Alternews – 20.05.2013

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.
– sprawa podpalenia domu Tomasza K.

13 thoughts on “Alternews – 20.05.2013

 1. Co do wałęsy „wiemy też o jego wielkich zasługach” Janusz sobie jaja robi ?! szkoda dalej komentować… proponuje dokształcić się kim tak naprawdę był wałęsa i jaką rolę miał do odegrania w wielkiej szopce zwanej „transformacją”.

 2. Coś niesamowitego …
  Oglądałem nagranie z panem Tomaszem i sprawy o których mówił wydawały mi się to bardzo dziwne, wręcz na pograniczu choroby umysłowej. Jednak wspomniał on o tym że obawia się o swoje życie. Jeśli faktycznie to było podpalenie to coś w „tym” jest. Co o tym myślicie? Czy znane są już jakieś konkrety?

 3. Polska w roli Okupanta! Na wszelki wypadek miedzy polskimi okupantami jest katolicki kapelan wojskowy, ktorego zadaniem jest po zamordowaniu Afganczyka natychmiast dac rozgrzeszenie okupantowi. Takie jest katolickie prawo?

 4. Powiedział pan ,że jest to kwestia naszej interpretacji.Przedstawie własną interpretacje.Na stronie-PILNE-podpalenie pojawiła sie inicjatywa wsparcia finansowego dla poszkodowanych-napisałem,że nie zapłace.Przemyślałem sprawe ,a na dowód,że nie jestem świnią powiem,że na apel Darka Kwietnia w sprawie pomocy dla jego kolegi któremu spalił sie cały dom i byli poszkodowani zareagowałem wysyłając pieniądze z Belgii-zapoznałem sie z materiałem prasowym,stwierdziłem,że sprawa jest oczywista i pomogłem.Pomogę i tym razem ale muszę mieć pewność co do kilku spraw.Informacji jest niewiele,ale to,co wiem zmusza mnie do zadania sobie pytań-na te pytania muszę sobie odpowiedzieć,uzyskać pewność,a potem rozsądnie zareagować.Zadaję sobie następujące pytania-czy 27 letni podpalacz znał osobiście poszkodowanego i czy motywem podpalenia nie były pieniądze.Czy poszkodowany był winien pieniądze podpalaczowi u którego znaleziono amfetaminę i za co był winien-o ile był.Podpalacz twierdzi,że dokonał podpalenia z przyczyn osobistych.Zadaję sobie również pytanie,czy prośba rodziny w sprawie usunięcia materiału nagranego w którym znajdowała sie szokująca interpretacja nie ma na celu ukrycia pewnych faktów.Zarówno treść wypowiedzi jak i zachowanie mogły wskazywać na zachowanie pod wpływem środków takich jak amfetamina-przecież informował o tym,że jest spragniony i pił w czasie prezentacji,co znamienne jest dla stanu po zażyciu amfetaminy.Zadaję sobie pytanie o co chodzi?Jeżeli był winien pieniądze ,to nie ma sensu się angażować i pomagać finansowo w budowie systemu monitoringu mającego chronić dłużnika-monitoring ktoś proponował.Aby właściwie reagować należy poznać prawde-wszystkie fakty i okoliczności-zrobi to zapewne sąd,bo sprawa jest bardzo prosta.Gdyby moja interpretacja okazała sie słuszna-różnie może być,a podpalacz miał dzieci które z powodu odbywania kary zostałyby w jakiś sposób pokrzywdzone,to deklaruję udzielenie pomocy finansowej dzieciom podpalacza.Pisze przecież na forum osób które są już rozwinięte duchowo-mniemam-i domyślam sie ,że wielu z Was rozumie następujące kwestie-sprawiedliwość jest sprawiedliwa-bez miłosierdzia i wybaczenia,bilans,ujrzenie skutków własnych uczynków zanim się je podejmie,zamknięcie akt.

 5. No cóż ? Sprawa przykra, tragiczna, lecz wyjaśniona… Dom podpalił jakiś narkoman, który ostatecznie przyznał się do tego.
  Pytanie co to ma wspólnego z kontrolą umysłu. Może mi ktoś powiedzieć ?
  Więc odpowiem za siebie .
  Nic nie ma wspólnego, jeżeli ktoś chciałby tak sobie kojarzyć !

