci!!!

 4. Wstrzymanie Niemieckich symulatorów dla Rosji oznacza tylko tyle że Merkel nałożyła sankcje na własny przemysł zbrojeniowy pozbawiając go pewnie intratnego kontraktu. To się nazywa nałożyć sankcje od razu symetrycznie na dwie strony konfliktu. (Pewnie Merkel uzgodniła to z Putinem).

  Estonia. Wybiórczy Pan Janusz uznał stanowisko Rosji w kwestii praw człowieka i dyskryminacji Rosjan w Estonii za pretekst do agresji. Wybiórczy Janusz nie raczył nas poinformować że tam Rosjanie zostali, po zmianie granic, pozbawieni praw obywatelskich z powodu nieznajomości lokalnego narzecza. To przeczy podstawowym prawom mniejszości narodowych. Ale dla wybiórczego Janusza i dla UE to nic nie znaczy.

  Ukraina.
  NATO doszło siłą (tym razem przewrotem nie otwartą agresją) do Kijowa. Rosja się zwykle budzi gdy nieproszony gość dochodzi do Kijowa. Tak było w przypadku Napoleona, Piłsudskiego, Hitlera i tak jest teraz za NATO. Wybiórczy Janusz nie widzi takich zależności i uważa obronę za agresję ale o NATO nie powie wybiórczy Janusz że prowadzi agresywną politykę „drank nach osten”. A wszyscy co patrzą trzeźwo to widzą że NATO taką politykę prowadzi i to nie tylko na kierunku wschodnim (południe, wschód czy w każdym kierunku).

  Preteksty.
  Dla Wybiórczego Janusza łamanie praw człowieka, pozbawianie mniejszości praw obywatelskich to tylko preteksty a nie realne powody reakcji. Dla wybiórczego Janusza wola narodu wyrażona w referendum nic nie znaczy a znaczy wola uzurpatorów którzy siłą, bejsbolami, koktajlami Mołotowa zdobyli parlament w Kijowie i w pośpiechu porozdawali między sobą stołki i podpisują okopujące ich przy władzy „dokumenty” oraz sojusze. Nie pytając wcale o wolę narodu.
  Pytam zatem jak Wybiórczy Janusz rozumie demokrację. Stawiam mocno uzasadnioną tezę że rozumie ją wybiórczo.
  Okręty Ukraińskie.
  Okręty Ukraińskie nie walczą i nie odpływają co się dzieje ? Wybiórczy Janusz nie rozumie. Podpowiem zatem pytaniami. A kto służy na tych okrętach ? A gdzie mieszkają marynarze i kadra oraz ich rodziny z tych okrętów (niech ktoś podpowie Januszowi … że na Krymie) . A kogo poparli mieszkańcy Krymu w referendum ? (ktoś podpowie Januszowi … bo on wybiórczy i może nie wiedzieć).
  I wszystko jasne ? Więcej to dlatego Banderowcy tworzą nową armię składającą się z Banderowców bo dotychczasowa armia składająca się z mieszkańców pobliskich miast i wsi nie chce walczyć ze swoimi i nie będzie walczyć ze swoimi.
  To dlatego z kilkudziesięciu tysięcznej armii Ukrainy tylko 6 tys było gotowych do walki (na wschodzie) tyle było Banderowców w dotychczasowej armii a reszta to porządni (bo nie zadymiarze, nie pałkarze, nie obalacze siłą) Ukraińcy i Rosjanie mieszkający na Ukrainie i mający inne niż Banderowcy poglądy.
  Banderowcy jak na razie nie mają kim spacyfikować, wziąć za mordę (w ramach Banderowskiej demokracji) Ukraińców ze wschodniej i południowej Ukrainy.
  Szkoda że wybiórczy Janusz tego nie rozumie.
  Ludzie o niższym poziomie wybiórczości to rozumieją. Putin też to rozumie.

  Zagraniczne służby w Polsce. Skandal.
  Tu się zgadzam. Ale znowu niedopowiedzenia.
  Jakie służby wezwie do pomocy żydowski rząd w Polsce (PO czy PIS to bez znaczenia bo korzenie te same). Taki rząd wezwie żydowskie czyli swoje służby specjalne do pacyfikacji (raczej do zarządzania pacyfikacją) Polaków to chyba logiczne.

  Polecam chwilę refleksji na tym tekstem (zalecam używanie rozumu i czyli logiki).
  Wiarę odkładamy bo wiara nie musi bazować na żadnych faktach wiara nie potrzebuje faktów, wiara jest wybiórcza w zakresie interpretacji faktów.
  Przykłady. Zarzynają naszych wrogów to „Bóg sprawił sprawiedliwość”, „Bóg tak chciał”, „wola Boga”, „Allach acbar”… ale jak zarzynają naszych o to zbrodnia straszliwa to zbrodniarze działający wbrew Bogu bo Bóg nas kocha… bo my kochamy Boga. Widać tu logikę ? Widać … logikę Kalego, logikę wybiórczą, tę samą którą Putin nazywa podwójnymi standardami.
  I ta logika jest prawdziwym problemem dla świata. To ona jest przyczyną wojen, zbrodni, dramatów.
  A ta logika siedzi w nas i jest umacniana przez różnych wybiórczych Januszów z różnych mas mediów, jest umacniana w kościołach, w synagogach, w meczetach w szkołach religijnych (w Polsce to wszystkie szkoły podstawowe plus znaczna część wyższych uczelni typu KUL kształcących „elyty”władzy).
  Tak działa system logiki wybiórczej.

  1. No tak, tylko wtedy trzeba by było obiektywnie przyznać rację Rosji – tej wielkiej, strasznej, niedemokratycznej Rosji, rządzonej twardą ręką i o imperialistycznych zapędach 😉 A to chyba nie przejdzie przez usta p. Janusza 🙂
   Rosja jest jaka jest ale kto to wszystko zaczął? Kto stworzył ten łatwopalny grunt pod rewolucję i pierwszy rzucił iskrę? Dalej to już tylko reakcja na akcję.

   Napaść na szefa ukraińskiej TV uwieczniona na nagraniu filmowym jako „incydentalne naruszenie standardów demokratycznych” – heh… a może to są właśnie te dzisiejsze „unijne standardy demokratyczne”, tylko nie wszystko daje się uwiecznić kamerą? 😉

   UE jest tak śmieszna i niepoważna w swoich działaniach, że same niektóre jej kraje członkowskie mają głęboko w d… te ich „sankcje” i po cichu robią swoje. I dobrze robią bo kto nakłada restrykcje na wymianę handlową ten sam sobie szkodzi. A „nasz” rząd w tej śmieszności się świetnie odnajduje jak widać i jeszcze się tym chwali – na wszelki wypadek tylko przed kamerami bo przed mieszkańcami byłoby to ryzykowne 😉

   Mamy swoje imperium – imperium absurdu 😉

   W każdym razie niezłe podsumowanie Oscar 🙂

  1. Pierwszy film rewelacyjny. Ale i tak nie otworzy oczu wybiórczym Januszom.
   Oni takie prawdy łatwo odrzucają jednym gestem … oni znają swoją wybiórczą prawdę i tej wiary nie są w stanie złamać żadne fakty.
   Drugi film też dobry.
   Ale do wybiórczych rozumków nie trafią.
   Jak wcześniej pisałem, wybiórcza moralność jest odporna na prawdę.
   Ale trzeba publikować prawdę która nieco prostuje ściek propagandowy.
   Niektórym naprawdę to pomoże.
   A wybiórcze rozumki będą tylko wściekać i będą się domagały zablokowania, ocenzurowania takich informacji pod jakimś pretekstem.
   Ich zdaniem świat jest piękniejszy gdy wszyscy kłamią zgodnie z partyturą jednego dyrygenta.

   Wredny ze mnie typ.
   Sorry.