  Oglądałem ten wywiad z Tomaszem i powiem tak :
  Tomasz na podstawie tzw. niezrozumiałych dla niego wydarzeń wbił sobie do głowy, że ktoś chce go zabić.
  Stwierdził, że ma zamontowane w sobie jakieś cewki (jakie ?).
  Stwierdził, że częstotliwość drgań pompy centralnego ogrzewania, która zasilana jest prądem przemiennym 50Hz, jakieś byty zmieniają na 20Hz. (Czym to mierzył, że jest 20Hz) . A, może jest 18Hz, może 17Hz, albo np. 22Hz ? Ale, pomijając już to . Jestem elektronikiem z wykształcenia, krótkofalowcem, zbudowałem w swoim życiu bardzo wiele różnych urządzeń i powiem, że nie jest tak łatwo zmierzyć częstotliwość drgań własnych pompy wody !
  Co ciekawe Pan Tomasz sugeruje, że ta częstotliwość 20Hz została tak celowo przez kontrolerów umysłu wprowadzona, aby uszkodzić, czy zatrzymać jego serce.
  Otóż zrobiłem doświadczenie, aby się o tym przekonać. Wziąłem wzmacniacz mocy, który posiadam 2×120 Wat (sinus), podpiąłem generator zrobiony na szybko na układzie NE555 i wysterowałem wzmacniacz. Zamiast głośnika podpiąłem cewkę nawiniętą grubym drutem na pierścieniu ferrytowym. Wysterowałem wzmacniacz do pełnej mocy wyjściowej . Dzwięk 20 Hz był oczywiście dobrze słyszalny i byłem w tym pomieszczeniu i przy tej cewce kilka godzin. Bacznie obserwowałem co dzieje się z moim sercem. Nic się nie działo ! W końcu znudzony położyłem sobie cewkę przez, którą płynął naprawdę znaczny prąd o częstotliwości 20Hz na głowie. No i co ? Siedzę, siedzę, siedzę
  i próbuję odczuć jakieś najmniejsze zmiany w sercu. Niestety, ale nic. Czułem się jak jak zawsze.
  Spróbujcie Sami, a potem uwierzcie opowieściom, że – pompa wody ( a w zasadzie mała pompka, założona na rurę centralnego ogrzewania) pracowała z częstotliwością 20Hz, celowo i po to, aby go zabić !
  Wow !

  Proszę Państwa !
  Pan Tomasz ma zupełnie inny problem niż o nim wszyscy myślicie i mówicie …
  To jest człowiek przede wszystkim chory. A, ta choroba ma głębokie podłoże psychiczne.
  Pamiętam jak rozmawiałem ze znajomą psychoterapeutką, która mi opowiedziała taka oto historię. Przyszła do mojego gabinetu kobieta, która jak później się okazało, była prawnikiem i pracowała w Urzędzie Marszałkowskim i powiedziała :
  Pani doktor. W nocy przychodzi do mnie diabeł i gwałci mnie. Wchodzi on przez okno balkonowe. Trwa to już kilka lat, ale dopiero teraz odważyłam się coś z tym zrobić bo nie mogę już dłużej tak żyć. Jak rzekła mi znajoma psychoterapeutka, opowiadała to tak realnie i prawdziwie, że zaczęła domyślać się, że może jakichś sąsiad robi sobie kawał i wchodzi do jej mieszkania i pokoju. Ale, pacjentka twierdziła, że okna są na noc zawsze zamykane, a w zimie nigdy nie otwierane !

  I wiecie co to było?
  Głęboka i szczegółowa rozmowa psychologiczna wyjawiła, że w jej rodzinie bardzo mocno wierzono w szatana, diabła. Pacjentka będąc jeszcze małym dzieckiem często słyszała opowieści babci i jej matki o szatanie, który przychodził i wiele robił krzywdy. Matka i babcia powtarzały często- zawsze wiedziałyśmy, że już przyszedł, bo czuć było od niego ten straszny smród.
  A, dzisiaj wykształcona kobieta, prawnik stwierdza, że szatan wchodzi oknem balkonowym do jej pokoju i ją gwałci.
  I mówiła prawdę. Tylko, że ta prawda polegała na tym, że z poczucia głębokiej wiary i przekonań o szatanie – diable, po prostu tą formę i treść sobie dosłownie materializowała ….!!!
  Dokonywała po prostu projekcji formy i wydarzeń.

  Dziwie się Panu Januszowi Zagórskiemu, że tak bez większych refleksji i bez ogródek, bez jakichś chociaż podstawowych badań stwierdza publicznie, że mamy do czynienia z kontrolą umysłu. Przylatują kosmici, tudzież inni obcy, bo chcą zniszczyć dwudziesto kilkuletniego chłopca mieszkające z matką gdzieś na wsi.
  Boże kochany !
  Jeżeli nie macie twardych dowodów z czym właściwie mamy do czynienia, to nie twórzcie bytów, które zazwyczaj są projekcją luźnych informacji.
  Jeżeli będziemy mieć własne ( a nie czyjeś dowody), to wtedy będziemy je publicznie ogłaszać !

 6. Jesteś super Janusz , pełen szacunek dla całej NTV za formę i jakość informacji .

 7. – „Pan Tomasz” nie wydał mi się zbyt wiarygodny w swych opowieściach. Cała sprawa wygląda na raczej na problemy psychiczne.
  – Wałęsa często lubi palnąć jakąś głupotę, co mu ślina na język przyniesie. Nie pomniejsza to oczywiście jego zasług dla wolnej Polski. Marszałek Senatu zna go dobrze i mądrze nie podejmuje polemiki.
  – Złoto trzeba odzyskać jak najprędzej, zanim padną systemy głównych walut. Mało tego trzeba gdzieś w środku Polski stworzyć skarbiec tak dobrze chroniony, że nawet ościenne państwa będą chciały u nas trzymać ten kruszec. Należy też dokupić z 300t złota zanim jego cena znowu wystrzeli.
  – Rosjanie zostali wydojeni na Cyprze i teraz dmuchają na zimne. Zwłaszcza że zanosi się na zaostrzenie stosunków UE-Rosja. Bardzo obawiają się też Sikorskiego jako przyszłego ministra do spraw zagranicznych UE i już teraz atakują go ostro w mediach.
  – Po wyjściu Nato z Afganistanu, Kaukaz znowu zapłonie i dla tego Rosanie potrzebują wiedzy naszego kontrwywiadu.

 8. Czytam i aż nie dowierzam , niedługo okaże się że Tomasz jest narkomanem, ale chyba to jego mama by musiała go narkotyzować , bo on nie jest w stanie nic wziąć sam do ręki. Nie pojmuję, jak ludzie związani z tym środowiskiem mogą wyciągać tak daleko idące wnioski na podstawie jakiś ogólnikowych informacji z prasy lokalnej? Powiem krótko, nie mogli inaczej napisać, bo to nie mieściło się w ich normach.

 9. Do Astre
  Co do Tomasza to mam podobne zdanie. Jednak szkodliwego działania infradźwięków nie można bagatelizować. Kilka państw prowadziło badania nad ich militarnym wykorzystaniem (najwięcej Francja) i okazało się że są śmiertelnie niebezpieczne i w zasadzie nie można ich kontrolować. Badania zarzucono. Co do pompki to sam odczułem dyskomfort w sezonie grzewczym. Mieszkam w bloku, pompa obiegowa jest daleko, jednak powstaje jakiś układ rezonansowy pompa-rury-ściany i następuje zdudnienie w zakresie infradźwięków. Zauważyłem że wówczas odczuwam jakiś niepokój i mam kłopoty z zaśnięciem.

 10. @ Tomtom

  Oczywiście, że przy bardzo wysokim poziomie infradzwięków mogą nastąpić rozmaite zaburzenia psycho- fizyczne. Ale, reakcja na infradzwięki jest różna i zależy od organizmu. Ale, twierdzenie, że obcy obniżyli częstotliwość (czego ?) prądu płynącego przez cewkę ?..! po to, by wstrzymać akcje serca, czyli ostatecznie go zabić, to takie twierdzenia, to ja mogę co najwyżej włożyć pomiędzy bajki.
  Prąd płynący przez w sumie niewielką cewkę pompki posiada częstotliwość -50Hz.
  Cewka nie drga z tą częstotliwością, bo nie jest w rezonansie z częstotliwością 50 Hz.
  To nie obwód rezonansowy dostrojony dokładnie do 50Hz.
  A, skąd prąd 20Hz w cewce ?

  Oczywiście, że nie mam na to twardych dowodów, lecz dokładnie analizowałem treści, które mówił p.Tomasz i zarazem analizowałem jego zachowanie i mogę stwierdzić :
  Nieokiełznany wręcz lęk ! Lęk, który prowadzi do obsesji i natręctw i być może przyciąga rozmaite pasożyty. Najczęściej są to pasożyty umysłu, które manifestują się u niego w różny sposób, a on w tym lęku dokonuje subiektywnej interpretacji tych zjawisk, na ile potrafi przypisując im rozmaite formy i cechy.