  2. Tych informacji nie ma w glownym nurcie czyli taka Ukraina nie istnieje ,nie ma sprawy.To pokazuja tylko media alternatywne.Ciekawe czy Polacy wiedząc co tam sie naprawde stalo i co sie dzieje chcieliby zeby to wydarzylo sie np w Polsce.Zeby tutaj nacjonalistyczne partie wprowadzaly swoją wole i swoje porządki .Zastraszanie i realne zagrozenie.Jesli chcecie zeby to mialo np miejsce w Polsce to popierajcie Ukraine.Ale jesli nie chcecie to dlaczego popierać teraz wladze ukrainskie?Bym nie chciala zeby stawiali na ulicach szubienice w celu zastraszenia spolecznego i pokazywania kto tu rządzi.
   Zapowiadalo sie na przewrot ludu i bylo by to do zaakceptowania bo bylaby to wola ludu obalenia wladzy.Lud daje wladze -lud ją odbiera.Ale tutaj ludzie wywalczyli wladze dla sponsorowanych partii ktore służą sobie i zachodowi.Nie ma to nic wspolnego z jakakolwiek demokracją.

 5. Nie znaleziono alkoholu w ciałach ofiar katastrofy Smoleńskiej ?
  Komunikat prokuratury brzmiał mniej więcej tak „nie znaleziono w ciałach ofiar alkoholu w ilości która miała by wpływ na przebieg wydarzeń lub zakłócała zdolność do oceny wydarzeń”. Media przerobiły to na „nieznalezienie alkoholu w ogóle”. A to nie to samo. Pomijam już fakt że alkohol się rozkłada po jakimś czasie i znika z organizmu. Wie to każdy policjant badający alkomatem kierowców i wiedzą to kierowcy opóźniający badania jak tylko się da.
  We Francji np 0,7 promila alkoholu we krwi kierowcy „nie zakłóca zdolności do oceny wydarzeń”(w Niemczech jest to chyba 0,5 promila) . Ruskie stwierdzili 0,6 promila, przyjmując Francuską normę można wygenerować taki polityczny komunikat jak wygenerowała nasza niezależna przecież prokuratura.
  Czyli co ? znowu tkwimy za sprawą wybiórczych mediów po uszy w informacyjnym g..nie.
  Ale z drugiej strony wielu wybiórczym myślicielom takie g.. smakuje, im raczej prawda obiektywna nie smakuje, powoduje wzdęcia, nadęcia, wzrost ciśnienia, niepokój, poczucie zagrożenia ze strony wrogich agentów piszących prosto z Rosyjskiej ambasady za pieniądze które Putin ukradł narodowi.

 6. W połowie XIX w powstaje w Europie dowcip: Istnieje w Europie sześć wielkich mocarstw i Rothschildowie… (z największą rolą, wpływem na pozostałe)
  W 1848 przez Europę przetacza się fala rewolucji
  Rothschildowie finansują wojnę krymską z Rosją.
  1:27:05
  http://www.youtube.com/watch?v=xzc279J2kJo&feature=player_embedded
  Zachęcam do wysłuchania kilku minut więcej do przodu, będzie parę zaziębiających się faktów z udziałem zachodnich naukowców (np. Darwin, Tesla), o lansowaniu jednych a niszczeniu innych
  Cały wykład zaczyna się od prehistorii cywilizacyjnej człowieka, przypomnienia i udanego podsumowania najważniejszych artefaktów
  Prof. Siergiej Albertowicz Sall
  (logicznie tłumaczy ,czemu służy(ł) rytuał obrzezania. Okaleczenia psychicznego noworodka silną traumą bólu, czyli upośledzenia go autyzmem. 57 min wykładu

  1. To proroctwo Dostojewskiego odnośnie żydowskich korzeni rewolucji w Rosji i liczbie ofiar nie było mi znane. Gdzieś można to znaleźć poza tym filmem?

  1. Uważaj bo Ciebie wyzwą od rusofilów :-). Ja się przyznaję od razu: kocham Rosjan. Uwiebiam ich pieśni ludowe, literaturę i gościnność. Przerobiłam traumę zaborową bo wiem, ze Rzeczpospolita też zrobiła najazd na Moskwę. Tyle, ze Rosja jest chroniona (ma ochronę z Góry, przetrwała nawet syjonistyczny bolszewizm gdzie ojcami bolszewizmu byli żydzi! Marks, Engels, Lenin i kasa Rotchildów, Morganów, Wartburgów)) a Lachy wiecznie ze sobą wewnętrznie skłócone i do tego ta przywara: prywata i poddatność na lobbing czyli łapówki! Czytałam dokumenty AK-owskie z ktorych wynika, że konflikt pomiędzy tylko dwoma osobami uniemożliwił obronę AK ludności cywilnej przed rzezią na Wołyniu. I o czym to swiadczy? Ale nie, my Polacy w oku bliźniego (Słowianina) widzimy drzazgę, ale w swoim belki nie widzimy! I jeszcze te ynteligenckie elyty, pożal się Boże. Oderwane od rzeczywistosci, tkwiące gdzieś w paradygmatach XIXwiecznych.

  2. Bardzo demaskujący film.
   Zwłaszcza końcowa, podsumowująca jego część.
   Ja dodam ze swojej strony że dokładnie wg tego scenariusza działali snajperzy w Gdyni w 1970r. (nie mówię tu o wydarzeniach na stacji kolejki Gdynia Stocznia gdzie wojsko próbowało nie wpuścić pracowników stoczni do pracy)
   Wydarzenia w roku 1970 to dwa lata po wydarzeniach 1968r i odsunięciu mafii żydowskiej od władzy w Polsce. To akurat tyle by podjąć pierwszą próbę żydowskiego przewrotu w Polsce. Próba nieudana bo Gierek rozładował sytuację. Ale przebieg wydarzeń wypisz wymaluj Majdan.
   Polska uzyskała dzięki Gierkowi 10 lat dynamicznego rozwoju.
   W 1980r poszła kolejna próba przewrotu też nieudana dzięki stłumieniu „Majdanu” tuż przed jego uruchomieniem poprzez stan wojenny.
   Niestety w 1989 Polska wpadła pokojowo na życzenie własnych pożytecznych idiotów z Solidarności w ręce żydowatykańczyków.
   Od tej chwili stała się klasyczną kolonią gospodarczą i dostarczycielem mięsa armatniego w kolejnych podbojach żydowskich.
   Na filmie wspominano analogie w Libii, Tunezji, Tajlandii, Iranie a nawet w Moskwie, zapomniano o Syrii, tam też się tak samo zaczynało. Ja dorzucam Gdynię 1970r.
   Widać wyraźnie jeden wspólny motyw, wszędzie tam po jednej zainteresowanej stronie widać mafię żydowską, wszędzie przebija się spod nawały żydowskiej infantylnej propagandy prawda o żydowskiej inspiracji wydarzeń (kolorowe rewolucje, Soros, CIA, JPII).
   Trudno się nad tym głębiej nie zastanawiać.

   Dzięki za film. Tak niezależne media nawet wbrew jednemu Januszowi budują prawdziwy obraz rzeczywistości.
   A oto nam wszystkim chodzi. Czy na pewno wszystkim ?

 7. @Kalina pisze

  https://www.youtube.com/watch?v=NSUfIRdCDWs
  204 kraje wyrazily zgode na to . Wiec sluchac tego jest niezwykle wazne .

  To bądź jeszcze tak uprzejma jeżeli coś proponujesz i napisz może choć kilka słów co ten gość gada, bo nie każdy posiadł umiejętność zrozumienia ze słuchu współczesnego bełkotu amerykańsko- angielskiego.

 8. Latwym nie jest, ze zlepku polprawd,ktore nam sie umiejetnie serwuje jak na tacy, zlozyc obraz rzeczywistosci.Indywidualna percepcja mozemy jedynie sprowokowac wielu do konstuktywnej debaty o tym co w piorunujacym tempie nastepuje , do czego moze doprowadzic i najwazniejsze dlaczego i jak mozemy wspolnie przypominac(wplywac) o tym ,aby czesc pierwotnego mozgu odpowiedzialna za najnizsze instynkty nie zdominowala wszystkiego.
  Probuje tylko wybiorczo sprowokowac,gdyz sam wiem ,ze nic nie wiem.
  Dziekuje Oskarowi za wybiorcza zachete do napisania przeze mnie czegokolwiek.
  Dziekuje Januszowi i calemu NTV,ze ze zlepkow polprawd probuja lepic nie najlepsza ,ale chyba przyzwoita na ten czas postac rzeczywistosci .

 9. Vera –
  Troche pozniej poniewaz jestem przyjezdna Ok i sie troche pouukladam ze wszystkim w domu to pszeszpieguje tego belkotu amerykanskiego H a ha :(.
  Ja i tak wam troche pisze z angielskiego . Pisarzem nie jestem ale czuciowcen raczej .

Comments are closed.