  Ale, tutaj wypowiedź pani IZA40 tłumaczy – wszystko !
  Jest pożywka, to i jest pasożyt. Czyli jest przyczyna, to i jest skutek.
  Tak działa -Wszechświat….
  Oczywiście pożywką dla tego typu pasożytów, są własne iluzje, projekcje, lęk, który zawęża widzenie świata do kilku schematów myślowych.
  A, potem mówi się – mamy kontrolę umysłu.
  Człowieka świadomego, który zna odpowiedź na pytanie kim jest i co tutaj robi – nie dotyczy żadna kontrola umysłu !
  Dotyczy, tylko postawy ”ofiary”, która obwinia zewnętrzny świat za swoją wewnętrzną ignorancję ……

 11. 10 minut temu wysłałem maila do Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku z informacją o tocżącej sie dyskusji w omawianej sprawie-załączyłem link,czy KPP w Kłodzku zapozna sie z usuniętym materiałem filmowym będziemy wiedzieć za pośrednictwem NTV.W mailu zasugerowałem potrzebę udzielenia dodatkowych informacji .Treść maila adresowanego do KPP Kłodzko -do wiadomości NTV wysyłam w tej chwili.

  1. Proponuję wszystkim wyluzowanie, wzięcie oddechu i danie sobie perspektywy czasowej na zastanowienie i przemyślenia, bo zaczyna tu pachnieć atmosferą smoleńską. Nie wiem czy list Sylwestra pomoże w czymkolwiek czy raczej zaszkodzi całej sprawie. Znając życie raczej to drugie.
   Peace for All, Voytek – [Admin]

   A i skoro działamy jawnie to treść rzeczonego zawiadomienia:

   ——— Wiadomość przekazana dalej ———-
   Od: sylwester polak
   Data: 21 maja 2013 23:47
   Temat: Podpalenie domu Tomasza Kuriaty w Kudowie
   Do: kpp@klodzko.wr.policja.gov.pl

   Informacja.Sprawa o której informuje dotyczy podpalenia domu w Kudowie-poszkodowani Tomasz Kuriata -niepełnosprawny oraz jego matka.Materiał znany z informacji KPP w Kłodzku zamieszczonej w internecie.Do wiadomości Policji-Tomasz Kuriata udzielił w marcu wywiadu nagranego przez Niezależną Telewizje-materiał ten znajdował sie na youtube-miał kilka tysięcy odsłon.W wywiadzie informował,że grozi mu bezpośrednie zagrożenie utraty życia,twierdził,że ma wszczepione w ciało cewki emitujące drgania którymi sterują bliżej nieokreślone osoby przychodzące do niego nocą w kombinezonach.Po wydarzeniu podpalenia Tomasz Kuriata oraz jego matka wnieśli-zażądali wycofania nagranego wywiadu z youtube.Niezależna Telewizja udzieliła w tej sprawie wyjaśnień-link-http://niezaleznatelewizja.pl/2013/05/alternews-20-05-2013/ Sprawą Tomasza Kuriaty interesuje sie szeroko środowisko tzw. alternatywne-trwa dyskusja z którą Policja powinna sie zapoznać.Istnieją hipotezy przedstawiane w dyskusji o wykorzystaniu podpalacza przez osoby trzecie -związane bezpośrednio z nocnymi najściami które odbywały się wcześniej i o których Tomasz Kuriata informował w usuniętym z youtube materiale filmowym.Proszę Policje o zwrócenie sie do Niezależnej Telewizji o udostępnienie materiału filmowego celem włączenia go do śledztwa oraz-w miarę możliwości o informacje mogące uspokoić napiętą sytuacje w tzw.środowisku alternatywnym.Myślę ,że dobrym rozwiązaniem dla Policji i tzw.środowiska alternatywnego byłoby udzielenie przez Policję kilku dodatkowych informacji adresowanych do tego środowiska-chociazby informacji,że Policja zapoznała się z wywiadem Tomasza Kuriaty w którym informuje,że jego życie jest w niebezpieczeństwie..Sylwester Polak (…)

 12. Sylwester jesteś niepoważny? Wydaje ci sie ze policja udzieli nam miarodajnych wyjaśnień w tej sprawie? Twoje posuniecia są wrecz śmieszne i jakieś dziwne pobuki tobą kierują.

Comments are closed.